Zeilen tegen den wind in. Het Engelsche ministerie van oorlog met de desiderata van. den Nederland- deelt mede, dat de vijand Zaterdagmid- schen handel en scheepvaart, zooals dag bij Nenve Chapelle hevige tegen- haar die door de Fransche legatie te aanvallen deed, waaraan verscheiden 's-Gravenhage zijn uiteengezet, zwakkere tegenaanvallen, vroeger op Uit bovenstaand telegram blijkt dui den dag, waren voorafgegaan. Zij wer- delijk voegt „de Tel." hieraan toe, dat den alle afgeslagen. de Nederlandsche Overzee Trust Maat- Te oordeelen naar waarnemingen schappij haar energieke actie ten bate op verschillende punten van het veld, van den Nederlandschen Handel en en afgaande op mededeelinge» van Scheepvaart met succes bekroond ziet. havens geblokkeerd zijn, afgekondigd zal worden, zoodra n.l. president Poin- caré ze onderteekend heeft. De blokkade zal de volgende week in werking treden Dan zal het aan geen schip, onverschillig van welke nationaliteit, meer mogelijk zijn Duit- sche havens te bereiken of van daar te vertrekken. krijgsgevangenen, van wie er thans 1720 gevat zijn, moeten de verliezen van den vijand zeer zwaar zijn geweest. Zij kunnen in drie dagen tijd niet veel minder dan 10.000 man hebben dragen. is zij goed ingelicht, dan komt de conces-ie, die de geallieerden Nederland zullen verleenen, hierop neer dat alle goederen, waarvaa gebleken is, dat zij be- Neder andsch eigendom zijn of door be taling in Nederlandsche handen zijn Deze overwinning heeft te Londen gekomen, een en ander ter beoordeeling groote geestdrift gewekt en wordt be- door de geallieerden aan de Nederland- schouwd als een belangrijke vooruit- sche Overzee Trust Maatschappij over gang. gelaten, zullen verscheept mogen wor- Bijzonderheden van Boulogne ont- den zonder dat er van aanhouding of vangen doen zien, dat het belangrijke confisceeren sprake zal zijn. voorbereidende werk, verricht door de Fransche zware artillerie, de Duitschers In de Sint-Pieterskerk te 's-Hertogen- noodzaakte de vooruitgeschoven stel- bosch werden Vrijdag twee Belgische lingen te verlaten.Terwijl de Fransche vluchtelingen, jonge kerels van in de artillerie door de beschieting der troe- twintig jaar, op heeterdaad gearresteerd, pen, die Neuve Chapelle verdedigden, toen zij bezig waren de offerblokken te dezen een infanterie-aauval van die lichten. Ook verleden week Woensdag De moeilijkheden tusschen de Ver- eenigde Staten en Mexico verscherpen zich, zegt de N.R.Ct. President Wilson heeft zijn eerste nota aan Carranza (welke nota Carranza vrij summier had afgedaan) doen volgen dooreen tweede. Daarin heeft Wilson aangedrongen op de wederopenstelliug van de spoorweg verbinding tusschen Mexico (stad) en de Amerikaansche grens. zijde deed verwachten, deden de Engel sehen bij het aanbreken van den dag een hevigen aanval op de loopgraven, Noordwestelijk van het dorp. De Duit- schers, meenende dat dit een schijnaan- val was, en dat de werkelijke aanval direct op het dorp zou plaats hebben, durfden de hoofdverdediging niet van troepen ontblooten, en dit werd de oorzaak van hun verlies. Met grooten moed drongen de Engelschen door tot in de Duitsche loopgraven; de verde digers werden gedood of gevangen ge nomen en het geheele dorp omringd. De Duitsche leiders ontdekten te laat wat had plaats gehad, brachten al hun troepen bijeen en drongen daar mede tegen de Engelschen op, doch hun pogen was tevergeefs. Hun aanval werd door het Engelsche vuur tot staan gebracht. De meerderheid moest zich zonder tegenstand overgegeven. Van de wanorde onder de Duitschers gebruik makend, breidden de Engelschen hun voordeel nog uit