Tme Leerlingen een nette Dienstbode, Ilroedeieren. prima jonge Hennen Schilderwerk, J. ULJÉE, Het FRUIT Maris J.\NSE;\ Een HUIS, Een perceel Boomgaard Steeds liet nieuwste voorhanden in alle genres. Firma JAN W. LIPPITS, Burgers E. N. R. Goedkoop en solied zal bij inschrijving YERKOOPEN verkoopen HEEREN-HOEDENM AG AZIJN Nederlandsch Prachtfabricaat. 25-jarige Echtvereeniging PafcrUs Leghornj t 6 MBtp.stBk. A. P. Michaël, Aalburg. Openbare Verkooping Notaris L. G. VAN GENDT Op Zaterdag 1 Augustus a.s. 's-BOSCH, Hinthamerstraat 10. voorstel wordt aangenomen met algemeene stemmen. Aanbieding gemeenterekening over 1913 en begrooting over 1915. De beeren Mouthaan, Versteeg en Ver hagen worden aangewezen als commissie van onderzoek, met laatstgenoemden als rap porteur. Benoeming eener commissie tot onderzoek der armenrekening en begrooting. I>e voor zitter wijst daartoe aan de heeren Beunis, Mouthaan en Verhagen, eerstgenoemde als rapporteur. Reclames tegen den hoofdelijken omslag; deze worden aangehouden, totdat de tijd van reclameeren verstreken zal zijn. Wijziging gemeentebegrooting over 1914, in verband met de uitkeering der rijksbij drage aan den gemeentearts, dr. Smeenk, tot verhooging van diens pensioensgrondslag en in verband met de verhooging van het traktement der onderwijzeres in de nuttige handwerken. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Verzoek van het Burgerlijk Armbestuur tot wijziging der armenbegrooting over 1913, waaraan goedkeuring wordt verleend. Een voorstel des Voorzitters om pogingen in het werk te stellen tot verkrijging van een cursus in eerste hulp bij ongelukken, waarvoor bereids een lokaal der openbare school wordt toegezegd. Aan beveling benoeming van leden in het zetterscollege. Aanbevolen worden: 1 de heeren A. Dekkers, aftr. en W. Kielen en 2 P. van der Dussen, aftr., en P. Bakkeren. Bij de gebruikelijke rondvraag zegt de heer Versteeg, dat Ant. van Dalen hem heeft gevraagd aan de haven klei te bag geren, die hij gratis over het hooiland „de Geldelooze Pad" wil vervoeren, waarop de voorzitter antwoordt, dat dergelijke vragen bij het college van B. en W. thuis behooren. Sluiting der vergadering door den voor zitter. Binnenland. In het Nieuwsblad van het Noorden van Zaterdag 18 Juni lazen wij het volgende: In het weekblad „Buiten" wordt ge ijverd voor de afschaffing van oogklep pen bij paarden, die voor het rijtuig loopen. Met voorbeelden aan de practijk ontleend wordt aangetoond, dat oogklep pen een last voor de paarden zij a. Met oogkleppen bereikt men juist het tegen deel van het doel, 't welk men zich daarmee voorstelt. Oogkleppen maken de paarden aarzelend en vreesachtig, omdat ze de dingen op straat en langs den weg slechts ten halve zien. En zulk half zien maakt schrikachtig. In warme zomerdagen zijn de oogkleppen boven dien een groote kwelling voor de paarden. Oogkleppen maken altijd een dwaze vertooning. In onze noordelijke pro vinciën zijn de oogkleppen reeds voor eenige jaren grootendeels afgeschaft. Wie ze van het hoofdstel heeft afge nomen, zal ze ook nooit weer wenschen, wel een bewijs, dat het rijden zonder deze tuighangsels algemeen veel beter voldoet, dan het rijden met oogkleppen. Afschaffing van deze kleppen kan ten zeerste