and van Heusden en Alten, de Langstraat en de Üommelersvaard, van alle TlkEIM PAHTIJ-GOEDffiil IIESTDTËN enz. 45 FILIALEN IN NEDERL4NI), alle soorten enorm 111 .c «roote partij wollen dekens, 's-herto«ei«b©scil. VERKOOPCONDITIËN Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 3428. Zaterdag O Januari Daar wy ook dit jaar Biet willen afwijken van onze gewoonte om elk seizoen het nieuwste te brengen, zijn wij genoodzaakt de nog voorradige goederen gedurende 14 dagen voor extra lage prijzen aan te bieden. Be lage katoenmarkt en de tijdige gezamenlijke inkoop onzer gaven ons de gelegenheid Al onze nog voorradige wollen artikelen, waaronder een worden aangeboden onder de thans kostende fabrieksprijzen. Om een overzicht te krijgen van alle opruimings-artikeien, verwijzen wij naar onze uitverkoopscirculaires en de etalages. j Verkoop uitsluitend a contant, zonder eenige korting. Zendingen naar buiten onder rem- hours. Boven TIEN GULDEN franco, uitgezonderd meubelen. De zaak is geopend alle werkdagen van 's morgens 3 tot 's avonds 9 uur. J,£T' UNB Ï/AM alten1- VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 0.75,g franco per post zender prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. 1913. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 7l/9 ct. Groote letters naar plaatsruimte, Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag middag 12 uur ingewacht. filiiinenSniid. „Het rapport omtrent de*treurige ge volgen van het opstootje in het gein- terneerdenkamp te Zeist door den minister van oorlog als antwoord op de vragen van het Kamerlid Troelstra gepubliceerd wekt de overtuiging, dat de militaire gezaghebbers in het kamp met groote voorzichtigheid, zacht heid en gematigdheid, zijn opgetreden, dat het laatste en uiterste middel van bloedvergieten wèl noodig was om erger wanorde en dientengevolge meer ge weld en meer verlies van menschen- levens te voorkomen, en dat indien er wellicht ook minder schuldigen geval len zijn, dezen dit uitsluitend aan hun eigen kameraden te danken hebben. Van bevoegde zijde wordt meege deeld, dat de Ncderlandsche gezant te Berlijn, gesteund door den ambassadeur van Spanje en de Vereenigde Staten, zich tot de Duitsche regeering gewend heeft inzake het requireeren van levens middelen in België. De Duitsche re- geering heeft naar aanleiding daarvan aanstonds de verzekering gegeven, dat zoolang de Belgische bevolking van elders voorzien wordt van levensbe hoeften, en nog gedurende een rede lijken tijd daarna, geenerlei opeisching zal plaats hebben, noch van de aan Bel gië uit het buitenland toegevoegde, noch van de daar reeds aanwezige voor raden. De Telegr. meldt: De justitie is een ernstig geval van spionnago op het spoor, dat tot de arrestatie van een geëmployeerde bij den dienst der tele grafie heeft geleid. In hoofdzaak komt het gepleegde ernstige vergrijp hierop neer, dat tele grammen van een der oorlogvoerende mogendheden werden ingezien en uit verschillende plaatsen des lands, door bij het uitgebreide complot betrokkenen, naar een andere oorlogvoerende mo gendheid werden overgebracht. De inspecteur van politie Mijjer uit Amsterdam, heeft gisteren in verband met den postdiefstil, met behulp van de Tilburgsche politie, te Oisterwijk gearresteerd den millicien A. d. J., af komstig uit Amsterdam. De gearres teerde, die aldaar in garnizoen lag, wordt verdacht aan den diefstal mede plichtig te zijn. De man heeft enkele maanden in Amsterdam in garnizoen gelegen en is kort geleden naar het Zuiden gegaan. Met de Kerstdagen is hij met verlof in de hoofdstad geweest. I)e regeeringen van Frankrijk, Groot, Britannie en Rusland, kennis genomen hebbende van de oprichting en het doel der Nederlandsche Overzee Trust Maatschappij, hebben aan de Neder landsche regeering verklaard, dat con trabande- goederen aan die Maatschap pij geconsigneerd niet zullen worden opgehouden. Tevens hebben de genoemde mo gendheden aan onze regeering de ver zekering