vonden dat niet alles met de gealli eerden koek en ei was. Er waren evenwel oogenblikken dat de hooding tegenover Duitschland zeer scherpe vormen aannam, n.l. na het geval met de „Medea". Vooral toen de nieuwe gezant zijn intrede deed, dachten vele personen dat Duitschland nu een scherpe toon zou aanslaan en warmde het Amster- damsch dagblad „De Telegraaf' de bevolking op. De Hollander voelt zich veel ster ker aangetrokken tot den Neder-Duit- scher dan tot den Hoog-Duitscher en geeft wegens zijn ingekankerden haat tegen Rusland, Oostenrijk-Hongarije gaarne de voorkeur. Een andere oor zaak dat Nederland niet zoo zeer partij trekt voor de geallieerden is, dat de Belgische vluchtelingen zich niet zoo gedragen als het behoort. Waar de Galicische vluchtelingen van de Oosterijksche regeering maar een toelage ontvingen van 70 Heller (35 cents) per dag, kregen de Belgi sche vluchtelingen f 1.10, dus ruim drie keer zoo veel. De Nederlanders zien dezen toestand met leede oogen aan, daar de mobilisatie van leger en vloot schajten verslindt en vele bewo ners hun levenswijze hebben moeten wijzigen. Ook de handel lijdt zeer sterk onder den invloed van het dekreet, dat geen Duitsche of Oosterijksche artikelen in de territoriale wateren vervoerd mogen worden. Daar dit dekreet zeer den handel tusschen Nederland en zijne koloniën als binnenvaart moet worden beschouwd. De Engelsche regeering heeft deze bepaling kan ook erkend. Natuurlijk heeft de oorlog Neder land niet alleen nadeel bezorgd, daar er ook personen zijn, vooral zij die in levensmiddelen handelen, die schatten geld verdiend hebben. Op de vraag of de Nederlandsche re- geeriug soms onder zachten dwang van Engeland stond, werd mij op beleefde wijze het antwoord onthou den. Ik verliet de hoofdstad met den indruk dat wederzijds wantrouwen weliswaar nog bestaat, maar dat Ne derlaud een correcte neutraliteit voert en dat wij na den oorlog zonder eeni- ge grief de vriend van hel brave Hollandsche volk kunnen 1-lij ven. De Engelsche Admiraliteit maakt be kend dat het transportschip „Manitou" met Engelsche troepen aan boord Za terdagochtend in de Egeïsche Zee is aangevallen door een Turksche torpe doboot, die drie torpedo's afvuurde, welke alle misten. De torpedoboot nam daarop de vlucht. De Engelsche kruiser „Mineva" en Engelsche torpedojagers achtervolgden haar. Ze werd op het strand gejaagd en op de kust van Chios vernield. De bemanning is gevangen gemaakt. Ongeveer 100 man van het transport schip zijn verdronken. Verdere bizon- derheden zijn echter nog niet ontvan gen. l*luttiM<-l(jk Nieuws. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer- straat 69, 's-Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Heusden, 21 April. Trots de tijdsomstandigheden heeft het onze plaats niet ontbroken aan gepaste ge notvolle avonden. Tot finale vernemen we, dagen geleden een onzer ondergeschikten onbescheiden geweest is en gebabbeld heeft... Hoe heette hij Cabiral. En vroeg de baron met op elkander geklemde lippen. Niet alleen zal hij niet meer spreken, maar men zal zelfs n;ets meer omtrent hem hooren. Ik heb de eer uw dienaar te zijn, mijnheer de baron. Als van den bliksem getroffen, bleef de baron alleen achter, Straub vertrok, zonder dat iemand hem uitgeleide deed, en terwijl het rijtuig door de trotsche laan reed, die naar den straat weg voerde, zat de baron met het hoofd in de handen, verpletterd door de ijzige kalmte en wreeden euvelmoed, waarmede zijn bezoeker over een nieuwe misdaad gespro ken had. Marcella heeft gelijk, peinsde hij, die man zal ons ongeluk aanbrengen. IIL Het plan van den strooper. 