aanbevolen worden. Wie er een proef mee neemt, zal kunnen waarnemen, dat de paarden zonder oogkleppen vrijer, zekerder en vroolijker zullen draven. Naar wordt vernomen is het inci dent inzake de niet-toelating van Duit- sche werklieden te Zaandam bij de regeering aanhangig gemaakt door een klachtadres van de Werkgevers-ver- eeniging en maakt de zaak een punt van overleg uit tusschen de ministers van binneniandsche zaken, justitie en buitenlandsche zaken. Zijn wij goed ingelicht, dan rijst hierbij ook een bevoegdheidsquaestie de vraag nl. of in den zin van de vreemdelingenwet onder het hoofd der politie ter plaatse waar de vreemde lingen zich bevinden, moet worden verstaan de burgemeester dan wel de commissaris van politie, die te Zaan dam tevens commissaris van de rqks- politie is. De burgemeester van Zaandam, de heer ter Laan, heeft, naar Het Volk meldt, Vrijdagavond een telegrafisch verzoek van den minister van binnen iandsche zaken ontvangen, om als de Duitschers terug kwamen, en hun pa pieren weer niet in orde waren, hen niet wederom terug te zenden, alvo rens een mondeling onderhoud met den minister te hebben gehad. Inmiddels heeft burgemeester Ter Laan telegrafisch de toezending van 25 rijksveldwachters ter versterking van de gemeentepolitie aangevraagd. Vrijdagavond zijn de 44 Duitschers, die op last van den burgemeester van Zaandam over de grens werden geleid, aan het Centraalstation te Amsterdam teruggekeerd. Aan het station werden zij opgewacht door eenige bestuursle den van den Zaanschen Bond van van Werkgevers en den rechtskundi gen adviseur, mr. H. A. van Zuylen. Onder politiegeleide werden de Duit schers naar een tweetal hotels in de Warmoesstraat gebracht, waar zij voor- loopig nachtkwartier hebben gevonden. Er zijn maatregelen genomen, om het ontslag van de miliciens van de oudste lichting, hetwelk op 1 Augustus zou moeten plaats vinden, te schorsen. Ook de overgang van miliciens naar de landweer zal op gezegden datum niet plaats hebben, en het ontslag van de oudste landweerlichting, dat volgens de Landweerwet eveneens op dien da tum valt, is geschorst. Te New-York werd onlangs een anar chiste, Becky Edelson, wegens een rede voering, waarin zij tot geweldpleging aanspoorde, tot 90 dagen gevangenis straf veroordeeld. Zij weigert nu de te eten en heeft verklaard, dat wanneer de overheid haar niet loslaat, de dood haar zal bevrijden. Haar besluit wordt door de betrokken autoriteiten nog al kalmpjes opgevat. Het toeval, wil, dat eene vrouw, dr. Katherine B. Davis, met het toezicht op de gevangenen is belast. Dr. Davis schijnt de meening te zijn toegedaan, dat Becky Edelson zelve maar moet weten, wat de gevolgen kunnen zijn van haar vrijwillig marte laarschap. Becky Edelson's partijgenooten blijken ook niet veel hoop te hebben op toe geven van de New-Yorksche overheid. Zij maken reeds toebereidselen voor Becky's begrafenis, Bij besluit van Gedeputeerde' Staten van Zuid-Holland is verklaard, dat Gerrit van Vliet, ontslagen onderwij zer aan de bijzondere school te Lei derdorp van de Vereeniging voor Christelijk lager en meer uitgebreid lager onderwijs en bewaarschool, de bevoegdheid tot het geven van onder wijs heeft verloren. Nadat Zondagnacht en gisterenmid dag een conferentie tusschen de sta kingsleiders en de directie der H. T. M. had plaats gehad, werd gisteravond in voltallige vergadering van het sta- kingspersoneel met algemeene stemmen besloten de staking te beeindigen op de 3 volgende punten le. dat de arbeidsvoorwaarden vast gesteld zullen worden door een com missie, in overleg met de H. T. M.