De Oorlog. Van vrienden en correspondenten in België verneem ik hoe goed de be proeving gedragen wordt. En die be proeving is zeer zwaar. De onzekerheid woog zoo zwaar. Het is als in de ziekenkamer. Men weet niet wat aan staande is. Het ontbreken van alle nieuws was uitputtend voor de zenuwen. Wij wisten meer van den toestand en het oprukken der Duitschers, dan men in Luik en Brussel en Antwerpen wist. Aan éen denkbeeld hielden de Belgen bij alle onzekerheid vast. Ze wilden eiken duimbreedte gronds van België verdedigen. En ze keken uit van de hooge torens van het land naar den gezichtseinder om te zien of de Fran- schen en Engelschen naderden. Treffend is het hoe een der corres pondenten, die in het verlaten Ostende woont, verhaalt hoe daar den geheelen dag langs den zeedijk honderden staarden in zee, uitziende naar de schepen van Engeland. Zij zagen niets, en menigeen zuchtte, niet wetend dat de Brilsche troepen bezig waren tusschen een haag Briische gepantserde schepen door over te steken niet naar België maar naar Frankrijk, veel korter zeeweg, die gemakkelijker te beveiligen was, kie zend. Wij in ons land zijn neutraal in dezen oorlog, wat het heil van ons vaderland eischt. Wij moeten loyaal onzijdig zijn en als eerlijke lieden geen hartstochten wekken door partij te kiezen met den mond, na beloofd te hebben elk partij kiezen met den arm te zullen nalaten. Maar het is geen partij kiezen in den oorlog tusschen Duitschland en de Kijken, die het aanvalt en waartegen het zich te verdedigen heeft, als wij uitkomen voor onze sympathie en ons medelyden voor België, een land gelijk soortig met het onze in verleden en heden, de helft van welks bevolking onze rasgenooten zijn, en dat alleen wegens geographische redenen in den strijd der volken getrokken werd. Sinds hoe lang niet hebben de Bel gen bewust \an de gevaarlijke ligging van hun land, het gevaar dat hen dreigde voor oogen gehad Dit noodlot hing hun steeds boven het hoofd. De Belgen leefden sinds 1870 inde atmosfeer van dreigend onweer. De nadenkenden wisten, dat, als de oorlog tusschen de erfvijanden weer uitbarstte, hun land het strijdperk zou worden en hun uitnemende forten en verster kingen bewijzen hoe ze voorzorgen namen. Ieder militair, die over een mogelijken oorlog schreef, doelde op België's gevaar. Buitenland. Geheel Rusland is overvloedig voor zien van graan, boter, eieren, vruchten en groenten, wordt aan de Matin" ge meld. Ontzaggelijke hoeveelheden vee komen dagelijks uit het binnenland te St. Petersburg aan. De oogst zal ruim voldoende zijn om in de behoefte van het geheele rijk ge durende een geheel jaar te voorzien. De oorlogscorrespondent van de Neue Freie Presse geeft als zijn meening, dat de Russische infanterist van thans niets van zijne alom bekende taaiheid heeft verloren; onze soldaten, zegt hij, vinden den vijand, dien ze met groote inspan ning terugdrongen na korten opmarsch, weer terug in pas gemaakte loopgraven waar het spel weer opnieuw beginnen kan. De Franschman trekt, brandend van geest drift en vechtlust, het veld in; woedend grijpt hij aan, maar als hij verslagen is, loopt hij troosteloos, als van zijn hersenen beroofd weg en her stelt zich niet meer. De Rus trekt zon der geestdrift den vijand tegemoet en aanvaardt alles als een beschikking van God. Overwinning noch nederlaag maakt hem overmoedig; een stevige slag op zijn staalharden kop doet hem zijne kalmte niet verliezen; hij is er in vredestijd aan gewoon alles te dul den, hij duldt het ook in den oorlog. Ontzettend kalm en langzaam, onver droten werpt hij zijne verschansingen -fop, verdedigt ze, laat zich eruit ver drijven en werpt verder achteraf nieuwe op; eiken duim gronds moeten we met bloed koopen. In den slag bij Lemberg. die nu woedt, staan legers