en vochten voort in de richting van Aubers. Middelerwijl gingen de Duitschers, die versterking hadden gekregen, met kracht tot den contra aanval over, doch zij kwamen geen duimbreed vooruit. Hunne verliezen waren zwaar. De Engelsche verliezen daarentegen waren, de behaalde resultaten in overweging nemend, garing. Volgens de Noorsche bladen heeft het Russische Roode Kruis zich tot Noorsche geneesheeren gewend mat een oproep om in Russischen dienst te treden, daar het leger gebrek heeft aan doctoren. Drie Oostenrijksche aartshertogen, die thans leerlingen zijn van de Mili taire Akademie te Weenen, zijn aan gewezen om dienst te doen als luitenant. Twee anderen, die reeds als vaandrig dienen, zijn tot luitenant benoemd. Uit Konstantinopel wordt gemeld, dat Donderdagnacht zeven mijnen vegers, onder bescherming van een kruiser en eenige torpedobooten, de linie der Turksche mijnen naderden. De Turksche lichte batterijen brachten echter schade toe aan het pantserschip en boorden twee mijnenvegers in den grond. Een derde stiet op een mijn en zonk. Naar de „Kölnisehe Zeitung" uit Athene verneemt, wordt de actie van Engelsche en Fransche strijdkrachten van de landzijde der Dardanellen voort durend voorbereid. Behalve een geheel uitgerust expeditiekorps, dat reeds bij de zeeingte is aangekomen, staat een volledig leger, waarschijnlijk in Algerië of t§ Toulon, tot inscheping gereed. De sterkte van het geheele leger wordt op ruim 100.000 man geschat. Tege lijkertijd zullen, naar het heet, ook de Russen in de nabijheid van den Bos porus troepen landen. Aan het „Berliner Tageblatt" wordt d l. 15 dezer uit Konstantinopel geseind De hier wonende Serviërs en Monte- negrijnen moeten de stad binnen 24 uur verlaten. Dit besluit betreft vooral de bedienden van hotels enz. Ook in Smyrna is een dergelijk be sluit genomen ten aanzien van alle burgers van staten, die met Turkije in oorlog zijn. Volgens telegrafische berichten komen er te Boekarest dagelijks treinen, over- vuld met vluchtelingen uit Konstanti nopel. Zij vertellen dat er oneenigheid is in het ministerie. Talaat bey wei gerde Enver pasja te ontvangen. Er loopen geruchten omtrent een mogelijke afzetting van den sultan. De imperiale Ottomaansche banken hebben al hun metaalvoorraden naar Bsoessa gezonden. De Parijsche correspondent van „de Tel." verneemt, dat de Fransche regee ring, bij de uitwerking van haar nieuwe bepalingen, rekening beeft gehouden hadden zij zich reeds aan dergelijke feiten schuldig gemaakt, doch wisten toen te ontsnappen. In plaats van naar het kamp te Uden, werden ze nu naar de gevangenis gebracht. Nabij den Piasmolen (gemeente Mook) werd door een patrouille van de grens wacht een mooie aanhouding gedaan. Drie personen uit Groesbeek en één uit Middelaar, die resp. een zak erwten, een zak boonen, een zak maïs en een rol leder vervoerden, waren den eersten grenspost reeds voorbijgeslopen, toen zij door de patrouille, die zich verdekt had opgesteld, werden aangeroepen. Alle smokkelaars namen de vlucht, doch gaven zich, nadat de patrouille een schot in de lucht gelost had, over. Volgens de Corriere della Sera te Milaan zal op 21 Maart met toestem ming van den kardinaal-staats secretaris in alle Katholieke kerken der wereld een religieuse ceremonie plaats hebben met een bizondere aflaat voor de ge- loovigen. Ook het pauselijk vredesgebed zal in alle kerken van Europa herhaald worden. In de Dardenellen is al wat te doen geweest. Het woord Dardanellen komt op menige bladzijde van het boek der historie voor. En steeds, als er van de Dardanellen sprake is, hoort men van oorlog en bloed. De Engelsche