Bestuur der Domeinen. inschrijving verpachten, ERFHUIS Openbare Verkooping Woonhuizen c.a., Bestuur der Domeinen. Voor onxe JjezeFfï Zestig Cents GEBONDEN i Vijf en tachtig Cents Verkrijgbaar in Veerman's Boekhandel, P. J. SCHETSELAAR, is de Gorinchemsche Uurwerken- en Orgelhandel van I'll. Tan »UK. Amerikaansche Orgels, Firma H. J. MENKENS, Telef. 151. Gorinchem, zoekt voor de geheele Langstraat en het Land van Heusden, V ertegen woordiger. A. Het vierde perceel van boven af van „de Herptsche Waard", groot 2.83.40 H.A. B. Het tweede perceel van boven af van „de Schapenwaard", groot 2.79 H.A. 0. Het derde perceel van boven af van „de Schapenwaard", groot 3,49,30 H.A. D. Het tweede perceel van boven af van „de Koningswaard", groot 3.75 H.A. De Notaris J. J. van der Kaaden, verkoopen Landbouwerswoning met Boom gaard, Bouw- en Weiland, te DeWerken. verkoopen Een groote partij Iepen-, Canada-, Noten-, Eiken-, Esschen- en Kastanjeboomen, Griend- en Brandhout, onder Giessen, Alm kerk, Werkendam en deWer- ken, breeder bij notitiën om schreven. Notaris Kerkhoven,te Werkendam, HEUSDEN. Langendijk 144, GORGUM. Een oud adres Horloges, Regulateurs, Pendules, Wekkers enz. gr KOOPT steeds in den Bosch's Goedkoopste Manufacturen en Beddenmagazijn DE KROON', Eind Langendijk. te Almkerk. 5 Koeien, 1 Pink, 3 Kal veren, 1 Hit, 2 Vette Varkens, 6000 k.g. best Hooi, 12 H.L. Aardappelen, 500 k.g. Man gel wortelen, eene partij Mest. veilen en verkoopen: Hoogstraat 635, opgericht i883. Gorinchem, leaning af te lossen. Ons land alleen weet 't beter. Of liever, niet ons land, maar in ons land een club van finantieele grootbeden, en achter die club aan komt dan een nasleep van heele en halve socialisten, die blijkbaar nu reeds er schik in hebben, als het luk ken kou, om weer een goed brokstuk van ous zoo klein volkskapitaal te ver* nietigen. De correspondent van het „Hbl." te Rotterdam meldt Terwijl tot dusver overvloed van Duitsche steenkolen hier werd aange bracht, zoodat de industrie en de scheepvaart daaraan geen gebrek had den, is daarin in de laatste dagen groote verandering gekomen, terwijl gevreesd schijnt te worden, dat ook verbetering iu den eersten tijd zal uit blijven. Wij vernamen dat zulks hier aan moet worden toegeschreven, dat terwijl de Duitsche regiering tot dus ver het personeel in de mijnen en in verschillende iudustriën ongemoeid heeft gelaten, om zoo weinig mogelijk het economisch leven te verstoren, thans door den drang der omstandig heden hiermede niet kan worden voort gegaan. Inderdaad is dan ook in het Westfaalsche koleudistrict de nog werkzame landweer onder de wapenen geroepen. Hierdoor zal de productie wel zoo verminderen dat daarna voor het buitenland niets gemist zal kun nen worden. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 27 Nov. 1.43 M. 0.75 M. N.A.P. 28 1.04 0.90 29 1.51 0.91 30 1.02 0.67 Waterhoogte Maastricht (brug) 30 Nov. 0.27 M. beneden 0. 1 Dec. 0.03 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 30 Nov. 2.44 M. boven 0. 