De Duitschers in België. De Turksch© pers toont openlijk sympathie voor Oostenrijk en Duitsch- land en gaat voort Engeland heftig aan te vallen wegens het in beslag nemen van de Turksche dreadnougts. De „Terdjumaui Hakikat," zegt :„Hoe gij de Ottomanen bedrogen hebt, toen gij Engelsch-Tuaksche, Fransch-Turk- sche en Russisch-Turksche comités ge vormd hebt, met het doel daardoor hartelijke betrekkingen tusschenTurkije en de Triple Entente te doen ontstaan De „Tasviri-Efkiar" schrijft„Zoo de Duitsche vloot er in slaagt de Engelsche vloot een ontzettende slag toe te brengen, kunnen alle Muzelmannen daarover zeer tevreden en getroost zijn." De ambassadeur van Oostenrijk is Maandagavond te 7 uur 15 uit Parijs vertrokken. Dit berichtje is zeer belangrijk. Er moet waarschijnlijk uit worden opgemaakt, dat de Oostenrijksche re- geering den gezant teruggeroepen heeft, en niet dat hij van de Fransche regeering het verzoek heeft gekregen te ver trekken. Ware dit laatste geschied, dan was de Fransche regeering oorzaak ge worden van de aanwezigheid der casus foederis, die aan Italië den plicht zou opleggen zijn bondgenooteD te steunen. Vandaar dat de Oostenrijksche regeering wachtte met het terugroepen, terwijl de Fransche regeering den gezant in Parijs bleef dulden. Het blijft inmiddels de vraag of het zoo gegaan is als wij vermoeden. Parijs, (officieel). Een aanzienlijke Duitsche troepenmacht komende uit Neu Breisach (Elzas) viel in den nacht de Fransche troepen bij Mühlhausen aan. De commandant van het Fransche leger zond zijn manschappen achter Mühlhausen en bracht den Duitschen aanval tot staan. De Franschen bleven meester van den Boven-Elzas. Parijs, 11 Augustus. Een communiqué van den minister van Oorlog, gepu- bliceard 10 Augustus, 11,30 namid lags, zegtIn den afgeloopen nacht vielen Duitsche strijdkrachten van groote sterkte, komende uit Mühlheim en Neu- Breisach de voorposten te Cerny en Mülhausen aan. De Franschen weken voor den aanval terug en verlieten Mülhausen en ver zamelden hun strijdkrachten op een meer achterwaarts gelegen terrein, waar de aanvallende beweging van den over- machtigen vijand ophield. De Fransche troepen toonden onder alle omstandigheden een groote supe rioriteit op de tegenstanders. Vooral achter Metz en Thionville brengen de Duitschers vele troepen bijeen. Fransche vliegmachines vlogen over Luik en omstreken heen, onder een regen van kogels. Zondag hebben Uhlanen, onder voor wendsel, dat burgers deelnamen aan het gevecht tegen een Duitsche patrouille het dorp Affleville in den asch gelegd. De bevolking vluchtte van geld en kleeren beroofd. Zij werd, na van het noodige voedsel voorzien te zijn, naar Verdun gebracht. Uit kanongebulder uit de richting van Luik wordt afgeleid, dat de Duit schers zijn begonnen de forten om Luik te bombardeeren. Duitschland had voorgesteld aan Enge land, Frankrijk zijn koloniën af te nemen. Thans hebben de Engelschen en de Franschen de Duitsche kolonie Togo ingepikt. Togo of Togoland is een Duitsche kolonie in West-Afrika aan de Golf van Guinea tusschen de Britsche kolonie Goudkust, Fransch-Dahomé en Fransch- West Afrika. Zij heeft een oppervlakte van 87.200 vierkante kilometer en telde in 1911 pl.m. 1.000.000 zielen waarvan 363 blanken. Brussel. Een dagorder deelt mede, dat 8000 Duitschers gevangen zijn ge nomen. De arrestaties van spionnen duren in België voort. De militaire gouverneur van Ant werpen heeft bepaald dat alle Duitschers die zich niet binnen 24 uur hebben aangemeld, als spionnen beschouwd en gefusileerd zullen worden. De oorlogscorrespondent van het „Vad." zet uiteen, hoe groot te Maas tricht de ellende is der uit hun land gevluchte of verdreven Duitschers en Belgen. Voor de verpleging en verzorging van al die rampzaligen schieten te Maastricht evenwel de krachten te kort. De uit België