De vijand van U zeiven, GAPELSGHE BURGERIJ Juffrouw HUISHOUDSTER HQTENBOOMSTAM Koninklijke Rotterdamschi Betonijzer-Maatschappij l L TM WANING Co. P. J. SCHETSELAAR, lie Iworinchemsehe IBank Rijwielhandel A. I'. 1ÜC1IAEL. Agent der Gazelle, Simolex en Rurgers Rijwielen, is de Gorinchemsche Uurwerken- en Orgelhandel van Pil. Tan Wijk, Amerikaansche Orgels, OPRUIMING- Zie de zeer lage Prijzen in de Elalage. IJzer- Emaillewaren Gereedschappen, enz. J. Th. COUWENBERG, Heusden. Gesticht Bethcsda KOOPT en VERKOOPT: Een oud adres ADRIANUS RUITENBERG, Coip. Stoomni76liabriek „0P HOOP VAH ZESEH* Ontwerpen en Uitvoering van alle BETON-IJZERWERKEN. Grootste voorraden Putten, Kolken, Rioolbuizen, Langendijk 144, GORGÜM. Verder voorhanden alle soorten Onderdeelen en Banden. Beroemde Michalin Banden f 5.50. Emaiileeren van een Rijwiel f4.— N.B. Opruiming van een partij Michelin-Banden Hoogstraat 635, opgericht i883. Gorinchem, Horloges, Regulateurs, Pendules, Wekkers enz. pers; G. A. Kuipers, 37 j. en B. W. Schaap, 38 j. Geboren: Hendrik,z. v. D. van Over steeg en W. Rozebrand; Maria Soetje, d. v. A. van Beek en J. de Bruijn Adrians Stefanie, d. v. A. J. Oerlemans en M. de Bruijn. Overleden Maria Lotje van Beek, 3 w. DeWerken en Sleeuwijk, van 1825 Sept. Ondertrouwd: J. A. den Baas, 22 j. en W. van der Brugge, 24 j. Geboren: Dirk Cornelis, z. v. C. Ka merman en 0. P. Kozijn; Hendrika, d. v. A. C. Heijstek en A. van der Stelt; Aartje, d. v. R. van Andel en F. SchoenmakersCornelis, z. v. C. P. Boxman en D. Verhoeven. Overleden Johanna van Maastricht, 47 j., ecktg. van L. de Rooij Dirkske Kraaij, 77 j., wed. van M. van der Stelt. Werkendam, van 1825 Sept. Ondertrouwd: D. Koman, 29 j. en M. van den Heuvel, 23 j. Getrouwd: C. J. Duijnhouwer, 31 j. en G. de Waard, 27 j. Geboren: Teuntje, d. v. L. Hoogen- doorn en C. C. Jvan OordDingena, d. v. J. van de Werken en D. Pelli- caan Maaike Jacoba, d. v. J. van Oord en M. SchippersBastiaan, z. v. B. Bastiaanse en T. B. Hovestadt. Binnenland, De „Messagero" verneemt uit Duraz- zo, dat de beide gevangen genomen Nederlandsche officieren uit El Basan te Durazzo zijn aangekomen. Hun gezondheidstoestand is goed, Joch zij zijn zonder middelen, daar de opstandelingen al hun bezittingen heb ben afgenomen. Door bemiddeling van den Italiaanschen consul konden zij Brindisi bereiken. Men schrijft uit 's Gravenhage Dinsdag maakte de brigade Grena diers en Jagers een oorlogsmarsch waar toe de verschillende bataljons tot een gezamenlijk aantal van 5 a 6000 man zich verzamelden op het Malieveld. Van daar ging het in een onafzienbare colon ne over VoorburgRijswijkWater ingen en Loosduinen naar den Haag terug. Tusschen Rijswijk en Wateringen klonk opeens het bekende commando: „pijpen en sigaren weg" gevolgd door „geef acht". Het is wat ongewoon zoo onder den marsch opeens in de houding te worden geroepen, doch toen even daarna het „hoofd rechts" klonk, werd het ons spoedig duidelijk. Rechts van den weg stond aan een zijpad op een weiland H. M. de Ko ningin. Met flinken pas, het hoofd naar rechts gewend defileeren wij langs H. M. die af en toe met een vriendelijke bui ging beantwoordde aan het militair eer bewijs. Hoe gaarne wij met een driewerf hoe ra hulde hadden gebracht aan onze Koningin, moesten wij ons toch bepalen tot de militaire voorschriften. Het deed ons niettemin even goed zoo op het on verwachts te zien hoe H. M. hier ver buiten de stad in alleen eenvoud getuig de van de levendige belangstelling die H. M. hier bijna dagelijks toont voor het leger te bezitten. Met nieuwen moed bezield vervolgden wij onzen marsch. De pijpen en sigaren kwamen weer voor den dag en nog langen tijd daarna spra ken wij over het korte oogenblik waarop wij ons als soldaten éen gevoelden met onze Koningin. Dat het Koninklijke voorbeeld, liefde voor het leger te be zitten, bij velen navolging moge vinden. Te Terneuzen is de milicien Quakke- laar, afkomstig uit Poortvliet, door de duisternis misleid in het kanaal geloopen en verdronken. Dinsdagavond had aan den Kenne- merstraatweg te Alkmaar een ernstig