Bel Land van Heusden en iltena, de Langstraat en de ttommelerwaard. 's-Bosch-Heusden-Wijk H.H. WIELRIJDERS. Tevens verkrijgbaar GELRIANAAIMAGHINES. WIELRIJDERS. T. JONKER, Rijwielhandel, VEEN. bij Heusden. HET NIEUWSBLAD KUNSTTANDEN 1 TUINBOUW, ElectrisGlie VoeierfaUriek, UORUEECHT. HanUel in alle soorten Kniienierswareo, Comestibles en aanterwante ArtMen. Uitlever L. J VEERMAN KOOPT steeds in den Bosch's Goedkoopste Manufacturen en Beddenmagazijn unb Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 3456, Zaterdag 17 April 1915. TWEEDE BLAD. Ruime keuze in Banden en Onderdeelen Het Hima-Rijwiel, Batavus, Burgers en het nieuwe merk Neutraal. „DE KROON', JACO- DE BRAYE, Méo-, - «f erkslraat 48. VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 0.75, franco per post zender prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 7 V* ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën -worden tot Dinsdag- en Vrijdag middag 12 uur ingewacht. Uit Kaïro wordt gemeldIn geheel Egypte heerscht een sprinkhanenplaag, die in weerwil van alle voorzorgsmaat regelen zich gestadig uitbreidt. De ka- toenoogst loopt gevaar volkomen te mislukken. Uit Syrië komt bericht, dat de sprink hanenplaag de velden tusschen Jeru zalem en El Arisj verwoest hebben en dat de nomaden van het schiereiland Sinaï naar E&ypte vluchten. Een Belgische staatsman, die met de Belgische en Engelsche regeeriugen goede betrekkingen onderhoudt, ver klaarde aan den Romeinschen corres pondent van het Journal de Genève: In Fransche en Engelsche regeerings- kringen is men overtuigd dat de oorlog in October zal geëiudigd zijn. De oor logvoerenden durven hunne legers en hvmne volken niet den last van een nieuwe wintercainpagne op de schou ders leggen. Er zal vrede komen, zelfs al zou de vrede de wenschen van België niet voldoen, dat op de betaling van een groote oorlogsschadevergoeding door Duitschland rekent. Het zal van het succes van het offensief der bondge- nooten afhangen, welke schadevergoe ding van Duitschland zal kunnen wor den geëischt. De zegsman van het „Journal de Genève" zeide nog: dat Frankrijk en Engeland, om den oorlog niet noode loos te rekken, zich met een relatief succes zouden tevreden stellen. Zij zou den zich er wellicht mee vergenoegen, zoo zij de Duitschers uit Frankrijk en België konden verdrijven. Koning Albert heeft, toen hij zijn jeugdigen zoon bij het 12e Belgische linieregiment inlijfde, een toespraak ge houden. Dat regiment had hij uitge kozen omdat het boven alle andere in den oorlog had uitgeblonken. En hij gaf een overzicht van wat het had ge daan. Het tweede bataljon onder ma joor Coliyns kwam het eerst in het vuur. Den 3en Augustus verdedigde het een brug bij Visé. Na in andere ge vechten zich te hebben onderscheiden, nam het een groot aandeel aan den slag aan den Yser. Sedert ligt het in den sector van Pervyse of in dat van Oostkerke. De prinseD, zei hij aan het slot, moeten al vroeg de school van den plicht doorloopen, en er bestaat geen betere dan een leger als het onze, dat heldhaftig het volk vertegenwoordigt. Mijn zoon stelt er een eer in de uni form van onze dappere soldaten te dragen. De Engelsche bladen bevatten een telegram, waarin verteld wordt dat gisteren te Lerwich een vreeselijke ont ploffing heeft plaats gehad, waardoor de geheele streek bij de haven vernield is. De ontploffing had plaats tengevolge van een brand die op een gebouw over sloeg waar ontplofbare stoffen opge slagen waren. Er kwamen 5 personen bij om, terwijl er velen gewond werden. Volgens een bericht aan de „Köl nische Zeitung" uit Athene verneemt de „Hestia" uit vertrouwbare bron, dat de nieuwe aanval op de Dardanel- len niet langer dan veertien dagen meer -op zich zal laten wachten en dan tegelijkertijd van de land en zee zijde zal plaats hebben. Een gedeelte van de troepen die in Egypte verza meld zijn, zijn reeds op transportsche pen naar de Dardanellen ingescheept. De speciale correspondent van de „Petit Journal" heeft een tochtje ge maakt over de Schelde en hij beves tigt het dat deze waterweg door Duitsch land niet gebruikt kan worden om onderzeeërs te vervoeren naar de Noord zee, aangezien een kruiser en twee torpedobooten een stevige wacht vor men om te zorgen dat de neutraliteit van Nederland niet wordt geschonden. De correspondent besluit; De mond van de Schelde is hermetisch gesloten voor indringers. De lichting 1916 in Frankrijk, be staande uit de jongelieden die op 31 December jl. 18 jaar waren, is Maan dagochtend opgekomen. De bevolking deed hen overal een hartelijk uitgeleide. De jongelieden van de lichting 1917 zullen tusschen 6 Mei en 14 Juli wor den gekeurd. De mannen van de lich ting 1889, zij, namelijk, die dat jaar hun twintigste jaar hebben bereikt, zijn tegen het eind van deze maand opge roepen voor bewakingsdoeleinden. Australië heeft 100 geneesheeren ter beschikking gesteld van de Engelsche regeeriug. De kapitein van het stoomschip „The seus", dat dezer dagen te Liverpool binnenliep, verhaalt als volgt van de opwindende jacht en den aanval op zijn schip, in den vroegen morgen van 29 Maart. De „Theseus" voer omstreeks 40 mij len ten Zuid-Westen van den Bishop Rock vuurtoren, toen op 3 mijlen af stand een duikboot in't gezicht kwam. De kapitein liet de vuurhaarden vol- gooien en met vollen stoom varen, maar de duikboot haalde de „Theseus" lang zamerhand in, en gaf haar het sein om te stoppen. Er werd echter geen acht op het sein geslagen, zoodat het vol gende bevel luidde: „Draai bij of ik schiet", en dadelijk daarop opende de duikboot het vuur met haar snelvuur kanon en een mitrailleur. Nogmaals gaf ze een sein om het schip te verlaten, maar de „Theseus" stoorde er zich niet aan en voer zoo hard zij kon naar de kust. De duik boot trachtte nu ter zijde van het stoom schip te komen, met het doel om een torpedo af te schieten, maar de „The seus" veranderde onophoudelijk van koers, en ten slotte gaf de duikboot, die te loevert van het stoomschip in vuil water was geraakt, de vervolging op- Aan de Hondsbosscbe zeewering bij Petten (N.-H.) spoelen de laatste dagen groote hoeveelheden zwarte kleefstof aan. Verscheidene vreemdsoortige zee vogels zitten hierin vast en worden tusschen de palen der glooiing gewor pen. Sommige dezer dieren leven nog. De boerenbond te Netterden (Gen- dringen) heeft besloten met alle kracht de smokkelarij in deze gemeente tegen te gaan. Daartoe looft zij premie's uit voor eiken smokkelaar, die in haar gebied wordt gesnapt. Voor de ver oordeeling van een paardensmokkelaar wordt f 20 betaald, voor het aanbren gen van een smokkelaar in voeder middelen en andere artikelen f5. Tevens zullen deze personen van het lidmaat schap van den bond ontzet worden. Met ingang van lMei as. zal de dienst der Ned. Spoorwegen weder met eenige treinen uitgebreid worden. Een bewijs, hoe in de maand Maart het gebruik van varkeusvleesch ten gevolge van de prijsstijging en andere oorzaken in verband met den oorlog is verminderd, leveren o.a. de maand staten van het Openbaar Slachthuis te 's Hage, die aantoonen, dat in het slacht huis geslacht werden in de 28 dagen van Februari 2/71 en in Maart met 31 dagen 1933 varkens. Dinsdagmorgen werd boven Walche ren een vliegmachine waargenomen. Het was een tweedekker en het vlieg tuig verbleef ongeveer een half uur boven Middelburg. Er werd daar her haaldelijk op het vliegtuig geschoten, doch zonder het te raken. De vliegenier heeft boven Walche ren iets naar beneden geworpen, de een zegt papier, de ander meent dat het oen soort poeder was. Wat het was is echter nog niet uitgemaakt. De tweedekker vloog vervolgens naar Zuid-Beveland, alwaar weder tallooze schoten er op werden gelost. Bij Goes werd de machine neergeschoten. Het was een Duitsche tweedekker en de inzittenden, een officier en een soldaat, werden geïnterneerd. MET DE 's-Bosrh tDnsdra 3 Dagelijks behalve tfies &D.AD A6«S>. vm. 9.30 n.m. 4.uur. Van Wijk vm. 6.n.m. 12 30 uur. 11.5.30 Sleusdea 6.15 1. 