vin. heid om de arbeidersvraagstukken be hoorlijk af te doen is er niet door de ernstige situatie in Ierland. Wanneer ooit een burgeroorlog zal losbranden tengevolge van de Home Rulestrijd dan zal de Engelsche regeering een crisis hebben door te maken, die ernstiger is dan ooit gedurende de laatste maan den het geval is geweest. Daarom moeten de mannen van alle partijen trachten het eens te worden ten einde vrede te verkrijgen in het binnenland. En ook hier zullen zij moeten toonen te bezitten: verstand, geduld en ver draagzaamheid. Maandag is het geding tegen mevr. Caiilaux begonnenDe raadsheer Albanel zal het proces leiden. Procureur-generaal Herbeaux zal namens het O. M. het woord voeren. De verdediger is mr, Labori, die bijgestaan wordt door mr. Lebeau en mr. de Pachmann. Advocaten van de civiele partij zijn mr. Chenu en mr. Seligmann. Er zijn voor het proces 150 perskaarten uitgereikt; er was natuurlijk een veel grooter aantal aangevraagd. Aanvankelijk was bepaald, dat geen enkele vrouw toegang zou krijgen. Enkele bevoorrechten zullen nu achter tralies mogen kijken, zonder zelf gezien te worden. Buiten het ge rechtshof houden groote troepenafdee- lingen de menigte kalm en verhinderen elke demonstratie voor of tegen de be klaagde. We willen ons voor een enkele maal ook eens bezondigen aan de slechte smaak van sommige bladen, en een paar bijzonderheden navertellen van de laatste oogenblikken van een ter dood veroordeelde. De notaris-klerk Maurice Doucet uit Tours werd daar gisteroch tend vroeg onthoofd. Toen de procureur der Republiek hem kwam wekken, zeide Doucet: Ik dacht het wel. Gisteren zag ik den directeur van de gevangenis van Fon- tevrault en ik zei tot mijn cipier: „Dat zal wel voor morgen zijn." Doucet kleedde zich zonder hulp aan en dronk een glas rhum, na een on derhoud te hebben gehad met zijn ver dediger. Tot tweemaal toe vroeg hij, een vrouw te mogen zien die hij gekend had, doch men kon niet aan zijn ver langen voldoen omdat die vrouw reeds lang de gevangenis verlaten had. Doucet hoorde de mis, maar onder de hand babbelde hij met den dokter en zei bijvoorbeeld: En de twee eieren die ge mij voor morgen beloofd hadt? Die krijg ik nu natuurlijk niet. Want strakjes word ik wakker in het rijk der wormen." Doucet was angstig koelkloedig. Tot den beul Deibier sprak hij Zeer aangenaam kennis met u te maken." En tot een der helpers zei hij Je krijgt vandaag 'n mooi hoofd." Om 10 minuten voor half 4 kwam Doncet uit de gevangenis om naar de guillotine te gaan die voor de gevan genis was opgetrokken. Terwijl hij koelbloedig de hof over liep, riep hij: „Houd moed! Groet de vrienden, bonjour! bonjour!" Voor de guillotine staande riep hij uit volle hnrqf Ter dood! Tours!" Op het blok voorover liggend, kon hij nog tellenEén, twee mag.r hy had geen tijd om drie te tellen, want reeds rolde zijn hoofd in den bak met zaagsel Zijn ouders hadden de terechtstelling bijgewoond. Met het oog op de Italiaansche mo- bilisotie seint de part. berichtgever van de N. R. Ct. dat een groot aantal deser teurs in Zwitserland binnenkomt. Het zijn niet alleen socialistische arbeiders, maar ook jongelieden van goede familie. Zij hebben hun land verlaten, uit vrees werden teruggegeven, nu zijn verhoor was afgeloopen. De rechter richtte onmiddellijk het woord tot Guénot en vroeg tamelijk stroef: „Wie is de persoon die bij u is?" „Een van mijn vrienden, burgerrechter, de commissaris gelastte hem