Fruitgewas. Koninklijke Rotterdamsche Betonijzer-Maatschappij 11 TAN TAB Go.; P. J. SGHETSELMR, Notaris VAN GENDT, publiek verkoopen, Langendijk 144, GORGUM. Buitenlandsche uitgewekenen. een DIENSTBODE, Notaris Kerkhoven te Werkendam, publick verkoopen: Het FRUITGEWAS Ontwerpen en Uitvoering van alle BETON-IJZERWERKEN. Grootste voorraden Putten, Kolken, Rioolbuizen, ei- en cirkelvorm voor DUIKERS. Coöp. Stoomznivelfabriek „OP HOOP VAN ZEGEN', vermeldt: gesneuveld 10 officieren en 61 man, gewoDd 63 officieren en 510 man, ver nist 61 officieren en 2883 man. Berlijn, 10 September. De vice-rector van de universiteit te Leuven, Coenrade, die op het oogenblik in Nederland vertoeft, heeft, volgens de Vossische Zeitang, aan een dagbladcorrespondent meegedeeld, dat op de Duitsche sol daten in Leuven vreeselijk is geschoten. Hij kon de Duitsche en Belgische schoten goed onderscheiden. De eerste 5 minuten had hij alleen Belgische schoten ge hoord. Hij had reden al zijn opmerk zaamheid daaraan te wijden, daar hij als gijzelaar voor het goede gedrag van de stad Leuven in het raadhuis was opgesloten. Toen het schieten begon, zeide een Duitsch hoofd-offieier dat er blijkbaar een samenzwering in 't spel was en dat de strengste maatregelen moesten worden genomen. Den volgen den ochtend werden de gijzelaars door de stad geleid en lazen een proclamatie voor, strekkende om tegen het schieten te waarschuwen. Toen Coenrade 's mid dags was vrijgelaten en naar huis ging, viel er weer een schot op de graan markt. Terstond legden soldaten op Coen rade aan. De Duitsche stafarts Berg- hausen uit Keulen dekte hem met zijn eigen lichaam. Den volgenden ochtend werd de stad bij wijze van straf be schoten. ft*laals*elUk Nieuws. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's Hertogenbosch, het oeste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Heusden, 12 September. Blijkens achterstaand ingezonden stuk, is het detachement alhier weder verwisseld. Met genoegen merken we op, dat het den militairen hier zoozeer naar den zin is. Zooals we vernamen bestaat er telkens in het garnizoen een groote lust om hierheen gedetacheerd te wordenzoodat het als een gunst beschouwd wordt om tot de daarvoor uitverkorenen te behooren. Naar we vernemen is aan de ver gunninghouders, op straffe van intrekking der vergunning, ten strengste verboden ster ken drank te tappen aan de militairen welke hier gedetacheerd zijn. Ook mag er geen muziek in de café's gemaakt worden. Naar wij vernemen wordt door het geneeskundig Staatstoezicht ten zeerste aan bevolen het vaccineeren tegen de pokziekte. In de verschillende gemeenten zal gratis gelegenheid tot vaccineeren worden geopend terwijl de meergegoeden voor dat doel hun nen huisarts wei zullen ontbieden. De geschiedenis toch leert, dat een oor log gewoonlijk door pokziekte gevolgd wordt Het is dus goed gezien daartegen tijdig gewapend te zijn. Nu «lel. Id het begin dezer week werd alhier en in Giessen afgelezen, dat de afval van de afgehakte boomen door iedereen gratis naar huis mocht worden ge nomen. Dat velen hiervan een gretig gebruik maakten laat zich begrijpen. Daar verschil lenden Se zaak overdreven en zelfs groote boomen naar huis werden getransporteerd, zoo werd de vergunning op order van den commandant weder ingetrokken. Beneden Langstraat. De han del in hooi is thans kalm gestemd. Rog- gestroo wordt weder meer afgeleverd. Men besteedt voor prima hooi f 16,mindere soorten f 13,a f 14,schraal pershooi f 10,a f 11,en roggestroo f 12,a f 13.alles per 500 k.g. De toemaat geeft een goed gewas en kan daarbij uitstekend worden gewonnen. Tengevolge van het gunstige weder kunnen nog steeds boonen worden geplukt. Men besteedt voor snij boonen thans f 1,30 a f 1.50 de 1000 stuks en voor princesse- boonen f 1,15 a f 1,25 per mandje. lle§o{jen. D. van R., werkzaam op de stoomfabriek van den heer Jos. Groeners, had Maandag 't ongeluk met zijn hand onder de snijmachine te geraken, waardoor het