De stekingen in Rusland hebben een zeer ernstig karakter aangenomen. In Riga is het aantal stakers tot 40.000 gestegen. Daaronder zijn duizend boot werkers. Het aantal stakers te Petersburg wordt officieel geschat op 120.000. Het tram verkeer staat stil. De stakers vernielden de telefoongeieidingen en wierpen barri- kaden op. Herhaaldelijk werd op de politie en de troepen geschoten, aan wie het echter gelukte de betoogers uiteen te jagen en de barrikaden te verwijderen. Op vier plaatsen werden agenten en soldaten aangevallen, zoodat zij genood zaakt waren te schieten. Tot dusver is bekend, dat 5 arbeiders gedood en 8 gewond werden, terwijl ook 3 agenten zwaar gewond zijn. Het nieuwe Duitsche linieschip Gros ser Kurfürst heeft op zijn eersten tocht van Altenbruch naar de Noordzee en terug een snelheid van 241 s zeemijl in het uur bereikt en is nu het snelste groote schip van de Duitsche vloot. Tot dusver had het linieschip Kaiser met 237S zeemijl het record gehad. Gisteren heeft de commissie voor de overneming zich aan boord begeven, om met het schip een reis naar de Noorsche kust te ondernemen. Men acht het waarschijnlijk, dat het schip dan pas zijn volle snelheid ontwikkelen en nog sneller dan 24 V, zeemijl loopen zal. Op de aardappelvelden bij Stade (Luitschland) is de verdelging van den gevreesden Colorado-kever nog in vollen gang. Daar men bang was, dat de kever voor zijn vervolgers in een haverveld de vlucht had genomen, is ook dit vol komen vernietigd en mèt benzol be sproeid. Op het veld van 1 H.A., dat door den kever was aangetast, heeft men meer dan 100.000 larven ingezameld. Om het gebeele veld heen is een sloot gegraven met steile kanten, die weer met petroleum begoten zijn. In de buurt zijn overal kennisgevingen aangeplakt, om de boeren te verzoeken, zoodra zij den kever mochten ontdekken, de over heid ermee in kennis te stellen. De arbeidersbetoogingen te St. Pe tersburg, zoo meldt men vandaar aan de Kolnische Zeitung, hebben afme tingen aangenomen, zoo groot als sedert de omwentelingsdagen niet zijn voorge komen. Het aantal stakers bedraagt tusschen 200,000 en 250,000. Trams loopen niet meer, eenige kranten ver schijnen niet. De straten der voorsteden liggen verlaten en worden door de po litie bewaakt. Op verschillende plaatsen is het tot vechten gekomen. De arbeiders vielen de politie aan en wierpen met steenen. Daarop verschansten zij zich in huizen, waartegen de politie bestormingen on dernam. Meer dan 200 tramwagens zijn vernield. Bij de Poetiloffabriek gaven de kozakken verscheidene salvo's af. De beurs reageerde op deze gebeurte nissen door een scherpe daling van de industrieele papieren. De ministerraad heeft gisteren een buitengewone vergadering gehouden. Men zegt, dat de spoorwegbeambten zich bij de staking zullen aansluiten. De New-Yorksche anarchisten heb ben uitnoodigingen rondgestuurd voor de begrafenis van hun leidster Becky Edelson, die wegens poging tot op ruiing gevangen zit. Zij heeft besloten zich te laten doodhongeren. IMuatweiyk Nieuws. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's Hertogenbosch, het oeste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. eerst maar drie die iets gebruikten, terwijl het paard van den ééne nieuw beslag kreeg. Toen is een lange blonde naar buiten gegaan en terug gekomen met een jong mensch, donker, keurig gekapt, die verlegen en angstig scheen te zijn." „En welken indruk maakten die mannen op je?" „Wij dachten eigenlijk dat het pretmakers waren, die een uitstapje deden." Was er niets verdachts in hun manieren „Neen, burger-rechter, zij hebben wel een tijd lang, onder elkaar gefluisterd, toen er een paar andere gasten binnenkwamen, maar wij dachten dat zij het hadden over hun vriendinnetjes." „De postiljon van meester Duclos zegt, dat hij een van de vier ruiters tegenkwam, die naar Lieusaint reed, is die ruiter bij jelui terug gekomen?" „Ja, dat is degeen die zijn sabel had ver geten." „Hij kwam alleen terug, een halfuurtje, nadat ze te zamen waren weggereden," voegde vrouw Champeanx er nu bij. „En vertrok hij terstond toen hij zijn sabel had?" „O, heere, neen!" viel de man uit, „hij draaide rond als een ongelukkige, nu bin nen, dan buiten, alsof hij op iemand wachtte, die te laat kwam." „Toen hadden we daar geen erg in," vulde de vrouw weer aan, „maar nu is het niet moeilijk te raden, dat die roover op de postkar wachtte." „Zoodra had hij de wagen niet in de verte gehoord of hij er van door," besloot getuige Champeaux. „Als je die mannen zag, zou je ze dan terstond herkennen vroeg Daubanton. En Heusden, 25 Juli. Bij de op 23 dezer gehouden aanbeste ding van het sloopen van twee huizen, ge legen aan de Demer alhier, en het in plaats stellen van eene muur, alles toebehoorende aan het College van Godshuizen, waren in gekomen 3 biljetten, als: A. Kramer, te Genderen f 275,H. van Wijk, te Heus- den f 190,A. J. Boeren, te Heusden f 149,aan welke laatste het werk is ge gund. Donderdag passeerden alhier eenige pontons, getrokken door 2 sleepbooten, met enkele roeibooten en een aantal ponton niers, koers zettende naar Ravesteijn, alwaar bruggen over de Maas zullen geslagen wor den tot vervoer van troepen, komende uit Nijmegen. Dinsdagmiddag had op een der booten „Stad Tilburg V", een treurig ongeluk plaats. Op reis van Rotterdam naar hier, viel op de Merwede onder Sliedrecht, nabij den watertoren, het 5-jarig zoontje van den kapitein overboord en verdronk voor de oogen zijner ouders. Vrijdag 24 Juli werden alhier de voor keuringen voor de Centrale merriekeuring te Breda op 6 en 7 Augustus a.s. Van de 23 aangegeven 2-jarige merriën werden 5 stuks waardig geacht te Breda te mogen verschijnen, n.l. de bruine witvoet Obra II (vader Elegant IV) van G. v. d. Beek te Genderen, de donkerbruine Cato (v. Cicero) van J. C. van Bokhoven te Herpt, de bruine Corrie (v. onbekend) van J. P. de Wilt te Herpt, de zwarte Sophie (v. Cicero) van J. P. Smits te Eethen en de bruine Ada (v. onbekend) van Adr. Bax te Heesbeen. Er werden 10 drie-jarige merriën aange boden, waarvan 5 stuks te Breda getoond mogen worden, nl. de bruine Aline (v.Equier) van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Drongelen, de zwartbruine Kor (v. Ehren- berg) van G. H. Straver te Babyloniënbroek, de bruine Marie (v. Humbolt) van C. B. Vos te Wijk, de bruine Nora VI (vader N. P. S. no. 823) van G. J. W. Branderhorst te Eethen en de bruine witvoet Dina (v. Ehrenknabe) van E. van der Beek te Genderen. Van de 23 aangegeven vierjarige en oudere merriën werden de volgende voor de Cen trale keuring uitgezocht: De vijfjarige Anna (v. Ehrenberg) van D. v. Buuren te Meeuwen, de 4- arigeDina III (v. Cicero), van Gebr. Oerlemans v. d. Schans' te