hier binnen te komen." „Juist, ik heb de order daartoe gegeven, maar de burger was niet opgeroepen." „Volstrekt niet zei Lesurgues haastig. „Ben je getuige in de zaak?" vroeg de rechter. „Neen, burger, ik ben alleen maai met mijn vriend meegekomen." „En ben je toegelaten zonder oproepings brief?" De rechter keek nu naar de twee dienst boden, om op haar gelaat te lezen of zij de beide personen herkenden. Zij keken met de grootste oplettendheid de beide onder vraagden aan. „Gij heet?" vroeg de rechter. „Joseph Lesurgues." „Woont?" „In Parijs." „Gij zijt een vriend van Guénot?" „En vriend van zijn jeugd." „Ga beiden een oogenblik in de wacht kamer, ik zal u spoedig weer laten roepen," zei Daubanton, terwijl de twee vrienden elkaar verbaasd aanstaarden en niet wisten wat dit alles beteekende. Zoodra zij de kamer hadden verlaten, stonden de dienst meisjes op en gingen naar den rechter. „Geloof je nog altijd dat deze twee personen den achtsten FlorealinMontgeron waren?" „Ik ben er zeker van," zei de meid van Chastelain. voor een Albaneesche expeditie. Toen men hen onder het oog wilde brengen, dat zij onverstandig handelden, daar zij niet in Italië terug zouden kunnen komen, antwoordden zij, dat de beweging ten gunste van de republiek in Italië grooten voortgang maakte, en dat de beweging binnen twee of drie jaar tot een resultaat zou komen en dat zij dan zouden profiteeren van een algemeene amnestie. Millais' portret van Carlyle is, vol gens getuigenis van een directeur van het Nationale Portretmuseum te Londen, door drie sneden op het hoofd en in het gezicht, en door verscheiden kras sen van het gebroken glas beschadigd. De kiesrechtvrouw die het heeft gedaan, gaf voor den politierechter op, Anne Hunt te heeten. Zij werd naar den straf rechter verwezen. Zij gedroeg zich wild. Haar daad was een protest tegen de gevangenneming van mevr. Pankhurst, zeide zij. Huerta heeft in een interview gezegd, dat hij, toen hij het presidentschap aan vaardde, in het openbaar heeft mede gedeeld, dat hij den vrede zou herstellen, wat er ook gebeuren mocht. Ik heb betaald, zeide Huerta en het heeft mij mijn presidentschap gekost om den vrede te herstellenhet is mijn eenige eerzucht geweest en ik hoop, dat hij komt. Ver der heb ik niets te zeggen. Omtrent zijn plannen zeide Huerta, dat hij naar Europa ging en daar zou blijven tot zijn land zijn zwaard noodig had en een beroep op hem deed. In dat geval zou hij gaarne terugkeeren. De agenten van den rebellenaanvoer der Carranza te Washington beweren dat Carranza van plan is om zoodra hij als opvolger van Carbajal voor- loopig president diens plaats zal hebben ingenomen, een wraakoefening te gaan houden voor den moord op Madero. Bovendien heeft Generaal Pas- cual Orozco, met 4000 man een nieuwe revolutionnaire beweging op touw ge zet tegen de nieuwe regeering. Aan de monding van de Egyptische rivier de Fayur heeft Prof. Flinders Petrie een belangrijke ontdekking ge daan. Hij heeft een pyramide uit de derde eeuw voor Christus ontdekt waar in een kleine nis de doodenkamer van een princes gevonden werd. Op het lijk werden gevonden 'n gepolijst gouden diadeem van zeldzame teekening, twee borststukken van goud, prachtig bewerkt en ingelegd met lapislazuli, allerlei soort kettingen, gouden vazen en eenige duizenden heele kleine goudpaarlen; tenslotte eenige toilletartikelen met gou len handvat. De kostbaarheden wer den naar het Museum te Caïro over