een K necht, 1. Jnri ÜB BecteliteraiiF 14. IS tB „Rinaldo", Mercure", Willem III", Max IX", Staan ter dekking, „Frits VI", 'J Slaapkamer-Ameublementen. Bedden, Matrassen, Dekens, IJzeren Ledikanten enz. A. C. van der Heulen Zonen. te koop gevraagd, Staat ter Dekking, Staan ter dekking O. VAN DE WERKEN, „PRINS HENDRIK, Dekgeld f 8, SCHAAKMAT LIEFDESSTRIJD SOMNABULE. Pensmarkt 22 24 - Telef. 571 - 's Bosch. De aanval der Pink Pillen Bij L. J. VEERMAN te HEUSDEN is zooeven ver schenen: Prijs f 3.50. 2 melkkoeien, 1 vare koe, 2 kal veren. 15 kippen, bij ADR. DE GRAAFF Hzn., op alle werkdagen, 4 A Geregeld voorhanden Papendrecht Co., over deze snoode daad, die zij zonder eenige waarschuwing bedreven heeft, want zij is door noch haar nummer noch een vlag te vertoonen, ouder wa ter en dus onherkenbaar gebleven. De N. R. Ct schrijft hierover verder De Nederlandsche regeering zal zeker niet nalaten, omtrent de nationaliteit van de duikboot, die de vernieling van de Katwijk voor hare rekening heeft genomen, zekerheid te erlangen. Wij vertrouwen, dat de regeering, tot wier zeemacht de onderzeeër behoort, zich niet zal willen verschuilen, en ïond- borstig hare verplichting tot vergoeding van de geleden moreele en materieele schade zal aanvaarden. Eenigen tijd ge leden zijn hier te lande luchtvaartuigen gezien, koersende over ons land, en dus onze onzijdigheid schendend. De inlichtingen daarover door onze regee ring in de oorlogvoerende landen in gewonnen hebben toen geen resultaat opgeleverd. Geen der oorlogvoerenden heeft de fout willen belijden. Zoodat wij het maar hebben moeten beschou wen, alsof er een gezichtsbedrog plaats had gehad. Daarvan kan in dit geval geen sprake zijn. Het feit valt bij geen mogelijk heid te ontkennen, en men mag ver wachten, dat de dader zich niet opnieuw schuil houden zal. Ook is er geen aan leiding voor prijsgerechten en andere expediënten, om de zaak op de lange baan te schuiven. Het lid van de Tweede Kamer, de heer K. ter Laan, heeft, naar Het Volk meldt, aan de ministers van marine en van oorlog de vraag gesteld, of zij be reid zijn hun medewerking te verleenen, ten einde, voor zoover de dienst het toelaat, aan de gemobiliseerden, die dit wenschen, zooveel mogelijk vrij van dienst te geven, om hen in de gelegen heid te stellen, deel te nemen aan de viering van den 1 Meidag. Uit IJmuiden meldt men d d. 14 dezer Van de ruim 150 stoomtrawlers lig gen nu, door gebrek aan steenkolen, reeds een 110-tal stil, en zijn er nog, slechts ongeveer 40 trawlers op zee om de visscherij uit te oefenen. Wanneer de geheele stoomvisschers- vloot stilligt zullen duizenden menschen, ijs-, kolen-, dok- en vischwerkers zon der werk zijn. Eveneens vele werklui aan de fabrieken van reparatiewerk der schepen. Ook de vischhandelaren, het vervoer per spoor en;boot, kortom alles daarmede in verband zijnde zal daar onder lijden. De haven te IJmuiden zal zoodoende overvol komen, en dus zullen waarschijn lijk de schepen naar Amsterdam moeten gaan opliggen. Voor de zeiltrawlers is het niet onmogelijk dat er eeu goede tijd aanbreekt, daar de vischprijzen reeds gisteren enorm hoog waren en nog meer zullen stijgen. De reeders hebben al eenige malen vergaderd doch een besluit is nog niet genomen. Ook de gemeente Velsen heef in die richting nog niets besloten. Bruijn. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Akkerhuis. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Koster uit 's Grevelduin Capelle. Woudrichemvm. 9.30 en nm 2 u. ds. Gobius du Sart. Afloop Aanbestedingen. Aan het gebouw van het provinci aal bestuur te Utrecht is Maandag aanbesteed het verbeteren van de boordvoorziening van het Merwedeka naai te Utrecht. (Raming f 25,500) Ingekomen 15 biljetten. Laagste in schrijvers de heeren A. van Vuuren en G. Bos te Utrecht en te Soest, voor f24,300. PHEDlkBËURTEl, 18 April. Geref. kerk A, vm. 9,30 en nm 6 u. ds. Boeijinga. Chr. Geref. Kerk? Geref. kerk, geen opgaaf. Loonschendijk, vm. 9,30 u. H. A en nm. 2 u. ds. Japchen. uit Baardwijk. Geref. kerk, geen opgaaf. