afstand, aan het dorpBourdin. De laatste dagen ie het er wel rustiger, daar de Fransche kanonnen zich haast niet meer laten hooren en juist zij het waren, die reeds twee maanden lang daar voort durend het offensief openden. De Duit- schers schijnen dankbaar te zijn voor de rust, welke de vijand hun gunt en houden zich ook kalm. In Armentières is de toestand voor de bevolking allerdroevigst. Reeds eerder heerschte er nood, maar thans is elke verbinding afgesneden, daar de stad tusschen de twee legers in ligt. Geen enkele soldaat bevindt zich in de plaats en toch wordt ze voortdurend door de Duitschers beschoten, die vooral veel brandstichtende bommen gebruiken. Volgens de proclamatie in Rijssel, moeten alle jongemannen van 1750 jaar zich laten inschrijven ten bureele van den commandant. De bladen, die er gelezen mogen worden, zijn „Le Bien Public," „La Gazette des Arden- nes" en de „Liller Kriegszeitung." Als bewijs hoe groot de Russische nederlaag in Oost-Pruisen is geweast, worden van Duitsche zijde de volgende mededoelingen gedaan over de gevan gen genomen generaals De commandeerende generaal van het twintigste legerkorps, de commandant der artillerie, de commandanten der 28e en 29e divisie infanterie en der eerste brigade van de 29e divisie infanterie werden gevangengenomen. De laatstge noemde generaal stierf kort na zijn ge vangenneming aan zijn wonden. Van het derde legerkorps werden gevangen genomen de commandant van de 27e divisie infanterie, en van deze divisie de commandant der artillerie en die der 2e brigade. Van de 53e reserve divisie werden gevangen genomen de divisie-commandant, en de commandant der eerste brigade infanterie. Van de eerste Siberische divisie kozakken is een brigade generaal gevangen genomen. De Keizer heeft von Hindenburg en diens chef van den generalen staf von Ludendorff het Eikenloof bij de orde „Pour le Mérite" toegekend. De Daily Telegraph verneemt, vol gens een bericht aan de N. R. Ct., uit Peking onder dagteekening van Don derdag De onderhandelingen tusschen Chiua en Japan hebben een gunstiger loop dan verwacht werd. In de bijeen komsten beginnen de wederzijdsche ge volmachtigden langzamerhand zekere punten van overeenstemming vast te stellen en allengs treden de beginselen waarvan de verschillende voorstellen uitgaan aan het licht. Na langdurige besprekingen is men tot dusver tot het belangrijke resultaat gekomen da' de juistheid van China's opvatting, dat de vraagstukken betreffende Sjantoeng en Kiaotsjou behooren tot een reeks van problemen die alleen bij het einde van den huidigen oorlog kunnen wor den opgelost, is erkend. Volgens een te Kopenhagen ontvan gen bericht heeft een Duitsche mili taire vlieger bommen op de verdedi gingswerken van Warschau laten val len, waardoor ernstige schade werd aan gericht. Bovendien gelukte het aan zijn passagier verschillende fotografische op namen betreffende deze vestingwerken te doen. Door het hevige vuur dat op het vliegtoestel gericht werd, werden de vliegers verdreven. Gelooft gij, dat hij alleen aan u deukt? Nu, ga door! Ik weet nog zooveel, en als ik wilde spreken. Hij is gisteravond laat thuisge komen, is 't niet? Ja, dat is zoo. Ik weet al, wat gij zeggen wilt, dat hij onverwachts naar Melun op reis is ge gaan. Wat weet gij daarvaan? Caribal wees met de hand naar zijn voorhoofd. Men kan een ouden vos zooals ik, niet licht om den tuin leiden. Zijne reis was niet lang en hij behoefde den trein niet te nemen! Hij is naar den kant van Montmartre, naar een