van millioenen strijders tegenover elkaar, van de Weich- sel tot de Dnjester en beide zullen tot hun laatsten ademtocht vechten. Als wij overwinnen, zegt de correspondent, en dat is te verwachten meenthij, dan hebben Habsburgsche soldaten het roem volste, moeilijkste wapenfeit volbracht, dat de geschiedenis ooit heeft geboek staafd. In tegenspraak met andere berichten wordt aan de „Msb." gemeld, dat men nog geen begin heeft gemaakt met de verdedigingswerken van Parijs. De eerste daad van Millerand, den nieu wen minister van oorlog, is geweest om de vergaderingen van den raad van directeuren weer in te stellendeze heb ben nu geregeld iederen ochtend plaats. Op een der laatste conferenties hield men zich o. a. speciaal bezig met de totale te-weer-stelling van Parijs. Alleen de werkzaamheden aan den uitersten fortengordel, die reeds zeer ver gevorderd zijn, zullen krachtig worden voortgezet. Maatregelen zijn genomen om Ant werpen voor vier maanden voedsel te kunnen verschaffen. In de st id zelf en langs de grens is al het vee opgekocht en gedeeltelijk geslacht en ingezouten, anderdeels in de wei gebracht langs de forten. Om half vier Woensdagmorgen is op nieuw een Zeppelin boven Antwerpen verschenen. Het luchtschip werd op ge weerschoten en geschutvuur onthaald. De Zeppelin kwam uit het Noorden en stevende in Zuidelijke richting. Het luchtschip wierp een bom op den spoor weg, zonder schade aan te richten. Van de huizen in den omtrek sprongen alleen de ruiten. Nadere ir-lichtingen behelzen echter, dat de Zeppelin ook tien huizen ernstig heeft beschadigd. Achter deze huizen zijn nog vijf bom men gevallen, die groote gaten injden grond geslagen hebben zon der schade te veroorzaken. Men meent, dat het luchtschip, licht getroffen door het vuur uit de forten, terzelfdertijd 8 of 9 bommen heeft laten vallen om te ontkomen. Een ambtelijk bericht uit het groote hoofdkwartier te Berlijn zegt, dat de fransche vesting Givet (aan de Maas) zich 31 Augustus overgegeven heeft. Het Pruisische ministerie van oorlog maakt bekend, dat in de behoefte aan vrijwilligers voorzien is en daarom voor eerst geen vrijwilligers meer bij de aan vullingsdetachementen worden inge deeld. Aanmeldingen zullen dus niei meer aangenomen worden. De dagelij ksche kosten van een oorlog tusschen Drievoudig en Tweevoudig Verbond wordt afgaande op de cijfer- ervaring van vroegere oorlogen, in Mar ken berekend als volgt: Duitschland 20 millioen. Frankrijk 20 Rusland2218 Oostenrijk HP/j Italië10 Dat is dus wanneer Italië meedoet, 83 millioen mark iederen dag. Voor Italië komen nu Engeland en België in de plaats, wat de berekening eer hooger maakt dan lager. Een jaar oor logvoeren op dien voet zal dus te staan komen op een groote dertig milliard Ongerekend de vernielingen, de stil stand van zaken enz. In Duitschland zal een oorlogszegel uiigegeven worden, dat tegen 5 pf. per stuk verkocht zal worden. De opbrengst zal strekken ten bate van de nagelaten betrekkingen van gesneuvelde soldaten. Parijs bereidt zich voor op de tweede belegering door de Duitschers. De parken en renbanen zijn herschapen in lande rijen, waar duizenden stuks groot en klein vee grazen. De Parijsche bevol king zal hieruit wel begrijpen wat er in aantocht is, maar uit de bladen komt ze het niet te weten, want het nieuws van den opmarsch uit 't Noorden wordt door den censor zorgvuldig ge weerd. Intusschen doet het militair bestuur al wat noodig is om de stad in staat van tegenweer te brengen. Een Reuter-telegram uit Londen dd. 2 September meldt: De Russische generale staf heeft be kend gemaakt dat op 28 Augustus bij Lustchoff de 15e Oostenrijksche divisie volkomen vernietigd is. Divisie- en brigade commandanten en de chef van den staf zijn gedood, 100 officieren en 4000 