e Dortmundsclie spaarbank met 4 mil- loen mark. Alle sport-6D militaire vereenigingen ebben voor hooge bedragen sommige elfs voor haar geheele vermogen in- eteekend. Ook de Katholieke Evange- ische en Joodsche vereenigingen heb- >en hooge bedragen beschikbaar gesteld. Aan de inteekening hebben niet al- een kapitalisten, maar ook vakbonden n werkliedonvereenigingen voor mil- ioenen deelgenomen. Volgens schatting is voor 4 of 5 mil- iard ge teekend, terwijl voorloopigslechts milliard gevraagd was. De slag aan de Aisne duurt nu ver !cheidene dagen met verschrikkelijke aardnekkigheid. De Duitschers weten, lat een nieuwe overwinning van de franschen het einde der krijgsverrich tingen op Fransch gebied zou kunnen aeteekenen en het karakter van den )orlog geheel wijzigen. Zij spannen rich dus tot op het uiterste in. Gewonde Fransche officieren, die te Parijs aangekomen zijn, hebben den ïorrespondent der „N. R. Ct." over den dag aan de Aisne enkele belangwek cende mededeelingen gedaan. Deze slag, iie al van Maandag 14 dezer af duurt, s sedert den nacht van Dinsdag op Woensdag in het bijzonder verwoed en moorddadig geworden toen de Duit schers een geweldigen nachtelijken aan val op de Fransch-Engelsche linkerzijde oeproefden. De bondgenooten weerston 4en dien aanval moedig en met uiter- 3te krachtsinspanning. Acht maal lieten le Duitscbe aanvoerders den aanval herhalen, ondanks de verschrikkelijke verliezen bij eiken aanval, waarbij zij met onzinnige verspilling hun mannen opofferden. Dit bewijst, dat zij of hun tegenstanders dachten te verpletteren door overmacht of een wanhopige po ging deden. De stellingen van de Franschen werden nergens aangetast. Woensdag en den nacht op Donderdag trad betrekkelijke kalmte in, maar Don derdag bij het krieken van den dag begonnen de Franschen den aanval, die ten slotte tot de eerste wijziging in de positie van den vijand leidde. De Duit schers trokken twaalf kilometer terug- De Franschen maakten heel wat krijgs gevangenen en veroverden mitrailleuses. De haven van Londen vertoont too neelen van tot nu toe niet geziene acti viteit. De dokken zijn overvol, niet al leen van de gemaakte oorlogsbuit, maar ook van schepen, bestemd voor het con tinent, die thans opgehouden worden. Het aantal werklieden, in de dokken bezig met lossen, is ongekend groot. De ladingen omvatten enorme hoeveelheden graan, voor het grootste deel voor Duitschland bestemd. De voor graan aangewezen opslagplaatsen zijn geheel onvoldoende. jDe uitvinder van het Méliniet en Gdiet, de Franschman Turpin is thans voor den dag gekomen met een nieuw ont ploffingsmiddel dat vreeselijke uitwer king moet hebben.Aan de Fransche kust zijn er proefnemingen mede genomen. De granaten daarmee gevuld zijn in staat om alles te doorboren en te ver nielen wat zich in een omtrek van 400 Meter bij het springpunt bevindt. Deze uitvinding was aan den Duitschen generalen staf bekend. Na het uitbreken van den oorlog wordt de villa van Turpin te Pontoise streng door Fransche soldaten bewaakt. De Koning der Belgen seinde aan Koning George: „Ik verlang er naar, u hartelijk ge- gegaan." „Om circa één uur." „En waar ging je toen heen?" „Ik heb een eind omgeloopen met burger Aldenofif en ging toen naar huis waar ik den schilder Helaire Ledru wachtte, dien ik te dineeren had gevraagd." „Hebt gij met hem gedineerd?" „Ja burger, met hem en met neef André." „Waar?" „In de Montorgueilstraat. Na tafel zijn wij in een café geweest en op den bou levard." „Maar nu des avonds, wat deedt gij toen „Mijn vreind Baudard is bij mij geweest en ik heb met hem en met Ledru gewan deld, wij hebben een glaasje likeur ge dronken op den hoek van den Italiaanschen schouwburg. Mijn landsman Guénot is daar bij ons gekomen en hij heeft mij tien duizend livres in assignaten uitbetaald, een »om die ik hem had voorgeschoten." „Hoe