PORTïFEOI Z1LVËRB0NS eene linke DIENSTBODE, Bericht. Kantoor Notaris RMT. Brocdeieim prima jonge Hennen Benedenwaarden Brakel. 73 HA Naweide l»n ESBL II». Onderlinge Credietvereeniging OOIiMH.Mt 1 UIT Schilderwerk. J. ULJÉE, Verwendt en Ontvangt Uwe Goederen met de Trambooten HOOSEN StttliOIIHY P. J. SCHETSELAAR, Piano- en OvgelliaiHlel. PIANO'S in diverse stijlen en houtsoorten. HARMONIUMS voor salon-, kerk- en schoolgebruik. Repareeren Stemmen Verhuren. Moeders verkeeren in angst. van f 0.50. De op 12 Augustus 1914 aan gekondigde verkooping voor den heer P. L. DE WILT te Dussen, wordt uitgesteld. aangewezen als pkatsvervanger, A. SCHAAP, A. P. Michaël, Aalburg. B. A. BUYSING DAMSTÉ, publiek verpachten: A. Standaart, Rotterdam. P. C. Ouwehand, Rotterdam, KOOPT steeds in den Bosch's Goedkoopste Manufacturen en Beddenmagazijn ,DE KROON. te DORDRECHT. Groenmarkt 76. K1? - Kantoor Goedkoop en solied met 22 portretten Heusden-Dordrecht-Rotterdam vice-versa. Heusden-Utrecht-Amsterdam-Zaanstreek vice-versa. Langendijk 144, GORCUffl. Kerk- en Huisorgels. Rookbenoodigdheden. Groote voorraad. Billijke prijzen. Men vrage conditie voor ruilhuur en betaling. dorpen echter wordt de Roode Kruis- iuzameling spontaan ondernomen. Bur gemeesters, pastoors, predikanten, ge- neesheeren en onderwijzers geven aan de eerste oproep gehoor. Dames, die deze week heel Noord-Holland boven het Y bezoeken, worden door families gratis gelogeerd en gevoed om de on kosten tot een minimum te beperken Om een voorbeeld te geven van de werkzaamheid van Egmondsche kolo nie-dames vermelden we, dat door de dames Wolterbeek en Bos, geholpen door de dochter van den burgemeester Van Twisk in twee dagen tijds door persoonlijk bezoek Roode Kruis comité's zijn opgericht te Hoorn, Avenhorn, Berkhout, Hoogkarspel met Westwoud, Ooster- en Westerblokker, Grootebroek met Lutjebroek, Bovenkarspel, Enkhui zen, Zwaag, Wognum, Sijbekarspel met Benningbroek, Abbekerk, Lambert- schaag, Twisk, Opperdoes, Medemblik, Oostwoud met Midwoud, Hauwert en Nibbixwoud, Katholieke en Protestante geestelijken zullen de collecte van den kansel aanbevelen. Mej. Schoemaker richtte tezelfder tijd comité's op te II- pendam, Purmerend, Purmerland met lip, Landsmeer, Oostzaan, Beets, Oost huizen, Middelie, Warder, Graftdijk, Monnickendam, Broek in Waterland, Schellingwoude, Nieuwendam, Buik sloot, Midden Beemster, De Rijp en Schermerhorn. Te Edam was men al aan het ver gaderen. Volgende week gaan eenige dames per fiets Zuid-Hollandsche dorpen be werken. Met aandrang wekken we ieder op niet op nader bericht of bezoek te wachten maar oogenblikkelijk zooveel mogelijk geld te verzamelen voor het Roode Kruis. Het is onze dure plicht. Aanplak- en strooibiljetten en in- teekenlijsten zijn verkrijgbaar bij A. C. Bos, te Egmond aan Zee. Naar wij vernemen kunnen zij, die met Duitschland correspondeeren, al leen op ontvangst van hun schrijven rekenen, als zij in de Duitsche taal ge stelde briefkaarten verzenden. Hetzelfde geldt voor de briefwisseling uit Duitsch land met ons land. Vrijdagnacht is wegens den oorlogs toestand van de Noordzee teIJmuiden binnengekomen het Nederlandsche hos pitaalkerkschip De Hoop. Aan boord bevinden zich nog twee Duitsche en drie Hollandsche patiënten, de eersten uit Emden en Elsfleth, de Hollandsche uit Vlaardingen. We vernamen nog, dat de haring vloot zich verspreid haddat er weinig gevangen wordt en dat zoowel de En- gelsche als de Duitsche en Hollandsche loggers ernstig wordt geraden huis waarts te keeren. Nabij het Haaks- vuurschip, thans weggenomen, was De Hoop een groote torpedoflotille gepas seerd. Wegens den grooten afstand kon geen nationaliteit vastgesteld worden. Aan boord van De Hoop is overigens alles wel, de gezagvoerder wacht te IJmuiden op orders. Het schip is naar Amsterdam opge varen. ])e afdeeling Rotterdam van de Ne derlandsche Vereeniging van Sigaren winkeliers heeft bij haar daar ter stede gehouden inzameling van sigaren, tabak en sigaretten, voor gratis verstrekking aan onze soldaten ontvangen f 10 en 100,000 sigaretten, 30,000 sigaren, 350 pond tabak en een partijtje pijpen. Een en ander is ter beschikking ge steld van den hoofd-intendant te 's-Gra- venhage. De staking te Zaandam is opgeheven Naar aanleiding van een schrijven van den Werkgeversbond