Uit Maasdijk wordt aan de „Tijd" gemeld Dezer dagen heeft in het naburige dorpje Eslen een onder deD invloed van alcohol verkeerende Duitsche sol daat een schot geslost, welk voorbeeld door eenige kameraden gevolgd werd. Dj bevolking die in langen tijd niet had hooren schieten, liep angstig uit de huizen. Een boerenmeisje werd gegrepen, on der beschuldiging dat zij geschoten had. Teugevolge van het schieten verschenen nog andere Duitsche soldaten op het tooneel, die aanvankelijk in de stellige meening verkeerden, dat de burgers iuderdaad hadden geschoten. De bevolking vluchtte grootendeels het veld iu. Een deel van de burgers werd in de richting van een arrestan tenlokaal gedreven. Later verscheen nog een Duitsch# patrouille. Uit een door den commandant ingesteld onderzoek bleek dat de dronken Duitschers had den geschoten en de burgers geen wa- p*ns bij zich droegen. Het meisje werd weer vrij gelaten. Naar verluidt, zouden de schuldige Duitschers re9ds streng gestraft zijn. Van Duitsche zijde wordt gemeld, dat het postverkeer in België thans zoodanig geschiedt, dat de plaatsen nabij het Duitsche postkantoor door Belgische brievenbestellers worden bediend. Deze gaan gedeeltelijk te voet, maar kunnen voor hun bestellingen ook gebruik ma- keu van spoorwegen en fietsen. Zij ver- koopen onderweg postzegels en brengen hun gezamenlijke zendingen naar het postkantoor, waar dan de verdere be handeling geschiedt. De bestaande post kantoren in België, die voor het brie- venverkeer der bevolking zijn geopend, hebben last te beproeven of het moge lijk is in hun omgeving op gelijke wijze het postverkeer te regelen. Het Atheensche blad Hestia verneemt dat binnenkort ter versterking van het Servische leger te Antivari 2 transporten van onderscheidenlijk 80 000 en 50 000 Indilrs en Engelschen, die uit Egjpte komen, zullen worden geland. Voor het personen- en goederenver keer met België zijn door den raad van beheer der Belgische spoorwegen te Brussel voorloopige voorschriften inge voerd. Volgens deze is onder voorbehoud van intrekking, het openbaar verkeer in beperkten omvang hervat op 14 baanvakken bij Brussel en Luik, vijf baanvakken bij Luxemburg, twee bij Sédan en een bij Charleroi. In de be palingen wordt gezegd: de aanspraak op vervoer van personen en goederen bestaat niet, ook kunnen de aangegeven verbindingen steeds weer uitvallen. Aan sprakelijkheid wordt niet aanvaard. Vooral bestaat er geen waarborg voor de persoonlijke veiligheid der reizigers of voor de bereiking van het doel der reis, voor vervoer van dieren en goede ren binnen bestemde termijnen, verder geen aansprakelijkheid voor beschadi ging of verlies van dieren en goederen. Voor de berekening der vrachten gelden voorloopig de afstanden, zooals in de vroeg re Belgische dienstregelingen vastgesteld waren. De prijzen bedragen voor ieder persoon, zonder onderscheid van leeftijd, per kilometer 10 centimes. Van wege de Fransche legatie in Den Haag wordt onder dagteekening van den 28en Januari o. m. het volgende medegedeeld Het heeft zich bevestigd dat de Duit schers gisteren bij La Bassée, Givenchy en Quinchy een groote nederlaag hebben geleden. Alleen op den weg van La Bassée naar Bethune heeft men de lijken van 6 officieren en van 400 manschap pen gevonden. De totale verliezen van de Duitschers vertegenwoordigen min stens de sterkte van twee bataljons. In de streek van Craonne hebben wij ons gehandhaafd in de den 25eD dezer door ons hernomen loopgraven. In de streek van Pethes werden vier hevige vijandelijke aanvallen afgeslagen. Bij Beausé jous hebben wij twee vijan delijke posities vermeesterd. In de Argonnen, in de streek van St. Hubert werd een