jonge dame Dat moet gij bewijzen. En wat zal dan Caribal's belooning zijn? Dat zullen we later zien! Dat is veel te onbestemd. Gij bevalt mij, eigenlijk bevalt iedere vrouw mij, die jong is en er goed uitziet. En hij waagde zich wat verder, maar kreeg met een liniaal een tik op zijn vingers. Au! riep hij, kan ik het helpen, dat ik zooveel van de dames houd! In ieder geval steek ik dat niet onder stoelen of banken, zooals Pidon, en fluisterend ging hij voort: Gij zoudt hem de oogen uitgekrabd hebben, als gij hem gisteravond om tien uur gezien had Waar In de rue de Moscou! Honderd en twee Wie heeft u dat gezegd? Wie, wel ik heb het met mijn eigen oogen gezien! Ik heb hem zien binnengaan, en later heb ik een mijner vroegere chefs ontmoet en dien een handje geholpen om thuis te komen, want hij was wat in de war, en wilde absoluut een omnibus aan Te Havre is een detachement En- gelsche suffragettes geland om dienst te doen als telefonisten, chauffeurs enz. De „Figaro" vertelt iets meer van die suffragettes-vrijwilligers. Zij hebben twee regimenten gevormd, vrouwenen jonge meisjes, tusschen den leeftijd 20 en 40 jaar. Elk regiment is twee batal jons sterk en elk bataljon vier com pagnies van 500 „man". De brigrade heeft een effectief van 8000 „man". Toen de dames, die in alle stilte deze brigade gevormd hadden, haar vrijwilligers ter beschikking stelden van lord Kitchener, glimlachte deze en verklaarde, dat men vrouwen toch niet naar het front kon zenden. Tenslotte heeft de minister van oor log toch toegegeven aan den van ver schillende zijden op hem geoefenden aandrang en gaf hij zijn toestemming. De brigade onder bevel van mevrouw Castbreagh is thans ingedeeld bij de étappentroepen. De „Frankf. Ztg." herinnert er aau, dat veldmaarschalk von Hindenburg uit West Pruisen afkomstig is, waar zijn familie nog het slot Langenau bewoont. Een zuster van den veldmaarschalk schrijft nu in de „Dantziger Zeitung" over haren broeder, wiens heele wezen Godsvertrouwen en ootmoed is. Daar uit put hij zijn kracht. God kan hem zegenen en hem voorspoed schenken, zonder dat hij schade lijdt aan zijne ziel. want hij geeft Gode alleen de eer. Vleierij en holle woorden kent hij niet en hij houdt er ook niet van. Opmerk zaam en ernstig is de blik van zijn oogen, slechts zelden glijdt een glim lach over zijn trekken en toch kan hij zoo hartelijk met diep basgeluid voor zich uit lachen, als hij een goede grap hoort. Hij is streng in den dienst, doch hij erkent de zelfstandigheid van zijn ondergeschikten, wier initiatief hij aan moedigt. Daarbij is hij rechtvaardig, welwillend en gaarne tot anderer hulp bereid. Het oorlogswerk was al van het begin af het middelpunt van zijn denken en streven. Reeds als tienjarig kadet liep hij op zijn vacantiedagen met de compagnie van zijn vader mee. Later, als jong officier, bleef hij, bij zijn wandelingen in zijn verloftijd dik wijls op een heuvel staan, keek gerui- men tijd rond, overzag den omtrek, en ontwikkelde dan voor ons het tooneel van een veldslag. En 's avonds als we onder het lamplicht bij elkaar zaten, bestudeerde hij met aandacht de staf kaarten van onze provincie, waarboven hij urenlang gebogen kon zitten, steeds becijferingen makende en nadenkende. Hij was een veldslagen denker en daar om noemden zijn kameraden op de militaire akademie hem zooals een hunner mij eens vertelde den „ge- concentreerden Moltke". Wie had toen kunnen denken, dat hij eens het groote voorrecht zou hebben, de zware taak te vervullen die hem zou