kennisgeving. rs. H. E VdÈiers J. B. Branger, GEVESTIGD: 1 1 BEU IS EN, 9ie Handels- en I /andbomvbaiik Safe-Loketten, Rijwielhandel i I'. MICH IEL. Agent der Gazelle, Simolex en Burgers Rijwielen, is de Gorinchemsche Uurwerken- en Orgelhandel van Pb. Tan Wijk, Amerikaansche Orgels, Hoosen k Hwagermaii, Strij k instrumenten, lie Crorinchemsche iBank Dat de voorloopige vastgestelde Legger der Waterleidingen Politiehonden, Stoomboot-Maatschappij R\)swi)HSche Waard en Kraaiveld. publiek verpachten. De tweede snede Hooigras, Vergelijkt Uwe prijzen en doet Uw voordeel. Graan en Meelhandel, Almkerk. Tandarts. Vuchterstraat 87, I 's-BOSCH. verhuurt in haar Brand- en Inbraakvrijen Kelder vanaf f 5.per jaar. Aalburg:. Verder voorhanden alle soorten Onderdeelen en Banden. N.B. Opruiming van een partij Michelin-Banden Een oud adres Hoogstraat 635, opgericht i883. Gorinchem, Horloges, Regulateurs, Pendules, Wekkers enz. Vughterstraat 17, Tel. 323, 's Hertogenbosch. Ruime keuze in: Prima kwaliteit Snaren, Blaasinstrumenten, Mondharmonica's, Fluiten en diverse bijbehoorende artikelen. KOOPT en VERKOOPT: A.s. Zondagavuna zm Geref. jon geling»- en knapenvereeniging weder op den gewonen tijd een aanvang nemen. Tiicuwondyk. Voor de Geref. Gemeente alhier, zal a.s. Zondag des v.m. en n.m. optraden da. R. Zijlstra van Hooge- veen. Hcrpt. In verband met de tijdsom standigheden is alhier opgericht een bur gerwacht, waartoe door het hoofd der ge meente 110 personen zijn aangewezen. Te vens zijn aangesteld 3 tijdelijke veldwach ters. Men kan er dus verzekerd van zijn, dat in de komende lange nachten, ,voor de veiligheid der ingezetenen en voor hunne goederen op uitnemende wijze wordt voor zien. Maandag werden in onze gemeente alle vuurwapenen opgevorderd en tot na den oorlogstoestand op het Gemeentehuis opgeborgen. Itesotieu- C. van der G. had Maan dag 't ongeluk van een paard te vallen. Bewusteloos werd hij opgenomen en in de naastbij zijnde woning gedragen. Dr. van Gils gelpkte 't, de levensgeesten weer op te wekken. Zondag werden uit de weide van R. vier schapen vermist. R. heeft aangifte ge daan bij de politie. De nieuwe knecht van W. K. werd Zaterdag zoo door zijn paard toegetakeld, dat men vreest voor zijn leven. Terwijl hij voor .zijn paard stond, pakte 't paard hem met zijn tanden, beet en smakte üem tegen den grond, daarna viel 't dier met zijn knieën op den armen man, zoodat zijn borstkas werd ingedrukt. Nog vele berichten moesten we gens plaatsgebrek toteen volgend nummer blijven liggen. IHOEZOMUEM. Werkeloosheid. Nu in den lande het vreeselijke spook „werkeloosheid" sterk vooruit treedt, kan Heusden en Omstreken zich vrij gelukkig achten. Buiten Heusden gaat de landbouw geregeld zijn gang en in Heusden is het getal werkeloozen nog gering en bepaalt zich voornamelijk bij personen, die elders in dienstbetrekking waren en nu „gedaan" hebben gekregen, bij gebrek aan werk. In Heusden zijn de voornaamste bedrijven nog geregeld in actie. De scheepswerf heeft slechts enkele losse werklieden ontslagen, maar blijft aan den gang, al ware het den ondernemers mogelijk voordeeliger de zaak een tijdje stop te zetten. De conservenfi- briek, met Belgische ondernemers, werkt eveneens door. De drie boekdrukkerijen, alsmede de boekbinderij, met een groot per soneel, werken allen door. De laatste echter slechts i dag, om het personeel aan het werk te houden. Ververs, timmerlieden, metselaars, smeden, kleermakers en costume- naaisters, allen blijven doorwerken; maar als men achter de coulissen ziet, zal men zien, dat het met de meeste moeite gepaard gaat. En nu de slotsom. Ieder die het in de werkgevers en werkgeefsters op prijs stelt, dat ze zoozeer voor de belangen der onder geschikten waken, laat ook ieder mede werken om het werk te doen blijven. Die