Het volgende officieele bericht uit Rome werd geseind: Uit het Servische hoofdkwartier wordt gemeld: Servië heeft een volkomen overwinning behaald. De steden Val- jewo en Uzitze zijn op de Oostenrijkers hernomen, waarbij 2 legercorpsen totaal uiteengeslagen zijn. Er werden 20000 gevangenen gemaakt, 50 kanonnen en een enorme voorraad munitie buit gemaakt. De bekende politicus Camille Pelle* tan schrijft in de „France", dat er op het oogenblik geruchten de ronde doen, als zouden de Vereenigde Staten te zamen met Italië het initiatief willen nemen om vrede tot stand te brengen. Pelletan protesteert tegen dergelijke plannen ea verklaart te vertrouwen dat de Russische lawine ten slotte Duitsch- land verpletteren zal. In geen geval mag er vrede gesloten worden alvorens het Duitsche militairisme vernietigd is. Het Berl. Tagebl. verneemt uit Sofia: Servische deserteurs vertellen, dat alle steden in Servië groote hospitalen ge lijken. De toestand der gewonden is volgens deze berichten ontzettend. Te Posjarewats zijn voor bijna 2000 gewonden 2 geneesheeren aanwezig. Wisseling van verband is slechts een maal in de week mogelijk. De dood aan ontsteking komt net meest voor. Vooral woedt roos in hevige mate. De genezenen weigeren den terugkeer naar het front. Uit Londen werd Zaterdag het vol gende officieele bericht geseind De Duitsche kruisers „Scharnherst", „Gneisenau" en „Leipzig" zijn gisteren, ter hoogte van de Falkland-eilanden, in een zeeslag met het Britsche eskader, onder vice-admiraal Sturdec, tot zinken gebracht. De Britsche oorlogsschepen namen twee kolenschepen en vervolgden de Duitsche kruisers „Nurnberg" en „Dresden". De Britsche verliezen zijn zeer gering. Vele overlevenden van de „Leipzig" en „Gneisenau" werden opgepikt. Een bijzondere correspondent van De Tijd meldde den Jzesden dezer om trent de herleving van de zoo wreed geteisterde stad DendermondeDe be volking steeg reeds tot ongeveer vier duizend, onder wie de geestelijke en burgelijke overheid en een deel der burgerijKooplieden in eetwaren maken goede zaken, vooral omdat talrijke be zoekers naar de stad komen. Bijna alle scholen zijn of gaan eerlang open. In hei bisschoppelijk college bedraagt het getal leerlingen meer dan tweehonderd. In de ellende, welke voortduurt, brach ten talrijke giften aan kleederen, bedde- goed en eetwaren eenige verlichting. De huisvesting is natuurlijk ellendig. De inwoners zijn opeengepakt in achter huisjes, enge woningen, enkele ook in houten loodsen. Aanhoudend maken de instortende muren de straten onveilig, zoodat o. a. twee buitenlieden, die ver leden Maandag de wekelijksche markt bezochten, onder de puinen bedolven werden. De Duitsche bezetting is thans uiterst gering en de toegang tot de stad gemakkelijk. De Times wijdt een hoofdartikel aan den toestand in Polen zegt de N.R.ct. Het blad vestigt er de aandacht op dat Polen het dichts bevolkte gedeelte van het Russische rijk is. „Elke kleine stad, waaromheen de strijd heeft gewoed, heeft zijn weverijen. Polen is rijk aan mineralen en heeft een uitgestrekt steenkolenveld." „Indien Rusland Polen voor een in val had kunnen behoeden, kunnen wij ons overtuigd houden, dat het dat niet zou hebben gelaten." De Times brengt dan in herinnering dat de St. Petersburgsche correspondent van de Morning Post, na eerst te heb ben voorspeld, dat er iets „vreeselijks, maar grootsch" zou gebeuren, thans verkondigt, dat het laatste, wat de Russen wenschen, is „de Duitschers in hun land terug te drijven." De Times gelooft niet dat de Russen dit standpunt deelen. Een maand ge leden meldden de Russen nog dat zij bezig waren de Duitschers Polen uit te drijven en zij hebben alle redsn, om dit proces te willen herhalen. Geen groote natie, die zichzelf res pecteert kan een oogenblik berusten in de onderwerping