De „Nordd. Allgem. Zeit." brengt weer nieuwe bewijzen bij, dat Engeland samen met België reeds in vredestijd een oorlog tot bet uiterste, niet alleen diplomatiek maar ook militair, voorbe reidde. Het blad schrijft: Onze troepen hebben dezer dagen weder geheime, door den Engelschen Generalen staf uitgegeven militaire hand boeken over de wegen en rivieren in België buitgemaakt, die slechts voor bepaalde personen bestemd waren. Deze handboeken bevatten op grond van de militaire opnemingen de meest nauw keurige terreinsbeschrijvingen. Zoo wordt b.v. op blz. 130 aan de hand van bijgevoegde kaarten de groote weg NieuwpoortDixmuiden Yperen, Meenen, TourcoingDoornik behan deld ten opzichte van den toestand der wegen, het terrein, de taktische voorzorgsmaatregelen, de waarnemings- punten, de rivieren, kanalen enz. Tel kens wordt medegedeeld, of de bevol king geheel of slechts voor een deel Fransch spreekt. In den regel worden kerktorens als goede waarnemingsposten aangegeven. Op even uitvoerige wijze wordt de Schelde met alle zijrivieren, plaatsen, landings- en overgangsplaatsen, breedte en diepte der wateren, de beschikbare booten enz. beschreven. Een kapitein schrijft uit Frankrijk aan de Tagliche Rundschau: Hier lig gen ontzaggelijke voorraden suikerbie ten, die nu nutteloos moeten verrotten, omdat men de suikerfabrieken wegens de groote suikervoorraden in het vader land niet aan het werk kon zetten. In het gebied, dat wij tot nu toe bezet hebben, liggen tuchtig procent van alle Fransche suikerfabrieken. De reusach tige voorraden bieten, die zij opgehoopt hebben, zou men in deze fabrieken echter gemakkelijk tot droge pulp kun nen verwerken en met behulp van de kanalen naar Duitschland kunnen bren gen, waar gebrek is aan voedingsmid delen. Op deze wijze zou men millioenen centenaars van voortreffelijk voeder kunnen winnen. Irving Cobb, een bekend Amerikaansch journalist, die de slagvelden in België heeft bezocht, beschrijft het schrikkelijk lijden der Belgen, die uit hun woon plaatsen zijn verjaagd. Hij zegt in België mannen en vrouwen te hebben gezien, die als wilde dieren leefden en zich voedden met dingen, die dieren niet zouden willen eten. De Duitsche Rijksdag-zitting van Woensdag had een zeer interessant ver loop. Zonder eenig debat werd de aan vrage voor vijf milliard mark ingewil ligd. Met stormachtigen tij val werd dit eenstemmig besluit door den Rijksdag opgenomen. Nagenoeg alle Rijksdagafgevaardigden waren opgekomen, waaronder 65, die te velde staan. De rijkskanselier in gene raalsuniform en admiraal Von Tilpitz, die uit het groote hoofdkwartier was overgekomen, de minister-presidenten van alle bondsstaten waren aanwezig. Het culminatiepunt van de ongeveer anderhalf uur durende zitting, vormde wel de markante reden van den rijks kanselier, die een geweldige afrekening met Engeland was. De rijkskanselier hield Woensdag wel de meest belang rijke rede zijns levens. Hij klaagde de militaire partij in Rusland aan als de uiterlijke aanleiding tot den oorlog, maar het Engelsche kabinet en de Engelsche staatslieden als de innerlijke drijfkracht. Iedere zin werd door den Rijksdag met donderend gejuich onderstreept en toen aan het slot van zijn rede de rijkskanselier het Duitsche volk opriep tot het uiterste vol te houden, toen stond het parle ment als één man op, en legde als met plechtigen eed de beloften af voor een onwrikbaar strijden en volhouden, tot dat de zege zou bevochten zijn. De Servische hoofdstad Belgrado is, volgens bericht uit Weenen, door de Oostenrijkers bezet. Volgens officieel bericht uit Londen is generaal De Wet, de leider der opr standelingen in Zuid-Afrika, gevangen genomen. Op het eiland Lukas heeft een aard beving een vreeselijke verwoesting aan gericht. De berg Pefkulia is ingestort. Het water drong 3 