aanval der Duit schers met de bajonet afgeslagen. Bij St. Michiel hebben wij opnieuw voetbruggen van den vijand over de Maas vernield. De ooggetuige in het Engelsche hoofd kwartier zegt volgens de N. R. Ct. in een beschrijving van den aanval van Duitsche vliegers op Duinkerken: Een onzer vliegtuigen was op patroelje, toen de waarnemer verscheidene vijandelijke vliegtuigen zag Daderen. Hij maakte onmiddellijk jacht op het voorste vlieg tuig en opende daarop het vuur. In middels waren twee andere Engelsche vliegers opgestegen; zij bereikten bin nen betrekkelijk korten tijd een hoogte van 6000 voet en gingen toen ook tot den aanval over. De eerstgenoemde Engelsche vlieger was er toen reeds in geslaagd de twee voorste Duitsche vliegers te verdrijven, maar tien anderen kwamen opzetten en wierpen verschei dene bommen boven de haven en de stad, om daarna te keeren en terug te vliegen. Onze vliegers "vervolgden ze en schoten een hunner neer met een schot door een der cylinders. 't Verdient vermelding dat de Duit schers een Dieuw soort bom gebruiken die met groote kracht ontploft en dan een dikke witte rookwolk Dalaat. In hun mijnwerpers gebruikeD zij nu en dan ook zeer groote luchttorpedo's die zoo- wat 200 pond wegen. In buitenlandsche bladen is dezer dagen weer een bericht over een aanval van luchtvaartuigen op de fabriek van Krupp te Essen verspreid. Daarbij zou de werkplaats voor herstel van automo bielen door bommen zijn getroffen en 400 auto's door brand zijn vernield. Bij navraag ter bevoegder plaatse verneemt men dat er aan de fabriek van Krupp in het geheel geen werk plaats voor herstel van auto's is en dat de geheele aanval op de fabriek ver zonnen is. Alleen is waar dat er auto's verbrand zijn, echter geen 400, doch maar twee. Deze stonden niet te Essen, doch in het Dusseldorfsche cirkus, dat 14 dagen geleden door oververhitting van een kachelpijp in brand is geraakt. De Kölnische Ztg. verneemt uit Mi laan, dat Donderdag een nationaal con gres is gehouden van de oorlogsgezin- de politieke partijen. Een honderdtal vereenigicgen waren vertegenwoordigd. Er werd een motie aangenomen, voor gesteld door Musoline, directeur van de „Popole d'Italia", waarin aan de regeering de onmiddellijks en open lijke opzegging van het verdrag der Triple Alliantie werd gevraagd en een zelfstandig handelen van Italië ten op zichte van het Europeesche conflict wordt verlangd. Het congres duurt voort. Het blad verneemt tevens, dat de partijleiders der radicale partijen met op drie na algemeene stemmen beslo ten hebben voor te stellen, dat Italië zal ingrijpen in den oorlog, ook in de toekomst. I Onder voorbehoud meldt de D. Ct., dat de burgeibevolking van Veurne deze plaats heeft moeten verlaten. Het betreft hier waarschijnlijk een veilig heidsmaatregel in het belang der bur gerij, daar bij het voortdurend bom bardeeren der stad door de Duitschers telkens non combattanten als slacht offers vallen. Het Vlaamsche Nieuws klaagt over het wegblijven van Belgische notarissen en vertelt daarover: Eene familie moet erven van een ouden oom. Het huis en de meubels van den overleden ouden heer werden verkocht; de opbrengst reikte amper om een paar legaten, doktorsrekening, apotheker, begrafenis, enz. te betalen. De oude heer bezat echter een aanzien lijk getal waarden, welke in bewaring gegeven waren aan een notaris die in Engeland zit. De familie, en ze is talrijk en ze is arm zou de waarden wel terug willen. Maar meneer de notaris blijft weg. Hij wil van geen terugkomen hooren. Intusschen lijden menschen gebrek. Meneer de notaris die zeer rijk is, heeft niets te kort. Het gevecht van Maandag op het doorweekte terrein bij La