In den omtrek van Ninove heeft een Engelsche vlieger jacht gemaakt op eeD Duitsehe Taube, die op zeer groote hoogte vloog, en deze neergeschoten. De Duitscher werd gedood. De N. R. Ct. schrijft: Wij hebben onlangs aan een Lon- densch blad ontleend, dat er in Engel- sche arbeiderskringen, ontstemming over heerschte, dat verscheiden werk gevers dwang op hun personeel uit oefenen om voor Kitchener's leger dienst te nemen. Toevallig hebben wij van zoo'n geval van dwang gehoord. Op een groot kantoor te Londen werd het, uit een paar honderd man be staand#, personeel aangezegd, dat wie dienst namen drie maanden salaris uitbetaald kregen en hun plaats voor hen zou openblijven, maar dat wie geen dienst namen, ontslagen zouden worden. Reizigers uit Albanië te Brindsisi aangekomen, melden dat de volgelingen van Essad pasja, vele duizenden, zich gereed maken, Durazzo te bezetten. Essad wordt binnenkort in Albanië verwacht hij is uit Nisj daarheen vertrokken. Men zegt dat hij voornemens is zich tegen Oostenrijk te wenden en Servië ter zijde te staan. Prinses Marie van Griekenland, de dochter van prins Roland Bonaparte, heeft uit Denemarken 50,000 frank aan mevrouw Poincaré gezonden. Het geld is bestemd om verdeeld te worden tus- schen de Vereeniging voor hulp aan gekwetsten en den Bond van Fransche vrouwen. De prinses schrijft, dat zij blij is deze gift te kunnen zeDden als her innering aan de medewerking, die zij in Griekenland van de verpleegsters der beide Fransche vrouwenvereenigingen ondervonden heeft. Oostenrijksche bladen melden, dat de Servische majoor Boja Tankosits, die beschouwd werd als de aanstichter van den moord op den Oostenrijkschen troon opvolger, aartshertog Frans Ferdinand en zijn vrouw, gesneuveld is op het slag veld van Kroepanje, waar hij de Ser vische artillerie had aangevoerd. St. Petersburg, 26 September. De groote generale staf deelt mede: Het Oostenrijksche leger trekt naar het wes ten terug en maakt een ruim gebruik van den spoorweg naar Krakkau. Londen, 26 September. Het pers bureau deelt mede, dat de vijand over het geheel front groote bedrijvigheid ontwikkelt. Enkele heftige aanvallen zijn afgeslagen. De aan den vijand toege brachte verliezen zijn aanzienlijk. Door bijtijds afgezonden maar ver traagd ingekomen inteekeningen op de Duitsehe oorlogsleening, is het resultaat nog veihoogd met rond 70 millioen mark. Er is nu ingeteekend op de Rijksleening voor 3.121.001.300 mark op de schatkistbiljetten voor 1.339.727.300 mark te zamen voor 1.460.728.900 mark. De inteekening is nu gesloten, zoodat bovenstaande cijfers als definitief moeten worden beschouwd. President Wilson heeft een procla matie uitgevaardigd, bevattende een oproep, om Zondag 4 October te wijden tot een dag van gebed voor het herstel van den vrede. De proclamatie door den president zelf geteekend, de eerste en eenige in deze soort, die ooit door het Witte Huis is uitgevaardigd, luidt als volgt: Aangezien de groote volkeren der „Hier zijn ze, burger president," ant woordde de advokaat en overhandigde den deurwaarder een papier waarop het over leggen der koopmansboeken van Legrand gevraagd werd, „Het hof zal er over beraadslagen," zeide de president en stond op. Er volgde nu een oogenblik pauze, maar aldra werd den deurwaarder gelast met Legrand naar diens kantoor te gaan en er de betreffende boeken te halen. Het duuzde niet lang of zij kwamen terug en de deurwaarder legde het journaal voor den rechter neer. „Neem het boek, zeide Gohi#r tot den getuige Legrand, „en sla er den achtsten Floreal in op." Legrand bladerde even in het boek en voad aldra het folio waarop de verkoop aan Aldenoff was ingedragen, maar nau welijks had hij het ingezien of hij rilde en verbleekte. Gohier die de aandoening van den ge tuige opmerkte begreep dat het boek niet klopte met de afgelegde verklaring en nam het nu ter hand om het zelf in te zien. Hij bemerkte de doorhaling of verandering