Drongelen; de 5-jarige Nellie (v. Cicero), van J. van Bergeijk te Wijk; de 4-jarige Johanna III (v. Cicero), van P. Nieuwkoop te Drongelen en de 4-jarige Jo hanna (v. Ehrenberg), van G. J. W. Bran derhorst te Eethen. In reserve werden gesteld, de 4-jarige Jana I (v. Frits), vaD Adr. Straver Wzn., te B'Broek; de 5-jarige Cora (v. Ehren berg), van G. J. W. Branderhorst te Eethen en de 7-jarige Cornelia III (v. Rinaldo), van G. van Everdingen te Heusden. Aalburg Onze dorpsgenoot A. H. Schouten, deed met gunstig gevolg het eind examen H. B. S. te Gorinchem. In deze gemeente doet zich een geval van roodvonk voor. Laten we hopen dat het bij dit geval blijve. Biesboseh Op den polder Joachims- veld is Woensdag de bliksem geslagen in een hooischelf van 40,000 k.g., toebehooren- de aan den heer J. C. Ottevanger te Nieu- wendijk. Een begin van brand kon worden gebluscht. Er ging slechts 10,000 pond hooi te loor. Capelle- De heer M. Verhoeven, thans onderwijzer te Leerdam, slaagde Dins dag 1.1. voor het examen hoofdakte te Breda. Drimilicien- Tijdens het korte, doch hevig# on weder dat Woensdagmiddag boven deze gemeente losbarstte, is de blik sem in den schoorsteen van de woning van den heer Van Wijnen geslagen, zonder evenwel brand te veroorzaken. Dassen. Bij onweder, dat zich ontlastte, sloeg de van de wed. M. Bot. steen en het meeste totaal versplinterd, zich in het vertrek het korte doch hevige Woensdagavond alhier bliksem in de woning Hij vernielde de schoor- van den huisraad werd Gelukkig dat niemand bevond. Voor onderwijzer aan de o. 1. school in wijk B, staan op de voordracht de heeren C. W. J. Appels te Velp, G. M. Klerk te Drunen en C. A. J. van Dongen te Breda. op hunne toestemming hernam hij „Kijk dan die mannen eens aan," en wenkte Lesurgues en Guénot om op te staan." Zoodra zij in het volle licht waren, wees Champeaux op Lesurgues en riep uit „Dat is hij, dat is die van de sabel." ,,'tls te erg," brulde Lesurgues, „kijk me goed aan, je kent me immers niet." „Niet kennen, hel he!" lachte vrouw Champeaux heel schamper. „We hebben je goed aangekeken, toen én nu, en we kennen je maar al te goecl, jij bent de moordenaar." „Ik weet nu alles, wat ik weten wilde," sprak de rechter streng, „jelui kunt gaan. Roep vrouw Evrard," beval hij Heudon. Vrouw Evrard verklaarde, dat vier ruiters van Parijs komend, bij haar hadden ge dineerd. Eerst éen alleen en naderhand de andere drie. Zij waren heel vroolijk, een althans maakte veel grappen, maar zij hebben goed betaald." „Hoe waren ze gekleed?" vroeg Dau banton. „Een droeg een blauwgrijzen jas, met driekanten hoed, zwart haar, 4 la Jacobine, een tweede, eesn lichtblauwen jas en rood vest, met een ronden hoed, een ander droeg een kastanjebruine lange sluitjas, zooals de capucijner-monniken voor 93, met bruin haar, ook 4 la Jacobine, de vierde eindelijk, had een lichte jas bij wit af, en het viel mij op dat hij zoo'n mooie sabel had, met een handvat van goud." Daubanton zei de niets, maar wenkte we derom de twee vrienden, voor den dag te komen. „Dat zijn twee van de vier, die bij ons hebben gedineerd," viel vrouw Evrard uit, zonder zich te bedenken, „ik herken zehee 'i Graveiuoer- De he*r J. Ver steeg, heeft ontslag genomen als diaken bij de Chr. Geref. Gemeente alhier. Herpt- Er is nog altijd een soort menschen, die bedrogen willen worden. Deze week vertoefde hier een 4-tal dagen een linnenkoopman. Hij gaf voor met een wagen linnen uit Tilburg op weg te zijn, naar den heer M. te Heusden, toen zijn wagen in een sloot geraakte en zijn paard een been brak. Daarom deed hij zijn zaken nu per fiets. Het linnen was beschadigd, maar daarom ging het voor een prijsje. 