soldaten zijn gedood, 600 ge wonden krijgsgevangen gemaakt. De Russische troepen hebben, behalve 20 kanonnen, het vaandel van het 85e Oostenrij ksche regiment veroverd. Het slagveld is met talrijke lijken bedekt. Het Engelsche consulaat-generaal deelt mede, dat te Rotterdam geruchten loopen over een ultimatum, dat Enge land aan Nederland zou gesteld hebben, ten einde voor Engelsche troepen met bestemming naar Antwerpen doortocht langs de Schelde te verkrijgen. Deze geruchten zijn naar de consul- generaal mededeelt, volstrekt onwaar. De koninklijke Britsche regeering ver langt, zoo verklaart hij verder, ten zeerste, de neutraliteit van Nederland in ieder opzicht en onder alle omstan digheden die denkbaar zijn, te eer biedigen. Met het oog op de verschillende be richten die in het buitenland verspreid zijn omtrent het oorlogstooneel in Ga- licie, Polen en Servië, verzoekt de Oos tenrij ksch-Hongaarsche legatie in Den Haag het volgende mede te deelen: De verbitterde strijd tusschen Zamosz en Tyszowec heeft, na een geheele week te hebben geduurd, geleid tot een vol ledige overwinning van generaal Auf- fenberg. Het Oostenrij ksch-Hongaarsche leger heeft ongeveer 50,000 gevangenen gemaakt en heeft 200 kanonnen ge nomen. Zondag zijn in het kamp van Munster in de provincie Hannover de eerste 1200 krijgsgevangenen Engelschen aangeko men, die in het Noorden van Frankrijk tegen de Duitschers gevochten hadden. In tegenstelling met de gevangen ge nomen Franschen en Belgen, zegt een Duitsch berichtgever maken de Engel- schen in hun groenachtig bruine wollen nniformen naar het uiterlijk geen on- voordeeligen indruk, maar zij zijn allen zeer neerslachtig. Met de pas aangekomen 500 zouaven mee, zijn er nu 25,000 krijgsgevangenen in het kamp van Mun ster. Volgens telegrammen uit Boekarest, te Rome ontvangen, deelen vluchte lingen uit Oostenrij ksch-Galicië mede, dat de nederlaag van de Oostenrijkers daar een geweldigen omvang heeft. Tallooze treinen voeren tienduizenden gewonden in verschillende richtingen weg. Vele regimenten zouden vernietigd en door landweermannen vervangen zijn. Het heet, dat de Oostenrijkers troepen die aan het Fransche en Servische front staan, terugroepen. Te Kopenhagen is bericht van een aanslag op den Tsaar ontvangen uit Petrograd, zooals St. Petersburg thans genoemd wordt. Na een troepeninspec tie reed de Tsaar over de Newskv- Prospekt,-omgeven door een cordon van kozakken, toen van een afstand van 50 pas eenige revolverschoten op hem werden afgevuurd door een jongen man. Een kozak werd gedood. De Tsaar bleef ongedeerd. De dader werd door een rechercheur gearresteerd. Het is een student van de Technische Hoogeschool te Petrograd, Aksakoff genaamd. Er zijn nog tal van andere arrestaties gedaan. De politiechef van Petrograd is ont slagen. De gezagvoerder van een te Alexan- drië aangekomen Duitsch schip meldt dat het thans in Egypte zeer onrustig begint te worden en dat er voor een opstand tegen de Engelschen wordt gevreesd. De Koning van Engeland heeft de leden van de Belgische missie, welke op weg is naar Amerika, ontvangen. In antwoord op een toespraak, zeide de Koning dat hij België zou bijstaan en erkentelijk was voor den flinken tegen stand, door België geboden. Duitsche bladen brengen de zee lieden der Engelsche oorlogsschepen, die bij Helgoland drie Duitsche krui sers in den grond hebben geboord, hulde voor hun pogingen om na 't zinken der Duitsche schepen met gevaar voor hun eigen leven drenkelingen te redden. Uit St. Petersburg wordt geseind, dat de Russen de stad Lemberg, de hoofd stad van Galicië, bezet hebben. PlaatMeliik Mieum Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's Hertogenbosch, bet oeste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Heusden, 5 September. Aan het postkantoor Heusden en de daaronder ressorteerende bulppostkantoren werd gedurende de maand Aug. 1914, inge legd f4635.28, terugbetaald f 11558.83. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5618. Allengskens komt de normale toestand terug. In de Tramhaven ligt een schuit met Engelsche kolen ter lossing voor de gasfa briek. De stoombooten Vereenigde Stoomboct- dienst L. de Beer, varen weder geregeld. De sleepbooten brengen weder geheele sleepen met vaartuigen naar boven en be neden. We roepen ze allen gaarne een welkom toe. Werkendam. In de Dinsdag avond gehouden Raadsvergadering is alhier tot wethouder herbenoemd, de heer J. de Klerk. Al inker k. De collecte voor de tij delijke verpleging van zieken- en gewonden- vereeniging alhier heeft ruim f 700 opge bracht. Capelle. De Kerkeraad alhier heeft tot predikant der Ned. Herv. gemeente beroepen, ds. Koster te Wij kei (Friesland.) Drimmelen. In de maand Aug. j.l. werden aan het postkantoor alhier be handeld 111 telegrammen, waarvan 49 wer den verzonde i en 62 ontvangen. In de Rijkspostspaarbank werd ingelegd f 192.50 en terugbetaald f 1420. Dusseil (Polder). De echtgenoote van C. Rijkers had het ongeluk toen zij op een ladder^stond da. deze uitschoof, waar door zij viel en haar arm brak. denderen Aan het hulptelegraaf kantoor alhier zijn gedurende de maand Aug. behandeld 81 telegrammen, waarvan 44 ontvangen en 37 verzonden. Qeertruidenberg. In de raads vergadering van Dinsdag 1.1., is de heer P. M. F. Smolders herkozen als wethouder. "s-Clravemoer. Over de maand Augustus zijn door het hulptelegraafkantoor behandeld 148 telegrammen, waarvan zijn verzonden 76 en ontvangen 72. Het aantal telefonische gesprekken be droeg 49. Op de rijkspostspaarbank werden 5 in lagen gedaan tot een bedrag van f 107, terwijl 52 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 2607.20. Hcesbeeu. Zondagavond (6 Sept.) om half zes hoopt ds. Ewoldt alhier in de Ned. Herv. op te treden. Herpt. Herkozen als wethouder de heer J. C. van Bokhoven. Nieuweiidijk. De 11-jarige M. Luteijn had het ongeluk van den wagen te vallen en brak daarbij zijn arm. Dr. Over- bosch verleende geneeskundige hulp. Nederliemert. Tot wethouder dezer gemeente is herbenoemd de heer E. v. d. Vliet. Dinsdag is in de Naaischool een hulpschool geopend, waarin een twintigtal kinderen gehuisvest is. Tot een vierde lokaal aan de openbare school bijgebouwd is, zullen de kleintjes aldaar moeten verblijven. Sprang. Dinsdagavond hield ds. Pop in het Ned. Herv. kerkgebouw alhier, een „Bid- en Dankstond". „Bidstond" met het oog op den nood der tijden en „Dankstond" als herdenking aan den geboortedag (31 Aug) van H. M. de Koningin. Een talrijke schare vulde het kerkgebouw. Aan het einde verzocht Zijn Eerw. staande te zingen het tweede couplet van het Nêerlands Volkslied „Wien Nêerlands bloed" Een gehouden collecte voor het steun comité bracht ruim f 11 op. Bij de wed H. Maijers wierp een koe 'n kalf met twee koppen die in een V-vor- mig aanzien aan den nek verbonden zijn. Door beide monden wordt het dier gevoed. Bij de voeding is duidelijk zichtbaar dat het slechts een keel heeft. Aan de achter- kaken zitten de beide koppen in elkander gegroeid. Wanneer het loeit, komt het geluid uit beide monden. Het kalf is overigens normaal en van een flinke grootte. Het lokt den geheelen dag vele nieuwsgierigen om zich heen. Gedurende de maand Augustus werd alhier op 's Rijkspostspaarbank belegd f 3827,08 en terugbetaald f2702,82. Veen. Met het rooien der winter aardappelen wordt reeds een begin gemaakt. De uitkomst is dermate, dat men tevre den mag zijn. De aardappelen bleven dezen zomer verschoond van de ziekte. De winter provisie zal vermoedelijk niet duur zijn en de qualiteit er van is best, vooral