eieren te voorschijn, die hun wapens neerwierpen en zich schaarden om te worden weggeleid. Allen waren uitge hongerd en verkleumd en dankbaar, dat zij nu aan de ontberingen konden ontkomen, die zij hadden te doorstaan sedert hun bevel was gegeven om het bosch te bezetten. Tevergeefs hadden ze hier gewacht op aankomst van voor raden en hun toestand was tenslotte zoo treurig, dat ze bladeren kauwden om den honger te stillen. Ze grepen daarom de eerste de beste gelegenheid aan om zich over te geven. De tegenstrijdigheid der oorlogsbe richten maakt 't nog altijd moeilijk een zuiver overzicht van den toestand te krijgen. Zoo meldt een Reutertelegram uit Londen dd. 28 November. De Morning Post legt den nadruk op de belangrijkheid van Ruslands laatste overwinning en zegt, dat als het ver teld zal mogen worden, de heele wereld verbaasd zal staan, want de Russen hebt en aan de beste Duitsche troepen reeds een slag toegebracht die ongekend is sedert de dagen van Napoleon. Het publiek begrijpt niets van het stil zwijgen van officieele zijde, doch het blijft vertrouwen hebben. De eenige vraag is of een gedeelte van de Duitsche troepen ontkomen kan. In het gelukkigste geval is toch de kern van het leger onherroepelijk ver loren. Meer dan 2500 inwoners van Den- dermonde zijn in hunne woningen teruggekeerd. In het klooster van St. Vincentius a Paulo, dat tijdens het bombardement grootendeels gespaard is gebleven, heeft men keukens inge richt, welke in het onderhoud van ru in 1000 personen kunnen voorzien. De schade, welke door het bombar- demeut is veroorzaakt, wordt op 80 millioen francs geschat. De schaarschte van levensmiddelen wordt levendig gevoeld. De geweldige reserve aan soldaten voor het Duitsche leger komt in het nieuwste bericht over de resultaten van de legeraanvulling het best tot uitdruk king. Er werden 395 000 weerbare man nen in dienst gesteld, 118.000 werden bij de landstorm ingedeeld, 89.000 bij de reserve, 52.000 waren vrijwilligers. Het getal der ter beschiking staande dienstplichtigen, die trots de groote legeruitbreiding in het jaar 1913 niet werden ingelijfd, bedraagt voor dien jaargang alleen reeds 227.000 man. Vrijdag zijn er te Gent door Engel- scbe vliegers 9 bommen geworpen in de buurt van de Voorhaven. Twee bom men ontploften niet, één kwam er in het water terecht. Twee werklieden wer den licht gekwetst en enkele bommen richten stoffelijke schade aan. De pe- troleumtanks, waarop de aanval blijk baar bedoeld was, werden niet geraakt. De Duitschers schoten op de vliegers, die in de richting van Eecloo zijn ver dwenen. Het bericht dat Duitschland voortaan timmerhout als oorlogscontrabande zal beschouwen, wekt groote verontwaardi ging in Zweden en Noorwegen, waar men dit besluit als kwade trouw be schouwt. Volgens de Times zou er in Zweden sprake van zijn Duitschland uit te dagen door het timmerhout on der bescherming van Zweedscheoorlogs schepen te verzenden. Dat de Duitschers op alles bedacht zijn, bleek ook hieruit, dat men, toen het een week geleden vroor, in Noord- Vlaanderen troepen zag komen, van houten schaatsen voorzien. Volgens een mededeeling uit betrouw bare bron schat men de verliezen der Franschen tot 1 November op 130 000 dooden, 370.000 gewonden enl67.000 ge vangenen, terwijl de verliezen, der Oos tenrijkers in de eerste 3 maanden van den, oorlog op 900.000 man geschat worden. PlaataelUk Nieuws. Voor Dames- en Kinderkleeding de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's-Her togen bosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. *Heusden, 2 Dec. Naar wij vernemen heeft de door de dames gehouden collecte, voor een Kerstgave aan militairen, opgebracht f 80. Drimmelen. J.l. Donderdag zijn de alhier gedurende 6 weken verblijf hou- ^dende Belgische vluchtelingen weder naar Berchem vertrokken. De waterlanders, die bij de meesten van hen voor den dag kwa men bewezen de erkentelijkheid voor het geen te hunnen behoeve was gedaan. Ook bij hun vertrek ondervonden ze de blijken, waaronder niet onbelangrijke, van deelne ming in hun lot. Werkendam. Gisteravond ver gaderde de gemeenteraad alhier. De onder werpen ter behandeling waren: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming veearts. 