uitgezette of ge vluchte Duitschers hebben de liefde volle ontvangst geroemd, die hun in het altijd gastvrije Nederland ten deel viel. Thans ondervinden de arme ge vluchte of verdreven Belgen, die in Zuid-Limburg aankomen, eveneens de gastvrijheid /an het hun zoo nauw ver wante Nederland. Zij ervaren daar, dat ons land wijd zijn armen opent voor alle rampzaligen, slachtoffers van den oorlog, om het even tot welke natie zij behooren. Dat zij ellende en gebrek lijden is reden genoeg om hen te hel pen. Naar nationaliteit en geloof wordt niet gevraagd. Maar het overige Nederland steune Maastricht in het volvoeren van die edele taak. Zoolang zich daarvoor nog geen comité heeft georganiseerd, zende men zijn bijdrage aan den burgemees ter van Maastricht. Dat de liefderijke ontvangst, welke de gevluchte Belgen in Limburg on dervinden, door de Belgische Rageering en de autoriteiten gewaardeerd wordt, blijkt lit de volgende advertentie van den consul van België te Maastricht in de „Limburger Koerier": „Namens de Belg. Regeering harte- lijken dank aan allen, die zoo liefdevol de eerste noodige hulp en nachtverblijf verschaft hebben aan de zoozeer be proefde ongelukkige Belgen. Dank aan den heer Overste van Al- fen, voor het militair eerbewijs ver leend aan de gesneuvelden." Naar men verneemt, is luitenant-ge neraal Snijders, opperbevelhebber van land- en zeemacht, benoemd tot gene raal, een rang die in vredestijd niet bestaat. Dinsdag omstreeks half tien in dien morgen, was de kerk Saint Antoine de Bouvy te La Louvriére opgepropt vol met vrouwen en jonge meisjes uit de omliggende gemeenten ter gelegenheid van een speciale mis voor de soldaten in het Belgische leger. Een brandje van weinig beteekenis, veroorzaakt door de bij den ingang der kerk brandende kaarsen, bracht plotseling een ontzet tende paniek te weeg. De kerkgangers drongen als razend naar den eenigen uitgang van het gebouw. De uitgang werd verstopt. Een batal jon van de civiele garde, dat zich in de nabijheid bevond, was genoodzaakt te dreigen met in het gebouw te zullen schieten, om den aandrang tegen te houden. Alleen hieraan is het te danken, dat de menigte er in slaagde er uit te komen. Er waren echter slachtoffers gevallen op het plaveisel van de kerk werden 14 lijken van vrouwen en kleine kin deren opgenomen en meer dan 50 ge wonden, die naar het burgerziekenhuis werden vervoerd. Grootvorst Nikolai Nikolajewitsj, die tot opperbevelhebber van het heele Russische leger is benoemd, is een ver trouwd vriend en raadsman van den Tsaar en sinds het jaar 1905 de leider van de Russische oorlogspartij. Hij is geboren in 1856 te St. Peters burg, hij nam deel aan den Russisch- Turkschen oorlog van 185718/8 en verkreeg voor zijn marsch over den Balkan een gouden eeredegen met het opschrift „voor moed". Achtereenvol gens was hij commandant van het regi ment huzaren der lijfgarde en van de 2e brigade van de 2de divisie cavalerie daarop werd hij benoemd tot comman dant van de tweede divisie der cavalerie. In 1894 werd hij adjudant-generaal en inspecteur-generaal der cavalerie. In de politiek trad grootvorst Niko lai Nikolajewitsj eerst op den voorgrond in 1905, en wel onmiddellijk na het luwen van de revolutionaire beweging in Rusland. Hij werd toen een vertrouwd raadsman des Tsaren en bepleitte bij dezen de noodzakelijkheid van de onder drukking van de revolutie met geweld van wapenen. Den 26sten October 1905 benoemde de Tsaar den grootvorst tot commandant van de garde en van het militair district St. Petersburg en be vorderde hem tegelijkertijd tot generaal der cavalerie. In hetzelfde jaar werd hij benoemd tot voorzitter van den toen gevormden raad van landsverdediging. Duitsche bladen hebben gezegd, dat gedurende de Balkan crisis van 1912 1913 grootvorst Nikolai Nikolajewitsj een voorstander was van oorlog