De hevige actie uit zee op de kust vau West Vlaanderen is ook gisteren avond en vannacht voortgezet, 's Avonds zagen wij het zoeklicht van de oorlogs schepen en gekleurde lichtseinen, die de schootsrichtiDg aangeven, onmiddel lijk gevolgd door den korten slag van het marinegeschut. In den schoonen maannacht dreunde het telkens weer van het blijkbaar hevige bombardement. Ook vanochtend wordt er geschoten. Russische vliegers hebben Donderdag met sncces bommen geworpen op een opeenhooping van Duitsche reserves en treinen bij Rawa, Rzeczice en Bogus- zice. Zaterdag is aan den koning van Bel gië, die aan het front vertoeft, het Ja- pansche zwaard, een geschenk van Ja- pausche bewonderaars, overhandigd. Dit geschiedde door Zamanaka, zaak gelastigde voor België, Sugimura, den specialen correspondent van het groote te Tokio verschijnend blad „Asahi", en e»n soecialen correspondent van de „Times", De koning ontving di® heeren in het eenvoudige huisje, waarin hij woont. Het zwaard, de ziel van de Japansche Samurai, is gemaakt in 1577 door den beroemden zwaardveger Nakagüra, en het symbool van het mooiste voort brengsel van middeneeuwsche Japan sche kunst. Volgens een bericht uit Antwerpen aan de Voss. Ztg. begint de diamant handel weer op te leven. De markt is onwrikbaar vast. Het Londensche syn dicaat heeft voor M. 16 millioen dia manten naar Amerika verkocht tegen dezelfde prijzen, als voor het uitbreken van den oorlog golden. Dit is de groot ste boeveelheid, sedert het begin van den oorlog verkocht. De vraag naar kleine steenen, waarvoor ook van Duit sche zijde vraag bestaat is iets leven diger geworden bij een prijs van fr. 150 fr. 175 per karaat. Men ziet een krachtige opleving van den handel na net sluiten van den vrede tegemoet. De Londensche bladen bevatten het bericht, dat Italiaausche reservisten in Liverpool een waarschuwing hebben ontvangen om zich gereed te houden zich bij hun vaandel te voegen wan neer zij worden opgeroepen. De „Avanti" schrijft in een hoofd artikel, dat indien Italië zich in het Europeesch conflict zal mengen, het geen steunpunten zal vinden, noch bij zijn bondgenooten, die het verraden heeft, noch bij de Triple Entente. De „Corrière della Sera" wordt uit Rome gemeld, dat het bericht, dat Bulgarije aanstoot nam aan het 8er- visch-Bulgaarsche grensincident, eenige onrust heoft gewekt, daar men het voor moeilijk houdt, dat zulke grensinci denten aan de ServischBulgaarsche grenzen zullen worden vermeden. Naar de Duitsche bladen mededeelen, heeft de Duitsche regeering beslag ge legd op alle voorraden koper, nikkel, tin, aluminium, antimonium en lood. Al wie in Duitschland voorraden van deze metalen in zijn bezit heeft, is ver plicht voor den 15en Februari hiervan opgave te doen aan de „Kriegerostoffab- teilun" van het ministerie van Oorlog te Berlijn. Daar de Duitsche regeering reeds geruimen tijd niet meer in staat was, zich de hoeveelheid metaal, die zij voor haar oorlogsdoeleinden noodig had, langs den normalen weg te verschaffen, was zij er toe overgegaan naar gelang van de «ischen, die de toestand stelde, op de voorraden van particulieren beslag te leggen. Blijkbaar kon zij echter ook op deze wijze niet langer in haar be hoeften voorzien. Dientengevolge was zij verplicht tot een maatregel van de meest algemeene strekking over te gaan en op al het in Daitschland aanwezige metaal beslag te leggen. Na eerst de korenvoorraden onder staatsbeheer te hebben gesteld, heeft Duitschland thans dus ook een rijks- monopolie van metalen ingevoerd. Het winkelbedrijf te Brugge heeft volgens het Hdbld. v. Antw. het zon derlingste aanzien gekregen. De midden stand lijdt het meest door de slapte in de