3. Benoeming lid van het Burger lijk Armbestuur, wegens periodieke aftre ding van den heer H. Cornet. 4. Vaststelling Gemeentebegrooting dienst 1915. 5. Bezwaarschriften Hoofdelijken Omslag. Capelle, De alhier verblijvende Belgische vluchtelingen zullen van uit de villa van den Burgemeester worden over bracht naar een leegstaand huis in het dorp. De villa moet voor den 1 December, in verband met den verkoop daarvan, worden ontruimd. Het aantal vluchtelingen bedraagt nog 72. Vrijdag jl. ontstond er begin van brand in een bij de kerk staande loods. De klokluider wist uitbreiding te voorkomen. J. Ie Sage viel Zaterdag in de haven. Zijn broertje D. haalde hem eruit. Enkele dames collecteeren in de ge meente voor Kerstgeschenken voor de sol daten; ongeveer f 25 is reeds opgehaald. Was de zangvereeniging ,,'t Roze- knopje" alhier eerst voornemens om een uitvoerding ten bate van de werkloozen in deze gemeente te geven, 1.1. Zaterdag werd besloten de opbrengst der uitvoering voor de kas te bestemmen, omdat alhier nog zoo goed als geen werkloosheid bestaat. Mocht deze onverhoopt nog ontstaan, zoo zal een volgende uitvoering voor dit doel wordén gegeven. 's-Clravenioer. Van den land bouwer P. Melsen alhier is eene beste kalf koe bezweken tengevolge van het inslikken van eene knol. Nog steeds verblijft hier op 's Rijks kosten een gezin uit België, dat nadat eerst was bepaald naar Kaatsheuvel zou vertrek ken, nu met toestemming van den Commis saris der Koningin hier voorloopig eene eigen woning is verschaft. Onze ingezetenen holpen deze arme lieden verder aan eenige meubels. Kaatsheuvel. J.l. Woensdag zijn de heeren A. Mandemakers en C. Hommel, notabelen der Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk, met algemeene stemmen herkozen. In 't geheel werden 22 stemmen uitgebracht, die allen geldig waren. J.l. Dinsdag werd J. T., van den Loonschendijk, die onlangs bij het laden geheele collectie is. En u dacht nog wel, dat ik geen zaken hadl Wat zou ik het heerlijk vinden, om eens met u te gaan wandelen of rijden I Zoo'n enkel keertje maar 1 Wij zullen eens zien. Een nieuwe zucht volgde. Ja, dat is 't altijd; wij zullen eens zien, misschien De vader speelde in gedachten verzonken met de lange, blonde vlechten van zijn kind, en wilde juist, onwillekeurig getrof fen door een paar groote tranen, die lang zaam tusschen de wimpers naar voren dron gen, een hartelijk antwoord geven, toen de portière van het kabinet opgeheven werd Anton, de trouwste kamerdienaar van zijn heer, een oud man met witte haren, en achtenswaardig uiterlijk, verscheen op den drempel, en vroeg: Mijnheer Fulgence Guillard vraagt of mijnheer de baron te spreken is? Zeker, laat hem binnen komen. Maroella stampvoette van woede. Hij al weer, dat mensch zal ens nog ongeluk aanbrengen. De baron sprong op, als van een adder gestoken dat gezegde van zijn dochtertje sprak den angst, die ook hem somwijlen bekroop, in woorden uit. Ga heen, zeide hij ruw. Een kreet van verzet volgde. Ja, ant woordde zij, ik zal miss Brampton, de kwa- keres, mevrouw Brauer en signorina Ju liette Sporzi maar weer gauw opzoeken en mijn piano-onderwijzer en mijn dansmeester. Dit is mijn familie tegenwoordig, nu ik geen moeder meer heb 1 Marcella Zij wierp zich in haar vaders armen. Beknor mij, smeekte zij, sla mij, als gij wilt, maar o, heb mij een weinig lief. Fulgence Guillard trad binnen, zij wendde het gelaat naar den baron, en vroeg om een kus; even drukte hij, in gedachten rer an boomen een