De Oorlog. verhoopen. Op die wijze kunnen wij, als onze regeering blijft zorgen, dat het leger sterk blijft en zoo mogelijk in deze dagen nog sterker wordt, ertoe mede- werden om het leger, dat de wacht be trekt voor onze onzijdigheid, te maken tot een factor, die bij het eind van de reuzenworsteling, zooals ook de heer Colij n zoo scherp inziet, van groote be- teekenis kan zijn voor de toekomst van ons volk. Buitenland. Een der Duitsche bladen wijst op enkele echte soldaten-families in Duitsch- land en noemt met name het huis Schwerin, waarvan 48 leden in den oorlog zijn gegaan. De jongste van hen is een jongen van 15 jaar en twee maanden. Graaf George von Schwerin is reeds gesneuveld, terwijl graaf Axel von Schwerin zwaar gewond is. Van de familie von Dewitz staan niet minder dan 41 leden in het veld. Twee van hen zijn reeds gesneuveld. In de „Deutsche Tageszeitung" komt een rouw advertentie voor, den dood meldend van niet minder dan 12 offi cieren (4 kapiteins, 2 eerste- en 6 tweede luitenants) van het Be grena diersregiment König Friedrich Wil helm I. Wel een bewijs voor de in de laatste dagen herhaaldelijk geuite be wering, dat vooral het Duitsche offi cierenkorps zulke groote verliezen heeft te lijden gehad. Dat door de verschillende legers reeds een groot aantal krijgsgevangenen zijn gemaakt is bekend. Van Duitsche zijde wordt het geheele aantal op 250.000 geschatRusland heeft alleen 200,000 Oostenrijkers gevangen genomen en Frankrijk, België en Engeland hebben minstens in het geheel 50,000 Duitschers naar de verschillende kampen overge bracht, zoodat in het geheel reeds minstens 500,000 man van de verschil lende legers in vijandelijk land ver blijven. Trouwens dit getal zal wel verdubbelen want in dezen reuzen-oorlog gaat alles in het groot. Momenteel toch staan reeds vele millioenen krijgers tegenover elkaar. Over Maastricht seint een correspon dent aan het Hbld.: Is reeds uit de aanvallen op Leuven en Thienen gebleken, dat de Belgen niet stil zitten, nog duidelijker blijkt dit uit de omstandigheid, dat binnen kort een ernstige poging verwacht wordt om Luik te hernemen. Generaal Ber- trand schijnt alles in het werk te willen stellen om zich van Luik meester te maken. Geruchten gaan, dat zelfs door het Duitsche gouvernement aan de inwoners van Luik is aangezegd, de stad te ver laten en als juist mag aangenomen worden, dat Belgische officieren uit Antwerpen aan hun familie te Luik hebben laten weten, dat het raadzaam zou zijn uit de stad te vertrekken. Afgescheiden van de vraag, of het den Belgen gelukken zal, Luik te her nemen, staat het toch wel vast, dat zij het er op toeleggen, de verbinding tus- schen Aken en het front van de Duit sche troepen te verbreken. De stemming onder de Duischers in die verbindingslinie is zeer geprikkeld en iedere reiziger wordt nauwkeurig gefouilleerd en aan een verhoor onder worpen. De passagiers op de booten tusschen De vrouw van Legrand ging naar achte ren en Chanty greep zonder bedenken het boek dat hij haastig doorbladerde en er spoedig de bladzijde vond waarop geschre ven stond: 8. A. Aldenoff. Een zilveren soeplepel, 220 gr., 62 francs. Dat was dus het bewijs voor het alibi. De inktkoker en de pen stonden op de lessenaar, Chanty veranderde de 8 van den dagteekening in een 9, en voegde op de helft der vorige aanteekeningen, die van de zevende dateerden een 8 tzoodat er geen dag was overgeslagen. Nu had het bewijs zijn waarde verloren en nu kreeg het alibi volkomen het karakter van een gefingeerd bewijs om een vriend van dienst te zijn. Toen de vrouw van Legrand weer binnen kwam lag het boek op zijn gewone plaats en zat Chanty doodbedaard te wachten. „Nu geef ik geen dubbeltje voor het hoofd van Lesurgues," prevelde Chanty op straat gekomen, en een helsche glimlach speelde om zijn lippen. XXVI. In 1775 werd het Paleis van Justitie, naast de conciergerie en uitkomend op de zoogenaamde zaal, „des pas perdus" een prooi der