gebracht. Omtrent de Italiaansche oorlogsvloot wordt gemeld: Do eerste divisie van het tweede slagschipeskader en zes torpedobooten hebben Zaterdag Sperzia verlaten om in Gaëta de hertog der Abruzzen aan boord te nemen en samen met het eerste eskader, onder bevel van admiraal Amero d'Aste naar een onbekende plaats van bestemming te vertrekken. Men vermoedt dat Italië een vlootbetooging in de Albaneesche wateren gaat op touw zetten. Te Petersburg staakten Maandag 65.000 arbeiders, werkzaam in verschil lende bedrijven. De politie onderdrukte eenige pogin gen om een betooging te houden. De Echo de Paris zegt uit vertrouw bare bron inlichtingen te hebben ont vangen over de vraag, vrie de Alba neesche opstandelingen van geld voor ziet. De geldschieter zou dan Turkije „Ze zijn het bepaald," bevestigde de meid van Evrard. „Is het niet mogelijk, dat jelui je vergist?" drong de rechter nu weer aan. „Het is een heel ernstige aanklacht, bedenk je wel." „Ik zal u iets zeggen," zei Santon, „die lange blonde had zijn spoor gebroken, en hij vroeg een draad om die te maken en omdat hij dat zoo links deed, de mannen zijn zoo onhandig, heb ik zelve het toen voor hem gedaan, een mooi zilveren spoor met een kettinkje." „Ik wil er wel op zweren bij het graf van mijn moeder," voegde Grosse tete er bij, „ik zie dien langen blonde voor mij met zijn mooie sabel met verguld handvat." De rechter moest wel zwichten voor zulke besliste verklaringen, hoewel hij het met zichzelf niet eens was. Hij wilde en mocht niets onbeproefd laten, om achter de waar heid te komen en wenkte dus Heudonom Guénot en Lesurgues weer binnen te laten komen. Toen zij de kamer intraden, zagen zij er verlegen en verbolgen uit en hun aandoening was zeer merkbaar, toen Dau banton hun toevoegde: „Hier zijn twee vrouwen, die allebei in Montgeron dienen en die beweren jelui beiden te herkennen." Lesurgues zag haar aan en zeide kalm: „Zij vergissen zich, ik ken ze niet." „Zij beweren dat jelui den achtsten Floreal over dag te paard in Montgeron zijn geweest, met twee andere ruiters." „Dat is klaarblijkelijk een vergissing," zei Guénot, „want ik herinnerde er zoo even mijn vriend nog aan, dat ik den acht sten in Parijs was en hem daar een bezoek bracht." zijn en het geld afkomstig uit de op brengst van de nationale inschrijving voor de Turksche vloot. Een der Turksche ministers heeft uit dat fonds onlangs een som van 100.000 Turksche ponden naar Albanië gezonden. Te Castel la Mare di Stabia (bij Na pels) sloeg gedurende een hevig on- weder de bliksem in een fabriek van vuurwerk. Het gebouw vloog in de lucht. Zes lijken zijn reeds uit de puin- hoopen te voorschijn gehaald. De regeering van Albanië heeft uit Oostenrijk 12 bergkanonnen laten komen van zoo ©ud model, datdeNederlandsche officieren geweigerd hebben de bedie ning er van te leiden. De opstandelingen hebben op de heuvels tegen over Durazzo de kanonnen opgesteld, die zij op de regeeringstroepen hebben veroverd. De Turksche regeering heeft den heer C. P. Vijverberg, civiel-ingenieur, be noemd tot inspecteur van Publieke Werken in Turksch Armenië. Zijn standplaats zal Erzeroem zijn. De heer Vijverberg is oud-ingenieur van den waterstaat in Siam. Plaatselijk iliieuwg. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Beusden, 22 Juli. Zondagavond kwam alhier aan een wan delaar, met zijne beknopte bagage op den rug. Hij was Vrijdag uit Amsterdam gaan wandelen, had Utrecht en Gorinchem aan gedaan en kwam nu alhier in een flink hotel logies nemen. Hij toog Maandag weer op reis om via Ravesteijn Nijmegen te be reiken en alzoo verder te marcheeren. Een prettig tochtje met zoo'n warmte. Aan het Zangersfeest, dat de volgende week Woensdag 29 Juli op 't eiland Neder- hemert zal worden geheuden, zullen de navolgende vereenigingen deelnemen: Zanglust te Brakel, Door Eendracht Sterk, Nieuwaal; Excelsior, TuilLooft den Heere, Sliedrecht; Door Eendracht Sterk, Nieuw- land; Snrsum Corda, Hoornaar; Dient den Heere, HardinxveldHozanna, Haaften Zanglust, Bruchem; Hosanna, Lexmond; De Lofstem, Schelluinen; Heb de Waarheid en den Vrede lief, AndelExcelsior, Heu- kelum; Looft den Heer, Sleeuwijk; Halle lujah, Werkendam; De Lofstem, Nieuwen- dijkHet Lied, LeerdamDe Lofstem, GiessendamLooft den Heere, VurenZang lust, BabiloniënbroekExcelsior, Dalem Zangvereeniging MeerkerkSoli Deo Gloria, VianenDe Bazuin, Leerbroek, en Looft den Heer, Vreeswijk. De openingsrede zal gehouden worden door da. Klomp te Meeuwen en het slotwoord door ds. Ten Bokkel Huinink te Well. Wij twijfelen niet of bij gunstig weder zullen zeer velen van dit feest in de heerlijke bosschen profiteeren. Maandagnamiddag had met den tram, die 3.10 van hier vertrekt, op het Vlijmen- sche veld een treurig incident plaats. Een wagen met manden passeerde enkele hooiwagens. Door het ver uitwijken kwam de dom van den hooiwagen in aanraking met de locomotief. Het paard viel en de bestuurder Van de Ven uitNieuwkuik, die boven op het hooi lag, viel er af en werd door de locomotief medegesleurd. De 68-jarige man lag direct bewusteloos. De Eerw. Kapelaan uit Vlijmen ontboden, diende het H. Oliesel toe. De dokter, die daarna kwam. constateerde dat de ongeluk kige den hals had gebroken, zoodat ver moedelijk de dood zal volgen. Nabij de aanlegplaats te Hedikhuizen is Zondagavond, terwijl het personeel af wezig was, brand ontstaan in de sleepboot 's Hertogenbosch 4, van de firma G. Smits te 'sBosch; nadat het vaartuig uitgebrand was is het gezonken. Werkendam- B. en W. zullen morgenmiddag ten 12 uur aanbesteden het „Mijn vriend Guénot bleef dien avond bij mij soupeeren," vulde Lesurgues aan. „Kan het geen anderen dag zijn geweest?" vroeg Daubanton. „Neen, want er is nog iets waarom ik het weet. Ik had mijn vriend Baudard, een schilder, voor den negenden geïnviteerd, en hij kwam den vorigen avond, dus den achtsten bij mij, om te zeggen, dat hij niet kon komen, want dat hij juist een oproe ping had gekregen voor de schutterij, waar hij den negenden dienst had. Baudard bleef toen ook soupeeren." De rechter bedacht zich en weifelde. „Wat kwam je hier aan het centraalbu- reau doen?" „Wat ik al heb gezegd, ik ging mee met mijn vriend Guénot," antwoordde Lesurgues. „En ik kan dat bevestigen. Ik kwam hier mijn papieren halen, en ontmoette Lesur gues onderweg." Daubanton ging naar zijn lessenaar en nam de verklaringen, die in Montgeron en Lieu- saint waren opgenomen. Hij vond de sig nalementen der vier ruiters: „Zwart haar, geknipt la Jacobine, middelbare lengte, dat lijkt op Guénot. Lang, blond, vol gelaat, met zorg gekleed, dat past geheel op Lesurgues," mompelde hij bij zich zelf en sprak toen luid: „Lesurgues waar woon je in Parijs?" „Voorloopig nog bij een familie-lid, in de Montorgueilstraat No. 38, maar ik heb gehuurd in de Montmartrestraat No. 255, waar nog gewerkt wordt." „Heb je papieren bij je, om je identiteit te bewijzen?" „Neen