gecompliceerde beenbreuk p iep, naar Berg en Dal bij Nijmegen ervoerd. Hoewel hij aanvankelijk goed genas en sedert eenigen tijd uit het zieken huis te Dongen was teruggekeerd, bleek zijne overbrenging naar een ziekeninriebting in voormelde plaats noodzakelijk. Daar zal zijn been met X stralen onderzocht en zoo noodig geëlectriceerd worden. Deze week is men in de consistorie der Ned. Herv. kerk te Loonschendijk, onder leiding van mevr. Japchen en mej. Verhoeven, met het breien van bivak mutsen begonnen. Een 30-tal meisjes nemen er aan deel. §prang. J.l. Donderdag had zekere H. alhier het ongeluk van den zolder te vallen. Liet het gebeurde zich eerst ernstig aanzien, bij nader onderzoek bleek dat hij er met den schrik en enkele kleine kwetsu ren afkwam Door den Commissaris der Koningin zijn de Wethouders, de heeren J. C. Maijers en B. Verhoeven herbenoemd tot zetters der directe belasting in deze gemeente. Door Gedeputeerde Staten is aan deze gemeente een buitengewone subsidie van f 950 toegekend. Met algemeene goedkeuring is door den gemeenteraad de jaarwedde van onzen eminenten veldwachter met f 25 verhoogd. Maandagmiddag viel het 6-jarig dochtertje van zekeren V. toen een harer speelkameraadjes haar optilde, door de rui ten der N.-B. winkelvereen. alhier. De ruit werd totaal verbrijzeld en het kind kreeg een diepe wonde aaD haar hoofd welke na veel bloedverlies gehecht moest worden. Evenals op vele andere plaatsen hebben ook hier eenige dames het initiatief genomen om ook voor onze militairen bivakmutsen te breien. Een flink aantal zal hier in orde gemaakt worden, welke dan met strenge koude goede diensten zullen bewijzen. De veehouder H. alhier vond gisteren een zijner beste melkkoeien dood in den stal liggen. Dat zulks een groote schadepost is, valt niet te betwijfelen. diept, de lippen op haar voorhoofd en gaf haar toen een wenk om te vertrekken, Inwendig woedend ging zij het vertrek door en wierp in het voorbijgaan met het air eener beleedigde koningin een blik vol haat op den man, die haar gebabbel verstoord had; twee groote tranen rolden langs haar wangen. Kinderen hebben dikwijls een scherper waarnemingsvermogen dan ouderen van dagen en zij raadde alles. Baron Maxime Raynaud, haar vader, had haar lief, evenmin als hij haar moeder liefgehad had, een blonde zwakke vrouw, wier portret boven het bedje hing, waarin zij haar kinderdroomen droomde. Over gelaten als zij was aan dienstbaren had zij er genoeg van gehoord en er is maar weinig dat aan een kinderoor ontsnapt. Zij voelde, dat zijn liefde en genegenheid, zijn wenschen en verlangens elders waren. Reeds dikwijls had zij den geheimen agent het kabinet van haar vader zien binnentreden, en zij herinnerde zich ook hem op Combiers gezien te hebben; wat kwam hij met zijn slinksche, huichelach tige manieren toch uitvoeren Hij boezemde haar terecht wantrouwen in en zij had een afschuw van hem als van een venijnige adder of giftigen schorpioen. De deur was achter haar gesloten, want Anton had nauwkeurig het bevel van zijn meester opgevolgd. De begroeting tusschen Fulgence en den baron was vrij en ongedwongen, er bestond immers een band tusschen hen, waarop de geheime agent niet weinig trotsch was, en met meer recht dan de rechter van instructie Bazouges kon hij er zich op be roemen, zijn zaak tot een goed einde ge bracht te hebben, zijn opdracht was ver vuld, dat moest de baron erkennen, die graaf Jan De M&rcilles uit den weg ge ruimd wilde hebben, en nu zijn wensch Verslag van het verhandelde in de Raads vergadering van Sprang, den 25 November 1914. Afwezig de leden Maijers en Rijken. Na opening der vergadering en goedkeu ring der gelezen notulen, deelt de Voor zitter mee dat tot Zetters zijn herbenoemd de heeren B. Verhoeven en J. Maijers en dat bij kon. besluit aan de gemeente een buitengewone subsidie voor onderwijs over 1914 is toegekend van f 950, Aangenomen voor kennisgeving. Aan de orde van behandeling worden gesteld de volgende punten: 1. Goedkeuring begrooting Burgerlijk Armbestuur voor 1915. Met algemeene stemmen goedgekeurd in ontvangst en uitgaaf op f 2321,48. 