cier begon ie schreeuwen en met de armen om zich heen sloeg. De officier bracht het kind door gebaren aan het verstand, dat het niets te vreezen had en trachtte te weten te komen hoe het heette en waar de familie was. Toen het kind tot kalmte was gekomen, nam hij het onder zijn jas mee naar het station van zijn proviand kolonne. Het was een aardig kereltje, maar vreeselijk verwaarloosd. Zijn haar leefde van het ongedierte en hij was geheel vervuild. Men zeepte het hoofd van den jongen in en schoor het kaal. De veldkeuken leverde warm water voor een grondig bad. Intusscheu was het onder de offi cieren bekend geworden, dat een der hunnen een Rus gevangen genomen had. Allen kwamen den gevangene be kijken en hadden veel pret in het ge val. De jongen kreeg beschuit, choco lade en was spoedig de lieveling van het regiment. Een groote kist waarin blikjes geweest waren, werd met stroo gestoffeerd en de kleine scheen dit een alleraangenaamst bed te vinden. Nu kreeg de jongen een naam en de veld- geestelijke doopte hem, waarbij de offi cier, <lie hem gevonden had, als peet optrad. Alle officieren waren er bij tegenwoordig. De kleine Rus kreeg de namen Franz Joseph Wilhelm Krieger, opdat hij later herinnering zou hebben aan de groote gebeurtenissen, waaron der hij zijn naam kreeg. De officieren brachten nu geld bij elkaar voor klee ding. De jongen ziet er nu deftig uit. Hij is zeer aanhankelijk en als het kwartier verplaatst wordt, zit hij in zijn kist boven op een bagagewagen. Hij heeft als speelkameraad een klein geitje gekregen, dat hem als een hond naloopt. Hij zal op kosten van het officieren korps worden opgevoed. Alle Antwerpsche bladen hebben bij de jaarwisseling het volgende stukje opgenomen Voor onze gevallen helden. Medeburgers, Dat bij het begin van het Nieuwe Jaar onze eerste gedachte zij voor onze Dooden, voor onze dappere soldaten ge vallen ter verdediging van ons Land en van ons Recht. Een man is geen man, en een volk is geen volk die niet alles veil hebben voor hun eer en voor hun plicht. Moge de eeuwige rust zacht zijn voor lien die bezield door dit fiere bewijstzijn, den heldendood stierven voor het vader land. Hunne gedachtenis zullen wij in eere houden. Reeds hebben Antwerpen en zijn voorgeborchten begonnen hunne schuld te kwijten. Maar wij moeten er voor zorgen dat de Natie blijve waken over de weduwen en weezen zoo diep beproefd, voortaan kinderen des Vader lands. Terwijl wij onze Dooden en onze plichten, tegenover hen gedenken, spre ken wij aan de Bevolking van Ant werpen en der Gemeenten der Omhei ning onzen dank uit voor de kalmte, de waardigheid en het onwrikbaar ver trouwen in de toekomst door haar on der de meest tragische en de diepst grievende omstandigheden betoond. Een land waar men zoo strijdt, zoo sterft en zoo lijdt kan niet vergaan. De Voorzitter der Intercommunale Commissie LOUIS FRANCK. Voor dit stukje heeft de heer Franck, naar men ons meldt, 2 dagen ge vangen gezeten. lard, dat zijn plotseling verkregen groot fortuin achterdocht zou opwekken, en dat men den oorsprong er van zou willen kennen en een onderzoek er naar zou in stellen, waardoor zijn veiligheid licht in gevaar zou komennu en dan bekroop hem het gevoel van een misdadiger wien een politieagent op de hielen zit; hij nam allerlei voorzorgen, bleef nog twee jaren lang zijn stil eenvoudig leven leiden, en was strenger en zuiniger dan ooit. In zijne kleine woning in de rue des Prêtres, bij