Een Reutertelegr&m van Nieuwjaars dag uit Petersburg zegt: Hoe verbitterd de strijd aan de Bzura en de Rawka is blijkt uit het feit dat van een afdeeling van 1000 Duitschers, die de Rawka overstaken, slechts 36 gevangenen het leven er hebben afge bracht. De overigen waren gedood. De Duitschers waren des nachts de rivier ovei getrokken en waren bij 't aanbreken van den dag i/i mijl van de stelling der Russen verwijderd, die zij als ra- zenden aanvielen. De Russen wankelden doch herstelden zich en omsingelden de Duitschers. Het waren bijna overal bajonetgevechten. Aau geen vau beide zijden werd kwartier gevraagd. In goed ingelichte politieke kringen te Parijs verzekert men, dat de stem ming onder de conservatieven in Spanje een verandering ten gunste van Frank rijk ondergaat. De plicht,Jzijne neutra liteit te handhaven, kan niet beletten, dat de Spaansche pers en bevolking van hare sympathieën voor Frankrijk doet blijken. In de laatsta dagen zijn in de haven van Antwerpen een groot aantal rijn- schepen aangekomenalle waren be laden met Duitsche kolen. Zulks bewijst, aldus de Vlaamsche Gazet, dat onze bevolking voor het oogenblik geene brandstof zal tekort komen in andere streken van ons land doet de toestand zich echter zoo niet voor. De militaire medewerker van de Zwit- sersche Rund is van meening, dat de Entente-mogendheden thans het hoogte punt van hun militaire kracht hebben bereikt, ja zelfs overschreden tenzij Japan komt steunen. Frankrijk zegt hij, kan nog 400,000 ongeoefende mannen opbrengen Engeland zal in de lente met nieuwe ongeoefende manschappen komen en Rusland heeft zijn geheele leger reeds te velde gebracht. Duitsch- land heeft naar zijn berekening, nog de grootste reserves en ook aan oorlogs- materieel ontbreekt het niet. Naar verluidt, heeft aartshertog Euge- nius het opperbevel over de troepen, die op den Balkan opereeren, slechts aanvaard op voorwaarde, dat hem ruim schoots troepen ter beschikking zullen worden gesteld. Een nieuwe veldtocht wordt op groote schaal voorbereid. Het nieuwe leger zal een millioen man sterk zijn en goed uitgerust. De troepen worden reeds naar Bosnië, Herzegowina en Sla- vonië vervoerd. Men meldt thans van Duitsche zijde, dat de oudste zoon van den Duitschen rijkskanselier op het Westelijk oorlogs- tooneel als luitenant bij een patrouil- lerit is gesneuveld. Het heette eerst, dat hij door de Russen gevangen was genomen, doch dit is later tegenge sproken. De Engelsche socialistische partij heeft een schrijven aan Asquith ge zonden, waarin zij vraagt, welke stappen gedaan worden om liet ontzettend lijden van BelgiS. waar meer dan zes millioen menschen op het punt staan van honger om te komen, te verzacht6n.Ook wordt er bij de regeering op aangedrongen, dat zij alle pogingen in het werk zal stellen, om een uithongering in het groot van vrouwen en kinderen te voor komen, en dat de verbondenen zich tot Duitschland zullen wenden, om de ver deeling van levensmiddelen onder het Belgische volk te verzekeren. Te paard naast elkander rijdend door de onmetelijke landstreken, diej nu het eigen dom van graaf Jan waren, maakten zij el kander deelgenoot van hun innigste hoop en verwachtingen. Toussaint wist, dat Jan de Marcilles een beleediging te wreken had, die slechts in bloed kon uitgewischt worden, dat hij baron Raynaud van een afschuwelijke samen spanning verdacht, waarvan hij de waar heid wilde weten, en slechts daarop wachtte om zijn plan ten uitvoer te brengen. Dat punt moest dus nog opgehelderd worden, en intusschen was Toussaint bereid zijn lotgenoot, wiens meerderheid hij erkende, blindelings te gehoorzamen. Don José Cavero bezat in de La Plata landerijen, van welker uitgestrektheid wij ons in Nederland geen denkbeeld kunnen maken, gewend als wij zijn aan een tot het uiterste verdeeling van den grond, die zelfs per hectare verkocht wordt, kost het ons moeite den onmetelijken