- directie en onder goedkeuring van Burg. en Weth. en in overeenstemming met het Gem. Werklieden Reglement. 2e. dat geen rancune-maatregelen zullen worden genomen 3e. dat het personeel geleidelijk in dieust zal worden genomen en de oude plaatsen zal hernemen. Uit 's Hage wordt gemeld Zonder stoornis is Maandag voor de eerste maal gereden op de lijnen 10 en 8 en wel tot middernacht. Vooral lijn 8 kon op een druk vervoer bogen, er werd zonder bijwagens gereden. Heden Dinsdag vangt de dienst ook weder (voor de eerste maal) in het vroege ochtenduur, tusschen halfzeven en zeven uur aan op verschillende lijnen. Verder worden heden weder de electrische wis sels ingeschakeld. Het corps vrijwilligers is thans ook geheel eervol ontheven, onder dank betuiging voor de gewichtige diensten, zoodat heden uitsluitend gereden wordt met weder dienst genomen hebbend oud-personeel. lanbestediiiKCn. 4 Aug. Mij. tot Expl. van S. S., het maken van een spoorweghaven en daarmede in verband staande werken te Den Ham Vroomshoop. Raming f68.700. 10 Aug. Dep. van Waterstaat, het maken van werken tot verbetering van de rivier de Maas tusschen de kilometerraaien Cl en CV der herziene rivierkaart, onder de ge meenten Maasbree, Belfeld en Tegelen (prov. Limburg). Raming f40.600. 12 Aug. Dep. van Waterstaat, het maken van ligplaatsen voor zeeschepen langs den linkeroever van het Scheur beneden de Oostpunt van Rozenburg, behoorende tot de werken van den Waterweg van Rotter dam naar Zee. Raming f30.000. 20 Aug. Dep. van Waterstaat, het uit breiden van de verdediging van de onder- zeesche oevers voor de Heldersche zeewering en voor den kop van den tuifdijk op de Hors op Texel. Raming perc. 1 f22.500, pero. 2 f18.000; massa f46.500. Afloop Aanbestedingen. 28 Juli. Dep. van Oorlog, het maken van eene paalfundeering voor het fort De Ruyter bij Vlissingen. Raming f76.500. Minste inschrijver H. van Dongen, Dor drecht, f67.850. Marktberichten. Rotterdamsche eierenreiliflg, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 52,480 stuks. Hoendereieren van f4,00f6,00 per 100 stuks. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 24 Juli 1.38 M. 0.71 M. N.A.P. 25 1.46 0.78 26 1.62 0.91 27 1.41 0.69 Waterhoogte Maastricht (brug) 27 Juli 0.52 M. beneden 0. 28 0.51 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 27 Juli 3.40 M. boven 0. 28 3.57 Advertentiën. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouder» en Grootouders CORNELIS BAKKER en JANNEKE VERHAGEN den 8»ten Augustus 1914 hunne te herdenken. Werkendam1 Augustus 1914. I. BAKKEREN—Bakker. C. A. BAKKEREN. A. J. BAKKER. D. BAKKER. P. BAKKER, en Kleinkinderen. Ontvangdag: 10 Augustus 1914. Op de Boekdrukkerij van L. J. VEER MAN, Heusden, kunnen GEPLAATST worden. Ook jongens uit omliggende gemeenten komen in aan merking. Mevrouw Dr. W. VAN ROSSEN, Grond- heerendijk 42, Charlois bij Rotterdam, vraagt met Augustus of