zaken. Alleen de herbergen, restau rants, banketbakkers en barbiers doen goede zaken, door de aanwezigheid van de vele soldaten en de doortrekkende troepen. Talrijke groote winkels zijn gesloten en anderen verkoopen wat zij kunnen. Zoo verkoopt een meubelfabrikant koffie, kaas on haring. De verkoopprijzen zijn all«n vastgesteld en de overtredingen worden gestraft met boeten van 500 tot 10.000 mark. Eene plakkaart is te Brugge aange plakt, houdende verbod aan de inwoners, van met de Duitsche soldaten over den oorlog te spreken. Op de binnenplaats van de vesting gevangenis te Serajewo, in Bosnië, zijn drie samenzweerders die bij het hoog- verraadsproces ter dood werden ver oordeeld, terechtgesteld. Er deed zich geen incident voor. Twee andere mede plichtigen, die eveneens ter dood waren veroordeeld, kregen gratie. Voor den een werd de straf in levenslange ge vangenisstraf veranderd, voor den ander in twintig jaren zware gevangenisstraf. Princip, de moordenaar van Franz Fer dinand, die wegens jeugdigen leeftijd niet ter dood veroordeeld kon worden, kreeg twintig jaar gevangenisstraf. Volgens de Tinan heeft de minister raad te Konstantinopel besloten tot de ongeldigverklaring van het verdrag der regeeriug met een Fransche maatschappij tot het aanleggen van wegen, voor 3 jaren aangegaan met een Fransche groep onder leiding der als Banque Rouvier bekende Fransche bank voor handel en industrie. Het betrof het aanleggen van 10.000 K.M. straatweg in Auatolië. Uit Steenwijk meldt men: Woensdagavond ongeveer zeven uur bewoog zich op aanzienlijke hoogte in noordelijke richting over een deel der gemeente Havelte, Onna en Zuidveen een luchtschip of een vliegmachine. Door de duisternis en de groote hoogte was niet waar te nemen met welk soort vliegtuig men te doen had. Boven Onna en Zuidveen werd met zoeklicht gewerkt, hetgeen vele personen geweldig deed schrikken. Het buitengewoon felle licht deed in alle richtingen huizen, hoornen en wegen wel op 10 minuten afstand on derscheiden. Uit Galais wordt gemeld: Hier kwamen ruim 1000 Duitsche krijgsgevangenen aan, die naar Midd n- Frankrijk werden gebracht. De meesten werden gevangen genomen ten Noord oosten van Yperen. Er waren ook uhlanen bij. In de duinen zijn gedurende 2 dagen eenige honderden paarden der Duitschers opgevangen. Men heeft ook eenige ka nonnen van hen buit gemaakt, doch deze waren niet onmiddellijk bruikbaar. Men meldt uit Havre: Hier is bericht ontvangen, dat de Duitschers in het door hen bezette Fransche gebied alle Franscne bank noten opeischen en in ruil rekwisitie bons geven of Duitsch papiergeld. De Duitschers tuigen oude locomotieven en machinerieën in Belgische fabrieken en tuighuizen af om aan koper te komen. Naar de Morning Post uit St. Peters burg verneemt hebben de Russische troepen in den Kaukasus den Turken belangrijke bescheiden afgenomen, die bewijzen dat voorden inval der Turken in den Kaukasus reeds in het begiu van September alles gereed was. Tegenwoordig worden in Engeland tot zelfs de rechtszittingen gebruikt, om jongelieden er toe te brengen, dienst te nemen in het leger. In een West- Londensch politiehof stond dezer dagen een jongmensch terecht wegens open bare dronkenschap. De rechter, de Grey, vroeg den beklaagde waarom hij niet had dieust genomen. Hij antwoordde dat hij een vrouw en kinderen had. De Grey: „Het land zal voor hen zorgen." Beklaagde: „Ik heb geen kameraden bij het leger." De Grey: „Gij zult ze spoedig maken." Beklaagde„Ik heb een goed baantje." De Grey: „Als iedereen er zoo over dacht als gij, zouden de Duitschers hier komen en je je betrekking afnemen Zult gij je nu voor 't leger aangeven?" Beklaagde: „Liever niet." De Grey: „Goed. Je'bent beboet voor f 1.50. Weet je wat je verdiende? Dat je een bom uit een Zeppelin op je kop kreeg." Aan de Frankfurter Zeitung wordt uit de Westfaalsche kolenstreek gemeld, dat de landstorm daar nog wel niet algemeen opgeroepen is, maar er toch reeds gebrek aan arbeiders aan de kolenmijnen is. Men heeft toen bedacht of men niet krijgsgevangenen voordat werk kon gebruiken, natuurlijk niet waar zij gemakkelijk machinerieën kun nen vernielen, maar b v. bij het laden van gaskolen. Reeds zijn er 60 Fran- schen en 10 Belgen, meest mijnwerkers van beroep, die zich daartoe hadden aangemeld, uit het gevangenkamp bij Munster aangekomen. De mijn betaalt de militaire overheid daarvoor een ver goeding, waarvan de krijgsgevangenen een deel krijgen. Uit Mülhausen is te Bazel een be richt ontvangen, dat van gewicht is voor de vele Fransche families, die naar hier gevlucht zijn, n.l. dat al hun be zittingen in den Elzas door de Duit schers zijn in beslag genomen. Huizen en fabrieken, hotels en vil la's, die deze Franschen daarin menig te bezaten, zijn alle in eigendom ge nomen door de militairen. De groote welbekende glasfabriek bij Bitche, Munt zal St. Louis van de familie Cotlosquet en het hotel Kalhausen behoorende aan de Fransehe familie Haussen, met al zyn parken en bosschen, is geconfis- ceerd. Die eigendommen waren reeds alleen 2.000 000 francs waard. De vloot der bondgenooten heeft vol gens een bericht uit Sofia een onver- wachten aanval gedaan op de Dardanel les waarvan 4 forten zouden zijn ver nield. Te Konstantiopel zou een paniek heerschen. Do nieuwe Belgische bankbiljetten van Duitscheu afkomst zijn heden"ver schenen. Volgens een bericht van de Associated Press worden in Canada 20 duikbooten voor Engeland gebouwd, waarvan er 10 voor het najaar van dit jaar zullen worden afgeleverd. Uit St. Petersburg woidt gemeld dat het aantal krijgsgevangt ne dat zich in handen van de Russen be 'indt, op het oogenblik bedraagt: aan Du tschers 1476 officieren en 173,824 man, aan Oostenrijkers 3621 officieren en 410,257 rnau. In de afgeloopen week zijn meer dan 50,000 Oostenrijkers gevangen ge nomen. De krijgsgevangen Turken zijn in dezen staat niet opgenomen. Uit vertrouwbars bron wordt het volgende geheime bevel van deEngel- sche admiraliteit bekend: „Wegens het optreden van Duitsche duikbooten in het Engelsch en het Iersch Kanaal, moeten de Engelsche koopvaardij schepen onverwijld onder onzijdige vlag gaan varen en reederijteekens, namen enz. bedekken. Engelsche vlaggen mo gen niet gevoerd worden. Dit bevel moet geheim worden gehouden." I'laatselijli liiemvs. Voor Dames- en Kinderkleediug is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's-Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Z rndags van 10 tot 1 uur geopend. llcusden, 6 Febr. On?e oud-stadgenoot J. Hexspoor, thans arbeider-telegrafist te 's-Bosch, is na afge legd examen bevorderd tot telegrafist. Een bewoner van Herpt, die met behulp van een lichtbak een of meer haasjes trachtte te verschalken, onder de gemeente Oudheusden, werd door den onbez. rijks veldwachter Van de Griendt te Oudheusden gesnapt en zag zijn lichtbak in beslag nemen. Met de Belgische vluchtelingen begint men algemeen, nu het zoo lang duurt, de zuinigheid te betrachten. Op een wenk van hooger gezag ontvangen de hier vertoevende uitgewekenen voorloopig nog alleen warm middageten en huisvesting. In verder onderhoud moeten ze zelf voor zien; hetgeen dan ook niet zoo bezwaarlijk is, nu toch de meesten op de eene of andere wijze aan het geld verdienen zijn. Dinsdagavond ongeveer 8 uur werden de reizigers der tram zoodanig door een hevige knal opgeschrikt, dat alle reizigers binnen