16 een K necht, een Mural te gem Bestuur Ier Domeineu. ERFHUIS Versiert Uw IÉ n\ Donderdag 15 April a.s., Papendrecht Co., Mevrouw de Wed. Laatsman, een DAGMEISJE F. van Ravenstein, W. Huinsche, F. ROEST, Organist te Dordrecht, in de zaal Hotel „Concordia". verpachten, Gronden langs de Noordzijde van de Bergsche Maas, alles ter hoogte der brug over de Bergsche Maas bij Heusden, zijnde perceelen 3 tot en met 116 en 118 der Seizoenverpach- ting 1913. te Dussen. De Notaris J. J. van der Kaaden, verkoopen Een Tentwagen, Tilburie, 2 Kar ren, Boerenwagen, Rolwagen, Ar- reslede met Tuig, 2 Ploegen, Tafels, Stoelen, Friesche Klok, Kachels, YERKOOPEM 2 melkkoeien, 1 vare koe, 2 kal veren. 15 kippen, te koop gevraagd, Werkverschaffing aan Trouwen Heusden en Omstreken. uit Had ik bij de waarneming mijner "be trekking ook tekortkomingen jegens u, dit is zeker dat het steeds mijn oprecht streven is geweest naar mijne beste weten in 't belang mijner ingezetenen werkzaam te zijn. Ais mijn geboorteplaats ben ik aan Capelle gehecht, als gemeente, waarvan ik 30 jaar Burgemeester mocht zijn, is Capelle mij lief geworden en 't is niet zonder een gevoel van weemoed, dat ik mijn betrekking neerleg. Moge de gemeente Capelle meer en meer bloeien en mogen haar ingezetenen steeds gelukkig zijn en Gods zegen op hen rusten. Capelle, 31 Maart 1915. Hoogachtend (w. get.) G. Vermeulen Wz. Daarop zegt de Voorzitter het volgende Schoon de reden eerbiedigend, die den burgemeester tot het doen van zijn verzoek om ontslag neeft geleid, namelijk langdurige ongesteldheid op betrekkelijk hoogen lee - tijd, zouden wij, zegt spreker, zoo gaarne hebben gezien, dat hij nog eenigen tijd aan 't uoofd onzer gemeente had kunnen staan en onze vergaderingen had kunnen leiden. Gedurende de dertig jaren dat de heer Vermeulen burgemeester is geweest, zijn er zeer veel nuttige zaken in de gemeente tot stand gekomen, te veel om al die werken in den ons thans beschikbaren tijd te kunnen opnoemen. De heer Vermeulen heeft de belangen der gem eer te en der ingezetenen met al zijn krachten en naar beste vermogen behartigd. Waar het gold den bloei der gemeente te verhoogen, was men van zjjn medewerking verzekerd. Voor dit alles komt den heer Vermeulen hulde en dank toe niet alleen van het gemeentebestuur, maar ook uit naam van de geheele gemeente Daarbij verdiende hij waardeering als onpartijdig leider der vergaderingen en dat het hem daarmede ernst was, bleek wel daaruit, dat hij het lidmaatschap van den gemeenteraad neerlegde, om de onpartijdig heid nog beter te kunnen in acht nemen. Doch niet slechts in den Raad, ook in de vergaderingen van het dagelijksch bestuur zullen we onzen sijmpathieken Voorzitter zeer missen. De heer Vermeulen mag met tevredenheid op zijn burgemeestersloopbaan terugzien. Het zich bewust zijn te hebben gehandeld naar plicht en geweten, zal hem wel de grootste voldoening schenken. En dit is zeker ons aller wensch, dat het den heer Vermeulen worde gegeven van zijn ziekte nog geheel te herstellen en nog lang te genieten van zijn welverdiende rust, omringd van hen, die hem lief zijn. o. Een circulaire van den Bond van ver- eenigingen van Pabrikanten van en Han delaren in materialen voor Bouwbedrijf, vergezeld