't Was een heerlijke lentenachtduizen den starren schitterden kalm en vreedzaam aan den onbewolkten hemel, en een warme Zuidenwind streek over de heide, waar de Rivolards hun woning hadden opgeslagen de zwarte hut verhief zich spookachtig boven de haar omringende erica's en brem- planten geen ander geluid deed zich hooren, dan het gezang der krekels en het gekwaak der kikvorschen in een naburigen poel. Op den weg naar Montereau kwamen twee mannen elkander tegen 't waren twee oude bekenden Toussaint Vardon en Simon Rivolard, die elkander hartelijk begroetten. Komt gij juist aan? vroeg de eerste. Daareven. Hebt gij uw zuster ontmoet Zooals afgesproken was. dat we weldra verrast zullen worden met een concert door het dames-zangkoor. Reeds geruimen tijd hebben de dames zich ge oefend en we kunnen begrijpen dat ze wel eens blijken willen geven van hetgeen ze presteerenmaar ook Heusden is verlangend met de verschillende muzikale gaven eens kennis te maken. Werkendam. Vrijdag 1.1. her dachten de echtelieden de Ruit-den Hartog hunne 25 jarige echtvereeniging onder zeer veel blijken van belangstelling. De militaire muziek gaf des 's avonds eenige stukjes ten beste. BesoUen Toen T. Kuijsters Dins dag een kalf naar de wei bracht, kwam zij met een harer duimen tusschen 't hek bekneld. Daar 't kalf wild voortrende en zij 't niet kon loslaten, werd de duim ge heel afgeklemd. Beneden-Langstraat. De voor raad hooi wordt zeer gering, zoodat vele landbouwers tengevolge der ledige schuur hun vee naar buiten brengen. Toch geeft de weide ook nog geen gras, zoodat met verlangen naar groeizaam weder wordt uit gezien. Men besteedt voor het hooi nog van f 20 tot f 23 per 500 k.g. Capelle. Donderdag j.l. gaf de Ge mengde Zangvereeniging ,,'t Rozeknopje" in de zaal van den heer L. F. van Dongen een druk bezochte uitvoering. Oudergewoonte opende de president dezen muziekavond en bracht daarbij een woord van dank aan den oud burgemeester den Edel Achtbaren Heer G. Vermeulen Wz. al hier voor de medewerking, die de vereeni- ging gedurende haar bestaan van hem, als Burgemeester, mocht ondervinden en sprak den wensch uit dat de heer Vermeulen nog lang van zijn welverdiende rust mag ge nieten. Een oorverdoovend handgeklap van de bezoekers gaf blijk van instemming met het door den president gesprokene. Thans werd begonnen met de uitvoering van het rijk voorziene programma. De versjes waren ook nu weer, evenals de vorige uitvoering, zooveel mogelijk in over eenstemming met de tegenwoordige tijds omstandigheden gekozen. Alle stukken werden uitstekend gezongen. Dat ook het publiek hoogst tevreden was, bewees wel het handgeklap na elk nummer. Na afloop dankte de Voorzitter in de eerste plaats den directeur, den heer L. A. Kooien, voor den gezelligen avond den bezoekers verschaft en in de tweede plaats het publiek voor de trouwe opkomst. Tot slot kregen we nog een paar vroolijke stukjes muziek, afgewisseld door enkele voordrachten te hooren, waarna een ieder ten hoogste voldaan huiswaarts keerde. Een woord van dank aan het bestuur van ,,'t Rozeknopje" voor het organiseeren dezer uitvoering is hier niet misplaatst. Vorige week werd de eerste wagon salade door de groentekweekers Preffers, van den Hoek en Vermeulen, naar de veiling te Rotterdam vervoerd. '8-Oravemoer. De heer ds. E. van Meer, predikant der Ned. Herv. gemeente alhier, heeft een aanvang gemaakt met het geven van godsdienstonderwijs op de open bare lagere school. Gameren. Een gehouden collecte in de Herv. kerk, ten bate van het Geref. Leerstoelfonds bracht f 23,60 op. Meeuwen. Tot ons genoegen ver nemen wij, dat onze dorpsgenoot de heer G. Gouda, leerling der Rijkskweekschool voor onderwijzers te Maastricht, metguns- tigen uitslag het te Amsterdam gehouden examen in papier-, karton- en kleiarbeid, heeft afgelegd. §pranK- Zondagavond werd het 7-jarig dochtertje van J. van C., door een fietser die in onbesuisde vaart over den straatweg reed, tegen den grond gesmakt. Vreeselijk gillend werd het opgenomen. Vreesde men eerst het ergste, later bleek dat het kind slechts enkele schrammen had opgeloopen. Ook de fletser vloog over het