2. Voorstel tot onderhandsche verhuring van een kamer onder het Raadhuis, voor 1 jaar aan P. de Jong voor f 40, Met algemeene stemmen aangenomen. 3. Vaststelling kohier der hondenbelas ting, no. 2, dienst 1914. Met algemeene stemmen vastgesteld op f 5,50. 4. Voorstel van Burg. en Weth. tot ver hooging van het salaris van den veldwachter met f 25, Met algemeene stemmen aangenomen. De pensioensgrondslag van den veld wachter wordt voorloopig vastgesteld op f 475,—. 5. Voorstel tot verhooging van het maxi mum te heffen bedrag van den hoofde lijken omslag met f 300, Met algemeene stemmen aangenomen. 6. Voorstel om het nadeelig slot der re kening over 1913, dat ontstaan is door het doen van buitengewone uitgaven die uit de gewone middelen gekweten zijn, te dekken door het sluiten van een onderhandsche geldleening van f 400,tegen den koers van 4} ten honderd k pari. Met algemeene stemmen aangenomen. 7. Vaststelling van de plaatselijke be grooting voor 1915. Met algemeene stemmen vastgesteld in ontvangst en uitgaaf od een bedrag van f 10142,65*. 45 P 6611 Hierna wordt de vergadering geeloten. Verslag van het verhandelde in de Raads vergadering van 's-Gravemoer, den 28 No vember 1914. Met kennisgeving is afwezig de heer C. Blok, wethouder. Na de gewone opening der vergadering worden de notulen van 23 October j.l. ge lezen en onveranderd goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat de heer dr. W. Wijbrands zijne benoeming als ge meentegeneesheer en de heer H. Versteeg, die als armmeeater hebben aangenomen. Op een ingekomen adre3 van den Ker- keraad der Geref. kerk, verzoekende ver gunning tot het leggen van buizen onder den gemeenteweg tot afvoer van het regen water van den berm voor de pastorie, wordt conform het voorstel van B. en W. goed gunstig beschikt. Een adres van de algemeene tuchtunie wordt na lezing voor kennisgeving aange nomen. De Voorzitter deelt mede, dat de Wet houders het gewone schoolbezoek hebben gehouden, dat door Ged. Staten aan het Armbestuur machtiging is verleend tot het opnemen van f 2000 voor meelaankoop en dat Ged. Staten de voorgestelde wijziging der gemeentebegrooting over 1914 hebben goedgekeurd. Aan de orde is de voorloopige vaststel ling der gemeentebegrooting over 1915. Bij monde van den heer G. Verhagen, als rapporteur der commissie van onderzoek, wordt voorgesteld den post schoolgelden eenigzins te verhoogen, waarvoor na toe lichting van B. en W. evenwel geene termen aanwezig zijn; den post voor schrijfloonen vooralsnog te schrappen, doch deze op de begrooting 1914 te brengen, waartoe wordt besloten en den post der leermiddelen te verminderen, waartoe na toelichting niet wordt overgegaan. De begrooting verder in stemming gebracht, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Ged. Staten verlangen herziening van het reglement van orde voor den Gemeenteraad, waarom B. en W. een geheel nieuw ontwerp hebben ingediend. De heer Beunis merkt op, dat het oude reglement zijns inziens goed is en bovendien beter dan het nieuwe en maakt vervolgens verschillende opmer kingen en vergelijkingen. Na wikken en wegen wordt het ontwerp met eenige wij zigingen met algemeene stemmen aange nomen. Bij verschillende stemmingen wordt nog uitgemaakt, hoe het stembureau voor 1915 zal zijn samengesteld; de heer A. Kielen wordt eerste lid, G. Verhagen, tweede lid en W. Versteeg derde lid. B. en W. worden op hun verzoek ge machtigd tot den verkoop van klei en mest in 1915 en tot het doen van eenige kleine overschrijvingen op de begrooting 1914 uit den post onvoorziene uitgaven. Tot behandeling van ingekomen reclames o]) den