omvang te beseffen van die maagdelijke streken, waar van de Spanjaard een der eerste bezitters was geweest. Het bezoek duurde dan ook verscheidenel weken, en in dien tijd door trok de nieuwe markies d'Anguilas, met zijn ruiterstoet ongeveer vijtig reusachtige estancia8 welker bezitter hij nu was. Begeleid door een leger opzichters en wachters, van de tallooze kudden die in de pampas, de natuurlijke weiden waar het gras altijd groeit onder een hemel, die noch de verschroeiende hitte der hondsdagen noeh den strengen winter van Europa kent, trokken de beide vrienden van de eene plaats naar de andere bij hun komen en gaan als de nieuwe meesters door de be dienden van den overledene begroet. Op een avond, dat zij in de buurt van Las Flores, een der fraaiste landgoederen van den markies, zouden binnentrekken, ontmoetten zij bij het doorwaden van een Generaal Sowof, de opperbevelhebber van het Bulgaarsche leger iu den oor log tegen Turkije, heeft een correspon dent van de Reichspost in een onder houd verklaard, dat Bulgarije zoo lang mogelijk onzijdig zal blijven, doch in elk geval herstel van het onrecht, het land bij den vrede van Boekarest aan gedaan, zal doorzetten, zoo noodig ge wapenderhand. Het Bulgaarsche leger is klaar om te velde te trekken. Op oudejaarsdag is opnieuw een groot stoomschip, waarvan de nationaliteit onbekend is gebleven, ter hoogte van Flamborough Head op een mijn ge- loopen en gezonken. Men vreest dat de geheele bemanning is omgekemen. De radicale partij in Italië heeft be sloten, een propaganda-actie op touw te zetten ten gunste van het deelnemen van Italië aan den oorlog. De Daily Mail" verneemt uit Rome dat Keizer Wilhelm ernstig ziek is. Het Fransche admiraalschip Courbet dat in de straat van Otranto door de U 12 werd getorpodeerd, is volgens bericht van Duitsche zijde, voor Valona gezonken, evenals de Fransche duik boot Bernoully. Slechts enkele opva renden werden gered. De Roemeensche dienstplichtigen, die in het buitenland vertoeven, heb ben bevel gekregen, in den loop dezer maand naar Roemenie terug te keeren. De Perserveranza schrijft dat op den Balkan gebeurtenissen worden voorbe reid „welke de inachtneming van de Italiaansche onzijdigheid wellicht moei lijker zullen maken." Uit Bazel wordt gemeld, dat bij een exportfirma te Turijn 400.000 voor Ser- vie bestemde uniformen in beslag ge nomen zijn, aangezien de uitvoer daar van in strijd zou zijn met het verbod van uitvoer van wollen stoffen. I*lnutse!(ik Nieuws. Voor Dames- «n Kinderkleeding is de Firma Tavernb De Meere, Hinthamer straat 69, 's-Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Ilcustlen, 6 Jan. Het getal werkeloozen begint te vermin deren. Reeds vertrokken enkele naar Duitsch land, om aldaar werkzaam te zijn en zullen door meerderen gevolgd worden. Werkendam. Op de laatst ge houden vergadering van de afd. „Werken dam" der vereeniging „Schuttevaêr" werden tot bestuursleden herkozen de heeren B. Visser en W. Kieboom en gekozen in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer C. C. Zwets, de heer C. T. de Waal. Tot afgevaardigden voor de algemeene vergadering werden gekozen de heeren A. F. Klop en C. T. de Waal en tot hun plaats vervangers C. den Haan en C.;Mol. Besloten werd de navolgende punten ter behandeling op de alg. verg. aan het hoofd bestuur te zenden: Aan de betrokken autoriteiten te ver zoeken le. Een licht te plaatsen aan den Spiering polder, in de Zandkreek, met een rooden sector benedenwaarts, die den dam dekt gelegen aan de Goudplaat. 