enkele seconden buiten het rijtuig stonden. De machine stond eensklaps stii. Bij onderzoek bleek dat de voerman van M. uit Nieuwkuik met de kar tegen den tramwagen reed, doordat het paard van de machine schrok. Een der groote ruiten werd totaal verbrijzeld; de reizigers brachten het er alle dus met den schrik af. Werkendam. De Staatscourant no. 29 bevat de de statuten der vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in het Eiland Altena, gevestigd te Woudrichem. Iemand, die het kan weten kan, ver telde ons verleden week, dat deze gemeente zoo in baar voordeel veranderd was, want vroeger (iu 1814 ongeveer) kon men niemand bewegen hier ontvanger der Directe Bel. te worden, zoo slecht stond de bevolking aan geschreven en benoemde men daarom als zoodanig een polderwerker. Andel. Door het hulptelefoonkantoor alhier werden in de afgeloopen maand 283 telegrammen behandeld, en er werden nog 134 gesprekken gevoerd. Capelle. Onze vroegere dorpsgenoote mej. A. H. van Beek, thaus tijdelijke on derwijzeres te Haarlem, is benoemd met ingang van 1 April a.s. te Steenbergen. De op 15 Januari j.l. vastgestelde Leerplichtlijst bevat 382 namen. Donderdag 1.1. keerden uit deze ge meente weer acht vluchtelingen naar hun woonplaatsen in België kreeg. Thans ver blijven nog er dertig. Meilerliemert. Z.Z. De heer W. Knoop, hoofd der openbare school aan de zuidzijde, hoopt 17 Febr. a.s. den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar als zoodanig in functie. Aleuwendljk- J.l. Vrijdagavond vierde de Geref. Knapen vereeniging „Ben jamin" alhier haar vijfde jaarfeest. Er waren pl. m. 140 personen aanwezig. De zusterverenigingen van Almkerk, Werkendam, Dussen, Sleeuwijk en Waard huizen, benevens de Jongelings- en Jonge- dochters ver eenigingen hadden afgevaardig den gezonden. „Benjamin" mag zich in tamelijken bloei verheugen. De vereeniging telt 35 leden, heeft bijna 200 boeken en wordt door 96 personen geldelijk gesteund, 't Feest werd verder gezellig doorgebracht met het doen van voordrachten, opstellen, samenspraken en zang, er was stof in overvloed. Te circa 12 uur werd het feestelijk samenzijn het welk door ds. De Bruijn geopend en geleid was, door leider C. v. Helden op gebruike lijke wijze gesloten. Onze dorpsgenoot de heer J. Mons- houwer, tijdelijk onderwijzer aan de Chr. school te Lekkerkerk, is benoemd te Slie- d recht Aan de Chr. school alhier is tot tij delijk onderwijzer benoemd de heer v Barneveld, van Tienhoven, die 4deze benoe- noeming heeft aangenomen. In de Geref. kerk alhier zal a.s. Zondag eene collecte gehouden worden ten bate van de noodlijdende kerken in België. Kaamsclonk. Aan destoomzuivel- fabriek is in de maand Januari verwerkt 232 3281/2 L. melk. Deze week is de pontonbrug te Kei- zersveer gereed gekomen. Ook bij hoogen waterstand kan men haar nu in 't vervolg gebruiken. Tegen een verlofhouder alhier is proces-verbaal opgemaakt wegens het in voorraad hebben van sterken drank. De 8 jarige P. Kieboom klemde z'n vinger zoo hevig tusschen de deur, dat dr. Lips den kleinen patient moest ver binden. In de gemeenten Raamsdonk en Geertruidenberg circuleerde deze week een adres bij d« caféhouders om den heer A van Iersel, bierbrouwer alhier, te verzoeken den prijs van het bier op den vroeger<-n prijs terug te brengen. Raaiiisdoiiksveer. Op de in het hotel „De Reyer" gehouden vergadering werd besloten de „Vereeniging tot verbe tering van den Veeteelt" te ontbinden. Sprang. Over de maand Januari werd aan het hulppostkantoor alhier op 's rijkspostspaarbank belegd f 2306.735 en terugbetaald f 936.10. De 14-jarigen G. de R. had het on geluk op de schoenfabriek van J.v.d.L. te Kaatsheuvel met zijn