VERPLAATST. C. v. d. ZANDE, Spiegel- en Lijstenfabriek, 's-Bosch. Firma H. J. MENKENS, Telef. 151. Gorinchem, M"«cofrïlp-Touwwerk. is de Gorinchemsche Uurwerken- en Orgelhandel van Pb. van Wijk, Amerikaansche Orgels, Dames vanaf I. V. Eerste Gorinchemscbe Stoom-Wasch- ra Strijkinchting v|h. 9. C. TIMERS iXXXfflQUQQQQQtëlRKHKSOyOQtXlIKKI'tëÉ KUNSTTANDEN L. J. Veerman, Heusden. jacq. de brave, 48 ct, per 100 hinthamerstraat 118. staaldraad en herculestouw. Wijnstraat No. ÏOO. Een oud adres Horloges, Regulateurs, Pendules, Wekkers enz. kaartjes met enveloppen. Posterijen. Met het oog op meer ruimte hel) ik mijn zaak verplaatst van Markt 77 naar Uitgever van aanschouwelijk beeld ™ihetve*.°°p Hoogstraat 635, opgericht i883. Gorinchem, It in tie ik la ii tl. Verzending van drukwerken aan en door Militairen. Prentkaarten, visite- of naamkaartjes en ander drukwerk, geadresseerd aan militairen en verzonden door militairen, kunnen voortaan niet meer vrij van port verzonden worden. Alleen ver zending van dag, week- en maand bladen blijft vrij. Dit geldt ook voor in Nederland ge- interneerde vreemde militairen. Ongefrankeerde drukwerken worden met port belast, dat dan door de ge adresseerden moet worden betaald. Vorige week is het woonhuis met stal en schuur van de gebr. Van Riet hoven, te Tilburg, afgebrand. Tien bij het leger behoorende paarden zijn mede in de vlammen omgekomen. De brand is vermoedelijk ontstaan door het weg werpen van een brandende lucifer. Het Koninklijk Nationaal Steun comité heeft de plaatselijke comité's in het geheele land gemachtigd, aan alle hoofden van huisgezinnen, die door die comité's 'ondersteund worden, een extra Kerstgave uit te reiken van f 1. De kosten van deze bijzondere onder steuning komen geheel voor rekening van het Koninklijk Nationaal Steun comité. Bij de kerstfeestviering hebben de vluchtelingen in het kamp te Nuuspeet den regeerings-commissaris dr. H. Mulder een gedenkpenning overhandigd verge zeld van een adres waarin zij verklaren de weldaden van Nederland nooit te zullen vergeten. Zij spreken daarin dank uit voor de goe de zorgen waarmee ze dagelijks omringd worden. De strafzaak tegen mr. C. P. v. R., beklaagd van het misdrijf van art. 100 Wetboek van Strafrecht (het in gevaar breugen van de onzijdigheid van het land), zal naar het N. v. d. D. meldt, op 31 dezer, des namiddags te 2 uur, voor de derde kamer van de rechtbank te 's-Gravenhage behandeld worden. Als hoofdgetuigen zijn gedagvaard de heeren A. Rienacker, consul-gene raal van het Duitsche rijk, en D. Ki- raly de Szathraar, consul-generaal van Oosteurijk-Hongarije. Uit 's Gravenhage meldt men: In verband met Let bericht dat hier ter stede opnieuw een werkloozen- manifestatie wordt voorbereid, verne men wij dat door de politie uitgebreide voorzorgsmaatregelen zijn genomen om bij eatT eventueele tweede betooging te wakbn tegen verstoring van de open bare orcV Naar thans wordt medegedeeld ligt het in de bedoeling van het oorlogs- bestuur om in stand te houden de interneeringsdepots voor Belgische mili tairen te Amersfoort met bijbehoorend kamp te Soesterberg, Haverwijk en Gaasterland en de legerplaats te Olde- broek in te richten tot kamp voor de thans te Asseu, Leeuwarden, Zwolle en Kampen verblijvende geinterneerden. De depots voor de Engelechen te Groningen en voor de Duitschers te Bergen bij Alkmaar blijven gehand haafd. Woensdagmorgen, ongeveer 8 uur vervoegde zich aan het hoofdpostkan