van den datum. Met een minachtend gebaar wees hij op Legrand en zeide aan de gezworenen: „Deze man is een bedrieger die uw ver trouwen heeft willen verschalken." Legrand stond als door den bliksem getroffen. De verdediger was sprakeloos van ver bazing. Lesurgues begreep niet wat er gebeurde. Het publiek was ademloos. Na een korte stilte gaf Gohier het boek aan den deurwaarder om het aan de ge zworenen te laten zien. „Burgers gezworenen, ziet jiet nu zelf. dit bedrog is zoo grof dat 't aanstonds in het oog loopt. Van een negen is een acht wereld de wapenen tegen elkander heb ben opgenomen, en de oorlog nu mil- lioenen mannen in den strijd trekt, en het beleid der staatslieden niet bij machte is geweest, hun dit afschuwe lijke offer te besparen, en aangezien in deze, evenals in alle andere zaken, het ons voorrecht zoo wel als onze plicht is, ons te wenden tot den Almachtigen God om raad en hulp, ons voor Hem te verootmoedigen en te belijden onze zwakheid en ons ge mis aan alle dusdanige wijsheid als vereischt zou zijn in deze zaken, en aangezien het de uitgesproken wensch en het verlangen van het volk der Vereenigde Staten is, om de zaak van den Vrede te dienen, met gebed, raad en vriendschappelijke gezindheid, daarom wijs ik, Woodrow Wilson, President der Vereenigde Staten van Amerika, Zondag 4 October a.s. aan als een dag van gebed en smeekingen, en verzoek allen Godvruchtigen om dien dag naar hun bedehuizen op te gaan, en zich daar te vereenigen in een ge bed tot den Almachtigen God, dat Hij der menschen raadsbesluiten be- heerschende, de dingen, die zij niet kunnen dwingen of veranderen, recht zettende, in medelijden nederziend op de volkeren die nu in den jammer van den strijd zijn gewikkeld, in Zijn ge nade en goedheid een uitweg wijzend, waar menschen dien niet zien, aan Zijn Kinderen den zegenrijken vrede moge hergeven, onder menschen en volkeren de eendracht moge herstellen, zonder welke noch geluk, nóch ware vriendschap, noch eenige gezonde vrucht van arbeid of gedachte bestaanbaar zijn; hun gebeden ook te vragen om vergeving voor onze zonden, voor onze onbekendheid met Zijn heiligen wil, onze onbuigzaamheid en onze fouten om geleid te mogen worden langs paden van gehoorzaamheid naar hoogten van inzicht, en tot gedachten en raadsbe sluiten van reinheid en wijsheid. Ten bewijze daarvan heb ik hieron der mijn handteekeuing gezet, en het zegel der Vereenigde Staten er aan laten hechten. Gedaan in de stad Washington, dezen 8sten dag van September, in 's Heeren jaar 1914, en in het jaar 139 van de Onfhankelijkheid der Vereenigde Staten. WOODROW WILSON. Maandag, aldus de Cur. Ct. van Vrij dag 28 Augustus, is hier eenige op schudding veroorzaakt door het radio- graphisch bericht uit Aruba, dat een vreemd oorlogsschip dat eiland voorbij was gevaren, koers zettende naar Cura sao. In den namiddag verscheen dan ook de Fransche kruiser Condé voor onze haven. Tegelijkertijd-was Hr. Ms. Kortenaer ook voor de haven. Een officier van de Condé kwam, vergezeld van den luit. ter zee 2e klasse van de Kortenaer H. Nieuwenhuys, aan wal en bracht een bezoek aan den waarn. consulair agent van Frankrijk, den Britschen consul en het station van den Franschen kabel. Toen hij weer aan boord terug was, stoomde de Con dé weg. De correspondent te Washington van de Daily Telegraph meldt, dat presi dent Wilson zorg heeft over de nieuwe gisting in Mexico. Het bericht, dat ge neraal Villa is opgestaan tegen presi dent Carranza, heeft de regeeringsper- sonen in Washington volkomen verrast gemaakt." „Deurwaarder, laat het boek ook aan burger Guinier zien, opdat hij zich van de vervalsching overtuige." Legrand liet zich als wezenloos op een stoel zinken. De verdediger van Lesurgues stond als aan den grond genageld, toen hij de onmis kenbare verandering in het boek zag. Het openbaar ministerie zeide bij monde van burger Desmaison „Er is hier valschheid in geschrifte ge