In de N. R. Ct. lezen wij nog over de vesting met den onuitspreekbaren naam Przemysl, zoo schrijft de Daily Mail, was met Krakau de grootste sterkte in Galicië en een van de sterkste en best ontworpen vestingen in de wereld. Zij werd verdedigd door een gordel van tien gepantserde forten, die ongeveer 9.5 K.M. van de stad af lagen, was het hoofdkwartier van het Xde Oosten- rij ksche legercorps en een belangrijk spoorwegkruispunt. De omtrek van de verdedigingswerken bedroeg ongeveer 40 K M. Kort voor den oorlog waren de verdedigingswerken aanmerkelijk versterkt. Er werden nieuwe werken aangelegd en verdwijnende geschut- koepels op vele puuten aangebracht. De forten waren buitengewoon sterk, door onderaardsche gangen verbonden en zoo gebouwd, dat er weinig of niets van boven het terrein uitstak. Onder de artillerie waren een groot aautal van de vermaarde 30 5 c.M. motiereu met een schoots-verheid van 1113 K.M. De artillerie was veel sterker dan de kanonnen die de Russen tegeu de vesting konden opstellen. (Hebben de Russen echter misschien niet in den laatsten tijd zwaardere kanonnen ge kregen? Er was immers gezinspeeld op een „Kerstgeschenk" van Engeland aan Rusland, dat spoedig te velde van zich zou doen spreken. Red. N. R. Ct.), zoodat bij dit beleg de gewone toestand omgekeerd werd de belegeraars waren de minderen in artillerie tegenover de belegerden. De voorraden aan mondkost en mu nitie waren aanvankelijk ontzaglijk. (Men weet, dat zij echter later aange sproken moesten worden ten behoeve van het leger, dat in Galicië opereerde. Red. N. R. Ct.) Bovendien was er een uitstekend vliegerkorps in de ves ting; de Oostenrij ksche vliegers wisten elke Russische batterij te ontdekken, zoodra die zich bloot gaf. De Oosten- rij ksche kanonniers vernielden dan de Russische geschutsstellingen met hun zware houwitsers. Het beleg werd op 17 September om de stad geslagen, en van dien dag af werden er verwoede gevechten geleverd, die hun toppunt bereikten bij een vree- selijken stormloop van de Russen op 5 en 6 October. Zij drongen in fort I, een van de buitenste Oostenrij ksche verdedigingswerken, en ook in de tus- schenstellingen door. Ten slotte werden de Russen met zware verliezen terug geworpen, als men de Oostenrij ksche berichten gelooven mag, met achter lating van 70,000 dooden en gewonden. Bij het tweede beleg, dat op het tijdelijke ontzet van de vesting volgde, verijdelden de Russen alle pogingen van de Oostenrijkers om het garnizoen de hand te reiken, ofschoon einde De cember drie legercorpsen door de Kar- pathen in da richting van Przemysl rukten. Bij het beleg werden aan beide zijden ridderlijkheid betoond. Met Kerstmis schoten de Russen een Oostenrij ksch vlieger neer. Het bleek dat hij een kal koen voor generaal Kusmanek, den oe- velhebber van het garnizoen, bij zich had. De Russische bevelhebber zond die kalkoen met andere Kerstgeschen ken onder de witte vlag naar de stad, waarop generaal Kusmanek, die voor de Russen niet onder wilde doen, twin tig ganzen terugstuurde. De Daily Mail merkt nog op, dat de inneming van de vesting de Russen in staat stelt de spoorwegen naar Kra kau en den Dukla-pas, den Lipko pas, Lemberg en den midden-loop van den Weichsel te beheerschen. Volgens een bericht in de Duitsche bladen, zal van den Finschen Senaat een bijdrage van 1 milliard Finsche marken in de oorlogskosten worden gevraagd. In een Engelsch blad vinden wij de vertaling van een artikel van den Duit- schen overste Kaden in een oorlogs krant, die te Rijsel wordt uitgegeven. Het is een aansporing van hait tegen Engeland. Als op 1 April Bismarck, Duitschlands grootste zoon", wordt herdacht moet in ieder Duitsch hart een vuurzuil op rijzen van geestdriften van haat tegen Engeland „onzen eeni gen vijand". „Hoe lang" gaat de schrijver voort, „hebben wij naar Eugelands gunst ge dongen, haast tot verlaging van ons zelf toe! Het. wou niets van ons we ten De