worden opge dragen om den verdediger en bevrijder te worden van de streken, waar wij ons tehuis hebben. Na de groote overwin ning bij Tanuenberghet Oost Pruisi sche „Sedan" heeft de veldmaar schalk aldus vertelde zijn zuster verder te midden van zijn Knd- stormtroepen in het bedehuis den Heer uit het diepst van zijn ziel gedankt en om nieuwe overwinningen gesmeekt. „Ora et labora" bid en werk. Een kaart met die drie woorden hangt al tijd op zijn schrijftafel vóór hem. Die heeft vroeger op de schrijftafel van zijn vader gestaan. Bid en werkhet een zonder het ander is hem niet denkbaar. „Dankt Hem, daar boven", zeide hij, ten hemel wijzende, toen honderden den kant der paarden binnen stappen. Hij had te diep in 't glaasje gekeken en toen hij in de^frissche lucht kwam.ge begrijpt wel! En wat heeft die man met Lazare uit te siaan? Snapt ge dat niet? Volstrekt niet. Nu, luister dan, die oude was ook op het feest in de rue de Moscou. O! Maar ik heb al genoeg gezegd, want ge zult alles oververtellen! Ik zweer ui Vrouweneeden Op mijn woord! Och, praatjes! Als Pidon komt, zal hij u weer honing om den mond smeren en wijs maken wat hij wil, en dan ben ik het kind van de rekening! Maar gelukkig bestaat er iets tusschen ons, dat maar niet zoo op zijde te schuiven is! Wat dan? Wij zijn verbonden! Waardoor Voor 't leven verbonden! Er is.... Maarzij hield de oogen zoo onafgewend op Cabiral gevestigd, dat deze er min of meer door van zijn stuk raakte, ten minste hij sloeg de zijne neder en mompelde met afgewend gelaat: - Een lijk Als door den bliksem getroffen, bleef Martha zitten, maar zij deed alsof zij de laatste woorden niet verstaan had, greep Cabiral's arm, dwong hem haar aan te zien en herhaalde dringend: En dus, Pidon was gisteravond in de rue de Moscou? Ja. Wat deed hij in die straat Interesseert u dat? Ja, zeer veel. Cabiral aarzelde even, maar nam spoedig juichende mcnschen zich te Graudenz om ziju auto verdrongen en in de boomen klommen om den „bevrijder van Oost-Pruisen" beter te kunnen zien. \h-uvni. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverxe De Meere, Hinthamer straat 69, 's-Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Z ndags van 10 tot 1 uur geopend. lleustlen, 3 Maart. Ter waarschuwing voor de jeugd plaatsen wij het volgende: Een leerling van de M.U.L.O. school fabriceerde op zijne wijze „bommen" door een z g.n. „zwermer" aan te steken, in een flesch te doen en deze Jstevig te sluiten. Dit werkje moet natuurlijk vlug gebeuren, opdat de „bommenwerper" uit de voeten is als de „bom" springt. Op een gegeven oogenblik, sprong de flesch dan ook stuk, toen onze vriend ze nog in handen had. Het gevolg was natuurlijk dat hij direct naar een geneesheer moest om zich te duen verbinden, van wien hij nog een flink standje kreeg voor zijn gevaarlijk en roeke loos werk. Bfiesodeil. Zaterdag kwam eei zoontje van Donkers uit Baardwijk, wijl het uit een dam kwam loopen over de rails, terwijl de tram aan kwam rijden en viel en werd dood geredende dood trad spoedig in. i&aamsdonk. Op Maandag 8 Maart zal alhier de voorjaars-rundveemarkt ge houden worden met kostelooze standplaatsen en 10 premiën van f 2 50. Voor den zomercursus van het her- halingsonderwijs zijn benoemd de heeren Van 1 oon en Kolsteren voor het Veer en Zwets en Van Dongen voor het Dorp. Aan het postkantoor te R'veer en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Februari inge legd f 4347 98 an terugbetaald f 12145.22. Laatste boeknummer 5187. Door een verschuiving