vlammen. Het heele gebouw van de galerij der gevangenen tot aan de hei lige kapel werd door het vuur verwoest, maar dra werd met den wederopbouw be gonnen die de onderlinge overeenstemming tusschen de verschillende deelen van het paleis ten goede kwam. Die opbouw was nog niet voltooid toen de zaak van den Koerier van Lyon behan deld werd. Toch was de gemeenschap tus schen de verschillende deelen al hersteld. De jury hield nu zitting in de groote zaal van de conciergerie. De revolutie had de jury ingesteld en de Luik en Maastricht worden streng aan den lijve onderzocht, en de Etappen- Konamandanturen tusschen Aken en Brussel leggen een buitengewonen ach terdocht aan den dag. In ieder geval zijn dezer dagen allerlei gebeurtelijkheden te verwachten op de groote „Duitsche verbindingslinie door België." De oorlogsberichten blijven nog al tijd zeer tegenstrijdig; 't schijnt wel, of ieder laDd zijn overwinningen ver groot en zijn verliezen verkleint, om den moed er in te houden. Een part. telegram aan de N. R. Ct. uit Parijs van 17 dezer meldt: Over het geheele front, van de Maas tot de Oise, duurt de veldslag voort. De Duitschers bezetten stellingen, die op verdediging zijn ingericht en met zwaar geschut zijn voorzien. Bijgevolg kan de Fransche opmarsch slechts lang zaam zijn. Op den Franschen linkervleugel zijn de Duitschers, die daar de hoogten ten noorden van de Aisne bezet houden, op enkeie punten eenigszins teruggeweken. In het centrum is de toestand onver anderd. De Duitschers gaan voort zich in het landschap Woevres te verschansen. Tus schen Etain en Thiaucourt hebben de Fransche legers overal voeling met den vijand. De tegenaanvallen der Duit schers, zoowel 's daags als 's nachts ondernomen, zijn alle afgeslagen. Het moreel der Fransche legers is voortreffelijk. En een uit Berlijn van dienzelfden dag In den slag tusschen de Oise en de Maas is de beslissing nog steeds niet gevallen, maar er zijn toch teekenen die er op wijzen dat het weerstandsver mogen van de tegenstanders begint te verlammen. De met veel vermetelheid ondernomen poging der Franschen om op onzen uitersten rechtervleugel door te breken is zonder buitengewone inspanning van de zijde onzer troepen ten slotte op niets uitgeloopen. Het centrum van «ie Duitsche legers wint langzaam maar zeker t9rrein. De op den rechter Maasoever onder nomen uitvallen uit Verdun zijn ge makkelijk afgeslagen. Een telegram uit Parijs, d.d. 17 Sep tember aan de N. R. Ct. meldt: Het officieele communiqué van van middag behelst over de krijgsverrich tingen op het oorlogsterreinDe Oos- tenrijksche legers die Galicië ontruimen, zijh geheel verslagen en in vollen af tocht. Hun verliezen worden op ver scheidene honderduizenden gedooden, gewonden en gevangenen geschat. De Duitsche legerkorpsen, die den Oosten rijkers te hulp kwamen, trekken terug. Boedapest, 17 September. Naar het Hongaarsche correspondentiebureau van ingelichte zijde verneemt, is de geest van de troepen, die tegen Rusland strij den, uitnemend. Onder de troepen heerscht de overtuiging, dat het plaatse lijke succes, hier en daar behaald, slechts daarom niet tot een overwin ning heeft gevoerd, omdat de Russen voorshands de overmacht hadden. De troepen wachten met ongeduld op het tijdstip, dat zij den vijand in eenigszins gelijke getalsterkte opnieuw kunnen tegemoet trekken. Er worden maatregelen genomen om de Oostenrijksch-Hongaar- sche troepenmacht te vergrooten. In Russische nationale kringen verwijt men Engeland, dat het zijn vloot te zeer spaart en dat het, door Japan in wetten van den 21 Augustus 1790 en van den 15 September 1791, regelden de werk zaamheden en de samenstelling der jury die in 1792 in werking trad. Er bestonden twee jury's: de jury van aanklacht die later in 1808 vervangen werd door de kamer van onderzoek en de jury van vonnis, die samengesteld was zoo als heden nog het geval is. Er heerschte dien dag heel wat drukte aan het paleis. Ondanks de