tijd is voorbij dat wij hul digen al wat Engelsch is „God straffe Engeland!" Hij straffe het!" Dat is nu de groet, dien Duitsctiers wisselen wanneer zij elkaar ontmoeteD. Het vuur van dien gerechten haat vlamt allerwegen op. „Gij Duitsche mannen, uit Oost en West, die gedwongen zijt uw bloed te storten ter verdediging van uw vader land, om de wille van Engelands lage afgunst en haat van Duitschlands voor spoed, voedt de vlam die in uw ziel brandt. Wij hebben slechts éen oorlogs kreet: God straffe EngelandSis het elkander in de loopgraven en bij de bestorming toe, sis als waren het lek kende vlammenZie in eiken dooden kameraad eeu offer, u door dien ver vloekten vijand afgeeischt. Neem tien voudig wraak voor eiken dooden held „Gij Duitsche menschen tehuis, voedt dat vuur van haat! Gij moeders, groef het in de harten van het kind aan uw borst! GijTdnizenden onderwijzers, naar wie millioenen Duitsche kinderen met oog en hart opzien, leer hun haat, on- uitbluseehelijken haat! Gij huizen van Duitsche geleerdheid, stapel brandstof op dit vuur Zeg aan het land, dat deze haat niet onduitscLi is, dat het geen vergif voor ons volk is. Schrijft den naam van onzen bittersten vijand in letters van vuur. Gij wachters van de waarheid, voedt den heiligen haat! „Gij Duitsche vaders, leidt uw kin deren op de hooge bergen van ons va derland, waar zij dat dierbaar land in zonneschijn gebaad aan hun voeten zien Uw vrouwen en kinderen zullen hon ger lijdenbeestachtige, duivelsche ge dachte! Engeland wil het! Staat niet al wat in u is tegen die laagheid op? „Legt den haat in uw kinderen, en hij zal groeien, van geslacht tot ge slacht, tot hij wordt als een landver schuiving, onweerstaanbaar Wat Carthago voor Rome was, is Engeland voor Duitschland. Aan de „Berliner Lokal Anzeiger" wordt uit Weenen gemeldMaandag werd den Russen een gepantserde trein afgenomen dooreen Oostenrij ksch-Hon gaarsche sappeursafdeeling. Deze had zich opgesteld in loopgraven bij den spoorwegdam en liet den trein eerst voorbij rijden, waarop zij de rails over een lengte van 40 M. in de lucht liet springen. Zoodra de trein terugkeerde, werd die door op wacht staande sap- peurs met een moorddadig vuur ont vangen. De trein poogde met volle kracht te ontkomen maar ontspoorde. De machinist en de stoker werden ge dood. Een deel der soldaten gaf zich over, de anderen sneuvelden. Naar de „Tel." uit goede bron uit Münster verneemt is door de Duitsche militaire overheid bevolen, dat 40 pet. van het tot nu toe van den militairen dienst vrijgestelde spoorwegpersoneel onder de wapenen moet worden ge roepen. Twee Engelsche vliegers hebben 8 bommen geworpen op onderzeeërs die de Duitschers te Hoboken bij Ant werpen in aaubouw hebben. Naar ge loofd wordt kregen zoowel de scheeps werven als twee onderzeeërs ernstige schade. Gezien werd dat de werven in brand stonden. Er stonden 5 onder zeeërs op stapel Een derde vlieger werd genoodzaakt in Nederland te landen. Reuter seint uit Venetië, dat Weenen, volgens de daar verschijnende Arbeiter- zeitung, tot 1 Augustus, wanneer men het eerste graan van den nieuwen oogst verwacht, 6000 waggons meel noodig zal hebben. Op het oogenblik heeft de stad echter, naar de burgemeeste: heeft medegedeeld, slechts de beschikking over 2000 waggonladingen, die tot 1 Mei zullen strekken. Bijgevolg zal Weenen in Mei, Juni en Juli geen brood kunnen hebben, tenzij er nieuwe aanvoer van meel mogelijk is. De inschrijvingen voor de nieuwe Duitsche oorlogsleening bedragen totaal negen milliard mark. Keizer Wilhelm en de rijkskanselier hebben Helfferich hartelijk gelukgewenscht met dit schit terend resultaat. Ook de pers is opgetogen over het succes Zoo schrijftde „Deutsche Tages- zeitung" „Dat het Duitsche volk na bijna acht maanden van den zwaarsten, vreese- lijksten strijd tegen drie, ja tegen vier, fronten, zeven milliarden mark op de nieuwe oorlogsleening teekende, is het meest