der pilaren was de vaste brug over den uiterwaard te Keizersveer tijdelijk onbruikbaar. Op de Zondag gehouden vergadering van geiten-, schapen- en varkenhouders werd besloten ter voorkoming van mond- en klauwzeer dezelfde maatregelen te nemen als voor het rundvee worden aangewend. BurgemeesterDe van der Schueren,bescherm heer der vereeniging tot verbetering van het geitenras, wekte de vergad* rden op lid van genoemde vereeniging te worden en verraste den penningmeester met een flinke gift in de kas. Werkendam. Maandag 1.1. ver gaderde de Landbouwvereeniging „Werken dam en Omstreken" in de herberg var. Mej. de Wed. A. Wink alhier. Aanwezig waren 90 leden. Deze 60e algemeene vergadering werd bij ontstentenis van den Voorzitter, den Heer A. Sigmond, geopend door den Heer D.C. Hakkers, die de aanwezigen welkom heette en herdacht het verscheiden van den Heer J. Pellikaan, die voor het belang der ver eeniging als mede-oprichter en bestuurslid gearbeid had zoo lang het dag was, welk voorbeeld hij den leden aanraadde te volgen. Na nog op de ellende van den oorlog, waarvan ook ons land en de landbouwers stand de moeilijkheden ondervond, gewezen te hebben, werd den secretar s verzocht de notulen der vorige vergadering te lezen, die daarna onveranderd werden goedgekeurd. Vervolgens werd een schrijven der land bouwvereeniging „Vooruitgang" aan den Nieuwendijk. behandelt, beoogende aan de Regeering te verzoeken, de militairen (land bouw-arbeiders) gedurende de maand April verlof te geven, daar zij gedurende dien tijd voor den landbouw niet kunnen gemist worden. Besloten werd aan dit verzoek adbaesie te betuigen en ook zelf niet stil te zitten door persoonlijk eveneens te rekwesteeren. Nadat als nieuwe leden waren aange nomen de He< ren G. Rosser, (de Werken», een moedig besluit en begon: Daar is eiken Donderdagavond feest, en wordt er op truffels, pourlardes, kreeften, champagne en allerlei dergelijke lekker nijen getrakteerd! En wie betaalt de rekening? Wie, wel natuurlijk de hteren, die ons uitzuigen. Straub in de eerste plaats hij heeft er geld genoeg voor over. Wij werken ons voor hem in 't zweet, om nog niet eens het verleden in rekening te brengen Welk verleden? Hebt gij daareven niet geluisterd? Jawel. De helling, waarop Cabiral zich bevond, werd hoe langer hoe steiler, hij kon niet meer blijven staan, betooverd als hij was door de schitterende oog«n van Martha, die hem voor 't eerst van haar leven vriende lijk toelachte. Half fluisterend, met de hand voor den mond, zeide Cabiral Het lijk Welk lijk dan toch? Ge moet de puntjes op de i hebben. Spreek duidelijk! Zijt ge zoo onschuldig, dat ge niet weet, dat de gebraden duiven iemand niet in den mond vliegen? Daar ontsnapte hem het noodlottig woord. De zaak van Omères! Stom van verbazing en ontz-tting staarde Martha Ribout voor zich uit, en Cabiral was zelf ontsteld door de uitwerking van zijn laatste woorden. Heeft Pidon u nooit iets gezegd? stamelde hij, hoe is het mogelijk dat die schurk zelf-i tegenover u zoo gesloten was! Martha antwoordde niet; door een enkel woord was haar een licht opgegaan, en zaa zij de vreeselijke waarheid voor zich. Zon der te weten, was zij verbonden aan roovers, misschien aan een mood*naarsbende, en met gruwelijke helderheid stond de geheele A. Vink Cz., (Woudrichem), W. van Krug- ten Nz., (Sleeuwijk) én N. Groen (Wer kendam) werd het womi gegeven aan den Heer J. Haarsma Jr., chef van de stoom meelfabriek „Fortuna", te Leeuwarden (thans in de buurt onder de