pleegd, met het klaarblijkelijk doel de justitie op een dwaalspoor te brengen. Er liep een rilling door de zaal. Melanie Lesurgues was een onmacht nabij. Rechter Gohier richtte zich op en sprak „De waarheid komt aan den dag. De verkoop van den soeplepel heeft niet den achtsten maar den negenden Floreal plaats gehad en om een alibi voor Lesurgues te vinden, zijn zijn vrienden niet terug ge deinsd voor een valschheid in geschrifte. Het is duidelijk, er is een acht over de negen geschreven. Welke verklaring geeft gij daarvan, getuige Legrand?" „Gij liegt. Het was den negenden, de verandering van het cijfer is een valsch heid die in de termen der strafwet valt." De inhechtenis-neming van Legrand werd nu geëischt en twee gendarmes vatten post naast den juwelier die daardoor geheel van streek raakte en nauwelijks bewust zijn had van wat er rondom hem heen gebeurde. De advokaat kwam nog wel tusschen beide en wilde beweren dat hier een ver gissing moest hebben plaats gehad en dat Lcgrand zich misschien eerst verschreven had. en het naderhand had verbeterd, maar de rechter bleef onverbiddelijk, en toen Legrand zelf niets tot zijn verontschuldiging of ,tot opheldering kon aanvoeren verklaarde Weenen, 26 September. Onder de door de Russische troepen op het slagveld van Krasnik achtergelaten geweerpa tronen waren ook kogels, waarvan de harde mantel aan de spits een looden kern vrijlaat: dum-dum-kogels. Het mi nisterie van buitenlandsche zaken heeft deze schending van de derde Haagsche declaratie van 1899 aan de regeeringen der verbonden en neutrale mogendhe den bekend gemaakt, met de bij voeging, dat het opperbevel van het leger er niet aan denkt represaille maatregelen te nemen. Alle sultans en sjeichs van het pro tectoraat Aden hebben koning George hun diensten voor den oorlog aange boden met hun wenschen voor het on afgebroken succes van de legers der bondgenooten. De regeering heeft hun bewijzen van trouw dankbaar aanvaard. Een telegram uit Rome maakt mel ding van een bericht uit St. Petersburg, naar luid waarvan men een groot legér van 5 millioen soldaten onder bevel van den tsaar zelf organiseert. Dit leger zal samengetrokken worden bij Riga, Wilna, Warschav, Lublin en Rowno. Men verwacht, dat het allen daaraan geboden tegenstand zal doen bezwijken en tegelijkertijd op Berlijn en Weeneu zal aanrukken. N. R. Ct. Een telegram aan de N. R. Ct. meldt uit Parijs van 28 dezer Op onzen linkervleugel luiden de rapporten over den toestand gunstig. In het centrum hebben onze troepen opnieuw zeer hevige aanvallen met goed gevolg afgeslagen. Op de Maasheuvels zijn wij een weinig gevorderd. In Woeu- vres zijn de krijgsverrichtingen wegens den dichten mist geschorst. Op onzen rechtervleugel, in Lotha ringen en in de Vogezen, is de toestand onveranderd. Een Reuter bericht meldt van 25 Sept. uit Parijs Op onzen linkervleugel, in de streek ten N.W. van Noyon, zijn onze voor uitrukkende troepenafdeeiingen, na op een vijandelijke overmaent gestooten te zijn, hedenmorgen verplicht geweest een weinig terug te trekken. Versterkt door nieuwe troepen, hebben zij het offensief hervat. De worsteling in deze streek neemt een bijzonder hevig ka rakter aan. In net centrum niets nieuws. Op onzen rechtervleugel is de vijand voor de uitvallen van onze troepen uit Nancy en Toul in het zuidelijke ge deelte van Woeuvres in de richting van Rupt de Mad beginnen te wijken. De strijd op de heuvels van de Maas duurt voort. Duitsehe strijdkrachten hebben tot St. Miliiel kunnen door dringen, doch de Maas niet kunnen overtrekken. In een telegram uit Berlijn van Za terdag wordt gezegd: De pantserdekkruiser Emden, die thans op de Indische kust blijken geefi van den moed en den strijdlust der Duitsehe vloot, en die den Engelschen al voor millioenen schade heeft berok kend, is in 1908 van stapel geloopen en staat onder bevel van den kapitein luitenant ter zee Von Mülier. De be manning telt 350 koppen. Het