admiraal Duckworth, de aanvoerder van de Engelsche vloot, waaraan het den 19den Februari 1807 gelukte, ondanks het vuur van de Tur ken door de Dardanellen te varen, noemde een aanval op de Dardanellen een der gevaarlijkste en moeilijkste ondernemingen van de oorlogsgeschie denis. Feitelijk heeft de heele krijgs geschiedenis der Dardanellen aange toond, dat de Dardanellen, wanneer de Turken op hun hoede zijn en wanneer zij weten te profiteeren van de natuur lijke ligging, enz. niet te forceeren zijn. De strategische beteekenis van de Dar danellen is nog toegenomen sedert de constructie van het moderne geschut, want het zijn nu de kanonnen van de forten, die de enge straat beheerschen als ze althans goed afgevuurd worden, en niet door het betere scheepsgeschut stukgeschoten worden terwijl vroe ger de doorvaart slechts door een vloot kon verhinderd worden. In 1856 trokken de Turken over de zeestraat, en sedert zijn zij voortdurend voorbereid geweest op den aanval van de zee uit. Voor de verschillende Sul tans was verdediging van de Dardanel len een levensvraag. Fortificatiën wer den gebouwd en omgebouwd, en bet waren niet alleen Turksche militaire autoriteiten, die zich met de verdedi ging van de Dardanellen bezighielden, maar ook buitenlanders. Eerst in 1807 verscheen voor de eerste maal sedert 1453 een vijandelijke vloot voor de hoofdstad van het Ottomaansche rijk, maar de Engelsche admiraal had niet veel resultaten. Daarna zijn de Darda nellen niet meer geforceerd De blok kadevan de Dardenellen door de Russen in 1829 was geen succes, en de door vaarten der Russen in 1833, der Engel schen en Franschen in 1853 en der Engelschen in 1878 geschiedden met toestemming der Turksche regeering, en wel om de Turken te beschermen. Zooals men zich wellicht nog zal herinneren hebben in 1912 gedurende den Turksch-Italiaanschen oorlog de Italianen de Dardanellen forten trachten te beschieten, maar het resultaat was nihil. Tegenover de door de Engelsche ad miraliteit openbaar gemaakte officieele statistiek, volgens welke de totale ver liezen der Engelsche handelsmarine sinds het begin van den oorlog slechts 87 schepen heetten te omvatten, ver nemen de Duitsche bladen van welin gelichte zijde, dat de opgaven dezer Engelsche statistiek onvolledig zijn. In waarheid zijn de verliezen der Engel sche handelsvloot aanmerkelijk hooger. Het aantal harer verliezen in dezen oorlog beloopt 124 schepen. Daarbij komen nog de verloren gegane vis- schersschepen, wier aantal in de Engel sche statistiek op 47 wordt aangegeven, zoodat. de totale verliezen bedragen 171 schepen. De „Nationaltidente" te Kopenhagen verneemt uit Parijs, dat binnen eukele dagen de verklaring, dat de Duitsche i Volgens een telegram uit Rome aan de Daily Telegraph is graaf Tisza, de Hongaarsche minister-president, Woens dag door keizer Frans Jozef in audiëntie ontvangen en heeft getracht hem te overreden tot goedkeuring van de con- sessies, welke Italië voor de handhaving van zijn onzijdigheid verlangt. De keizer zou hebben geweigerd. De correspondent zegt verder dat men te Rome algemeen van oordeel is, dat Italië tegen 't eind van Maart de zijde der bondgenooten zal kiezen. Hij voegt daaraan echter toe, dat de onderhande lingen tusschen het kabinet en prins von Bülow nog voortduren. Volgens een bericht uit Konstanti nopel aan Zwitsersche bladen is de lievelingszoon van den ex Sultan Ab- doel Hamid gewurgd in zijn kamer ge vonden. Naar aan de Berl. Lokal Anzeiger wordt bericht, is het den Turken ge lukt, nieuw geschut van groot kaliber op te stellen bij Koem Kaleb. Dit heeft gisteren het vuur der