ensgezind zijn in het sterke ver- •ouwen dat zij dezen hun snoode pgedrongen oorlog tot een zegerijk inde zullen brengen. Dit is de waarheid betreffende den toestandzij moet aan alle officieren bekend worden gemaakt en aan de manschappen medegedeeld worden in hunne moedertaal." Een telegram aan de Daily Mail uit Frankrijk bericht dat de open stad Albert van 7000 inwoners, 18 mijlen van Amiens op 30 September geheel is verwoest door Duitsch granaatvuur. Men meldt aan de Daily Express uit KopenhagenDuitsche troepen, lie in Sleeswijk gestationeerd waren, iijn met haast weggezonden om de Ouitsche legers in Frankrijk en België ;e versterken en om het eiland Sylt ïabij de westkust van Sleeswijk te >eschermen. I „Het Oostenrijksch-Hongaarsche of- snsieve optreden heeft voor Servie rustige gevolgen gehad. In leger en volk gist het. Iedere dag :an een algemeenen opstand brengen. Oezer dagen hebben wederom eenige Jervische artillerie-regimenten gemuit m een aaütal kanonnen onklaar ge naakt. Dagelijks sterven 200 tot 300 personen. De algemeene zorg voor de gezondheid wordt op de erbarmelijkste manier verzuimd. De soldaten weigeren, op post te staan bij de cholera-barakken. De militaire liga heeft te dezer zake belangrijke besluiten genomen, o. a. dat een ultimatum aan Pasjits zal worden gesteld, waarin hij wordt ge sommeerd 10 doctoren, drie bacterio logen en een voldoende hoeveelheid materiaal voor de bestrijding van be smettelijke ziekten langs den kortst inogelijken weg naar Servië te doen komen. De Koning is uit Ribar teruggekeerd aij is versuft en onverschillig. Kroon prins Alexander weet geen raad meer De ster van Pasjits is aan het tanen, en men vreest, dat er in regeerings- Iringen spoedig offers zullen vallen. Plaatselijk Hicuwg. Voor Dames- en Kinderkleeding de Firma Taverne De Meere, Hinthamer- itraat 69, 's Hertogenbosch, het oeste adres mor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Kleusdeii, 3 October. De op Zondag 11. in de Herv. kerk ge- iouden collecte, voor vluchtelingen van alle nationaliteiten, heeft opgebracht f 45.07. De inzameling van kleedingstukken voor hetzelfde, uitgaande van een viertal dames, had een zeer gunstig gevolg. De goederen zijn naar het Hoofdbestuur verzonden. Naar wij vernemen wordt in een der loca a van, het stadhuis alhier een z.g. recreatiezaal voor militairen ingericht, alwaar ze kunnen lezen, brieven schrijven, con verseeren en een kop koffie gebruiken. Wij vertrouwen dat hiervan ruimschoots gebruik zal worden gemaakt. Aan het postkantoor Heusden en de daaronder ressorteerende huippostkantoren werd gedurende de maand Sept. 1914, inge legd f 4514.22j, terugbetaald f 8721.02. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5624. Beneden-Langstraat- De voor uitzichten van het hakkers- en hoepelma- kersbedrijf zijn niet zeer gunstig. Door de tegenwoordige omstandigheden is een groot deel van den voorraad grauwe hoepels van den hak des vorigen jaars onverkocht ge bleven. Tot heden worden dan ook de griend- houtverkoopinhen uitgesteld, terwijl eige naars van vierjarige grienden in ernstige overweging nemen om zelf te doen hakken en verder te bewerken, om gemeenschap- schappelijk voor den verkoop een gunstiger '^„af te wachten ..dmnielen. In de maand Sept. ■*,'I*-aan het postkantoor alhier be- J.l. werden^ waarvan 50 wer- d? werd bandeld 90 den verzonden en 40 ontny het hulptele- 8-Gravemoer. Aan ;<re maand graafkantoor alhier, zijn in de vonf, zyn behandeld 56 telegrammen, waarvan ontvangen 35 en verzonden 21. Het aanta +Hefonische gesprekken bedroeg 28. ^Op de rijkspostspaarbank werden 15 in lagen gedaan tot een bedrag van f 1026.70, terwijl 24 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 855.69. Sleeuw{jk. Krachtens een op den 26 