K.M. ver het dal Kalaiuutsi binnen en overstroomde een oppervlakte van meer dan 50 H.A. 23 personen werden gedood, 50gekwetst. In de stad Lukas wordt de schade op 1 millioen geraamd. De inboorlingen van de Fidji-eilanden hebben 600 pond sterling gestort in het oorlogsfonds en Engeland aangeboden 1500 strijders te zenden. Volgens een telegram uit Washing ton aan de New York Herald heeft het ministerie van buitenlandsche zaken een algemeen protest ingediend bij de Engelsche regeering tegen de aanmati ging van het recht om beslag te leggen op Amerikaansche ladingen bestaande uit voorwaardelijke contrabande, be stemd voor onzijdige havens en gecon signeerd aan de order van den ver- scheper. Een der correspondenten van de „Nieuwe Ct." schrijftik verneem van goeder hand, dat het strategisch defen sief, gepaard met een tractisch offen sief, hetwelk de geallieerden in Zuid West België tot dusver betrachtten, weldra zal plaats maken voor een alge meen offensief, zoo dit al niet reeds begonnen is. Zeer belangrijke troepensterkten zijn daarvoor samengetrokken, zoowel Bel gen, als Engelschen en Franschen. Het Belgenleger, georganiseerd en versterkt met de in Erankrijk afgerichte lichting, wordt thans geschat op 100.000 man. Eogeland heeft in de laatstverloopen weken dagelijks sterke contingeuten over het Kanaal gevoerd. Men noemde mij als cijfer der voor den eindstrijd beschikbare Engelschen een half mil lioen. Maar al mocht dit getal overdreven zijn, dat een zeer aanzienlijke hoeveel heid versche troepen ten gebruike ge reed is, staat vast. Frankrijk heeft inmiddels zijn beide jongste lichtingen voldoende geoefend. Met de nog beschikbare versche krach ten van anderen aard heet het, dat dit land, behalve de thans in actie zijnde troepen, nog 1,015,000 man in den strijd kan werpen. Reduceert men al die getallen tot de helft, dan schijnt toch altijd een kracht- stoot met circa 700,000 man zeer mo gelijk. Of de Duitschers dien kunnen op vangen, zal de allernaaste toekomst misschien reeds leeren. De laatste dagen heerscht er onder de Duitsche bezetting in de Belgische grensdorpen een buitengewone bedrij vigheid. Automobielen rijden af en aan, rijwielen, karren, wagens en rijtuigen worden op den grooten weg niet meer toegelaten, op sommige plaatsen moeten de woningen vroegtijdig gesloten wor den en zijn de bewoners verplicht kuipen water voor de deur te plaatsen in andere wordt al het hooi opgekocht. Alles wijst er op, dat er een groote troepenverplaatsing op handen is. Aan de grenzen zijn de Duitschers bijzonder streng en de wachten zijn versterkt. Enkele jongelingen, van wie vermoed werd, dat zij tot het Belgische leger behooren, zijn gevangen genomen. Ver schillende mannen vluchten langs zij wegen over de Nederlandsche grens. Het stoomschip Thelma is gister avond uit New-York te Rotterdam aan gekomen met 1740 ton voedingsmid delen voor de Belgen. De lading be staat uit 94,600 zakken en 100 vaten meel, 16,000 zakken maismeel, 2000 zakken boonen, 1500 zakken rijst, 1200 zakken zout, 5000 kisten mais, 5000 kisten aardappelen, 1200 zakken gerst, 2500 zakken ingemaakte erwten, 606 kisten gecondenseerde melk, 600 kisten ingelegde perziken, 1000 kisten soda, 1200 kisten pruimen, 100 zakken sui ker on 1250 zakken havermout. Naar het Vad. meldt, verwacht men in parlementaire kringen, dat de Me morie van Antwoord op het Voorloopig Verslag van het leeningsontwerp nog Zaterdag de Kamer zal bereiken. Gebeurt dit, dan zou dus Dinsdag 8 December a.s. het ontwerp in openbare behan deling komen. Plaatnel|fk Uleuws, Voor Dames- «n Kinderkleeding d Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's-Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Heusden, 5 Dec. De Burgemeester van Heusden maakt bekend, dat de alhier gehouden collecte voor het bereiden eener Kerstgave aan onze militaire grens- en kustbewakers, heeft opgebracht het niet onaanzienlijk bedrag van f 79,75. Aan allen, die daartoe hebben bijgedragen, zij dank gebracht voor hun blijk van waar deering voor de vele diensten, door onze soldaten in deze ernstige tijden aan het Vaderland bewezen. Heusden, 3 December 1914. De Burgemeester voornoemd, HONCOOP. Aan het postkantoor alhier en de daaron der re8Sorteerende hulpkantoren, werd ge durende de maand November ingelegd f 8946,69, terugbetaald f 6615,03. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5642. De verhooging van den prijs der melk van 8 op 10 cent j>er liter, heeft bij menig een ontevredenheid opgewekt. Eenige mal contenten hebben alstoen een vergadering belegd, die groote belangstelling trok, en waarin besloten werd zich niet te schikken in dien verhoogden prijs en, indien de melk niet op den ouden prijs wordt terug gebracht, zich van elders melk te zullen verschaffen. Werkendam. Dinsdag vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig waren de heeren T. de Klerk en J. van Loon Cz. Na opening door den Voorzitter, den heer H. Bogers, werden de notulen gelezen en behoudens een kleine bijvoeging (op verzoek van den heer K. de Boon), onveranderd goedgekeurd, waarna de heer L. Dixhoorn, van Sluis, als veearts werd benoemd, mits de gemeente deWerken c.a. een zelfde be sluit zou nemen. Een voorstel om f 0,50 per lesavond te heffen, voor vuur en licht, van den landbouwwintercursus, werd ver worpen met 5 tegen 4 stemmen, zoodat het gebruik van het schoollokaal voor gemelden cursus als van ouds vrij zal zijn. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur werd in plaats van den heer H. Cornet, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, wegens voortdurende ongesteldheid, gekozen de heer C. Kieboom met 5 stemmen, terwijl de heer F. van Varix 4 stemmen op zich vereenigde. Vervolgens werden 2 aandeelen van f 500 uitgeloot, van de leening voor de waterleiding enz., en wel de nummers 111 en 47. Nadat ten slotte de begrootingen voor 1915 onveranderd voorloopig waren vast gesteld in ontvangst en uitgaaf de begroo ting voor de waterleiding op f7600,die voor het Burg. Armbestuur op f 2050, en die voor de gemeente op f 32103,85), sloot de voorzitter de openbare vergadering en werd overgegaan tot een zitting met gesloten deuren, ter behandeling van een paar verzoeken inzake hoofdelij ken omslag. Bij den heer B. Ridderhof alhier, ligt ter teekening een verzoekschrift van het Internationaal Vredescomité aan Hare Majesteit, om door Hare bemiddeling den vrede te verkrijgen. Almkerk. Ingevolge Koninklijk besluit van 4 Augustus 1914 (Stbl. no. 374) zullen voor de lichting der militie van 1915, uit deze gemeente de navolgende personen op 15 Dec. a.s. te 's-Hertogenbosch worden ingelijfd: A. van Breugel, G. van Breugel. A. van Herwijnen, L. T. de Joode, J. C. Pruijsen, le Bat. 17e Reg. Inf.; A. Groenen- berg, le Bat. Jagers. Maandag j.l. vierde de heer C. van Veelen, hoofd der chr. school alhier, zijn 25-jarig ambtsjubilé. Talrijk en van ver schillenden aard, waren de blijken van warme belangstelling. Behalve de vele ge- lukwenschen van wijd en zijd, bleven ook de huldeblijken van meer stoffelijken aard niet achterwege, en ontving Z.Ed, van vrienden, oud-leerlingen, leerlingen, collega's uit den omtrek, schoolbestuur, kostbare geschenken. Eet heil Nog altijd houden hier een twintigtal Belgische uitgewekenen hun ver blijf in de openbare school. De berichten, welke zij ontvangen uit hun vroegere woon plaats, zijn van dien aard, dat er van eene spoedige terugkeer nog geen sprake kan zijn. Gameren. Het leveren der suiker bieten door de verbouwers is afgeloopen, doch er ligt nog een groote partij ter ver scheping. De suikerfabriek Puttershoek, welke hier een paar jaar gecontracteerd heeft, ontving er alleen 925,860 k.g. Over 't algemeen valt de opbrengst niet mee. Gendcren. Naar wij met genoegen vernemen, is onze dorpsgenoot de heer G. Branderhorst, bevordert tot 2e luitenant bij de vesting-artillerie. Het aantal behandelde telegrammen aan het hulptelegraafkantoor alhier, bedroeg over de maand November 106 stuks, waar van verzonden 52 en ontvangen 54 stuks. A.