Fransche sche pen krachtig beantwoord. Twee zwaar beschadigde Britsche schepen zijn naar Malta gesleept. Het eene wis door 20 projectielen getroffen. Zuster Westerhof, van de Nederland sche ambulance in Servië, heeft aan een der correspondenten van de N. R. Ct. verklaard, dat het wel een wonder mocht heeten, dat de ambulance er het leven van af gebracht heeft. In Wal- jewo stierven wel 1500 menschen bin nen één week. De schaarschte aan le vensmiddelen |deed er zich ook ge ducht gevoelen. Melk kostte bijvoor beeld ongeveer frs. 1,80 per Liter. I'lasitNeljik Hiemvi. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's-Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Z mdags van 10 tot 1 uur geopend. hem verspelen op de biljard en werd door Joz. Duyesnoy gewonnen met 29 punten. Beneden-Langstraat. Vette varkens worden bij groote vraag zeer duur verkocht. Men besteedt tot 48 cent per half kilogram, gewicht na slachting. De handel in vette kalveren gaat minder goed. Bussen. Door het bestuur van het waterschap „den Hill" werd Donderdag aanbesteed het bouwen van een gebouw voor een gemaal met daarbij komende waterwerken. Ingeleverd werden 12 biljetten, waar van de laagste inschrijver bleek te zijn de heer A. N. v. d. Pluim, alhier, voor f 2805. Drongelen. Verleden week zijn van hier 18 Belgische vluchtelingen naar het kamp te Ede overgebracht, zoodat er nu nog 30 vluchtelingen in deze gemeente verblijven, waarvan er 6 in hun eigen le vensonderhoud voorzien. 's-Gravemoer. De collecte voor het ondersteuningsfonds van het Sanatorium voor zenuwlijders te Zeist, heeft in de Geref. Kerk alhier ruim f 11,opgebracht. Enkele personen verbonden zich boven dien tot eene jaarlijksche contributie. Geiideren. Verleden week Dinsdag zijn van hier zeven Belgische vluchtelingen naar hanne woonplaats teruggekeerd. Thans verblijven in deze gemeente nog 39 vluch telingen, welke allen door het comité wor den verpleegd. llerpt. Alhier is reeds een begin gemaakt met het inscharen van vee. Vooral de hooggelegen weilanden beginnen er reeds mooi uit te zien. 87 j. wedn. van D. van de Koppel; Lauwerens Pruijsen, 89 j.Petronella van den Heuvel, 70 j., wed. van A. Ouwerkerk; Sijke van Breugel, 85 j. Jan Hüstek, 85 j.Hendrik van de Koppel, 79 j. Ingekomen van: Amsterdam, G. Horcbmer. Vertrokkeu naar: Gorinchem, M. van Helden; Bleskensgraaf, J. Colijn; Hoor naar, D. Colijn; Dussen, A. Kant en G. Horchmer. Brakel, van 128 Febr. Geboren: Bertus, z. v. A. van Dalen en G. van der LindenCarolus, z. v. D. Ermstrang en A. van Veen Hui- bert, z. v. J. van der Linden en A. van WijgerdenDirkje, d. v. G. van Wijgerden en G. Kooijman; levenloos kind van P. den Tek en E. van Dalen. Poederoijen, van 128 Febr. Geboren: Johanna, d. v. Th. ten Hagen en J. van der Ven. Overleden: Lena van Dijk, 55 j., echtg. van W. de Jong. Itccbtzakeu. I\iieu¥Vei)(l(jk. Terwijl de arbeider C. van Krimpen het watermolentje van den heer J. Snoek stop zou zetten, raakte hij met zijn kleeren tusechen de rol met het noodlottig gevolg, dat hij bijna drie uur tusschen hemel en aarde bleef hangen. In deze benarde positie werd hij door kantongerecht Neusden. Uitspraken van 11 Maart. Paard onbeheerd laten staanJ. H. B., Hedikhuizen, f 3 of 2 d. Overtr. Pol. Regl. op de wegen in N.