linkerwijsvinger onder de schiftmachine te komen, met de gevolgen dat hij een stuk van dezen vinger afsneed. Mejuffr. Maatjes, onderwijzeres aan de Chr. school alhier, die de benoeming in gelijke hetrekking naar Hoogeveen aan nam, heeft met ingang van 1 Mei a.s. aan het Chr. schoolbestuur alhier haar ontslag aangevraagd. Vi*tf hoeven Cappel. In de maand Jan. werden aan het hulptelegraaf kantoor alhier behandeld 72 telegrammen, waarvan 37 ontvangen en 35 verzonden. In de openbare spreekcel werden 18 ge sprekken gevoerd. Voorts ontvangen en verzonden 1 telefoonoproepbericht. Bij den veehouder d. B. alhier stierven kort achtereen twee prachtige paarden. Het laatste dier had hij eerst kort geleden ge kocht. Verzekering dekt de schade. Veen. Maandag zal van hier weer eenBelgisch gezin vertrekken naar Engeland; er zijn na dit vertrek nog eenj 6-tal vluchtelingen in deze gemeente over. Aeeil. Mej. W. Weeda, onderwijzeres aan de openbare school alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Hilversum. wuk. Onze vroegere predikant, dr. B. van Meer, thans te Apeldoorn, hoopt Dinsdag 9 Februari a.s. den dag te her denken waarop hij 25 jair geleden de be diening des woords aanvaardde. De heer Jac. v. d. Maaden slaagde voor het examen voor assistent en conduc teur der posterijen en de heer H. v. d Maaden voor surnummerair der posterijen en telegrafie, De koopman van L. alhier welke Maandag te Gorinchem de boot wilde ver laten had het ongeluk de plank mis te trappen en kwam in De Merwede terecht. Gelukkig was er hulp aanwezig die hem met veel moeite weer op het droge wisten te haler?. Betrekkelijk liep dit ongeval dus nog buitengewoon af. Tot voorzitter van het polderbestuur is met algemeene stemmen gekozen de heer J. v. Doeveren van Andel. Woudrichem- In de plaats van wijlen den heer Jan Struik is tot kerkvoogd der Ned. Herv. gemeente gekozen de heer G. Struik. §lantl. Werkendam, 29 Jan.4 Febr. Geboren: Jenneke Piefernella, d. v. L. Rijkers en W. v. d. Stelt; Pietro- nella Elisabeth, d. v. H. Esmeijer en P. E. v. d. ViietLijntje, d. v. L. de Keijzer en A. Potters. Overleden: Agatha Hoegee, 88 j. Capelle, over de maand Jan. Ondertrouwd: W. Taktor, 30 j. en W. O.. Klootwijk, 25 j. Getrouwd: J. Heurter, 24j.enA. A. van Peer, 22 j.A. van Zeist, 27 j. en W. Quirijns, 23 j. Geboren: Maria Johanna, d. v. T. van Campen en H. M. Verheijden Leendert, z. v. K. Rosenbrand en L. Heijblom; Dirk Cornelis, z. v. A. Ver hagen en A. RosenbrandJohannes, z. v. W. M. Blom en H. J. Waarts; Elisabeth, d. v. D. de Rooij en A. Kluij- tenaarCornelia, d. v. O. Mandema- kers en A. G. Boeser. Overleden: P. v. d. Schans, 81 j.; A. Stam, 78 j.A. Brouwers, 79 j. A. W. Balieutijn, 54 j.; D. Ramstijn, 82 j.; H. van der Bvek, 82 j.; A. v. d. Mast, 77 j.C. Mandemakers, 1 d. Ingekomen vanRotterdam, J. C. Bitter, P. de Jong? Bodegraven, M. Schouten; Loonopzand, W. C. Kloot wijk. Vertrokken naar: Amsterdam, M Snijders; 's-Gravenhage, P. Verduijn; Leiden, D. P. van Dongen, Dussen, A. van Beek; Sprang, W. Quirijns; Was pik, A. C. Sagt. 's-Gravemoer, over de maand Jan. Geboren Ada, d. v. P. Blok en J. Prins; levenloos kind van A. Faro en C. Faro. Iugekomen van: Apeldoorn, E. van Vleer en C. H. Hattink; Princenhage, A. G. Schep. Vertrokken naar: Rotterdam, J. E. H. BoogaardA. ,Nerrings en J. A. Hon- iius van Herwt>rdeu; Waspik, W. van EerselBodegraven, J. J. HarteDon gen, H. Heijblom. Veen, over de maand Januari. Geboren: Gerrit, z. v. C. Kamerman en J. G. van Rijswijk; Dirkje, d. v. M. L. van Brakel en H. van Vuren; Cornelis, z. v. C. van Ballegooijen en A. van Rijswijk. Overleden: Hendrika den Dekker, 81 jwed. van G. Kamerman; Arnol- dus Johannes Timmermans, 9 