Het Laud van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. W. Timmermans Zonen Vl)lt 1114*9:V Union Horlogère. Folografiscfie kunstinricliting. Stoomhoutzagerij „De Linge Holtz en Advokaat, ARNOLD HOIJER, IferHboekei), De vrouw van den Banneling, Pierre "Weijnen, Motopaf Specialiteit Artistieke Vergrootingen. Buitengewone Aanbieding. Heusden. L. J. VEERMAN. Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No, 345O. Zaterdag 27 Haart TWEEDE BLAD. Correspondentschap Eerste Klasse der Nederlandsche Bank, to Waalwijls., Markt 61, s-BOSCH. Alleen verknoop der Horloges der Grootste keuze Pendules in alle stijlen, Regulateurs, Wekkers, enz. 's Hertogenbosch, Kerkstraat An113. BILLIJKE PRIJZEN. PRIMA AFWERKING. Magazijn van Hout- en Steenkolenhandel. Kantoor: Arkelstraat, Gorinchem. Hersenschim en Werkelijkheid FEUILLETON. VOO li Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 0.75, franco per post zender prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. 1915, Advertentiën van 16 regels ZQ ct. Elke regel meer 71/» ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag middag 12 uur ingewacht. In kringen te 's-Hage waar men 't zou moeten weten, is tot heden niets bekend geworden van een zeeslag of eene ontmoeting ter zee, welke zoo dicht nabij onze territoriale wateren zou moe ten hebben plaats gehad, dat het aan houdende kanongebulder, hetwelk men te IJmuiden vernomen heeft, van zulk een treffen op zee afkomstig zou moeten zijn. Wel is het gebulder ook duidelijk door onze kustwachten vernomen, maar zeer vaak worden door de kustwachten zware slagen, konongebulder of iets der gelijks gehoord, soms eenige malen per week. Waaraan deze geluiden dan zijn toe te schrijven, blijft meestal onopgehel- deod. Het is uiteraard mogelijk, dat door vreemde oorlogsschepen schoten gelost worden op verdacht lijkende, in zee drijvende voorwerpen, welke aan vankelijk worden aangezien voor mijnen of periscopen van duikbooten doch die achteraf blijken van onschuldigen aard te zijn. Ook is de mogelijkheid niet uitgeslo ten, ofschoon <le waarschijnlijkheid niet groot is in dezen tijd, dat in volle zee schietoefeningen worden gehouden op drijvende doelen. Geheel onmogelijk lijkt dit intusschen niet, als men weet dat nu en dan wel eens voorwerpen op onze kusten komen aandrijven, welke de blijken dragen dat zij tot schijf ge diend hebben. Eerst sedert weinige uren in het va derland uit Servië, waar hij bij de Ne- derlandsche ambulance onder leiding van dr. Van Tienhoven zich zeer ver dienstelijk had gemaakt en door een moordende ziekte werd overvallen te ruggekeerd, is Woensdagavond te 's-Gra- venhage op 49-jarigeu leeftijd overleden de bekeude ziekenverpleger, broeder A. F. Henken. Als verpleger was broe der Henken werkzaam in Duitschland in het krankzinnigengesticht te Biele feld en in de Charité te Beriijn, en vervolgens in ons land in verschillende inrichtingen. De heer Henken had thans een sanatorium te Scheveningen. Ook den eersten Balkanoorlog heeft broeder Henken als lid van de Neder latidsche ambulance medegemaakt. Met den verpleger uau den Berg ging hij indertijd het lijk van den overleden verpleger Braam uit Tschorloe halen. Evenals Braam is dus ook broeder Henken in de kringen der ziekenver pleging zeer bekende persoonlijkheid, het slachtoffer gew jrden van zijn plichts betrachting 1 Bij Kon. besluit is de uniform van de tot den landstom behoorenden, voor zoover niet voorzien van de voor het leger vastgesteld uniform als volgt sa mengesteld De veldmuts