wapenen), die het volgende behandelde: Cultuur, export, import en maal wij ze van mais en ander voedingstoffen". Op bevattelijke en interes santé wijze werd een en ander aan de hoorders medegedeeld, doch kunnen wij volstaan met de mededeeling, dat spreker La Piata-mais als de beste en goedkoopste in 't gebruik aanbeval: le omdat ze ge makkelijker te verkrijgen en 2e omdat z* drooger is dan andere mais, terwijl hij bovendien aanbeval ze ter verhooging van de voedingswaarde, zooal niet gemalen, dan toch minstens gebroken te doen ge bruiken. Nadat de Heer Hakkers den Heer Haars na bedankt had voor hetgeen deze ten beste had gegeven, wees hij op de moeilijkheden, die voor 't verkrijgen van kunstmest ge rezen waren en die het noodzakelijk maakten om naar middelen uit te zien om te komeD tot het oprichten eener Coöperatieve Kunst mestfabriek. In Flakkee wilde men ook dien weg uit en waar wel coöperatieve suikerfabrieken konden opgericht worden, moest men zeker niet terugschrikken voor 't oprichten eener kunstmestfabriek, waarvoor lang niet zoo veel geld noodig was en ook wel bekwame lieden voor te vinden zouden zijn. Besloten werd aan het Bestuur machtiging te ver leenen daarvoor de noodige voorloopige stappen te doen, waarvoor een crediet uit de kas werd toegestaan. Nadat medegedeeld was, dat na afloop der vergadering bij den secretaris gelegen heid zou zijn, tot het ontvangen van resti tutie der te veel betaalde prijzen voor ge leverde maïs en de heeren D. C. Hakkers, W. de Waard en A. H. Donker, als dan ook bestellingen zouden aannemen van Rozen- daalsch klaverzaad en kopervitriool, werd overgegaan tot de verloting, die den vol genden uitslag had H. van Arkel Az. (wekker), C. Verhoeven (korenzicht), P. M. Pouli (spade), A. T van Hemert (hooivork), C. Slagmolen (boter en kaas-thermometer), M. Colijn (aard appelpoter), A. Wijnja (riek), F. van Varik (thermometer), J Verhagen Cz. (roskam), A. Vink Lz. (hooirijf), L. v. Burgel (bord verboden toegang), F. v. d. Pol valsvoor), M. Drievoet (alsvoor), H. van Donkelaar (alsvoor), A. B. Holster (alsvoor), Fl. Ippel (stofbril), W. Noorloos Cz. (alsvoor). Nadat de waarn. Voorz. de heeren D. v. Arkel en B. Dekker op hun vragen vol doende bescheid had gegeven, sloot hij met een woord van dank deze vergadering. 'S Ciiravemoer. Gemeenteraads vergadering op 26 Februari 1915. Aanwezig zijn alle leden. Na opening der vergadering leest de voorzitter de notulen der voorgaande die ongewijzigd worden vastgesteld. Nadat mededeeling is gedaan van eenige besluiten van Ged. Staten, inzake verhoo ging van het salaris van den Ambtenaar van den Burgerlijken Stad, goedkeuring van een su pletoir kohier van den hoofdelijken omslag over 1914, verdaging der goedkeu ring en daarna goedkeuring der begrooting voor 1915, stelt de voorzitter aan de orde I. Een adres van den heer N. E. van Heioma, verzoekende een goedgunstig advies aan H. M. de Koningin op zijn eventueel verzoek, om als ontvanger dezer gemeente bij net aangaan van een huwelijk in Oosterhout te kunnen gaan wonen en in verband daarmede wijziging zijner kan toor uren. B. en W. stellen voor op dit verzoek afwijzend te beschikken, althans wanneer hier eene geschikte woning mocht te huren zijn Na discussie besluit de vergadering met algemeene stemmen afwijzend te be schikken en met 6 stemmen ook geen gun stig advies uit te brengen, al was er zelfs geene woning te huur. 2. Aanbieding van het verslag der volks huisvesting, het gemeenteverslag, het verslag der commissie tot