burger, want ik dacht niet, die noodig te hebben." buitenverfwerk van de oude school, het Oude schoolhuis, het raadhuis en de be waarschool met woning, en Zaterdagavond het schoonmaken van haven en kadesloot. Andel. Terwijl Zaterdagmiddag de zoon van den heer R. met behulp van V. een vracht hooi zou halen, werden de paar den (niet gewoon voor een z.g. boerenwagen te loopen) schichtig en sloegen op hol. R. zelf wist er af te springen, waarbij hij zich echter vrij ernstig bezeerde, doch V. durfde pas later, toen de wagen tegen een lantaarn paal opbotste, welke geheel vernield werd, den sprong te wagen, waarbij hij slechts een paar onbeduidende schrammen opliep. De paarden werden een eind verder opge vangen, doch de wagen bleek erg gehavend. Naar we vernemen bedraagt de materieele schade ongeveer 70 gulden. Het 8-jarig zoontje van den heer W. werd Zondagavond door een insect in de lip gestoken, welke daardoor zoo hevig op zwol, dat de hulp van een geneesheer werd ingeroepen, die echter verklaarde dat het geen ernstige gevolgen zal hebben. Reeds Zaterdag werd door schipper Dammers de eerste reis naar Rotterdam gedaan met vroegere peren, terwijl de noten deze week werden gekocht voor f7,per mud. Besoiien. Zaterdagmiddag had J. v. O. het ongeluk met zijn been tusschen de tramrails te geraken en zoodanig te vallen, dat geneeskundige hulp noodzakelijk bleek. De heer N. H. had de onvoorzichtig heid een puistje door te krabben aan zijn been. Het been zwol geweldig, de dokter werd ontboden en constateerde bloedvergif tiging. Capelle. De heeren J. de Bos, R. Brummeikamp, A. v. d. Hoek en A. Rijken, werden vorige week respectievelijk van de 4e naar de 5e, van de 3e naar de 4e, van de 2e nsar de 3e en van de le naar de 2e klasse der H. B. S. te 's-Bosch bevorderd. 's-tiravemoer. Mejuffrouw A. Kra mer heeft eervol ontslag gevraagd als on derwijzeres in de nuttige handwerken aan de openbare lagere school alhier, tegen 1 Augustus a.s. De tweede zitting van den Militie raad zal gehouden worden op 3 Aug. a.s., cm 10 u. 15 min. v.m. in het Gemeente ziekenhuis aan de Schorsmolenstraat te Breda. Kaatsheuvel. J.l. Vrijdagmiddag struikelde een koe van P. H. te Loonschen- dijk zoodanig, dat zij haar nek brak en stierf. Het beest is door den veearts voor de comsumptie goedgekeurd. De schoenfabrikant L. v. d. H. alhier, gaat zijn zaak aanmerkelijk uitbreiden door plaatsing van een zuiggasmotor van 25 p.k. met de noodige nieuwe machines. J.l. Zaterdag is onze dorpsgenoot N. C. van Cuijk geslaagd voor de hoofdakte. Raamstlonk. De 12-jarige G. Koopmans, trapte bij het zwemmen ineen ■tuk glas. Dr. Smits moest den voet ver binden. De 5-jarige A. Kwaaitaal viel met een dekstoel plat op den grond en klemde daarbij een vinger zóó zeer, dat dr. Smits per motor te hulp moest snellen. Sprang Met goed gevolg is door den jongenheer P. Werther, het toelatings examen aan de H. B. school te Tilburg afgelegd. Bij den landbouwer O. alhier, komt onder het vee het miltvuur voor. Twee beste melkkoeien stierven aan de gevolgen. Beide dieren zijn op het weiland verbrand geworden. Naar men ons van bevoegde zijde meedeelde, heeft ds. Pop alhier bedankt als bestuurslid der schoolvereeniging aange sloten bij het „Chr. Volksonderwijs". Daar zijn Eerw. de functie van voorzitter bekleedde, zal vermoedelijk spoedig in deze vacature voorzien moeten worden. Ds. A. P. Pop alhier, heeft de toezegging van beroep, naar de