vastberaden,duidelijke en trotsche antwoord op het plan van zijn vijan den, om Duitschland economisch en fi nancieel uit te hongeren Deze zeven milliarden van de tweede oorlogsleening zijn een zaak „made in Germany," die ons geen ander volk ter wereld kan namaken." De „Times" schrijft omtrent den heer von Kühlmann, die den Duitschen ge zant ven Müller te 's-Gravenhage zal vervangen De heer von Kühlmann was vele jaren vóór den oorlog de zeer bekende Duitsche legatieraad te Londen. Hij was een intelligente hardwerker, die geen moeite spaarde om in en door de bladen, waarop hij invloed kon oefenen, en door uitgebreide financi- eele en maatschappelijke relaties, de opvatting ingang te doen vinden, dat Duitschland niets zoo vurig verlangde als vriendschappelijke betrekkingen met Engeland. Deze propaganda slaagde uitnemend. Dat het Britsche wantrou wen jegens Duitschland's plannen tus schen de Apaairersis van Juli 1911 en het uitbreken van den oorlog in Aug. 1914 verminderde, was grootendeels te danken aan het noeste en onvermoeide streven van den heer Kühlmann. Zoo zeker was hij van zijn succes, dat hy nog enkele uren vóór de oorlogs verklaring een communiqué aan de pers zond, waarin werd gezegd dat neu traliteit de beste politiek van Engeland wa3. Van Londen ging de beer Kühlmann naar Stockholm, waar hij, volgens de „Times" een auti-Russische campagne in de pers aanwakkerde en vervolgens naar Konstantinopel, waar zijn aan komst samenviel met een uitbarsting van Duitschgezindheid in de Turksche pers. Daar, waar hij geboren was, voelde de heer von Kühlmann zich in zijn element. Bij een en ander voegt de „Times" nog de eenigszins duistere opmerking dat de aanval op de Dardanellen Külh- mann's bevordering tot Duitsch gezant in den Haag schijnt verhaast te hebben. De Brusselsche correspondent van het „Hbl." schrijft d.d. 18 Maart: Het besluit der Belgische regeering om de jonge Belgen uit het onbezette grondgebied onder de wapens te roepen, is door de Duitschers beantwoord door een verscherping van het toezicht op de jongelieden die den dienstplichtigen ouderdom hebben bereikt. Een zoo juist te Brussel aangeplakt, bericht verplicht de jonge Belgen, die van 18 tot 23 jaar oud zijn, zich op bepaalde dagen bij de Duitsche over heden aan te melden. Naar de Engelsche admiraliteit mee deelt, heeft zij goede redenen te ge looven, dat de Duitsche duikboot U 29 met de geheele bemanning is ge zonken. In de haven van Antwerpen moeten onder medewerking van het Antwer:» sche gemeentebestuur thans groote werkzaamheden in overweging zijn ge nomen in het bijzonder tot verbetering en uitbreiding der dokwerken. Met de voorgenomen werken is reeds gedeelte lijk begonnen. Het gemeentebestuur heeft voor dit doel bijna 4000 arbeiders in dienst genomen. De Engelsche minister Grey heeft een redevoering gehouden waarin hij iets gezegd heeft dat van belang is, n.l. nog altijd staat de Engelsche diplomatie op het standpunt dat de eerste vredes voorwaarde der geallieerden moet be staan in de hergeving van het onaf hankelijk bestaan en volledige vergoe ding voor het doorstane leed aan België. Het doet goed dit te hoorenwij lezen in den laatsten tijd zooveel over de belangen der oorlogvoerenden, die door dezen oorlog bevredigd moeten worden, dat men wel eens bang wordt dat België vergeten zou worden en dat de belangen- politiek der groote mogendheden er teu slotte toe leiden zou, dat het kleine België op stuk van zaken het gelag zou moeten betalen. Daarom is het goed dat in Engeland telkens weer van een officieele plaats verkondigd wordt dat de Belgen ten volle schadeloor gesteld moeten worden. Want wie er ten slotte dau de verantwoordelijkheid voor dezen oorlog ook dragen mogen Serviërs, Russen, Oostenrijkers, Duitschers, En gelschen of Franschen die vermoe delijk allen hun eigen deel aan de schuld hebben de Belgen gaan vrij uit: zij zijn de eenigen die gevochten hebben omdat zij niet