toor te Amsterdam, afdeeling bewaring een pseudo-ambtenaar, gekleed met biauweu kiel en postpet, om den trom mel met inhoud van een der bijkan toren af te halen. De ambtenaar belast met de bewa ring vermoedde niets kwaads en gaf den z.g. postman den trommel af. Een kwartier later kwam de werke lijke beambte den trommel vragen. Toen kwam aan het licht, dat men met een sluwen oplichter had te doen gehad. Het grootste gedeelte van de aan- geteekende brieven, waaronder zeer aan zienlijke voor bankinstellingen, zijn reeds terug gevonden, met uitzondering van een brief ter waarde van ongeveer f 700 en een bedrag, waarvan vermoe delijk f 5000 aan baar geld wordt ver mist. De Minister van buitenlandsche zaken brengt onder de aandacht van belang hebbenden, dat het medenemen van brieven of andere geschreven of ge drukte stukgen over de Duitsche grens ten sterkste moet worden ontraden, paar degene, die dit doet, bloot staat <§ian dwang- en strafmaatregelen van de zijde der Duitsche autoriteiten. Bij den secretaris van het provinci ale comité voor vluchtelingen inOver- ijsel, mr. dr. G. A. Lasonder L zn. te Enschede, zijn 25 kisten met Kerstge schenken voor de in Overijsel vertoe vende Belgische vluchtelingen ingeko men. Muller, een gedenkpenning overhandigd, vervaardigd bij de firma Begeer te Utrecht. Daarbij was een adres gevoegd, waarin verklaard werd, dat de weldaden van Nederland nooit door hen zullen worden vergeten en waarin dr. Hendrik Muller dank gebracht wordt voor de onafgebroken zorgen, waarmede hij hen, zoowel te Oldebroek als te Nunspeet, omringd heeft. Op de penning staan behalve de wapens van Nederland en Belgie, de woordenLes Refugées beiges reeon- naissants. Ook aan verscheiden afdee- lingshoofden zijn exemplaren van de zen gedenkpenning overhandigd. Afloop Aanbestedingen. Middelburg, 24 December. Heden is alhier aanbesteed het maken en in- hangen van een paar ijzeren binnen- ebdeuren voor de groote schutsluis van het kanaal door Zuid-Beveland te Hans- weert. Raming f 24,000. Minste in schrijver: firma Penn en Bauduin te Dordrecht voor f 23,280 Groningen, 24 December. Alhier is aanbesteed het onderhoud van bodem- diepten in de haven van Delfzijl ge durende 1915 en 1916. Laagste inschrij ver J. Kraayeveld en E. van Noorden nen te Sliedrecht voor f 76.200. Bij de Kerstfeestviering hebben de Belgische vluchtelingen in het kamp te Nunspeet aan den heer dr- Hendrik Van verschillende zijden wordt be richt, dat de belangstelling in de Staatsleening van 275 millioen zeer groot is. Zoo was in Amsterdam en op andere plaatsen reeds Maandagmiddag geen prospectus meer te bekomen. Zondagnacht is het Nederlandsche stoomschip „Leersum" uit Rotterdam op een mijn geloopen op gezonken tusscheu Scarborough en Filey. Twee leden der bemanning worden vermist zeventien zijn te Scarborough geland. De Kerstgroet van H. M. de Konin gin, verschenen bij den uitgever W. A. Beschoor, te 's-Gravenhage, luidt: Er is veel stof tot dankbaarheid in onzen grooten doch moeilijken tijd. Een verlieffenden zin van eenheid en saam- hoorigheid treedt ons tegemoet, onder linge waardeering en samenwerking op velerlei gebied valt waar te nemen, naarmate de nooddruft stijgt wordt de liefde overvloediger. Krachtig doet de behoefte tot nadenken, tot gebed zich gevoelener wordt veel, er wordt vurig gebeden. Men kan zich geen grooter tegen stelling denken dan de heilsbelofte Gods en het leed en de smart waaronder thans