voorste lid van zijn linkerwijsvinger werd afgesneden. De molenaar van Waalwijk reed Vrijdagmiddag met zijn kar beladen met hooi in de sloot langs den dijk. De kar zakte tot aan aan den as in de sloot. Het paard kon bijtijds los gemaakt worden. Met behulp van een groot aantal boeren, werd de kar op 't droge gebracht. Capelle. De Staatscourant bevat de statuten van de vereening tot stichting en instandhouding van een school met den Bij del in deze gemeente. Woensdagavond hoopt voor de Ned. Herv. gemeente alhier op te treden de be roepen predikant ds. Koster uit Wij kei. Door B. en W. alhier is aangewezen als tijdelijk hoofd der school in de Kom, de WelEdele heer W. C. Treffers. J. v. T. alhier raakte bij het vangen van een koe in het prikkeldraad, waardoor hij de bovenzijde van zijn hand openscheurde. De haastig ontboden geneesheer Kohier verbond den patiënt. C. D. zou een schaap in de wei gaan brengen, doch moest uitwijken voor een auto. Het dier schrok hiervan, vloog den dijk af en sleepte C. D. mee. Deze kwam zoo erg te vallen, dat hij zijn schouder ontwrichtte, die door dr. Kohier verbonden werd. Zachtjes aan begint er weer eenige beweging in de haven liggende schepen te komen. Enkele zijn er reeds vertrokken naar Duitschland, teneinde aldaar ladingen te gaan innemen, welke spoedig door andere zullen worden gevolgd. Ook de losse werklui zijn weer naar Duitschland vertrokken. Dinsdagavond werd op den weg naar het station alhier door M. R. een beurs gevonden. Bij opening kwam er pad te voorschijn. Voorwaar een buitenkansje voor den gelukkigen vinder. Oameren- De varkensziekte blijft hier nog maar voortwoekeren, totaal zijn er hier ongeveer 120 stuks bezweken. Alleen de vorige week was het ergste, toen stierven er 42 stuks. Oenileren. In de gehouden raads vergadering is tot wethouder gekozen de heer J. P. Smits. s-Oravemoer. Onder de varkens is de vlekziekte uitgebroken. Eenige dieren bezweken reeds. Door den heer J. Bouwman, rij ks-veearts te Oosterhout, wordt de inenting toegepast. De heer dr. H. A. E. Smeenk, sedert 1 Juli 1901 arts dezer gemeente, heeft als zoodanig tegen 1 December a.s. eervol ont slag gevraagd. llerpt. Sommigen beginnen reeds met hun late aardappelen te rooien. De uitkomst als mede kwaliteit is zeer goed. Ziekte komt slechts sporadisch voor. Daar nog alleen voor de directe behoefte wordt gekocht is er nog geen vaste prijsnoteering. Nederliemert. In den tuin van den heer W. A. Leenhouts, hoofd der open bare school alhier, staat een pereboom, waaraan voor de tweede maal in dit jaar vruchten hangen. Het zijn Oomskinderen en reeds flink van stuk. De ziekte onder de varkens woedt nog steeds voort. Hoewel vele zieke dieren met een serum ingespoten zijn, heeft de vlekziekte reeds een zestigtal slachtoffers gemaakt. Nïeuwen«l(jk. Ook in onze plaats breid zich de vlekziekte onder de varkens erg uit, niet minder dan 50 varhens van zOO a 300 pond zijn reeds bezweken. Voor de Geref. kerk alhier zal a.s. Zondag des voorm. en des nam. optreden ds. C. Lindeboom van Amsterdam. Aryiioeven-Cappel. De zang- vereeniging „Hallelujah" alhier heeft be sloten haar repetition, die sinds 1 Aug. gestaakt waren, wederom voort te zetten. In deze streek is onder de varkens een soort van pest uitgebroken. De longen worden aangetast en in korten tijd zijn de dieren dood. Bij verscheidene boeren is deze ziekte reeds uitgebroken. Neen. Met het confijten der peren werd deze week door de firma S. een begin gemaakt. Wijl er veel voorraad peren is, zoo zullen deze werkzaamheden wel van langen duur zijn en geeft dat voor den aanstaanden winter veel arbeid. kerknieuwi. Ueesbeen. Wegens ongesteldheid van den predikant, zal de aangegeven godsdienst oefening niet doorgaan. Deze zal nu a.s. Zondag des n.m. 5 uur door ds. Ewoldt geleid worden. Sprang. Moest, wegens omstandig heden de bevestiging van den gekozen ouder ling, bij de Geref. kers alhier, den heer W. van Di;ongelen, uitgesteld worden. Thans kunnen wij