-Brabant: G. C., Andel, f 3 of 2 d. Rijden met vuile wielen: P. C. S., Dussen, f 2 of 1 dag. Overtr. jachtwet: A P., Hedikhuizen, f 25 of 8 d J. B Uitwijk, id., f 10 of 4 d. Dood paard niet aangevenH. G., Werkendam, vrijspraak, E. O., Haar den heer S. ueer dood dan levend gevon- lemmermeer, id., f 3 of 2 d den. De ontboden geneesheer verklaarde; Rijwiei zouder lichtJ. K., Almkerk, dat zijn arm gebroken was en hij had op r g of 2 d verschillende plaatsen kneuzingen. ttt -r» j o Valsche naam opgeven W. P. v. d. B., Raamsdoiik. Nabij de woning zwervende, f 10 of 5 d. van den heer P. Verschuren vond men eergisteren verschillende beenderen van een meoschengeraamte. Op 24 Maart a.s. zal onze dorpsge noot, H. Vissers gedurende 25 jaar werk zaam geweest zijn op de brouwerij van den heer A. v. Iersel. Naar wij vernemen zal de thans ge- slagen vaste brug te Ke'zersveer 3 jaren blijven liggen en na dien tijd vervangen worden door een ijzeren. Kpi'ttng Maandagavond 22 Maart zal alhier in de Chr. school een „ouderavond" gehouden worden. Van 6-7 uur zal aan st™. tijd veel gesproken over een uit- de ouders gelegenheid gegeven worden de vinding van een eenvoudig man in het kinderen te zien werken. Na 7 uur zal door Friescke dorpje Oenkerk Elzinga, wiens den heer Van der Leeden, hoofd der school, naam vroeger al eenige bekendheid een onderwerp ter bespreking worden inge- had gekregen door een heel vernuftig leid. Voor afwisseling zullen door de school- knutselwerk een mechanische voorstel- jeugd verschillende versjes gezongen worden. iing van Salomo's eerste rechtspraak. J.l. Maandagavond werd door de Elzinga zou hebben uitgevonden, hoe Chr. zangvereeniging „Excelcior" alhier men tegen den wind in kan zeilen. Overtr. boterwet: A. S., Wijk, f 25 en f 10 of 10 en 5 d. Overtr. bouwverord. van deWerken en Sleeuwijk: C. R., dé Werken, f 1 of 1 d. Binnenland. Wij lezen in de N. R Ct. In schipperskringen wordt den laat- haar 32-jarig bestaan feestelijk herdacht. BSurgeriijke Stand. Werkendam, van 512 Maart. Geboren Teuna Geertruida, d. v P. Hakkers en W. Teuling. Overleden: A. J. Taselaar, 78 j., stand van den weg een schip zag zeilen De heer G. S. Vlieger, redacteur van Schuttevaer, heeft met Elzinga gespro ken en vertelt daarvan in het orgaan van de schippersvereeniging Schutte vaer. Elzinga fietste, naar hij mededeelde, op zekeren dag tusschen Leeuwarden i en Oenkerk, toen hij op geringen af- wed. van G. Pellicaan. Genderen, van 128 Febr. Neusden, 17 Maart. Een dochtertje van A. van Baardwijk had het ongeluk met het touwtjespringen te vallen en het been te breken. Geregeld komt men ons vlinders too- nen, als bewijs van het naderende voorjaar. Er zijn echter ook betere teekenen. Vele begunstigers van het Steun-Comité voor werkeloozen, kwamen reeds dank zeggen voor den genoten steun. Ze hadden nu werk .gevonden en als het weder droog en het water niet te hoog blijft is er weldra op den akker voor alle handen werk. Het Comité hierboven genoemd, zal dan ook met het einde dezer maand hare werkzaam heden staken. De jongeheer Jacob Schouten uit Wijk, leerling der M. U. L. O. alhier, is Zater dag j.l. geslaagd voor het toelatings examen tot de lste klasse der dagnormaalschool te Gorinchem. Werkendam. Donderdag 11. legde te Rotterdam met gunstig gevolg het examen voor nuttige handwerken af mej. D. C. Bogers alhier. Zondag 11. was voor een jongentje over de Haven een ongeluksdag, want het brak een arm en eveneens voor de echt- genoote van J. A. Visser alhier, die van den zolder viel en zich ernstig bezeerde in den rug. Naar we vernemen is de heer Carp alhier in dienst, dezer dagen bevorderd van sergeant tot vaandrig en de heer Blok van fourier tot sergeant-majoor. Aalburg. Wegens het overlijden van L. Mans, is alhier tot notabel bij de Ned. Herv. kerk gekozen, Adr. de Waal Hz., die de benoeming heeft aangenomen. Andel. In de afgeloopen maand werden door het telegraafkantoor alhier 218 telegrammen behandeld en er werden 