schip is bewapend met 12 kanonnen van 10.5 c.M. Het nam op zijn uitreis naar het Verre Oosten deel aan de eeuwfeesten in Argentinië en was het eerste turbi neschip, dat de lange vaart van Argen tinië over den Stillen Oceaan naar het Verre Oosten zonder oponthoud heeft volbracht. hij het incident gesloten. De uitwerking die dit alles op Legrand had, was hoogst betreurenswaardig, want toen hij een oogenblik tot bezinning kwam en zich voor den geest haalde wat een valsch getuigenis, een valschhed in geschrifte on der zulke ernstige omstandigheden beteeken- de, maakte de angst hem tot leugenaar en na verlof gevraagd en bekomen te hebben om op zijn verklaring terug te komen, stamelde hij dat het waarschijnlijk toch een vergissing was en dat de verkoop wel deugdelijk den negenden had plaats gehad en dat zijn geheugen hem in den steek had gelaten. Na die verklaring werd de getuige ver wijderd en Gohier wendde zich tot Lesur gues. „Je ziet nu zelf wat er overblijft van het alibi, dat zoo zorgvuldig was voorbereid en waarmee je vrienden je zoo gaarne hadden voortgeholpen." „Als Legrand de eenige was die mij ddn achtsten in Parijs gezien had, zoude ik nu niets meer te zeggen hebben, maar gelukkig zijn er nog anderen wier verklaringen mijn beweren zullen bevestigen." „Misschien weer vrienden die je een dienst willen bewijzen, want wie je 's morgens heeft gezien, bewijst niets nu je herkend bent door anderen, die je 's middags te paard in Lieusaint hebben ontmoet." „De getuigen die u nu zult hooren, heb ben my juist 's namiddags gezien en bui tendien heb ik nog mijn familie." „O, we zullen zoo wreed niet zijn uwe familie te laten getuigen. Hare verklaringen zouden buitendien geen waarde hebben voor de jury." Gohier liet nu de jeugdige dienstbode bij de familie Lesurgues, Angélique Teurniette voorkomen. Het meisje kwam schroomvallig oinnen en trilde door al haar leden. Plaatselijk üieuws. Voor Dames- en Kinderkleeding de Firma Taverne De Meere, Hinthamer- etraat 69, 's Hertogenbosch, het oeste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Heusden, 30 September. Er begint weer verbetering in het vervoer te komen. De tram van 's Bosch op hier die nm. 5.22 den Bosch verlaat, komt weder te 7 ure alhier aan en hoewel de route 10.45 vm. van hier nog wel niel officieel is aangekondigd, vertrekt ze toch bijna altijd voor goederenvervoer en neemt dan een personenwagen mede. Alleen de dienst ten 3.10 n.m. van hier is nog niet geopend. Onder militair geleide kwam alhier aan een wagen, waarop twee volle en twee aangestoken vaatjes bier, flesschen wijn en gedistilleerd, dat alles op het Kantongerecht bij de overtuigenstukken moest worden opgeborgen. We vernamen dat een en ander toebe hoorde aan een koopman te Gorinchem, die onder de gemeente Giessen zijne tent had opgeslagen om de militairen aldaar met een en ander te verkwikken. Hij had echter verzuimd daarvoor vergunning te vragen, die hij wel begreep niet te kunnen ver krijgen zoodat het nu de gewone overtreding was, verergerd op een terrein dat in staat van oorlog is. Bij Kon. Besluit zijn benoemd tot heemraad van het waterschap de Zuidhol- landsche polder de heeren J. Van Honse wijk, te Dussen en G. H. Straver, teBabi- loniënbroek (gemeente Meeuwen). Werkendam. Hedenavond ver gadert de Raad dezer gemeente om 6.45 uur. De onderwerpen ter behandeling zijn: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Beëediging van den benoemden secre taris en ontvanger. 4. Behandeling van de verzoeken van h.h. gemeente-ambtenaren om verhooging van salaris. 5. Benoeming van een hoofd van school B. 6. Als voren van een onderwijzeres aan school A. 7. Als voren van een administrateur der waterleiding. 