in het houtbedrijf, had in verband met den internationalen toestand een conferentie plaats gehad met afgevaardigden van Recht en Plicht en Sint Joseph en de commissie uit de vrije en moderne organisaties. De werkgevers stelden voor het werk op de oude voorwaarden te hervatten en toezegging van verhooging op 1 Januari en 1 Juli, gehandhaafd bij indiensttreding. De gehuwden hebben de voorkeur bij aanmelding op Zaterdag. In een daarop gehouden stakersver gadering zijn de voorstellen aange nomen, ook door de Christelijken en de Katholieken. De raad van Delft heeft besloten tot aanvulling van de gemeentebegrooting voor den loopenden dienst met een bedrag van f 70,000, ter betaling van de kosten, veroorzaakt door de mobili satie en de buitengewone omstandig heden, waarin het land verkeert. De burgemeester deelde mede, dat B. en W. zich gemachtigd achten om naar beste weten over dit bedrag te beschikken. De Gouverneur-Generaal van Neder- landschjndië heeft getelegrafeerd, dat de uitvoer uit Indiê van rijst, mais, cassave-producten en katjang is ver boden. Maastricht, 8 Augustus. In een par ticulieren brief uit Brussel, wordt ge meld dat de Duitscher3 daar niet officieel over de grenzen gezet worden, maar dat ze overhaast allen de stad verlaten, zeis menschen, die er 25 jaar wonen, om aan de woede van de Belgen te ontkomen. De politie heeft niet kunnen verhinderen, dat magazijnen, aan Duit- schers toebehoorende, bestormd werden en aan de vernielzucht van het gepeupel prijsgegeven. Omtrent de werkzaamheden van het Roode Kruis te Rotterdam meldt de N. R. Ct.: De étappe-arts overste Nord, heeft 4 Zieken-treinen samengesteld, die aan het station D.P. en Feyenoord onder stoom gereed staan, om eventueel zieken en gewonden te vervoeren. Deze ziekentreinen bestaan uit: 4 doctoren 12 zusters en 20 helpers. Verder uit: 20 goederenwagens in gericht voor 8 liggende patiënten, 4 wagens 1ste en 4 wagens 2de klasse en 1 ziekenwagens, totaal dus 29 wagens voor 320 patiënten. De regeling van het gebruik dezer treinen is aldus: Op aanvraag van den legerarts, die zich bij de divisie in eerste linie be vindt, aan den étappe arts, geeft hij order aan het comité van het Roode Kruis, waarvan het centraal bureau is gevestigd in de Officieren-Societeit in het Park, order „Trein.... vertrekt om.... uur, naar.... Het comité waarschuwt den leider drdie de 3 doctoren, 12 zusters en 20 helpers laat waarschuwen. Allen begeven zich naaf het bureau Officieren-Societeit, waar in dien tus- schantijd door de zorg van den leider van het vervoer te land en te water voor auto's gezorgd is, per auto's naar het station D.P. of Feyenoord. De trein vertrekt, haalt de zieken of gewonden en komt terug, de patiën ten en gewonden worden over de ver schillende hospitalen verdeeld. De leider van het vervoer zal het daarheen zien te leiden dat de 4 doc toren, 12 zusters en 20 helpers, ook door de auto's van huis gehaald worden en dat dus, tusschen de order van vertrek en het vertrek van den trein, geen tijd verloren gaat. Er zijn zeer vele moeders die voort durend in angst leven. Zij hebben al hare krachteh, al hare zorgen, al haar tijd gegeven om hare dochters en zonen tot een leeftijd van 13, 14 en 15 jaren te brengen, en dan komt, zonder met al hare/moeite reke ning te houden, die ziékte, die kin deren aanvallen en hen zeer ernstig bedreigen. De bleekzucht en bloedar moede oefenen, dat weet men, de ver schrikkelijkste verwoestingen uit. Aan deze angstige moeders brengen de Pink Pillen rust, door genezing aan de kinderen te brengen. De Pink Pil len ondersteunen /inderdaad de kinde ren en de jongelieden op den leeftijd van den groei, vkn de vorming van de huwbaarheid. Zij ondersteunen hen door rijk en zuiver bloed te geven, dat zich door alle aderen, in alle bloed vaten verspreidt, en in -alle hoeken van het lichaam kracht, gezondheid en leven gaat brengen De Pink Pillen genezen de bloed armoede, de bleekzucht, de neurasthe nie, de algemeene zwakte, de maag pijnen, de rheumatiek, schele hoofd pijnen, zenuwpijnen, heupjicht, sint- vitusdans. Verkrijgbaar a f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, /bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Da Costakade 15, Amsterdam; voor Htusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist/te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. AUVERTEIIIËN. Heden overleed na een langdur-ig, doch geduldig lijden, onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Vriendin CHRISTINA R0CHAT, in den ouderdom van ruim/86 jaren. Uitvaller naam: Mej. M/KEMPJES. Utrecht, 5 Augustus/1914. Hamburgerstraat 27 bis. Algemeene kennisgeving. In den Roekhandel L. J. VEERMAN zijn voorradig goed ingerichte voor en worden na ontvangst van post wissel franco toegezonden.! GEVRAAGD voor noodhulp of vast goede burgerpot kunnende koken. Adres: QDi/rHALS B 119, GorinchemJ Notaris VAN DER KA ADEN. 8 Augustus ^914. De ondergeteekende ^bericht, dat hij is ter waarneming van hetVCantoor van wijlen den Heer Notaris A. J. KANT te Waalwijk. Het Kantoor blijft gedurende de waar neming gevestigd te IVaalwjjk, Grootestraat 133.' Cand. Notaris. Patrijs Leghorn j 4 6 eent p. stnt. Verder te koop van bovengenoemde rassen. Notaris te Waarden burg, zal Dinsdag 18 AugfistuslOll, v.m. elf uur, in het Veerhuis te Brakel, voor Mevr. Wed. W. M. Peletier, in perceelen. Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdapa Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daarop volgenden dag, voorm. Plaats van afvaart te Amsterdam: Klo veniersburgwal. Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alten, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings- vren, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag- en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Vluardingeil, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trek weg,tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28/ Ir. lormatiën/van bovenstaande diensten in te winnen bij B. VAN KUIJK, Wilhel- minaplein te Heusden. Deze diensten zijn vrij van veergeld. Grossier in Rookersbenoodigdheden, Galanteriën, enz. Hoofdmagazijn en Kantoor: Binnenrotte 143, Telefoon 4123 en 9873. JV Hooge Steenweg 4, H. U3INK, Japonstoffen. Mousselines. Katoentjes. Overhemdendrills. Wit katoen. Graslinnen. Oogjes en Blokjes. Engelschleer. Manchester. Dames Ondergoederen Corsetten. Handschoenen. Ceintuurs. Kanten kragen. Galons-Kantstof. Linten-Tressen. Kindermutsen. Garneering. Sporthemden. Boezeroens. Blauwe Jassen. Blauwe Broeken. Blauwe Kielen. Manch. Broeken. DEN BOSCH. Baeverteen Broeken. BI. piqué Broeken. Schilderakielen. Bedden en Dekens. Matrassen. Ledikanten. Karpetten. Vloerzeil. Linoleum. Gordijnen. Cocosloopers. Matten. Vaste prijzen a Contant. D E DDK 1» KEEK T 8CIII1 Opgfericht 1 October 1871. Geplaatst Maatschappelijk Kapitaal f2,500,000, Reserve 275jJ65,53. Extra Reserve40^882.711/i. CommissarissenA. J. Lebret, A. J. A. de Bosson, Mr. L. W. A. Oolombijn, Mr. J. Salomonson en O. J. J. Verbroek yan NjWwbeierland. Directeuren: G. Vriesendorp Jz. en F. F. Pjïager. VERLEEMT CRED1ET op Hypotheek, onder Borgsteüino/of andere Zekerheid, tegen b 3 1 1 jj ke rente zonder b0berekenlng van provisie of administratiekosten. MEE1BT 14ELDE1 a DEPDilTD: 4 pCt. met eea dag opzegging. an maand 'twee maanden drie maanden vrE.\' in haar brand- en inbraakvrije kluis. 4'/, 4 Verhuurt SAFE L,«St3J> VAN IN 11 lUREN op elk gebied. Vraagt prijsopgaaf bij Hr. Schilder te Ween. Overal te ontbieden. Nederland, Relgie, Frankrijk, Duitschland, Rusland, En geland, Spanje, Italië/ Oostenrijk-Hongarije, Servië, Montenegro, Rulgarije, Griekenland, Rumenië, Turkije, Portugal, Noorwegen, Zwitserland, Denemarken, Zweden, enz., enz. der Regeerders van alle Staten, hun militaire- en mari tieme krachten en bevolkingsaantal, zeeën, rivieren, steden, dorpen, vestingen, enz. Na ontvangst van postwissel a 25 cent wordt deze franco toegezonden door L. J. VEERMAN, Roekhandel, Heusden. Inlichtingen verstrekken gaarne de Agenten te: Heusden (Kantoor Tramstation) Dordrecht Boomstraat) J. J. F. Drost. D. van Loon. Rotterdam Haringvliet Z.Z. H) J. W. F. Kools. Amsterdam en Zaanstreek (Kantoor Singel 5) G. Geelhuysen. Utrecht (Kantoor Leidschekade) E. J. Wij burg. Vughterstraat 17, Tel. 323, }s HERT0GENR0SCH. TandtechniCus, f 2- per stuk, met langdurige garantie. Spreekuren O—5 it Raephorststraat 85-87 - Zoomstraat 62-64. DHr"* Geleverde Orgels o. m. Groote Kerk te Woudrichem, Groote Kerk te Rijswijk (N.-Br.J, Groote Kerk te Hooqe Zwaluwe, EUR

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 3