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. H. Fokkens te Dronrijp. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. de heer J. A. Rickel, cand. te Rijswijk. Etesbeen, geen dienst. uit Heusden. kvestein, geen dienst. Nz. nm. 2 u. dezellde. Ziehier een nieuw voorbeeld van het goede dat meu van de Pink Pillen kan verwachten bij de behandeling van gevallen van hardnekkige bloed armoede. Zooals men zal zien, had de zieke gedurend vele jaren te vergeefscb naar het goede middel gezocht. Na heel wat vruchtelooze pogingen, is zij, gelukkig voor haar, er toe gekomen de Pink Pillen te nemen en van dien dag af is hare genezing begonnen. Dat de vrouwen die van bloedarmoede ziek zijn en een ellendig leven voort slepen, zich aan dit voorbeeld spiege len. De terugkeer tot de gezondheid, tot de vreugde des levens, verdient wel dat gij een proef neemt met een zoo merkwaardig geneesmiddel als de Pink Pillen. De Pink Pillen hebben zulke goede resultaten aan andere zieken gegeven dat het niet twijfel achtig i& dat zij hetzelfde voor u zul len doen. Me-. Tr. Bakker, geb. Koning, oud 50 jaren, wonende te Enscedé, Room- weg 79, schrijft ons: „Gedurende vele jaren heb ik ver keerd in een ernstigen staat van bloed armoede, die zich kenmerkte door overmatige zwakte, gebrek aan eetlust, gebrek aan slaap, moeielijke spijsver tering gepaard met maagkrampen. Ik had ook hevige schele hoofdpijnen en het gebeurde mij dikwijls dat ik gal braakte. Ik heb vele middelen gebruikt, maar zonder succes en het is alleen van af den dag dat ik de Pink Pillen heb genomen, dat ik mij eindelijk iets beter heb gevoeld. Ik ben met het gebruik der Pink Pillen voortgegaan en ben genezen." Verkrijgbaar 4 f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, DaCostakade 15, Amster dam voor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waal wijk, en verder bij verschillende apo thekers en goede drogisten. Harktherieliieii 4 a 5 cent per stuk. Kalfkoeien van f 000 tot f 000, Kalf- vaarzen van f 000 tot f 000. Biggen aangevoerd 00 stuks: Prijzen van f 0.00 tot f 00 00 Prijs der boter van f 1.48 tot f 1.55 per rilo. Aangevoerd 265 kilo. Verder nog 2568 eieren. Prijzen van 4£ tot 5 cent. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 3 April 1.93 M. 1.71 M. N.A.P. 4 1.91 1.67 5 1.83 1.54 Waterhoogte Maastricht (brug) 15 April 1.06 M. boven 0. 16 1-08 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 15 April 4.83 M. boven 0. 16 4.45 Adverten tiën Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen bij het overigden van onzen zeer geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer JACOBUS BRANDERHORST betuigen wij onzen oprechten dank.. Wed. J. BRANDERHORST— v. d. Teen. G. J. W. BRANDERHORST P. BRANDERHORST— v. d. Hoeven en kinderen. D. BRANDERHORST W. G. J. BRANDERHORST J. D. H. BRANDERHORST— De Fijtfr en kinderen. GEVRAAGD goed met paard kunnende omgaan. AdresCbr. MERKX, Heusden. opgave van prijs, kleur, leeftijd, Opzichter CREMERS, „Princefeel" Post Mill. VAN DE EN De Notaris J. J. VAN DER KA ADEN te Almkerk, is voornemens om op Don derdag 32 April f9i5, 's voormiddags 9 uur precies, ten sterfhuize van den Heer H. VAN DE KOPPEL, te Alm kerk, op Altena, in het openbaar, om contant geld, te VERKOOPEN 2000 K.G. HOOI, eene partij stroo en bladriet, 2 boeren wagens, 1 eiken aard kar, 1 gewoon houten kar, slede, wanmolen, 2 eggen, kruiwagen, slijpsteen, mesthoop, karn met toebehooren, baktrog, 2 kaasvaten, juk met koperen kettingen, pulpbak, trap, bierstelling, gareel met toom, 1/J HL. maat, 2 zeven, rattenkist, tonnen, kuipen, bank, eenig timmergereedschap, vorken, spaden, rijven, vlietzeis, eene