Sept. jJ. afgekondigde politie-verorde ning behooren de herbergen des avonds om 9 uur gesloten te worden en des Zondags van 912 uur v.m. en vanaf des avonds 6 uur. Üprang, Gedurende de maand Sept. werd alhier aan het hulppostkantoor op 's-Rijkspostspaarbank belegd f 904.69 en terugbetaald f 1684. Donderdagmorgen 11. vonden de buren den alleen wonenden 80-jarigen W. G. alhier dood op z'n bed liggen, Naar wij vernamen, hoopt ds. Pop, predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier Zondag 6 December e.k. afscheid van deze gemeente te nemen. Werkendam. Hedenavond zal de driem»andelijksche vergadering der Griendwerkersvereeniging „Onderling Be- lang", gehouden worden om 8 uur, ten herberge van Joh. Zwets. Punten van behandeling: 1, Opening. 2. Notulen. 3. Rekening en verantwoording door den Penningmeester. 4. Mededeeling. 5. Rondvraag. 6. Sluiting. De collecte der „Neerbosch-cent" heeft over het 3e kwartaal opgebracht f 6.04. Donderdag aanstaande hoopt de werk lieden vereeniging „Eendracht" haar gewone driemaandelijksche vergadering te houden. Woensdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente. Aanwezig waren 10 leden (afwezig de heer J. Visser Az.) Na opening werden de notulen gelezen en behoudens een kleine bijvoeging goedgekeurd. Hierna werden den nieuw benoemden ontvanger en secretaris de vereischte eeden afgenomen en sprak de Voorzitter den beëdigden vervolgens vrien delijk toe en dankte deze daarna den Voorz. voor het gesprokene en den Raad voor het vertrouwen hem geschonken, dat hij hoopte niet te beschamen en daarvoor zijn uiterste best zou doen. Op voorstel van den Voorz. werden met algemeene stemmen vervolgens de salarissen van S. v. d. Ruit, A. Vos, A. van Rijswijk en A. Schaar, respectievelijk verhoogd met f 50, f 50, f 50 en f 100, waarna tot hoofd der school in den Biesbosch met algemeene stemmen werd benoemd de heer P. v. d. Male en met 7 stemmen tot onderwijzeres aan school A mejM. Kieboom8 stemmen waren uitgebracht op mej. A. Caljé. Verder werd met 9 stemmen de heer P. Bagger man tot administrateur der waterleiding benoemd (een stem was uitgebracht op den heer Timmermans, ambtenaar ter sec retarie, en op een adres van den bond inzake werkloozenfonds voor machinisten afwijzend beschikt. Nadat de heer C. J. Visser geïnformeerd had hoe het stond met de benoeming van een veearts en de Voorz. daarop geantwoord had, dat nog een nieuwe oproeping was gedaan, daar er maar een sollicitant was, stond de Voorzitter op om den scheidenden secretaris-ontvanger, die 52 jaar de gemeente gediend heeft, hartelijk toe te spreken, hem dankende voor de getrouwe plichtsbetrach ting en onverdroten ijver. Hij hoopte dat de heei Pieck nog vele jaren een welver diende rust zou mogen genieten, waarop de heer Pieck bewogen zijn dank bracht voor 't gesprokene. Niets meer aan de orde zijnde werd de vergadering gesloten. Door het college van Kerkvoogden en Notabelen der Ned. Herv. Kerk is goed gunstig beschikt op het verzoek van den Kerkeraad der Chr. Ger. Gem. om het kerk gebouw, zoolang hun kerkje in beslag ge nomen blijft, als er een predikant optreedt te mogen gebruiken. Baardwijk. Zaterdagnacht j.l. zijn in 't Bondsgebouw eenige ruiten ingegooid. Voor 't aanwijzen van den dader is een belooning uitgeloofd. Capelle. Ds. Koster, predikant te Wij kei, heeft het beroep naar deze gemeente aangenomen. Onze dorpsgenoot, de heer M. de Jong, Blaagde te Utrecht voor het doctoi aal examen in de geneeskunst. Genileren. Door den Raad der Gemeente Genderen is benoemd tot wet houder de heer J. P. Smits. Nieu wendt) k. Te beginnen met a.s. Zondag zal in de Geref. kerk alhier de voormiddagdienst gedurende de winter maanden om half 10 aanvangen. In de Woensdagmiddag gehouden vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het schap „Nieuwland van Altena" is met algemeene stemmen tot heemraad ge kozen Mr. Dr. A. den Dekker te Gorinchem. Tot groot gerief van de bewoners alhier en omstreken kunnen wij melden als dat er een begin gemaakt is om de twee dam men aan de sluizen er uit te doen. Voor de Geref. gemeente alhier zal a.s. Zondag des voorm. en des nam. optreden ds. G. Dalhuijsen van Nieuwerkerk a. d. IJsel. Terwijl zijn Eerw. 