groote politieke beslomme ringen hield de zaak van den koerier van Lyon de gemoederen in spanning, en een groote menigte verdrong zich in de wacht kamer. De meeningen liepen zeer uiteen, maar het publiek was over het algemeen zeer onvoldoende ingelicht. Toch was de meening zeer ten voordeele van Lesurgues gesteld en niemand begreep, waarom een man van zijn positie tot een zoo afschuwelijke misdaad overging. Het debat werd den vijftienden Thermi- dor van het jaar IV geopend door den voor zitter Jerome Gohier, bijgestaan door vier rechters, even als hij in roode toga's met hermelijn afgezet. Tusschen de menigte in en tot bij de bank der verdedigers stond een aantal ad- vokaten. De jury was naar de voorschriften der wet samengesteld en zat tegenover de bank waar de beschuldigden moesten plaats nemen. Bij het binnenkomen der rechters stond iedereen op en ging weer zitten, nadat de president de woorden had uitgesproken „De zitting is geopend." Nu werden de beschuldigden binnenge leid. Lesurgues kwam het eerst tusschen twee gendarmes; zijn houding was waardig als van iemand die een onbezwaard ge- weten heeft. Hij liet zijn blikken rustig den oorlog te halen, Japan's begeerlijk heid heeft opgewekt in een gebied, waarin Rusland zich onvoorwaardelijk een overwegenden invloed moet ver zekeren. In tegenwoordigheid van de andere leden van het Kabinet heeft de Ame- rikaansche president de vredesverdragen met Engeland, Frankrijk, Spanje en China geteekend. Deze verdragen be palen dat, indien er een geschil ont staat, er een termijn van een jaar wordt toegestaan voor het onderzoek van het geschil door een commissie, voor tot vijandelijkheden mag worden overge gaan. Uit Kairo wordt gemeld, dat de be weging onder de Arabieren tegen de Engelschen steeds scherper vormen aan neemt. Alle berichten uit Arabische streken welke Egypte bereiken, stem men er in overeen dat de Arabieren Engeland tegenwoordig als den ergsten vijand van den Islam beschouwen. Op aanwijzing van den sjerif vaD Mekka verzamelen zich thans dagelijks duizenden Bedoeïnen in den omtrek van Djeddah en Jambo (Ethiopië) om eventueele landingspogingen van de Engelschen te verhinderen en de heilige plaatsen van den Islam te beschermen. Ook verzamelen zich in den omtrek van El Arisj (Egypte) en Akkaba groote massa's Bedoeïnen om een binnendrin gen van de Engelschen te betwisten. Het Journal des Débats deelt mede, dat toen een Fransche militaire auto verleden week Woensdagavond dicht bij Versailles niet stopte voor een militaire post, de schildwacht, getrouw aan de voorschriften, schoot. Het schot trof zoo ongelukkig, dat <le in de auto zittende kapitein G. ernstig gekwetst, de adju dant-chef Cuveillier gedood en de chauf feur heel licht gewond werd. De Berliner Zeitung am Mittag meldt: Prins Frederik Karei van Hessen, een zwager des Keizers, is in een gevecht door een schotwond in de dij zwaar gewond. Rome, 17 September. Uit Weenen wordt een bericht van de Neue Freie Presse overgeseind, inhoudende dat de lichting, die het volgend jaar moest op komen, thans reeds onder de wapenen is geroepen, evenals uit kracht van de tot stand gekomen legerhervorming de lichtingen van 1893 en '94. Volgens de Reichspost moet de keizer tot aartshertog Karl Albert, die naar het front vertok, hebben gezegd„nooit in mijn leven heeft iets mij zooveel leed gedaan, als een zoo ernstige beslissing te moeten nemen." Treinen vol vluchtelingen uit Galicië blijven te Weenen aankomen. Volgens een Italiaansch hoofdblad, poogt men te Weenen, waar de voort durende komst van vluchtelingen on gerustheid wekt, den moed er in te houden door enkele op de Russen ver overde kanonnen ten toon te stellen. De Antwerpsche Nieuwe Gazet bevat de volgende proclamatie, die de burge meester van Grivegnée, bij Luik, den 8en dezer op last van den Duitschen bevelhebber, majoor Dieckmann, ter kennis van zijn burgers heeft moeten brengen. Ik (majoor Dieckmann) eisch van al de