Bassée, was het grootste, waarin de Engelschen dit jaar gewikkeld zijn geweest. Het 56e Pruisische regiment, dat de vijandelijke voorhoede vormde, ver raste, na iu de looppas langs den weg van La Bassée naar Béthune te zijn ge stormd, onze troepen en veroverde en kele Engelsche loopgraven. Ook drong het de stad Givenchy binnen, maar door een krachtigen tegenaanval her overden de Engelschen de loopgraven en brachten den vijand zware verliezen toe. Zij namen voorts alle nog levende Pruisen van hen, die Givenchy waren binnengedrongen, gevangen. Volgens Engelsche bladen hebben de Turksche strijdkrachten uit den Libanon den tocht naar Egypte aan vaard Dsjemal pasja, voormalig minis ter van marine, heeft de leiding der expeditie. De troepen trekken in drie kolonues op, de eerste dicht langs den zeekust, de tweede een 18 K.M. verder het land in, de derd® meer zuidelijk. Om watergebrek te voorkomen legt de genie, die onder bevel staat van den Duitschen officier Meissner, een veld- spoorweg aan, waarlangs drinkwater en ook proviand zal worden vervoerd. Volgens de Rjetsj heeft men nu te St. Petersburg de bewijzen, dat Italië Walona heeft bezet met instemming van Oostenrijk en Duitschland, die daarbij geredeneerd zouden hebben, dat hoe meer Italië zich in Albanië nestelt, hoe minder het naar Triest en Trente zal zien. Volgens 't Italiaansche blad „Unione" zijn bij de laatste aardbeving in Italië meer dan 50.000 personen gedood en zeker 70.000 gewond. Het Berliner Tageblatt verneemt uit Rome, dat de Italiaansche regeering in den laatsten tijd nadrukkelijk tegen voor Duitschlands beleedigende spot bladen is opgetreden. Duitsche gevangenen verklaren dat de Duitsche kruiser „Kolberg" Zondag eveneens in den grond werd geboord. Naar Vlaamsch Nieuws uit Munchen verneemt, heeft een der zusters van de koningin van België, de gravin van Toessing en Jettenbach, die op het westelijk front bij de Duitschers am bulancière was, het IJzeren Kruis ge kregen. Hardegg, de Duitsche consul te Haifa (Palestina), is dezar dagen naar Nablus gegaan om er den heiligen oorlog te prediken en te werven voor het Turk sche leger, Hardegg wendde zich ook tot het invloedrijke geslacht Abdel Hadi, doch kwam van een koude kermis thuis, daar men hem dringend verzocht, zich niet in godsdienstzaken te mengen. Over de vraag of Japan troepen naar de Eoropeesche slagvelden moet zenden, schijnt de Japansche pers zelve nogal verdeeld te zijn. Tenminste, na de onlangs gepubli ceerde betoogen van Japansche bladen, die tegen het verleenen van deze hulp ijverden wordt thans weer melding ge maakt van een tegenovergestelde mee ning uitgedrukt in het te Tokio ver schijnende blad „Joradzu" waarin de schrijver o.a. het volgende zegt: „De vernietiging van het Duitsche militairisme beteekant de gedeeltelijke vernietiging van de Duitsche souve- reiniteit. Ik bedoel, dat het einddoel van dezen oorlog moet zijn, het Duit sche rijk te maken tot een half-onaf- hankelijken staat, die onder toezicht der mogendheden wordt gesteld voor zoover zijn diplomatieke en militaire aangelegenheden betreft. Zulk een mee ning kan ietwat te wreed lijken, njaar er zijn voorbeelden van onschuldige volkeren, die op zoodanige wijze werden verdeeld. Wat de troonsafstand van den Duit schen keizer betreft, daar zou hij zelf niets tegen kunnen hebben, omdat hij zich als Napoleon beschouwt. Ten einde te kunnen bijdragen aan de verplettering van Duitschland, zou Japan troepen naar Europa moeten zenden. Het zou niet moeilijk zijn om een 200.000 man hier heen te3turen". Uit Rome wordt aan de „Times" bericht, dat te Avezzano een vrouw en een kind zijn gered, die nogen dagen lang onder de puinhoopen