berichten dat deze bevestiging a.s. Zondagavond zal plaats vinden. Bij deze plechtigheid zal als voorganger optreden ds. Gerber uit 's-Bosch. liurgeriyke Stand. Gameren, over de maand Augustus. Getrouwd: N. Keep, 25j.enA. v. d. Werken, 22 j. Geboren: Hendrica Maria, d. v. J. H. v. d. Werken en J. G. v. d. Werken; Pieter, z. v. J. van Mourik en M. van Hees; Pieternella, d. v. H. van Tuijl en A. Westerlaken; Machiel, z. v. J. van Brakel en A. Lock. Overleden: Meintje van Rumpt, 74 j., wed. van A. Verhoeks; Jantje van Eek, l m.Grieta Catrina v. d. Heuvel, 30 j. Capelle, over de maand Aug. Ondetrouwd: M. v. Daalen, 28 j. en H. v. Pas, 23 j. Getrouwd: A. Verhagen, 27 j. en J. C. v. Pelt, 24 j. Geboren: Margaretha Antonia, d. v- J. Okkers en M. SchoutenJohannes, z. v. J. Rosenbrand en M. Verhagen; Gerrit Jan, z. v. G. Vos en J. F. van Weelden. Overleden: Th. Blom, 4 maanden. Ingekomen van Breda, M. Koert, en Chr. van Oversteeg; Loonopzann, G- Kuijpers; Mittweida (Duitschland), H. H- Oerlemans. Vertrokken naar: Vrijh.-Cappel; M. Koenen; Loonopzand, P. H. de Graaf; Utrecht, J. de Jong; Raamsdonk, N. Spierings; Willemstad, J. C. van Pelt. Almkerk, van 26 Aug. tot en met 9 September. Geboren Heinrich, z. v. H. Ebert en W. Romijn; Adriaan Nicolaas, z. v. J. Colijn en M. Romijn; Johannes Wil helmus, z. v. J. P. Dibbits en T. Koek koek Maaike, d. v. G. van Haaften en G. van HaaftenTeunis Bastiaan, z. v. D. van Burgel en G. van Dijk; Adriana Wilhelmina, d. v. M. Duizer en W. Wijngaarden; Jan Willem, z. v. J. W. de Joode en T. van Os. Ingekomen van: Dordrecht, Pieter nella Heijstek. Werkendam, van 411 Sept. Ondertrouwd: C. J. Duijnhouwer, 31 j. en M. de Waard, 27 j. Geboren: Maartje, d. v. A. A. den HaanWouter Antonie, z. v. C. de Klerk en A. van OversteegTeunis Hendrik, z. v. J. van den Heuvel en A. Vink. Overleden: Dirk van der Wiel, 13 j. INGEZONDEN- De ondergeteekenden betuigen namens alle militairen der thans afgeloste detachementen hun besten dank aan alle kwartiergevers uit Heesbeen en aan autoriteiten en burgers van Heusden voor de uitstekende verpleging en vrien delijke bejegening. De Detachementscommandanten: le. Luit. D. A. van Hilten. Res. le. Luit. A. A. Schelleman. Htiiinenlaml. Het ligt in de bedoeling van de re geering met behulp der bestaande or ganisaties Vreemdelingenverkeer -in Nederland een comité te vormen, dat uitsluitend ten doel heeft aan buiten landsche uitgewekenen, die liever niet op regeeringskosten in kampen wen- schen te worden ondergebracht, tegen matigen prijs huisvesting te bezorgen bij daartoe zich bereid verklarende in gezetenen hier te lande. In verband daarmede vraagt het Cen traal Bureau voor Vreemdelingenver keer te 's-Gravenhage, Lange Voorhout 45, alwaar het secretariaat dier com missie zal worden gevestiga, om opgave van hen, die zich daartoe bereid ver klaren, met duidelijke omschrijving van beschikbare ruimte en conditiën voor kost en inwoning. Uit 's-Gravenhage wordt gemeld: De beide ambulanze-automobielen van het Roode Kruis voor de pestbestrijding in Indië, zijn gereed en zullen binnen kort daarheen vertrekken. Uit 's-Gravenhage wordt gemeld: Vier September j.l. vertrok de eerste lading der in Amerika aangekochte tarwe. Naar thans kan worden vastgesteld zal de opening van de gewone zitting der Staten-Generaal op Dinsdag 15 Sep tember geheel op de gebruikelijke wijze plaats vinden. Uit Winterswijk schrijft men: De aanvoer van kolen uit het Ruhr- gebied houdt nog steeds aan. Zondag is er zelfs een extra-trein met 53 wagens aangekomen en Maapdag arriveerden eveneens een drietal treinen, waarvan een enkele uitsluitend met kolen beladen. Naar Het Volk verneemt, heeft zich de arbiedscommissie uit de Algemeene commissie tot Steun met een adres tot den minister van landbuuw enz. gewend, met het verzoek om beide-ontginning op groote schaal te willen bevorderen. Een naamlooze vennootschap is ge vormd onder den naam: Ontginnings maatschappij Werkverschaffing, die zich