burgers die zich in mijn district be vinden en voornamelijk van die der gemeenten Beyne-Hensey, Fléron, Bois- de Breux, Grivegnee, dat zij de Duitsche officieren met groote beleefdheid be handelen, door hun hoed af te nemen door de zaal rond gaan en zag, in de bank der verdediging, zijn advokaat Guinier; naast hem rechter Daubanton en daar naast al zijn vrienden, de burgers Ledru, Alden off, Baudard, Legrand, Golier, notaris Mo rnet, Trouré de beeldhouwer, Dixier, de huisschilders Urbain en Germain, die niet alleen voor de rechtschapenheid van Lesur gues konden instaan, maar die buitendien konden getuigen dat hij den achtsten Flo- real niet in Lieusant kon zijn gezien, om dat zij hem in Parijs op verschillende uren hadden ontmoet en gesproken. In een hoekje van de zaal bespeurde hij de ongelukkige Eugenie, gebroken van smart, die in gezelschap was van dokter Theuriot en diens echtgenoot, ook zag hij zijn gezin in tranen, zijn vrouw, zijn kin deren André, Bonne en Eymery. Hoewel hij vol vertrouwen hen aanzag, liet de diepe droefheid, die uit aller oogen straalde, niet na hem te treffen en toen zijn blik zich eindelijk vestigde pp het ge laat van den president, las hij daarin de vaste overtuiging dat de schuld bewezen was en niet te loochenen, zoodat een ver- oordeelend vonnis moest volgen. Hij had het voorgevoel van een weerga- looze rechtelijke dwaling en wie in het hart van den advokaat Guinier had kun nen lezen, zoude daar ook een zekere on gerustheid hebben waargenomen en een twijfel aan den goeden uitslag zijner vele bamoei'tpgen. Na Lesurgues kwamen Guénot, Courriot, Bruer, Richard en Bernard binnen en namen plaats op de bank der beschuldigden. Zij wekten minder de aandacht der vele toeschouwers omdat zij minder of bekend waren. Nadat de beschuldigden geantwoord had den op het voorlezen hunner nam*n, gaf i de president het woord.aan den griffier, om de akte van beschuldiging voor te lezen. of door de hand aan het hoofd te bren gen als voor den militairen groet. In geval van twijfel, moet men vooriederen Duitschen soldaat aanslaan. Degene die hierin te kort komt, moet verwachten, dat de Duitsche soldateD zich, door alle middelen zelf zullen doen eerbiedigen. De „Norddeutsche Allgemeine Zei tung" schrijft: In den leugenveldtocht, die den oor log van den driebond tegen Duitsch- land begeleidt, worden sedert eenigen tijd berichten gepubliceerd over de be hoefte van Duitschland aan vrede. Nu eens wordt gesproken over een beweerde uiting van den Rijkskanselier over Duitschland's geneigdheid om vrede te sluiten, waarop Grey door bemidde ling van Amerika een trotsch antwoord zou hebben gegeven. Dan weer zou de Duitsche gezant in Washington pogingen hebben aange wend van zijn rijk den vrede te her krijgen. De neutrale staten moeten door zulke praatjes den indruk krijgen, dat het Duitsehe volk het vechten moede is en zich moet voegen naar de vredes voorwaarden van de Triple Entente. Hiertegenover kunnen wij verklaren, dat het Duitsche volk in den oorlog, welke het opgedrongen is, de wapens uiet eerder zal neerleggen, dan wanneer voor zijn toekomst in de wereld nood zakelijke zekerheid bevochten is. De Boeren-generaal de la Rey, die deel heeft genomen aan den Zuid-Afri- kaanschen oorlog, is in de nabijheid van Johannesburg door een ongeval overleden. PlaalNeliik Nieuws. Voor Dames- en Kinderkleeding is jde Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's Hertogenbosch, het toste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Kfleusden, 19 September. Op de heden alhier gehouden najaars- stierenkeuring werden 19 stuks aangevoerd, waarvan de 8 volgende werden goedgekeurd Een zwartbonte oud 14 maanden van J. C. Macleane te Heesbeen, een zwartbonte oud 20 maanden van de wed. H. Verhoeven te Doeveren, een zwartbonte oud 20 maan den van J. Branderhorst te Eethen, een zwartbonte oud 22 maanden van G. J. W. Branderhorst te Eethen, een zwartbonte oud 15 maanden van Gebrs. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen, een zwartbonte oud 16 maanden van de gemeente Vlijmen, een zwartbonte oud 14 maanden van J. H. de Haas te Engelen' en een zwartbonte oud 15 maanden van W. van den Brand te Vlijmen. De nieuwsberichten komen schaars in. Het is de oorlog die nu alle gedachten in beslag neemt. Om dan ook op dat chapiter mede te werken, verwijzen we naar het ingezonden stuk, dat Woensdag e.k., zal worden opge nomen, van het Dames-Comité tot steun aan Belgische vluchtelingen. We onder steunen gaarne dat werken in goede richting en wekken een ieder op daartoe mede te werken. Het zijn echter niet alleen de vrouwen, n. o. m. kunnen ook de ongetrouw de mannen hun afgedragen kleeding af staan, die zeker gaarne mede in ontvangst genomen zal worden. Van nieuws gesproken. Voor de gemeente Waalwijk komt op de Staatsbegrooting voor f 19.500, uitgetrokken als bijdrage aan de gemeente Waalwijk in de kosten van ver betering van de haven dier gemeente. "Werkendam. Alhier hebben zich twee gevallen van typhus voorgedaan, waar van een met doodelijken afloop. Aalst. Bij den inwoner v. W. alhier, werd deze week f 25 vermist. De eigenaar De griffier stond op en las op doffen toon de verpletterende feiten. Den achtsten Floreal van het jaar IV der Republiek, tusschen half negen en negen uur des avonds, is de postkar, die belang rijke waarden en depeches vervoerde met bestemming naar Lyon en Marseille, aan gevallen geworden in het bosch van Senart, op weg van Lieusaint naar Melun, waarbij de koerier Excoffon en de postiljon Aude- bert vermoord zijn. Die misdaad werd volvoerd ter plaatse genaamd „le Closeau", niet ver van Lieu saint. De postkar was geplunderd en nog met een paard bespannen toen zij werd gevon den, als ook de lijken op drie vierde mijl afstands van Lieusaint en een honderd pas verwijderd van den straatweg naar Lyon, tusschen de twee berbergen genaamd „de ronde fontein"en de,.CommissarisGeneraal." Volgens verklaring, onder dagteekening van den tienden Floreal jongstleden, door den burger Hilairi afgelegd, controleur van het bureau van verzending, waren er 10.000 francs in munt en 792 000 francs. Verder blijkt uit de verklaring van burger Laurent, onder-inspecteur der posterijen, dat er met den koerier dien dag nog verzonden werdenzeven millioen in assignaten voor dertien verschillende ontvangers bestemd. Voor particuliere rekening bevatte de postkar nog 5000 tot 6000 francs in klinkende munt en een groote hoeveelheid promessen en mandaten, assignaten, wissels, goederen en kleinoodiën. Het is in de registers van het postkantoor aangeteekend dat een zich noemende Labordi met den koerier Excoffon is vertrokken en dat hij voor zijn plaats in het postrijtuig twee duizend zeven honderd zeven en dertig francs en tien stuivers heeft betaald. Bij onderzoek is gebleken dat de man toen hij in het rijtuig plaats nam, geen pak dacht aan diefstal en deed daarvan dan ook aangifte bij de politie. Een drietal personen zijn reeds in verhoor genomen en hoogst waarschijnlijk zal de dader er van spoedig bekend zijn. Beneden-Langstraat. Met den fruithandel gaat het als begrijpelijk slecht. Wel is er nog al vertier, maar de prijzen zijn zeer gedrukt. De storm maakte vooral Zondag een groot deel van het fruit waardeloos. Ca pel Ie. Tot burgemeester der ge meente Vrijhoeven-Cappel is benoemd C. Val ter, thans wevkzaam ter secretarie der gemeente Huisen, bij Arnhem. De heer Valter was vroeger gouvernements-ambte- naar in Zuid-Amerika. 