begraven waren geweest. De moeder vertelde, dat zij met haar kind aan de borst ge vallen was en al dien tijd zonder voedsel was gebleven. Het kind had vreese- lijken dorst geleden, en de moeder had het in het leven gehouden door zijn lippen met een stukje vochtig katoen te bevochtigen. Enkele minuten vóórdat er hulp opdaagde, bemerkte de onge lukkige vrouw, dat het hart van het kind bijna had opgehouden te kloppen. Thans zijn moeder en kind herstel lende. De koning heeft wederom een bezoek gebracht aan de geteisterde streken, die nu met sneeuw zijn bedekt. Zijne Majesteit heeft het paleis in het park van Caserta, een van de grootste pa leizen ter wereld, ter beschikking ge steld van de vluchtelingen. De bevolking van Rome was in onrust gebracht door een profetie, welke, naar bewTeerd werd, onder de puin hoopen van Avezzano gevonden was, gehecht aan een houten Madonnabeeld, iu welke profetie werd voorspeld, dat Rome den 25sten Januari het lot van Avezzano zou deelen. Verscheidene personen, onder wie ook vreemdelingen, hebben Rome verlaten met het plan, eerst weer tegen het einde van de maand terug te keeren, om den nood- lottigen datum te vermijden. De pers doet haar best om de menschen te over tuigen toch hun huizen niet te ver laten, maar tegen bijgeloovigheid is 't kwaad vechten. Misschien zal de rust weerkeeren nu de 25e voorbij is. Een koetsier in Gleiwitz (Silezië) heeft elf zonen in den oorlog. Zes van de elf zijn reeds gesneuveld. Een deel van de Oostenrijksehe troepen, bestemd voor de hervatting van het offensief tegen Servie, is naar Transylvanie overgebracht, daar men zich ongerust maakt over de houding van Roemenie. Een te Lemberg uitkomend Rus sisch blad zegt in een artikel over den militairen toestand o a.Het is moge lijk dat de Russen Lemberg zullen moeten verlaten. Men moet echter niet gelooven, dat dit voor goed zal zijn. In een nieuw Belgisch blad, le Cou rier Beige, komt o a. de volgende me- dedeeling voor over den uittocht der Belgen. Volgens een onderzoek in Belgie gedaan, naar het aantal uitge wekenen, die zich op vreemden bodem bevinden, blijkt, dat de vijandelijke inval meer dan een millioen Belgen hun grondgebied heeft doen ontruimen De laatste dagen hebben de Beige! aanmerkelijke vorderingen gemaakt ten noordwesten van het geïnundeerde terrein. Er zijn herhaaldelijk bajonet gevechten geleverd, waardoor de Duit schers verscheidene loopgraven hebben verloren. De tegenaanvallen, de laatste twee dagen door de Duitschers onder nomen, 2 ij ei afgeslagen. Te Duinkerken hebben Duitsche vliegers getracht bommen te werpen op een gebouw, waarin een hooggeplaatst militair was gehuisvest. Drie bommen zijn in den tuin van het gebouw ge vallen, doch hebben geen schade aan gericht. De Belgische artillerie heeft ten noor den en ten zuiden van Dixmuiden de Duitschers uit enkele loopgraven ver dreven. SMatitteljjk lleuws. Voor Dames- en Kinderkieedmg is d« Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's-Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Z mdags van 10 tot 1 uur geopend. Heusden, 30 Jan. Door de directie van den stoomtram HeusdenTilburg wordt een loskraan ge plaatst aan de Tramhaven, die doorstoom zal worden bewogen. Er is een groote zending rivierzand wach tende, die naar Tilburg in verschillende waggonladingen moeten worden geëxpe dieerd. Dit is de aanleiding dat ze gesteld wordt en zal blijven om voortaan bij lossing ge regeld dienst te doen. De metselaar F. de Bruyn, die tijdelijk als rietsnijder werkzaam is, kwam met eene lading riet de Stadsgracht [opgeroeid. De lading geraakte aan het schuiven en alles tuimelde in de gracht, ter plaatse waar het zeer diep