stuur heen. Boven wonder brachten Heeft zij begrepen wat er van haar verlangd wordt? Volkomen. Zal zij ons den oude in handen spelen Gij kunt er op rekenen. Wanneer? Al heel spoedig morgen misschien al. Goedmaar nu was anders I Wat wilt ge? Laten we bij u in huis gaan, dan zal ik het u zeggen. En arm in arm volgden zij een voetpad, dat dwars door de heide juist naar de hut voerde, welker vensters nog verlicht waren, terwijl de deur slechts met de klink gesloten was. Bij hun binnentreden vonden zij de oude vrouw in een hoek van den schoorsteen gezeten en bij 't flikkerend lamplicht bezig een kieedingstuk te verstellen, dat zij op het geluid van voetstappen ijlings onder een hoop rommel verborg. Toussaint merkte het op en riep gerust gesteld Wees maar niet bang, moedertje, wij zijn het 1 Ik wachtte Simon niet zoo vroeg, ant woordde zij. Gewoonlijk komt hij niet voor midder nacht thuis. Intusschen had Simon de smeulende spaanders in den haard wat opgerakeld en bood zijn vriend een kreupelen stoel aan. Ga zitten, zeide hij, nadat hij de deur gesloten en goed gegrendeld had, en voegde er tot de oude gewend, bij Toussaint komt ons een dienst vragen, waar groote haast bij schijnt te zijn. Dat is ook zoo, antwoordde La Brèche: mijnheer heeft hier in de buurt een kasteel gekocht, maar had daarmede een doel, dat nu bijna bereikt is, en dan kunnen we weer naar 't land, waar we vandaan komen, terugkeeren; we zullen hier <feen taberna- ruiter en ros het er zonder eenig letsel af. Haauisdonk- De 6-jarige J. Wet tere viel van een schuit in de Melkhaven, doch werd door den dapperen 12-jariges Toon van Strien van een wissen dood gered. Waspik- Naar wij vernemen zal de heer P. Klaassen, deze week zijn ontslag nemen als president der Harmonie alhier. Gedurende de 15 jaren van zijn voorzit terschap heeft de heer K. steeds zijn beste krachten aan de vereeniging gewijd, hare belangen zoogoed mogelijk behartigd. Moge de opvolger hier de voetsporen drukken van z'n voorganger. Wük. Waren de landbouwers in deze gemeente aanvankelijk niet bereid veel bieten te zaaien, nu de prijs evenwel is verhoogd tot f 14.per 1000 k.g. is voor gemeld doeleinde meer land beschikbaar gesteld, zoodat de uitzaai van bieten eer meer dan minder zal zijn dan het vorige jaar. Waalw|)k. Naar wij uit vertrouw bare bron vernemen, is A. Taktor, die zooals we in een vorig bericht meldden on der de haarmachine had gezeten, aan de bekomen verwondingen overleden. Verslag van de openbare vergadering van den Raad der gemeente Meeuwen, gehouden 14 April 1915. Tegenwoordig 6 leden. Voorzitter de heer Brune, burgemeester. 1. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. 2. Hierop wordt aan de vergadering aan geboden het verslag van den toestand der gemeente over 1914, alsmede het verslag ingevolge de Woningwet. Aangenomen voor kennisgeving. 3. Vastgesteld wordt het kohier van den hoofdelijken omslag voor het dienstjaar 1915. 4. Met algemeene stemmen wordt besloten het grasgewas langs de gemeentewegen te verhuren voor den tijd van 4 jaar. 5. Dasrop wordt zonder beraadslaging be sloten tot wijziging der begrooting voor den dienst 1914, aangezien gebleken is dat verschillende posten van uitgaaf te laag blijken geraamd te zijn. 6. Ten slotte wordt overgegaan tot de samenstelling van een stembureau, dat zal optreden wanneer zulks noodig is. Als leden wo den daartoe benoemd de heeren J. W. en A.L.de Graaff,als plaatsvervangende leden de heeren A. van Kuijk en Adr. Straver Wzn. Als buitengewoon lid volgens de gemeente en Provinciale wet de heer D. van Buuren en als plaatsvervanger C. Vos. Binnenland. Naar men mededeelt, heeft de opper bevelhebber van land- en zeemacht het voornemen, de bezettingen langs den geheelen grenskant belangrijk te ver sterken, teneinde nog beter tegen de smokkelarij te kunnen optreden. Aan de commandanten der grenswacht is