«diende Dagdienst bode eene KEUKENMEID en eene Tweede Meid R. K., J. EL EK AN, it II VI K HII li .1 II. KERKBOEKEN. OORLOGSKAART Dames N. V. Eerste Gorinchemsche Stoom-Wasch- en Strijkinrichting v|h. H. C. TIMMERS laatste nieuws van den oorlog Geïllustreerd Zondagsblad Havenstraat 5 Wij het station) 's-Bosch L. van Tetterode, Dordrecht, J. Kraai, Gorinchem, K. G. W. de Bosson, Dordrecht, L. J. Verhagen van Oorschot, N. G. Keukenschrijver, 's-Bosch, Henri van der Meulen, 's-Bosch, Zondags na 1 mv kantoor gesloten. Gesticht Bethesda Notaris VAN GENDT, publiek verkoopen, Bil j artf abrieken. Bouwvakken. Genees-, Verband- en Ontsmettingsmiddelen. Consumptie-artikelen. Brandstollen. Proefnummer gratis aan ons Bureau verkrijgbaar. Beneden Langst raat. De mes- terij is thaDS niet zeer loonend. Behalve dat er vele zware varkens tengevolge der vlek- of pestziekte bezwijken, is het voeder zeer duur en de prijs van het spek daaraan niet geëvenredigd, ai valt te constateeren, dat deze prijs eenigermate omhoog gaat. Het is trouwens met den geheelen vee handel treurig gesteld. Capelle. De dienstplichtigen der lichting 1915 dezer gemeente, die op een nader te bepalen tijdstip moeten worden ingedeeld, zijn ingelijfd als volgt: J. van Beek en C. Cové, bij het Regiment Grenadiers te 's-GravenhageG. Ock9rs, bij het Regiment Jagers te 's-Gravenhage; B. Brummelkamp, A. de Jong, A. D. van Oosterhout, H. de Rooij en P. A. Snijders, bij het 17e Regiment Infanterie te 's-Bosch, A. J. van der Waals bij het 3e Regiment Vesting Artillerie te Geertruidenberg; C. L. de Bruijn, bij het Regiment Genietroepen te Utrecht. Naar men uit goede bron verneemt is ds. Koster, de beroepen predikant, die voornemens was alhier op Woensdagavond a.s. voor de Ned. Herv. gemeente op te treden, verhinderd. 's-Gravemoer. Klaagde men pp vele plaatsen over gebrek aan water, hier kon Zondag reeds worden geklaagd over te veel water. Het vloeide zoo hoog, dat de polderkaden overliepen en het vee in veilig heid moest worden gebracht. Raamgdonk. Het armenbrood is voor het dorp aangenomen door P. Heere en voor het Veer door J. Simonis. De boerenknecht G. Olieslagers viel ▼an een paard en ontwrichtte daarbij de knie, die dr. Smits verbond. Toen de landbouwer N. v. Dongen het paard naar de wei bracht, kreeg h\j eensklaps zulk een slag tegen den buik, dat geneeskundige hulp noodig was. Wrflhoeven-Cappel. Zondag 1.1. haalden hier alle boeren hun vee uit de buiten polders. Ze zijn bang, dat deze zullen onderloopen, wat met het oog op het gras dat er nog staat, zeer nadeelig voor hen zou kunnen zijn. In de maand Aug. werden aan het telegraafkantoor 67 telegrammen behandeld, waarvan 40 verzonden en 37 ontvangen. In hetzelfde tijdperk werden door de tele foon 23 gesprekken gevoerd, verder ont vangen 2 telefoon-oproepberichten. Met goedkeuring van den opperbe velhebber van land-en zeemacht wordt, met intrekking van de thans geldende dienstregeling, op 21 dezer een geheel gewijzigde dienstregeling ingevoerd op de lijnen der H. IJ. S. M. Deze zal bevatten de door den mi nister van waterstaat gaedgekeurde de finitieve winterdienstregeling 1914 1915, waarvan echter eenige treinen zijn uitgevallen. Dit zijn in de eerste plaats de inter nationale treinen, die door het niet meer loopen van de aansluitende trei nen voor het verkeer veel van hun beteekenis hebben verloren. Voorts moest eenige beperking van den lokalen dienst in verband met militaire eischen plaats vinden. De op 21 dezer op de lijnen van de