1 Dec. 0.03 T U verten tiën. Met weemoed des harten, geven wij kennis van het overlijden, in hope des eeuwigen levens, van onze zeer geliefde Moeder TEUNTJE DE WIND, Weduwe van Bartel van Berkel, in den ouderdom van bijna zestig jaren. Jongstleden Zaterdag, 's mor gens ten 4£ uur, verwisselde zij het tijdelijke met het eeuwige. VAN BERKEL. BARTEL VAN BERKEL. Het Hbld. meldt, dat het gemeente bestuur van Amsterdam in overleg met het departement van oorlog, een voorraad aardappelen van ongeveer 100,000 H.L. heeft aangekocht. Deze aardappelen zijn voor een deel „ge kuild" op een terrein, eenige hectaren groot, gelegen aan den overkant van het IJ, bij de Plantenboterfabriek. Daar zijn de aardappelen in kuilen opgesta peld en met stroo en klei overdekt. Het overige deel van de aardappelen is opgeslagen in loodsen van het En trepöt en van een der veemen. Tot dezen aankoop werd overgegaan, omdat gebleken was, dat er gewoonlijk slechts voor enkele dagen voorraad in Amsterdam is, hetgeen met het oog op een eventueele belegering niet zon der bedenking zou zijn. De thans aan gekochte voorraad is voldoende voor een maand. De bedoeling zit voor, een deel ervan te verkoopen door in den loop van den winter eenige partijen aan de markt te brengen. Een eventueel verlies op den verkoop zal eensdeels door de regeering worden gedekt, an derdeels uit het buitengewoon crediet van vijf ton worden bestreden. j Tevredenheidsverklaring:. Van wege de vlugge en coulante schade regeling betreffende mijn gestorven paard, betuig ik aan de Directie der Tlge- meene Paarden- en Meever zekering: MaatsehappU te 's-Gra- venhage (De Oude Zwolsche van 1895), Di recteur Linthout, mijn volle tevredenheid. Door hare billijke en vaste premiën, ver dient deze onderneming iederen paarden- en veehouder te worden aanbevolen. J. J. v. d. KA ADEN, Notaris. Hoofd-Inspecteur de heer J. v. d. MEIJ- DEN, De Werken. Goed ingevoerde Sigaren fabriek, met prima fabrikaat, van af f 15,p. m., een goed in ge voerden Brieven met volledige inlichtingen, onder lett. B, Boekhandel L. J. VEERMAN, Heusden. Kerknieuws. Heusden. Door de gemeenteleden der Herv. Kerk alhier, is Vrijdag 1.1. her kozen als ouderling de heeren G. van Ever- dingen en als diaken de heer J. Zonneveld. Voor de laatste functie werd gekozen de heer J. A. Steinz, in plaats van den heer K. A. van Rijswijk, die naar elders ver huisde. Een in de Herv Kerk alhier gehouden collecte voor de zending heeft opgebracht f 22.90. liesoljen. De gehouden „Unie^-collecte in het Ned. Herv. kerkgebouw heeft ruim f 5 opgebracht. Capelle. De nieuwe predikant ds. Koster hoopt half Januari a.s. alhier zijn intrede te doen. Sprang. A.s. Zondagmiddag hoopt ds. Pop, pred. bij de Ned. Herv. kerk alhier afscheid van deze gemeente te nemen. Donderdagavond e.k. zal de gewone jaarhjksche verkiezing voor twee leden van het College van Notabelen bij de Ned. Herv. kerk alhier plaats vinden. De heeren A. de Bruin en P. v. d. Hamme, zijn aan de beurt van aftreding. Het stembureau houdt zitting in de consistoriekamer van 4 tot 8 unr nam. Il'erkeiitlam. Door het College van Notabelen der Ned. Herv. kerk alhier is tot Kerkvoogd herbenoemd, de heer P. Baggerman. Vlarktberieiiieu 's-Bosch, 27 Nov. Op de heden gehouden veiling werden aangevoerd 5056 gegaran deerd versche inl. hoender-eieren, waarvoor werd besteed van fl.60 tot fl.63 perK.G. DE ONTVANGER der Regtstratie en Domeinen te Werkendam, zal bij voor 6 jaren, ingaande 1 Januari 1915. Om te beweiden: Onder Herpt, Nederhemert en Heusden. Inschrijvingsbiljetten in te leveren, uiter lijk Woensdag 9 December 1914. Inlichtingen verstrekt de Ontvanger voor noemd. te Almkerk, is voornemens om op Vrtjdag 11 De cember 1914, 's morgens ÏO uur precies, ten Sterfhnize van ADR. VAN HER WIJNEN, in de Blomsteeg te Almkerk, in het openbaar, om contant geld, te Voorts: Aardekar met Tuig, Kruiwa gen, Egge, Spaden, Rijven, Vorken, Ladder, Timmergereedschap, Karn- en Melktonnen. Emmers, Juk, Talels, Stoelen, Kasten, Hang lamp, Spiegel, 2 Veeren Bedden met toe- behooren, Kachel, Kolenbak, Doofpot, 1 H.L. Kleiperen, bus met gedroogde Appe len, Keulsche potten, Tobben, Tonnen, Ka raf met Glazen, IJzeren pot, wit en gekleurd Aardewerk, Brandhout, enz. enz. 