van een rijke, nij vere provincie, of ook maar een voet breed van zijn grondgebied, als zij het kan verhinderen. De Russen besloten den eersten inval der Duitschers op de Weichsellinie het hoofd te bieden om de eenvoudige reden, dat zij de concentratie van hun hoofdmacht niet bijtijds konden vol tooien om hun grens te beschermen. Aanvankelijk slaagden de Russen erin om de Duitschers het land uit te jagen, maar maarschalk von Hindenburg vol bracht een nieuwe concentratie en marcheerde opnieuw op Warschau aan. Dit gebeurde zoo onverwachts, dat, ge lijk alle militaire schrijvers in Rus land erkennen, er een geruime tijd noodig was om genoeg troepen te ver zamelen om hem te weerstaan. (Immers de Russen hadden met hun hoofdmacht ie ncüting van Öilezië en Krakauw ingeslagen.) Indien de Rassen hadden begeerd de Duitschers bij de Bzurna of elders in hun land te houden, dan hadden zij zoon'n moeite niet hoeven te doen hen er eerst uit te drijven. Zij vechten met buitengewone hard nekkigheid en moed en hun doel is voortdurend geweest om hun land van den vijand te zuiveren en in Duitsch- lani en Oostenrijk-Hongarije te vallen zoo gauw als het maar kon. Vrijdag verscheen plotseling een Fransche vlieger boven Antwerpen. Hij wierp een menigte papieren uit, waar op gedrukt stondAyez du courage a bientót. (Houdt moed: tot weldra). De Duitschers schoten als razenden op hem, zonder hem «echter te raken en het schieten deed heel Antwerpen te hoop loopen naar den Scheldekant. Het volk hief het lied van den Vlaam- schen Leeuw aan; de vlieger dankte door boven Sint-Anneke een sierlijke looping-the-loop uit te voeren. Spoedig daarna verdween hij over het Land van Waes. Uit Warschau wordt aan de „Daily Chronicle" getelegrafeerd, dat de Duit sche verliezen in de operaties tegen Lodz en tegen de in de nabijheid lig gende Russische stellingen meer dan 100,000 dooden bedragen. Omtrent het aantal gewonden kan geen schatting worden gemaakt. Treinladingen met ge wonden worden nog voortdurend via Kalisz in westelijke richting gezonden. Hoewel de Polen zich over het al gemeen loyaal tegenover Rusland I e- toonen, zijn er in de omgeving van Lowiez elementen, welke moeilijkheden veroorzaken. Aldaar is een groote ge meente van Duitsch sprekende kolo nisten, welke den Duitschers spionnen- diensten bewijzen. Een aantal hunner is reeds ontdekt en terstond opgehan gen. Voor zijn vertrek uit Frankrijk heeft de Koning van Engeland een dagorder uitgevaardigd, luidende„Het verheugt mij, dat ik in de gelegenheid geweest ben mijn leger in het veld te zien en eenige ervaring op te doen omtrent het leven, dat ge daar leidt. Door tucht, dapperheid en uithoudingsvermogen hebt ge de tradities van het Britsche leger hoog gehouden en nieuwen luis ter aan zijn geschiedenis toegevoegd. „Ik kan niet deelen in uw beproe vingen, gevaren en sucessen, maar geef u de verzekering van het fiere ver trouwen en de dankbaarheid van mij zelf en uwe landgenooten. In onze ge dachten volgen wij u dagelijks op den weg, die u gewis naar de overwinning zal leiden." Uit Kaapstad wordt dd. 10 December geseind Botha heeft verklaard, dat de opstand nu feitelijk is geëindigd. De voor naamste leiders zijn dood of gevangen, zeide hij. „Slechts kleine verspreide benden zijn nog over. Bij het toedienen van een rechtvaardige straf aan de schul digen moeten we vermijden een politiek van wraakneming te volgen. Onze eerste taak is, te trachten, Maritz en Kemp in handen te krijgen, die ontsnapt zijn naar Duitsch gebied, vanwaar zij met een inval dreigen." Zondagnacht en Maandagochtend zijn aanzienlijke troepenverplaatsingen op gemerkt. Geheel toegerust* landstorm regimenten, zoo seint de Antwerpsche correspondent van het Hbl., trokken zingend, met wagens, munitie en vee, in de richting van de Schipbrug naar