kleine feestjes met zijn collega's, deed hij zich heel bescheiden voor en klaagde zonder ophouden over de slechte tijden en den ondank der regeeringen, die de haar be wezen diensten zoo slecht weten te beloonen. Lazare I'idon moest de rol van rentmeester blijven vervullen, eene schikking waarover hij zich beklaagde, want de linnenmeid van Combiers nam spoedig zijn geheele hartin en hij leefde als een landedelman, jaagde en vischte, en gaf feestjes op het landgoed, waar hij als heer en meester regeerde, daar het door baron Raynaud scheen vergeten te worden. De waarheid was, dat de gebeurtenissen, zoo kort geleden voorgevallen, het geweten van den rijken bankier begonnen te be zwaren, want hij wist nu alles en Straub had hem met cynische openhartigheid, de geheele waarheid, zonder voor zijn mach tigen handlanger iets te verbergen, mede gedeeld. Geen wonder dus, dat de baron vreesde Combiers, waar de geest van zijn slacht offers waarschijnlijk rondspookten, terug te zien; bovendien was gravin Helena, die de groote aantrekkelijkheid van vroeger dagen uitmaakte, er niet meer; maar aan alles komt een einde en toen graaf Jan in de wateren van Cuba verdronken was, tenmin ste de bewerker van zijn ongeluk meende, dat dit het geval was, toen de gravin, mis- Aan de „Vorwarts" ontleenen wij eenigo cijfers omtrent de schatten, welke deze geweldige oorlog verslindt. Het blad herinnert eraan, dat de Engelsche regeering onlangs verklaard heeft, dat de kosten voor Engeland op rond een millioen pond sterling per dag zijn te stellen, zoodat er al een 150 millioen zijn uitgegeven. Ia Frankrijk bedragen de oorlogs kosten tot 10 December 6441 millioen frank, waarvan aan België 250 millioen, aan Servië 10, aan Griekenland 20 en aan Montenegro een half millioen ge geven is. De gemiddelde oorlogskosten van Frankrijk zijn dus circa 40 mil lioen per dag. Rusland heeft in de eerste drie en een halve maand 3955 millioen Mark (2313 millioen gulden) uitgegeven, dat is per dag dus 36.7 millioen mark of ruim 22 millioen gulden, Engeland, Frankrijk én Rusland hebben dus dag in dag uit voor dezen oorlog noodig 115 millioen francs (ruim 54 millioen gulden). Indien men aanneemt, dat Duitsch- laud en Oostenrijk, die samen een leger van 10 millioen man op de been hebben, in verhouding even groote kosten heb ben, dan zou men voor deze landen komen op een totaal van 105 millioen francs (bijna 49V, millioen gulden). Daarbij komen dan nog de kosten der Brlgen, Serviërs, Turken en Japanners, die, krap berekend, wel op 10 millioen francs te stellen zijn. De totale kosteu van den oorlog zouden dus minstens 230 millioen francs per dag bedragen. Bij deze cijfers zijn ook de kosten van de mobilisatie gerekend. Yves Guyot berekent de kosten op 6 gulden per dag en per man, waarbij hij echter op een totaal van 18V9 millioen soldaten rekent, terwijl het totaal wel meer dan 21 millioen is. Van de neutrale landen heeft Neder land reeds ongeveer 100 millioen gulden uitgegeven, waarvoor het nu een leening van 275 millioen sluit. Zweden sloot een binnenlandsche leening van 20 millioen kronen en kreeg in New York 5 millioen tegen schatkistbiljetten Noorwegen sloot een kleine leening van 600,000 pond in Engeland en een van 3 millioen in dollar in Amerika, waar mee de vroegere schuld gedelgd werd. Ten slotte ging het over tot een bin nenlandsche leening van 20 millioen kronen. Denemarken emiteerde 5 mil lioen schatkistbiljetten