's avonds om zes uur een rede hoopt te houden over de Chr. verzorging der krankzinnigen. UUwtlk. Onze gemeente werd dezer 1 dagen zeer verblijd door het bericht dat de cand. W. L. Hermanides de beroeping had aangenomen. Vrtfhoeven-Cappcl. Onze be noemde burgemeester, de Ed.Achtb. heer Valter, zal a.s. Maandag zijn intrede doen in deze gemeente. Met het oog op de tijds- i omstandigheden zal geen feest georganiseerd worden. De voormalige woning van baron van Heeckeren, welke na diens vertrek is ingericht voor het Roode Kruis, is thans aangekocht door den secretaris dezer gem. voor een som van ruim 5000 gulden. Ween. Voor de vacature van een on-1 derwij zer aan de openbare school alhier hebben zich twee sollicitanten aangemeld. i¥«k. De prijzen der vette varkens zijn de laatste dagen dermate gerezen, dat 'door de commissionairs thans wordt be steed tot 30 cent per half k.g., naar gelang van de zwaarte. Dit vindt vermoedelijk wel ijn oorzaak door de gioote sterfte, welke jinder deze dieren heeft geheerscht. Hoewel de aardappelen voor 't grootste -,edeelte uit den grond zijn, hoorde men sot dusver van geen handel, t Enkele partijtjes bravo's werden verkocht 3gen f 2 a 2.25 per H.L. t' De kwaliteit er van laat niets te wenscben ver en over het beschot mag men tevreden 2. De Voorzitter deelt hierop aan de ver gadering mede, het proces-verbaal van ge houden kasopneming bij den gemeente ontvanger d.d. 23 Sept. j.l. waaruit blijkt dat alles in orde is bevonden. 3. Thans wordt door Burg. en Weth. aan den Raad aangeboden de begrooting der gemeente voor het dienstjaar 1915, ver meldende in ontvangst en uitgaaf f 8937.33s. Deze begrooting zal tot onderzoek in handen worden gesteld van eene commissie van 3 personen, waartoe worden aangewezen de heeren J. W. de Graaff, A. L. de Graaff en A. van Koijck. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Wijk c.a. gehouden den 25 Sept. 1914. Afwezig de leden W. van Wijk en W. BI ij en berg. Na voorlezing van het gebed opent de voorzitter de vergadering, de notulen der vorige vergadering worden gelezen, onver anderd goedgekeurd en daarna geteekend. Aan de orde is: le. Voorloopige vaststelling der gemeente rekening en die der afdeeling Aalburg over het dienstjaar 1913. De commissie van onderzoek rapporteert bij monde van het lid W. Mouthaan, geene bedenkingen of aanmerkingen te opperen tegen den aard der ontvangsten en uitgaven. Met algemeene stemmen wordt besloten de gemeenterekening over het dienstjaar 1913 vast te stellen in ontvangsten op f 18750.89, in uitgaven op f 18212.49, alzoo met een batig slot van f 538.40; en die der afdeeling Aalburg: in ontvangsten op f 3014.05J, in uitgaven op f 1355.5H, alzoo een batig slot van f 1658.64. 2e. Het instellen van een rechtsvordering tegen achterstallige pachters. De Voorzitter deelt mede, dat een rechtskundig advies is ingewonnen. Naar aanleiding van dit advies stelt de Voorzitter voor, tot het instellen eener rechtsvordering tegen de achterstallige pachters. Met algemeene stemmen wordt dien over eenkomstig besloten. Niets meer aan de orde zijnde, en niemand meer het woord verlangende, sluit de Voor zitter de vergadering. 