is. Hij wist echter het omgeslagen bootje te bereiken en werd doov de visschers Van Rijswijk opgemerkt, die hem, geheel versteven, aan wal brachten; waarmede dit ongeval zonder verder onheil afliep. Bij Kon. besluit i» benoemd tot Grif fier bij het Kantongerecht te Waalwijk, mr. F. P. J. H. H. Hobui, Advocaat te Weert. Werkendam. Door de Chr. Ger. Gem. alhier, is een beroep uitgebracht op den WelEerw. heer Van der Meijden, pre dikant te Enschede. Andel. Donderdagmorgen kwam al hier aandrijven aan de Sluis een lijk, dat geheel ontkleed was en dat een snede op den rug vertoonde. Door de hier gestatio neerde militairen is het opgevischt en met een kleed overdekt, tot de autoriteit zou gelasten wat hiermede verder zal worden gedaan. Het bleek iemand te zijn van circa 30-jarigen leeftijd. Capelle. Woensdagnacht is bij G. v. d. H. alhier, door onbekenden een zin ken dakgoot ontvreemd. Het is te hopen, dat de politie de(n) dader(s) spoedig op het spoor is. Hot water in den buitenpolder al hier, is zoover gevallen, dat het verkeer met het Land van Altena, weer is hervat kun nen worden. Het inschrijvingsregister voor de mi litie voor de lichting 1916 alhier, bevat 31 personen. Van de oude o. 1. school in de Kom alhier, zal een lokaal worden afgebroken, en de twee overblij vende worden ingericht tot gymnastieklokaal, terwijl erdezangver- eeniging hare repetities in zal houden. kameren. Loop der bevolking over 1914. Op 1 Januari 1914 bestond de be volking dezer gemeente uit 1093 mannen en 957 vrouwen, totaal 2050 zielen. Zij vermeerderde door geboorten met 29 m. en 32 vr.door vestiging met 18 m. en 29 vr., totaal 47 mannen en 61 vrouwen; zij verminderde door overlijden met 15 m. en 16 vr., door vertrek met 35 m. en 39 vr., totaal 50 mannen en 55 vrouwen. Alzoo verminderde de bevolking met 3 mannen en vermeerderde met 6 vrouwen zoodat zij op 1 Jan. 1915 bestond uit 1090 mannen en 963 vrouwen, totaal 2053 zielen. Hiervan behooren tot het dorp Gameren 708 mannen en 617 vrouwen, totaal 1325 zielen; en tot Nieuwaal 382 mannen en 346 vrouwen, totaal 728 zielen. Er werden 15 huwelijken gesloten. In deze gemeente zal voortaan eiken Vrijdag op de speelplaats der openbare la gere school een afslag van zeevisch gehou den worden. Voor de liefhebbers een bui tenkansje. It aaiiisilonk.-Oudergewoonte had den de vroolijke Oosterhoutsche bakkers hun oud-stadgenoot en collega, den heer P. van Arendonk alhier, op een jaarfuifje verzocht. Groot was echter aller schrik, toen de heer V. A. na het gebruik van een portie mosselen zóó onwel werd, dat de militaire dokter in de buurt er aan te pas moest komen. Deze constateerde ernstige bloed vergiftiging, gaf tegengif in en mocht het genoegen smaken, den heer V. A. van een wissen dood te redden. Wij Raamsdonkers zouden onzen leuken prins van 1913 echter onverwacht kwijtraken. Met genoegen vernemen wij uit goede bron, dat de toestand van Aug. Aarts te Klein Dongen, die Dinsdag werd overreden, niet levensgevaarlijk is. Daar verschillende harer leden ge mobiliseerd zijn, za) het Kon. Gilde „St. Bavo" dezen winter geen uitvoering geven. Op den Oost- en Zuidpolder, hebben zich thans mooie ijsvlakten gevormd, waar van de inwoners als de vorst aanhoudt, uitstekend kunnen profiteeren. Sprang Mej. Maatjes, onderwijzeres aan de chr. school alhier, werd j.L Don derdag in gelijke betrekking benoemd te Hoogeveen. Door de leden der Coöp. Broodbak kerij „Broederhulp" werd in haar ledenver gadering van j.l. Dinsdagavond besloten, dat hij, die van af heden'lid wenscht te worden, een bedrag van f 2.50 voor het re servefonds sou moeten storten. Donderdagmiddag 1.1. bracht de be roepen predikant ds. Vreugaenhil