auto-ongeval plaats. Uit de richting Heiloo kwam per motorfiets de heer C. Tuinman, bloembollen handelaar te Bergen. Achter hem reed een auto, be stuurd door den 21 jarigen automobiel handelaar H. Bos, van Dordrecht. Ter hoogte van de Vier Staten stopte de heer T. plotseling, naar vermoed wordt, wegens het afwaaien van zijn pet. Hij werd daardoor gegrepen door de auto mobiel, die hem achterop reed. Over een afstand van eenige meters werd hij meegesleurdbewusteloos, met een ernstig bloedende verwonding aan den rechterkant van het hoofd, bleef de heer T. toen op de straat liggen. Hij werd binnengedragen in een café en van daar op last van een geneesheer, naar het St. Elisabethsgesticht over gebracht. Zonder tot bewustzijn te zijn teruggekeerd is de heer T., die 44 jaar oud en gehuwd is, daar Woensdag morgen overleden. Aan den Kerkweg te Bergambacht is het zesjarig dochtertje van W. Dooren de Jong Maandagavond in het water geraakt en verdronken. Het meisje was een eenig kind. Jurgens Margarinefabriek te Oss heeft aan het Kon. Nationaal Steuncomité vijf tig duizend halve ponden margarine geschonken, naar keuze van het steun comité te verdeelen over het geheele land. De familie van den heer B. te Huizum heeft, zoo meldt de L. Ct., door tusschen- komst van den burgemeester van Leeuw- arderadeel Maandagavond telegrafisch bericht ontvangen, dat haar 24-jarige zoon Taeke, korporaal bij de infanterie, in garnizoen te Vlissingen op zijn reis met verlof naar huis, te Amsterdam was verdronken. B. en W. van 's-Gravenhage hebben den Gemeenteraad voorgesteld, goed te keuren dat een verbindingsweg tusschen het Strand en de Visschershaven worde gemaakt, zooals reeds eenigen tijd ge leden door de Vereeniging „Scheve- ningens Belang" verzocht werd en gelijk ook steeds in de bedoeling heeft gelegen. Spoedige uitvoering van het werk wordt aanbevelenswaardig geacht, omdat het daarvoor vereischte doorgraven van een duinstrook aan vele handen dan in den tegenwoordige omstandigheden zoo ge- wenschten nuttigen arbeid zal verschaf fen. Dd aan het werk verbonden kosten worden geraamd op f 15,000. De Haagsche correspondent van de „Tijd" schrijft: Er loopen hier in parlementaire kringen allerlei geruchten, dat we mis schien spoedig voor een ministersvaca ture zullen staan. Het is een publiek geheim, dat de keuze van den heer Bert- ling een niet al te gelukkige is geweest. Tegen het werk, dat de abnormale tijds omstandigheden ook van dezen bewinds man vorderen, schijnt hij eenmaal niet opgewassen te zijn. En juist van het departement van financiën zal in de komende jaren veel verwacht moeten worden. Nu is het optreden van den heer Bertling, gelijk bekend, tot nog toe weinig gelukkig geweest. Men her- innere zich de behandeling van zijne wetsontwerpen, speciaal van de inkom stenbelasting. Wanneer eerstdaags deze portefeuille vacant komt, moet men zich daarover niet te zeer verwonderen. Wij hoorden zelfs dezer dagen reeds den naam fluisteren van den even- tueelen opvolger van den heer Bertling. PBEDIkBËURïEM, 27 Sept. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm.5,30 u. ds. Leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat), nm. 5,30 u. ds. Laatsman. 6 u. ds. De Jong, Geref. kerk B, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Boeijinga. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. Loonschendijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Japchen. uit Heusden. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Nz. nm. 2 u. ds. Van Voorst Vader. J. A. de Bruijn van Oud-Vos meer. Geref. kerk, vm. 9.30 u. leeskerk, en nm. 2 u. ds. De Jonge van Werkendam. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2u. leeskerk. bius du Sart. I^GEZOÜDE^. De Kerkeraad der Herv. Gemeente alhier, heeft besloten Zondag 27 Sept. a.s. in de voormiddag Godsdienstoefe ning een bijzondere collecte te doen houden voor de door den oorlog uit hun vaderland verjaagden. De collecte aan te bevelen schijnt ons een over bodige zaak. Wetende, welk een ellende er door de van huisjen hof verdrevenen geleden wordt, zal ieder beseffen dat hier veel nood te leenigen is. Doel van dit schrijven is alleen degene die niet ter kerke kunnen of willen komen, te verzoeken hun gave te willen afdragen aan een der leden van den Kerkeraad. Namens den Kerkeraad voorn., Ds. G. A. RUIJSCH VAN DUGTEREN, Voorz. G. VAN EVERDINGEN, Secr. De opbrengst zal worden gestort in de kas van het Comité voor vluchte lingen van alle nationaliteiten. Boekaankondiging- De oorlog die de geheele aarde beroert, werkt verlammend op verschillende zaken. Zeker niet het minst op die der Uitgevers. Het getal boeken dat tegenwoordig ver schijnt is zeer gering en ook op dat gebied (het niet-uitgeven) worden overdreven. Nut tige hulpmiddelen bij de studie moeten blijven verschijnen. Dat hebben de Uitge vers ook begrepen van Van Dale's Groot Woordenboek der Nederlandsche Taal, waar van de vijfde vermeerderde druk in bewer king is. Het geheele werk zal verschijnen in 12 13 afl. 80 cent; doch niet meer dan f 10,compleet bedragen. Belanghebbenden, en dat zijn voorname lijk jongelieden die zich voor het examen van onderwijzer bekwamen, zullen goed doen dat werk in afleveringen te nemen. Ze kunnen dan successievelijk met den in houd kennis maken en het werk in ge deelten ontvangen en betalen en behoeven later niet terug te schrikken voor de uit gaaf van een groote som in eens. De uitgevers, de heeien Martinus Nijhoff en A. W. Sijthoffs Uitg. Mij. hebben het werk alom verkrijgbaar gesteld en de ver schenen afleveringen zijn direct te ontvan gen |bij onzen uitgever, den boekhandelaar L. J. Veerman te Heusden. zijt gij, indien gij niet onmiddellijk Uw hoest geneest. Gij fluimt, gij kucht, gij niest dikwijls, Uw neus loopt en gij denkt: „O, dat is niets, dat gaat vanzelf wel over." Mis, ditmaal gelukt dat niet en voordat gij het weet, hebt gij een chronische bronchitis, misschien wel een begin van tering op 't lijf en moogt gij van geluk spreken, indien gij het leven er van afbrengt. Waarom zijt gij de vijand van U zeiven, waarom dobbelt gij aldus met Uw leven? Gij zijt het U zei ven en de Uwen ver plicht, zonder dralen Uw reddend genees- midnel te nemen, de wondervolle Abdij siroop. Daarmede zult gij onmiddellijk Uw hoest, of beginnende borstkwaal ge nezen, voordat deze ernstige gevolgen heeft kunnen veroorzaken. Hoevelen vóór U, heeft de Abdijsiroop niet van beklagenswaardige borst- en asthmalij- ders, tot levenslustige menschen ge maakt, die weer van tiet leven kunnen genieten als elkeen. De Abdijsiroop zal als 't ware Uw longen vernieuwen en van alle ziektekiemen zuiveren en Uw borst versterken. Asthma, bronchitis, slijm- en kinkhoest en vele borst-keel- en longaandoeningen werden door de Abdijsiroop grondig en blijvend genezen. De Abdijsiroop is onschadelijk, zelfs voor het kleinste kind en kost per flacon f 1.f 2.en f 3.50. Eischt onze hand- teekening: L. I. Akker, Rotterdam. Alom verkrijgbaar. Advertentiën. Waterhoogte Maastricht (brug) 24 Sept. 0.17 M. beneden 0. 25 0.01 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 24 Sept. 4.89 M. boven 0. 25 4,82 Harkt berichten. Dussen, 24 Sept. De prijs der boter was heden f 1,44 tot fl,55. Aanvoer 99 Kilo. Zetting fl,48. Eieren fl,30 de 26 stuks. Waalwijk, 24 Sept. Op de veemarkt waren 45 runderen aangevoerd. Kalfkoeien van f 140,tot f 260,Kalf- vaarzen van f 110,tot f 230, Vlugge handel. Biggen aangevoerd 15 stuks: Prijzen van f 5.50 tot f 9. Prijs der boter van f 1.30 tot f 1.38 per kilo. Aangevoerd 160 kilo. Heden overleed geheel onverwachts mijn inniggeüefde Echtgenoot de heer in den ouderdom van ruim 60 jaar. Wed. A. RUIJTENBERG- Lankhuijzen. Raamsdonksveer, 21 Sept. 1914. onzen harteltfken dank voor de goede en gastvrije ontvangst bij onze inkwartiering. Manschappen van het 22 Reg. Inf. 3e Bat. 3e Comp. 's Grevelduin-Capelle 1914. (N. H.) van zeer goede get. voorzien, zoekt plaatsing als zoodanig in klein gezin. Br. Fr. Letter D. Boekh. A. de MOOIJ, Sommelsdijk. TE KOOP AANGEBODEN een lans 65 II omtrek 3 50 II.. te bevragen aan het hulppostkantoor te Rijswijk (N.