ontginningsarbeid op groote schaal voor stelt te ondernemen, waarbij uitsluitend Rotterdamsche arbeiders aan het werk zullen worden gesteld. Voor deze onderneming zal steun aan regeering en gemeente worden gevraagd. Men meldt ons uit Boxtel, d d. 8 Sept. Aan de export-slagerij alhier worden de varkens thans opgekocht ad 20 cents per halve kilogram. Wegens de slechte verzending is de prijs zoo buitengewoon laag. Ook de vette kalveren gelden haast niets. Met de mesterij is dus momenteel geen geld te verdienen. De zuivelbereiding levert thans heel wat meer op. Prov. N.B.Ct. Met het stoomschip Nieuw Amsterdam zijn Woensdag te Rotterdam 173 Neder- landsche militairen aangekomen, die in de Vereenigde Staten verblijf hielden en op een telegrafische oproeping on middellijk op reis zijn gegaan. Om gedeeltelijk aan de werkeloosheid te gemoet te komen heeft de gemeen teraad van Amsterdam op voordracht van B. en W. een speciaal crediet van f 1,000,000 ten behoeve van bouw- en nij verheidsondernemingen verleend. Uit 's-Gravenhage wordt aan de D.C. gemeld: Minister Treub deelde heden in ant woord op desbetreffende vragen mede, dat de tarwe- en roggeprijzen, al zijn ze door hem lager gesteld dan die voor buitenlandsch graan, voldoende winst £Can handelaren en boeren verzekeren. Mocht de circulaire aan de burge meesters ter voorkoming van prijsop drijving van broodkoren onvoldoende blijken, dan zal de regeering dieper in grijpende maatregelen moeten nemen. Naar men meldt, heeft zich te Am sterdam, een commissie gevormd om bij den minister van buitenlandsche zaken stappen te doen ten einde te verkrijgen, dat in samenwerking met de Belgische regeering de in België achtergelaten gsederen van naar Neder land uitgeweken Nederlanders worden beschermd. PREDIKBEURTEN, 13 Sept. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm.5,30 xx. ds. Meulink te Hendrik-Ido Ambacht. Geref. kerk (Potterstraat), nm. 5,30 u. ds. Laatsman. 6 u. ds. De Jong, Geref. kerk B, vm. 9,30 en nm 6 u. ds. Boeijinga. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. van der Schuit van Kampen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. theol. cand. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Loonschendijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Japchen. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leesdienst. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Diemer. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. Thielen van Vijf huizen. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, nm. 5 u. ds. Ewoldt. Nz. nm. 2,30 u. dezelfde. Nieuwendijk, Geref. kerk, geen opgaaf. Pouderoijen, geen opgaaf. Geref. kerk, vm. 9.30 u. leeskerk, nm. 2 u. ds. De Jong van Wer kendam. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 7 u. ds. Gerber uit 's-Bosch, bed. H. Doop. bius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd vei zocht de Predikbeurten weer gewoon ia te zenden. Waterho'ogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 8 Sept. 0.88 M. 0.28 M. -f N.A.P. 9 0.93 0.29 10 0.94 0.26 Waterhoogte Maastricht (brug) 9 Sept. 0.81 M. beneden 0. 10 0.68 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 9 Sept. 2.36 M. boven 0. 10 2.30 Advert enttën. J waarbij linnenkast, penantkastje, uittrek- en andere tafels, stoelen, kachels met toe- behooren, spiegels, schilderijen, lampen, bank, ledikant, veerenbedmet toebehooren, strijkplanken, watertonnen, matten, vlagge- stok met vlag, petroleumstellen, keukenbe- noodigdheden, glas-, blik-, aarde-en koper werk, groote partij kisten en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Te bezichten op den verkoopdag van 810 uur. Marktberichten. Mevrouw VAN DE GUMSTER, Statioij Nunen, vraagt met October goed kunnende koken en netjes werken liefst P. G., om met den huisknecht alls bezigheden te verrichten. Zonder goede ge tuigen onnoodig zich aan te melden. De GEZONDHEIDSCOMMISSIE gezetek te Heusden, waarschuwt tegen hei gebruik van water