hoofdelijken omslag en tot vaststel ling van een suppletoir kohier dier belas ting, worden op voorstel des voorzitters de deuren gesloten. liimieiilaiid. ten volle vervuld zag. De schurk kwam nu het bedongen loon halen. Zijn wij alleen? vroeg hij, terwijl hij op een stoel bij het bureau plaats nam. Alleen. Wij kunnen dus spreken? Ja, zonder zorg. Ik geloof, dat gij voldaan kunt zijn, mijnheer de baron? Dat ben ik. Op 't oogenblik is de echtgenoot der schoone Helena op staatskosten op reis en bevindt zich halfweg een liefelijk oird, dat Cayenne heetl Fulgence Guillard-alias Hans Straub, was zeer tevreden over zichzelf, en die tevredenheid steeg hem naar het hoofd; hij had een meesterlijken slag geslagen en vervolgde opgewekt: Wie het doel wil, moet de middelen willen. Wij hadden de keus tusschen Nou- méa en Cayenne maar te Nouméa is het vrijer en kan men gemakkelijk ontsnappen, want het toezicht is daar zwakte Cayenne 1 ontsnapt bijna niemand en sterft men 8j>oedig, de gemiddelde levensduur is heel gering mijnheer de baron, en zoo hebben we door lang aanhouden Cayenne gekregen. Graaf Jan wordt er heen gebracht met dien strooper, dien de baron zich nog wel her inneren zal, voegde hij er vergenoegd in zijn handen wrijvend bij. Men komt ver met goede kruiwagens. De baron glimlachte en vroeg: Dus beschouwt gij uw opdracht als geëindigd De schurk beantwoordde die vraag met de wedervraag. Wat schiet er nog over? De bankier boog toestemmend. Ik moet u dus uw honorarium maar uitbetalen, zeide hij. Hij stond op en opende een lade der Inzake de treinverbinding met Ant werpen lezen wij Ingevolge beschikking van de mili taire autoriteiten te Antwerpen, mogen tot nader order van Roosendaal naar Antwerpen C. S. dagelijks drie treinen loopen, vertrekkende 7 en 11 20 's och tends en 3 uur 's namiddags. Er mag maar één trein per dag van Antwer pen C. S. naar Roosendaal terugaan komst te Roosendaal 11.56j 's ochtends. Naar aanleiding van het bericht, dat ook de vrachtdienst Hoek van Hol landHarwich tijdelijk is gestaakt, wordt aan het „Hbld." uit Rotterdam gemeld, dat het vleeschvervoer door de booten der tot de „pool" behoorende reederijen zal worden overgenomen. Met ingang van 1 dezer rijden er dagelijks weder 3 treinen van Roosen daal naar Antwerpen en terug. Op de Zuiderzee, op ongeveer een uur afstand van De Lemmer is, in den nacht van Woensdag op Donderdag de Lemmernachtboot met de salonboot ran de HollandFrieslandlyn in aan varing gekomen. De salonboot, waarop 45 passagiers, kreeg een groot gat in de zijde, boven den waterspiegel. Doordat de zee kalm was, kon de boot, met een uur ver traging, De Lemmer bereiken. De vracht boot bekwam geen letsel. De passagiers, die meenden dat de boot opeen mijn was gestooten, brachten eenige angstige oogenblikken door. Het aantal ondersteunde vluchte lingen in Zeeland bedraagt thans 23.4u0. De meest belaste gemeenten zijn: Vlissingen met 3700, Kruiningeu- Hansweerd 3200, Middelburg 1600, Sluis 1400, Oostburg 14J0, Clinge 800, Hontenisse 700, Axel 500, Terneuzen 500, Goes 480, Breskens 450, Graauw 400, Wemeldinge 400, Aardenburg 330 en bovendien in het kamp te Honte nisse 1300. Van de 109 Zeeuwsche gemeenten zijn er slechts 15, waar geen behoef tige vluchtelingen zijn. Buiten de hier genoemde gemeenten varieeren de ge tallen van 10 tot 300. Uit Oostburg seint men aan de „N, R. Ct." dd. 30 November: Op denzelfden tijd als de vorige week werden heden namiddag de bewoners wederom opgeschrikt door hevige kanon schoten, die alles deden trillen en by sommige bewoners de deuren der wo ningen openspringen. Hoogstwaarschijn lijk is de haven van Zee brugge ander maal door de Engelsche vloot be schoten. Onder het opschrift „Waarom wij alleen?" schrijft „de Standaard": In Engeland heeft men, om de oor logskosten te dekken, niet het benoo- digde geld uit het kapitaal genomen maar een leening uitgeschreven. In Duitschland deed men precies zoo. Niet anders in Oostenrijk Hongarije. Frankrijk dito. 