2e. In het Kanaal van Vlissingen vrij stelling van havengeld voor doortrekkende schepen, die er den Zondag willen door riviertje, een anderen troep ruiters, wier opperhoofd hen beleefd groette. De man had in houding en gebaren iets hoffelijks, dat den Franschen officier verri ^d, en waaraan de gcpensionneerde militairen altijd te herkennen zijn. Jan De Marcilles bleef getroffen staan en de ander volgde zijn voorbeeld; een oogenblik staarden zij elkander sprakeloos aan, alsof zij oude herinneringen opriepen, totdat de eerste plotseling zijn armen uit breidde en fluisterend den naam „Cesar" noemde. Wie zijt gijT vroeg de ruiter opziende. Ben ik dan zoo veranderd? De gewezen kapitein van den gerteralen staf sloeg de oogen neder. Jan, zeide hij op zijn beurt, mnar met een stem waarin een gevoel van minachting trilde en zonder de hand aan den gewaan- den verloren en nu duizenden mijlen van van zijn vaderland teruggevonden broeder toe te steken. Hoe! riep de graat tot in 't diepst zijner ziel getroffen uit, gij denkt dus nog altijd, dat ik schuldig ben, ongelukkige 1 Hoe kan ik daaraan twijfelen? Weigert gij mij aan te hooren? Neen, verdedig u want ik zweer u dat gij mijn hait van een loodzwaren last zult ontheffen. Kom dan! De beide troepen vereenigden zich en tegen 't vallen van den nacht trokken zij het prachtige landgoed Dolorès binnen. De oude markies had het dien naam ter her innering aan zijn ongelukkig slachtoffer gegeven. Veroorloof mij, u gastvrijheid aan te bieden, zeide Jan De Marcillis tot de ruiters van zijn broeder. Gelukkig wacht men ons. Gedurende den tocht had de kapitein een norsch stilzwijgen bewaard; nog altijd brengen of door overmscht of -udere rede nen worden opgehouden. 3e. Een roode ton uit te leggen aan den Noordkant van den Dortsman tusschen Stavenisse en de witte tonnen vlij. 4e Eén roode en één zwarte "ton bij te leggen in de Wemeldingsche Vlij, gelegen tusschen het Brabantsch vaarwater en deOos- terschelde. f~. 5e. Meerpalen te plaatsen bij de spoorbrug binnen Delftshaven op de Schie. 6e. Vleugelwerk aan de voetbrug te Overschie. 7e. De benoodigde schepen voor 's lands dienst te nemen van de schippers, die in dienst zijn en vanaf de mobilisatie nog niets verdiend hebben en 8e. Den schipper niet verantwoordelijk te stellen voor stukgoederen, wanneer een schip door Rijksambtenaren is ingeladen en verzegeld. De werkliedenvereen. „Eendracht" houdt haar driemaandelij ksche vergadering in de sociëteit bij de wed. A. Wink alhier op Donderdag 7 Januari 1915 's avonds 7.30 uur. De te behandelen zaken zijn: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Rekening en verantwoording. 4. Verkiezing 3 bestuursleden. Besoffen. Bij de heeren J. v. d. H. en D. v. B. zijn Dinsdagnachtj.l. verscheidene kippen uit het hok gehaald. Van de dieven geen spoor. Capelle. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Woensdag den 30en December 1914, des voormiddags ten 11 uur. Voorzitter de Edel Achtb. heer G. Ver meulen Wz. Afwezig de heeren Middelkoop en Oer- lemans. De voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige worden gelezen en goedgekeurd. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken: Schrijven van Ged. Staten houdende goedkeuring suppletoir kohier van den ILoofdelijken Omslag. Alsvoor, houdende goedkeuring onder- handsche verhuring huis en boomgaard aan W. Roubos, voor den tijd van vier jaren. Beide stukken aangenomen voor kennis geving. 2. Uitvaardiging verbod tegen het bakken van onvermengd roggebrood. Na eenige discussie wordt met algemeene stemmen besloten een verordening vast te stellen, waarbij overtreding zal worden ge straft met een geldboete van ten hoogste 5 gulden. Niets meer aan de orde en niemand het woord nog verlangende, sluit de voorzitter de vergadering. Voor de betrekking van directeur aan de stoom zuivel fabriek „de Toekomst" alhier, hebben zich 39 sollicitanten aan gemeld. Bij G. de B. alhier is deze week een prachtig paard gestorven. Wel een schade post want het dier was niet verzekerd. 