Burcht, dus westwaarts, eveneens troe pen Roode Kruissoldaten met talrijke wagens. Naar mij uit zeer betrouwbare bron werd medegedeeld, zouden eerst daags 56,000 man nieuwe troepen te Antwerpen worden verwacht. De Duit sche autoriteiten hebben het gemeente bestuur opgave gevraagd van het aantal bedden, dat in de gasthuizen beschik baar is. Dit zou doen veronderstellen, dat de gekwetsten hier zullen worden aangebracht wat tot heden nog niet het geval is geweest. Onder de Antwerpsche bevolking ontstaat eenige onrust, vooral tengevolge van een gerucht, dat de te Londen verschijnende „Métropole" zou hebben medegedeeld, dat de geallieerden zeer zeker zullen pogen Antwerpen te her nemen, dat zij bij een beschieting de stad niet zouden sparen indien het noodig bleek daardoor de Duitschers te verjagen, maar dat de bevolking vier dagen van te voren zou worden gewaarschuwd door Eugelsche vliegers, welke strooibiljetten zouden neerwer pen. De waarheid van dit bericht is natuurlijk niet te controleeren. PlaaCMdjjk lieuws. Voor Dames- en Kinderkleeding de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's-Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Z rndags van 10 tot 1 uur geopend. Heusden, 12 Dec. Donderdag werd met goed gevolg te water gelaten van de scheepswerf der firma De Haan Oerlemane alhier, de stalen sleep- kaan genaamd „San Jozef" voor rekening van den heer R. Kieboom, lang 50 M., breed 6.60 M., hol 2.20 M., groot pl.m. 510 ton te Raamsdonksveer; onmiddellijk daarna werd de kiel gelegd voor een dito schip voor Belgische rekening. Herkozen tot lid van bet bestuur van het waterschap „De Hulpgaten" in het Land van Heusden en Altena de heer E. v. d, Beek te Genderen. De Haarsteegsche Wielen zijn van ouds een dorado voor de Heusdensche snoek- visschers. Vooral Zondags trekken ze in de vroegte weg, om hun geluk te beproeven. Zondag j.l. werd een achttal flinke snoeken bemachtigd. Onze stadgenoot v. O. zoekt ze zoover niet. Deze haalde er Woensdag j.l. een uit de Maas van ruim 12 pond. Op heden, Zaterdagavond, zal mr. W. J. van Balen op „Concordia" voor het Depar tement van het Nut eene voordracht met lichtbeelden houden over Noorwegen en het hooge Noorden. Deze bijeenkomst kan ook door niet-leden vrij worden bijgewoond. Verder vernemen wij dat op het laatst .van Januari voor hetzelfde Departement en 'uitsluitend voor de leden zal optreden de heer Vogel, kapitein der infanterie, de gun stig bekende declamator. Een Kerstgave voor onze Militairen. Zooals bekend is, heeft een dames-comité zich de vorige week zeer verdienstelijk ge maakt door gelden in te zamelen voor eene Keistgave aan onze militairen in de grens gemeenten. Heusden heelt méér gedaan. Het heeft eene belangrijke som bijeen gebracht voor het Roode Kruis en toen gevraagd werd voor het steun-comilé voor Belgische vluchtelingen, was ook weder ieder bereid. Heusden hield zijn naam hoog, waar het geldt offer te brengen voor lief dadige doel einden. Maar wat heeft men gedaan voor de dek- kings- en bewakings-detachementen van Heusden Het heeft voor een militair tehuis gezorgd en ook lectuur aan de soldaten verschaft; doch eene Kerstgave voor onze militairen, die om de tien dagen terugkeeren en al reeds eene soort van burgerschap hier hebben verkregen, daarvoor is niet gezorgd. Nu, daar is ook nog tijd voor; maar het wordt dan ook tijd 1 De h.h, officieren, die zoozeer de belangen der manschappen voor staan, hebben het initiatief genomen om door de manschappen een Kerstboom te doen daarstellen en daarvan zoowel het oogenblikkelijk als het opkomend detache ment te doen profiteeren, omdat juist in die dagen eene verwisseling van garnizoen plaats vindt en er allen van moeten ge nieten, ze zijn ons immers ook allen gelijk. De Kerstboom zal opgericht worden in het