van Ot- toland, een bezoek aan deze gemeente en ging 's middags om 3 uur in het Ned. Herv. Kerkgebouw, in de bediening van het woord voor. Veen. Door de broodbakkers alhier, is de prijs van het tarwebrood met l cent per 2 k.g. verlaagd, en wordt het thans verkocht voor 28 cent per 2 k.g. Loop der bevolking. Bevolking op 1 Jan. 1914: 910 personen, vermeerderd door geboorten 11 m. en 14 v., gevestigd 9 m. en 21 v., overleden 7 m. en 2 v., vertrok- kea 28 m. en 33 v. Op 1 Jan. 1915 waren 464 m. en 431 v., totaal 895 personen. Er werden 12 huwelijken gesloten in 1914. Door het telefoonkantoor alhier, wer den over het afgeloopen jaar 610 telegram men behandeld, waarvan 320 zijn verzonden en 290 zijn ontvangen. IVaalwjjk. Bij een wedstrijd met zangvogels (kanaries) in 't café van den heer Tromp, behaalde Jos. Zeegers uit Be- soijen den eersten prijs. %V({k.. Donderdag 4 Februari a.s. des voorm. 10 uur, zal in het Raadhuis alhier, eene vergadering gehouden worden van Stemgerechtigde Ingelanden, van het Water schap „Wijk". De te behandelen onder werpen zijn: le. Benoeming van een Voorzitter, we gens het ontslag nemen van den heer M. J. de Roon. 2e. Voorstel van het Dag. Bestuur, tot het nemen van een besluit om de schei- dingslooten schouwbaar op te leveren. iitirgerlyke Stuml. Heusden, van 19—26 Jan. Geboren: Lijntje Bastiana, d. v. Bas- tiaan Sluij uiers en Lijntje van Berkel Pieter, z. v. Hendrikus Emans en Cor nelia Hoogendoorn. Overleden: Francis Schreuder, 78j. Barbara de Koek, 77 j. Almkerk, van 1327 Jan. Ondertrouwd: Pieter van Strien, wedn. van C. Verdick en Elizabeth Geertruida Scheurwater, wed. van J. J. van Rijswijk. Geboren Petronella, d. v. C. de Jong en J. Smits; Arend, z. v. A. Ver schoor en M. Lagronw Johannes, z. v. W. Groeneveld en G. van der Stelt. Overleden: Govert Biesheuvel, /8j., echtg. van A.van Wijngaarden; Adriaua van de Water, 76 j. Ingekomen vanApeldoorn, J. O. Vollebregt. Vertrokken naar: Gorinchem, A. Koek koek; Geertruiden berg, I. van Drnnen. Werkendam, van 2128 Jan. Ondertrouwd: J. v. d. Heuvel, 21 j. en N. Koinau, 18 j. Getrouwd: A. Boumans, 25 j. en E. den Dunnen, 25 j., wed, van A. Ippel. Geboren: Pieter Willem, z. v. J. Ad miraal en M. E. voor den Dag; Antjo, d. v. A. W. Versluis en A. KamAdri- ana, d. v. B. Bras en G. Tppel. Overleden: J. H. Potters, 8 d.; B. Kieboom, 84 j., wed. van T. IppeiN. Zwets, 79 j., echtg. van O. Ippel. üccliizakcn. kantongerecht Heusden. Uitspraken van 28 Januari 19i5. Rijwiel zonder licht: A. v. d. H. te 's-Bosch, f 4 of 2 dagen; F. v. d. L. te Elshout, f 3 of 2 dagenH. T. te Andel, f 1.50 of één week tuchtschool. L)opeu over beplant land: J. W. v. L. te Drunen, f 5 of 3 dagen. Openbare dronkenschap: H D. te Dussen, H. W. en M. v. T. te Giessen, A. v. W. te Woudrichem, ieder f 5 of 3 dagen. Overtreding leerplichtwet: A. B. te Woudrichem, vrijspraak. In staat van dronkenschap de orde verstoren: G. V. te Almkerk, f 10 of 3 dagen. Overtreding Prov. wegenreglement t D. d. F., C. N. en G. J. B. te Andel, J. A. en I. d. D. te Veen, P. v. E en O. d. R. te Giessen, ieder f 1 of 1 dag. Verordening groep Woudrichem (asch storten): L. B. B. en O. A. M. te Wou drichem, elk f 2 of 1 dag. le. Overtreding Prov. wegenreglen 2e. opgeven van een valscheu naam H. J. v. d. V te Poederoijen, f 10 of twee weken tuchtschool. Himieiilantl. In de „Standaard" lezen we het vol gende: „Hoe langer de moblisatie duurt, des te harder is haar uitwerking. Neem het hoofd van een zaak voor meer dan een jaar uit zijn affaire en het kan niet anders, of de affaire moet schade lijden. Die schade kan zoover gaau, dat

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2