«. Dinsdagavond 6 uur, zal van wege de „Ring Langstraat" van Jongel. vereen, op G. G. in het Gereformeerd kerk gebouw een openbare vergadering plaats vinden. Als inleiders zullen optreden een afgevaardigde van de aangesloten vereen! ging te Sprang, onderwerp: „De vaderland- sche Geschiedenis op de J. V. en door den afgevaardigde van de vereeniging te 'a-Ca- pelle zal „Het gebed" ter bespreking in geleid worden. Belangstellenden hebben vrijen toegang. Raamsdonk. Zondag werd alhier gearresteerd zekere J. de W., verdacht van diefstal van een rijwiel. De 9-jarige W. Bouwens brandde de knie zoo hevig aan de kachel, dat hij voor eerst niet meer loopen kan. Bij enkele Fortbewoners begint men zoo nu en dan een kippetje te missen. Wij raden onzen geachten dorpsgenooten op 't Fort wel aan, hun boutjes zoo vlug mogelijk zelf op te smullen, liever dan ze door mensch of dier te laten ontvreemden. Door de dames Van Iersel wordt heden alhier een collecte gehouden, voor de uit reiking van kerstgeschenken aan de mili tairen. Moge haar liefdadig werk met gunsti- gen uitslag bekroond worden. Aan de stoomzuivelfabriek alhier is in November verwerkt 211345 L. melk. Tengevolge van den geringen aan voer van zeevisch, wordt alhier geen visch- markt gehouden. De 2-jarige P. van Strien, geraakte nabij de R. K. kerk in een sloot. Door haar broertje van 8 jaar werd de kleine gelukkig gered. Raamsdonkveer. Op het post kantoor alhier zijn over de maand Novem ber ingelegd f 8917,59, terugbetaald f 3549.28 Laatste boeknummer 5455. Naar wij vernemen hebben de riet snijders alhier het werk gestaakt. De collecte voor kerstgeschenken aan de militairen heeft alhier f 61,07 opgebracht en in het Dorp f 67,30. Ds. C. Nolke, Ned. Herv. Pred. te Hattem, toezegging van beroep onzer ge meente ontvangen hebbend, trad Dinsdag avond in de kerk aan 't Veer op. Zuster E. Hieber, pleegzuster, aan gesteld door de Ned. Herv.Jkerk, zal weldra haar werk alhier neerleggen, teneinde te Nijmegen in particuliere betrekking te treden, Naar men ons mededeelde, zal het voorloopig comité tot oprichting van een afdeeling van „het Groene Kruis" de leden oproepen, teneinde een definitief bestuur te kiezen, en met den meesten spoed, indien mogelijk, een zuster aan te stellen en ver schillende verplegingsartikelen aan te schaf fen. Op de graanbeurs, Zaterdag 1.1. ge houden in het hotel A. de Reijer, werden de volgende prijzen besteedTarwe f 11,60; Rogge f 9,50 Haver f 12,50Boonen f 11,25 Maïs f 10, Cieertruidenberfi;. Zaterdag 1.1. zijn aan de suikerfabriek „Statendam" de laatste bieten verwerkt. Meeuwen. Dinsdagavond j.l. werd de landbouwcursus die dezen winter alhier zal worden gehouden, onder leiding van den heer Van Gooi uit Dussen, geopend. Een 12-tal leerlingen zullen aan dezen cursus deelnemen. t Aan het telefoonkantoor alhier, wer den gedurende de maand November j.l. ontvangen 42, verzonden 30 telegrammen, terwijl 10 intercommunale gesprekken wer den gevoerd. I%ieuwend|Jk. A.s. Zaterdagavond hoopt de chr. schoolvereeniging hare ge- w< ne najaarsvergadering te houden. Behalve dat er verkiezing moet plaats hebben we gens periodieke aftreding van twee bestuurs leden, zal het hoofd de heer G. Vlaanderen, een lezing houden. A.s. Maandagavond zal door den heer Koopmans, rijks veearts te Almkerk, in het Instituutlokaal alhier, een paardencursus worden gehouden. Plederhemert. De