anders konden en die het meest van allen onder den oorlog geleden hebben. Henry Hall, de oorlogscorrespondent van de „New York Sun" heeft dezer dagen een onderhoud gehad met koning Albert van België, die hem zeer wel willend te woord stond. In den loop van het gesprek, dat langer dan een uur duurde, zeide koning Albert o. m. „Geen eerlijk man heeft atders kun nen bandelen dau ik deed België heeft steeds zijn neutraliteit strikt gehand haafd en was steeds een goed loyaal vriend van alle mogendheden, die zijn neutraliteit garandeerden. Eerst gaf Duitschland openlijk toe, dat het door België's neutraliteit te schenden, onrecht deed, maar thans tracht het bij zijn propaganda in de neutrale landen een smet op. België te werpen en te doen voorkomen of Belgie trouweloos bij de z.g. Engelsch-Belgische conventie zijn neutraal standpunt heeft verlaten. Ik kan u verklaren, dat nooit iemand in Belgie den naam van Engelsch-Belgische conventie heeft toegekend aan den brief van generaal Ducarne, welke aan den minister van oorlog gericht was en waarin mededeeling van het onderhoud met den Engelschen militairen attaché gedaan werd. Ik wenschte zoozeer zelfs den schijn van niet-neutraal-zijn te ver mijden, dat ik de aangelegenheid, waar over thans zooveel leven wordt gemaakt, ter kennis van den Duitschen militai ren attaché liet brengen. Toen de Duitschers onze archieven onderzochten, wisten zij nauwkeurig, wat zij zouden vinden, en ai hun verrassing en ver ontwaardiging is slechts voorgewend." Sprekend over Duitschland, zeide de koning, dat hij hoopte, dat het Duitsche volk zich van het juk van het Pruisische militairisme zou bevrijden. Veel ver trouwen, dat zij zulk3 zouden doen, had hij echter niet, daar hij het Duit 8che volk zeer goed kende. Hij wist, dat hun geleerd was te gelooven dat zy boven andere volkeren stonden en slechts een verpletterende nederlaag hun geloof in hen, die thans een Duitsche over winning voorspellen, kan vernietigen. „Toen de crisis kwam, aldus besloot de vorst, hoopte ik, dat de internatio nale verdragen voldoende zouden zijn om Belgie te beschermen. Maar in ieder geval viel er niet aan te twijfelen, wat het Belgische volk zou doen. De schen ding van ons grondgebied maakte ons één, en ofschoon wij bij verrassing werden overvallen, hebben wij allen mogelijken tegenstand gebod, n en ons best gedaan." In strijd met de Russische officieele mededeelingen, hoe volgens te Przemysl 117.000 gevangenen werden gemaakt, wordt uit Weenen gemeld dat het aan tal gevangenen op zijn hoogt 35,000 bedraagt. Zelfs wanneer de Russen de burgerbevolking, die voor den oorlog 40.000 zielen bedroeg, zouden mede- rekenen, wordt het uit St. Petersburg gemelde aantal niet bereikt S*luiH*el(jk liieuvis. Voor Dames- en Kinder kleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's-Hertogen bosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Heusden, 27 Maart. Te Breda slaagden voor het examen nut tige handwerken de dames F. Straver te B.-Broek, W.Bouman en C. Boumante Wijk, leerlingen der Rijksnormaallessen alhier. Voor een stampvolle zaa! gaf het Departement Heusden der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen uit „eigen krachten" zijn laatste soirée van het seizoen, met de opvoering van „De Roof der Sabynsche Maagden", blijspel in 4 bedrijven van F. en P Schónthan. Waren de verwachtingen hooggespannen, (en het succe3 der beide vorige uitvoeringen gaf daar aanleiding toe) de medewerkenden hebben ook nu weder getoond voor hunne taak berekend te zijn. Het ligt niet op den weg van den ver slaggever om bij de beoordeeling van dii- litant-artisten bij het „werk" van ieder hunner afzonderlijk stil te staan. Zij heb ben allen bijgedragen tot een wèl geslaagd geheel, en daarvoor komt hen den lof en waardeering van het auditorium toe. Toch mag een b; zonder woord van hulde aan de dame3 niet achterwege blijven, niet uit galanterie, maar uit spontane