laat was dat?" „Ongeveer negen uur." „OngeveerEn waar hebt gij den nacht doorgebracht?" „Ik was om elf uur te huis." „Gij blijft volhouden dien nacht in uw huis te hebben geslapen „Het is de waarheid." „Aanstonds zal u het tegendeel bewezen worden." „Er zijn getuigen die zich vergissen ten gevolge van een buitengewone gelijkenis. „Ja, wel buitengewoon." j „Maar ik heb den ganschen nacht van den 8ste op den 9de Floreal, als naar ge woonte, in het huis van mijn neef door gebracht." „Dat zal later onderzocht worden." i „Voor God, die in mijn ziel leest, herhaal ik dat ik de waarheid belijd." „Er zijn twee paspoorten bij u gevonden, luk te wenschen met de schitterende actie der Engelsche troepen bij den slag aan de Marne. Uit naam van geheel de Belgische natie druk ik u mijn diepste bewonde ring uit voor den hardnekkigen moed der officieren en soldaten van ons leger. God zal onze legers zeker bijstaan, om de gruweldaden te wreken, begaan tegen de vreedzame gezinnen en tegen een land, waarvan de eenige misdaad ge weest is, dat het geweigerd heeft zijne verplichtingen te schenden." Koning George antwoordde„Ik dank u oprecht voor uwe meening omtrent de diensten mijner troepen. Ik hoop vurig, dat de gemeenschap pelijke operaties der verbonden troepen in samenwerking met uw dapper leger, wiens heldhaftige pogingen boven iede- ren lof verheven zijn, met 'succes zul len worden bekroond en uw land, dat zoo zwaar door den vijand is beproefd, de bevrijding zullen brengen". Uit Londen wordt d.d. 21 September aan de N. R. Ct. het volgende over de verwoesting van de kathedraal te Reims geseind: Gisterenmorgen begon een Duitsche batterij op een heuvel bij Nogent 1'Abes- se, vier mijlen ten Oosten van Reims, het groote gothische bouwwerk, dat hoog boven de stad uitsteekt, tot haar doelwit te kiezen. Granaat op granaat verbrijzelde het oude metselwerk, dat den storm van eeuwen had getrotseerd. Lawine op lawine van steenen en puin kwam met een donderend geraas in de verlaten straat neer. Eindelijk vatte om half vijf de steiger aan de Oostelijke zijde van de kathe draal vuur. Brandende stukken hout stortten op het dak, dat weldra een loeiende haard van vlammen was. Fransche geneesheeren redden met moeite de twintig Duitsche gewonden, die in de kathedraal lagen. Een twee honderdtal verbitterde burgers, die zich verzameld hadden, namen een dreigen de houding tegenover de Duitschers aan, doch de priesters kalmeerden de menigte. De kathedraal is nu niet meer dan een geraamte van zwarte, verkoolde muren. Volgens telegrammen uit de hoofd kwartieren van Belgie en van Duitsch land (Duitschland—Rusland) was de toestand op 22 dezer ongewijzigd. De Engelsche bladen bevatten een ambtelijk bericht, mededeelende dat de prins van Wales zich tot Lord Kitche ner, den minister van oorlog, heeft ge wend met het dringende verzoek, om het 1ste bataljon grenadiers van de garde, dat naar het front vertrekt, te mogen vergezellen. Daar de prins zijn militaire opleiding echter nog niet vol tooid heeft, heeft Lord Kitchener den koning kenbaar gemaakt, dat het voors hands niet wenschelijk is, dat Zijne Koninklijke Hoogheid in actieven dienst treedt. De familie van den grooten physio- loog du Bois Reymond heeft de groote Helmholtz-medalje uit diens nalaten schap, een penning waaraan voor een waarde van 1783 mk. aan goud zit, af gestaan voor het Duitsche nationale fonds voor de nagelaten betrekkingen voor soldaten. In een begeleidenden brief schreef de familie: „In vele ge vallen zijn ordeteekenen en eereprijzen van vijandelijke naties teruggezonden of verkocht. Wij daarentegen hebben besloten de gouden Helmhollz-medalje, die aan onzen vader als hoogste erken- een op naam van uw neef en één in blanco. Hoe verklaart gij dat?" „Het paspoort van mijn neef is bij ver gissing tusschen mijn papieren geraakt en bet andere