groote partij balkeu, palen, slieten en brandhout. VOORTS: eiken kabinet, Japansch tafeltje, mahoniehouten linnenkast, hoekkast, mahoniehouten tafel, eiken ledikant, nachtkastje, kapokken- en veeren bedden met toebehooren, 6 por- celeinen kommen, barometer, tafels, stoelen, kasten, matten, kleeden, kope ren kannen en ketels, koffie- en thee servies, trommels, bussen, lampen, spiegels, 2 kachels met toebehooren, schalen met gewichten, klok, wekker, keulsche potten, emmers, ijz. potien, pannen, wit en gekleurd aardewerk, karaffen en glazen, stoven, enz. enz. Alles één uur vóór den verkoop afge- Dummerd te bezichtigen. Inlichtingen geeft Notaris VAN DER KAADEN voornoemd. «le welbekende, meermalen in Noord Brabant en Zuid-Holland met eerste prijzen bekroonde Stamboek- en Pre- miehengst gekruisd Oldenburgsch ras, kleur zwart, hoog 1,65 M., ingeschreven onder No 33. N. s. t. g. Vader „Diamant", No. 645 N. P. S. Moeder „Hendrika" 3066, N. P. S. Komt vaa af Paasch Maandag in Café Versteeg, Dalempoort, Go- rinehem. 99 Belg. Vos met bles, hoogte 1,65 M., Vader „Inleigene de Fosteau" No. 29718, Moeder „Marianne de Grez" No. 27009. Komt eiken Vrijdag bij A. van Drnnen, Ealverswaard, de overige dagen bij Arend Verschoor. Dekgeld„Mercure" f 10,—; „Ri naldo" f 8,—, bij eerste toelating te voldoen. bij op 't Eiland Nederhemert, It donkerbruin witvoet, Oldenburgsch ras, hoog 1,64 M G. P. S. no. 3. Afstammende vader „Willem II", Gr. P. S. no. 156. Be kroond in Gelderland met den hoogsten prijs (700 gulden); moeder „Resa" Gr. P. S. no. 2101en de zwaar gehouwde rolhloed Belgische Hengst, 1/ Roodschimmel, 7 jaar, hoog 1,66 M. Goed gekeurd voor de provinciën Gelderland en Noordbrabant. Opgenomen in het Nederl. Trekpaarden Stamboek. Afstammende vader „Max de Monti" beroemde Belgische hengst. Dekgeld van beide hengsten f 6,- bij de eerste toelating te voldoen, drachtig f 6,- bovendien. Paarden die verkocht worden 't volle geld. Veer vr(j. te Kabiloniënbroek, No. 28, N. S. Tg. Zwarte Witvoet, Stam boek- en Premiehengst. Afstammende van Vaderszijde „Harraa II", Moederszijde „Jana", Grootvader „Wal- tram Stamboek- en Premieouders. Eo de Stamboek- en Premiehengst No. 5, N. S. Tg. Bruinen Witvoet, Kleine Bles. bij de eerste toelating te voldoen. Geregelde Stoombootdiensten van IBeuüdeii en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voorm Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings- vren, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Tei Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, '8-Bosch. f Goederen voor Delft, Alaardlngen. Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trek weg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Ir.tormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij B. VAN KUIJK, Wilhel- minaplein te Heusden. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. B In eiken Boekhandel teekent men in op de 14e Jaargang van De mooiste Illustratie in Nederland. Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portretten over den Europeeschen Oorlog, meestal van onze eigen foto grafen, en de voornaamste gebeurtenissen in Nederland en in het buitenland, tal van belangrijke geïllustreerde artikelen op elk gebied en boeiende novellen van bekende Auteurs, begint vanaf heden in dit Weekblad een nieuwe serie romans Een romantisch Geschiedkundig voorspel van den Wereld- krijg door Jacqueline Reyneke van Stuwe, gevolgd door een oorspronkelijken roman van Fokko Bos over den tegen- woordigen oorlog in België. Verder in de bibliotheek van „De Prins" de boeiende roman van C. N. en A. M. WILLIAMSON Daarna de nieuwe roman van A. GEOFFROY Alle abonnés x{jii verzekerd. o H B I Grootste inrichting v. d. aard in Nederland Bloeiende of GroenblUvende Struikheesters 20 ct. p. St., per 10 st. f 1.75 Goudenregen, witte of blauwe Seringen, Sneeuwbal, flink bloeibare boomen f 0.75 per stuk. Stamrozen f O 50 Struikrozen f 015 Klimrozen f O 35 in de schoonste kleuren. Aalbessen- of Kruisbessenboomen f 0.20; Frambozen 10 cent Aardbeziënplanten 1 cent per stuk. Bitot. Album en f prijscourant op aaovra&e franco. Eieuwendijk, Geref. kerk, vm. ennm.ds.de Pouderoijen, geen opgaaf. Raamsdonkgeen opgaaf. Raamsdonksveergeen dienst. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. SUeuvrijk, vm. 9 30 u. ds. Viach. Sprang, vm. 9.30 u. leesdienst, nm. 2 u. ds. Japchen. Uitwijk, nm. 2 u. ds. Montijn uit Almkerk. Veen, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. geen dienst, nm. 2 u. ds. Wijk c.a, vm. 9,30 u. ds. Gobius du Sart. Heusden, nm, 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren Geref. kerk, vm. 9,30 en nm.5,30 u. Lezing eener leerrede. Werkendam, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. G. J v. d. Pol. 6 u. ds. De Jong. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm Aalst, nm. 2 u. ds. Gobius du Sart uit Wijk Geref. kerk, vm. 9 en nm. 2 u leeskerk. Aalburg, vm. 9,30 ds. Ewoldt. Almkerk, vm. 9,30 en nm. 2 u dr. Montijn Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloni'énbroekvm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Dierkens vm. bed. H. Avondmaal,nm.dankz, Brakel, geen opgaaf. Capelle, nm. 2 u. ds. Koster. Doeveren, nm. 2 u. ds. Louwe Kooijmans Drongelengeen opgaaf. Drunen, vm. 10 u. ds. v. d. HofF. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring Dussen, geen opgaaf. Eethen, geen opgaaf. Gameren, vm. 9.30 en nm. 6.30 u. ds. v. Ingen, Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u ds. Diemer. Geertruidenberg, geen opgaaf. Gmderen, nm. 2 u. ds. Ewoldt uit Aalburg. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders, 'fGravemoer, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. E. van Meer. Eerpt, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren Hieuwen, geen opgaaf. Ederhemert, Zz. vm. 10 u. ds. Voors uit AJphen a.d. Rijn. LAND VAN ALTENA, 16 April. Aardappelen. Vroege f 0 00 f 0 00; Blauwe f 4.a 4.25 Zeeuwen 4,25 k f 4.50, Jammen f k f Rooi \e. qual. f 20 00 k f 22. - 2e qual. (voor de pert) f 15 O a 16 00 Klaverhooi f 21.- k f 22.Wii tlroo f 13 00 f 14 00 Geel dito f 12 i f 13. Varkent tot een gewiekt van la K.G. 28 32 clt. iwoardere 38 a 41 etBoter f 0.70 a 0.80 per half K.G Eieren f 1.10 1 15 per 26, ALMKERK. De setting der boter it deze week op le markt f 0 75 in de winkelt dut f 0.80 per h. kilo Eieren f 1.10 per 26 ttukt Boter der zuivelfabriek f 1.65. KAATSHEUVEL, 15 April. Zetting d-r boter 1,65 per kilo Eieren - a - et. per stuk. Meuwendijk. Door de onderafdeeling der V. P. N. alhier, zijn Dinsdag 2820 eieren geveild te Rotterdam. De prijzen waren van Dussen, 15 April. De prijs der boter was heden f 1,30 tot fl,53. Aanvoer 106 Kilo. Zetting fl,48. Eieren fl,00 de 26 stuks. Waalwijk, 16 April. Op de veemarkt waren geen runderen aangevoerd. Geen handel. Eethen. Wijk. A. VOSBranderhorst. C. B. VOS en kinderen. Eethen, 14 April 1915. REPERTORIUM Ten verzoeke van de Erven H. van de Koppel. de navolgende Stamboek- en Premichengsten Adverteert in dit Blad Men abonneert zich door het geheele land hij eiken solieden Boek handelaar of bij de Agenten tegen f3.per jaar voor de gewone, en tegen f5.per jaar voor de luxe-editie. Abonnementen kunnen met elk nummer aanvangen, doch zijn steeds verbindend tot No. 52. Op plaatsen waar geen Boekhandelaar gevestigd is, kan men zich di eet per post abonneeren tegen toezending van postwissel van f3.75 voor de gewone en f 5.75 voor de luxe editie, aan den Uitgever N. J. BOON, Amsteldijk 13, Amsterdam. Men ontvangt daarvoor een prachtige illustratie van 20 groote bladzijden op mooi papier met 40 45 platen per week. a

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 3