een flinke DIENSTBODE. Teenhout Hout- en Rietgewas. Polder Middelwaard. ERFHUIS. publiek verkoopen: Tppii oflotbaiid, Idrexblad. Biljartfabrikant tOVSTlVr TRIMB8» publiek verhuren, publiek verkoopen: Teen of Lotbaud, Oudland van Altena, 6, Notaris Kerkhoven te Werkendam, publiek verkoopen: Kerk- en Huisorgels. A. Standaart, Rotterdam. Hinthamerstraat 's-Hertogenbosch, Fabriek: Boerenmonw hoofdelijken omslag wegens vertrek uit de gemeente. iDgekomen is een besluit van den Com missaris der Koningin, waarbij de heeren A. Dekkers en P. van der Dassen zijn her benoemd als leden van het college van zetter- en een besluit van Ged. Staten tot goedkeuring der ge neente-rekening over 1913, alsmede een besluit tot machtiging voor het opnemen van gelden door het Armbestuur, welke besluiten voor kennis geving worden aangenomen. De gezondheidscommissie heeft het water der schoolpomp en der pomp in het school huis onderzocht, met het resultaat, dat het eerste goed is, maar het laatste ongeschikt, voor drinkwater, waarom later B. en W. met voorstellen dienaangaaudezullenkomen Voor de benoeming van een gemeentearts zijn elf sollicitatiën ingekomen. Achtereen volgens worden de stukken dezer sollicitan ten nagegaan. Door het Burgerlijk Arm bestuur zijn aanbevolen en door B. en W. worden voorgedragen de heeren: 1. Dr. Wij brands te Groningen, en 2. J. D. Oud- steijn, tijdelijk te Loosdrecht. Bij de gehou den stemming blijkt daarna dat dr. W. Wijbrands met algemeene stemmen als arts dezer gemeente werd benoemd. Een door B. en W. ontworpen instructie voor den gemeente-geneesheer wordt ver volgens met algem. stemmen vastgesteld. Als onderwijzer voor het herhalingson der wijs aan jongens wordt benoemd de heer J. Passchur. De Voorzitter stelt aan de orde de goed keuring der rekening over het Armfonds over 1913 en verzoekt de heer A. Beunis namens de commissie van onderzoek rapport daarover uit te brengen, waartoe de heer Beunis voorstelt even met gesloten deuren te vergaderen, welk voorstel met meerder heid van stemmen wordt aangenomen. Na opening der deuren wordt deze reke ning goedgekeurd zooals zij door het arm bestuur is vpc' gesteld. Voor de <__oeming van een armmeester worden door B. en W. aanbevolen de heeren H. Versteeg en W. Kielen. Eerstgenoemde wordt daarna met 5 stemmen als zoodanig herkozen, terwijl op P. Rutters eene stem was uitgebracht. De begrooting van het Armbestuur over 1915 heeft aan de commissie van onderzoek geene volle tevredenheid gegeven, waarom na eenige bespreking wordt besloten aan het Armbestuur voor te stellen de posten van bedeeling, onderhoud gebouwen en onderhoud landerijen te verlagen. Op voorstel van B. en W. wordt nog be sloten de zekerheidsstelling van den vroege- ren gemeente-ontvanger, den heer H. H. Post van der Burg te doen opheffen. De ingekomen reclames teg n den hoofde- lijken omslag worden wegens het verge vorderd uur tot de volgende vergadering aangehouden. Aan de orde is eindelijk nog eene circulaire van den Minister van Landbouw, Handel en Nijverheid, inzake de inbeslagneming van rogge tot welker bespreking de ver gadering de deuren sluit. Ten 11 ure ging daarna de vergadering uiteen. Openbare vergadering van den Raad van Meeuwen van 24 October 1914, des n.m. 2 uur. Tegenwoordig alle (7) leden. Voorzitter de heer G. Boom, loco-burge meester. Secretaris de heer J. P. Sprong. 1. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. 2. De Voorzitter doet mededeeling dat door Ged. Staten is goedgekeurd bij hun besluit van den len October 1914 de reke ning der gemeente over 1913. Aangenomen voor kennisgeving. 3- Hierna wordt overgegaan tot de vast stelling der begrooting voor 1915 sluitende in ontvangst en uitgaaf met f 8937.33$, nadat door de commissie van onderzoek bij monde van den heer A. van Koijck is verklaard dat het onderzoek dier begrooting tot geenerlei op- of aanmerkingen aanlei ding heeft gegeven. 