bad ik al, toen ik Douai ver liet. Ik had toen de beschikking over der gelijke documenten, doch was genoeg be kend om er voor mij zelf geen noodig te hebben." De advokaat Guinier begon in te zien dat de taak der verdediging bizonder zwaar zou zijn en dat de jury zich allicht door den noodlottigen loop van omstandigheden zou laten verblinden. Hij liet den moed echter niet zinkenen hoopte op de rechtvaardigheid der men- schen, zich voornemend een feilen strijd aan te binden tegen de partijdigheid der rechters. XXVIH. Tegen alle verwachting in werd Courriot onmiddellijk na Lesurgues verhoord. De rechter deed dit om een mogelijk gunstigen indruk bij de jury weg te nemen, door de verschijning van Courriot, die zeer zeker de stemming bij de jury niet ten voordeele der beklaagden zou doen over hellen. Courriot bleef de houding aannemen van iemand die volkomen zeker is van zijn zaak, die er geen oogenblik aan twijfelt dat het heerschend misverstand opgehel derd, de dwaling ingezien zal worden, en die er ver van af is te gelooven dat men hem als een moordenaar zal aanzien. Hij had ook nu weer bizondere zorg aan zijn uiterlijk besteed en vertoonde zich voor zijn rechters met de twee lange gepoederde haarlokken, aan beide zijden van zijn hoofd, in een nauwe jas over een vest met achttien knoopen, kousebanden met lange linten, de kin in een enorme das gedoken en fijne kanten jabots, die half zijn handen be ning van wetenschappelijke verdiensten verleend was, voor een nationaal doel te bestemmen, daar wij zulk een schat op geen andere wijze beter weten te eeren. Berlijn, 21 Sept. In een conferentie met de pers verklaarde heden de ver tegenwoordiger van den grooten gene ralen staf, dat het beste bewijs voor de vorderingen van het Duitsche leger kon worden verkregen door de berichten van het hoofdkwartier van 13 tot 20 September in chronologische volgorde naast elkaar tc leggen. In het hoofd kwartier twijfelde niemand dat de Duit sche wapenen ten slotte zouden over winnen. N. R. Ct. Plaatselijk Nieuws. Voor Dames- en Kinderkleeding de Firma Taverne De Meere, Hinthamer- atraat 69, 's Hertogenbosch, het oeste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Werkendam De Staatscourant (no. 219), bevat de wijzigingen in de Sta tuten der vereeniging tot stichting en in standhouding van scholen met den Bijbel te Werkendam en de Werken alhier, en de Staatscourant (no. 220) die van de statuten van de vereeniging het Groene Kruis, even eens alhier. Aalburg. In den nacht van Zondag op Maandag is, door tot nog toe onbekende daders, bij een koe van P. Lakerveld een speen afgesneden. De koe, die verkocht was, moest Dinsdag geleverd worden. Beneden-Langstraat. In den hooihandel is het zeer stil, al staan de prij zen nog al redelijk. Men besteedt voor het goede hooi f 16 f 17, mindere soorten f 13 a f 14, schraal pershooi f 9 a f 10 en roggestroo f 11 a f 12, alles per 500 K. G. Capelle. Ook de zangvereeniging „Hallelujah" alhier, die haar repetition gestaakt had, zal die weer gaan hervatten. Zondagmiddag was het alhier een heele drukte. Men vreesde voor inundatie van den polder. De landbouwers haalden in allerijl hun beesten naar huis. Tegen den avond evenwel bedaarde het weer en was alle gevaar weer geweken, zoodat onze vreesachtige boertjes hun vee weer spoedig in de grazige wei hadden loopen. Dinsdag 1.1. schrok op de Nieuwe- vaart alhier, het pasgetuigde paard van den bakker H. V., maakte een zwenking en sprong recht in het water. Haastig toege schoten hulp bracht het dier, alsook het voertuig, op het droge. Een burrie was ge broken, terwijl veel brood en eieren verloren gingen. Een kind van H. M. alhier, voor den berijder op een fiets gezeten, kwam te vallen. Deerlijk verminkt werd het binnen gedragen, alwaar dr. Kohier spoedig aanwezig was om heelkundige hulp te verleenen. Woensdagmorgen