H. IJ. S. M. in te voeren dienstrege ling onderscheidt zich van de tegen woordige, doordat: le. de treinen weer zullen rijden met normale snelheid en formatie. In ver band met bekorting van stationnemen- ten en niet stoppen aan tusschensta- tions zal de reistijd belangrijk worden bekort; 2e. het aantal ter beschikking gestelde treinen zeer wordt uitgebreid. Op de lijn AmsterdamRotterdam zullen enkele der voor het zakenver keer zoo gezochte exprestreinen, die enkel in Den Haag stoppen, weer gaan rijden, en ook op alle andere lijnen wordt het aantal snel- en personen treinen zeer belangrijk uitgebreid. Ten dienste van het publiek zal op 17 dezer een spoorwegboekje, omvat tende de nieuwe regeling, verkrijgbaar worden gesteld. De minister van binnenlandsche zaken deelt mede dat ten behoeve van het fonds, waarvan de strekking is de oprichting van een fonds ter verdediging van vaderland en koloniën, in dank ontvangen is eene toezegging van den heer A. Tigler Wybrandi, tot een tiende van zijn vermogen, welke tiende deel thaus geraamd wordt op f 30,000. Blurgerljjke Stand. Dussen, over de maand Augustus. Getrouwd: Antonie van der Pluijm en Ardina H. JansenJohannes Kivits en Maria van Suntenmaartensdijk. Geboren: Johanna, d. v. M. Vellinga en M. Frik; Ida, J., d. v. A, Hofmans en J. TrotsFransica d. v. M., A. Ansems en C. P. Vonk; Anna, d. v. W. van den Assem en P. v. d. Beek; Johannes, z. v. C. Donkersloot en C. van den Assem; Andrias G., z. v. Th. van Dortmont en J. S. van Dijk; Wilhelmus A., z. v. P. Berkenbos en J. van Bergen. Overleden: Johanna Adriana Kou- wenberg, 80 j.Pitrönella Kievits, 66 j.; Antonie van Dortmont, 84 j. Jan Kant, 80 j. Ingekomen van: Besoijen, J. C. van Tilburg; Velp, O. W. J. Appels; Geer truidenberg C. van SteijnRaamsdonk, J. Wijnen en gezin; Besoijen, D. van Breemen en gezin. Vertrokken naar: Avereest, S. Janson; Wageningen, H. v. d. Giessen en gezin; Almkerk, M. v. d. Laan van Maastrigt en gezin; Rotterdam, P. M. Kuijpers; Assem, C. B. Schimmel; Heeze, J. J. van Dijsseldonk; Dordrecht, J. Ch. van Tilborg; Made, M. de Ronde; Ouden bosch, C. J. M. van der Pluijm; Ooster hout, G. A. de Gast. INGEZONDEN. Ede, 10 Sept. 1914. We hoorden in Ede veel vertellen over Heusden en Heesbeen en waren blij dat we er naar toe gingen. Maar dat het zóó zou zijn als wij ondervonden hebben, neen, dat hadden jve niet kunnen denken. Zooveel vriendschap, zooveel belangstelling als we hebben genoten, vergeten we niet, en al zijn we nu weer weg, wij manschappen van het derde detachement zullen de vriendelijke inwoners van Heusden en Heesbeen met genoegen gedenken. Onzen hartelijken dank voor alles. Het Derde Detachement. Het hoofdbestuur van het Neder- landsch onderwijzersgenootschap be sloot f 6250, de helft der weerstandskas, af te staan aan het Koninklijk Nationaal Steuncomité. Marktberichten. Rotterdamsche eierenreüing, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 41,837 stuks. Hoendereieren van f5,20f6,50 per 100 stuks. 's-Bosch, 11 Sept. Op de heden gehouden veiling werden aangevoerd 36790 gegaran deerd versche inl. hoender-eieren, waarvoor werd besteed van f 0.87 tot f 0.90 per K.G. Aflverteiitiën. Binnenland. Bij dienstorder is bepaald, dat de aan de post- en telegraafkantoren ontvangen zilverbons, die door vuil worden of schreuren minder geschikt zijn om te worden uitgegeven, aan de circulatie onttrokken en bij den betaalmeester gestort moeten worden. Zilverbons van f 5 moeten, indien niet 9trikt noodig, niet meer voor uitbetaling