gegeven, dat verscheidene niet tot de allereerste levensbehoeften be- hoorende voedingsmiddelen, wanneer zij aan particulieren geconsigneerd zijn, eveneens ongemoeid zullen worden ge laten, tenzij onmiskenbaar vaststaat, dat die particulieren tnsschenpersonen voor levering zijn aan de regeeringen der tegenpartij. Aan dit bericht, voor Nederlands scheepvaart en handel van ongemeene beteekenis, kan nog worden toegevoegd dat naar het „Hbl." van de Neder landsche O verzee-Trust-Maatschappij verneemt, deze hare diensten zal ver- leenen niet alleen voor aanvoeren van door een der oorlogvoerenden tot con trabande verklaarde goederen maar ook voor aanvoeren van goederen, waarvan oorlogvoerende staten den uitvoer uit hun gebied alléén toestaan onder be ding dat die goederen niet naar$het gebied van de tegenpartij zullen wor den vervoerd. Sedert 1 Januari zijn voor het reizen van Nederlanders naar Duitschland, de volgende bepalingen van kracht: De reiziger moet in het bezit zijn van een door den Commissaris der Ko ningin afgegeven buitenlandsche pas. Deze moet bevatten lo. Een persoonsbeschrijving, lo. Een photografle van den houder van den laatsten tijd. Deze moet op den pas geplakt worden en ambtelijk afgestempeld worden zoodanig dat de stempel voor de helft op de photografle en voor de helft op het papier komt. 3o. De handteekening van den houder onder de photografle. 4o. De volgende verklaring in het Duitsch: „Es wird hiermit bescheinigt, dass der Passsinhaber die durch die neben stehende Photographie darge- stellte Person ist und die dar unter befindliche Unterschrift eigenhandig vollzogen hat." (Plaats en datum in vullen). Deze verklaring moet onderteekend worden door de politie-autoriteit of den burgemeester. Ook een gerechtelijke of notarieele verklaring is voldoende. Daarna moet de pas door het Duit sche consulaat geviseerd worden. Vroeger afgegeven passen, die aan deze voorwaarden voldoen, zijn geldig. Ontbreekt op die passen de handtee kening en de photografle, dan moeten deze daarop alsnog aangebracht worden en aan het consulaat geviseerd. Het verdient aanbeveling het consu laat in zake pasaangelegenheden zoo spoedig mogelijk te schrijven, ongeveer twe© weken voor den aanvang van de reis. Voor het grensverkeer en voor het verkeer met België bestaan afzonderlijke bepalingen. Het verloop der inschrijving op de Staatsleening is bevredigend ts noemen, rekening houdende met het feit dat bankiers en eommissonairs in effecten, die in hoofdzaak de inschrij vingen ver zamelen van de kapitaalkrachtige kringen, nog nagenoeg geen inschrij vingsbiljetten inzonden, doch dit ver moedelijk eerst zullen doen voor hun gansche clientele tegelijk op den laat sten of voorlaatsten dag. De dochters van M. van Iersel vonden in de sloot achter hun woning te Was pik bij het waterscheppen het lijk van den 32-jarigen A. Buijks liggen. De man bleek vermoord en daarna in het water gegooid. Het lijk zag er verschrik kelijk uit. De strot was geheel door gesneden. In de kaak was een diepe snijwond. Naast het oog was een diepe steekwond en onder aan de kin nog eenige minder ernstige steekwonden. Ook in den buik waren eenige diepe snijwonden. In zijn rechterhand hield hij een klein zakmesje. Naar het schijnt heeft de dader of nog waarschijnlijker, hebben de daders den schijn willen geven dat het slacht offer zich gezelfmoord heeft. Bij den eersten oogopslag echter kan men zien dat daar geen sprake van is. Alles wijst er op dat hij is vermoord en eerst daarna in de sloot geworpen is. Dit moet eerst zijn gedaau toen hij reeds was overleden, want in de sloot, een stilstaand water, wa3 niets van bloed te besp.uren, ook niet aan den slootkant. Als zeker kan, aldus de 's H. Crt., worden aangenomen, dat hij elders is vermoord en daarna ter plaatse in de sloot is geworpen. Het slachtoffer is Vrijdagavond halftien nog in een café gezien. m m r:- TOTALE UITVERKOOP ZON" W

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 5