bietencampagne is thans geëindigd. Aan de weegbrug warden, bruto gewicht, niet minder dan 33 93720 k.g. bieten gewogen, welke naar 6 verschil lende fabrieken werden verzonden. '§-Gravenioer. Door het hulpte legraafkantoor zijn in November behandeld 86 telegrammen, waarvan zijn ontvangen 46 en verzonden 42. Er werden 22 telefo nische gesprekken gevoerd. Op de rijkspostspaarbank werden 9 in lagen gedaan tot een bedrag van f 499,50, terwijl 15 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 468,47. Sprang- De „Unie-collecte" gehou den bij den uitgang van het Gereformeerd Kerkgebouw, heeft c.a. f 7,opgebracht. Gedurende de vorige maand werd aan het hulppostkantoor alhier op's Rijks postspaarbank belegd f 589,45 en terugbe taald f 1294, Zaterdagavond kwam de afdeeling „Patrimonium" alhier, in zeer druk bezochte vergadering bijeen. Na deze op gebruikelijke wijze geopend te hebben, trad haar voor zitter op met het onderwerp „Sabbatshei liging". Over dit onderwerp ontspon zich een levendige discusie, die om destijds wille gestaakt moest worden. Op de huishoude lijke vergadering werden de aftredende bestuursleden met nagenoeg algemeene stemmen herkozen. Met 't oog op de aan het einde van deze maand te houden jaar vergadering, werd op voorstel van het be stuur besloten de heer H. Both uit te noodigen in deze vergadering op te treden. Door haar 2e voorzitter werd deze verga dering op gebruikelijke wijze gesloten. J.l. Dinsdag werd in deze gemeente bij de meest „gegoeden" een gave gevraagd voor de kerstgeschenken voor de militairen. De totale opbrengst was bevredigend. In de vacature, die ontstaat door het vertrek van onzen predikant ds. Pop, is ds. Japchen van Loonopzand als consulent der Ned. Herv. Gemeente alhier aangewezen. Veen. Voor eenige dagen werd ten nadeele van de bietenfabriek Leur, twee stel bascule gewichten vermist. Hiervan werd bij de politie aangifte gedaan. Een paar dagen daarna werd een stel dezer ge wichten bij den ageDt der fabriek 's morgens voor zijn deur teruggevondan. De dief heeft zich zeker beangst gemaakt en het verlorene weder terugbezorgd. Waalwijk- Bij den heer C. van Heijst, werden Zondagavond door eenige dronkenlui de ruiten ingedrukt. Waspik- De alhier gehouden col lecte voor het geven van een kerstgave aan onze militairen die aan de grens staan, bracht de som van f 86,80 op. Aan A. Roovers, alhier, werd door B. en W. vergunning verleend tot het in werking brengen van een petroleum motor. Zondag j.l. werd zekere v. de V. uit Kaatsheuvel, in een gevecht zoodanig toe getakeld, dat hij voor dood bleef liggen. Onmiddellijk moest geneeskundige hulp worden ingeroepen. De dader werd door de politie aangehouden en is gevankelijk naar Den Bosch overgebracht. WOk Het aantal verhandelde tele grammen aan het hulptelegraafkantoor al hier, bedroeg over de maand November 81. Tot ambtenaar ter secretarie alhier, is in de plaats van den heer J. van Doveren, thans ambtenaar ter Secretarie te Culem- borg, benoemd de heer L. de Kok, volontair ter Secretarie alhier. Blijkens eene op 1 December j.l. ge houden telling, bedroeg het aantal Belgische vluchtelingen in deze gemeente nog 83. iSurgeriyke Stand. Werkendam, van 27 Nov. tot 4 Dec. Geboren Judith Neeltje, d. v. Hen- drikus Visser en Jannigje Kapel. Sprang, over de maand November. Geboren: Christiaan, z. v. A. van der Hoeven en C. J. van Vuuren Adriaan Hendrik Johannes, z. v. J. Spuijbroek en J. Kruif. Overleden: J. Spierings, 66 j. wed. van M. A. Dawans. Andel, over de maand November. Geboren: Gerrit Cornelis, z. v. O. Verhoeven en J. BoumanArie Leendert, z. v. C. Straver en J. v. HaaftenDirk, z. v. P. v. Rijswijk en J. Loef; Eliza beth, d. v. D. G. Mans en G. W. Fuijk- schot; Bastiaan, z. v. P. v. Houweliagen en J. Mouthaan. Ingekomen vanBesoijen, A. B. van