4. Dit onderwerp afgehandeld zijnde, wordt met algemeene stemmen bfsloten tot wijziging der begrooting van het dienstjaar 1914, in verband met het doen eener betaling waarbij in de begrooting niet is voorzien. 5. Vervolgens wordt afwijzend beschikt op een ingekomen reclame tegen den hoofd, omslag van eene ingezetene dezer gemeente. Niets meer te behandelen zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. Verslag van de vergadering van den Raad der gemeente Capelle, gehouden op Zaterdag den 24 October 1914, des voorm. 10.30 uur. Tegenwoordig alle leden, behalve het lid Oerlemans. Voorzitter de EdelAchtb. heer G. Ver meulen Wz. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Aan de orde: I. Ingekomen stukken: le. Eene missive van heeren Ged. Staten van Noordbrabant, houdende goedkeuring wijziging gemeenté-begrooting voor. 1914 2e. Afschrift van een besluit van Ged. Staten, houdende vaststelling en sluiting der gemeenterekening over 1913, het bedrag der ontvangsten op f 20749.69 en dat der uitgaven op f 17174.89 alzoo met een batig slot van f 3574.80. 3e. Proces-ver baal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt, dat da boeken regelmatig zijn bijgehouden en dat het vereiachte bedrag in kas aanwezig was. 4e. Een besluit van den heer Commissaris der Koningin dezer provincie waarbij met ingang van 1 Januari 1915 tot Zetters voor '8 rijks directe belastingen te Capelle zijn benoemd de heeren R. Middelkoop en G. M. Verheijden. De Voorzitter stelt voor genoemde stukken voor kennisgeving aan te nemen. H. 5e. Een missive van heeren Ged. Staten verzoekende het reglement van Orde voor den gemeenteraad aan een algeheele her ziening te onderwerpen, waarbij speciaal de aandacht wordt gevestigd op art. 30. De Voorzitter stelt voor het reglement voor ie leden ter inzage te leggen op de secretarie en in een volgende vergadering aan de orde te stellen, waartoe wordt besloten. Hl. 6e Een missive van den Raad van Toezicht der N. V. Prov. Noordbrabantsche Electriciteits-Maatschappij te 's-Bosch, waar bij wordt medegedeeld, dat gehoor gevende aan een veelvuldig geuiten wensch de Raad van Toezicht heeft besloten, dat iedere gemeente die zulks mocht verlangenj de voorbereiding van en het toezicht op den bouw van het plaatselijk net aan zijne Ven nootschap kan opdragen tegen vergoeding van een bedrag berekend naar 5 pCt. der aanlegkosten. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten de voorbereiding van en het toezicht op den bouw van het plaatselijk net aan genoemde Vennootschap op te dragen, omdat de gemeente dan zeker heid heeft, dat het net naar behooren wordt geprojecteerd en uitgevoerd volgens de ei- schen, die daaraan met het oog op solied en deugdelijk werk behooren gesteld te worden, terwijl de eenheidsprijzen zeer waarschijnlijk bij aanleg onder toezicht van de N. V. zooveel lager zullen zijn, dan die, welke de gemeente zou kunnen bedingen, dat de 5 pCt. daarop ruimschoots zullen worden terugverdiend. IV. Vaststelling gemeente-begrooting voor 1915. Hiertoe wordt overgegaan, nadat de commissie, belast met het onderzoek, verslag heeft uitgebracht. V. Benoeming lid van het Burgerlijk Armbestuur wegens periodieke aftreding van het lid G. M. Verheijden op den eersten Dinsdag in Januari 1915. Op de voordracht zijn geplaatst no. 1 het aftredend lid, no. 2 de heer A. J. de Roon. De heer Verheijden wordt met algemeene stemmen herbenoemd. Niets meer aan de orde en niemand het woord nog verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. Ilechlzakea. Kantongerecht Heusden. Uitspraken 22 Oct. 1914. StrooperijW. van D., Meeuwen, terug aan ouders zonder strafJ. v. d. P., Drunen, f 5 of 3 d. P. P., id., f 5 of 2 