eene KEUKENMEID en eene Tweede Meid R.-K., Idrcsblad. PORTEFEUILLES ZILVEBBONS pijnloos. OORLOGSKAART Hel laatste nieuws van den oorlog Geïllustreerd Zondagsblad lie Handels- en Landboiiwbank Safe-Loketten, ONTVANGEN de nieuwe zendingen en Slappe bib JANW.LIPPITS, 's-Bosch, Hinthamerstraat 10. van f 0.50. Plaatsii met sciriflele laritie. Proefnummer gratis aan ons Bureau verkrijgbaar. verhuurt in haar Brand- en Inbraakvrjjen Kelder vanaf f 5.per jaar. Geregelde Stoombootdiensten I Kerk- en Huisorgels. A. Standaart, Rotterdam. In den Boekhandel L. J. VEERMAN zijn voorradig goed ingerichte voor en worden na ontvangst van post wissel franco toegezonden. Tandheelkundige behandeling Oppert 156, Rotterdam. VAN IN 11 SLEUREN Nederland, Belgie, Frankrijk, Duitschland, Rusland, En geland, Spanje, Italië, Oostenrijk-Hongarije, Servie, Montenegro, Bulgarije, Griekenland, Rumenie, Turkije, Portugal, Noorwegen, Zwitserland, Denemarken, Zweden, enz., enz. Na ontvangst van postwissel k 25 cent wordt déze franco toegezonden door L. J. VEERMAN, Boekhandel, Heusden. Reeds meedere malen heeft er in de cou ranten een dankbetuiging gestaan van den Regeerings-CJommissaris voor hetgeen aan de Belgische vluchtelingen door particulie ren was geschonken, „Maar" voegt hij er aars toe, „er is nog veel noodig in 't bizonder o. a. schoenen, warme boven- en onder- kleeren voor vrouwen en kinderen, mannen pakken enz". Zouden wij vrouwen nu ook niet eens wat kunnen doen om den nood te lenigen van degenen, die daar den barren wintertijd tegemoet gaan zonder voldoende dekking. Laat ons onze kleerenkast eens nazien misschien is er nog wel wat, dat wij zouden kunnen missen, al zouden wij er ons dezen winter wat om moeten behelpen. Wij hooren van verschillende kanten „Maar. onze eigen behoeftigen dan!" Wij behoeven o. i. de laatsten niet te vergeten, terwijl wij ook aan de eersten denken. Sommige kleedingstukken leenen zich beter voor het eene doel, sommige voor het an dere. Maar dit kunnen wij gerust overlaten aan het persoonlijk oordeel van iedere vrouw. Komt, laat ons allen er iets toe bijdragen, opdat over eenige dagen een groote hoe veelheid kleereu aan de Belgische vluchte lingen te Oldebroek gestuurd kan worden De goederen worden gaarne, vóór 29 September a.s. ten huize van eene der on- dergeteekenden ontvangen. Mevr. C. van 't HofPoot. Mevr. W. VerhoevenSevereijnen. Mevr. KeunenMalingré. Mevr. C. Ruijsch van Dugteren Niermeijer. Heusden, 18 September 1914. 'W In Heusden reeds bij afzonderlijk biljet verspreid. De ondergeteekenden, commandanten der op heden afgeloste detachementen aan de brug bij Heusden, betuigen hierbij, mede namens hunne manschap pen, hartelijk dank aan autoriteiten en burgers der gemeenten Heusden en Genderen, en aan de kwartiergevers te Heesbeen, voor de zeer welwillende ontvangst en de genoten uitstekende verpleging. De Res. Eerste Luit. Joh. W. Buurman. De Tweede Luit. U. O. C. Noordenbos. Htimieiilaml. Bij Oisterwijk, aan den Oisterwijk- schen Steenweg, zijn Donderdagavond de schuur en de stalling van de boer derij van den heer van der Ven door een windhoos omvergeworpen. Een 25 jarige dochter des huizes, bezig de koeien te melken, werd met acht stuks vee onder het puin bedolven. Artilleristen, daar en in de nabijheid ingekwartierd, gingen terstond aan het werk om het puin op te ruimen, ten einde zoo mogelijk het meisje te redden, maar zij is levenloos te voorschijn ge haald. Ook enkele koeien waren dood. Een korenhandelaar te Huizen had