gevraagd, hoeveel manschappen tor ver sterking zij denken noodig te hebben. Nu de beschikking over do lichting 1915 bestaat, is het ook mogelijk de grenswachten uit te breiden. Men meldt dat het tweede slachtof fer van den moord te Roosendaal, de heer J. Th. Vermeulen, Zaterdag in het gasthuis overleden is. Van de Brabantsche grens wordt gemeld: Het grensverkeer te Putte is door de Duitschers totaal gesloten, zelfs het brood voor de Belgische, grensgemeenten mag niet door. In zake het vernietigen van de Kat wijk heeft de Duitsche regeering uit eigen beweging aan den Nederland- schen gezant te Berlijn een verklaring van de volgende strekking gedaan: Noch bij de Duitsche regeering, noch kelen bouwen En nu herhaal ik het nog maals dringend, Simon ge moet met ons medegaan. Daarginds is plaats voor ieder een, en wij zullen er voor u zoowel als voor Mélie een plaats vinden. Welk doel vroeg de moeder nieuws gierig. Ik kom juist hier, om u dat op te helderen, zeide Toussaint; hij zag er vaster besloten dan ooit uit en zijn oogen tintel den van moeielijk bedwongen wraakzucht. Als ik u niet beter kende, zou ik bang van u worden, mijn jongen, zeide de oude vrouw vriendelijk. Ik ben niet in Frankrijk gekomen, om mij opnieuw te laten vattenge be grijpt, dat het al te dwaas zou zijn 1 Ik heb een doel 1 Welk? Dat van mij te wreken op den man, die mij naar ginds gezonden heeft 1 Dat zal niet gemakkelijk gaan. Als gij hem niet ais een struikroover wilt doodschteten, zie ik geen middel daar toe, zeide Simon. Neen 1 verklaarde Toussaint ronduit, dat zou al te gemakkelijk gaan. En boven dien anderen zullen zich met den baron belasten. Ik heb wat beters gevonden I Wat dan Dat zal ik u "eggen. Ja, ik kan het niet raden, zeide de oude vrouw; ik heb op allerlei middelen gepeinsd, maar tevergeefs. Want Toussaint, die baron Raynaud is al te glad en nergens te vatten; 't is waarlijk nog beter zijn ellende maar stilletjes te verdragen Dat is ten minste niet zoo erg als de ge vangenis rillend van afschuw bij de herinnering aan het doorgestane leed had moeder Rivolard de laatste woorden ge sproken. 't Is waarlijk niet, omdat ik hem haat, ging zij woedend voort, dat ik zoo spreek. bij de Duitsche marine heeft, zooals vanzelf spreekt, eenige bedoeling be staan, dat een aanval op een Neder- landsch schip zou worden ondernomen. Zij neemt niettemin de mogelijkheid aan, dat tengevolge van een ongeluk kig toeval de Katwijk door een Duit sche duikboot in den grond is geboord. Aanstonds na het bekend worden van het gebeurde heeft de Duitsche regee- riuejeen onderzoek bevolen en zij ver zoekt aan de Nederlandsche regeering, om mededeeling te doen van de door deze ontvangen officieele rapporten be treffende de feiten, welke aanwijzingen kunnen opleveren. Indien het onder zoek uitwijst, dat de Katwijk door een Duitsche duikboot in den grond is ge boord. zal de Duitsche regeering niet aarzelen, aanstonds haar levendig leed wezen te betuigen en volledige schade loosstelling toe te zeggen. Omtrent het torpedeeren van de „Katwijk"*komen in de Nederlandsche pers tal van beschouwingen voor. Het „Vaderland", dat het geval meer dan ergerlijk noemt, zegt o. a.Het feit, dat zoo goed als uitsluitend Duit sche onderzeebooten tot nog toe in de Noordzee zijn aangetroffen, geeft reden voor een sterk vermoeden, «lat het een Duitsche onderzeeër is geweest. Maar meer dan dat is het niet, en indien dat vermoeden juist bleek, zou dit de daad stempelen tot een ongerijmdheid. Immers men mag aannemen, dat de onderzeebooten eenigermate op dehoogte worden gehouden van de schepen die onderweg zijn en van hunne lading (zoo als b.v., al heeft men zich toen vergist, blijkt uit het op vermoeden van contrabande-vervoer torpedeeren van de „Medea", en het op vermoeden opbrengen van de „Batavier V" en de „Zaanstroom"). Wat voor zin zou het echter hebben, indien een Duitsche