gebruikt worden. Te Hulst, een plaats van 3400 zielen, zijn thans niet minder dan 1100 vluch- telingen. Het hoofdbestuur van het Hoefijzer- verbond heeft reeds 16000 gulden afge dragen aan het hoofdbestuur van het Roode Kruis, nagenoeg alles in kleine gemeenten ingezameld. Uit vele gemeenten worden nog bij dragen verwacht. in den Boekhandel. In den Boek- en Papierhan- flel en Uitgeverszaak, waaraan verbonden een Boekdrukker!) en Bf)belbinderU< van L. J. VEER MAN, bestaat gelegenheid voor een jong- mensch van de P. G., om in bovengenoemd vak te worden opgeleid. of ook wel meisje van buiten gevraagd voor dag en nacht te Heusden, om met de vrouw des huizes samen te werken. Adres te vernemen aan het Bureau van dit Blad. Met November gevraagd op een dorp in Noord-Brabant nabij 's-Hertogenbosch en van goede getuigen voorzien. Brieven franco onder letter F 652, aan Boekh. Firma Wed. J. LORETZ, 's-Bosch. KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR, ADVIES en BIJSTAND met betrekking tot processen, strafzaken, faillissement, nalatenschappen, boedelschei ding, voogdij, curateele, echtscheiding, ar beidscontract, enz. Behandeling van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuld vorderingen, regeling zaken van debiteuren met hunne schuldeischers, maken van Contraeten, Reqiies- ten, enz. enz. Degelijke en prompte afwerking. Billijke Conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvorde ringen in der minne, worden geen kos ten in rekening gebracht. De GEZONDHEIDSCOMMISSIE gezeteld te Heusden, waarschuwt tegen het gebruik van water uit de tlaas als drinkwater en voor huishoude lijke doeleinden, aangezien deze Rivier ten gevolge van de gebeurtenissen in België in hooge mate is verontreinigd. DRAISrilA-vArsVALKEnBURKS'* n A LEVERTRAAN LEEUWARDEN' te ssa-:t;*REN. rote^taiilscli Gasthuis) voor alle gezindten. Verzorging van kranken, hulp- en rustbehoevenden, ouden van dagen herstellenden en kinderen. Bill ij ke voorwaarden. Adi6S Ds. LAATSMAN, Putterstraat Z 50. Geregelde Stoombootdiensten van Beusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voorm, Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alten, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings- vren, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Tei Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Vlaardingen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Inlormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij B. VAN KUIJK, Wilhel- minaplein te Heusden. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. zal op Donderdag 19 Septem ber a.S-, v.m. 1© uur, ten verzoeke en ten huize van den heer S. VAROSSIEAU, aan de Ridderstraat te Heusden, wegens diens vertrek, om contant geld. waarbij linnenkast, penantkastje, uittrek- en andere tafels, stoelen, kachels met toe- behooren, spiegels, schilderijen, lampen, bank, ledikant, veerenbed met toebehooren, strijkplanken, watertonnen, matten, vlagge- stok met vlag, petroleumstellen, keukenbe- noodigdheden, glas-, blik-, aarde- en koper werk, groote partij kisten en hetgeen verder ten verkoop zal wordén aangeboden. Te bezichten op den verkoopdag van 810 uur. L. J. VEERMAN, Heusden. Biljart- en Qeuen fabriek. Sloom-Houtzagerij en -Scbaverij. Stoomkofliehranderij en Theehandel. VAN IN 11 KLEUREN Nederland, Belgie, Frankrijk, Duitschland, Rusland, En geland, Spanje, Italië, Oostenrijk-Hongarije, Servie, Montenegro, Bulgarije, Griekenland, Rumenie, Turkije, Portugal, Noorwegen, Zwitserland, Denemarken, Zweden, enz., enz. Na