met Oostenrfik en men zeide, dat hij be stemd was om in zoo'n oorlog opper bevelhebber van het Russische opera- tieleger te worden. Thans heeft hij die positie verworven. Hij is gehuwd met prinses Militsa, dochter van den koning van Montenegro. De maritieme medewerker van het „Hbl." schrijft: Van verschillende zijden duiken be richten op omtrent een zeeslag in de Noordzee geleverd, waarbij aan beide zijden de hoogzeevloot slaags was. Wij gelooven er niets van. Duitschland, dat hoe krachtig het zich ter zee in de laatste jaren ontwik keld heeft nog altijd ver de mindere van Engeland is, zal zich, zeker in het beginstadium van den- oorlog, niet aan de kwade kansen van een zeeslag wagen, waarbij beide vloten nog intact zijn. Men stelle zich voor, hoe het moreel van geheel Duitschland door een neder laag geschokt zou worden. De strategie, die Duitschland voor- loopig zal volgen, ligt o. i. zeer voor de hand. Het houdt zijn groote schepen bin nen of in de Oostzee. Zij liggen in hunne havens zoo veilig mogelijk, door niets of niemand bedreigd. Bovendien beheerschen zij de Oostzee. Daarentegen zal Duitschland, dat over een prachtige torpedo- en onderzeevloot beschikt, be nevens over vele mijnenleggers en kleinere zeer snelle kruisers, met dit materieel 'n zeer krachtige actie voeren. De onderzeebooten, de torpedobooten en mijnenleggers zullen trachten de Engelsche vloot zooveel mogelijk te benadeelen; vermoedelijk zullen zij ook meermalen zeer gewaagde ondernemin gen tegen Engelsche havens en reeden uitvoeren. De kleinere kruisers zullen trachten Engelands handel sohade toe te brengen. Waarschijnlijk zal pas in een veel later stadium van den oorlog, wanneer de uitslag van het zeegevecht weinig of geen invloed meer op de uitkomsten van den krijg te land kan hebben en op een oogenblik dat Engeland óf zijn macht niet geheel kan gebruiken, óf door bovengenoemde wapenen ernstige schade heeft geleden, de Duitsche hoog zeevloot den eindstrijd. In de Rue d' hiver te Seraing heb ben een 100-tal Duitschers zich in buitengewone woede op een Belgische peleton soldaten geworpen. De Duit schers moesten zich echter terugtrekken. De aanvoerder, Prins Wilhelm van Lippe, regeerend vorst van Lippe en zijn zoon, zijn gesneuveld. Hunne lijken zijn door de Duitsche autoriteiten opgevraagd. Zij zijn voor- loopig op het kerkhof te Seraing be graven. De juweelen welke de Prins droeg en zijn gouden degen, zijn door een padvinder aan den commissaris van politie te Seraing ter hand gesteld. Naar de bewegingen der Duitsche troepen te oordeelen, wordt hunner zijds getracht een groote troepenmassa bijeen te brengen op de Kempische heide, om daar den eersten slag te leveren aan de Belgisch-Fransch-Engel- sche troepen. Berlijn, 11 Aug. De vooruitgeschoven gemengde brigade van het 15de Fran sche legercorps werd door de Duitsche troepen bij Lagarde in Lotharingen aangevallen en met zware verliezen naar het woud Parroy ten noordoosten van Lunéville teruggeslagen. De Duitschers veroverden één vaan del, twee batterijen, vier machinege weren en namen 700 man gevangen. Een Fransch generaal sneuvelde. Peking, 10 Aug. Japan heeft niet de neutraliteit geproclameerd. Uit vele dingen meent men te moeten opmaken dat Japan voornemens is, weldra aan Duitschland den oorlog te verklaren en zich meester te maken van de haven van Tschingtaa, vanwaar de Duitsche vloot vertrokken is. Een Duitsch soldaat, die den ontzet- tenden stormaanval op Luik heeft me degemaakt, en bij zijn vlucht uit deze stad op Hollandsch grondgebied ont wapend werd, schreef den volgenden roerenden brief aan zijn verloofde in Schwerin. Een der vrienden van de „Maasb." te Maastricht nam er met verlof copie van. Hij luidt als volgt: „Meine liebe süsse Anny. Hoe gaat 't met u in Schwerin P Wij hooren hier niets. Ik hoop dat gij met oprecht