van een schrijven van het Kon. Nat. Steuncomité 1914, waarbij in de be narde tijdsomstandigheden wordt gewezen op het doen uitvoeren van openbare werken enz. d. Een missieve van H. H. Ged. Staten dezer provincie houdende de goedkeuring af- en overschrijving gem. begrooting dienst 1914. e. Proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt dat de boeken regelmatig zijn bijgehouden en het vereischte bedrag in kas aanwezig is. f. Adres dd. 3 April 1915 van den heer G. Vermeulen Wz. verzoekende tegen 1 Mei 1915 eervol ontslag uit zijne betrekking van Ambtenaar van den Burgerlijken Stand dezer gemeente. Met algemeene stemmen wordt besloten het ontslag eervol te verleenen, met dank betuiging voor de langdurige diensten door hem in die betrekking bewezen g. Adres van A. v. d. Heuvel c.s. ver zoekende uitbreiding straatverlichting. Naar aanleiding van dat adres wordt eenparig besloten adressanten er op te wijzen, dat de Hoogevaartweg behoort aan de gemeente VrijhoevenCappeldat wel is waar een groot gedeelte van dien weg reeds wordt verlicht door en voor rekening van Capelle, doch waar de verlichting op het door hen aangegeven traject van ten minste even groot belang is voor ingezetenen van VrijhoevenCappel, als voor adressan ten, wordt het zeer onbillijk geacht, dat de gemeente Oaoelle ook daar nog verlichting zou aanbrengeu en geeft hun daarom in overweging zich met hun verzoek te wenden tot het gemeentebestuur van Vrijhoeven Cappel. 2. Aanbieding verslag ingevolge art. 52 der Woningwet. 3. Ver.dag van de commissie tot wering van schoolverzuim. 4. Verslag van den toestand der gemeente. Alle drie verslagen over 1914 De Voorzitter stelt voor deze verslagen aan te nemen voor kennisgeving en ze voor de leden op de Secretarie ter lezing te leggen, waartoe wordt besloten. 5. Vaststelling kohier van den hoofde- lijken omslag over 1915. Ter behandeling van dit punt gaat de Raad over in geheim-comité Na de behandeling der posten in de ge heime vergadering wordt de openbare zitting hervat, het vermenigvuldigingscijfer weder bepaald op 1.8 en het primitief kohier in zijn geheel vastgesteld. 6. Vaststelling kohier der belasting op de honden over 1915, zooals het wordt aange boden, wordt het kohier vastgesteld. Niets meer aan de orde en niemand het woord nog verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. tttur^eriyke Stand. Heusden, van 613 April. Geboren Maria Adriana, d. v Ar- noldus Cornelis Antonius Swagemakers en Theodora van Langeveld Christi na Jacoba, d. v. Peter Verheij en Ma ria Verhoeven. Dussen, over de maand Februari. Geboren: Johanna G. M d. v. J. M. v. d. Oort en P. J. van Olst; Petronella M., d. v. C. Schalken en L. Vermeulen; Joannes, z. v. M. Wintermans en M. NieuwenhuijsenSienus M., z. v. M. C. de Rooij en L M. Versteeg; Ciasina Pd. v. A. Leeggangers en A. Ver toonde Sebastianus A., z. v. C. Lee mans en E. v. Velthoveu; Gasper, z. v. P. A. H. van Nunen en E. Schalken Bastiaan, z. v. J. vau Olat en J. Schalken Hendrika M d. v. P. de Gasten C. M. van üinteren. Overleden: Adriaau Visser, 3 j. Lucia M. Versteeg, 29 j echtg. v. M. C. de Rooij; Maria J van Bergen, 2 m. AdriaDa W. de Wit, 2 j.; Wilhelmus v. d. Pluijm. 