's Morgens één uur vóór den verkoop te zien. Inlichtingen geeft de Notaris. VAN te Werkendam, EN DE ONTVANGER der Registratie ea Domeinen te Werkendam, zal te Giessen, (voor wat betreft perceelen 1 tot en met 16), in het Café „De Lorm" op Dinsdag: 15 December 1914, en te Werkendam (voor wat betreft de overige perceelen), in het Koffiehuis van de Wed. WINK, op Woensdag: 16 Decem ber 1914, telkens des voormiddags 11 uur, in het openbaar, bij afslag of opbod, zonder onraad Betaling contant. Notitiën, houdende voorwaarden en per ceelsbeschrijvingen, zijn gratis verkrijgbaar ten kantore van den Ontvanger voornoemd. Inlichtingen te bekomen bij voornoemden Ontvanger en bij den Onderopziener A. van der Stelt te Werkendam, bij den laatste op Maandag en Dinsdag 7 en 8 December 1914, van voormiddags 9 tot 12 en namid dags van 2 tot 4 uur. zal op Woensdagen 9 en 16 De cember 1911, telkens des nam. 1 uur precies, in het Café „Wed. D. L. v. D. WIEL", aan de Sasdijk te de Werken, te Werkendam. 9 Huizen c.a„ over de haven, te zamen verhuurd tegen f 12.35 per week. Het door wijlen mej. de Wed. H. Groe- neveldHakkers bewoond geweest zijnde Huis, met Erf en Boomgaard, aan de Kade of den Visschersdijk (buiten dijks.) In eigen gebruik. Te deW/erken, nabij Werkendam. In den deWerkenschen polder, aan den deWerkenschen dijk. De Bouwmanswonins no. 260, met Sehuur, Erf, Boomgaard, Bouw- en Weiland en verder toe- behooren, groot 1,20 H.A. Gedeeltelijk in huur tot 1 Mei 1915, bij J. van Binsbergen, f 2,50 per week. Het Wei- en Bouwland, benevens gedeelte Boomgaard, dadelijk te aanvaarden. Alles breeder omschreven bij biljet, dat gratis te bekomen is ten Kantore van den Notaris. Hoevelen, die couranten, tijdschriften en boeken lezen, zonder veel van de vreemde talen te weten, zien niet iederen dag opnieuw hun genot vergald door de vreemde woorden, die ze niet verstaan En wie kan in dezen tijd tien of twaalf gulden uitgeven voor een woorden boek Een ware uitkomst is dan ook, zooals een der beoordeelende bladen schreef: DERDE VERMEERDERDE DRUK. Iedereen kan het zich aanschaffenzoo spotgoedkoop is het. Het is degelijk bewerkt en geeft veel meer dan men voor dien prijs zou verwachtenniet minder dan 11000 vreemde woorden, uitdrukkingen en citaten worden er in vertaald en verklaard. Alle onnoodige vulsel is weggelaten vreemde woorden, die iedereen kent, korpo raaltelegraaf, telefoon) zijn weggelaten, daarentegen zijn opgenomen de allernieuwste, die men nog nergens anders vindt. En de prijs van dit boek van 336 bladzijden Een andere vraag: wat weet iemand, die een paar jaar van school is, nog van: aardrijkskunde, geschiedenis, natuurkunde, dierkunde, plantkunde, enz. enz.? Een bitter klein beetje! Toch is het soms zoo nuttig, zoo on ontbeerlijk zelfs, van dat alles op de hoogte te zijn. Wat te doen Men koopt Een Encyclopaedie is een geheele bibliotheek van we tenschap, samengeperst en alphabetisch gerangschikt in één werk. Wij bieden U een uitmuntende Encyclopaedie aan, fonkelnieuw (dit jaar verschenen) van ongeveer 550 blad zijden, die 12 a 13000 onderwerpen behandelt, geïllustreerd met ruim 200 afbeeldingen en keurig gebonden, voor slechts Koop deze beide boeken en bewijs ons den kleinen dienst: laat ze aan Uw buurman zien! Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Yan Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voorm, Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Yan Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings- Vfen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Tei Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Versohure, 's-Bosch. t Goederen voor Delft, Tlaardinjgen, Scniedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, l ligplaats, Trekweg tegenover Beerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Soheurs, Zieke 27 en 28. Ir.tormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij B. VAN KUIJK, Wilhel- minaplein te Heusden. •f Deze diensten zijn vrij van veergeld. Tandtechnicus, waar steeds groote voorraad gehouden wordt van Dames-horloges vanaf f 2.95. Wekkers vanaf f 1.25. Nikkelen Heeren-horloges vanaf f 1*75. waaronder de wereldberoemde merken van: Estey, Packart en Worcester zijn Veer in een horloge 75 cent. Schoonmaken van horloge 75 cent. Alles onder garantie. H. ÜBINH. DEN BOSCH. Hooge Steenweg 4. Japonstoffen. Mousselines. Katoentjes. Overhemdendrills. Wit katoen. Graslinnen. Oogjes en Blokjes. Engelschleer. Manchester. Dames Ondergoederen Corsetten. Handschoenen. Ceintuurs. Kanten kragen. Galons-Kantstof. Linten-Tressen. Kindermutsen. Garneering. Sporthemden. Boezeroens. Blauwe Jassen. Blauwe Broeken. Blauwe Kielen. Manch. Broeken. Baeverteen Broeken. BI. piqué Broeken. Schilderskielen. Bedden en Dekens. Matrassen. Ledikanten. Karpetten. Vloerzeil. Linoleum. Gordijnen. Cocosloopers. Matten. Taste prezen a Contant. f*.- per «tuk, Machine- en Cvlinder-Oliën Vetten met langdurige garantie. -nil- Spreekuren »-5 Poetskatoen Pakking enz. Haar diepbedroefde Kinderen, SIMON VAN BERKEL. FRANS VAN BERKEL. HENDRINA ADRIANA Genderen30 Nov. 3914. Almkerk, den 23 Nov. 1914. /fERKATV bAM. Jje zetting aer boter u deze week op* de markt ITl/^cts., in de wi-kels dut 82'/2 ets. per half kilo. Eieren f 2.65 de 26 ttukx. SLEEUWIJK. Be zetting der boter bedraagt 82 et per half kilo en die der eieren f 3.05 de 26 stuks, OOSTERHOÜT, 30 Nep, Boter f 1,60 a 1,64 per Kg. Eieren f 0.36 en 0,40 de 4 stuks ROTlERDA.it, 30 November. Op de veemarkt toaren heden aangevoerd 352 vette runderen, 1546 magere dito, 229 vette en graskalveren, 344 nuchtere kalveren2581 schapen of lammeren. 1261 varkens, 206 biggen. De prijzen waren al* volgt: runderen le kwaliteit 84 ie kre 74 cent. kalveren 1 e kw. 110 2<r kw 105 et. schapen le kw 50 ie kw. 40 et. vette varkens 62 a 65 ct. licht soort 50 et. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 18.a 28.idem voor de slacht ƒ9. a 16 00 Biggen f 0 90 a 1.10 per week. OORINCHEM, 30 Nov. Op de veemarkt waren aan gevoerd 868 runderen, 8 nuchtere kalveren, 42 vette larkent, 294 biggen, schapen en lammeren. Be prijzen waren als volgtzware kalf koeien f 240 ƒ280, kalfvaarzen 0 - 0 guiste vaarten f lib a 170 melkkoeien f WO a 220 twee-en-een-half jarige ossen f a anderhalf -jarige 110 a 160, pinken f a graskalveren 60 a 90 nuchtere 18 a 24, schapen f a lammeren f - a bigger, f 6 a 12. per stuk. Vette varkens 29 a 32 cent pet half kilo. e woon Bh pita f h Mil cel! Kunsttanden

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 3