jl. werd aan het Oude Maasje alhier door een Bredaschen visscher een snoek gevangen, welke het kollossale gewicht had van ruim 14 pond. Bij besluit van Heeren Gedep. St' dezer provincie is de rekening van ont vangsten en uitgaven dezer gemeente over het diensjaar 1913 goedgekeurd. Brougeleu. Woensdagavond werd alhier de cursus in verbandleer, die gedu rende een 5-tal weken in de openb. school alhier gehouden werd, gesloten. Een 20-tal dames hebben de lessen met de grootste animo gevolgd en dan ook ongetwijfeld ge profiteerd van de uitstekende lessen, haar door den leider dr. de Groot van Dussen gegeven. Wij voelen ons dan ook gedrongen, een woord van hartelijken dank aan dezen te betuigen voor de uitstekende wijze, waarop hij zich van zijne taak heeft gekweten, eene taak, die hij geheel belangloos op zich heeft willen nemen. dektenonder zijn arm had hij een klap- hoed en alleen de wandelstok met reus- achtigen knop ontbrak er aan. Hij rook sterk naar muscus en zag er uit als een aristocraat die in een salon zijn hof aan de dames maakt. Hij keek met kalmen blik eerst de rechters, daarna de juryleden en eindelijk bet heele publiek aan. „Sta op, Courriot," zeide Gohier. „Je naam „Etienne Gonzague Courriot." „Leeftijd „Dertig jaar." „Je woont?" „In de kleine Reposoirstraat, nummer 4." „Je beroep?" „Financier." „Bedoel je daarmee- bankier „Neen, makelaar voor de bank." „Voor welke bank?" „Voor verschillende finantieele instellin gen, en voor rekening van mijn clienten". „Ik zal u zeggen wat eigenlijk uw beroep is: gij zijt makelaar voor de woekeraars." „Ik protesteer tegen die aantijging." „Gij kunt vrij protesteeren, maar gij zijt een van die bloedzuigers die op den alge- meenen nood speculeeren en die evenmin den naam van eerlijke menschen als van goede patriotten verdienen." Het was er Gohier om te doen aan de jury te toonen wat soort medeplichtigen Lesurgues had. Hij vervolgde daarom ook „Door de verklaringen der getuigen die heden voor de balie moeten verschijnen, zullen wij wel achter de waarheid komen. Het staat vast dat Lesurgues, Courriot en Guénot, zij het ook om zeer verschillende redenen, in geldverlegenheid verkeerden en alles leidt er toe om te veronder-tellen dat gij, Courriot, het eerst op het denkbeeld van de misdaad zijt gekomen en dat aan de anderen, ook aan Bernard hebt meege- Nederlieinert. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag woedde een stormwind, vergezeld van een hevig onweder. Ten ge volge van een ontzettend zwaren slag ge raakten paarden, koeien en schapen, die in 't veld liepen, in de slooten. Zaterdag met 't aanbreken van den dag moest een zeven tal paarden op 't droge gebracht worden. 3*Na de aardappelen wordt het fruit, dat vroeger meestal naar Engeland ging, opgekocht voor Duitschlajd. De fruitboeren kunnen tevreden zijn. De commissionair Van Gefien uit Ammerzoden besteedde f 2.50 per H.L. voor de Vesperperen. Sprang. Van de zeven dienstplich tigen der lichting 1915, uit deze gemeente die op een nader te bepalen tijdstip moeten worden ingedeeld, zijn er 5 ingelijfd bij het 17e reg. inf. te 's-Bosch, 1 bij het 3e reg. vesting-artillerie te Geertruidenberg en 1 bij het 4e reg. veldartillerie te 's-Bosch. N'rOhoeven-Cappel. Ter aan vulling en verbetering van hetgeen in het vorige nummer is bericht omtrent onzen aanstaanden burgemeester, den Ed.Achtb. heer C. Valther, melden wij nog, dat ge noemde ongehuwd en omstreeks 40 jaar oud is. Niet in Zuid-Amerika maar in Zuid Afrika is door hem gedurende een 10-tal jaren een gouvernements-betrekking bekleed. De heer V. had onlangs een eigen aardige vangst. Hij had n.l. veel last van muizen en verscheidene malen werd door hem met gunstig gevolg een val gezet. Op den bewusten morgen ontdekte hij, dat er zes muizen tegelijk in waren. Het raadsel was spoedig opgelost, de oude muis