dezer dagen van de boeren opgekocht ongeveer 80 H.L. rogge. Ingevolge machtiging van den Mi nister van Landbouw zou de burge meester Woensdag deze rogge in beslag nemen. Daar gekomen, bemerkte deze, dat een knecht juist bezig was de rogge te vermengen met minderwaardige muffe tarwe en ander koren, bestemd voor veevoeder. Nog 12 H.L. was onvermengd. Deze hoeveelheid heeft de burgemeester in beslag genomen. Bij het vervoer den volgenden dag bleek, dat de in beslag genomen rogge, die bij de taxatie goed was, nu over goten was met petroleum. Om enkele guldens winst had deze handelaar dus 80 H.L. broodkoren ongeschikt gemaakt voor de comsumptie. En dit nog wel in een dorp van bijna 6000 inwoners, waar vele arbeiders wonen, voor wie roggebrood het hoofdbrood is. De burgemeester heeft, naar de „Tel." meldt, reeds maatregelen genomen, zoo dat den handelaar deze daad wel eens lang kan heugen. De „N. R. Crt." verneemt, dat luite nant generaal H. N. A. Swart, civiel en militair gouverneur van Atjeh en Onderhoorigheden in Mei a. s. 's lands dienst zal verlaten. Er zou dan in Atjeh nog geen civiel bestuur worden ingevoerd. Generaal Swart zou als gouverneur van Atjeh worden opgevolgd door gene- raal-majoor C. H. van Rietschoten, ge wezen militair-resident van Timor, thans commandant der 2de Militaire Afdee- ling op Java, tijdelijk als regeerings- commissaris in de Westerafdeeling van Borneo werkzaam. In verband met de toezegging door den burgemeester in de jongste Raads zitting gedaan, is thans bij deD gemeen teraad te Rotterdam een voorstel inge diend tot uitvoering van buitengewone werken ter voorziening in de werk loosheid. Door den directeur va"n gemeente werken zijn een negental werken aan gegeven, voornamelijk grondwerken en kadewerken, welk© voor dadelijke uit-; voering vatbaar zijn en waarbij aan zeer velen werk versehaft kan worden. Verder zijn reeds twee scholen aan besteed, wat mogelijk is geworden door wijziging der voorschriften en waarbij tevens het voorbehoud is gemaakt, dat slechts Rotterdamsche werklieden aan het werk gesteld mogen worden. Tevens zijn nog 7 scholen en een bewaarschool in aanbouw, en zullen weldra nog 2 worden aanbesteed, en worden voor de aanbesteding van nog 6 andere de bestekken met spoed ge reed gemaakt. Nog verschillende andere plannen zijn bij B. en W. in overweging en mede zal worden nagegaan, welke werken van de begrooting 1915 reeds kunnen worden uitgevoerd. Ook zal b. v. de levering van 2000 scnoolbanken in kleinere partijen aan verschillende Rotterdamsche onderne mers worden opgedragen. Mede als middel tot werkverschaffing hebben B. en W. van 's-Gravenhage voorgesteld onmiddellijk over te gaan tot het bouwen van 172 woningen voor de visschersbevolking, en stellen zij voor steun te verleenen aan een Coöp. bouwvereeniging, wier plan 't is een 114-tal woningen te stichten voor ge zeten arbeiders en kleine ambtenaren. Een diamanthandelaar uit Antwerpen deed bij de politie te 's-Gravenhage aangifte dat hem op het Stationsplein aldaar zijn ontrold een portefeuille met 1450 francs aan bankbiljetten en een aantal briljanten ter waarde van 100.000 francs. De hoofdinspecteur der visscherij brengt, ingevolge machtiging van den minister van Landbouw, Handel en Nijverheid, ter kennis van belangheb benden, dat blijkens bericht van den Nederlandschen gezant te Londen, de Britsche admiraliteit de verzekering heeft gegeven, dat, indien de Neder- landsche haringvisschers op eigen risi co en gevaar op of nabij Doggersbank