8. Voorstel van B. en W. inzake een adres van den Bond van Machinisten enz. tot instelling van het werkloozenfonds. Op de voordracht voor onderwijzeres aan schooi A alhier, komen voor de dames Caljé, Kieboom en Bezemer. Aalburg;. Bij eenige landbouwers in deze gemeente komt in de kruisbessen de Amerikaansche meeldauw Voor. Door de dames B. v. d. Bogerd en Cato Zoon is bij de ingezetenen een bedrag van f 16.80 ingezameld 't welk ten goede komt voor de ten velde zijnde soldaten, behoorende bij de 3e divisie veldleger. Uenedeii-Laiiffstraat. Met den handel in vette kalveren gaat het slecht, terwijl vette varkens daarentegen snel in prijs stijgen. Biggen en nuchtere kalveren worden zeer matig omgezet. Men besteedt voor vette kalveren 40 a 50 cent perK.G., vette varkens 32 a 35 cent per half kg., biggen f 4 a f 9, stierkalveren f 8 a f 11, koekalveren f 10 a f 14 en lammeren f 14 a f 16 per stuk. («endereu. In deze gemeente (dorp Doeveren) heeft zich een geval van typhus voorgedaan; het is te hopen, dat deze ziekte geen verdere uitbreiding heeft. Herpt- De prijzen der vette varkens zijn de laatste dagen sterk gestegen. Kon men de vorige week 25 cent maken, deze week wordt 32 cent per pond besteed. Door ziekte en nood-verkoop is de voorraad hier zeer gering. We zagen heden een partijtje zware reuzenperen, waarvan er bij waren die ruim 1 kilo zwaar wogen, 't Waren „William Duckes" en gekweekt door A. D. Baaijens alhier. „Ben je in dienst van André Lesurgues?" „Ik ben er dienstbode, ja." „Weet je zeker dat de neef van je heer den nacht van den achtsten op den negenden Floreal thuis heeft doorgebracht?" „Maar weet je het stellig van dien eenen nacht?" „Ik weet niet veel van dagen en data." „Dat wil met andere woorden zeggen dat je heer niet altijd 's nachts thuis was, maar dat je alleen niet precies weet wanneer. Is dat niet zoo?" „Ik weet het niet, burger," stamelde het meisje. ,,'t Is goed, ga maar heen." Getuige Baudard werd nu geroepen, hij trad met vasten tred binnen en zag rond met den blik van iemand die zeker is van zijn zaak. De president trachtte hem dan ook niet door ruw spreken uit het veld te slaan „Fran§ois Baudard, kunstschilder, Coq Héronstraat." „Wat hebt gij te zeggen?" „Ik verklaar den avond van den achtsten Floreal met L.surgues te hebben doorge bracht." „Gij vergist u ook in den datum tenzij het afgesproken weik is." „Ik kan dat vermoeden ontzenuwen. Ik had den negenden dienst voor de garde nationale, zooals ik bewijzen kan uit mijn oproepingsbrief, dien ik heb meegebracht." „Ik verzoek den president," zei nu ad vokaat Guinier, „het biljet in te zien en daarna aan de jury te vertoonen." Gohier wierp een blik op het biljet en liet het daarna aan de gezworenen zien. Baudard ging inmiddels voort: „Aangezien ik dus den negenden niet bij Lesurgues kon komen ging ik hem dat zeggen en ontmoette hem met Aldenoff en Legrand. Lesurgues hield mij daarop den achtsten ten eten." Na het seizoen weer daar is, heeft de geitenfokvereeniging „In ods Belang alhier, een prachtigen dekbok „W illy van het zuivere Saanenras met stamboom aan gekocht. Daar de vereeniging de eerste keuze mocht doen uit 14 stuks, heeft zï zich van een waar prachtexemplaar kunnen verzekeren. Alle beschikbare krachten worden thans ingenomen door de aardappeloogst. De opbrengst is goed en de kwaliteit over 't algemeen best. Van ziekte is geen sprake of heel sporadisch. De prijzen zijn echter zeer gedrukt. Er is weinig vraag. Kaatsheuvel. De heer G. v. d. Maden uit Maden is benoemd totdagelijksch opzichter van het nieuw te bouwen rijks- post- en telegraafkantoor met directeurs woning alhier. \ieiivten(l{ik. De WelEerw. heer ds. H. de Bruijn van Enschede heeft het beroep naar de Geref. gem. alhier aangeno men. Mederheiiiert. De begrooting dienst 1915 is bij Raadsbesluit van 24 Sept. j.l. vastgesteld in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van f9482.12. De post onderwijs bedraagt niet minder dan f 5120.20. In den aardappelhandel begint weer eenig leven te komen. Men besteedt thans voor de Eigenheimers f 1.70, voor de Bravo's f 2 00 en voor de Blauwen f 2.10 f 2.25 per H.L. Raatnsdonksvcer. Heden, 