Ned. Herv. Gemeente te Elden (bij Arnhem) aangenomen. Mederhemert. Door den bekenden schipper W. Schreuders, is Vrijdag de eerste scheepslading aardappelen ingenomen, be staande uit Kralen en Schoolmeesters, met bestemming Den Haag. Prijs f 2.50 p. H.L „Het is vreemd, als je van Douai komt, dat je dan geen paspoort hebt of legitimatie papier. Iedereen die reist of van woonplaats verandert binnen de republiek, moet, vol gens de wet, toch een legitimatie-kaart hebben. Heb je geen andere papieren of brieven bij je?" „Ik heb nota's van leveranciers en mijn huur-contract, een paar brieven enzoovoort," zei Lesurgues, en haalde alles uit zijn zakken te voorschijn, wat hij er in had. Daubanton keek ze eerst eenigszins on verschillig door, maar plotseling werd zijn blik strak en streng, hij vond twee legiti matie-kaarten, waarvan één oningevuld. „Wat is dat?" riep hij uit, „je zegt geen papieren bij je te hebben, en hier vind ik twee kaarten, één op een anderen naam en één in blanco." Lesurgues verbleekte, hij besefte het ern stige van die ontdekking. „Die kaart is van mijn neef, bij wien ik in huis woon," zeide hij met bevende stem. „En waarom draag jij die in je zak?" „Die is zeker bij vergissing onder mijn papieren gekomen." „En die andere dan?" Lesurgues zweeg een oogenblik, zijn wang zooeven doodsbleek, werd nu vuurrood, en met zichtbare verwarring stamelde hij: „Ik weet het niet die kaart dateert misschien nog wel van den tijd, toen ik chef de bureau in het district Douai was." Daubanton, die geweifeld had, hield zich nu overtuigd, dat hij een schuldige voor zich had, die een blanco kaart had weten meester te worden, om er zich van te be dienen, wanneer hij vluchten wilde. De verklaringen der twee dienstboden waren Telkens komen hier postduiven aan vliegen, thans weer een bij J. v. Ooijen, gemerkt 571 St. Jooste Schaerbeek. Waar schijnlijk worden de dieren door het bosch- rijke Eiland gelokt, om daar in het hooge geboomte uit te rusten van de verre reis. Naar we vernemen ia de heer O. v. d. Werken niet tot poldermeester maar tot voorzitter van den Buitenpolder Eiland Nederhemert benoemd. De schooljeugd werd bij gelegenheid van den verjaardag van freule Van Wasse- naer feestelijk onthaald. Ook de jongeren, welke de school nog niet bezoeken werden niet vergeten. ArU hoevcn-Cappcl. Het onge luk, dat Zondag voor veertien dagen aan den overweg aan de Koesteeg alhier plaats had, heeft treurige gevolgen. Het veulen is reeds aan de kneuzingen over leden, terwijl de toestand van het paard zoodanig is, dat het waarschijnlijk zal wor den afgemaakt. Woensdag 1.1. heeft de zangvereeni ging „Hallelujah" alhier, haren eminenten directeur, den heer Koole, gehuldigd. Zij bood hem een verguld zilveren medaille aan, als dankbaar aandenken voor het be haalde succes te Barendrecht. De bescherm heer, baron Van Heeckeren, benevens de voorzitter spraken hem hartelijk toe. Moge hij nog lang blijven gespaard tot bloei der vereeniging. Binnenland. Wij lezen in het Algemeen Weekblad voor het Handels-, Crediet-en Verzekerings wezen een beoordeeling over het jaarverslag der Handels- en Landbouwbank, die aldus aanvangt: Het verslag van deze instelling, wij hebben het reeds in onze nummers 314 en 367 gezegd, kan, wat den inhoud betreft, vele grootare instellingen ten voorbeeld worden gesteld. Sinds 1910 (jaarverslag 1909 hebben wij de verslagen dezer instelling niet besproken, het komt ons gewenscht voor thans