9tur^erl{jke Stand. Werkendam, van 25 Sept.2 Oct. Geboren: Adriana Hendrika, d. v. L. Paans en C. M. Heijstek Marinus, z. v. W. Millenaar en E. v. d. Stelt. DeWerken en Sleeuwijk, van 25 Sept. tot 2 Oct. Ondertrouwd: Willem van der Werff, 32 j en Wilhelmina van Daalen, 31 j Getrouwd: J. C. Schoon, 22 j. en M. Paans, 22 j. Geboren: Adriana, d. v. L. Potters en W. Duiser Adriaan, z. v. J. Ouwer- kerk en A. van Anrooij Arie, z. v. P. Bras en C. A. den Hollander. Ingekomen van: Almkerk, A. Mons- houwer Werkendam, T. van Drial en gezin. Heuden, van 22 tot 29 Sept. Geboren: Johannes Hendrikus, z. v. Dirk van Rijswijk en van Neeltje Maria van 't Hart; Anna Jacoba, d. v. Johan nes Gerardus Dollekens en van Johanna Adriana Diependaal; levenl. aangegeven kind van mann. geslacht van Paulus Mans. Overleden: Adriana van Heivoort, 71 j. weduwe van A. Franken. Genderen, van 1 Sept. tot 1 Oct. Geboren: Adriana Johanna, d. v. O. van Koijck en C. D. van Wijk; Maria Johanna, d. v. J. van Krugten en M. J. Merkx. Getrouwd: A. Hagen, 28 j. en J. P. de Jong, 29 j.; W. J. Huson, 27 j. en J. van Wijlen, 24 j. Vertrokken naar: Haarlemmermeer, W. de Koning en P. A. Bouman met hun gezin. Andel, over de maand Sept. Geboren: Adrianus, z. v. J. D. van Sitteren en E. de Bruin; Gijsbert, z. v. A. C. v. Herpen en G. SchalkRoeland, z. v. J. v. d. Vliel en J. Heermans; Arie, z. v. A. Naaijen en Th. F. Ster renburg. Overleden: E. C. den Dekker, 10 m. J. v. Rijswijk, 6 w. Ingekomen van: Rotterdam, H. Naaij en; Vuren, J. Naaijen; Zuilichem, G. Schalk; 's-Gravenhage, B. Kraaij Veen, J. H. Vos en gezin. Binnenland. f ;v fc Openbare vergadering van den Raad van «eeuwen, gehouden 30 September 1914. ^Tegenwoordig 5 leden. Toorzitter de heer D. F. Brune, burge- jester, secretaris de heer J. P. Sprong. Na opening der vergadering worden notulen der vorige vergadering gelezen lonveranderd vastgesteld. Het Gerechtshof te Arnhem veroor deelde den inspecteur van politie Van der Meulen tot 14 dagen gevangenis straf wegens het doodelijk schot op Van der Post. Tegen den redacteur van de Neder- landsche Financier S. W. C. is 3 maan den gev. geëischt wegens majesteits schennis. In het artikel werd de Duit sche Keizer onbetrouwbaar genoemd. Het voornemen bestaat, vermoedelijk in de tweede helft van October, het aantal reizigerstreinen op de lijnen der staatsspoorwegen weer belangrijk uit te breiden. Ter voorziening in dringende behoefte worden reeds nu enkele schooltreinen ingelegd. Donderdagmiddag zijn op de plassen bij Muideveld bij het zeilen 2 soldaten verdronken. Een is afkomstig uit Vlaar diDgen^ de andere uit Maassluis. Uit 's-Gravenhage wordt gemeld: Onze regeering heeft in Amerika een hoeveelheid mais aangekocht, die haif October in ons land wordt verwacht. Woensdagnacht is bij gehouden oefe ningen onder Rijswijk de 32-jarige B. uit 's-Gravenhage, die zijn landweer plichten vervulde, bij ongeluk dood geschoten. Een der aan de oefeningen deelnemende militairen had bij ver gissing een houder met scherpe in plaats van met losse patronen in zijn geweer gedaan. De man, die zeer onder den indruk van het ongeluk was, heeft zich uit eigen beweging bij zijn compagnies commandant aangemeld. In en om Utrecht bevindt zich een groot aantal soldaten, dat voor een deel bij de burgers werd ingekwartierd. Een brave, niet al te snuggere landweerman werd, schrijft „de Tijd", voor zeven dagen gezonden bij een deftige familie, die hem opnam en gedurende dien tijd van al liet goede ruimschoots voor zag. Onzen landsverdediger beviel het zóó best, dat hij daar wel had willen blijven, maar helaas, aan alles komt een einde, zelfs aan het goede leventje van een landweerman. Bij het afscheid verzocht mevrouw hem zoo nu en dan nog eens aan te komen. Eenige dagen later, 't was vroeg in den morgen, de familie lag nog in diepen rust, werd er gebeld. De meid deed open en zag tot haar verwondering