de wereld gebukt gaat. Doch nooit schitterde ons het licht dier eeuwige, ontfermende liefde helderder tegen dan op dit feest van onzen Hei land; immers ook om de ellende te dragen, waarvan wij op dit oogenblik getuige zijn, nam Hij onze gestaltenis aan. Gelijk het landschap, door de zon met licht overgoten, zich baadt in de weelde van rust en van kalmte, zoo straalt op het hart dat zich voor Hem ontsluit, vrede en blijdschap af zoo vaak Christus liefde het beschijnt. Hier van jubelt het Englenheir op Bethle hem's velden. Het kindeke Jezus heeft ten alle tijde veel vertrouwen gevraagd. Het vraagt dit nog steeds. Aan ons de fiere moed Het dit te schenken. Laten wij met de Herders gaan in het gebed naar de kribbe, naar het kruis, met AL onze nooden en vragen. Tot ten slotte ons vragen verstomt en ons gebed en ge loof overgaan in aanbidding. (get.) WILHELM1NA. Marktberichten. De Belgische legatie te 's-Graven hage heeft een som van 42,420 francs ontvangen, zijnde de opbrengst van een inzameling gedurende een voorstelling georganiseerd door de Lombardijnsohe Persvereeniging in het Scala te Milaan, den 30 November j.l. Deze vereeniging heeft den wensch te kennen gegeven, dat dit bedrag zal worden verdeeld onder de Belgische vluchtelingen in Nederland. Zij is ge deeltelijk overgemaakt aan het Neder landsche Comité tot steun van Belgi sche en andere slachtoffers. 's-Bosch, 24 Dec. Op de heden gehouden veiling werden aangevoerd 10117 gegaran deerd versche inl. hoender-eieren, waarvoor werd besteed van fl.05 tot fl.10 per K.G. Waalwijk, 24 Dec. Op de veemarkt waren weinig runderen aangevoerd. De prijzen waren Kalfkoeien van f 000,tot f 000,Kalf- vaarzen van f 150,tot f 175, Biggen aangevoerd 00 stuks: Prijzen van f 0.tot f Prijs der boter van f 1.44 tot f 1.62 per kilo. Aangevoerd 180 kilo. Verder nog 250 eieren. Prijzen van 5 tot 1\ cent. Waterhoogte Maastricht (brug) 27 Dec. 1.M. boven 0. 28 0.90 WATEP.HOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 27 Dec. 2.67 M. boven 0. 28 2.45 Adverteiitiëii. Voor de LEVERING van worden voor of cp Zaterdag 2 Januari a.s., des voormiddage 10 uur, PRIJS OPGAVEN ingewacht aan het Bureau der Gemeentewerken. Het model, waarnaar geleverd moet worden, staat ter bezichtiging aan de GROENTEN- en FRUITVEILING Het had de aandacht getrokken van bewoners van de Nieuwehaven te Gouda dat het huis, bewoond door den letter zetter R. en diens gezin, bestaande uit vrouw en drie kinderen van 8, 3 en 2 jaar Donderdag 11. reeds twee dagen gesloten bleef, zonder dat iemand zich vertoonde of toegang tot de woning kou krijgen. De hulp der politie werd ingeroepen en deze verschafte zich daarop toegang tot de woning. Daar bleek dat het geheele gezin zich in huis bevond; de man liep in de kamer en deed eenigzins verdwaasd, de vrouw lag met haar drie kinderen te Bed be wusteloos door de verstikkende lucht van een petroleumtoestel, dat in de kamer stond te walmen. Allen hadden roet op het gezicht. Terstond werd medische hulp inge roepen en mocht het vrij spoedig ge lukken de kinderen tot bewustzijn te brengen, die daarop door de buren wer den opgenomen. De vrouw werd be wusteloos per brancard naar het zieken huis overgebracht, waar hedennamiddag het bewustzijn nog niet bij haar was teruggekeerd. Ook de man werd op last van den geneesheer per rijtuig naar het ziekenhuis overgebracht teneinde daar te worden geobserveerd. De politie heeft naar dit vrij raadsel achtig