onderzeeër een Nederlandsch schip met een voor Nederland bestemde en bijna de Nederlandsche kust bereikt hebbende lading tot zinken bracht? Ook het feit, dat des morgens op die plaats een Engelsch schip getorpedeerd werd, is nog geen bewijs dat de onderzeeër die 's avonds de „Katwijk" vernielde, de zelfde was, al wordt het vermoeden daardoor iets sterker. De marinestaf waaronder de bekende onderz eër behoort, ontvangt natuurlijk rapporten der op expeditie zijnde booten. Maar zij staan niet tot onze beschikking, en wij hebben er dus niets aan. H09 men het dus beschouwt, wij tasten in het duister rond, en kunnen slechts uiting geven aan onze verontwaardiging over een daad, zoo zeer gekant tegen het volkenrecht en zóó zeer in strijd met alle begrippen van humaniteit. De „Nieuwe Ct." verwacht van de Duitsche regeering volle medewerking om den dader van den geheimen aan slag op Nederlandsche levens en goe deren op te sporen en de verantwoor delijkheid vast te slellen. Onze regeering zal stellig niet nalaten de Duitsche rechtstreeks voor die ver antwoordelijkheid te stellen, zoodra zij de aanwijzingen omtrent den dader van den aanslag sterk genoeg acht. Het wil ons voorkomen, dat ze dit reeds zijn. En in dat geval geldt het hier geen zaak die op de lange baan kan blijven, doch mag van Berlijn een spoedig ant woord, in welken zin ook, worden ver wacht. Onder het opschrift „Steeds ernstiger" schrijft de {driestar-sch ijver van „De Standaard": Wat nu met de „Katwijk" voorviel, gaat wat we dusver op zee ondergingen, Ik verafschuw den baron niet minder dan gij. Gij hebt gezien, dat uw Louis® zich verdronk, maar ik moest beleven, dat men mij mijn man, Bastien, door twee kogels in de borst getroffen, thuisbracht 1 Die ellendige Richard had hem doodgeschoten. En 't geeft wat of ge u beklaagt, want de veldwachter, een leugenaar en een dief. beweerde, dat Bastien op hem aangelegd had, en dat was een grove leugen, want mijn man was zoo zacht als een lam en zou geen kip kwaad gedaan hebben! Hij zou liever in de gevangenis gestorven zijn, zooals mijn oudste, dan op iemand te schieten. Hij heeft mij vóór zijn sterven alles bekend en in zoo'n oogenblik liegt men nietl Richard was bang ge weest Want hij was laf en heeft uit lafheid iemand doodgeschoten. Hij heeft zijn schuld betaald, mompelde Simon en de oude vervolgde: En toen volgde Jacques, mijn arme jongen, die niet doodgeschoten, maar lang zaam doodgemarteld is, en door de lieden van den baron voor de rechtbank gebracht is, omdat hij nu en dan een haas of een fazant stroopte, alsof 't wild niet voor ieder op de wereld was, zoowel voor ons als voor heml Wel tien malen heb ik den baron gesmeekt maar hij kende geen mede lijden en joeg mij weg als een schurftigen hondde laatste maal liet de portier zelfs de doggen op mij los, en riep: Voort, canaille 1 maar de baron lette er niet op en luisterde zelfs niet naar mij. Gij kunt dus wel begrijpen, dat ik hem na zoo'n leven van dertig jaar geen goed hart toe draag, en dat ik alleen berust, omdat er niets aan te doen is. Zijn persoon is heilig, niemand durft hem te naderen, en al wildet ge zijn bosschen tot den grond toe verwoesten, dan zou dit toch niets geven, daar hij direct nieuwe zou koopen Ge kunt niets tegen hem doen niets verre te boven. Verder kan het bijna niet gaan, of het werd een rechtstreek- sche oorlogsdaad in vollen vrede. Een onderzeeër, die zich niet aan meldt Een onderzeeër, die er zelfs niet naar omziet of er ook schipbreukelingen te redden zijn. En dit alles anoniem. Zonder de eerbiediging van eenigen den minsten vorm. Het is kortweg geen daad van oorlogvoering meer, maar van barbaarsche overweldiging. Een daad hier te erger, daar het een schip gold, door onze regeering ge charterd. Een schip, dat niet aan het leveren van levensvoorraad aan Enge land of Frankrijk dacht. Men verstaat 't niet, en men