's Graven* oer. Op Zondag 17 dezer hoopt de heer E. van Meer, beroepen predikant der Ned. Herv. gemeente alhier zijne intrede te doen, na vooraf in zijn dienstwerk te zijn ingeleid door zijn vader, den heer dr. B. van Meer, predikant te Apeldoorn. De verhuring der zitplaatsen in de Ned. Herv. kerk heeft dit jaar f 50 meer opgebracht dan het vorige. Bij de Christ. Geref. gemeente be staat het voornemen thans geene verkiezing van kerkeraadsieden te houden, ook niet ter voorziening in eene opengevallen plaats. Door het hulptelegraafkantoor zijn in de vorige maand behandeld 81 telegram men, waarvan zijn verzonden 26 en ont vangen 55. Het aantal telefonische gesprekken be droeg 31. Op de rijkspostspaarbank werden gedaan 14 inlagen tot een bedrag van f 2008, ter wijl 15 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 1108. kon hij zijn broeder zijn mislukte carrière en onteerden naam niet vergeven en de wonde, die nog niet geheeld was, begon weer te bloeden. Behoort dit landgoed aan u? vroeg hij onder 't afstijgen. Ja, aan mij en nog verscheidene andere bovendien. Maar ik schat uw vriendschap hooger dan al mijn rijkdom en hoop die ook te krijgen. Ga binnen. Een vrouw, eene Spaansche, ontving den nieuwen meester met blijdschap; blijkbaar verwachtte men mijnheer den markies. Wat zegt de senora? vroeg de kapitein, zijt gij markies tegenwoordig? Sedert een paar weken. Welk wonder heeft die verandering gewrocht De dood van een man, die mij zijn titel en zijn goederen vermaakt heeft. En hij heette? Don Cavero, markies d'Anguilas. Drommels, riep Ce3ar De Marcilles uit, don José Cavero, de heer van de Pampas. En zijt gij zijn erfgenaam? Zooals gij ziet? Nu, ik wensch u geluk. Er klonk zoowel bitterheid als ironie in de woorden van den ex-kapitein. In een groote zaal was de tafel gedekt, waaraan don Ramon Cavero zijn gasten alle eer kon bswijzen; hij liet hen aan de goede zorgen van zijn vriend Perès Lu car over en ging met zijn broeder naar een verwijderd salon, waarvan hij de deur achter zich sloot. Gij schijnt met die erfenis zeer inge nomen, begon Cesar. Ja, inderdaad. Omdat gij nu een gemakkelijk, weel derig leven kunt leiden. Neen, gaf Jan ten antwoord, maar omdat die schatten mij in staat stellen mij te wreken en te straffen. Herpt. Aan het Rijkeveer alhier zal eene nieuwe wachterswoning worden bijge bouwd. Sprang; Onze vroegere dorpsgenoot de heer D. Vos, onderwijzer aan de o. 1. te Fijnaart, is in gelijke betrekking benoemd te 's Gravendeel. J.l. Donderdag had C. V. het onge luk van den zolder te vallen. Vreesde men eerst het ergste, na onderzoek bemerkte men dat zij boven wonder met den schrik vrij kwam. - J.l. Maandagavond werd door de Ned. Herv. Jongelingsvereeniging op G. G. „Timotheus" onder leiding van üaar voor zitter den heer H. E v. d. Leeden haar 10-jarig bestaan op feestelijke wij ze herdacht. Onze dorpsgenoot L. de Kok, is benoemd als tijdelijk ambtenaar ter secretarie te Slied recht. Door baldadige handen zijn van Zater dag op Zondag bij J. v. A. alhier de ramen, kozijnen en muren met zwarte verf be smeerd. Men is de(n) dader(s). nog niet op het spoor. Vergadering van den Raad der Gemeente Heusden, op Donderdag 31 Dec. 1914, des voormiddags te 11 ure. Voorzitter: de heer G. van Everdingen. Secretaris: de heer H. J. van Eggelen. Aanwezig alle leden. Agenda. 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Benoeming regent Godshuizen, wegens gewone aftreding van den EdelAchtb. heer P. Honcoop. 4. Rekeningen 1913 en begrooting 1915 der Godshuizen. 5. Voorstel van Burg. en Weth. om de kermis in 1915 niet te doen doorgaan. 6. Machtiging aan Burg. en Weth. tot het houden van verkoopingen en verhurin gen in 1915. Nadat de oudste Wethouder, de] heer G. van Everdingen, wegens lichte ongesteld heid van den Burgemeester, de vergadering heeft geopend, leest de Secretaris de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd en daarna vastgesteld. Ingekomen is een besluit van Ged. Staten, houdende goedkeuring der gemeente-be grooting 1915 tot een bedrag van f 23222,65j. De aanbeveling ter benoeming van een Regent der Godshuizen was als volgt: 1. P. L. Honcoop. 