Turnhout. Vertrokken naar: Hasselt, R.G Steen bergen; Meeuwen, J. v. AndelOttoland, L. Schouten. Genderen, over de maand November. Geboren: Huibertje, d. v. C M. Bran derhorst en W. van Mersbergen Alletta Antonetta, d. v. M. v. d. Mooren en S. van Beusekom; Lijntje, d. v. H. v. Berkel en M. Valk. Getrouwd: Lammert van Vuuren, 26 j. en Cornelia Combée, 21 j Overleden: Antonia Nefkens, 96 j. wed. v. A. van Dongen; Anneke van Ginkel, 81 j. wed. v. W. TreffersTeuntje de Wind, 59 j. wed. v. B. BerkelLijntje van Berkel, 18 dagen. Ingekomen van: Wijk c.a., H. A. van BerkalGorinchem, E. de Bruijn. Vertrokken naar: Meeuwen, S. van der Kolk. Meeuwen, over de maand November. Ingekomen vanAndel, J. van Andel Genderen, S. van der Kolk. Vertrokken naar: Capelle, M. van Daal en. K«'Ch(zaken. Kantongerecht Heusden. Uitspraken van 3 December 1914. Vee laten loopen op hooilanl: L. v. B. te Haarsteeg, f 3 subs. 2 dagen. Vee laten loopen op bouwland J. P. W. te Haarsteeg, f 5 subs. 3 dagen. Visschon zonder akte en vergunning: P. v. E. te Eethen, f 10 subs. 10 dagen. P. v. E. te id., f 10 subs. 10 dagen. Overtreding jachtwet: P. v. E., A. B., W. R., allen te Eethen, ieder f 10 subs. 4 dagen. Openbare dronkenschapP. C. R. en A. v. D., beiden te Hank, elk f 5 subs. 3 dagen. Overtreding leerplichtwet: C. d. D. te Andel, f 5 subs. 3 dagen. Overtreding Pol. Verord. Groep Wou- drichem (kampement betreden): f2subs. 1 dag. Overtr. Pol: Verord. Groep Woudri- chem (varkensslachten)M. B. te De Werken, vrijspraak. Trekdier onbeheerd laten staanS. V. te Almkerk, f 3 subs. 2 dagen. Overtr. Pol. Regl. op de wegen in Noord-Brabant: G. T. V. te DeWerken, vrijspraak. Overtr. Pol. Verord. Groep Woudri- chem, (vuile wielen): G. T. V. en G. I., te Dewerken, elk f 2 subs. 1 dag; J. C. B. te Nienwendijk, L. B., J. v. B., P. v. V. en M. v. B allen te Almkerk, ieder f 2 subs. 1 dag. Rijwiel zonder licht: A. I. te De Werken, terug aan ouders zonder straf. Kerknieuws. Heso|jen. Tot stemgerechtigde voor 't kiescollege der Ned. Herv. kerk is ge kozen A. M. van Driel, in plaats van T. Kuijsters en herkozen A. Blok. Tot notabelen zijn herkozen C. Bakkeren en A. van Driel. Tot president-kerkvoogd is herkozen M. Gouda. Eethen. Tot ouderling bij de Ned. Herv. gemeente is herkozen de heer J. Baks, tot diaken de heer Joh. Burghout. Herpt. Bij de Herv. gemeente alhier is herkozen als ouderling T. Verheij en als diaken A. D. Baaijens. Uitwijk Door stemgerechtigden zijn de aftredende Notabelen J. Kant en J. Bos, als zoodanig herkozen, terwijl door het col lege van Notabelen is herkozen als kerk voogd Joh. Huizen. Afloop Aanbestedingen. Bij de Woensdag door 't Ministerie van Waterstaat gehouden aanbeste dingen hadden het laagst ingeschreven voor lo. het onderhoud der Rijksrivier- werken van de Maas en afgaande Maas (gedeelte GraveWoudrichem), deBerg- sehe Maas, 't Heusdensch Kanaal en den Amer gedurende 1915, 1916 en 1917 in drie perceelen (raming per jaar le perc. f16,500; 2e f17000; 3e f25.000): M. Vissers te Drunen, in massa voor perc. 1, 2 en 3 te samen f 55870,per jaar 2o. het onderhoud der Rijksrivier werken op de Merwede van 1 Januari 1915 tot en met 31 December 1917, in 2 perceelen (raming per jaar le perc. f15.400; 2e perc. f18.000): A. Spek en J. Boeren, te Sliedrecht, voor perseel 1 f 14.577en J. van Loon C. Dzn., te Werkendam, voor perceel 2 f16870. ■Binnenland. Het soc.-dem. Tweede Kamerlid J. ter Laan te Rotterdam heeft de vol gende vragen bij den Voorzitter der Kamer ingezonden Is de minister van financiën bereid mede te deelen, of er en zoo ja, welke maatregelen er getroffen zijn om een vervolging voor belastingschuld te voor komen van personen, die gemobiliseerd zijn en deswege de wettelijke vergoeding ontvangen?

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2