September, door huwelijk der tegenwoordige, als Werkmeisje, tegen flink loon. Brieven aan bovenstaand adres. Verder te koop van bovengenoemde rassen. op elk gebied. Vraagt prijsopgaaf bij Mr. Schilder te Veen. Overal te ontbieden. HET BESTUUR van de Afd. „Land van Heusden en Altena" der Ned. Pomologische Vereeniging op 7 Augustus, des namiddags 3 uur, ten huize van D. SMITS te Meeuwen, van 29 eigenaren. Beregelde Steombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voorm, Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. t Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouw sluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings- vren, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, 's-Bosch. t Goederen voor Delft, Alaardingen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Beerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Intormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij B. VAN KUIJK, Wilhel- minaplein te Heusden. •f Deze diensten zijn vrij van veergeld. te Waalwijk, zal ten verzoeke van de Heeren Timmer mans qq. aldaar op het stuk I. Maandag 3 Augustus a s. 10 uur precies 8 koopen beste haver en 4 koopen boekweit op de „Achterste Hoeve" onder Loonopzand. II. Dinsdag daarna 10 uur precies 7 Heetaren beste Haver in den Overlaat, achter den Berm onder Baardwijk. Betaaltijd Kerstmis 1914. door Notaris Kerkhoven, te Werkendam, op Donderdag 30 Juli 1914, nam. 3 uur,precies, in het Café Wed. D. L. v.D. WIEL, a.d. Sasdijk, aldaar, van: 139 Hectaren uitmuntend te velde staande Tarwe, Erwten, Haver, Boonen en Rogge, op de polders: Mug^enwaard, Eierwaard, Kievitswaard, Petrusplaat, de Bloemplaat, Middelwaardje, Schramshardenhoek, Har denhoek, Klein Stukje, Steenenmuur, Catha- rinaplaat, Kijfhoek, Wilhelminapolder, Kei- zersguldenwaard, Ippelschen polder, Bras penning en Oudenban, onder Werkendam, Made en Drimmelea, Dussen, Dewerken en Woudrichem. Alles in perceelen en breeder omschreven bij alom verspreide biljetten en gedrukte Notitiën, welke gratis ten kantore van den Notaris verkrijgbaar zijn. te Heusden, zal op Ai*(jdag 7 en 31 Augustus 4914, telkens des voormiddags ÏO uur precies, ten huize van J. C. MAC LEANE te Heesbeen, bjj Inzet en Toeslag Erf, Tuin, Boomgaard en Weiland te Heesbeen, Kad. sectie E nos. 170 en 605, samen groot 57 Aren 20 Centiaren. PERCEEL II. met Schuur, naast vorengaand perceel, Kad. sectie E no. 609, groot 29 Aren 90 Centiaren. Te bezichtigen dagelijks, sleutels te be komen bij den Heer G. Wagemakers aldaar. Aanvaarding en betaling kooppenningen 1 November 1914. Lasten vanaf 1 Januari 1915 voor reke ning van den kooper. zullen door ondergeteekende met Fransche paardenhandelaren op onderstaande plaatsen en tijd monsteringen gehouden worden. Gevraagd worden paarden van 5 tot 10 jaar. Kleur, geslacht en ras onverschillig. Levering direct. V.m. 6,u 6,15 6,30 6,50 7,10 7,30 7,45 8- 8,20 9,- 9,20 9,40 9,55 10,10 10,40 10,55 11,10 11,40 Strijland, Geldermalsen. Van Asch, Tricht. Van Ar kei, Beesd. Den Adel, Rumpt. Van Ringelestein, Deil. Wed. van Loenen, Meteren. J. Kunst, Tuil. De Vossenjacht, Hellouw. J. van Krieken, Herwijnen. Godschalk, Zalt-Bommel. Voorthuizen, Kerkwijk. Van Drunen, Well. Hopwaag, Ammerzoden. Café bij de Brug, Hedel. P. Smits, Neder-Hemert. Uitenboogaard, Aalst. P. W. Bok, Poederoijen. Wed. Kali», Andel (N.