't Ging zoo overal. Bezit nu alleen ons land een clubje finan ciers, dat 't beter weet, en moet nu de zin en de wil van dit clubje tegen aile reden in worden voortgezet? Vraagt men, wat hier dan achter zit? Dan is het antwoord: Misschien een geheimpje, dat we eerst later be spreken zullen. Maar dan toch ook iets, dat nu reeds publiek kan worden aangewezen. Het is dit feit, dat nog pas onlangs toen Duitschland overging tot uitbrei ding van zijn leger, niet een leening, maar een gift van het kapitaal werd gevraagd, die dan ook inkwam. Maar wat was daarbij tnsschen toen en nu het allesdoend verschil? Dit, dat het toen vrede was. Dat toen de effecten op normaal cijfer ston den. Dat er toen een prijslijst op de Beurs was. En dat juist dit voor alles noodige nu ontbreekt. Of is het niet alzoo, dat thans de waarden zeer ge daald zijn? Hebt ge nu uw millioenen bij absen tie van Beurs of bij gedaalden waarden stand, dan komt het verlies dat in die daling lag, nooit weer terecht. Dat weet men in alle landen. Daarom schrijft men in alle landen nu een leening uit, om dan na den vrede, als de toestand weer genormaliseerd is, die schrijftafel waarin Fulgence Guillard een schuinschen blik poogde te werpen, tien stapels blauwe bankbiljetten lagen op den bodem en zoo op 't oog moest iedere bundel honderdduizend francs bevatten. Daar was dus het millioen I Doodbedaard nam de baron de helft er uit en telde ze op de schrijftafel uit; een oplettend toeschouwer zou iets minachtends opgemerkt hebben in de wijze waarop hij den bloedprijs aan zijn handlanger toe wierp. De Duitscher, die in zijn lange schurkenloopbaan, wel andere beleedigende ondervindingen had opgedaan, vertrok geen spier. Vijf maal honderdduizend francs, is dat genoeg? vroeg de baron. Het dubbele zou beter zijn, was het directe antwoord. Gij zult het hebben. Wanneer? Eerst nog eenige inlichtingen I Ik ben tot uw orders! Waar is de gravin De Marcilles? Weet ge dat niet? Ik weet dat zij sedert drie weken in Parijs is. Dat is zoo. Maar ik weet niet waar zij woont. Rue de Veneuil op de vijfde ver dieping. Nummer Twee en zeventig. Gij zijt een onschatbaar persoon. Met een nederig gebaar nam Fulgence Guillard die lofuiting aande baron schreef in zijn zakboek; toen begon hij opnieuw te vragen: Waarvan leeft zij Zij leeft niet, zij vegeteert. Alleen? Met haar dochtertje en een dienstbode. Wat doet zij? Somtijds gaat zij 's avonds eens uit om op het plein der Invaliden te wandelen, waar het dan heel eenzaam is. Overdag loopt zij, niettegenstaande zij pas van haar zware ziekte hersteld is, de ministeries af, om te weten te komen waar haar echt- genoot is en de toestemming te verkrijgen naar hem toe te mogen gaan. En wordt zij daar ontvangen? Neen, nergens, dank zij de genomen voorzorgen. Zij zal wel spoedig den moed laten zinken Ik geloof dat het al zoover is. En burggraaf César De Marcilles Is verdwenen. Volgens betrouwbare mededeelingen heeft hij zich te Saint Nazaire, naar Buenos-Aires of Montevideo ingescheept. 't Is goed. Fulgence Guillard borg zorgvuldig de bankbiljetten van den baron in zijn por tefeuille en vroeg toen brutaal: En de rest? Die moet gij verdienen. Hoe? O dat is gemakkelijk genoeg. Ik luister. Baron Raynaud aarzelde even, ofschoon de onderlinge verhouding der beide schur ken de grootste openhartigheid bij 't be spreken hunner plannen toeliet. Gij zult de rest van het millioen ont vangen, zeide hij op kouden toon, op den dag dat de gravin De Marcilles niet alleen verlaten te Parijs. Maar weduwe is, vulde Guillard met een knipoogje aan. 't Is een genot om met u te praten, gij hebt maar een enkel woord nood'g. Een halt woord is genoeg. (Wordt vervolgd).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2