77 j echtg. v. W. Prinsen; Adriaan J. v. d. Pluijm, 60 j.. echtg. v. C. Wintermans. Ingekomen van: Almkerk, A. Kant; S. v d. Water; Capelle, A. v. d. Beek Terneuzen, G. van Dijk. Vertrokken naar: Loon op Zand, L. Herman; Rotterdam, J. C. van Tilborg; Breda, L. de Wit; Rotterdam, A. Ch., L. J. en J. W. Heuvelman. Dussen, over de maand Maart. Getrouwd: M. W. de Graaf, 23j.en W. van Mastrigt, 20 j. Geboren: Gerdina, d. v. A. Pellicaan en M. Dekker; Johanna A., d. v. M. M. Bax en H. J. van Dijk; Geertruida, d. v. P. Schermes en J. Nederveen; Wilhel- mina C., d. v. C. Prinsen en H. van GervenWilhelmina E., d. v. J. C. Schouten en C. W. TintelmanAntonia L., d. v. A. J. Stadhouwers en C. M. Berm; Cornelia, d. v. A. Colijn en C. P. Bezemer; Petrus W., z. v. G. W. v. d. Pluijm en C. Kivit; Joannes J., z. v. G. v. d. Pluijm en A. G. van Dortmont Charles, z. v. F. M. Pellicaan en J. M van Daalen Pieter T., z. v. A. A. van Vugt en G. M. Konings; Richardus W., z. v. W. Meijers en G. V. Tilborg Jo annes C z. v. J. Smits en M. C. Ribbers Overleden: Petrus Th. Meijers, 8 j. Cornelia van Olst, 18 m.Adrianus v. d. Werf, 7 j. Ingekomen van Amsterdam, J. van VlietBreda, A. W. van Dijk Sleeuwijk, A. van Tilborg; Tilburg, E. C. v. d Pluijm; Almkerk; G. HorchenOos terhout, P. van Ba vel; Almkerk, M. J Bakhuis en gezin Leeuwarden, W. Leeg gangers en echtgenoote; Heusden, H. C. de Graauw met dochter en dienst bode Capelle, C. Koenen en gezin Geertruidenberg, C. A. van Deurzen met gezin. Vertrokken naar: Geertruidenberg, H. C. C. de GrootBaarle Nassau, A. Broeders; Driebergen, D. C. Koek koek en gezin Almkerk, A. C. v. d. Oven; Heesbeen, J. van Helden Baard wijk, C. A. Klerks. Wijk c.a., van 2 tot 8 April. Overleden Gijsbert G. van Wijk, 59j- Itimicnlaml. Naar uit 's Gravenhage wordt gemeld heeft het onderzoak, door de Fransche, Duitsche en Engelsche regeeringen in gesteld naar de nationaliteit van vlieg tuigen, die zich op 11 Februari j 1. boven Nederlandsch territoritoir hebben bewogen, geen resultaat opgeleverd. Maandagavond zijn ongeveer 500 Bel gische vluchtelingen met het stoomschip Copenhagen van de Harwich lijn van Rotterdam naar Engeland vertrokken. Naar wij vernemen, zou het stoom schip buiten de territoriale wateren door Engelsche torpedobooten begeleid worden. Naar aanleidiug van een dezer dagen gemeld bericht, dat te Londen verze keringspremies zijn gesloten tegen een oorlog tusschen Nederland en Duitsch- land, heeft de Nederlandsche gezant te Londen meegedeeld, dat alle schijn van waarheid ontbreekt aan de geruchten over een gespannen verhouding tus schen Nederland en Duitschland. De Fransche legatie deelt het vol gende mede: Ter kennis van het publiek wordt getracht, dat voortaan geen enkel persoon van vreemde nationaliteit op Fransch grondgebied zal worden toe gelaten, indien hij niet is voorzien van een paspoort, afgegeven door de Frau- sche diplomatieke en consulaire auto riteiten. Men vestigt de aandacht der belang hebbenden op de op hen rustende ver plichting van het verzoek om een pas poort en indentiteitbewijzen, afgegeven door de plaatselijke autoriteiten, over te leggen Het uitreiken der paspoorten zal ge schieden na ten minste Jrie dagen, den dag, waarop de aanvraag gedaan is, niet inbegrepen, aan