en 60 millioen kronen als vaste leening. Zwitserland ging over tot twee binnenlandsche lee ningen van te zamen 80 millioen francs. Italië is voornemen» een milliard te leenen. Griekenland kreeg van Frank rijk 20 millioen en van Engeland 40 millioen voorschot. Bulgarije berekent zijn mobilisatiekosten op 33 millioen francs. Bovendien heeft China in Londen een leening gesloten en de Zuid Ame- rikaansche staten hebben eveneens geld noodig. In 't geheel heeft de oorlog den neu traten landen al reeds een vermeerde ring van hun schuldenlast bezorgd, die op een 480 millioen gulden is te stellen. De eerste vijf maanden van den oorlog hebben dus een 18V9 milliard galden gekost, ongerekend nog de verliezen van de industrie en de veroorzaakte schade. De indirecte oorlogskosten door vsrliezen van nijverheid en handel zijn volgens Guynot nog grooter dan de directe uitgaven. En wat schade betreft, die werd in België alleen reeds geschat op 5,82 milliard francs en voor Oost- Pruisen op 400 millioen mark of 240 millioen gulden. Daarbij komen nog Polen, Galicië, een groot deel van Frank rijk, de ontzaglijke verliezen van schepen leid door de tijdingen uit Guyana, er ein delijk in toegestemd had de vrouw van baron Raynaud te worden, trad Fulgence Guillard langzamerhand uit zijn afzondering naar voren. Hij begon groote vermoeienis voor te wenden, gaf voor te lijden aan allerlei kwalen, door zijn nachtelijke dien sten opgedaan en bleef slechts zijn betrek king waarnemen, zooveel als noodig was om zijn invloed te bewaren en een open oog te houden op zijn eigen belangen. Hij verliet de rue des Prêtres en huurde in de avenue d'Autin op de vijfde verdieping een eenvoudig kwartier van vijftienhonderd francs. Terzelfder tijd stichtte hij het agent schap Pidon, waarvan hij metterdaad het eenige hoofd was en hem, dank zij den geheimen waarover hij beschikte, groote voordeelen opbracht, 't Bleek inderdaad, dat de twee ondeugden, die sedert jaren gebloeid hebben, roof en afpersing, ook nu nog zeer winstgevend waren, en met het in de zaak gewonnen kapitaal kon hij ze nu op groote schaal exploiteeren, geholpen door Lazare Pidon, den waardigen evenknie van zijn diep verdorven meester. Zonen van rijke families vonden in de rue Castiglione geld tegen vijftien of twintig percent, inderdaad een matige rente, daar zij geen solide waarborgen konden geven en vreemdelingen stroomden er bijeen en vroegen er raad over de beste wijze om hun piasters, dollars en roebels te besteden, die zij letterlijk in de straten van Parijs te grabbelen gooiden; alles was keurig inge richt en had een schijn van eerlijkheid en goede trouw, die de inrichting tot een voor beeld voor andereD markte. 's Avonds kwam de man der duisternis langs de Champs Eiysées terug, sloop, gehuld in zijn mantel, onder de arcaden der rue Rivoli, en kwam de boeken van zijn vertegenwoordiger nazien en hem voor de loopende zaken van advies dienen. Gewoonlijk had hij slechts lof voor en scheepsladingen. Men zal niet ver van de waarheid af zijn, meent de „Vor warts", als men de gezamelijke ver liezen voor de eerste oorlogsperiode op 45 tot 50 milliard mark (27 tot 30 mil liard gulden) stelt. Daardoor komt men tot een totaal van 42 tot 48 milliard gulden aan oorlogskosten, dat is onge veer het bedrag van het in 1910 be legde kapitaal in spoorwegen in de oorlogvoerende landen in Europa. Plaatselijk nieuws. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's-Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. flensden, 9 Jan. De Mobilisatie Tooneel-uitvoering op 7 Januari in „Concordia" gegeven, is uitne mend geslaagd. Eene flinke opkomst bewees de groote belangstelling en wij zijn er ver zekerd van dat allen voldaan zullen zijn. Een keurig ensemble, waaronder drie land weermannen, die met medewerking van een Heer en Dame een goed geheel vormde. Zoowel de pianist als de pianiste, (tevens met haar lieve stem), de prachtige Tenor, de uitnemende Violist en zeker niet het minst de zichzelf noemende „Komiekeling" met zijn snaakske zetten, zijne beweegbare gelaatstrekken, maar bovenalzijne oorspron kelijkheid, maakte mede het geheel tot een „echt leuke" avond. Ieder heeft genoten en de artisten komen ten volle den algemeenen dank toe. Aalburg; Dezer dagen had de voer man J. Mans, het ongeluk zijn paard door een plotselingen dood te verliezen. Naar we vernemen wordt gecollecteerd om hem aan een ander paard te helpen. *Ileso(jeil. J. v. Ginniken had Zater dag 't ongeluk met zijn hand onder de snijmachine te geraken, waardoor zijn rech terwijsvinger werd afgesneden. Capelle. Maandagnacht bezweek een pas gevulde hooizolder bij de firma A. Oer- lemans en Zonen, en kwam terecht op vier onder dien zolder gestalde paarden. Drie ervan wisten zich een uitweg te banen, doch de vierde moest 's morgens door het werk volk worden bevrijd. M. K. viel van een ladder en wondde zich daarbij zoo, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 31 December 1914: 1265 mannen en 1175 vrouwen. Drimiitelcn. In de maand Decem ber j.l. werden aan het Postkantoor alhier behandeld 71 telegrammen, waarvan 27 werden ontvangen een 44 verzonden. 's-Ulraveiiioer. Op Dinsdag 12 dezer zal de heer A. de Braconier uit Haar lem alhier in hét Wapen van 's-Gravemoer eene Nutslezing houden met lichtbeelden over het leven van Jan Fusilier in Ned. Indië. Ten overstaan van Burgemeester en Wethouders zijn van de geldleeningen 1890 en 1909 dezer gemeente respectievelijk uit geloot de schuldbrieven nos. 46 en 13, bei den aflosbaar op 29 Juni a.s. Oecrlruideiibera;- De beer G. Bos, directeur van het post- en telegraaf kantoor alhier, is als zoodanig benoemd te Zevenaar. Hieuwend |jk. De schipper M. de Hoog had Maandagavond omstreeks half acht het ongeluk boven van de luiken in het ruim van zijn schip te vallen met het noodlottig gevolg met zijn borst op een balk terecht te komen waardoor hij zich dan ook inwendig zeer bezeerde. Dr. Over- bosch verleende geneeskundige hu p; naar omstandigheden is het op 't oogenblik nog al wel. Van den landbouwer A. v. d. Stelt zijn Woensdag weer 8 kalveren afgemaakt hetj gedane werk, en zeide hij bij 't afscheid nemen met zijn scherpe stem: Zeer goed, mijn zoon, zeer goed, het karretje loopt als op een zandweg. Dan begaf kij zich naar het quartier de l'Europe om zijn avonden door te brengen. Zoo stonden de zaken op het oogenblik dat graaf Jan de Marciiles en zijn broeder zich van Amerika naar Europa en inscheep ten, en intusschen was het fortuin van den schurk hoe langer hoe grooter geworden, want Straub had een juisten blik op de menschen, beoordeelde met één oogopslag en vergiste zich zelden in het voordeel of het gevaar dat een of andere zaak kon opleveren. Hij was inderdaad een der ge vaarlijkste roofdieren van die verborgen Parijsche holen, waar men wilde beesten van elk soort, van den jakhals en de wilde kat, tot den tijger en den panter toe, ont moeten kan. Evenals overal, komen er echter zelden maar leeuwen voor. 