van olijfkleurige stof, model als voor het leger vastgesteld, rood gebiesd, aan de voorzijde van den rand een geel metalen kokarde met oranje hart. De pet voor officieren en onderofficier en van dezelfde stof model als voor het leger, de rand van dezelfde stof als de pet, onder en boven gebiesd, voor officieren met goud voor onderofficiren met rood. De band aan de voorzijde voorzien van een geborduurde kokarde voor offi cieren en adjud. onderofficieren van gouddraad tnez een hart van oranje zijde, voor verdere officieren van gele zijde met een hart van oranje zijde. De veldjas van olijfkleurige stof met 1 rij kuoopen en liggende kraag en rood gebiesd, op eiken schouder een uniformknoopje. Op de jas worden ge dragen de afzonderlijke onderscheidings teeken. Pantalon van dezelfde stof, voor offiieiercn en adjudant onderofficieren rood gebiesd, zwart schoeisel met been- winsels van grijze wollen stof. Voor de eerste maal na het arrest van den Hoogen Raad der Nederlanden, had Woensdag te Westerveld wederom een lijkverbranding plaats. Deze onderscheidde zich schrijft de „O. Haarl. Ct."in veel opzichten van de vorige. Ditmaal was van het bestuur der Vereeniging voor facultative Lijkver branding alleen aanwezig dr. Van Lis- sa, ditmaal geen publiek en ook geen rouwbetoon in de aula. Het orgel werd niet bespeeld. Te goed half een kwam het nieuwe rouwrijtuig van den heer Smink met de familie en het stoffelijk overschot aan de begraafplaats. Het werd door het persooneel van Westerveld de aula binnengedragen en op de katafalk geplaatst, waar dr. Van Lissa het in ontvangst nam. De familie nam plaats op de stoelen vooraan in de aula en langzaam zakte toen de kist. Van justitiewege waren geeD crematie plaats en heden zullen er weer twee geschieden, doch dan met derouwplech- tighedeu als bij de eerste maal. Dr. Van Lissa deelde mede dat in het geheel nu reeds acht crematies waren aangevraagd. Men meldt uit Amsterdam Woensdagmiddag toen de auto waar in H. K. H. Prinses Juliana den Dam opreed ging een gefluit op uit een groef) mannen die zich in de omgeving van het paleis hadden verzameld Een van de demonstranten, een bekende leider van de „Vrije Socialistenvereeniging" werd gearresteerd en naar het bureau Pietershal ingebracht. Hij is ter be schikking van de justitie gesteld. Bij een der divisies, is, naar de „A- vondp." verneemt, bepaald, dat dienst plichtigen die geschikt geoordeeld wor den voor Kaderopleiding, moeten wor den opgeleid, ook al zijn ze daartoe niet genegen. Zij zullen de opleiding met ijver moe ten volgen en in gebreke van dien moeten worden gestraft. Voor opleiding tot den officiersrang zullen echter alleen zij moeten worden bestemd, die hiertoe genegen zijn. {gevestigd teD kantore van Kassiers en Commissionairs in Effecten. Openen Rekening-Courant tegen bilipke conditiën. Buitenlandsche Wissels, Coupons, vreemd Bankpapier en Muntspeciën worden steeds tot de hoogste koersen uitbetaald. Wissels en andere waarden op 't Buitenland worden ten billijkste gefourneerd. Kantoor-uren op alle werkdagen van 9 tot 6 uur, voor Correspondentschap der Nederlandsche Bank van des voorm. 9 tot des nam. 1 uur. TELEFOON INTERCOMM. No. 49. ASEMT SCHAP van het Senig Verkoopkantoor voor Nederland - vm het Iheiniseh-WestfiBsahe lohlen-Sfndieat. HINTHAMERSTRAAT, 's-HERTOGENBOSCH. Franco huis naar alle plaatsen in Nederland, bij opgave van taillewijdte en toezending van postwissel. Niet naar genoegen kan geruild worden. Voor slanke figuren. No. i. Sterk Hercules Corset, droit devant Model54 74 cM. f 1.80. Extra tailles 76 88 cM. f2.10 2. Zelfde Model, in prima kwal., tailles 58 74 cM. f2,75. Extra tailles 76 88 cM. f3. 