de kanselarij der Frausche legatie, te Vlissingen, voor het consulaire gebied der legatie, zoomede aan het consulaat-generaal te Rotterdam en aan de vice consulaten te Amsterdam en te Vlissingen. De heer P. de Ram is sergeant-vlieger bij het Fransche leger, waarbij hij zich verbonden heeft als vrijwilliger voor den duur van den oorlog. Van hem wordt bij de order der onder scheiding gemeld, dat hij reeds ver scheidene gevechten met vijandelijke vliegers geleverd heeft en daarbij reeds eenmaal werd gekwetst. Ook voor eenige dagen werd hij bij een luchtgevecht vrij ernstig gewond. Vrijdag zijn aan de Walchersche kust weder enkele mijnen aangespoeld. Aan het strand te Domburg is een langwerpig stalen voorwerp van nog niet bepaalden aard aangespoeld, ver moedelijk een luchtkast van een water vliegtuig. - llarktverbod. De Minister van Landbouw heeft, met ingang van 11 April verboden: 1. Het vervoeren en doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens uit den kring omvattende de provin cies Noord-Brabant en het gedeelte der provincie Gelderland, gelegen ten Zui den van de Maas en 2. het houden van markten, open bare verkoopingen, tentoonstellingen en andere verzameling van herkauwende dieren en varkens in bovenbedoelden kring. Er is bepaald, dat wanneer bijzondere redenen afwijking van het bedoelde verbod noodzakelijk maken, zoodanige afwijking zal worden toegestaan door den betrokken Commissaris der Konin gin onder de door den betrokken dis- tricts-veearts aan te geven voorwaarden. In verband met bovenstaand verbod gaat ook de Woensdagsche Bossche veemarkt tot nader order niet door. Te Nieuwland bij Gorinchem is mond en klauwzeer geconstateerd. 30 runde ren zijn reeds afgemaakt. Ter bestrij ding van uitbreiding hebben B. en W. van Gorinchem, aan de Gemeentebe sturen in den omtrek telegrafisch ken nis gegeven, dat geene weekmarkt te Gorinchem zal gehouden worden, in te gaan op Maandag 12 dezer Itockaaiikomlijfiiig;. Verschenen is een nieuwe uitgaaf van de recepten voor het gebruik van het Delftsch Planten vet „Delfia". Deze bijlage van bet Receptenboek]e der Delftsche Slaolie bevat vele recepten van den kok der Oliefabrieken Calvé-Delft te Delft, betrekking heb iende op het stoven van groenten, het stoven en smoren van vleesch, het gratineeren van restanten visch en vleesch, het bereiden van gebak en pud ding, het maken van gebonden soepen enz., alles in het Plantenvet „Delfia". Ieder, die aan de Afdeeling Reclame van genoemde fabriek het Receptenboekje der Delftsche Slaolie aanvraagt, ontvangt mete-n deze nieuwe bijlage er bij. Wie het bekende gele receptenboekje reeds bezit, kan ook afzonderlijk de nieuwe recepten van het Plantenvet „Delfia" aanvragen. Deze zijn niet bij de winkeliers, doch alleen bij de fabriek te Delft verkrijgbaar, die voor gratis en franco toezending zorg draagt. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 9 April 2.19 M. 1.42 M. -r N.A.P. 10 1.97 1.54 11 1.83 1.62 12 1.82 1.65 Waterhoogte Maastricht (brug) 12 April 1.G5 M. boven 0. 13 1 40 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 12- April 5.16 M. boven 0. 