't Sloeg tien uur op de groote klok, die den muur van het agentschap versierde; een vroolijk lentezonnetje speelde door de ramen en trok den schrijver met onweerstaanbare macht naar buiten, en het kostte Cabiral moeite om aan de verleiding weerstand te bieden Wat zou hij gaarne langs de trottoirs ge slenterd, de mooie winkels bekeken, de n.aaistertjes en modistes gevolgd hebben, die zich met rassche schreden, beladen met doozen van allerlei grootte en soort, voort spoedden, of op 't middaguur in de rue de la Paix of op den boulevard op een bank gezet hebben, in aangenamen kout met de kindermeisjes, die dê haar toevertrouwde kinderen in de zon koesterden. Wat ver veelde hem vooral dien morgen zijn bestaan hij zou den boel in brand hebben willen steken, om te kunnen gaan lanterfanten Een scherpe, bevelende stem, die van achter de traliën der kas „Cabiral riep, schudde hem uit zijn overpeinzingen degens mond- en klauwzeer. Thans zijn er in 't geheel 25 stuks afgemaakt. Voor de Geref. gemeente zal a.s. Zondag des v.m. en des n.m. optreden ds. de Bruijn. El a a 1118(1 on k. Rijkspostspaarbank postkantoor R'veer over December 1914 ingelegd f 5226 91, terugbetaald f 7249,55$. Laatste boeknummer 5466. Aan de stoomzuivelfabriek is in December verwerkt 236774$ liter melk. Sleeuwjjk. Loop d-r bevolking over 1914. Op 31 Dec. 1918 bestond de be volking uit 1677 mannen en 1589 vrouwen, totaal 3265. In 1914 vermeerderd door geboorte met 50 m. en 52 vr., totaal 102door vestiging met 66 m. en 72 vr., totaal 138; verminderd door overlijden met 22 m. en 19 vr., totaal 41door vertrek met 52 m. en 57 vr. tot. 109. De bevolking dezer gemeente is derhalve vermeerderd met 42 m. en 48 vr. totaal 90, en bestond op 31 Dec. 1914 uit 1719 m. en 1637 vr. totaal 3356 zielen. Aantal huwe lijken 22. Bij Kon. Besluit van 28 December j.l. nr. 17, zijn de statuten van de vereeni- ging van burgemeesters en secretarissen in het eiland „Altena" gevestigd te Woudri- chem, goedgekeurd. Sprang Gedurende de vorige maand werd aan het hulppostkantoor alhier, op 's-Rijkspostspaarbank belegd f 3735,37 en terugbetaald f 2780, Toen j.l. Woensdagavond de land bouwer C. van B. met zijn huisgenooten aan tafel zat, zakte hij plotseling ineen en was niet meer. Voor de huisgenooten een vreeselijk oogenblik. Uitwijk Naar wij vernemen hoopt de beroepen candidaat W. L. Hermanides, op Zondag 17 Januari a.s. zijn intrede te houden. Vrijhoeven Uappel. In de maand December werden aan het hulpte legraafkantoor 66 telegrammen behandeld, waarvan 31 verzonden en 35 ontvangen. Van uit de openbare spreekcel werden 17 gesprekken gevoerd, terwijl 4 telefoonop roepberichten ontvangen werden. De gemengde zangvereeniging „Hal lelujah" alhier, zal op Maandag 15 Febr. haar winleruitvoering geven. W(|k. Tot Voorzitter van den polder alhier, is gekozen de heer J. van Doeveren van Andel. Werkendam. De collecte voor de Neerbosch-cent heeft in het 4e kwartaal 1914 opgebracht f 6.10. Donderdag 1.1. vergaderde de Werk- liedenvereeniging „Eendracht" ten huize van mej. de Wed. Wink, alhier. Aanwezig waren 69 leden. De voorzitter opende de verga dering, heette de leden, donateurs en ver slaggevers welkom, wenschte hun een ge lukkig Nieuwjaar toe, wees op den druk- kenden tijd, deelde mede dat flnantieël de vereeniging over 1914 is vooruitgegaan, hoopte op een spoedige