2. G. J. Vos. De heer Honcoop werd als zoodanig met algemeene stemmen herkozen. De heer G._ J. Vos brengt namens de commissie van onderzoek rapport uit ever de rekeningen 1913 en begrootingen 1915 der Godshuizen. Spreker en zijn medeleden hebben alles nauwkeurig onderzocht en het doet hem genoegen te kunnen constateeren, dat alles in volkomen orde is bevonden en tot goed keuring kan adviseeren. De Raad keurt ze daarna goed met algemeene stemmen, be halve die van de heeren Van Everdingen, De Jong en Veerman, welke als regent buiten stemming blijven. De Voorzitter bedankt daarna de com missie voor haar bemoeiingen en ontbindt ze vervolgens. Naar aanleiding van den hoogen ernst der tijden hebben Burg. en Weth. een voorstel ingediend, om evenals op andere plaatsen de kermis in 1915 niet te doen doorgaan. De Raad kan zich hier volkomen mede vereenigen en het voorstel wordt dan ook met algemeene stemmen aangenomen. Voorts woidt machtiging verleend aan Burg. en Weth. tot het houden van ver koopingen en verhuringen. Bij de gebruikelijke rondvraag wijst de heer Veerman op het overtreden van de politieverordening aangaande het niet zwaaien met een rooden lantaarn nabij de Wijkschepoort bij nadering van de goederen tram tusschen zonsondergang en opgang. Onlangs in den vroegen morgen passeerde dr. Oerlemans de'.e plaats en kwam met zijn auto in botsing met de tram, geen kwaad vermoedend, omdat er geen sein van onveilig gegeven werd. Op wien u te wreken? Op een man dien ik ontmaskeren zal. En om welke misdaad te straffen? De misdaad van mij onteera te hebben zelfs in de oogen van mijn eenigen broeder. Zoo, zeide de officier twijfelend. En gij? vroeg Jan, wat is er van u geworden? Ik heb in dit land een toevlucht ge zocht. En zijt gij daarin geslaagd? Om te leven ja, om rijk te worden, neen. Ik had te weinig geld, toen ik aan kwam. En de erfenis van onze tante? Ik heb daarvan afstand gedaan, want ik wilde niet, dat men mij zou kunnen be schuldigen door uw misdaad rijk te zijn geworden. Mijn misdaad? Hoe anders kan ik een moord noemen, die gevolgd door Jan legde hem met een beweging der hand het zwijgen op. Een misdaad, ja, maar niet door mij gepleegd. En nu vertelde hij aan Cesar, die aan dachtig toeluisterde, alles wat er te Mar cilles gebeurd was, den strik, dien men hem gespannen had, en de onmogelijkheid waarin hij zich bevonden had om den naam van den waren schuldige uit te vorschen. Hij vertelde hem van het in de gevangenis door gestane leed, dat nog verzwaard werd door het stilzwijgen van zijn broeder, en door de gedachte, dat zelfs zijn naaste betrek kingen hem veroordeelden. Daarna kwam zijn wonderdadige ontsnapping en de reis naar Parijs om Helena op te zoeken aan de beurt, Helena, de vrouw, die hij met onbegrensde toewijding liefhad, en toen de vreeselijke slag, die hem getroffen had, toen hij de onwillekeurige getuige van haar hu welijk met baron Raynaud geweest was. De heer De Mol zegt dat zulk een geval niet in den Raad maar bij de politie thuis behoort. De Voorzitter zegt, dat ofschoon de Kon. goedkeuring nog niet op de verordening is verkregen, tegen zulke dingen ernstig geprotesteerd moet worden en de Tramweg- Maatschappij er onmiddellijk mede in kennis moet worden gesteld. De Voorzitter komt bij dag dikwijls door de poort en ziet dan steeds dat er door middel van een roode vlag voor de veilig heid wordt zorg gedragen. De heer Van Andel informeert naar den uitslag inzak de kwestie Bromsluis, en vraagt of een antwoord van den Rentmees ter van het Kroondomein ii ingekomen of niet eens geschreven. De Voorzitter zegt, dat er nog niet ge correspondeerd is, omdat de Burgemeester het beter vond mondeling met den heer Falk te onderhandelen. Een veelbeteekenende blik van den heer Van Andel tot zijn medeleden en nog eenige besprekingen over den toestand van de Sluis, en de vergadering wordt gesloten. Verslag van het verhandelde in de Raads vergadering van Sprang, gehouden den 30 Dec. 1914. Tegenwoordig alle leden, behalve de heer Vos. Na opening der vergadering en goedkeu ring der gelezen notulen, deelt de Voor zitter mede: 1. Dat de kas en boeken bij den Ont vanger op heden zijn opgenomen en in orde bevonden. In kas was f 1084,51. 