wering van schoolverzuim en het verslag over het onderwijs aan de openbare school, alles over 1914, welke verslagen op de gemeente secretarie ter visie zullen worden gelegd. geschiedenis haar plotseling voor den geest Duizend kleinigheden kwamen in haar her innering boven; woorden door haar min n^ar onnadenkend uitgesproken schoten haar te binnen, met de vruchtelooze po gingen, die zij had aangewend om hem over te halen te Combiers te blijven, waar zij zoo rustig leeide, en hem altijd bij zich hoopte te houden, en ook de toon, waarop bij haar op zekeren avond ongeduldig had toegevoegd Dei kt gij, dat ik naar dit gat geko men ben, om hier uit te drogenHet werk is gedaan! Wekunnendusonsboeljte pakken! Soms ook, als hij goed gehumeurd was, sprak hij schertsend over de bewoners van Marcilles en maakte toespelingen op graaf Jan, die er leelijk ingeloopen was, en zich had laten plukken als een gans. Met een ernstigen flik op haar aanbid der, zeide zij eindelijk: Weet gij wel, dat gij mij daar iets verschrikkelijks verteld hebt? Cab<ral haalde onverschillig de schou ders op. Dat is best mogelijk, zeide hij, maar ge zult uw vriend toch wel niet aan 't gerecht overleveren, denk ik. Ik kon het niet langer verdragen, dat gij h-mendien schijnheiligenStraub voor zulke lievejongens hieldBove idien hebben ze niets te vree zen, want het vonnis is geveld, een ander heeft het gelag betaald, terwijl de justitie niet graag het geloof aan haar rechtvaar digheid aan 't wankelen brengt. Als gij van de daken soms de waarheid wildet ver kondigen, zou men u een prop in den mond stoppen en in Saint-Lazare als rust- verstoorster opsluiten. Zij greep b ide handen van den spreker en zag hem vriendelijk aan. Kom, zeide zij, gij ziet hoe uw halve mededeeling mij van streek gemaak heeft, vertel me nu alles, en hoe het gebeurd isgij waart er immers bij 3. Een schrijven van het Kon. Nationaal steuncomité, dat voor kennisgeving wordt aangenomen. 4. Een besluit van het hoofdbestuur der Posterijen om op een des etreffend verzoek met eene betere postverbinding voor deze zemeente te wachten tot te ugkeer der nor male omstandigheden; voor kennisgeving aangenomen. 5. Onderscheidene Btukken van de rogge- commissie in het district Gilze, van de gezondheidscommissie en van Z. Ex. den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, in zake het in het leven roepen eener verordening tot voorziening en vast houding van rogge, alsmede tegen prijsop drijving van brood. Het. voorstel des voorzitters om zulk eene verordening in het leven te roepen, wordt met 5 stemmen aangenomen; tegen de heeren Kielen en Mouthaan. Eene concept- verordening waarin ook vaste wicht en prijzen van het brood worden opgenomen, wordt met 5 stemmen aange nomen tegen dezelfde heeren. 6. Een voorstel van den heer Bosman, gedaan in de vorige vergadering, om de Straatsche of Molensteeg am den publieken dienst te onttrekken. B. en W. adviseeren dit voorstel niet aan te nemen, als zijnde dit niet in het belang der gemeente; dit voetpad wordt door de kerkgangers der beide kerken aan de Vaart n.I. zoo gaarne genomen, terwijl er boven dien mogelijk erfdienstbaarheden aan zijn verbonden, het omleggen van dit pad in weiland slechts een gering voor deel voor de gemeente kan opleveren en bovendien deze weg in de toekomst als het ware is aange wezen voor een tramweg. De heer Bosman verdedigt zijn voorstel en stelt daarbij het zedeiijksoogpunt boven het financieel voordeel. De heer Beunis sluit zich daarbij aan en vindt dit