Militaire Tehuis, in de Putterstraat en aan dien boom zullen verrassingen hangen, gerekend op circa 100 personen. Die verrassingen zullen natuurlijk be scheiden zijn, maar ook op de meest be scheiden wijze is er geld voor noodig. Nu is het voornemen dat de volgende week eene commissie uit de onder-officieren bij de burgerij een bezoek zal brengen, om ieder in de gelegenheid te stellen in meer dere of mindere mate daarvoor bij te dragen. Zou daarvoor nu nog een opwekkend woord moeten geschreven worden? Neen, nogmaals neen. Ieder die weldenkt is dank baar dat wij tot nog toe in vrede leven en weet dat we dat voorrecht voor een zeer groot d*el te danken hebben aan ons leger, waarbij tal van huisvaders, die hunne zaken hebben moeten verlaten, om het vaderland te gaan dienen. Zouden we dan voor hen ook geen Kerstgave over hebben? Werkendam- Naar we vernemen is tot ouderling der Ned. Herv. Kerk be noemd in plaats van J. A. Pruissen, J. v. d. Wiel en tot diaken in plaats van H. Cornet, M. v. d. Steenhoven. De collecte voor de kust- en grens wachters heeft opgebracht f 238.55J. Ilcsoüen. J.l. Dinsdag zijn de laatste twee huisgezinnen der hier vertoe vende Belgische vluohtelingen naar Ant werpen vertrokken. Capelle. De collecte voor de Kerst geschenken voor de soldaten heeft alhier opgebracht f 76.01 J. Op Woensdag den 23 December a.s. zal de Rederijkerskamer „Vriendentrouw" eene uitvoering geven. Gameren. Het totale gewicht der afgeleverde suikerbieten op de weegbrug alhier in 't afgeloopen seizoen gewogen be droeg voor de bondsfabrieken 2.231.072 en voor Puttershoek 925.863, totaal 3.156.935 kilo's. Herpt. Op Woensdag 6 Januari a.s. (Drie-Koningen) zal de handboogschutterij „Ons Genoegen" gevestigd bij den heer L. v. d. Griendt alhier, met medewerking van een beroemd karakter-humorist, eene groote tooneeluitvoering geven voor hare leden^ en ook voor niet-leden toegankelijk stellen, kaatsheuvel. Toen dezer dagen de vrouw van den heer M. te Loonschendijk uit haar bed wilde komen, struikelde ze en kwam daarbij niet onzacht op den vloer terecht. Het gevolg daarvan was dat zij zich dermate bezeerde, dat zij niet meer loopen kon en door de andere huisgenooten opgenomen moest worden. Hoewel haar toestand op het oogenblik bevredigend is, is het haar totnogtoe onmogelijk geweest een voet te verzetten. Terwijl niej. O. met een kind aan 't spelen was viel ze, te dicht bij den kelder trap gekomen, in den kelder en liep daar door ernstige kneuzingen op, zoodat medi sche hulp noodzakelijk was. Bij de j.l. gehouden kerkeraadsver- kiezing der Herv. gemeente aan den Loon schendijk waren de heeren M. B., ouderling en H. K., diaken, periodiek aftredend. Laatst genoemde is tot ouderling verkozen en heeft de benoeming aangenomen. In zijn plaats is de heer M. M. tot diaken gekozen, die de benoeming ook heeft aangenomen. Daar de heeren St. B. en M. v. P. diake nen, hoewel niet aan de beurt van aftreden, schriftelijk aan den kerkeraad hebben mede gedeeld, dat zij voor hun post bedanken, zal er binnen korten tijd een nieuwe ver kiezing plaats hebben. Deze week zijn de meisjes te Loon schendijk klaar gekomen met het breiën van bivakmutsen. In 't geheel zijn er 80 stuks gebreid, die reeds zijn verzonden. ïlieuwendtjk. Zaterdagavond j.l. hield de Chr. Schooivereeniging hare ge wone najaarevergadering. De zaal was geheel bezet met leden en belangstellenden. Na gebruikelijke opening door den Voorzitter en het lezen van de notulen ging men over tot stemmen wegens periodieke aftreding. De uitslag was dat de altredende O. Wal raven wtrd herkozen, terwijl in de plaats van A. Vermeulen, die wegens het diaken ambt niet herkiesbaar was, is gekozen W. Monshouwer. Daarna trad op het hoofd der school de heer Vlaanderen en deed een lezing over: „Iets over opvoeding" welke