m. Ingekomen vanSliedrecht, J. M. Snijders; Ermelo, G. S. Janson. Giessen, over de maand Jan. Overleden: Roelof Elshout, 73 j. echtg van D. van Ballegooijen; Auto- nia van Brakel, 82 j., echtg. van M. de Fijter; Gijsbert Hak, 87 j., wedn. van A. A. Spiering. IHÜE o\ II VT Heugden Een antiek gebouw voor den afslag van visch te bezitten, maar waarop zelden of ooit een vischje ver schijnt, is treurig. Tal van plaatsen doen haar best het publiek van goed- koope visch te voorzien. Zelfs in onze onmiddellijke omgeving o.a. te Wijk, werden goedkoope schelvisch en kabel jauw aan den afslag gebracht. Waarom hier niet? Of moeten we nog dank baar zijn voor de „katvisch" waarmede langs de deur gevent wordt? Iliunciilaiid. Naar we vernemen, zal het goederen vervoer uit Duitschland naar België thans zooveel mogelijk via Oldenzaal door ons land geschieden. Om toezicht bij de controle dezer goederen uit te oefenen, is thans aan het station te Oldenzaal een officier gestationneerd. Ernstig ongeluk. Gistermiddag is een werkman in de flesscheufabriek aan de le Jan Steen straat te Amsterdam door een ca. 200 K.G. wegend deksel, dat hangende op een hoogte van 1.20 M. was losgeraakt, getroffen. Hij werd in bewusteloozen toestand naar het Wilhelminagasthuis vervoerd en is kort na zijn aankomst aldaar overleden. Onder de gemeente Cats (Noord Beve land) is Donderdag te 12 uur een Fran sche vliegmachine (tweedekker) geland, gewapend met een machinegeweer. De iuüttenden, 2 Fransche officieren, zijn naar Colijnsplaat gebracht en onder politiebewaking gesteld. Zij waren vol gens hun beweren door den nevel ver dwaald. I» It fcl III B*. Kt Md U ai T ld A, 7 Februari. Geref. kerk, vm. 9,30 u. leeskerk, nm. 6 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat), geen opgaaf. Geref. kerk A, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. De Jong. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Boeijinga. Chr. Geref. Kerk? Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 6 x. Ouderling Jansen van Doorn. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Ewoldt. Almkerk, vm. 9,30 en nm. 2u dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 u. ds. v. d. Put. Geref. kerk, geen opgaaf. loniënbroek. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Diemer. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. u.? Giessen, nm. 2 u. ds. J. B. Benders, 's Gravennoer, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. E. van Meer. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. P. A. Zeilstra, cand. te Amsterdam. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 30 u. ds. Klumper. Heesbeera, geen dienst. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dien3t. Meeuwen, geen opgaaf. Reusdenvm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Aalst, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Van Padden burg. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniènbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 10 u. ds. Dierkens. Brakel, geen opgaaf. Capelle, vm. 9,30 u. bevestiging ds. Koster door ds. Japchen uit Loonschen- dijk, nm. 2 u. intrede ds. Koster. Geref. kerk, geen opgaaf. Loonschendijk, geen dienst. Doeveren, vm. 10 u. ds. Bastiaanse. Dron/elen, geen dienst. Drunen, vm. 10 u. ds. v. d. Hoff. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuriug Geref. kerk, rm. 9.30 en nm. 2 u. den heer Basoski van Moerdijk. Dussen, geen opgaaf. Eethen, nm. 2 u. ds. Blankhart uit Babi- Gameren, vm. 9.30 en nm. 6.30 u. ds. v. Ingen. Geertruidenberggeen opgaaf. Genderen, nm. 2 u. ds. Klomp uit Meeuwen. Nederhemert, jZz. vm. lu u. ds. van Voorst Vader.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2