pad geheel doelloos. De heer Versteeg bestrijdt ernstig het voorstel en oordeelt dat het motief der onzedelijkheid gerust kan wegvallen. De voorzitter pleit nogmaals sterk voor het behoud van het voetpad en trekt zeer in twijfel of het wegnemen van dit meest gebruikte voetpad wel bevorderlijk is voor de veiligheid. Het voorstel van den heer Bosman wordt daarna met 5 stemmen verworpenvoor zijn alleen de heeren Bosman en Beunis. Een ander voorstel van den heer G. Ver hagen om dit voetpad meer productief te maken door er boomen op te planten, ver krijgt evenmin eene meerderheid; tegen de heeren Kielen, Mouthaan en Beunis. Eindelijk wordt nog een voorstel van den heer Bosman verworpen, strekkende om alle planken en verdere verbindingen met dit voetpad te doen wegruimen; tegen de heeren Verhagen, Blok, Mouthaan en Kielen. Hiermede is de geheele geschiedenis der Molensteeg weder van de baan, zeker wel tot groote tevredenheid van vele gemeente naren. 7. Vaststelling kohier hoofdelijken omslag over 1915, wordt met gesloten deuren be handeld. De heer G. Klumper, voormalig pre dikant der Chr. Geref. kerk alhier, i3 met zijne echtgenoote na schuldbelijdenis, tot de Gereformeerde kerk overgegaan. EkLaatsheuvel. Bij de dezer dagen gehouden aanbesteding van de openbare lagere school in de „Moer" hebben een zestien-tal aannemers ingeschreven. De hoogste voor f 19205 en de laagste voor f 1522 5. De begrooting was ruim f 20.000. Totnogtoe is het werk niet gegund. Benoemd tot secretaris van het „Groene Kruis" de heer Valter, burgemees ter van Vrijhoeven-Capelle. In dezelfde vergadering werd besloten den heer Baron van Heeckeren, thans woonachtig te Arnhem, het eere-lidmaatschap aan te bieden. LfOOiisclientiy li. 26 Febr. 's avonds zeven uur had in de school met den Bij bel, aan den Loonschendijk de jaarlij ksche alge meene vergadering plaats van de vereeni- giug tot Stichting en Instandhouding van de Chr. School" aldaar. Voorzitter der vergadering was ds. Japehen. Deze heette de opgekomen leden hartelijk welkom en las Ps. 119 105119. Uit het Staat gij er zoo op om dat te weten Ik wil het. 't Zij zoo, maar pas op, dat gij u niet verpraat, want dan zoudt ge ons beiden in 't ongeluk kunnen storten. Is heb al te veel gezegd om nu te kunnen zwijgen, maar gij hebt de woorden uitgelokt. Geloof mij iemand, die geld genoeg heeft, telt het leven van een man of vrouw, die hem in den weg staat en benadeelen kan niet zwaar, en Straub en Pidon hebben nooit gebrek aan contanten, vooral niet, daar iemand, die met millioenen speelt, hun, de hand boven 't hoofd houdt. Baron Raynaud? Nu herken ik de oude Martha weer. En hij heeft de gravin gehuwd? Gij hebt den draad, die door de ge schiedenis loopt, ontdekt! Zij was ook mooi genoeg om een misdaad waard te zijn. Bevende wachtte Martha op het slot van het verhaal. 't ls niet mogelijk u iets te weigeren, vervolgde Cabiral, die behendig zelf de mooie rol bij de misdaad op zich nam. Ik dacht, dat het slechts om een kleinigheid, om een bezoek aan het tonnetje gouds te doen was! Gij herinnert u dat immers nog wel, die beroemde ton gouds van Orgères? Toen ik kwam was het al afgeloopen. O, die Pidon is vreeselijk!De zaak was trou wens goed overlegd en er was voor't slacht offer geen ontkomen aan! Graaf De Mar- cilles is dan ook behoorlijk uit den weg geruimd. Hij was het dus? Niemand anders. O, mijn God Zeg eens eerlijk, twijfeldetge wel niet soms? Op mijn woord! Wordt vervolgd)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2