180 gesprekken gevoerd. Besofjen. Zaterdagmorgen ving P. Trommels uit Waalwijk een reusachtige visch van ongeveer 20£ pond. Hij verkocht hem aan den eastelijn J. v. B. Die liet 't Vaarwater liep als alle Friesche waterwegen nog al bochtig en in Geboren: Gerritje, d. v. H. L Kuij- «en vanJ die bochten kreeg het schip pers en J M de Koning i den wind °P den koP' De zeilen begon- Overleden: Aart van der Mooren,1 te klapperen, werden gestreken en 75 j.; Jacobus Branderhorst, 81 j. het schlP .viel', zoo men dat noemt, Ingekomen van: Wolphaartsdijk, T. Riemens; Helvoirt, T. de Haan egen den wal. Onze Elzinga meende plolseling op Vertrokken naar: Ilpendam," A. T. het ,idee \e komen: Als die schipper Lemche nu Z1-Jn zei^en z®o plaatste, dan zou hij ook tegen den wind in kunnen zeilen. Wijk, van 713 Maart. Met die gedachte thuisgekomen, zei te Geboren: Bastiaan, d. v H. Schef- Elzinga zich aan den arbeid en injvier fers en B. Vos. da-en had hij een scheepje gereed, Overleden: Maaike van der Pol, 18 j. waarop dan de zeilen zóo, zóoals hij Vertrokken naar: Rotterdam, P. W. 't bedoelde, gespannen waren. Een Wiënbocker. j nachtelijke proefvaart werd gehouden, DeWerken en Sleeuwijk, van bet roer werd vastgezet en en 't 112 Maart scheepje karde lijnrecht tegen den wind T-, j j n. in, Om de proef te volmaken kreeg het Getroüwd Frans den Adel, 34 j. on „tegea-den-wiud-schip" een met kei- e ia e '».er, j. steenon bevrachte plank op sleeptouw Geboren: Isaak Johannes, z. v. C.i fl- f. rT j en nog liep t nink tegen den iucht- den Haan en A. van den Oven. stroom in Overleden Geertruida Pruijssers, 65 Eureka 1 j, echtg van A. Lagrouw; Cornelis Evenwel Elzi maakte geen ophef, Kamp, 3 w.Basciana Johanna de „::,t j- Weerd 72 i echtp- van Arie Pellicaan ze^3_ geen gewag vau zlJn vinding, weera, ia j, eentg. van Arie B9incaan. j^eld deze alg een aardigheid voor zich, Veen, over de maand Febr. sprak er niet over dan wanneer 't zoo Ondertrouwd Jan Hendrik Vos, onwillekeurig in het gesprek te pas 29 j. en Christina Naaijen, 22j. kwam- loch hooJ^e bet bestuur van de Geboren: Adrian us Dirk, z. v G. I. Roe- Federatie van Schippersverenigingen land en G. Hulst; Willem Bertus,z. v. P. \n Friesland van de zaak en dit meende, Fijter en A. BoumanCornelis, z. v. da^ de vinding van te groot belang J. v. d. Velden en J. Bouman. Overleden: Geertrui van Rijswijk, 80 j., wed. van W. van Veen. Almkerk, van 10 Febr.10 Maart. Ondertrouwd: Antonie van Mas- trigt, 30 j. en Maria de Ruijter, 21 j. was om haar dood te zwijgen. Het Federatiebestuur interviewde Elzinga eens, liet hem op de bestuursvergade ring een en ander over „het ding" ver tellen en geraakte vol belangstelling. De uitvinder werd nu ook warm begon te begrijpen, dat „het ding" geld Getrouwd: R. Teuling, 24 j. en D.waard was, veel geld misschien, en Boevé, 21 j. L. A. de Bok, 21 j. en M. J. van Gooi, 21 j. Geboren: Maaike, d.v. J. W. Schmidt en A. Verwoerdt; Huibertje, d. v. A. Burghout en A. Colijn; Pieter, z. v. B. Schouten en J. Kamp; Jan, z. v. J. Koekkoek en G. van Vauren; Hen drik, z. v. A. Broekhuizen en A. Groe- neveld. Overleden: Teuntje Goebel, 75 j wed. van J. van Lier; Otto vauVugt, eindigde met een tamelijken prijs voor het geheim te vragen. De Federatie begon nu op middelen te peinzen om den koopprijs bijeen te brengen meende, dat het geheim het gemeenschappelijk bezit van de alge- heele schipperij moest worden en stelde zich voor, dat men door een vrij willi gen omslag onder de schippers wel aan het gevraagde bedrag kon komen. Schuttevaer, de groote schippersver-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2