0Bij onderzoek bleek, dat van zijn roerend verhaal niets waar was. De koopers is hun portemonaie wat lichter geworden. De een betaalde voor 't zelfde linnen bijna de helft meer als een ander. Dit goedkoop schijnt nog duurkoop te zijn. Zal men dan nooit wijzer worden? l\ieuwen«Hjk. De vorige week vierden de achtenswaardige echtlieden J. van Maastricht en C. Colijn en C. Versteeg en A. van Breugelen, hunne gouden brui loften. Ter eere van de jubelarissen hadden velen de vlag uitgestoken en aan de wonin gen waren keurige versieringen aangebracht. Talrijke blijken van belangstellingen, ook van stoflelijken aard, werden hun betoond, 's Avonds werden de herdenkingen van het huwelijksfeest in de huiselijken kring sterk aangevuld met familieleden, vrienden en belangstellenden. Ook onze fanfare „Cres cendo" kwam een serenade brengen, zoodat alles te zamen genomen dien dag voor de echtelieden Van Maastricht en Versteeg tot een onvergetelijk feest werd gemaakt. Het is ons een genoegen te kunnen melden, dat met ingang van 1 Augustus a.s. alhier des avonds een tweede postbe stelling zal plaats hebben. Tijdens het onweder dat Woensdag avond alhier woedde, sloeg de bliksem in de woning van A. Branderhorst, drong door de muur heen en doodde drie varkens, doch zonder brand te veroorzaken. Terwijl dr. Overbosch Dinsdagmiddag een bezoek bracht bij T. Boterblom, sloeg zijn paard bespannen voor een tweewielige brik op hol en snorde zoo den dijk uit tot op de brug, bij M. Schouten. Daar sloeg paard en rijtuig te water. Aan den brik kwam belangrijke averij, doch het paard was bijna niet benadeeld. Sprang. A.s. Zondag zal bij den uitgang van het kerkgebouw der Ned. Herv. gemeente alhier, een collecte vóór suppletie fonds der Chr. school gehouden worden. Ween. Zaterdag werd door den beurt schipper Aaldijk de eerste fruitreis naar Rotterdam ondernomen. Hoofdzakelijk be stond de lading uit Janbazen. Voor de janbazen werd voor een paar weken tot f 5,per H.L. bes eed, thans is deze prijs gedaald tot f 3,50. De pluk er van valt mee, hoewel ze niet groot van stuk zijn. fWfik. Hoe dronken menschen som tijds terecht komen, blijft een raadsel. Dins dag werd een man uit Genderen, in een heg nabij de scheepstimmerwerf aangetrof fen. Hij had zooveel aan Bachus geofferd, dat hij uit zijn tilbury was gevallen, Het paard liep rustig te grazen. Een paar per sonen hielpen den man weer in zijn rijtuig en kon hij zoodoende zijn weg weer naar Veen vervolgen. Tot assistente in de linnenkamer van het gesticht „Veldwijk" te Ermelo, is aan gesteld mej. J. Furster, alhier. Werkendam- De uitslag van de Donderdag 11. gehouden aanbesteding van verfwerk aan eenige gemeentegebouwen is geweest als volgt: W g w p B. g. o O f s I Q-* E o 0 o ff co fcj A. M. v. d. Heuvel f62. Wed. C. J. Buurman f52.f130.f45. W. v. d. Bunt f35.50 f109.— f53.— Sukkel f45.