30 September, is onze brieven- en telegram besteller L. van Appevé voor den laatsten dag in functie. Op zijn verzoek werd hem met ingang van 1 October eervol ontslag verleend. Noode zullen vele Veerenaars dezen ijverigen en hulpvaardigen beambte missen, want „Nardus" was ongetwijfeld Oij iedereen bemind en geacht. Meer dan vijfendertig jaren heeft hij zijne betrekking, tot volle tevredenheid zijner superieuren en der ingezetenen, waargenomen. Als blijk van sympathie werd hem bij monde van den heer directeur, nrmens het geheele personeel van het kantoor Raamsdonksveer, eene prachtige, eikenhouten fauteuil aan geboden. Een welverdiend hartelijk af scheidswoord ging daarmede gepaard. Zeker zal ook het Veersche publiek den vertrek kende beambte gaarne verder alles goeds toewenschen. Sprang. Mejuffr. G. de J. had het ongeluk van haar fiets te vallen, waarbij zij zoodanig haar voet ontwrichtte dat ge neeskundige behandeling noodzakelijk bleek. Naar we vernamen werd door den Raad van State j.l. Woensdag behandeld het beroep van den heer B. v. d. Houten, directeur der Mij. „Petrolifère" te Rotterdam tegen het besluit van Burg. en Weth. van Sprang van 7 Mei 1914 waarbij hem ver gunning is geweigerd tot oprichting van eene bewaarplaats van petroleum aan de Besoijensche Steeg alhier. Gedeputeerde Staten van Noord-Bra bant en de provinciale hoofd-ingenieur ad- viseeren tot ongegrond verklaring van het beroep op grond dat niet aan de voorwaar den is tegemoet komen voor de vrees van brandgevaar. De Koninklijke beslissing volgt later. Onze dorpsgenoot, de heer M. E. v. d. Bijl, cand. in de wis- en natuurkunde is tot assistent benoemd aan de universiteit te Utrecht. Vrijhoeven Clap pel. De cursus voor eerste hulp bij ongelukken, in 't bij zonder in het verbinden, is thans geëindigd. De leider, dr. Ruding had steeds een be langstellend gehoor, dat met graagte zijn lessen volgde. Hier zij een woord van dank ook niet misplaatst. lVelseind. Toen Zondagavond de familie De G. uit Hurwenen zou vertrekken schrikt^ nabij de stoep te Welseind het paard voor een paar losloopende geiten. De brik, waarin de heer De G. met echt- genoote en twee kinderen zat, kanteldejen kwam in de sloot terecht. Daar het achter gedeelte in de modder zat, moesten de in zittenden door een stukgeslagen ruit het rijtuig, dat zeer gehavend was, verlaten. Allen kwamen met den schrik vrij. „Dat zegt gij, maar dat wordt door niets bewezen." „Ik heb gezworen de waarheid te spreken, president, en dat doe ik." „O, wij hebben hier alles onder eede ge hoord, maar dat neemt niet weg dat onder a aderen getuige Legrand een verkeerden datum noemde. De jury zal weten wat zij daarvan te denken heeft. Gij kunt gaan." „Nu volgde Ledru. „Zijt gij Helaire Ledru?" „Ja president." „Ook een vriend van Lesurgues! Gij be weert den achtsten Floreal bij hem te hebben gedineerd." „Ja, president, ik kan mij niet vergissen in den datum want het was de eerste maal, dat ik bij Lesurgues aan huis kwam Ik heb voor tafel nog met zijn vrovw zitten praten en met zijn kinderen gespeeld. Alde noff kwam met Lesurgues binnen en hield een zilveren soeplepel in de hand, die hij bij Legrand had gekocht. Na tafel hebben wij gewandeld en ont moetten Guénot die Lesurgues twee duizend francs gaf. Daarna gingen wij in een café en dronken er een glaaeje likeur. Te half acht kwamen wij weer thuis en hebben samen gesoepeerd. Aldenoff, Guénot en een ander vriend, de schilder Baudard, dien wij ook ontmoet hadden. Ik heb dus bijkans den ganschen dag van den achtsten Floreal met Lessurgues doorge bracht, die onmogelijk in Lieusaint en in Montgeron kan geweest zijn." De president had dezen getuige ongestoord laten door spreken en toen hij zweeg, zeide Gohier enkel: ,,'t Is goed, gij kunt gaan. Laat nu de maitresse van Lesurgues binnen komen, Eugenie d'Argence." Wordi vervolgd j v N

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2