indruk en behoefte. Van allen die van haar schoon spel hebben genoten. Het décor, mise en scène en grime was uitstekend verzorgd en ook nu weder bleek ten duidelijkste, dat de régie aan goede handen was toe/ertrouwd. Een eere-saluut uan de afdeeling „Eigen Krachten van het Heusdensche departement. Werkendam. Gisterenmorgen zakte L. van Loon, di9 reeds eenigen tijd ongesteld is, op straat ineen en werd bij zijn zwager J. Blokland binnengebracht. (Van zijn verderen toestand vernamen we tot nog toe niets.) In den Haag, alwaar hij de laatste jaren vertoefde, is overleden op ruim 65 jarigen leeftijd, de heer J. VerhoefF, oud directeur der suikerfabriek, alhier. Hij mocht van zijn rusttijd weinig genieten, want hij was dien tijd steeds ziek. Aildel- Voor enkele dagen werd van een sergeant alhier in garnizoen, welke '.ijn rijwiel tijdelijk had geplaatst in het Cafe B., daarvan de banden stuk gesneden. Naar men verneemt zou het de politie reeds ge lukt zijn den dader van deze laffe daad op te sporen. Aalst. Da, Paddenburgh, predikant alhier, heeft het beroep naar de gemeente Staphorst aangenomen. Almkerk. A.s. Donderdagavond half zeven, zal in de Consistorie alhier ring- vergadering der Geref. jongelingsvereeniging worden gehouden. Aan de orde Behandeling maatschappelijke onderwer pen op de jongelingsvereenigingen, inleider Rollema van Nituwendijk. Het nut van de jongelingsvereenigingen, spreker door vriend van Andel. Capelle. Dinsdagmorgen vond de landbouwer G. van B. een kalf dood in den stal. Wel een schadepost. M. R. kreeg een wiel vtn een zand- wagen over zijn voet. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. 's Graveiuoer. Op de voorloopïg suppletoire kiezerslijst 19151916, zijn ge plaatst 16 namen van nieuwe kiezers, waar onder 1 wiens kiesbevoegdheid tot die voor den Gemeenteraa d is uitgebreid. Van de lijst 19141915 zijn 5 namen van kiezers afgevoerd wegens vertrek en 4 wegens over lijden. Het aantal kiezers bedraagt in totaal 198, waaronder 2 geschorsten wegens mili tieplicht, denderen. Door den heer C. J. Branderhorst alhier, is aangekocht de vol bloed jaarlingstier „Christiaan" van den heer J. den Hollander te Klundert. De afstamming van zijn vader „Frans" N. rundveestamboek no. 141, is tot zes ge slachten officiéél erkend, terwijl zijne moeder „Naan III", N. rundveestamboek no. 7103 in laatste melkperiode gaf 55)8 k.g. melk van 3,20 pCt. gemiddeld vet. Voorzeker een stap in de goede richting voor het melkvee houdersbedrijf. Gameren. De verpachtingen van hooi- en weilanden, welke tegenwoordig dagelijks ple-ats hebben, gaan tegen buiten gewone prijzen. De Oezittingen van de Herv. Kerk, hooi- en weiland, wat gisteren ver pacht werd, brachten ruim f 900 meer op dan 't vorig jaar. Op de gehouden verpachting voor parti culieren werden weer ongekend hooge prij zen besteed. Naar schatting werd voor het a.s. gewas van f 10 tot f 20 per 500 kilo's besteed. Niemand heugt het dat zulke prij zen werden beloofd. Kaatsheuvel. De heer P. S., die totnogtoe een schoenfabriek had, waarin slechts handwerk gemaakt werd, gaat deze zaak aanmerkelijk uitbreiden door plaatsing van een 5 p. k. gasmotor met de noodige machines. Dezer dagen had een groot ongeluk plaats in de stoomschoenfabriek van J. S. alhier. Wegens het breken van de krukas van den motor liep het vliegwiel van de drijfas, tengevolge waarvan een groot gat in den muur ontstond en een groote ruit werd verbrijzeld. Raamsdonk. Dezer dagen werd mond- en klauwzeer geconstateerd in den stal van den heer P. Knaap. Een 40-tal koeien zullen wo'den afgemaakt. Het woonhnis van mej. de Wed. J. de Wit, is in 't Café J. Boons-Staal ingezet voor f 2250. Gisteren werden bij den heer P. Knaap van rijkswege 37 koeien en 2 varkens afgemaakt. Tot heden zijn nog geen nieuwe gevallen van tongblaar aangegeven. Ter gelegenheid van zijn 25 jarig ju bileum als werkman aan de brouwerij, ont ving de heer H. Vissers