Gods vertrouwen den toestand overziet, ook als straks kommer en ellende niet uit blijven, net als wij hier doen in de verte. Laten wij God bidden spoedig het einde van dezen schrikkelijken oor log te bepalen. Ik heb Hem met uwe hulp, mijn lieve bruid teruggevonden, Zijn Almacht in het rumoer van den strijd en in den damp van het geschut erkend. Met een vurig gebed tot Hem heb ik mij moedig in het vuur gestort en ben op wondervolle wijze zonder eenige verwonding daaruit te voorschijn gekomen. Uit de krant zult gij het verschrik kelijk verloop van den eersten aanval vernomen hebbon. Gezamenlijk met de artillerie, cavalerie, met het regiment jagers en het 22ste reg. moesten wij op de vesting Luik aftrekken. Maar 't kwam heel anders uit. Ons regiment en het 90ste van Rostock waren zoo ver mogelijk naar voren ge drongen. De artillerie kwam niet, en ook de andere regimenten konden niet opereeren. Ongeveer 1000 meter voor ons lag Luik. Plotseling werden wij door de vijandelijke artillerie, die in een fort stelling had gekozen, sterk onder vuur genomen. Rechts en links vielen de kameraden neer. Naast mij stond een „Einjahriger", met wien ik nog sprak en die tot de zes man behoorde, die door een granaat werden neergeveld. Ik werd door den luchtdruk weggeslingerd, kwam echter weder spoedig tot bewustzijn en strom pelde verder. Van de zes man stond niemand meer op. Verder ging 't over de lijken der gevallenen en wij hoorden het gesteun der zwaar verwonden: „Grüss in der Heimat! Racht uns! Kameraden rettet euer Vaterland, ich kann nicht mehr!" Dit waren de laatste schoone woor den van onze kameraden. Wij stortten ons in de stad zonder vermoeden van het groote gevaar, dat ons bedreigde. Midden in Luik viel van uit de beide huizenrijen een dichte kogelregen op ons neer. Het was geen slag, maar een slach ting. De dichte deuren werden opengesla gen en alles wat daarachter gevonden werd aan den dood prijs gegeven. Bij duizenden vielen de dooden en gewon den aan weerskanten van de straat neer. Anny, liefste, spaar mij u dit vreeselijk tafereel nauwkeuriger te beschrijven. Anny, ik weet thans, wat oorlog be- teekent, en niemand die het zelf niet heeft medegemaakt, kan zich daarover een oordeel vormen. Onze beide mooie regimenten, onze vaandels, alles ver nietigd, alle officieren dood. Nauwelijks hadden de weinige overgeblevenen zich weer verzameld, of wij werden aan weerskanten door de vijandelijke artil lerie aangegrepen en van achteren door het infanterievuur vervolgd. Wij stonden nog met 600 man met de artillerie tegenover ons. Een kant was voor ons nog open, de richting naar Holland. Naast mij sloegen de granaten neer en de meeste van de 600 man moesten op deze vlucht nog het leven laten. „Vlucht naar Holland" was het laatste bevel van ODzen overste, toen ook hij door een granaat werd getroffen. In wilde vlucht ging 't over velden en wegen in Noord-Oostelijke richting wij holden maar voort, begeleid door 't granaatvuur, in de zekere verwach ting elk oogenblik te worden neerge schoten. Met één man was ik nog over en slechts met moeite kon ik hem mee- sleepen. Alle anderen waren weg. Er zijn nog een veertig man van onze beide regimenten overgebleven. Tegen vijf uur in den namiddag kwamen wij aan de Hollandsche gren zen, en werden liefderijk door de be woners opgenomen. De grenswacht ont wapende ons. Het is roerend met welk een liefde de menschen ons hier om ringen, wij kregen brood, boter, sigaren alles werd ons door de menschen toe gestopt. Wij zullen hier tot aan het einde van den oorlog moeten vertoeven. Wij worden in de kazerne verpleegd, wij kregen zelfs Duitsche boeken om te lezen. Liefste Anny, bid God, dat Hij ons verder moge behoeden, opdat wij elkaar nog eens terug zien. Mijn bart krimpt samen als ik denk aan de arme vrou wen en meisjes van Schwerin en