nog wat aan zijn huis te herstellen heeft, waarvoor timmerman, metselaar of verver diensten kan presteeren, die late het nu doen. Hij of zij wordt dadelijk en billijk geholpen. Dames denkt aan de costuum- naaisters, als ge iets te herstellen hebt. Heeren ziet uw garde-robe eens na. Dit of dat kan hersteld worden. Handelaren wacht niet met uw druk werk op te geven, dat ge toch met Nieuwjaar zoudt noodig hebben. Particulieren ziet uw bibliotheken na. Menig boek vereischt een nieuwe band, menig tijdschrift behoort bij een gebonden te worden. Ieder in zijn kring werke mede tot algemeenen steun en zal dan ook het gelukkig besef hebben, in dezen tijd van algemeene misère, te hebben mede gewerkt om het spook zoolang mogelijk buiten Heusden te houden. Een Heusdenaar. De dagen onzer détacheering zijn bijna voorbij. Met genoegen kunnen we hieraan terugdenken, want we zijn ontvangen met een gulheid en echte Brabantsche gastvrij heid. Aan de inwoners van Heesbeen en Heusden onzen oprechten dank voor de betoonde hartelijkheid en de goede zorgen aan ons besteed. Wij hebben hier beslist de meest prettige dagen van onzen mobi lisatietijd doorgebracht en zullen, neen mogen niet vergeten, wat Heesbeen en Heusden voor ons gedaan hebben. Nogmaals onzen dank en een „Lang leve Heesbeen en Heusden 1" Namens de Soldaten der Détachementen, JACQUES BROEDER. Hurgeriyke Stand. Heusden, van 18 tot 25 Aug. Geboren: Jacob Adrianus, z. v. Jan Dirk Bax en Eike Sodderland. Almkerk, van 12 tot 26 Aug. Geboren: Arie, z. v. T. Hoeke en G. Monshouwer; Pieter, z. v. C. Spran- gers en M. Noorloos. Overleden: Piet6r Arie Schouten, 38 j.Gerrit Jan Koekkoek, 61 j., echtg. van H. SchoutenAdrianus van Her wijnen, 71 j. Ingekomen vanBleskensgraaf, S. v. Hoven. Vertrokken naar: Tilburg, F. van der Weij Gorinchem, M. van der Wiel. Rinncnlaiid. Het Steuncomité voor Belgische vluch telingen had aan baron Fallon te 's Gravenhage gevraagd of het niet moge lijk zou zijn van oen oeigischen staat garantie te ontvangen voor het Belgische bankpapier. Vele vluchtelingen hebben papiergeld, doch kunnen het hier niet gewisseld krijgen. Thans is bericht ont vangen, dat de Belgische staat aan de Nederlandsche regeering de waarde van de bankbiljetten garandeert. Hiervan is kennis gegeven aan de bankiers, zoodat de uitgeweken Belgen zich ruimer zul len kunnen bewegen. Naar wij vernemen heeft de Amster- damsche Gemeenteraad in verband met de tijdsomstandigheden, een crediet van een half millioen verleend. Naar aanleiding van de subcommis sie, die gevormd is uit het Kon. Ned. Steuncomité 1914 en die zich tot taak stelt groote hoeveelheden visch in het binnenland af te zetten, waardoor de visschers weer in de gelegenheid zullen gesteld worden hun brood te verdienen en het Nederlandsche volk geholpen wordt aan goed en goedkoop voedsel, is aan de bestureri der afdeelingen van de hoofd-afdeeling Zoetwatervisscherij der Ned. Heide-maatschappij een vra genlijst met een tiental vragen gezon- den. In bedoeld subcomité, waaruit een sectie is gevormd voor de visscherij in de binnenwateren, rivieren en Zuid- Hollandsche stroomen, zijn vertegen woordigd de Visscherijinspectie, het be stuur der hoofdafdeeling Zoetwatervis scherij en dat van andere organisaties op visscherijgebied. Men is reeds met de werkzaamheden begonnen, zoodat op enkele plaatsen het stiliigend vis- scherijbedrijf weer ter hand is genomen. Door de antwoorden op de vragen wil men een overzicht krijgen van de thans bestaande toestanden.. Het van Nederlandsch-Indië thuis varende stoomschip „Prins der Neder landen", -dat met twee dagen vertraging Woensdagmorgen te IJmuiden is bin- nengeloopen, was door een Fransch oorlogsschip naar Havre opgebracht en aldaar onderzocht. Het behoefde echter niets van de lading te lossen; alleen