den bekenden soldaat, die vertelde, dat hij 24 uren verlof had en dezen tijd bij de familie kwam doorbrengen, want mevrouw had hem verzocht. De meid ging hooren, wat mevrouw daarvan dacht. Het eind was, dat de landweerman gedurende zijn verloftijd weer liefderijk werd ver pleegd, maar bij 't afscheid werd hem nu goed aan het verstand gebracht, dat hij voortaan zijn verloftijd bij zijn familie moest doorbrengen, en eens in de veertien dagen een half uurtje bij de familie mocht komen. Naar wordt gemeld, is het vrij zeker, dat met eenige dagen de voorraden tarwe en tarwemeel van alle tarwe- meelfabrieken in ons land door de regeering zullen worden onteigend. Voortaan zullen de meelfabrieken dau de tarwe van de regeering ontvangen en voor haar vermalen. De distributie van het tarwemeel zal dan verder van regeeringswege ge schieden. Dinsdagavond is er een groote brand uitgebroken in den linkervleugel van het nieuwe Muntgebouw te Utrecht, waarin de herstel werkplaats gevestigd is. De brand is ontstaan in de smeltzaal op de bovenverdieping. Dadelijk poog den de nachtwachts het vuur te blus- schen, doch dit mislukte. De brandweer werd onmiddellijk gewaarschuwd, doch kon, doordat er niet voldoende druk op de waterleiding was, niet de volle kracht ontwikkelen. Eerst een uur na het begin van den brand kwamen de stoomspuiten opdagen, daar men ner gens paarden had kunnen krijgen om ze te vervoeren. Er is groote schade aangericht in het smelthuis, in de stempel- en me daille-fabriek, zoomede in de smederij en in de stootkamer. Het personeel was om halfnegen weg gegaan. Om 9 uur werd de directeur gewaarschuwd, en toen stond de lin kervleugel van het gebouw reeds in lichtelaaie. Het bedrijf zal, hoewel gestoord, kun nen doorgaan. De schade is zeer aan zienlijk, vooral doordat de reductieka mer is vernield. Te Soerabaja heeft een bijeenkomst plaats gehad van den bond van minder marine-personeel te Soerabaja ter be spreking van de houding der matrozen in verband met den huidigen, zorgwek- kenden toestand. De voorzitter van den bond heeft in een korte rede de aan te nemen houding vastgesteld, meldt hötSoer. Nieuwsblad. „Kameraden," zeide hij, „laat ons vergeten dat we socialisten zijn.Iudien de socialisten in het; vaderland minder hadden geschreeuwd}, dan zouden we thans kunnen beschikken over grootere schepen dan de tegenwoordige. Laten we daarom de fout niet nog erger maken. Verklaren. Eerst tegen den tijd van hun vüjlating uit de ruim driemaandsche gevangenschap vernamen zij van den ^°od van commandant Thomson en bij dun ontslag deelde een Albaneesch pries- ter hun mede, dat in Europa de oorlog uitgebroken, wat zij nauwelijks kon den. gelooven, maar wat hun bij het VeHaten van het vreemdë grondgebied a* te waar bleek. Over ruwe of onwelwillende behan- hadden zij zich niet te beklagen, i mochten hun voedsel van buiten ^ten komen, maar op eigen kosten. Naar wij vernemen hebben de beide officieren, die in ons leger laatstelijk oen rang respectievelijk van kapitein 'eu le luitenant bekleeden, zich dadelijk weer voor herplaatsing in Nederland scnen dienst beschikbaar gesteld. De politie in Den Haag heeft in ver schillende boekwinkels een groot aan tal exemplaren van het geïllustreerde tijdschrift Wereldwee in beslag geno men, omdat daarin verschillende teeke- uingen van den heer Raymakers voor komen, die aan de ^uitschers, Fran- schen en Belgen aanstoot zouden kun nen geven. Het bestuur van de Zeeuwsche Land- bouwmaatschappij deelt in het Zeeu wsch Landbouwweekblad mee, dat de uitvoer van reeds gecontracteerde bieten naar België toegelaten blijft. Militaire Huis vlijt-Wedstrijden. Een 20-tal afdeelingeu van den „Volks bond tegen Drankmisbruik" hebben het voornemen opgevat tot het organiseeren van