Meck lenburg. Heel de jeugd van ons mooie land is vernietigd geworden. Troost je mijn lieveling, en bid, dat er spoedig een keer mag komen, ik zal dan mijn belofte gestand doen en je dadelijk bij mijn thuiskomst als mijn vrouw begroeten. Vaarwel, tot een gelukkig weerzien. Groet alle bekenden en bewaar in je groote leed een gelukkig vertrouwen, want nog ben je rijk. Laten wij hopen, dat vader ook ge red is, maar ik heb niets meer van hem gehoord. Tausend Grüsze und Küsze. Plaatselijk nieuws. Heusden, 15 Aug. Op initiatief van onzen Burgemeester, werd Donderdag alhier geconstitueerd eene afdeeling van het Rroode Kruis, bestaande uit de navolgende personen: Dr. M. B. Oerlemans voorzitter, L. G. van Gendt secretaris, P. A. van Andelpenningm., J. J. Herman, W. C. Stal, zuster Martha van den Berg, Eerw. Moeder O verste v. h. St. Antonius-gesticht, Laurent Verhoeven, J. Keunen, J. C. van Laarhoven, Is. de Jongh. Door de beide ziekenhuizen zijn elk 12 bedden beschikbaar gesteld. Heden Vrijdag zal de commissie een lijst aanbieden, die, naar wij ons voorstellen, algemeen met liefde zal worden ontvangen. Ieder rechtgeaard Nederlander zal gaarne eene milde bijdrage afstaan voor dit edel doel. Geld, ja veel geld is noodig. We ver trouwen dat we in een volgend blad met trotsch kunnen weêrgeven een bewijs van Heusden's offervaardigheid. Woensdagavond werd op initiatief van den heer Reckleben, een steun-comité ge formeerd, voorloopig bestaande uit de h.h. Reckleben, P. L. Honcoop, C. de Jongh, G. van Everdingen, J. C. van Laarhoven, F. Verhoeven en L. J. Veerman, dat zich ten doel stelt steun te verleenen aan hen die door de tijdelijke omstandigheden steun behoeven. Zoodra deze commissie handelend zal moeten optreden, zal alsnog een beroep op de algemeene weldadigheid gedaan wor den, en wij vertrouwen, ook alsdan met een goed resultaat. Werkendam. Donderdag 1.1. ging een paard van den landbouwer Oly in den Biesbosch op hol. De knecht (iemand van Dussen) kreeg de wagen over 't hoofd en werd ernstig gewond. Dokter Mijnlieff, alhier, legde het eerste verband. Aalst. Bij de verhuring van het na gras op den Uiterwaard „de Nesch" alhier was veel animo en gingen de prijzen nog al hoog. De opbrengst was dan ook circa f 500 meer dan 't vorige jaar. Beneden-Langstraat. Het hooi rijst zeer in prijs. Men besteedt voor le soort hooi f 17 f 18 en mindere soorten f 14 f 15 per f 500 k.g., voor roggestroo f 13. Capelle. Onze dorpsgenoot de heer D. P. van Dongen slaagde Dinsdag 11. voor het eind-examen H. B. S. te Bergenopzoom. Voor de betrekking van hoofd-onder- wijzer in de Kom alhier, hebben zich drie sollicitanten aangemeld. Toen C. S. alhier aan het schuim- aerd lossen was, viel hij van de loopplank in het ruim van een schuit. Zwaar gekneusd werd hij opgenomen en naar zijn woning vervoerd. Woensdagmorgen vond de landbouwer C. V. alhier, zijn paard dood in de wei. Voorzeker een groote schadepost, Woensdag 5 Aug. is een in de wei- loopende koe van den landbouwer P. H. te Sprang door het hemelvuur getroffen en terstond gedood. De burgemeester alhier doet pogingen om een Roode Kruis-afdeeling op te richten. Hij heeft zijn villa reeds kosteloos beschik baar gesteld om ze tot hospitaal te laten inrichten, terwijl eenige dames zich be- scnikbaar hebben gesteld om materialen en gelden in te zamelen. 