— W. Visser f46.95 f 113.30 f47.90 Gegund aan W. v. d. Bunt de scholen met woningen en bij loting aan Sukkel het raadhuis. goed, al dragen ze andere kleeren." „Herken je die twee mannen?" vroeg Daubanton, schijnbaar heel ongeloovig. „Ja burger, ik ben er zeker van. Die daar," en zij wees op Guénot, „had een blauwgrijzen jas aan, en de andere droeg die mooie sabel. ,,'t Is ongelooflijk," zuchtte Guénot. „Je bent gek of je liegt," brulde Lesurgues. Daubanton gebood stilte en zeide op kal- men toon: „Heb je een meid in dienst, die Grosse tête heet?" „Welzeker, en die heeft ze ook gezien, en heeft ze terstond herkend." „Maar dat dienstmeisje kan zich vergissen. U weet wat er van zoo een getuigenis afhangt, bedenk je nog eens goed, vrouw Evrard," sprak de rechter nu zeer gemoedelijk. „Ik heb me niet te bedenken, ze zijn het." De rechter liet haar daarop vertrekken. „Ik heb nu nog een laatste getuige om te confronteeren," zeide Daubanton, en liet vrouw Chastelain binnen komen, die het buffet hield in de „gouden ster", ook in Montgeron en waar de ruiters, luidens het rapport van de gendarmerie, koffie hadden gedronken. „De vier ruiters zijn ongeveer drie kwar tier lang bij me gebleven. Ik herinner het mij heel goed, een wilde betalen maar hij had alleen assignaten en toen heeft een ander zijn beurs getrokken en met geld betaald. Ik heb ze heel goed aangekeken, althans den eene, die zijn spoor had ge broken, die door mijn dienstmeid San ton, met ijzerdraad werd gerepareerd." „Komt voor den dag," riep Daubanton, en zoodra Lesurgues nader kwam, riep vrouw Chastelain: De Chr. zangvereeniging „Soli Deo Gloria" hoopt Donderdag 13 Augustus a.s. een bezoek te brengen aan de Diergaarde te Rotterdam. Burgerlijke Stand. Werkendam, van 17 tot 24 Juli. Getrouwd: L. Paans, 21 j. en C. M. Heijdek, 19 j. Geboren Levenloos aangegeven kind van L. van Velzen en M. B. Klop. DeWerken en Sleeuwijk van 1724 Juli. Geboren Gerrit, z. v. G. Vink en W. M. BoonCornelia Johanna Wil- lielmina d. v. A. van den Heuvel en M. J. Rijkers; Neeltje Lijntje, d. v. K. Sterrenburg en M. A Walraven. Overleden: Leendert VermeuleD, 69 j., echtg. van A. Kasen. Ingekomen van: Woudrichem, W. en W. Vink; Werkendam, N. J. Mas- seüs en gezin; A. Ridderhof. Vertrokken naarGorinchem, T. Vink. Hinnenland. Hoef'IJzerweek. De straatverkoop van hoefijzerinsig nes, die in Amsterdam zooveel succes had, is welwillend toegestaarr door Bur gemeester en Wethouders van 's Graven- hage, Haarlem en Arnhem.Verder zullen de insignes verkocht worden, behalve in de reeds vroeger genoemde 23 plaat sen in de navolgende gemeenten, totaal dus 67 Wierden, Broek en Waterland, Zeg- waart, Spaarndam, Rhenen, Koekange, Noord wijk, Werkendam, St.-Maartens- dijk, Krimpen a.d. IJsel, Sluis, Oostzaan, Sloten (Fr.), Giekerk, Hattem, Wapen veld, IJlst, 's Gravemoer, Dronrijp, Leid- schendam, Assendelft, Beetsterzwaag, W aarde, Krabbendij ke, Schager brug,Oos terbeek, Meteren, Bennebroek, Heere waarden, Voorburg, Doesburg, Dinx- perlo, Uitdam, Olst, Kollum, Anna- Paulowna, Wemeldinge, Nieuwerkerk, Emmen, Kethel, Norg. De plannen voor het Nederlandsch Kinderherstellingsoord zijn gereed. De beioeling is, om, wanneer de hoefijzer- week aan de verwachting beantwoord en nog voldoende geld inkomt, reeds begin September tot de aanbesteding over te gaan. Tot 20 Juli kwam een totaal bedrag in van 70.301,496 gulden. A. C. BOS. Egmond a. Zee, 23 Juli. De werkstaking te 's-Hage zal, als altijd, voor velen treurige gevolgen heb ben. Zoo wordt thans weer gemeld