ontvangst van postwissel k 25 cent wordt deze franco toegezonden door L. J. VEERMAN, Boekhandel, Heusden. indien U prijs stelt op een nette en zorgvuldige behandeling Uwer wasch. zendt deze dan naar de te GORINCTIEII, Scliuttersgraeht. Wasschen worden naar verkiezing, droog toegeslagen of geheel opgemaakt afgeleverd. SPECIAAL INGERICHT voor het strijken en opmaken van fijn Heerenstrijkgoed, als Boorden, Manchetten, enz., en het als nieuw opmaken van Damesblouses en Kinderjurken. UITSTOOMEPi rail wollen en katoenen Dekens eu Vitrage en andere Gordijnen. Inlichtingen en Prijscouranten worden gaarne verstrekt door G. DOEDEYNS te Heusden. vinden onze lezers rijk geïllustreerd in het Geïllustreerd Zondags blad, hetwelk tegen den prijs van slechts 39' cent per drie maan den (franco per post 45 cent) bij ons verkrijgbaar is. Niettegenstaande de groote kesten en moeilijkheden, vooral in deze tijden daaraan verbonden, blijft de redactie van deze uitgave er zorg voor dragen, dat door een schat wan illustraties de abonne's een aan schouwelijke beeld krijgen, wan al wat er belangrijks ter wereld voorvalt. Ofschoon dit blad bij velen onzer lezers bekend is, zijn er nog, die tot heden verzuimden bun verlangen te kennen te geven deze illustratie te ontvangen. Beleefd verzoeken wij hen onderstaand inteekenbiljet aan onze admi nistratie te zenden, opdat geregelde toezending volge. Be geringe prjjs zal voor onze lezers geen beletsel zijn. Ondergeteekende wenscht geregeld te ontvangen het tegen den prijs van 39 cents per 3 maanden franco per post 45 cents. WOONPLAATSNAAM Geachte Beer Redacteur! OOSTKRHOÜT, 14 Scpt, Boter f 1,28 a 1,30 per Kg. Kieren f 0.20 en 0,21 de 4 stuks GORINCEKM, 14 Sept. Op de veemarkt Karen, aan gevoerd 270 runderen, il nuchtere kalveren, 28 vette varkens, 416 biggen, schapen en - lammeren. Be prijzen maren als volgtzware kalf koeien f 220 260, kalfvaarzen f 150 a 170, guiste vaarzen f 100 a 140 melkkoeien f 180 a 220 twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf-jarige f 00 a 000, pinken f' a graskalveren f 40 a 60 nuchtere f 14 a 22, schapen f a lammeren f - a biggen f 4 a 9. per stuk. Vette varkens 23 a 24 cent per half kilo. ROT1ERDAM, 15 September, Op de veemarkt waren heden aangevoerd 658 vette runderen, 1510 magere dito, 993 vette en graskalveren, 251 nuchtere kalveren, schapen of lammeren, 2 varkens, 135 biggen. Be prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 84 le kw 72 cent, kalveren le kw. 85 ie kw 75 cl., schapen le kw. 2e kw. et. vette varkens a ct. licht soort ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 17.a 25.idem voor de slacht f 8. a 14.00 Biggen f 1.00 a 1.10 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 44/8 en 24/16 ton en 172 stukken van een half H o. Krijs le kwali teit f 56 2e kw. f 54, 3e kw. f 50. Per half kilo 70 a 75 cent. Zeeuwsche eieren f 0.a 0, Overmaassche dito f 0 a per 100. Heusden, 8 September 1914. De Gezondheidscommissie voornoemd: H. PRINSEN, Voorzitter. H. J. v. EGGELEN, Secretaris. Alle soorten Houtwaren. ChemischBacteriologisch Laboratorium. Groothandel in Chemicaliën en Drogerijen, Verbandstoffen en Ontsmettingsmiddelen, (Carbolzuur en Creoline) bij fust en bij kleinere hoeveelheid. Verbandkisten en trommels in alle grootten. 's-BOSCH, Koekfabrikanten. Sint Jozefstraat. Groothandel in Brandstoffen. Speciaal%nt)iracietnootje», voor Vulkachels. Beleefd aanbevelend, DE DIREC1IE.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 3