geval een onderzoek ingesteld. Bij het geheele gezin is door den ge neeskundige vergiftiging door kool- oxyde geconstateerd. Of de oorzaak daarvan onattentie is, dan wel 'n ziekte toestand of erger, zal de politie trach ten tot klaarheid te brengen. Dat armoede in deze een rol zou spelen, moet als uitgesloten worden beschouwd. Geregelde Stoombootdiensten van lïeusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen don daaropvolgenden dag, voorm, Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alten, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings- vren, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, 's-Bosch. fGoederen voor Delft, Alaardiiigen. Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Beerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Ir.tormatiën van bovenstaande diensten in ta winnen bij B. VAN KUIJK, Wilhel- minaplein te Heusden. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. AANBEVELEND, in elke geAveiischte lengte en (likte. Steeds groote voorraad Verkrijgbaar bij den Verschr.nt wekeh.k, C() Een schat van Illustraties 6*b oeiti«immers op aan ra^e gr at. a*. ^45ctj.^r3ra:ieu INTÏÏEKEN BILJET waar steeds groote voorraad gehouden wordt van Dames-horloges vanaf f 2.95. Wekkers vanaf f 1,25. Nikkelen Heeren-horloges vanaf f 1-75. waaronder de wereldberoemde merken van: Estey, Packart en Worcester zijn Veer in een horloge 75 cent. Schoonmaken van horloge 75 cent. Alles onder garantie. !n groote verscheidenheid, indien U prijs stelt op een nette en zorgvuldige behandeling Uwer wasch. zendt deze dan naar de te GOllirteiIËH, Schutterisgraclit Wasschen worden naar verkiezing, droog toegeslagen of geheel opgemaakt afgeleverd. SjÉÉ SPECIAAL INGERICHT voor het strijken en opmaken van fijn Heerenstrijkgoed, als Boorden, Manchetten, enz., en het ÉH als nieuw opmaken van Damesblouses en Kinderjurken. SS l'ITSTOOMKN van wollen en katoenen Dekens en Vitrage en andere Gordijnen. Inlichtingen en Prijscouranten worden gaarne verstrekt door G. DOEDEYNS te Heusden. grf Beleefd aanbevelendDE DIRECTIE. nieuwste systeem met 4 jaar sc'uriftel. garantie. Kuusttanden a t 'i,Gebitten f 1©, Volledige behandeling van Mond- en Tandziekten, w. o. trekkingen, beslist ;il)nSuo». Informaties kosteloos. Billijk tarief. Consult dagelijks van 96 uur, des Zondags van 912 uur. De operatieve behandeling geschiedt door 'n bevoegd arts. ^iooiii-fSoekdriikkerü ROT1ERDAM, 28 December. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 203 vette runderenmagere dito 60 vette en gratkalveren, nuchtere kalveren. 753 tchapen of lammeren, 663 varkens, biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 96 2e kto 76 cent, kalveren 1 ekw. 130 2# kte 120 cl schapen 1# he. 56, 2# he. ii et. vette varkens 72 a 70 et. licht soort 66 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f a idem voor de slacht f a .00 Biggen ƒ0. a .00 per week. KAATSHEUVEL, 25 Dec. Zetting der boter f 1,60, per kilo Eieren - a - ct. per stuk. Dussrn, 24 Dec. De prijs der boter was heden f 1,63 tot fl,76. Aanvoer 71 Kilo. Zetting f 1,72. Eieren fl,60 de 26 stuks. PRIJSOPGAAF geven een De geringe prijs za" voor geen oijzer lezers een beletsel zijn om in te teekencn. van den Oorlog. (Ir. p. post 525 ets.) Onderg-toekende wenscht geregeld te ontvangen, GKILi U.sTREi'TlP ZON IA.GSBLAD tege de. pr,js van 4o cents per 3 maanden, Woomplaats, Na_am. 65

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 3