13 5.26 flarktbericliteii. slechts 50 ct. op. Voorheen gold de eerste elft van f5 tot f6 en werd feestelijk den burgemeester aangeboden. Het schijnt dat deze visch uitsterft. Enkele jaren geleden werden om dezen tijd reeds duizenden elften gevangen. Ad verten tiën. Heden overleed, zacht en kalm, mijne geliefde Dochter in den ouderdom van 49 jaar. Veen Wed. VERVOORN. FRED. VAN RIJSWIJK en Kinderen. Heusden, 10 April 1915. Zoo spoedig mogelijk, gevraagd. Hotel „CONCORDIA" Heusden. GEVRAAGD goed met paard kunnende omgaan. Adres: Chr. MERKX, Heusden. des avonds ten 8 uur, hopen de Heeren Lid der Duitsche Opera te Frankfurt a.d. Main. Lid van het Rotterdamsch Tooneel-Gezel- schap, Dir. P. D. van Eijsden. De ONTVANGER DER REGISTRATIE «n DOMEINEN te Werkendamzal op Arfj- dag 19 April 19(5. des namiddags 58 ure, te zijnen Kantore, bij inschrijving om te beweiden voor bet Seizoen 15)15: Gezegelde inschrijvingsbiljetten uiterlijk Vrijdag 16 April 1915, des na niddags 1 uur, in te leveren bij genoemden Ontvan ger, die tevens alle inlichtingen verstrekt. Aan Paul de Ram, zoon van het vroegere Tweede Kamerlid voor Bergen op Zoon, Lambert de Ram, ie naar „de Zoom" meldt, door den opperöevel- bebber van het Fransche leger een eer volle vermelding toegekend wegens zijn moedig gedrag bij een nachtelijke ver kenning onder zeer moeilijke omstan digheden. Amsterdam, 9 April. Op de veiling waren de prijzen als volgt: Kipeieren f 4,30 a f 7,80; Eendeieren f 4,90 a f5,30 per 100 stuks; Ganseieren f 16.00 per lOOstuks;1 Aanvoer 56738 stuks. Middenprijs per 100 stubs f 5 13 Hanen f 1,29 a f 1,30, Kippen f 0,93 a f 0,00 p. stukKonijnen f 0.00 a f 0,00 Wilde Eenden f 0,00 a f 0,00; Talingen f 0,00 Smienten f 0, Woudrichem. Aan de vischmarkt gold de zalm f 0.95 è.f 1.13, schotzalm f 0.65 a f 1.70, per half K.G. en elft fl f3.65 per stuk. Voorts werden de op Beneden-Waal in het traject |tusschen Tiel en Woudrichem bemachtigd, te Batos-Erf 1, te Rossem 31, te Hurwenen 18, te Haaften 15 en te Bra- kel 34 zalmen. De eerste elft werd Woensdag in het Gorcumsch vischwater gevangen en bracht te Almkerk, is voornemens om op Doilderdas 15 April 1915, 's voormiddags ÏO uur precies, in het Huis van P. L. DE WILT te Dussen (Hank), in het openbaar, om contant geld, te 1 Koppeleggen, 2 nieuwe Zaadspreiers, 2 nieuwe Vlasrepen, Kafmolen, eenige Zeven, koperen Kannen, Melkjuk met koper beslag en dito Kettingen, 2 Baktroggen, Paarden tuig, 2 Kruiwagens, Handgereedschap. Voorts: en hetgeen verder te voorschijn zal worden gebracht. Alles één uur voor den verkoop te zien. Inlichtingen geeft de Notaris. De Notaris J. J. VAN DER KAADEN te Almkerk, is voornemens om op Don derdag 22 April i915, 's voormiddags 9 uur precies, ten sterfhuize van den Heer H. VAN DE KOPPEL, te Alm kerk, op Altena, in het openbaar, om contant geld, te 2000 K.G. HOOI, eene partij stroo en bladriet, 2 boeren wagens, 1 eiken aardkar, 1 gewoon bouten kar, slede, wanmolen, 2 eggen, kruiwagen, slijpsteen, mesthoop, karn cnet toebehooren, baktrog, 2 kaasvaten, juk met koperen kettingen, pulpbak, trap, bierstelling, gareel met toom, l/t HL. maat, 2 zeven, rattenkist, tonnen, kuipen, bank, eenig timmergereedschap, vorken, spaden, rijven, vlietzeis, eene groote partij balken, palen, slieten en brandhout. VOORTS: eiken kabinet, Japansch tafeltje, mahoniehouten