2. Dat Ged. Staten goedkeuring hebben verleend aan de in vorige vergadering ge nomen raadsbesluiten tot verhuring van een kamer en tot het sluiten van eene geldleening. 3. Dat de gemeente-begrooting voor 1915 is goedgekeurd. 4. Dat op het adres om rijkssubsidie krachtens de pensioenwetten afwijzend is beschikt. Een en ander wordt voor kennisgeving aangenomen. Ter tafel komt een ongezegeld adres van J. de Graaf c.s., verzoekende plaatsing van twee lantaarns aan de Sprangsche Vaart. Op voorstel van den Voorzitter wordt dit adres voor kennisgeving aangenomen. Thans is aan de orde de benoeming van een Arm meester, ter voorziening in de va cature die 1 Januari a.s. ontstaat, wegens periodieke aftreding van den heer J. A. Haverhals. Met algemeene stemmen wordt de heer Haverhals herbenoemd. De Voorzitter feli citeert den heer Haverhals. Deze verklaart de benoeming aan te nemen. Hierna wordt de vergadering gesloten. INGEZONDEN. Geachte Redactie In uw geacht blad van 1 Jan. 1915, komt onder het plaatselijk nieuws een bericht voor van Sprang over de uit voering der Chr. zangvereeniging „Ex celsior", die 2e Kerstdag in het kerk gebouw hare uitvoering gaf. Er komt in dat bericht iets voor dat niet als juist kan beschouwd worden. Ik, die de uitvoering heb bijgewoond, kan niet instemmen met steller van dat bericht, daar hij er aan toevoegt, dat ieder voldaan, ja hoogst voldaan en dankbaar gestemd, het kerkgebouw verliet. De zang, voor zoover ik kan oordeelen, liep best van stapel, maar de leden van de zang, dunkt mij, moeten toch eveneens als meer met mij, wel schrikkelijk last hebben gehad, van het voortdurend lawaai in het kerkgebouw, dat door sommigen der aanwezigen werd gemaakt. Degenen daarom die het kerk gebouw op zoodanige wijze hebben ont- eerd, mogen wel eens bedenken, dat ze de oorzaak zijn geweest, dat ik en meer met mij om 8 uur onvoldaan en ondankbaar gestemd het kerkgebouw hebben verlaten. Me dunkt, laat zulke Zij is altijd uw booze geest geweest, meende de officier. Gij beschuldigt haar ten onrechte. Verdedigt gij haar nog? Ik veroordeel haar niet. Als zij schul dig is, zal zij met de anderen haar straf ontvangen, als zij onschuldig is, zal ik haar sparen. Als zij verontschuldigingen heeft, zal ik die aanhooren, en haar op de proef stellen Hoe? Dat is mijn zaak; maar ik zal u zulke bewijzen geven, dat gij, wat er ook gebeu ren moge, overtuigd zult zijn. Dat geve God! Ik verlangde er naar rijk te zijn, be sloot graaf Jan, om met machtige vijanden te kunnen strijden en nu is mijn wenech vervuld. Binnen weinige dag^n vertrek ik naar Frankrijk, en dan zal de worsteling beginnen. Ik zal het spoor van dat ge heimzinnige wezen volgen, zooals de In dianen der groote prairieën dat van hun vijanden vervolgen. Ik zal hem ontdekken en alles te weten komen. Welk hoofd het plan heeft uitgedacht, welke hand het vol voerd moge hebben, Ik zal ze treffen zon der mededoogen. Die lieden zijn zoowel uw vijanden als de mijne, Cesar, zij hebben u, zoowel als mij, onteerd. Kom mede, en reik mij de behulpzame hand. Hij had met zooveel warmte gesproken, dat de officier hem getroffen aanstaarde. Twijfelt gij nogvroeg de oudste. Hoe moet ik u overtuigen? Door mij dien vijand, van wien ge spreekt, te toonen. Maar gij hebt gelijk, laten wij samen handelen, samen zoeken. Eindelijk zwichtte Cesar de Marcilles, over tuigd van de ongegrondheid zijner verden king, en gewonnen door de openhartige genegenheid van zijn broeder. Wordt vervolgd

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2