had in de val vijf kindertjes gekregèn. W«k C. a. Een comité bestaande uit de dames C. v. d. Heuvel, A. v. d. Beek, C. Bouman en H. v. Wijk hebben bij de ingezetenen dezer gemeente een bedrag van f 40 ingezameld, naar welk bedrag voor de te velde zijnde soldaten behoorende tot de 3de divisie veldleger. De vlekziekte onder de varkens heerscht nog steeds in deze gemeente; on geveer 100 stuks zijn reeds daaraan bezweken. Het schilder-, glas- en behangwerk aan 32 woonhuizen te Rijsoord gem. Rid derkerk, is opgedragen aan den schilder W. F. Furster alhier. Beclitzaken. Kantongerecht Waalwijk. Uitspraken dd. 10 Sept. 1914. P. V. te Baardwijk, jachtdelict f 10 of 4 d.; H. C. Th. M. te Waalwijk, bu rengerucht f 5 of 3 d.; P. C. v. H. te Baardwijk, overtr. arbeidswet, f 2 of 2 d. G. v. d. H. te Loonopzand, overtr. vis- scherijwet f3 of 2 d.A. v. d. V. te Vlijmen, overtr. spoorw. regl. f 2 of 1 d. M. v. T. te Vrij hoe ven-Cappel, overtr. alsvoor, f 1 of 1 week tuchtschool; A- v. R. te Kaatsheuvel, orde verstoring 1 week hechtenisJ. K. te Sprang, overtr. pol. verord. f 1 of 1 d.; A. A. M. v. te 's-Bosch overtr. motor- en rijw. regl. f 1 of 1 d.; A. L. te Kaatsheuvel, overtr. wapenwet, vonnis waartegen verzet be vestigd P. G. v. E. te Baardwijk, overtr. invaliditeitswet f 100 of f 50 d.J. v. d. P. te Loonopzand, dronkenschap, f 5 of 3 dagen; A. P. te Vlijmen, J. M., J. D., F. P. V. en H. C. B., allen te Kaatsheuvel; C. v. M. te Waspik en C. H. te Capelle, allen overtr. als/oor, ieder f 2 of 2 d.M. P. L. te Kaats heuvel, 3 weken hechtenis; C. J. J. v. W., M. M. C., A. A. M. C-, en P. W. D allen te Vlijmen, M. J. V. te Capelle, M. B. te Kaatsheuvel; A. J. M. L. te Drunen en J. v. B. te Nieuwkuijk, allen overtr. motor- en rijw. reglieder f 3 of 2 d.A. v. B. te Loonopzand, overtr. alsvoor, f 0.50 of 1 d. deeld." „Dat is eene gemeene leugen 1" viel Ber nard uit. „Bernard ik zal u de zaal doen uitzetten," dreigde de rechter en ging toen voort met het woord te richten tot Courriot: „Den nacht van acht op negen Floreal hebt gij niet in eigen woning doorgebracht." „Ifc heb dat nooit tegengesproken, maar als gij wegens medeplichtigheid aan den moord op den koerier van Lyon aldegenen wilt doen voorkomen die dien nacht niet in hun eigen huis doorbrachten, dan moogt gij de rechtszitting wel verplaatsen naar het Champ de Mars. Trouwens sedert wan neer gebiedt de wet dat ieder burger in zijn eigen bed moet slapen?" „Gij zijt te paard uit Parijs gegaan?" „Dat Iveken ik, ik ben met vijf makkers naar Saint Germain gereden." „En wat hadt je te doen in Saint Ger main?" „Wij ontmoetten er zes dames die in een rijtuig er heen gereden waren." „Een ongelukkige samenloop van om standigheden dat het juist in dien gedenk- waardigen nacht geschiedde." „En wie waren die vrienden met wie gij naar Saint Germain zijt gereden?" „Het staat niet aan mij hen te compro- mitteeren. Trouwens, waartoe zou dat dienen? Ik ben onschuldig even als alle andere beklaagden. De burgers gezworenen zullen een rechtschapen mensch wel weten te onderscheiden van een galeiboef en alleen zoo een kan de moord gepleegd hebben." „Gij hebt uw woning en uw maitresse verlaten." „De woning was me te klein, mijn mid delen permitteerden me een beter ingericht apartement te betrekken. En mijn maitres se burgeres Madeline Bréban was lang niet meer voor mij als vroeger en ik had ai lang een scheiding gezocht. Neem Burgerlijke Stand. Heusden, van 15 tot 22 Sept. Overleden: Geertruida Dukino, 66 j., echtg. van Jacobus Duijsters Cornells, 2 m., z. v. Marinus van der Brugge. Werkendam, 1118 Sept. Ondertrouwd: Th. Verboom, 29 j. en A. A M. Klop, 24 j. Geboren: Pieternella, d. v. A. Brienen en A. C. van Krugten. Overleden: Cornells Corstiaan Kuup, 48 j. echtg. van E. Kant; Willemina Strang, 13 dagen; Jannigje Adriana Evers, 29 j. echtg. B. M. Ippel. De