die van de Bravo's, welke dan ook in deze omgeving het meest verbouwd wordt. Vrijhoeven Cappel. De woning van baron Van Heeckeren, onzen voorraa- ligen burgemeester, is geheel herschapen in een ziekenhuis. Thans wordt daar ook een cursus gehouden voor „eerste hulp bij on gelukken", welke onder leiding staat van dr. Rudingh. In de gehouden raadsvergadering op Dinsdag 1 Sept. 11. is de heer A. de Bruin weer herbenoemd tot wethouder dezer ge meente. Wijk. De heer A. v. d. Heuvel alhier heeft voor zijne benoeming als hoofd eener openbare school te Hendrik-Ido-Ambacht bedankt. Naar men verneemt zouden in deze gemeente tot dusver niet minder dan 70 vette varkens bezweken zijn. Wfjkc. a. In de gehouden gemeente raadsvergadering van j.l. Dinsdag zijn tot wethouders herkozen de heeren A. v. d. Beek en C. Vos. Vergadering van den Raad der Gemeente Heusden, op Dinsdag 1 September, des voorm. ten 11 ure. Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter opent de vergadering, waar na de notulep der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd goedgekeurd. Mededeeling wordt gedaan, dat eene kas opname bij den Ontvanger heeft plaats gehad en alles in behoorlijke orde is be vonden. Voorlezing wordt gedaan van een ont vangen circulaire van het Nederl. Registra tuurbureau, beoogende eene invoering van egistratiestelsel op het archief, hetgeen ge- makkelij k werkt op het terugvinden van alle daarin voorkomende onderwerpen, wordt voor kennisgeving aangenomen. Een besluit van Ged. Staten goedkeurende de verordening op heffing van weegloon. Aan de orde wordt gesteld benoeming van een Wethouder, wegens periodieke af treding van den heer Ch. de Jongh. De heer De Jongh wordt als zoodanig herkozen met 6 stemmen en een stem in blanco. De heer De Jongh verklaart de benoeming aan te nemen. Voordracht zetters college, wegens gewone aftreding van de heeren G. van Everdingen en L. Verhoeven. Als eerste candidaten worden gesteld de aftredende leden en als tweede candidaten worden gesteld met 6 stemmen de heer H. van Wijk en met al gemeens stemmen de heer J. van Laarhoven. De heer A. van Rijswijk had 1 stem op zich vereenigd. Aanbieding gemeente-rekening 1913. I)e heeren Van Andel, Veerman en Molt worden als commissie voor het nazien aan gewezen, die verklaren deze functie aan te nemen. Verzoek van de firma De Haan en Oer- lemans, scheepsbouwers alhier, om aankoop of in erfpacht van een stukje gemeente grond groot 10,62 vierk. M. Wordt besloten het bedoelde stukje grond in koop af te staan, tegen vergoeding van f 3,per vierk. M.onder voorwaarde dat de afkomende steenen van het muurwerk schoongemaakt worden ingeleverd; aange zien de steenen van deze afmeting het meeste geschikt zijn voor herstel van de stadsmuren. Nie b meer aan de orde, zoo wordt de vergadering gesloten. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van de Werken en Sleeuwijk, gehouden Dinsdag 1 September jd. Aanwezig 8 leden. Afwezig de heeren Van Krugten, Koman en Pruissen. Te tien uur opent de Voorzitter de ver gadering en worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken: Verzoeken om ontheffing van art. 19bis der bouwverordening van mevr. Wed. G. Sigmond, J. Groeneveld en C. van Laren. Het verzoek van mevr. Sigmond wordt ingewilligd, vermits gebleken is dat een goed middel van watervoorziening aanwezig is, terwijl op de andere verzoeken afwijzend wordt beschikt, doordat geen of althans geen deugdelijke watervoorziening aanwe zig is. Een adres van W. B. Dorman te Gorin- chem, om eene subsidie vuor een omnibus- dienst DussenAlmkerk—Sleeu wij k. W ordt afgewezen. Benoeming van een Wethouder, wegens periodieke aftreding van den heer C. Slag molen. Uitgebracht worden 8 stemmen, waarvan 1 blanco en 7 op den heer C. Slagmolen, welke