weken tuchtschoolK. van K., Til burg, vrijspraak. Openb. dronkenschapG. v. O., Heus- den, twee weken hechtenis P. K., An- del, f 5 of 3 d. In staat van dronkenschap de orde verstoren: A. S., zwervende, f 10 of 5 d. Voertuig zonder licht: N. de L., Vlij men en N. S., Wijk, ieder f 3 of 2 d. Rijwiel zonder licht: E. A. V., Dus- sen, f 3 of 2 d.M. C. S., Rotterdam, F. S., Rijswijk, P. B., id., J. H., Gies- sen, C. v. d. S., de Werken en Sleeu- wijk, allen f 4 of 2 d. Overtr. motor- en rijwielwet: N. F., Sliedrecht, f 5 of 3 d. Overtr. dfankwet: M. van G.,Wou- drichem, f 10 of 5 d. Overtr. waterschapskeur „de zeven bannen"J. D., Emmichoven, vrijspraak. Diiineuland. De terugkeer der Belgische vluch telingen naar hunne haardsteden wordt voornamelijk tegengehouden door de vrees, dat indien de Duitschers ver slagen worden, zij tusschen twee vuren komen te zitten. In Zeeuwsch-Vlaan deren zijn er op dit oogenblik nog minstens 50.000. Toch zoeken lang zamerhand meerderen hun vaderland op. Als vermoedelijk opvolger van Mr. Treub als minister van Landbouw, worden genoemd de Heeren H. J. Lo- vink, directeur van Landbouw te Bui tenzorg en Dr. P. van Weideren baron Rengers, voorzitter van de Friesche Maatschappij van Landbouw. Een nieuw artikel is in het ontwerp- staatsbegrooting (binnenlandsche zaken) ingelascht met de bedoeling om f 100.000 te bestemmen als kosten van onderhoud en verdere uitgaven van tengevolge van den oorlogstoestand uit het bui tenland naar Nederland «itgewekenen en van tengevolge van den oorlogs toestand behoeftig geworden, in Neder land verblijvende buitenlanders. Hierbij teekent de minister aan, dat de uit het buitenland met name uit België gevluchte personen, goeddeels van Belgische, maar ook van Holland- sche en wellicht van andere nationali teit, ten deele door de zorg van het departement van oorlog zijn onderge bracht in kampen. De kosten hiervan worden door dat departement gedragen. Als een merkwaardigheid kan worden medegedeeld, dat de hoofdprijs (f 100,000) van de tegenwoordige Staatsloterij Maandag bij den aanvang der trekking van de 5de klasse is gevallen op het nummer 1513, dat het eerst uit de bus getrokken werd. Bij Hontenisse zal van regeerings- wege een kamp voor 10,000 personen 1 worden opgeslagen, die eigenlijk niets meer hebben te verliezen, terwijl de bepaald slechte elementen naar Veen- huizen worden getransporteerd. Marktberichten. 's-Bosch, 23 Oct. Op de heden gehouden veiling werden aangevoerd 7890 gegaran deerd versche inl. hoender-eieren, waarvoor werd besteed van fl.38 tot fl.41 perK.G. Bussen, 22 Oct. De prijs der boter was heden f 1,58 tot f 1,65. Aanvoer 104 Kilo. Zetting fl,60. Eieren fl,70 de 26 stuks. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. 23 Oct. 0.99 M. 24 25 26 0.99 0.94 1.26 Laag Water. 0.39 M. N.A.P. 0.40 0-40 0.47 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 26 Oct. 1.34 M. boven 0. 27 1.30 Waterhoogte Maastricht (brug) 26 Oct. 0.76 M. beneden 0. 27 0.63 Aclvertentiën. De Heer en Mevrouw STE1NZden Duytsen, geven kennis van de geboorte van hun DOCHTER ANNA ELISABETH CHRISTINA. Heusden23 October 1914. Mevrouw BESSEM, West wagenstraat D 486 Gorinchem, vraagt zoo spoedig mogelijk eenigszins met koken bekend. om te witten, T ES KL O O voor één of meerdere jaren. Te bevragen bij M. VAN DIJK, Opzichter te Meeuwen (N.