weer eens de aandacht op deze instelling te ves tigen door bespreking van het jaarverslag over 1913. Wij moeten helaas zoo vaak op de absoluut onvoldoende gegevens in de verslagen van Bankinstellingen wijzen dat het als een onverwachte gebeurtenis gaat gelden als wij een verslag, als het onder havige, voor ons krijgen, waaromtrent niet dezelfde verzuchting moet worden geslaakt. Niet alleen geeft het verslag gedetailleerd alle credieten naar de grootte van het op uit. December van het boekjaar nog loopende bedrag, maar ook het loopende crediet in totaal aan het einde van elke maand. Op gave wordt wijders gedaan van het totaal debetsaldo der credietnemers aan het einde van elke maand, het totaal der debetsaldi van rekeninghouders, die voor korten tijd geld van de instelling hebben, meestal tegen effectenpand; van het saldo der Deposito rekening van de bedragen, welke de Bank onder hare berusting had van rekeninghou ders en enkele credietnemers; van de ver disconteerde bedragen en van de in elke maand geïncasseerde bedragen. Nadat verder verschillende stukken uit het verslag zijn overgenomen, wordt de beschouwing gesloten met de verklaring Met genoegen hebben wij van den inhoud van het verslag kennis genomen en een deel er hierboven uit gememoreerd, met genoegen, omdat deze instelling aan vele groote ten voorbeeld kan worden gesteld. En wat bijna altijd het geval is, waar open baarheid is, is soliditeit, zoo is het ook hier. De finantiëele toestand is gezond, de resul taten zijn zeer bevredigend en het beheer in goede handen. De in het verslag opge nomen details leveren het bewijs dat de Directie haar bedrijf overziet en steeds ge oriënteerd is omtrent de positie der loopende rekeningen. Zaterdag heeft de eerste uitkeering van steun aan de stakende trambeamb ten te 's-Hage plaats gehad. De bijdragen van de vakvereenigingen zullen eerst de volgende week inkomen. Van particulieren alleen is thans reeds f 8000 ontvangen. Verschillende per sonen hebben wekelijksche bijdragen van f 10 en f 25 toegezegd. Aan de gehuwden werd uitbetaald f 10 en f 0,25 voor elk kind, aan on- beslist, de signalementen kwamen met hun uiterlijk overeen. Guénot en Lesurgues waren schuldig. Hij strekte de hand uit en sprak met luider stem: „In naam van de wet en van de republiek, neem ik jelui gevangen." Guénot stond geheel bedremmeld, toen hij zich zag gevangen nemen, het was hem alsof hij droomde. Lesurgues echter was buiten zich zeiven van woede. Hij liep driftig door de kamer op en neer, zwaaide met zijn armen en brulde met een stem, die schor klonk van aandoening. De rechter bleef kalm en liet Lesurgues razen, maar hij gaf Heudon bevel, Guénot naar een aangrenzend vertrek te brengen en onder bewaking te houden. „Lesurgues, ga zitten," beval hij korten streng. Toen keerde hij zich tot de beide dienst meisjes en zeide: „Gaat nu weer naar de wachtkamer en blijft daar, totdat ik je weer laat roepen." Toen Lesurgues in het vertrek alleen was, met den rechter en den griffier, begon hij op bedaarden toon te spreken, en trachtte den rechter te overtuigen, dat de beide ge tuigen zich in zijn persoon vergisten. „Ik kan niet aannemen dat die twee vrouwen zich vergissen, want zij herkennen en u en Guénot, en blijven zonder eenige weifeling, bij hare verklaring volharden, buitendien passen de signalementen vol komen." Wordt vervolgt.) Handels- en Landbouwbank.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2