vrede, opdat de soldaten weer spoedig naar huis toe zullen kunnen gaan en besloot met den wensch, dat de vereeniging in 1915 ook weer moge bloeien, waarna de Secretaris de notulen der vorige vergadering las, welke onveran derd werden goedgekeurd. Vervolgens deed de Penningmeester rekening en verantwoor ding. Daaruit bleek, dat de laatste 3 maan den ontvangen was f 408,35, en uitgegeven f 316.62, zoodat ze een batig slot gaven van f 91,73. Over 1915 was ontvangen f 2125,40 en uitgegeven f 1510,56, zoodat er een batig slot was grooc f 614,81. 1 Januari bedroeg het kapitaal f 3406,39, het reservefonds f 1210,79, terwijl er bij den Penningmeester in kas was f 43,41. Tot het nazien der rekeningen werden aan gewezen de leden J. P. Ippel, A. Bakker en P. van Driel, welke laatste mededeelde, dat alles in orde was bevonden en de hoop uitsprak, dat de Penningmeester nog lang als zoodanig zou mogen fungeeren. Vervolgens werden als bestuursleden her kozen de heeren Fr. van Varik en C. Slag molen en gekozen de heer A. van Driel, met respectievelijk 66, 64 en 52 stemmen. wakker. O, wat ergende hem de stem van dat verliefde, jaloersche meisje, naast wie hij verplicht was te leven en dat hem niet meer aandacht schonk, dan den brieven besteller, of den man die iederen morgen kwam om den parketvloer te wrijven. En dan te moeten denken, dat zij dol was op dien kwajongen Lazare Pidon, die niet in zijn schaduw kon staan I Toch ant woordde de Gasconjer Juffrouw! Hoe staat het met de zaak Des Charmes De wissel, die den dertigsten verviel, is onbetaald teruggekomen. Goed! Hoe zoo, goed? De patroon rekende daarop, hij zal er dus niet verwonderd over zijn. De patroon, dat was Pidon, want Pidon beval, Pidou was vrij en bovenal Pidon beschikte over de kas. Cabiral was slechts een ondergeschikte, een bediende, een slaaf, door ketenen gebonden, maar die toch ook met sommige geheimen bekend was! En zijn beurs was leeg! geheel leeg! Geen enkele tienfrancsstuk om te kunnen dejeu- neeren of in een klein restaurant een een voudig fuifje te gevenhij zou zich opnieuw moeten vernederen. De dame achter het traliewerk opende een zijdeurtje, verliet haar afzondering en kwam met een pen achter het oor bij den bediende staan, 't Was inderdaad Martha Ribout, maar in kleeding en manieren een Parisienne geworden. Zij droeg een een voudig zwarte japon, maar uitstekend ge maakt, en het donkere haar glad langs het effen voorhoofd gestrekenhaar mooie oogen schitterden en tintelden als vroeger. Toch zag zij er vermoeid en vervallen uit; zij had haar vroegere frischheid verloren, maar was nog aantrekkelijk genoeg, om menschen Allen namen de herbenoeming en benoeming aan. Nadat de Voorzitter, die ook de in het afgeloopen jaar overleden leden H. Herks, H. ran Santen, G. v. d. Heuvel, A. J. Zwets en C. C. Zwets, had herdacht, een woord van dank aan de opgekomenen had ge bracht, medegedeeld had, dat het bestuurs lid, de heer W. Kok, wegens drukke werk zaamheden zijn functie niet langer kan vervullen, en daarom als zoodanig tegen April zijn ontslag nam en dus de volgende vergadering in diens plaats weer een be stuurslid zou moeten worden gekozen, sloot de Voorzitter de vergadering. De driemaaridelijksche vergadering der Griendwerkersvereeniging „Ond-rling Belang", zal hedenavond om 7 uur gehou den worden, bij Joh. Zwets, alhier. De punten van behandeling zijn: 1. Opening; 2. Notulen; 3. Rekening en verantwoording door den