de inrichting van de draadlooze tele grafie moest buiten werking worden gesteld. In de legerplaats bij Oldebroek wordt van regeeringswege een vluchtoord ge vestigd voor Belgische onderdanen die op Nederlandsch gebied zijn gevlucht en die geen gevolg wenschen te geven aan een eventueel door de Nederland sche autoriteiten te doen verzoek om naar hun vaderland terug te keeren. Door een toeval is de Haagsche politie op het spoor gekomen van een complot van drie personen, die er hun werk van maakten, aangeteekende brie ven te verduisteren. In het complot waren betrokken de 18-jarige S., jongste bediende bij den heer Pander, diens vriend en een postbeambte. Eerstge noemde verloor Vrijdag een briefje aan zijn vriend geadresseerd, van den vol genden inhoud: „Vandaag is een groote slag te slaan. Ik durf nu niet te teekeuen, daar ik voor 't eenige dagen pas heb ge daan. Doe jij het vandaag maar." Dit briefje werd in het magazijn van den heer Pander gevonden. De politie en de directeur van het postkantoor werden ingelicht. In het postkantoor werd S. door twee rechercheurs gearresteerd. Na een kort verhoor legde hij een volledige bekentenis af en wees zijn medeplichti gen aan. Reeds geruimen tijd hebben zij aangeteekende brieven verduisterd. De Russische legatie in den Haag heeft de volgende mededeelingen ont vangen over de krijgsverrichtingen van het Russische leger: Ons offensief in Oost-Pruisen wordt met succes voortge zet. Heden, 26 Augustus, hebben wij de steden Tilsit, Nordeburg, Bisschofsburg, Sensburg en het Station Rothflisz bezet. In Oost-Galicië hebben wij de Oosten- rij ksche achterhoede teruggedreven naar den overkant van de rivier Zolotaya Li pa. (Tilsit is een stad van 41,000 inwoners met een belangrijken houthandel; de andere plaatsen liggen alle in de buurt van de spoorlijn van Insterburg naar Allenstein.) Met 1 September e.k. treedt in werking de Verordening tot wijziging van de Algemeene Politie verordening voor's- Gravennage, waarin onder meer wordt bepaald, dat het op straffe van een geld boete tot f 25 verboden is, zich in of op een tramrijtuig te bevinden met onbe schermde hoedepennen. De H. T. M. zal aan de conducteurs hoedepen-beschermers verstrekken, die zij tegen 5 cent mogen verkoopen. Marktberichten. Waalwijk, 27 Aug. Op de veemarkt waren weinig runderen aangevoerd. Kalfkoeien van f 190,tot f 270,Kalf- vaarzen van f 140,tot f 200, Vlugge handel. Biggen aangevoerd 45 stuks: Prijzen van f 5.00 tot f 9. Prijs der boter van f 1.18 tot f 1.34 per kilo. Aangevoerd 160 kilo. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 25 Aug. 1.10 M. 0.30 M. -A N.A.P. 26 1.11 0.40 27 1.13 0.36 Advertentiën. HET DAGELIJKSCH BESTUUR van het Waterschap „De Polder van Aalburg", Gelet op art. 12 en 13 van het Reglement op de Waterleidingen in Noordbrabant", (Prov. blad 1906 no. 29), geeft kennis van het Waterschap, gedurende dertig «lagen, van af 2 September tot en met a October 1914, voor een ieder ter inzage zal liggen ten Kantore van den Secretaris van het Waterschap „de pol der van Aalburg". Gedurende genoemden ter nijn is een ieder bevoegd, bezwaren tegen den voor- loopig vastgestelden Legger bij Gedepu teerde Staten in te brengen. Het Dagelij kscb Bestuur voornoemd, De SecretarisDe Voorzitter W. VAN WIJK. J. MANS Mz. TE KOOP TWEE reuen, 4 maanden oud, moeder op het Politiegebied dagelijks te zier: werken, op speurdienst en stellen, moeten we gens plaatsgebrek weg. Adres: J. v. d. HOEVEN, Rijks veldwachter te Heusden. Coöp. Stoomzuivelfabriek ,0P HOOP VAN ZEGEN", Oenderen. BOTER. klis. Gerechtigd tot het voeren van het liyksbofernierk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen rembours door geheel Nederland. N. V. Heusdensche Dienstregeling 1 lei1 tctober 1914. Bosch - Heusden- Gorinchem- Hordrecht-Rotterdam. Heusden-Oorinchem. Van Heusden naar Gorinchem: Zondag, vm. 8,nm 3,uur. laandag, vm. 1,30, 4,5.30, 6 .o0, nm. I.4,15 uur. Overige dagen vm. 6.30, nm. 1.