Woensdagmorgen heeft de directie aan den magazijnknecht Van Oost, voorzitter van den Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel, gevraagd of hij op den wagen wilde gaan rijden. Hij antwoordde dit niet te kunnen doen omdat dat niet overeen te brengen was met zijn positie als een van de leiders van de staking. De directie beduidde hem, dat zij het in dienst blijven van een stakingsleider niet kon dulden en vroeg hem of hij bereid was als zoodanig af te treden en of hij dan wilde rijden. Van Oost wei gerde echter als stakingsleider af te treden en op dien grond werd hij toen, ook omdat hij weigerde op den wagen te gaan, ontslagen. De Haagsche Tramweg Maatschappij, die geleidelijk nieuw personeel in dienst heeft gesteld, doch gelijk reeds vroeger gemeld, in beperkten getale heeft thans besloten dit op groote schaal te doen. Daartoe zullen per advertentie in vijftig „Dat is hij van de gebroken spoor." „En de ander?" vroeg de rechter. Zij zag Guénot aan. „Daar ben ik niet zoo zeker van, maar ik geloof wel dat hij er ook bij was." ,,'t Is goed, ik dank u." Nadat vrouw Chastelain het vertrek had verlaten, ging de rechter een oogeublik zitteD, en overpeinsde al hetgeen hij gehoord had. Hij twijfelde niet, maar wilde voor zijn geweten, de schuld van Lesurgues en van Guénot, kristal helder bewezen hebben, en er bleef hem dus nog over de beide ver dachten met Courriot te confronteeren. Hij riep dus weder den commissaris van politie en vroeg of de beschuldigden uit de gevangenis, naar het gerechtshof waren over gebracht, en of zij dus ter beschikking waren. Óp het bevestigend antwoord, beval Daubanton Richard voor te brengen. Toen de colporteur hierop binnentrad, vroeg de rechter op Guénot en Lesurgues wijzend: „Ken je die twee mannen." „Zeker ken ik ze, het zijn mijn landslui, de burgers, Guénot en Lesurgues, maar, sedert ik in Parijs woon, is de laatste maar éénmaal bij mij geweest." „Bij welke gelegenheid?" „Er dineerden verschillende Douaizenaars bij mij, en toen heeft Guénot hem ook meegebracht. „Wat was de aanleiding tot dat dinétje?" „Het aanstaand vertrek van Guénot en van Golier. Het was een soort afscheidsmaal, daar steekt toch niets verdachts in. Ik ben al even onschuldig als de burger Guénot en Lesurgues." „Dat zullen wij zien," antwoordde de rechter. „Breng dezen beschuldigde wegen laat Bernard binnenkomen." Nederlandsche bladen gegadigden wor den opgeroepen naar de betrekkingen van bestuurder en conducteur in vasten dienst bij de onderneming. Woensdagavond is te Zwagerveen (Kollumerland) bij een onweer de tak van een lindeboom door den bliksem getroffen en gebroken. De tak viel op een electrischen draad met een stroom- sterkte van 220 volt. Vrouw Thomas Mulder, die haar zoontje daar vandaan wilde halen, kwam in aanraking met de neergevallen draad en kreeg den stroom door het lichaam. Zij werd onmiddellijk gedood. Door den politie-inspecteur A. v. d. M. te Arnhem, is beroep aangeteekend tegen het vonnis der rechtbank, waarbij hij wegens het gebeurde in de Hommel straat is veroordeeld tot 6 maanden. De politie te Amsterdam heeft drie jongemannen aangehouden, die verdacht worden van medeplichtigheid aan het gebeurde op den Binnen-Amstel, Zondag j.l., toen een agent op een zolderschuit werd geworpen door anarchisten, die een betooging hielden. Voor ditzelfde feit werden vroeger een