's-Grawenioer. Van de dienst plichtigen der lichting 1915 uit deze ge meente, die op een nader te bepalen tijd stip moeten worden ingedeeld, is er 1 in gelijfd bij het Regiment Grenadiers, 1 bij het Regiment Jagers en de overigen bij het 6e Regiment Infanterie. Genderen. De gemeente-veldw. J. H. Kleinloog is ook als zoodanig benoemd te Drongelen. Herpt. De heer M. van Iersel, plaats vervangend onderwijzer aan de openbare school alhier, is met ingang van 15 Oct. e.k. benoemd aan de openbare school te Empel. Kaatsheuvel. Dezer dagen werd een ijzeren afsluitboom, hangende voor de woning van P. H., door onbekenden ver nield. Te Loonschendijk zijn alle manne lijke personen van 1860 jaar aangesteld om burgerwacht te doen. *Nieweinl|ik, Voorde Geref gemeen te alhier zal a.s. Zondag des vm. en des nm. optreden Ds. D. P. Koopmana van Sneek. Baamsdonk.. Opdedoordeland- bouwvereeniging gehouden aanbesteding werden aangenomen: De Superphosphaat a f 6.25. Het Slakkenmeel a f 2,39. De Kaïniet a f 2,18. De 4-jarige P. van Oord viel in de Melkhaven. Schipper Bouwens sprong te water en redde het kind. Sprang. In haar vergadering van j.l. Maandagavond besloot het steuncomité over te gaan tot oprichting van een werk verschaffing. Daar de werkloosheid thans nog tot de schoenmakers beperkt bleef, zou men overgaan tot het fabriceeren van schoen werk, en wel vooreerst pantoffelwerk om- rede dit een artikel is wat nogal gevraagd wordt. Een blik op de aangekochte grondstoffen deed ons zien, dat men van plan is degelij k en solied schoenwerk te laten maken. De uitvoering van deze onderneming is aan de heer C. de Jong opgedragen. Woensdagavond kreeg zekeren J. B. met A. de R. eenige ruzie, met de gevolgen dat B. een wond aan zijn hoofd opliep, welke door een geneesheer verbonden werd. Bij de politie werd aangifte gedaan en procesverbaal opgemaakt. Onze dorpsgenoot C. Werther, raili- cien-stukrijder bij het4eRegt. Veldartilerie, had het ongeluk van zijn paard te vallen, met 't.gevolg Hat hij een hersenschudding" opliep. Naar wij vernemen is zijn toestand vooruitgaande. Veen. Door den heer E. Nieuwkoop alhier is wegens zijne benoeming te 's-Gra- venzande, ingang 1 October a.s. aan den Raad zijn ontslag aangevraagd. Het schijnt dat de ziekte der vette varkens vermindert, de laatste week kwamen slechts enkele gevallen voor, waarvan aan gifte werd gedaan. 't Is te hopen dat de ziekte spoedig tot het verleden mag behooren. Vrijhoeven Cap pel. Het be stuur der Coöperatieve Zuivelfabriek „De Toekomst" deelt in een circulaire aan hare leden mede, dat zij hunne ondermelk dezen winter voor den prijs van circa 2 cent netto per k.g. kunnen verkoopen. l\aalw|jk Een zoontje van M. C. had Vrijdag 't ongeluk van een katrol die bij zich had en dat hij alleen met een sabel was gewapend. Te half negen verliet h-<t rijtuig Lieusaint. Drie kwart mijl van daar hebben de roovers het postrijtuig overvallen en den postiljon Audebert op de afschuwe lijkste wijze vermoord, terwijl de mede reiziger, in het complot met de bandieten, den koerier Excoffon om het leven bracht. Uit de zonder verwijl ingestelde naspo ringen blijkt nu, dat tusschen twaalf uur en half één, een ruiter, die alles aanwijst als te zijn Courriot bij burger Edurard aan kwam, herbergier te Montgéron. Dat hij een middagmaal voor zich alleen bestelde en herhaaldelijk naar buiten liep om naar den weg van Parijs te kijken. Dat een oogenblik later nog drie ruiters kwamen die zich bij hem aansloten voor den maaltijd. Dat twee hunner om pijpen vroegen en dat zij allen te zamen koffie gingen drinken bij burgeres Chastelain, de koffiehuishoudster te Montgéron. Dat zij te drie uur weer te paard stegen en langzaam naar Lieusaint reden. Daar aangekomen ging Courriot bij de weduwe Feiller een slokje drinken en in middels kwam een der anderen, een blonde, die herkend wordt als te zijn Lesurgues, die nog bij burger Champeau, herbergier in Lieusaint was gebleven, en sprak met hem door het venster, waarna zij allen weer te zamen kwamen bij burger Champeau. Courriot vroeg om zijn paard te laten beslaan, dat hij daartoe bij burger Motteau bracht. Courriot en Lesurgues wandelden heen en weer door het dorp, hetgeen door verschillende getuigen is waargenomen. Eindelijk vertrokken zij om half acht, langs den straatweg naar Melun. Wordt vervolgd.)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2