11.30 6.Te VBasch 8.2,30 nrktdagon vertrekt de boet ram WIJK rui. circa 4.48, rau HKl'SÜK.t tui, 5. en ran 's-BOSCJ nant. 12.uur. Retourkaarten, afgegeven op het traject WijkHeusden's-Bosch en omge keerd, zijn op de Bossche booten geldig. Op Te Wijk Bossche soliede verkoopers voor ons prima bestaande uit eerste kwaliteit granen, en ons Vraagt pr{jzen en monsters. Zeer concurreerende prijzen. Heden ontvangen: Burgers-, Simplex-, Gazelle-, Germaan- en Nederl Kroon- 8 juar garantie. Aanbevelend, Ook op afbetaling. 1. I'. üKichaël, lalburg. Des Zondags gesloten. Bondsrijwielhersteller. 0F Eerste klas Emailleer- en Itepai-otie-Inriehting. Telephoon 9. Drietrompetterstraat, HEUSDEN. Heeft steeds voorhanden: ALLE SOORTEN GROENTEN IN BLIK. Verder Salm, Kreeft, Sardines, Lunch- tong, Gesneden Ossetong, Garnalen, Galantine de Vau, Veaugras Presse, Paling in Colei, Lever Pastei, Ansjovisch. SOEPEN. Londonderyssoep, Schild padsoep, Oxtialsoep en Groentesoep. Alle soorten Hollaudsche en Engelsche Jam. Bouillon, Soja en Kerry, Koffie Extract, Capers, Truffels, Schampignons, Vruchten op Sap, Verkade's Koek en Beschuit, Verkade's Nacht- en Theelicht, enz. Minzaam aanbevelend. A'- voor rij wielen dat zij willen koopen is bij onderstaand. Wilt U het rijwiel latea EMAILLEEREN en BIEZEN? voor ff 5- is liet weer nieuw. Reparation worden tegen zeer billijke prijs, en degelijk gemaakt. (geen Prijsverhooging.) Vraagt prijscouranten van de volgende merken Beleefd aanbevelend, vr- -,5<- VOOR HET Land van Hensden en Altena, Beneden Langstraat en Bommelerwaard. heeft een groot aantal abonnés op alle plaatsen gelegen in bovengenoem de streek en is in HeusdenWijk, Aal burg, Veen, Andel, Werkendam, Alm- ker'k, Nieuwendijk, Meeuwen, Dussen, Babilonïénbroek, Eethen, Drongelen, Genderen, Sprang, Vrijhoeve-Cappel, 's-Grevelduin-CapelleRaamsdonk(veer) ,8-Gravenmoer enz. enz. het MEEST gelezen Blad. DA AltOlI de Courant voor H. H. ADVERTEERDERS. raagt conditiën Hooge Steenweg 4. Gebr. UBINK. Japonstoffen. Mousselines. Katoentjes. Overhemdendrills. Wit kat en. Grasllnnen. Oogjes en Blokjes. Engelschleer. Manchester. Dames Ondergoederen Corsetten. Handschoenen. Ceintuurs. Kanten kragen. Galons-Kantstof. Linten-Tressen. Kindermutsen. Garneering. Sporthemden. Boezeroens. Blauwe Jassen. Blauwe Broeken. Blauwe Kielen. Manch. Broeken. DEN BOSCH. Baeverteen Broeken. BI. piqué Broeken. Schilderskielen. Bedden en Dekens. Matrassen. Ledikanten. Karpetten. Vloerzeil. Linoleum. Gordijnen. Cocosloopers. Matten. LA ra1 laste |»r(jzen a Contant. nieuwste systeem met 4 jaar schriftel. garantie. Kunsttanden 4 ff Gebitten a 1 41©, Volledige behandeling van Mond- en Tandziekten, w. o. trekkingen, beslist pijnloos. Informaties kosteloos. Billijk tarief Consult dagelijks van 96 uur, des Zondags van 912 uur. De operatieve behandeling geschiedt door 'n bevoegd arts. o.h. Postkantoor, s-Hosch. IIEliWSMAD hb Jnjormatiin te bekomen: Te s-Bosch bij de ondernemers J. A. van der SCHUIJ1 en Heusden bij den Agent J. A. BOEREN. Engstraat, Heusden. 11 11 'v? yJ-.--, ;'.X~ WIJ ZOEKEN -f- Rijwielen. liet beste Adres

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 5