met aandacht werd aangehoord en waarop eenig debat volgde. Hierna werd deze ver gadering door Ds. Bruyn met dankgebed gesloten. De echtgenoote van O. Walraven had Maandag het ongeluk met eene grooten ijzeren pot met kokend water te vallen waardoor zij hevige brandwonden opliep. Dezer dagen dronk het 2-jarig kind van C. Branderhorst uit een ketel met ko kend water waardoor het vrij ernstige brandwonden bekwam in het keeltje. Dr. Overbosch verleende geneeskundige hulp. Hederhemert. In den hooihandel komt weer wat beweging. Door den heer W. v. Genderen werd alhier een motorschip met geperst hooi afgeladen. Prijs onbekend. Sprang. Naar men ons van bevoegde zijde meedeelt, zal gedurende de vacature bij de Ned. Herv. Kerk alhier des Zondags morgens leeskerk gehouden worden. H t hoofd der Chr. school, de heer v. d. L. zal in deze den kerkeraad ter wille zijn met den arbeid der lezing van de predikatie. SleeuwUk. Op den 15en December a.s. zullen te 's-Hertogenbosch voordemilitie worden ingelijfd: J. de Keizer, C. D. Kooij- mans, G. van der Stelt en W. H. van der Stelt. Ween. Aan het telefoonkantoor alhier werden over de maand November behan deld 81 telegrammen, waarvan 45 zijn ver zonden en 36 zijn aangekomen. De bietencampagne alhier is afgeloopen, de laatste lading beetwortelen werd ver zonden naar de suikerfabriek „Hollandia" te Gorinchem. In 't geheel werden ruim 90.000 K.G. bieten afgeleverd. De bietenoogst is niet meegevallen. Waalwijk. D. M. had Zondag nacht 't ongeluk te vallen en zijn been te breken. ■Burgerlijke Stand. Werkendam, van 411 Dec. Ondertrouwd: Bastiaan van der Stelt, 22 j. en Anna Ritmeester, 19 j. Jacobus Jan Vos, 28 j. en Leentje Adriana Paans, 23 j.; Bastiaan Gerrit Hovestadt, 27 j. en Alida Verschoor, 24 j. Getrouwd B. van Berchem, 24 j. en K. O. Visser, 24 j. DeWerken en Sleeuwijk, van 27 Nov. tot 10 Dec. Ondertrouwd Jan Engel Kleppers, 23 j. en Wilhelmina den Bok, 21 j. Getrouwd: C. van Os, 25 j.enG. C. Koopmaus, 21 j. Geboren: Frederik Bastiaan, z. v. C. den Besten en C. Verhoeven Ma- chiel, z. v. J. M. van der Nat en M. van der SteltFrancina Cornelia, d. v. H. Versteeg en J. A. van Maastricht; Cornelia, d. v. W. de Heus en A. Koll man. Overleden: Hendrik van Bruggen, 8 w. Ingekomen van: Dussen, L. Pelle- kaan en gezin; Almkerk, C. van o9J Werkendam, J. W. van Vugt en gezin; C. Paans en gezin. Vertrokken naarAlmkerk, C. Varik. Gameren, van 131 Nov. Getrouwd: J. H. Ekelmans, 28 j. en B. van Vliet, 26 j.K. van Veen, 57 j., wedr. van A. van Veen en A. van de Werken, 53 j., wed. van H. van Dalen A. van 't Loo, 26 j. en C. van der Leij, 27 j.H. Satter, 29j.en J. de Jong, 25 j. Geboren: Pieter, z. v. J. G. van Wil ligen en M. KerkhoffKarei, z. v. A. van Hees en A. de GoeijGijsbertje Johanna, d. v. J. van Steenbergen *n A. M. van KreekenJanske Gijsberta, d. v. M. J. Termeer en W. Hobo;Ger- dina Catharina, d. v. G. H. van Leeu wen en G. C. JonkersWeinand Jo- han, z. v. A. Donker en M. M. Donker. Overleden: J. H. Kreling, 80 j., wedr. van N. van der SalmMaria van Hees, 29 j., echtg. van P. van Wijk; Hilleka van Ballegooien, 76 j., wed. van G. Spiering. kerknieuws- 's Glraveilioer. Bij de Geref. Kerk zijn herkozen als ouderlingen W. Versteeg en G. Hoefnagel en als diaken C. Dekkers. nuk. Herkozen tot ouderling de heer A. v. d. Beek en tot diaken de heer Ant. v. Wijk. ■Binnenland. Nader vernemen wij, dat Mr. v. R.. de schrijver van hetantie-Duitsch pam flet, onmiddellijk tegenover den Haag- schen inspecteur van de recherche, die hem, bijgestaan door een Rotlerdamsch amtgenoot, in hechtenis kwam nemen, erkend heeft, het pamflet geschreven te hebben. Er heeft geen huiszoeking plaats gehad. Mr. v. R. heeft aanstonds zelf uit een hoek een paar pakken pam- flletten voor den dag gehaald, die nog ingepakt waren, zooals hij