Penningmeester; 4. Verkiezing van drie bestuursleden, af tredend zijn A. Paans Lzn., A. Biesheuvel en C. v.d. Heuvel; 5.Mededeeling; 6. Rond vraag; 7. Sluiting. gliirgerlUke Stand. Heusden, van 31 Dec. tot 5 Jan. Geboren: Martinus Lumbertus z. v. Martinus Lambertus van den Berg en van Maria Merkx; Henrica Huberta, d. v. Johannes N. W. Brugman en van Franciska H. Jansen. Overleden: Maria Tamson, 84 j.; Wilhelmus van Dussen, 64 j.; Peter- uella Maria van Ooys, 9 m., d. v. Jo hannes van Ooys. DeWerken en Sleeuwijk, van 13 Jan. Geboren: Hendrina Cornelia, d. v. G. A. de Regt en C. Marcusse; Pieter- nella Adriana, d. v. C. A Paans en M. van Elzelingen. Overleden: Jannigje van Krugten, 83 jaren. 's Gravemoer, over de maand Dec. Geboren: Maria Everdina, d. v. C. Rutters en G. J. MouthaanMaria Dimphena Johanna, d. v. G. Snels en A. C. A. van Sprang. Ingekomen van: Waspik, R. Kouw; Tilburg, G. FaroGinneken c. a., T. van DongenRotterdam, C. P. van Goor en H. KunneCapelle, J. P. van Dongen Vertrokken naar: Rotterdam, E. Entrop, E. Linschoten en C. E. Stam; Schoterland, M. Boersma. Gameren, over de maand Dec. Getrouwd Adrianus Soer, en Cornelia Johanna Kool. Geboren: Dirkje Maria, d. v. G. v. Pouderoijen en T. Verbeek; Jenueke, d. v. P. van Ballegooijen en G. Roza; Dirk, z. v. G. v. Pouderoijen en C. de KloeDirk, z. v. M. v. Alfen en M. Soer; Anneke, d. v. W. v. Wijk en A. M. v. Wijk; Helena Cornelia, d. v. N. Keep en A. v. d. Werken; Christina, d. v. H. v. Eek en J. Verhoeks. Wijk, over de maand Dec. Getrouwd: J. Colijn, 48 j. en 11. J. Schreuders, 31 j. Geboren: Maria Adriana Januetta, d. v. J. Timmermans en M. A. van Giessen; Andrina Johanna, d. v. B. de Fijter en J. Vos; Marrigje, d. v. W. Timmermans en J. Verbeek. Overleden: Goossen v. Brakel, 4 m. Vertrokken naar: Sliedrecht, F. Vo» en gezin; Lisse, A. Nieuwkoop; Andel, M C. Timmermans en J. J. Valk. Ingekomen van 's Gravenhage, G. Roza en J. G. Roza. Geertruidenberg, over de maand Dec. Ondertrouwd: Franciscus W. v. d. Pluijm, 28 j. en Johanna Gils, 17 j. Geboren: Hendrik Roelof, z. v. C. F. v. d. Kolk en C. F. J. C. van Wees; Pieter Martinus, z. v. H. Spitters en voor zich in te nemen, evenals een over rijpe vrucht nog velen aantrekt. De oud-figurant zuchtte, zooals hij altijd in gezelschap van vrouwen, zuchtte, want die waren nu eenmaal zjjn zwakke zijde, maar niettegenstaande de voordeelige hou ding, die hij aannam, niettegenstaande dien zucht en zijn uitpuilende schelvischoogen, schonk de cassière hem niet meer aandacht dan gewoonlijk. Zult gij dan onverwurwbaar blijven? smeekte hij. Zij keurde hem zelfs geen antwoord waardig, haalde met een minachtende be weging de schouders op, bewoog het lorgnet, dat zij in de hand had, op ongeduldige wijze en beet hem toe: Wees dan toch ernstig De graaf des Charmes, laat eens zien. Cabiral schoof haar al pruttelend het register toe. Zij begon aanteekeningen te maken, toen juist de deur geopend werd. Een net gekleed heer met zeer gedis tingeerd uiterlijk verscheen op den drempel en vroeg: Is mijnheer Lazare Pidon thuis? II. He milliouiiair. Martha Ribout verliet haar papieren en ging den vreemdeling tegemoet. Bij den eersten oogopslag trof haar het hooghartige, koude uiterlijk van den bezoeker, zoo geheel verschillend van dat der verkwistende jonge lieden, die om geld verlegen, de gewone bezoekers van het kantoor waren. {Wordt vervolgd

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2