-Brabant). Omstreeks 4.87.50 H.A. Ook in perceelen- zal op Woensdag 18 November 1914, des nam. 9 uur, in het Café „WINK", te Werkendam, a. Ruim 34 Hectaren 4-jarig Houtgewas, en b. 30 Hectaren Rietgewas, op- en aan „de Bloemplaat of de Dood", onder Made en Drimmelen. Voorts: c. Ongeveer 19 Hectaren 4-jarig Houtgewas. d. 86 Aren 2-jarig Houtgewas, en e. 16.45.80 Hectaren Rietgewas, onder Werkendam, deWerken, Sleeuwijk, Almkerk, Uitwijk, Andel en Hardinxveld. Alles omschreven bij boekje, dat gratis verkrijgbaar is ten kantore van den No taris, en op aanvrage franco doorhem wordt toegezonden. Aan belanghebbenden wordt biermede bericht, dat onze Agent, de Heer ARIE VINE Cz. te Wondrichem, onder de wapenen is, en men zich, wat het Agentschap betreft, heeft te wenden tot den Heer C. VINK Az., zijn vader, die voor alles zal zorgen. De Directie der Hollandsche Veeverzekering te Alkmaar. Notaris Kerkhoven te Werkendam, zal Donderdag 5 November 1914, nam. 2 uur precies, in het Calé Wed. v. d. WIEL aldaar, voor Notaris Mr. S. C. VAN APPELTERE, te 's-Gravenhage, voor het seizoen 1915: den hoog omkaden en puiken bouwpolder, genaaamd „de 11 iddelwaard", met KEET, RIETGORS en KADE, groot 95.49.85 II..V, om de bouwlanden met tarwe, haver, boo- nen, erwten en aardappelen, ter keuze van den huurder, te bebouwen en kade en riet land naar hunne bestemming te gebruiken. De polder heeft uitweg over den Bloed akker naar het Steurgat. Breeder bij biljet omscheven. Inlichtingen bij den Opzichter J. E. van Breugel, op Boerenverdriet, nahij den Nieu- wendijk, onder Almkerk, en ten Kantore van Notaris Kerkhoven, voornoemd. Notaris Kerkhoven te Werkendam, zal op Donderdag 99 Delober 4944, des voormiddags 40 uur, w gens einde der huur, op den Polder „Middelste Kievitswaard" onder Werkendam, aan den Bandijk, bedrijfboer L. J. VAN SANTEN, a eonlanl 3 Werkpaarden, Hengstveulen, 4 onde Vaarzen, 10 Hokkeling- Vaarzen, l1 -jarige, zwartbonte Stier, Roerenwagens, Karren, Paardentuig en verden Gereed schappen. Bezichtiging op den 'erkoopdag voor middags van 8 tot 10 uur. Alles breeder bij biljet omschreven. Notaris Kerkhoven te Werkendam, zal %Voensdag 4 November 1914, nam. 9 uur precies, in het Café „ZWETS" aldaar, Ongeveer 96 Hectaren voor 't mes af, bijzonder geschikt voor Schil band, voor den Heer W. P. KA US in het omschreven bij biljet en notitie, welke laatste, op aanvraag aan den Notaris, kosteloos wordt toegezonden, Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen don daarop volgenden dag, voorm, Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alten, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings- vren, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure, '8-Bosch. t Goederen voor Delft, NSuurdiugen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Ij lormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij B. VAN KUIJK, Wilhei- minaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. levert nieuwe biljarten volgens laatste systeem, met de nieuwste banden „AMERICA", die door het afgeven van haar zuiver eöect uitmunten boven alle andere. OOK STEEDS VOORHANDEN Gebruils.te Biliarten, tegen zeer billijken prijs. Verder verkrijgbaar alle biljart-benoodigd- heden, als: laken, Queuen, ivoren- en imitatie-ballon, pommeranzen. ouwels, etc. Reparation geschieden spoedig, net en billijk. ÊJiKEybAil. De zetting der ioter u deze week op de markt 75 cit., n de winkelt dm 80 et', pet half kilo. Eieren f 2.10 de 26 ttukt. SLEEU WIJK. De zetting der boter bedraagt 80 et ver half kilo en die de-r eieren f 2 30 de 26 ttukt. ROTIERDAE, 26 October. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 367 vette runderen, magere dito 87 vette en grazkatveren, nuchtere kalveren2309 tehapen of lammeren, i486 varkent, biggen. De pry zen waren alt volgt: runderen le kwaliteit 84 le kw 74 cent, kalveren 1 ekw. 105 le kw 95 et, tehapen le kw 50. 2e kw. 40 et. vette varkent 62 a 68 et. licht toort 56 et. per kilo. OOSTEREOUT, 27 Oct. Boter f 1,46 a 1,50 perKg. Eieren f 0.25 en 0,28 de 4 stuk: Raephorststraat 85-87 - Zoomstraat 62-64. imUF Geleverde Orgels o. m. Groote Kerk te Woudrichem, Groote Kerk te Rijswijk N.-Br.J Groote Kerk te Tfooae Zwaluwe.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 3