jongeman en een vrouw gearresteerd. Een der thans aangehoudenen,die de menigte zou hebben opgeruid tegen den agent, is de 23-jarige redacteur van een anarchistisch blaadje. Bij de familie van kapitein Sonne, te Apeldoorn, is bericht ontvangen dat de majoor Snellen en kapitein Doorman met ziekteverlof uit Albanië naar Neder land willen terugkeeren. Onder weidend vee op de uiterwaar den te Ocnten is miltvuur geconsta teerd, hetgeen door den Districts-veearts uit Utrecht is bevestigd. Een zestal runderen is reeds aan de ziekte gestor ven en daarna verbrand. Door een ingezetene van Harderwijk werd een prentbriefkaart ontvangen, afkomstig uit Beieren, geadresseerd: „Aan in Barbaarscher Holland." De post, ook de buitenlandsche, twijfelde geen oogenblik, want door een Duitsch beambte werd met forsche hand in rooden inkt aan het adres toegevoegd: „Harderwijk", met twee ui troepteekens. In het tijdvak van 1 tot en met 14 September a. s. zullen bij gelegenheid van de oefeningen in het Linge-accès door het 4e bataljon van het regiment vesting artillerie te Gorinchem, binnen de gemeente Beesd (Geld.) oefeningen worden gehouden in het gebruik van artillerie in stellingen, terwijl op enkele dagen ook des avonds op verschillende plaatsen, in een strook gelegen ter weerszijden van de Linge, kardoezen zullen worden ontstoken en met los kruit zal werden geschoten. Deze oefe ningen dienen ter voorbereiding van de in het laatst van September a.s. te houden manoeuvres. De incasseerder K., van de firma Perk en Everts te Hilversum, die Maan dagmiddag per rijwiel van Bussum kwam met f 5000 aan contanten bij zich, werd nabij de Crailoosche brug aangerand door een persoon, die een schot op hem loste en hem in den rug trof. K. ach tervolgde den aanrander, die op den Koninginneweg door een politieagent werd gegrepen. Hij bleek te zijn de 18-jarige H. van B., uit Utrecht. Hoewel hij beweert, dat de revolver zonder zijn toedoen afging, is hij in verzekerde bewaring gesteld. Bernard was van veel driftiger aard, en sedert zijn gevangenneming had hij vlagen van woede. „Ken je die twee mannen?" vroeg de rechter. „Ik ken niemand als Courriot, dien heb ik een paard geleend, dat is toch geen misdaad." Daubanton zag wel in dat hij met dezen getuige niet verder kwam en liet hem ver wijderen en Courriot weer binnen komen. In dien tijd werd het geheim der instruc tie niet zoo zorgvuldig bewaard als tegen woordig en de getuigen kwamen met elkaar in aanraking en waren evenals de beschul digden op de hoogte der geheele instructie. Courriot wist dat Guénot en Lesurgues waren gevangen genomen en hij begreep dat hij zijn houding daarnaar moest regelen. Toen hij dus met zijn gewone vrijmoe digheid bij den rechter binnen trad, wierp hij Lesurgues en Guénot een vertrouwelijken knik toe. „Ken je burger Lesurgues?" vroeg Dau banton. „Wel ja, ik heb onlangs met hem gedi neerd bij Richard." „Toevallig twee dagen na de misdaad, waarvan je wordt beschuldigd." „Dat pleit voor onze onschuld, want ik had burger Lesurgues nooit vroeger ont moet." „Dat spreken de getuigen tegen." „Die vergissen zich." „Lesurgues is inmiddels, door alle ge tuigen, zonder aarzeling, herkend als een van de vier ruiters, die op den dag van de misdaad, in Montgéron en Lieusaint waren." Wordt vervolgd.) Wp hl oq

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2