van den heer Van Iersel een horloge met inscriptie en van het personeel een prachtige fauteuil. Sprann;. j.l. Maandagavond werd in de chr. school alhier een „ouder avond" ge houden. Van 67 uur werden de ouders in de gelegenheid gesteld het werk van hun kinderen te bezichtigen, waarvan een zeer druk gebruik gemaakt werd. Precies 7 uur begon de vergadering, welke op gebruikelijke wijze door den voorzitter van het schoolbe stuur werd geopend, waarna de heer Van der Leeden, hoofd der school een referaat hield over: „Leer den jongen de eerste be ginselen naar den eisch zijns weg" en las daarna nog voor een stukje van P. Brou wer: „De school van Overdorp". Daar tus- schen genoten de aanwezigen van orgelspel. Door een 17-tal meisjes der hoogste klassen werden verschillende meerstemmige liederen gezongen. Tot verhooging der gezelligheid werden door de dienende „Martha's" ver- verschingen uitgereikt. ^leeuwyk Op de op den 22sten Maart j.l. vastgestelde gewijzigde kiezerslijst zijn gebracht 26 nieuwe kiezers en 5 met kiesgerechtigheid is uitgebreid tot die voor den Raad. 19 kiezers zijn van de lijst 1914T5 afgevoerd wegens overlijden of vertrek. Weei». Bij de deze week gehouden verhuring van weilanden, tnebehoorende aan de Herv. Kerk, de Diaconie en anderen, waren veel liefhebbers, zoodat de prijzen nog al hoog gingen. Sommige perceelen brachten 50 percent meer op dan 't vorige jaar. De tijdsomstandigheden hebben alhier dus geen invloed op de prijzen gehad. Toen de landbouwer D. Woensdag zijn vet kalf wat melk wilde geven, kwam hij tot de ontdekking dat het beest dood in z in hok lag. Voor den eigenaar, welke het bee3t reeds voor een goeden prijs had verkocht, was dit voor hem natuurlijk een aanmerkelijke schadepost. IVuHpili. In het café van mej. M. de Bont alhier, had de gewone verpachting plaats van hooi- en bouwland van het bur gerlijk armbestuur in deze gemeente. De opbrengst was ongeveer f 50,per bunder, wat overeenkomt met de opbrengst van vorige jaren. Maandagavond ontstond bij A. de B. alhier, door het ontploffen van een pe troleumlamp, een begin van brand. Door de tegenwoordigheid van geest van de doch ter des huizes, die de lamp onmiddellijk uit het raam wierp, werd grooter onheil voorkomen. De redster brandde zich echter terdege aan haar handen. Bij B. en W. is ingekomen een ver zoek van C. Lips, schoenfabrikant, alhier, om vergunning tot uitbreiding van zijn schoenfabriek. Deze week herdacht de heer H. Schenkels, diricteur der drijfriemenfabriek van den heer T. Haaren, zijn 12^-jarig hu welijksfeest. Van de fabriek wapperde den ganschen dag de nationale driekleur en 's avonds werden de werklieden gastvrij onthaald in 't Café Concordia. Allen, die iet genoegen hebben den heer S. te kennen, hopen met ons, dat dazen koperen aruiloft eenmaal gevolgd moge worden door de zil veren, ja kon het zijn, door een gouden jubileum! Daar er op 't oogenblik in onze ge meente een te kort aan werkkrachten is, worden verschillende bezigheden door vluchtelingen verricht. De dienstbode van J. v. d. Ven had het ongeluk door het ventilatiegat van den zolder te vallen. Het zwaar gekneusde meisje werd door dr. Smits verbonden. Voor onze ambachtslieden ko nt er werk aan den winkel: le. Zeemansrust wordt gerestaureerd voor den heer D de Roon2e. EeD nieuw huis wordt gebopwd voor den heer A. Boezer; 3e. Een id. voor mej. de Wed. van Dalen; 4e. Een id. voor den heer W. Rovers; 5 Een id. voor den heer P. de Grauw; 6e. Een id. met schuur voor den heer A. de Wit; 7e. Een verdieping op het huis van den heer A Brokx. lüurgerlijke Stand. Heusden, van 1623 Maart. Geboren: Catharina Pieternella, d. v. Pieter Schaap en Pieternella Isabella Scherpenisse. Almkerk, van 1024 Maart. Geboren: Jan Gijsbert, z. v. G. Kers bergen en D. de BruinAriena, d. v| A. Brand en A. M. Ph. Donkersloot; Maria, d. v. M. van Wijk en M. Duijzer

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2