uit <k Haas als drinkwater en voorhuishoude lijke doeleinden, aangezien deze Rivier ten gevolge van de gebeurtenissen in België ir hooge mate is verontreinigd. H. PRINSEN, Voorzitter. H. J. v. EGGELEN, Secretaris. zal op Donderdag 17 Septem ber a.s-, v.m. 1© uur, ten verzoeke en ten huize van den heer S. VAROSSIEAU, aan de Ridderstraat te Heusden, wegens diens vertrek, om contant geld. zal llaandag 14 :«eep ember 1914, nam. 9 uur precies, in het Café „SPRENGER" te Sleeuwijk, uit de Boomgaarden le. te Uitwijk, in 3 perceelen vau de Dames VAN ÏJETEN 2e. te Woudrichem, genaamd „de Draai boom", aan de Zandsteeg, van Oud- Notaris Mr. H. SCHOLTEN en 3e. te deWerken, „de Oostelijke", ach ter het huis van Notaris KERK HOVEN. Breeder bij biljet omschreven. Rotterdam, Telef. 1097. Enschedé, Telef. 339, Dassen, 10 Sept. De prijs der boter was heden f 1,32 tot fl,50. Aanvoer 218 Kilo. Zetting f 1,48. Eieren fl,20 de 26 stuks. I TTaalwijk, 10 Sept. Op de veemarkt waren 75 runderen aangevoerd. Kalfkoeien van f 155,tot f 290,Kalf- vaarzen van f 130,tot f 210, Vlugge handel. Biggen aangevoerd 20 stuks: Prijzen van f 5.50 tot f 8. j. Prijs der boter van f 1.17 tot f 1.29 per kilo. Aangevoerd 180 kilo. Tandtecbnicus, f t.— per stuk, met langdurige garantie. Spreekuren 95 Oenderen. BOTER. KAAS, Gerechtigd tot het voeren van het H0ksbotermerk, (vastgesteld krachtens de Wet van j 17 Juni 1905). Kaas in verschillende soorten en prijzen Postzendingen S. rembours door gehei Nederland. Heusden, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. PolJ Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. Aalst, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Van Padden- burgh. Aalburg, vm. 9.30 u. ds. Ewoldt. Almkerk, vm. 9,30 u. de heer J. A. Raams, Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardioijk, vm. 10 u. ds.Louwe Kooijmans Babylonïénbroek, vm. 9,30 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, geen opgaaf. Capelle, geen opgaat. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Bastiaanse. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drunenvm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drimmelen, vm. 10 u. ds. Schuuring. Dussen, vm. 9,30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Van Rennes. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, geen opgaaf. Geertrwidenberggeen opgaaf. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feykes. Giessen, vm. 9,30 u. ds. Benders, 'a Gravemoer, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds. E. van Leeuwen. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen die ast. Meeuwen, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Klomp. NederhemertZz. vm. 10 u. ds. Van Voorst Vader. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveer, n.m. 2 u. dezelfde. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, nm. 2 u. ds. Van der Pol van Werkendam. Sprang, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Pop. Uitwijk, geen opgaaf. Veen, vm. 9,30 en nm. 6 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. u. 2 ds. Go- Wijk c.a., vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. Heusden, 8 September 1914. De Gezondheidscommissie voornoemd: HEUSDEN12 Sept. Op de graanmarkt besteedt men voor: Tartoe f 12.50 a t 11.50, per 100 K.G. Rogge f 0 00 a f 0 00, Gertt f a j Haver f 5.a f 6 alles per H.L. LAND FAN ALTENA, 11 Sept. Aardappelen. Vroege f 0.00 f 0 00; Blauwe f 2.50 h f 2.75 Zeeuwen, 1/2.75 k f 3.Jammen f <t f Hooi le qual. f 14.00 a f 15.2e qual. (voor de pert) f 11.00 h 12 00 Klaverhooi f 13.- k f 14.Wit ttroo i 00 00 E f 00 00 Geel dito J 10 k f 11. Varkeni tot een gewicht van 75 K.G. 18 i 19 ets. zwaardere 22 a 23 etBoter f 0.70 A 0.80 per half K.G. Eieren 1.15 k f 1 30 per 26. ALMKERK. De zetting der boter i* deze week op de markt ƒ0 70 in de winkels dus f 0.75 per h. kilo Eieren f 1.25 per 26 stuks Boter der zuivelfabriek f 1.40.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 3