Werken en Sleeuwijk, van 4 tot 18 September. v Ondertrouwd: Jan Cornells Schoon, 22 j. en Maaike Paans, 22 j. Geboren: Johannes, z. v. H. Bies heuvel en J. VerhoevenJohanna, d. v. C. W. van der Schuit en G. L. Ippel; Jan, z. v. B. van der Vliet en A. van der Schoot; Geertrui, d. v. H. Rochat en H. J. Verschoor; Cornelia, d. v K. van den Boom en S. van der Wiel; Bastiana, d. v. J. Baks en J. B. Schad- delee. Overleden: Maria Klazina Visser,40 j. echtg. van J. van der Wiel; Jan Arie Pellikaan, 3 m.; Teuntje van Vuuren, 2 m.Pieternella Aagje van Vuuren, 1 j.; Annigje Hoeflaak, 5 m. Wijk en Aalburg, van 15 Aug. tot 15 Sept. Getrouwd: Govert Mans en Dirkje Wilhelmina van Kuijk. Geboren: Willem, z. v. J. Bouman en J. van Helden; Lijntje, d. v. D. Kerkwijk en L. van Rijswijk; Johannes, z. v. P. Mans en P. D. van Esch; Jetje, d. v. K. van Kapel en M. Straver; Wilhelmina, d. v. K. Blijenberg en M. van Son. Vertrokken naar: Amsterdam, H. van DoverenErmelo, J. W. FursterGorin- chem, A. v. d. Pol; Amsterdam, G. Kolijn. INQEZONBEN. Waar alle voorgaande detachementen een woord van dank gericht hebben tot de burgerij van Heusden en Heesbeen, past 't ook, dat het 4e detachement zich bij dien algemeenen lof aansluit. Op de allereerste plaats natuurlijk een woord van welgemeenden dank aan de burgers van Heesbeen, die zooveel last hebben gehad van de ingekwartier den. Na zooveel weken aan een stuk niets dan soldaten-menage gehad te hebben uit de veldkeukens van Ede, deed het hun weer eens goed aan een fiinken boerendisch aan te zitten. Niets dan lof hoorden wij daarover. Op de eene plaats kregen ze pudding, op een andere plaats weer lekEer fruit tot na gerecht, ja in een der kwartieren moet zelfs de „hazepeper" hun goed bevallen zijn. 't Is te begrijpen, dat we weer met een bang gemoed naar Ede terugkeeren, want wat zal ons daar nu wachten? Zeker niet een goede middagdisch, warme slaapgelegenheid en aangename bevolking, zooals hier. 't Is dan ook te hopen, dat we over eenige weken weer in dit gezellig oord terug mogen keeren en dan begunstigd door een beetje mooier weer. U, Mijnheer de Hoofdredacteur dan kend voor de verleende plaatsruimte, blijven wij, Eenige Gedetacheerden. mij niet kwalijk, dat ik u hier zulke in tieme zaken meedeel." „Gij verhuist en laat geen nieuw adres achter. Vijf dagen lang komt gij nog te zamen met uw medeplichtigen en alleen als gij verneemt dat de justitie de moor denaars van den koerier op het spoor is, verlaat gij Parijs met een paspoort voor Troyes om de justitie op een dwaalspoor te brengen, want gij gaat naar Chateau Thier ry, bij uw medeplichtige Guénot." 't Is uit de lucht gegrepen!" „Ik was voornemens naar Troyes te gaan," verzekerde Gourriot, „en wilde maar een paar dagen in Chateau Thierry door brengen toen ik daar gearresteerd werd." „Het geld en de waarden die bij u werden gevonden zijn ongeveer een vijfde deel van het heele bedrag dat uit de postwagen is gestolen. Ook een leelijke samenloop van omstandigheden 1" „Het is geld dat mij rechtmatig toekomt en ik had nooit kunneD vermoeden dat men dat geld, ate een bewijs tegen mij kon aanvoeren. Wat er ook gebeure, mijn ge weten is vrij en ik vertrouw vast op een helderen blik van de juryleden." Het verhoor van Guénot dat nu volgde was minder scherp dan dat van Courriot. Trouwens, er bestonden ook vrij wat minder aanwijzingen om aan de schuld van Cuénot te gelooven dan aan die van Lesurgues en van Courriot. De diefstal gepleegd bij een tr -nsport voor het gouvernement dat Guénot had aange nomen, was gemakkelijk te constateeren en verklaarde voldoende zijn gangen naar Pa rijs. Ook de aard zijner zaken wasbekend en er waren geen bewijzen of vermoedens, dat hij zich in moeilelijkheden bevond. 97 Mijnheer de Hoofdredacteur! Wordt vervolgd

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2