-Br.) Nm. 12.u. Wed. v. d. Maaden, Wijk bij Heusden 12.15 Concordia Heusden. 12.45 J. Ruijs, Herpt. 1.15 Verwiel, Waalwijk. 1.35 L. van Dongen, Capelle, Langstraat. 1.55 Ant. Pruisen, Waspik. 2.10 Gez. Flooren, Raamsdonk. 2.30 C. van Dongen, Raamsdonksveer. 3.Gebr. de Graaff, Meeuwen. 3.20 Heessels, Dussen. 3.40 Van der Pluijm, Dussenpolder. 4.D 'kker, Almkerk. 4.30 Pender, Nieuwen dijk. 4.50 Wed. Wink, Werkendam. 5.10 Sprenger. Sleeuwijk. 6.De Korver, Gorinchem. DE BOBVER, Gorinchem. Trek met Uw naar het Buitenland. Hoor het oordeel der vreemdelingen over Uw fiets. Dan zult ge voor goed genezen zijn van de dwaling, dat een buitenlandsch rijwiel beter, sierlijker, degelijker, lichter, fijner zou zijn dan ons echt Agent te Heusden: A. SWAGEMAKERS. W ERtLËN bAH. De letting der boter u deze week op de markt 75 eti., in de winkelt dut 80 ets. per half kilo. Eieren f 1.10 de 26 ttukt. OOSTERHOÜT, 27 Juli. Boter ƒ1,34 a 1,36 per Kg. Eieren f 0.19 en 0,20 de 4 ttukt. SLEEUWIJK. De letting der boter bedraagt 85 et per half kilo en die der eieren f 1.30 de 26 ttukt. BESOOIJEN28 Juli. De prijt der Boter wat heden f 1.42 f 1.48 per Kilo. Aangevoerd 150 K.G. Eieren 4l/2 a 5 et. per ttuk. j^OORINCHEM, 27 Juli. Op de veemarkt waren aan- /evoerd 258 runderen, 17 nuchtere halveren, 34 vette varkent, 676 biggen, tehapen en - lammeren. De prig ten waren alt volgt: tware kalf koeien f 280 320, kalfvaarten f 180 a 240, guit te vaarten f 130 a 170 melkkoeien f 220 a 260 twee-en-een-halfjarige otten f - a anderhalf-jarige f 00 a 000, pinken f a gratkalveren f 40 a 60, nuchtere f 18 a 24, tehapen f a lammeren f - a biggen 7 a 11.50 per ttuk. Vette varkent 23 a 231/o cent per half kilo. Op de graanmarkt betteedde men voorrutarwe /9,50 a 10,00, roode dito 8.75 9.50, witte dito 9.00 a 9.75 inl. rogge f 6.00 6.40, buitenl. dito f 6.20 a 6.75 gertt f 5.15 4 6.00, haver f 4.a 4.75. iuivenboonen f a blauwe erwten f a smalt, 150 pond, f 5.50 a 5.70, allet per heet. Boter 80 a 83 et. per half kilo Eieren f 1,20 a 1.25 per 26. Kippen f 0.60 a 0.65 per ttuk. ROT1ERDAM, 27—28 Juli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 659 vette runderen, 1032 magere dito. 602 vette en gratkalveren, 290 nuchtere kalveren, 1328 tehapen of lammeren11056 varleent, 152 biggen. De prijzen waren alt volgt: runderen le kwaliteit 88 ie kw. 70 cent, kalveren le kw. 105 ie kw 85 et., tehapen le kw. 64, ie kw. 44 et. vette varkent 45 a 47 ct. licht toort 42 et. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 18.a 30.idem voor de slacht f 7.— a 15 00 Biggen f 1.30 a 1.50 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 50/8 en 22/16 ton en 172 stukken van een half kilo. Prijt le kwali teit f 56 ie kw. f 53, 3e kw. f 50. Per half kilo 70 a 75 cent. Zeeuwtche eieren f 4.30 a 4,60. Overmaattche dito f 4 75 a 5.per 100. 's-Bosch, 24 Juli. Op de heden gehouden veiling werden aangevoerd 52684 gegaran deerd versche inl. hoender-eieren, waarvoor werd besteed van f0.70 tot f0.74 per K.G. Ten verzoeke van den Heer P. Versteeg, aldaar, PERCEEL I. Graote Paardenmonstering.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 3