-— uur. Van Gorinchem naar Heusden: Zondag, vm. 10,15*, nm. 6,30* uur. laandag, v.m. 11.12.n.m. 1. 3.45, 6.30 uur. Vrijdag, vm. 8,30, nm. 3,45, 6.30 uur. Overige dagen vm. 9.nm. 3.45,6,30 u. De dienst op Zondag vangt aan vanaf 15 Juli tot 15 September. ISosch-Grorinchem. (1 April1 November). Naar M-Bosch. Saandag. Van Gorinchem nm. 12.;van Heusden nm. 2.uur. Dinsdag, Donderdag eu Vrijdag van Gorin chem v.m. 6.van Heusden v.m. 7.45 u. Zaterdag, van Gorinchem vm. 6.nm. 3.30; ran Heusden vm. 7.45, nm. 5.15. Naar Gorinchem. laandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. Woensdag en Zaterdag, van 's-Bosch 12. uur; van Heusden nm. 1.15 uur. EXTRA VEKDIEHSTi Woensdag: van Andel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorcum, nm. 12 uur; van Heusden naar Gorcum nm. 1,15 uur. Hcus«ieii-Rotterdam. Van lensdenMaandag en Dinsdag 's nachts circa 1.30 uur. Overige dagen (behalve Zondag) vm. 4.30 uur. Van Rotterdam: dagelijks (behalve Zon dag) nm. 12.45 uur. AGEXTEN te HensdenJ. B. Tupkerte Dordt, P. Arenoutte Rotterdam, I. D. A. Schuddek >om. Notaris Kerkhoven, te Werkendam, zal Vrydag 98 Augustus 1914, des voormiddags ÏO uur, in de herberg van Gebrs. Nieuwenhuizen, te R ij s w ij k, voor den heer Arie Naaijen, te Andel, om over het nog loopend Seizoen te be weiden of te hooien, van de Rijswijksche Waard: De perceelen als in 1913 en het Rietge was, wassende langs perceel 1. Voorts aan- en op het Kraaiveld, onder Woudrichem en Sleeuwijk: van den Eigendijk en van de Roefsche laan en de Griendkade, als van ouds. Alles breeder bij biljet omschreven. Gemalen Mais groene Erwten Rogge Gezonde Kippenmais per 75 K.G. f 7.00 80 75 80 9.00 6.75 7.00 4.75 6.25 Prima Hongaarsche Gries 8b 80 Grofmeel I, A. niet voorradig. Bertels Lijnzaadkoekjes per 50 Lijnkoeken, niet voorradig. Alles zoo mogelijk franco thuis. Aanbevelend, W! bi Eerste klasje 8* ma'diec inrichting. InrnUen es» Verhuren. Beroemde Michalin Banden f 5.50. Emailleeren van een Rijwiel f 4.— zonder garantie, I' 3-95. waar steeds groote voorraad gehouden wordt van Dames-horloges vanaf f 2.95. Wekkers vanaf f 1.25. Nikkelen Heeren-horloges vanaf f 1*75. waaronder de wereldberoemde merken van: Estey, Packart en Worcester zijn Veer in een horloge 75 cent. Schoonmaken van horloge 75 cent. Alles onder garantie. n J. F. BEERLING Jr. De Directie: Mr> a den DEKKER. Wissels, Effecten, Coupons en vreemde Banknoten. Opent Rekening-Courant met Rentevergoeding. Verleent Handelscredieten. Sluit Prolongatiën. Zet gelden uit op Prolongatie. Neemt gelden a deposito. met drie dagen opvragen3 pCt. veertien dagen opvragen31/, voor een maand vast.4 drie maanden vast4 een jaar vast4 Verhuurt Safe-Eoketten in hare brand- en inbraakvrije kluis op voor waarden, bij haar verkrijgbaar. W ERKENBAM. De letting der boter it dete week Of de markt 70 eti., in de winkelt dut 75 eti. pet half kilo. Eieren ƒ1.— de 26 ttukt. LAND VAN ALTENA, 28 Ang. Aardappelen. Vroege f 0.00'a 0 00; Blauwe f 2.50 2.75 Zeeuwen. 2.75 k f 3.Jammen f k f Hooi ie qual. f 15.00 k 16.— 2e qnal. (voor de pertj f 12 00 k 13 00 Klaverhooi f 13.-k f 14.Wit itroo 00 00 k f 00 00 Oeel dito f 10 k f 11. Varkent tot een gewicht van 75 K.G. 19 k 20 eti, zwaardere 22 «23 etBoter f 0.65 0.70 per half K.G. Eieren f 1.15 k f 1 25 per 26. ALMKERK. De letting der boter it dete Week Op ie markt f 0.671/2winkelt dut f O 7 2 '/j per h. kilc Eieren f 1.15 per 26 tinkt Boter der zuivelfabriek f 1.40. Aalburg29 Augustus 1914. Directeur: L. DE BEERt Gorinchem. i Des Zondags gesloten. 4. I*. llieluiël, lomlsrijwirlhrrstrlkr.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 3