linnenkast, hoekkast, mahoniehouten tafel, eiken ledikant, nachtkastje,* kapokken- en veeren bedden met toebehooren, 6 por- celeinen kommen, barometer, tafels, stoelen, kasten, matten, kleeden, kope ren kannen en ketels, koffie- eu thee servies, trommels, bussen, lampen, spiegels, 2 kachels met toebehooren, schalen met gewichten, klok, wekker, keulsche potten, emmers, ijz. potten, pannen, wit en gekleurd aardewerk, karaffen en glazen, stoven, enz enz. Alles ééu uur vóór den verkoop afge- nuininerd te bezichtigen. Inlichtingen geeft Notaris VAN DER KAADEN voornoemd. opgave van prijs, kLur, leeftijd, Opzichter CREMERS, „Princepeel" Po t Mill. Etloeieiiric of' fJrociihlHvende Struikheesters 20 ct. p. st., per 10st. fl.75 €Joii«lcnre®en, witte of blauwe Neringen, Sneeuwbal, flink bloeibare boomen f 0.75 per stuk. Slam rozen f O 59 SI ruik rozen f' U 15 Klimrozen I' 585 in de schoonste kleuren. Aalbessen- of Kruisbessenboomen f 0.20; Frambozen 10 cent Aardbeziënplanten 1 cent per stuk. Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voorm Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. j- Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alten, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings- veen, Boskoop, AJfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Versohure, 's-Bosch. t Goederen voor Delft, Vlaardinjgen. Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Irlormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij B. VAN KUIJK, Wilhel- minaplein te Heusden. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. Op verlangen vau H. M. de Koningin zullen de vrouwen die werk zoeken, in deze moeilijke tijden in de gelegenheid worden gesteld, sokken te breien voor Mditairen. Zij, die daarvoor in aanmerking wensehen te komen, moeten zich zoo spoedig mogelijk bij één der leden van de sub commissie voor Werkverschaffing 1915 aanmelden. De Sub-Commissie voornoemd, C. HONCOOPVerstegen. C. STAL—Stal. M. VAN GENDTMuyderman. O. OEKLEMANS—Van de Water. J. HONCOOP. ROTIERUAA, 12April Op de veemarkt waren heden aangevoerd 560 vette runderen, 217 8 magere dito, 257 vette en graskalveren, 5 nuchtere kalveren78 schapen of lammeren, 613 varkens, 130 biggen. Be prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 105, ie kw 8A cent, kalveren le kw. 120 le kw 100 cl tchapen le kw. 70 le kw. 50 ct. vette varkens 92 a 84 ct. licht soort 86 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 25.a 40.00 idem voor de slacht f 10. 16 00 Biggen 1 80 a 2.00 per toeek. WERKEN BAM. Be zetting der boter is deze week op de markt 75 ets., in de winkels dus 80 ets. pet kalf kilo. Eieren 1.15 de 26 stuks. SLEEUWIJK. Be zetting der boter bedraagt 77 et per half kilo en die der eieren f 1.30 de 26 stuks, OOSTERHOUT,12 April. Boler 1,60 a 1,64 per Kg. Eieren f 0.16 en 0,18 de 4 stuks BESOOIJEN, 12 April. Be prijs der Boter was heden f 1 50 1 55 per Kilo. Aangevoerd 150 K.6. Eieren 4 a 4l/2 ct per stuk. '8-Bosch,9 April. Op de heden gehouden veiling werden aangevoerd 43790 gegaran deerd versche inl. hoender-eieren, waarvoor werd besteed van f0.76 tot f0.81 per K.G. Ten verzoeke van de Erven H. van de Koppel.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 3