-Br.). te IlUYSOUiY. (Protestantseh Grastliuis) voor alle gezindten. Verzorging van kranken, hulp- en rustbehoevenden, ouden van dagen herstellenden en kinderen. Bill ij k e voorwaarden. Adres Ds. LAATSMAN, Putterstraat Z 50. Oenderen. BOTE It. BAAS Gerechtigd tot het voeren van het BUksbotermerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Kaas in verschillende soorten en prijzer Postzendingen rembours door gehee Nederland. Rotterdam, Telef. 1097. Enschedé, Telef. 339. ei- en cirkelvorm voor DUIKERS Tandtechnicus, ij. f 9.— per stuk, met langdurige garantie. Spreekuren 95 n n. J. F. BEERLING Jr. De Directie: Mr a den dekker Wissels, Effecten, Coupons en vreemde Banknoten. Opent Rekening-Courant met Rentevergoeding. Verleent Handelscredieten. Sluit Prolongatiën. Zet gelden uit op Prolongatie. Neemt gelden n deposito. met drie dagen opvragen 3 pCt. veertien dagen opvragen37s voor een maand vast4 drie maanden vast4 een jaar vast4 Verhuurt Safe-I^oketten in hare brand- en inbraak vrije kluis op voor waarden, bij haar verkrijgbaar. Eerste klasse S^iiiaillecinricliting. Inruilen e» terlmreii. zonder garantie, 1' 315. waar steeds groote voorraad gehouden wordt van Dames-horloges vanaf f 2.95. Wekkers vanaf f 1.25. Nikkelen Heeren-horloges vanaf f 1*75. waaronder de wereldberoemde merken van: Estey, Packart en Worcester zijn Veer in een horloge 75 cent. Schoonmaken van horloge 75 cent. Alles onder garantie. MINZAAM AAÜIfEYELEÜD. Heusden, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren. nm. geen dienst. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. Aalst, nm. 2 u. ds. Van Paddenburgh. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Aalburg, nm. 2 u. dr. G. Tjalma uit Veen. Almkerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds.Louwe Kooijmans. Babyloménbroek, vm. 9,30 u. ds. Blankhart. Besoijen, nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, vm. 9.30 ds. Van Paddenburgh uit Aalst. Capellevm. 9.30 u. ds. Dierkens uit Besoijen. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Doeveren, nm. 2 u. ds. Ruijsch v. Dugteren Drongelennm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drunen, vm. 10 u. ds. v. d. Hoff. Drimmelen, vm. 10 u. ds. Schuuring. Dussen, vm. 9,30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Van Rennes. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Van Ingen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2u. ds. Diemer. Geertruidenberg, geen opgaaf. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feykes. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders. '8 Gravemoer, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds. E. van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. W. H. Bouwman van Schoonrewoerd. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, geen dienst. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9,30 en nm 2 u. ds. Klomp. Nederhemert, Zz. vm. 9.30 u. ds. Van Voorst Vader. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. en nm. ds. Pouderoijen, geen opgaaf. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveer, n.m. 2 u. dezelfde. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. Visch. Sprang, vm. 9.30 eD nm. 2 u. ds. Pop. Uitwijk, dr. Montijn uit Almkerk. Veen, vm. 9,30 u. dr. Tjalma. Vlijmen^ vm. 10 u, ds. Osaewaarde, Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. u. 2 ds. Go- Wijk c.a vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. LAND VAN ALTEN A, 25 Se ut. Aardappelen. Vroege f 0.00 0 00; Blauwe f 2.00 2.50 Zeeuwen, f 2,50 k f 2.75, Jammen f k f Hooi 1 e qual. f 14.00 k f 15.2e qual. voor de persj /II 00 a 12 00 Klaverhooi f 13.- k f 14.Wit ttroo 11 00 k f 14 00 Qeel dito 10 k f 11. VarJcem tot een gewicht van 75 K.O. 22 k 23 cti. ewaardere 28 «29 et, Boter 0.70 0.80 per halfK.Q. Eieren 1.20 k f 1.40 per 26. ALMKERK. De zetting der boter it deze week op ie markt f 0.65 in de winkelt dut ƒ0.70 per h. kilo. Eieren f 1.20 per 26 ttukt Boter der zuivelfabriek f 1.50. Des Zondags gesloten. A. I*. itfïcliaël, Bondsrijwlplhersteller.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 3