's-Gravemoer. Bij deNed.Herv. Gem. alhier is als herder en leeraar beroepen de heer E. van Meer, candidaat te Apel doorn. Onze schippersgasten, die in den vreemde vertoefden, zijn meestal thuis ge komen. Uit Duitschland, België en zelfs Frankrijk kwamen zij opdagen. Enkele schepen vertoeven nog in België en Duitsch land. Het schippersbedrijf ligt geheel stil. Op initiatief van den heer Burge meester en eenige dames is hier een comité gevormd om te voorzien in enkele zaken, die met deze ernstige tijdsomstandigheden in verband staan, als werkeloosheid, in richting van een ziekenhuis, sokken breien voor het jeger en verschaffing vau lectuur aan het leger. Het dames-comité is samen gesteld als volgt: mevr. Wed. Gompertz, presidente, mej. C. Kielen, secretaresse, mej. Habermehl, penningmeesteres en als leden mevr. Capel en Vermeulen en de dames Locher, Van Kan, A. Venis, C. Beunis, Arnoldi, J. Dekkers en B. Versteeg; de heer D. Smits, burgemeester is aan het comité toegevoegd als eere-voorzitter en adviseerend lid. Het comité zal pogingen in het werk stellen tot verkrijging van een cursus tot eerste hulp bij ongelukken. Een collecte langs de huizen werd reeds gehouden. Er melden zich bereids 50 dames am tot het breien van sokken voor het leger. §prang. Vrijdagnacht 1.1. zijn ten nadeele van den landbouwer J. R. alhier, eene partij kippen gestolen. Daar men er enkele heeft terug gevonden vermoedt men dat een hond de dief is. Naar men ons meedeelde is, wegens ongesteldheid van mej. v. d. Bolh de vacantie voor de kinderen der openb. lagere school alhier met een week verlengd. Jl. Zaterdag werd aan het station der S.S. te Waalwijk van onzen dorpsgenoot C. v. D. zijn fiets gestolen. Bij de politie werd aangifte gedaan. De daders bleven onbekend. In deze gemeente komt onder de schoenmakers al veel werkeloosheid voor. Verschillende patroons hebben hun fabrieken reeds stop gezet, terwijl bij andere met verkorten arbeidstijd gewerkt wordt. Een alhier leegstaand huis, is bij eventueele noodzakelijkheid voor hospitaal ingericht. Zekeren J. H. had het ongeluk van zijn fiets te vallen, waarbij hij zijn arm brak. Door dr. Van Gils werd de arm ver bonden. Jl. Vrijdag werd deze gemeente door bekkenslag opgeroepen om des avonds 7 uur op te gaan naar het Ned. Herv. kerkgebouw alwaar, met het oog op den nood der tijden en het dreigend oorlogsgevaar ds. Pop in den gebede zou voorgaan. Een groote schare vulde het ruime kerk gebouw. Vrij hoeven-Cappel. De heer A. S., die tijdens de Haagsche tramweg staking aldaar werk had gevonden, heeft zijn betrekking als conducteur behouden en is nu met zijn geheele gezin derwaarts vertrokken. Het bestuur der coöperatieve stoom- zuivelfabriek „De Toekomst" alhier, heeft aan haar leden en leveranciers een circu laire gezonden, waarin het meedeelt, dat wegens onvoldoende kolenvoorraad de fa briek niet in staat zal zijn te blijven wer ken; dat er niet in zal worden geslaagd, de boter steeds te verkoopen, zoodat de uitbetalingen niet geregeld kunnen plaats hebben, en dat daarom de leden en leve ranciers ontheven worden van de verplich ting om melk te leveren. Zij worden aan geraden, de melk zelf te verwerken. Aeen. Maandagavond had nabij den hoek van de tabaksfabriek eene botsing plaats tusschen de automobielen van den heer K. uit Gorinchem en het gerij van den landbouwer K. Om den draai hadden ze elkaar niet gemerkt en liep de auto op de kar. In de auto bevonden zich K. met vrouw en kind, welke spoedig er uit wisten te springen. De auto liep tegen den muur op en werd nog al beschadigd. De reis kon niet verder worden ondernomen. Dit onge luk, dat ernstige gevolgen had kunnen heb ben liep dus betrekkelijk nog goed af. Aeen. Bij enkele ingezetenen zijn Dinsdagnacht verschillende konijnen spoor loos verdwenen. Men vermoedt dat dit het werk is van een losloopenden trekhond. Ook in deze gemeente begint de vlekziekte onder de vette varkens zich aan merkelijk uit te breiden. Verschillende eigenaars laten ze door den veearts inenten. Burgerlijke Stand. Heusden, van 4 tot II Aug. Geboren Adriaantje Cornelia Jenne- ke Willemina, d. v. Sijaan Abraham den Engelse en van Neeltje Blom. Geertruidenberg, over de maand Juli. Ondertrouwd: Joh. Hitters, 25 j. en P. J. Proost, 23 j.Joh. P. C. J,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2