3. Directoire, lang elegant Model, in prima kwal. in écru en crème tailles54&74cM. f3,25 4. Victoria Corset, lang elegant Model, in écru, crème en rose of blauw Broché 54 74 cM f3,90. 5. Victoria en ïlodesca Autoplastiquc, beste merken, op alle Wereldtentoonstellingen met goud bekroond. Extra lange Directoire fagons in prachtige écru en crème en gebrocheerde rose, blauw en crème, met roestvrije baleinen. Profilia, alléénverkoop, tailles 56 74 cM. f650, f5.50, f4.90, f4.25. klein gesnap over een groot middel. Indien ik aan een grijsaard, door hst gewicht der jaren terneergedrukt, zeide: neem de Pink Pillen en zij zullen u, als aan een nieuwen Faust, uwe bee- nen, uw eetlust en de krachten van uw twintigste jaar weergeven, dan zou die man mij in het gezicht uitlachen en hierin gelijk hebben. Ik kan dat niet tot hem zeggen. Maar wel kan ik hem zeggen: met pe jaren roesten ver vullen verslappen de organen. Indien het bloed dat in uwe aderen stroomt niet zoo rijk, zoo zuiver en zoo krach tig is als het bloed dat er door stroom de toen gij 20 jaren waart, is het niet minder waar dat het altijd bloed is, dat dit u doet leven en dat het op al len leeftijd mogelijk is de frischheid, de kracht en de zuiverheid Jvan dat bloed te verbeteren. De Pink Pillen zullen dat voor u even goed doen als voor een bloedarmen jongeling. Zij zullen u niet uwe twintig jaren weer geven, dat's zeker, maar indien gij 60 jaar oud zijt, zult gij zijn zooals een man van 60 jaren zijn moet en niet ouder dan uw leeftijd. En wat ik zeg, zal ik bewijzen. Wat ze"t de heer W. A. Heiting, oud 62 jaren, veehandelaar te Gennep: „Mijne gezodheid was twee jaren ge leden sterk achteruit gegaan. Ik werd te spoedig oud. Geen eetlust, geene krachten en een voortdurend gevoel van algemeece ongesteldheid; dit alles ondanks goede zorgen en een {goede voeding. Mijn vermoeienis was zoo groot, zelfs na een lichten arbeid, dat ik mij ne bezigheded had moeten opgeven. Een bakker met wien ik bevriend ben, heeft mij aanbevolen de Pink Pillen te gebruiken. Deze pillen hebben mij het meeste goed gedaan en herstelden mij ne gezondheid zoo volkomen dat ik sedert twee jaren voortrffelijk gezond hen voor mijn leeftijd." De heer W. A. Heiting betreurt ze ker niet de geringe som die hij besteed de voor den aankoop der Pink Pillen. Verkrijgbaar a f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, DaCostakade 15, Amster-: damvoor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waal wijk, en verder bij verschillende apo thekers en goede drogisten. Met het oog op de a.s. Aan neming van Lidmaten der Herv. Kerk, vestigt Ondergeteekende de aandacht op zijne verschillende uitgaven van in alle afmetingen, met en zonder gezangen gebonden op alle gewenschte wijzen. Ook worden op zijne nieuw ingerichte Kerkboekbiiidei'U gebruikte Kerk boeken als nieuw gebonden. 