begrijpt 't niet En de inlichtingen uit Berlijn zullen wel zeer voldoende en overtuigend moeten zijn, om den fatalen indruk van deze roeke- looze daad weg te nemen. Men verstaat schier niet, wat hier aanleiding of beweegreden kan geweest zijn. En mocht blijken, dat de luitenant van de duikboot op eigen gezag en naar pure willekeur handelde, dan ho pen we ten zeerste, dat men te Berlijn dezen zeeheld niet sparen zal. De „Nederlander" meent, dat de da der zal moeten terechtstaan wegens poging tot moord en vernieling van roerend goed. Misschien zal de dader kunnen aan- toonen, dat hij, toen hij het feit pleegde, in dienst was van een der hoogst be schaafde belligerenten, en als verzach tende of verschoonende omstandigheden pleiten, dat, te midden van het afgrij selijk vernielingswerk, door de macht hebbers dezer wereld verordend, de dienaren van den staat het onderschei dingsvermogen tusschen krankzinnigen, met vernielingszucht zijn behept. Lazen wij niet, dat de schepenverdelgera zich amuseeren met het zien zinken der door hen vernietigde schepen P Evenals kinderen, die met hun scheepkeus in de waschtobbe spelen. Dit alles zal behooren tot de mid delen die, volgens prof. Steinmetz en eenige diepdenkende theologen, dienen moeten om ons gedegenereerd geslacht te regenereeren. 't Is hart-verheffend I De „Tijd" acht het verkieslijker met een protest te wachten en meent, dat hier een daad van de grootste vriend schapkan worden verricht, door Duitsch land in de gelegenheid te stellen zelf schuld te bekennen en aanbod te doen van herstel. 't Is te hopen, dat het reeds door de Duitsche regeering gelaste onderzoek de verantwoordelijkheid voor de afkeu renswaardige daad ook hunnerzijds zal weten vast te stellen, en dat door een loyale vergoeding want buiten kijf was geen contrabande aan boord der „Katwijk" de goede nabuurschap behouden blijve met ons volk, dat in zoo allermoeielijkste omstandigheden voortdurend blijk geeft van zoo cor recte handhaving zijner onzijdigheid. Het „Centrum" vraagt o.a.Wat is er stuitender voor het gemoed, dan deze moedwillige vernieling van handels schepen, van weerlooze vaartuigen, die levensmiddelen vervoeren? De wereldoorlog heeft van meet af aan een vernielend en verdelgend ka rakter vertoond. Vele non combattanten maakte hij reeds tot slachtoffers. Maar deze duikbooten-aanvallen op handels schepen, en dan nog wel van een neu traal land, teekenen misschien meer, dan wat ook het „rücksicbtlose", dat in dezen krijg wordt betracht. De „Rotterdammer" meent dat wan neer de „Katwijk" met bewustheid is Ja wel. Wat dan? Hij heeft een dochter! Verder. Hij moet haar liefhebben begrijpt gij het nu? Zijn dochter .zijn dochter Men zegt van niet! Dat is onmogelijk! Zijn dochter ver staat ge 1 Hieldt gij niet veel van uw kin deren, moedertje? Ja! Maar hij heeft alleen oogen voor zijn vrouw, de barones, een mooie, slanke blondine, de weduwe van een man, die indertijd veroordeeld werd. En heeft hij deze lief Men zegt dat hij dol verliefd op haar is. In haar zou men Bemoei u niet met haar, daar zorgen anderen voor. O, komt zij daarom de laatste dagen zoo dikwijls hierlangs? Misschien. Ook van dien kant zal hij getroffen worden, maar dat is mijn zaak niet Ik wil nog meer Kom wat dichter bij, moeder en gij ook, zeide hij en trok Simon weg van 't vuur. De drie hoofden werden gebogen en Toussaint sprak opgewonden verder, terwijl moeder Rivolard, hoe wreed zij ook mocht zijn, van tijd tot tijd een kreet van afgrijzen slaakte. Zij scheen zich tegen de plannen van La Brèche te willen verzetten. Dat is al te ergtref den vader zoo veel gij wilt, Vardon, maar de dochter 1 En La Brèche antwoordde: Ik heb er vijf jaar over gedacht,'t zal en moet gebeurenen geprikkeld door de onverwachte tegenkanting, werd hij hoe langer hoe toorniger. (Wordt vervolgd.)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2