Militaire Huisvlijt-Wedstrijden voor de militairen van all.e wapens en diens ten, behoorende tot het Bezettingsleger in en o. i de forten in de verschil lende verdedigingsstellingen van ons landv— Men is bij 't organiseeren daarvan uitgegaan van de overtuiging, dat het bij het lengen van de avonden en het guur worden van het weer voor de mi litairen een genot moet zijn de vrije uren door te brengen met een nuttige en aangename bezigheid, op 't gebied 't zij dan van een prettigen lichten geestes- of handenarbeid. Zij roept nu alle bedoelde militairen op tot zulk een bezig zijn, 't welk niet vermoeid maar verkwikt, geen inspan ning maar ontspanning beteekent. Het plan besiaat in de verschillende afdeelingen van het vervaardigde ten toonstellingen te houden in het begin van December, waar kan worden inge zonden in 2 klassen: a. ter mededin ging b. ter opluistering. In klasse a worden medailles, geldprijzen en diplo ma's uitgeloofd. xVlocht iemand naar elders worden overgeplaatst of naar huis terugkeeren, cerwijl hij nog eenig werkstuk onder handen heeft, dan mag hij daarmede toch deelnemen aan de wedstrijden. Aan de tentoonstelling wordt verbon den een verloting waarvan de prijzen zullen bestaan uit inzendingen, welke door inzenders daartoe ten geschenke worden afgestaan, of welke van hen, die in den verkoopprijs een vergoeding trachten te vinden voor hunne aan grondstoffen en gereedschappen gemaak te onkosten, zoo zeel mogelijk door de Commissie zullen worden aangekoent. De baten der verloting komen aan het Kon. Nationaal Steuncomité, opdat de inzenders aldus mede bijdragen tot le niging van den algemeenen nood. Het plan dat bij de militaire autoriteiten veel sympathie vond, wordt, naar reeds bleek, onder de militairen met bijval begroet. De minister van binnenlaodsche zaker heeft de volgende aansenrij- ving tot Ged. Staten der provincies geri<ht D) Coöperatieve Vereeniging „Cen- traa Beheer" te Amsterdam, heeft oncfer mijne aandacht gebracht, dat het voor vele fabrikanten en hande- larn, die leveranties, aan Staat, pro viicie en gemeente doen, in dezen tiji van zooveel belang zoude zijn, iniien zij de hun verschuldigde gel- da zoo spoedig mogelijk uitbetaald kijgen. Het zou voor velen een uitkomst zn als de publiekrechterlijke lichamen rfl niet tot 1915 wachtten met het Wij willen voortaan niet voor rood s,rschuldigde over 1914 ter beschikking strijden, doch voor rood, wit en blanwl stellea sdocll zicll wreifl verklaarden uaverende toejuicqnngeu begroetten deze kernachtige redevoering, en onder terstond het verschuldigde voor het het zingen van het (volkslied ging de ffieds geleverde te betalen. De overheid vergadering uiteen. *ou met zulk een maatregel een uit- nemend voorbeeld geven en bovendien Omtrent de gevangenschap van ve[®n A sedert in vrijheid góstelde en deze welNaar aa° eiding hiervan heb ik de te 's Gravenhage teruggekeerde Nedr-i®er. college te verzoeken, devor- landsche officieren in Albaneesctm deringen ten laste uwer provincie thans krijgsdienst majoor Verhulst en kapitin z<>o spoedig mogelijk te voldoen Reimers, kunnen üog de volgendeij- TT ^et zal mij aangenaam zijn dat door zonderheden wordén meegedeeld: U de aandacht van de besturen der De gevangen genomen officieren w'en gemeenten in uwe provincie er op niet in een gevangenis opgesloten, *ch ^or<R gevestigd, dat een spoedige vol- in een huis, dat iij echter niet moeten d°ening der vorderingen ten laste van verlaten, en waar zij streng bevakt de gemeentebegrotingen en van de werden. Dat zij in dien staat va af begrootingen der gemeentelijke be- zondering niets ve«namen van heteen drijven mij thans zeer gewenscht voor- er in de buitenwereld voorviel, laaüch k°mt.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2