alzoo herbenoemd is en zich die be noeming laat welgevallen. Voorloopige vaststelling der rekening over 1913. Nadat de commis ie met het onderzoek daarvan belast, bij monde van den heer Van 't Sant heeft verklaart, dat de rekening in orde is bevonden, wordt deze voorloopig vastgesteld in ontvangst op f 18884,73, in uitgaaf op f 174^5.38^, alzoo met een batig slot van f 1459.34^. Wordt vastgesteld het kohier van school gelden over het 4 kwartaal 1914. Hierna gaat de Raad over in geheime zitting, ter behandeling van reclames h. o. Vergadering van den Raad der gemeente Capelle, op Dinsdag 1 September 1914, des voormiddags 10,30 uur. Voorzitter de Edelachtbare heer G. Ver meulen Wz. Afwezig het lid Oerlemans. Ongeveer elf uur opent de Voorzitter de vergadering, waarna de notulen der vorige bgeenkomst worden gelezen en onveranderd gearresteerd. Aan de orde: Benoeming Wethouder wegens periodieke aftreding van den heer Rijken. De Voorzitter benoemt tot stemopnemers de heeren J. van der Hoeven en A. H. Verheijden. De uitslag is, dat de heer Rijken, aftre dend Wethouder, 5 stemmen op zich heeft vereenigd, terwijl 1 briefje blanco is inge leverd, zoodat de heer Rijken met algemeene stemmen is herbenoemd tot Wethouder der gemeente Capelle. De Voorzitter wenscht den heer Rijken geluk met zijn herbenoeming en hoopt, dat hij met hart en ziel de belangen der ge meente zal blijven bevorderen. Benoeming hoofd der school in de Kom. De Voorzitter verstrekt de sollicitatie stukken weer ter inzage. De voordracht is samengesteld als volgt: No. 1 M. Boogaerdt te Kerk-Avezaath, gemeente Zoelen; no. 2 G. L. van 't Hoff te Eilewoutsdijk en no. 3 H. Blok te Colijnsplaat. Hierna wordt overgegaan tot stemming. De heer M. Boogaerdt wordt met alge meene stemmen benoemd tot hoofd der o. 1. school in de Kom alhier. Niets meer aan de orde en niemand het woord nog verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. Raadsvergadering gehouden te Sprang, den 1 September 1914. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering en goedkeu ring der gelezen notulen, wordt overgegaan tot verkiezing van een Wethouder wegens periodieke aftreding van den heer B. Ver hoeven. Met algemeene stemmen wordt de heer Verhoeven herkozen. De Voorzitter feliciteert den benoemde met de hernieuwing van zijn mandaat, waarop de heer Verhoeven verklaart de benoeming, onder dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen, aan te nemen. Vervolgens biedt de Voorzitter den Raad aan de gemeente-begrooting voor 1915, welke ter Secretarie ter lezing wordt nedergelegd. Hierna wordt met algemeene stemmen besloten een adres te richten aan de Hoogere Regeering, ter verkrijging van een rijkssub sidie in de kosten van ten laste der ge meente blijvende pensioensbijdragen voor gemeente ambtenaren over 19i4. Niets meer aan de orde zijnde, wordt hierna de vergadering gesloten. Vergadering van den Raad der gemeente Meeuwen, gehouden 1 September 1914, des voorm. 11 uur. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de heer Brune, Burgemeester. Secretaris de heer J. P. Sprang. De Voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Hierna wordt overgegaan tot de benoe mingvan een Wethouder, wegens periodieke aftreding van den heer Boom. Na gehouden stemming blijkt, dat deze met algemeene stemmen is herbenoemd. Vervolgens worden belast met het geven van herhalingsonderwijs aan jongens, ge durende den wintercur8us 1914'1915, de heeren Burghout en Hengeveld, beiden hoofden van scholen in deze gemeente. Dit onderwerp afgehandeld zijnde, wordt besloten aan A. Pruissen, klokopwinder, eervol ontslag te verleenen, met ingang van heden, terwijl daartoe tijdelijk wordt aan gewezen A. Doedij ns alhier. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2