45) De blinde was er niet meer, maar er lagen een paar stukjes papier op het trottoir. Ik heb ze opgeraapt, maar kon er niet uit wijs worden. Hier zijn ze. Goed, ik zal ze nazien, is dat alles Ja alles. Mevrouw heeft toen haar rijtuig besteld en is direct vertrokken. Leo nard reed haar en hij vertelde mij later, dat zij naar het Louvre gereden is, en het magazijn met een klein pakje verlaten heeft, met bevel haar naar het station van Lyon te brengen. Ik was daar ook, en Leonard he6ft mij alles ^zonder erg medegedeeld. Toen ben ik vertrokken. Goed. Mevrouw weet niet, dat ik tegelijk met haar in het hotel was en dat ik met den zelfden trein teruggekomen oen. Heeft zij niemand anders dan dien blinde ontmoet? Niemand, mijnheer de baron, tenzij in de magazijnen van het Louvre, een plaats, die, zooals gij weet, door zijn vele uitgan gen en de drukte die er heerscht, bijzonder voor rendez-vous geschikt is. Zwijg daarover. Als mijnheer mij toelaat mijn opmer kingen te maken, ging Anton vriendschap pelijk voort, vind ik de zaak doodgewoon. Waarschijnlijk geldt het het een of ander goed werk, een aanbeveling of iets dergelijks, dat papier van mevrouw kan immers een bankbiljet geweest zijn, en het antwoord een bedankje, te me9r daar Te meer daar herhaalde de baron. Als mijnheer de verscheurde stukken, die ik opraapte eens na wil zien; er zijn er drie bij die aan elkander passen en een woord vormen Welk woord? Kapel mijnheer kan mij gerust gelooven, hier zijn zij met een speld aan elkander gestoken. Dat werkje heb ik in den trein gedaan, waar ik toch alleen was. De baron overtuigde zich van het feit. het was juist en uit de andere snippers was niets meer te ontdekken. Toch beproefde de baron dat raadsel te doorgronden, die reis naar Parijs terstond na zijn bekentenis verontrustte hem, en na eindelooze pogingen kon hij nog drie weorden ofschoon niet volledig ontcijferen zij waren oiny Een ander iteel en eindelijk Chatill Met het woord kapel, was dit alles wat er van den brief van Jan De Mar- cilles aan Helena overgebleven was Neemt intusschen een goeden raad aan, lezers, en verbrand uw brieven in plaats van ze voor de voeten der voorbijgangers te strooien. Eindelijk was het geduld van den baron uitgeput; hij borg het kostbare papier in een gouden ingelegde doos, die zeker eens den een of anderen heer van 't oude ré gime tot snuifdoos gediend had, en sloot deze toen in zijn brandkast zorgvuldig achter slot en grendel.. Juist galoppeerden zijn gasten in de trotsche laan, die naar het kasteel voerde, een aantrekkelijk schouwspel te midden der bloeiende natuur, en onder het vroolijk gezang der vogels en 't luide gescherts en gelach der onbezorgde jeugd. Maar 't voor hoofd van baron Maxime bleef bewolkt; hij schreef in haast een paar regels aan 't volgend adres: Mijnheer Fulgence Guillard, avenue d'Autin 47. De regels luidden Verontrustende teekenen. Wie is de blinde, die aan mijn hek in de avenue Gabriel zit.-'t Is noodig op hem te letten, en te weten te komen, wat hij wil, en waar hij woont. Dringend. M. R. Op 't oogenblik dat de barones uit het rijtuig stapte, bracht Anton dit telegram naar het telegraafkantoor Ziehier wat er eenige minuten later in het hótel van Anguilas voorviel. XIX. Waarin het werk van den kleinen liazoug;e§ herzien wordt. De koop van Boissy was inderdaad ge sloten; 't is een vorstelijk eigendom, dat uit den bloeitijd van het oude régime dag- teekent. Het kasteel zelf, op een kunst matige verhooging gebouwd, omringd door uitgedroogde gracht-n en door een hoogen muur omgeven, bevat een rez-de-chaussée, twee verdiepingen en een zolder met dak kamertje. De witte jalousieën /oor de tal rijke vensters geven den uit baksteen en natuurlijken steen opgetrokken gevel een vroolijk aanzien; het park was een door muren ingesloten ruimte van drie morgen en de rest van het eigendom bestond uit uitgestrekte bosechen, die in de buurt van de Schaapskooi aan die van La Varenne grenzen. (Wordt vervolgd) VIEHW1MAB

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 5