ze van den drukker uit Leiden ontvangen had. Er zijn slechts enkele pamfletten verzon den (uit Den Haag); spoedig kwam de schrijver (ofschoon onder beroep op prof. Simons het feit niet strafbaar achtende) tot het besef, dat het niet aanging, op die wijze de neutraliteits politiek der regeering te dwarsboomen. Toen hem uit de in-beslag-neming van Illustration enz. bleek, dat de overheid excessen in kranten en andere geschrif ten zeer afkeurenswaardig achi te, heeft h(j onmiddellijk aan de verzending een einde gemaakt. Van een vertaling van het pamflet is niets gebleken. De schrijver betuigde bij de in hechtenis neming aanstonds zijn spijt over het gebeurde, dat hij te laat ongedaan had trachten te maken. In de gehouden vergadering van vergunninghouders en vervangers, uit geschreven door de afd. 's-Gravenhage van Ned. Bond van Koffiehuis- en Restauranthouders en slijters is met bijna algemeene stemmen besloten met ingang van 15 December a.s. den mini- mum-prijs van het gedistilleerd bij verkoop per glas met 1 cent te ver- hoogen. Voor den verkoop per maat werd de verhooging bepaald op 15 cent per liter, terwijl de korting (z.g. divi dend), die voor slijters aan hun klan ten wordt gegeven, niet meer dan 2J/# zal bedragen. De reden van deze verhooging is de a. s. verhooging van den accijns op net gedistilleerd, zoomede de verhooging van directe en indirecte belastingen. Aan de „Tel," wordt gemeld, dat tusschen Gemmelich en Aachen, Zondag een miilitaire trein ontspoord is. Vele wagens werden vernield en er zijn tal rijke dooden en gewonden. Minstens 50 dooden zijn te betreuren. Door eenige honderdduizenden uit Europa zal een adres gericht worden tot Hare Majesteit 'onze geëerbiedigde Koningin, om het initiatief te willen nemen tot het verkrijgen van den vrede tusschen de Regeeringen der oorlog voerende landen. PUEDlkBËlIlllUill, 13 December. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 5.30 leesdienst. Geref. kerk (Putterstraat), nm. 5,30 u. ds. Laatsman. 6 u. ds. de Jong. Geref. kerk B, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Boeijinga. Chr. Geref. Kerk? Loonschendijk, vm. 9,30 ds. Japchen. Doeveren, vm. 10 u. ds. Bastiaanse. Drongelen, geen opgaaf. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Donner van Breda. Dussen, vm. 9,30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ,ds. Van Rennes. Oud-Vossemeer. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 6,30 u. ds. Diemer. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u.^ Giessen, geen dienst. 'a Gravemoer, n.m. 2 u. ds. v. d. Hoff uit Drunen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. H. M. Meter uit Arnhem. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. ,2,30 u. ds. Klumper. Heesbeen, vm. 9,30 u. ds. Ewoldt. Zz. nm. 2 u. dezelfde. Nieuwendijk, Geref. kerk, geen opgaaf. Pouderoijen, vm. 9 30 u. ds. Paddenburg uit Aalst. Heusdenvm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vin. 9.30 en nm. Aalst, nm. 2 u. ds. Van Paddenburg. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Aalburg, geen dienst. Almkerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babylonïènbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen, nm. 2 u. ds. Dier kens. Brakel, geen opgaaf. Capelle, nm. 2,30 u. ds. Fetter uit Waalwijk. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Drunen, vm. 10 u. ds. v. d. Hoff. Drimmelen, vm. 10 u. ds. Schuuring. Eelhen, vm. 9.30 u. ds. F. Van Asch uit Gameren, vm. 9.30 en nm. 6,30 u. ds. Van Ingen. Geertruidenberggeen opgaaf. Genderengeen opgaaf. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwengeen opgaaf. Nederhemert, Nz. vm. 10 u. ds. Van Voorst Vader. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveer, n.m. 2 u. dezelfde. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2