willen gaan visschen, zij daarin door de Britsche marine niet belemmerd zullen worden. Hieraan werd toege voegd, dat, mocht hun in den beginne van den oorlog inderdaad eenige be lemmering in den weg zijn gelegd, zulks naar de meening van de admi raliteit was veroorzaakt doordien zich te midden van de Nederlandsche sche pen een of meer Duitsche bevonden. Aan onze visschers wordt voorts aan geraden om steeds de nationale vlag geheschen te houden en vooral geen draadlooze telegraaf-inrichting aan boord te hebben. Te Tiel is gevankelijk binnengebracht zekere P., oud 18 jaar, uit Druten, knecht bij den expediteur de Kadt aldaar, bij wien hij uit de slaapkamer een ijzeren geldkistje (inhoudende f 1800) ontvreemdde, dat hij aan de Waalzijde in den grond had verborgen. De diefstal werd uitgebracht door een drie-jarig dochtertje van de K., dat op de slaap kamer was en P., die meende dat het kind sliep, had gadegeslagen. P., die bekende, is naar verhoor door den rechter commissaris, naar de ge vangenis overgebracht. Het voor eenigen tijd medegedeelde bericht, als zou het ontwerp „Bier belasting" den Raad van State hebben bereikt, is, naar men ons thans bericht, niet juist. Het hier bedoelde ontwerp heeft het Departement van Financiën nog niet verlaten. 21 September 1.1. was het 30 jaar ge leden dat het lid der Eerste Kamer, Edo Bergsma, benoemd werd tot voor zitter van den A. N. W. B., Toeristen bond voor Nederland. „De Kampioen" van 18 dezer wijdt een waardeerend woord aan den sym pathieken voorzitter, waarin er aan herinnerd wordt, dat onder zijn leidiDg „Het Nederlandsche Vélocipédisten- bond" van weleer, met eenige hon derden, de Toeristenbond voor Neder land geworden is, de A. N. W. B., wiens ledental de vijf-en-dertig-duizend nadert. De Provinciale Staten van Friesland hebben in de vacature-Bloembergen den heer Th. M. Th. van Weideren baron Rengers (lib.) te Oenkerk, oud-lid van Ged. Staten en lid der Prov. Staten voor Leeuwarden, met 26 stemmen ge kozen tot lid van de Eerste Kamer. tuin is een gat geslagen ter diepte van een meter en alle ruiten werden rondom vernield. In het gat werden gevonden een langwerpig, kegelvormig stuk ijzer van 14 c.M. lengte en 2 tot 3 c.M. middellijn, met nog eenige vlakke stuk ken ijzer, die van draaiende vleugels schijnen af te stammen. Waterhoogte Heusden. 18 19 20 21 Hoog Sept. Water. 2.01 M. 1.80 1.62 1.66 Laag Water. 1.69 M. -f N.A.P. 1.10 0.89 0.90 Marktberichten. 's-Bosch, 12 Sept. Op de heden gehouden veiling werden aangevoerd 38914 gegaran deerd versche inl. hoender-eieren, waarvoor werd besteed van f0.87 tot f0.90 perK.G. Advertentiën. Met November gevraagd op een dorp in Noord-Brabant, nabij 's-Hertogenbosch en van goede getuigen voorzien. Brieven franco onder letter F 652, aan Boekh. Firma Wed. J. LORETZ, 's-Bosch. van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daarop volgenden dag, voorm, Plaats van afvaart te Amsterdam: Klo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings- yren, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Tei Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uut. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, 's-Bosch. t Goederen voor Delft, AlaArdingen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Iiilormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij B. VAN KUIJK, Wilhel- minaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. Een bom te Maastricht. Gisterenmorgen om half negen heeft een zeer hoog bij vend vliegtuig boven Maastricht een bom laten vallen, die terecht kwam achter de woning der fa milie Graafland, in de Brusselsche straat. Behalve gebroken ruiten is er niet veel materieele schade aangericht. Vermoedelijk heeft men hier niet met een opzettelijke [daad, doch met een ongeluk te doen. Nader meldt men ons: Het vliegtuig, waarvan de nationali teit niet vast was te stellen, vloog van het oosten naar het westen over de stad. De bom ontplofte met vreeselijke knal, zonder iemand te treffen. In den GEVESTIGD sinds 4832. f 9.per tand. f 40.gebit. I%.BBij rlaatsing van 3 Kunsttanden vergoeding van reiskosten.Z ondags consult alleen op aanvrage. vinden onze lezers rijk geïllustreerd in het Geïllustreerd Zondags blad, hetwelk tegen den prijs van slechts 336 cent per drie maan den (franco per po*t 45 cent) bij ons verkrijgbaar is. Niettegenstaande de groote kusten en moeilijkbeden, vooral in deze tijden daaraan verbonden, blijft de redactie van deze uitgave er zorg voor dragen, dat door een schat van illu-traties de abonne's een aan schouwelijke beeld krijgen, van al wat er belangrijks ter wereld voorvalt. Ofschoon dit blad bij velen onzer lezers bekend is, zijn er nog, die tot heden verzuimden hun verlangen te kennen te geven deze illustratie te ontvangen. Beleefd verzoeken wij hen onderstaand inteekenbiljet aan onze admi nistratie te zenden, opdat geregelde toezending volge. He geringe prijs zal voor onze lezers geen beletsel zijn. Ondergeteekende wenscht geregeld te ontvangen het tegen den prijs van 33' cents per 3 maanden franco per post 45 cents. WOONPLAATSNAAM Aanbevelend, Aan de Vrouwen van Hev^den en omliggende Gemeenten. Heusden, 19 Sept. 1914. 9 9 9 9 9 WERKENBAM. De zetting der boter it deze week op de markt 70 cts^ in de winkelt dut 7 b ets. per half kilo. Eieren f 1.40 de 26 stukt. SLEETJWIJK. De zetting der boter bedraagt 75 et per half kilo en die der eieren f 1.50 de 26 stuks. OOSTERHOUT, 21 Sept. Boter f 1,32 a 1,34 per Kg. Eieren f 0.20 en 0,22 de 4 stuks, OORINCHEM, 21 Sept. Op de veemarkt waren aan gevoerd 289 runderen, 10 nuchtere halveren47 vette varkent, 526 biggen, zchapen en - lammeren. De prijzen waren alt volgt: zware kalf koeien f 240 310, kalfvaarzen f 130 «170 guit te vaarzen f 110 a 140 melkkoeien f 160 a 220 twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf-jange f 120 a 155, pinken f a graskalveren f 40 a 70, nuchtere f 16 a 22, schapen f a lammeren f - a biggen f 4 a 9. per stuk. Vette varkent 27 a 30 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorrittaruje 110,75 a 11,25, roode dito f 10 a 10.7 5, witte dito f 10.- a 11. inl. rogge f 8.25 a 9,buitenl. dito ƒ10.50 a 11.- gertt f 7.75 8.haver f 5.a 5.75, duivenboonen f -. a -.blauwe erwten f - a mait, 150 pond, f 8.50 a 9.25, alles per heet. ROTTERDAM, 22 September. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 754 vette runderen, 1218 magere dito, 937 vette en graskalveren, 244 nuchtere kalveren, schapen of lammeren, 2 varkent, 207 biggen. De prijzen waren alt volgt: runderen le kwaliteit 84 2e kw 72 cent, kalveren le kw. 85 2e kw 80 et., schapen le kw. 2e kw. et. vette varkent a et. licht soort et. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 16.a 26.idem voor de slacht ƒ8.— a 15.00 Biggen ƒ1.00 a 1.20 per week. Raevhorststraat 85-87 - Zoomstraat 62-64. gjBp"" Geleverde Orgels o. m. Groote Kerk te Woudrichem, Groote Kerk te Rijswijk (N.-Br.J, Groote Kerk te Hooqe Zwaluwe. EUROPA HOEDEN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 3