een net Meisje. Openbare Verkooping, RD „EXGELSIOR", Hotel JAH GEERTZEH. Staan ter dekking, „Frits II J. ELEKM, REPERTORIUM tie Becteliteratir 1914. Havenstraat 5 (nabij liet station) 's-Bosch Het gevoelige punt. Not. J. J. v. d. Kaaden, te Almkerk, te veilen en te verkoopen: op Dinsdag 27 en Donderdag 29 April a.s., St Jaosstr. 's-BOSCS. met 2 Schuren, Erf, Tuin, Boomgaard, Uitmuntend Wei- en Bouwland, bij ADR. DE GRAAFF Hzn., „PRINS HENDRIK, Dekgeld f 8, Bij L. i. VEERMAN te HEUSDEN is zooeven ver schenen Prijs f 3.50. SCHAAKMAT LIEFDESSTRIJD SOMNABULE. Restauratie den geheelen dag. STALLING voor AUTO'S, FIETSEN, PAARDEN en RIJTUIGEN. op alle werkdagen, Zondags na 1 uur kantoor gesloten. geweest, met den milicien pontonnier W. F., die daags te voren dcor de po litie uit het water gered was. Dadelijk rees het vermoeden dat den vermiste een ongeluk was overkomen. Toen de politie dan ook aan het dreggen ging, werd inderdaad zijn lijk opgehaald. De verdronkene is de 23-jarige mi licien-pontonnier E. H. Het lijk is naar het militair hospitaal overgebracht. Naar wij vernemen was het Kamer lid mr. Troelstra voorn-mens zich voor een vijftal dagen naar België te be geven in verband met aangelegenheden betreffende het Internationaal Socialis tisch Bureau, maar is hij daarin ver hinderd geworden wegens de gebleken onmogelijkheid om thans de Belgische grens te overschrijden. Het gerechtshof te Arnhem heeft A. baron v. P., student te Leiden, tijdelijk te Arnhem, met bevestiging van een vonnis der rechtbank te 'Arnhem, tot 3 weken gevangenisstraf veroordeeld wegens bedreiging met den dood of zwaar lichamelijk letsel door op twee rijksveldwachters te schieten, die zich op zijn jachtterrein bevonden. meene veiligheid wordt geacht gevaar lijk] te zijD, het verblijf binnen het in staat van beleg verklaarde'deel van genoemd ambtsgebied ontzegd. Het grenstoezicht nabij de Belgische grens is de laatste dagen zeer ver scherpt. Te Weert, Loose, Bocholt en Hamont mogen de schippers niet meer de grens passeeren, dan roet een officieel pas poort. Het toezicht op het lossen en laden der schepen is zeer streng. Schippers mogen slechts onder geleide van een soldaat hun zaken afdoen. H. M. de Koningin heeft afwijzend beschikt op het verzoek om gratie, in gediend door den inspecteur van poli tie van der M. te Arnhem, die bij ar rest van het gerechtshof aldaar veroor deeld was tot 14 dagen hechtenis we gens het veroorzaken van den dood door schuld. In de week van 1017 April heeft het secretariaat van den „Nederland- sche Anti Oorlog Raad" bericht van aansluiting ontvangen van 24 nieuwe vereenigingen, zoodat het totaal aantal aangesloten vereenigingen thans 790 b edraagt. Hieronder bevinden zich drie ver eenigingen, welke zich over het geheele land uitstrekken, n.l. de Vereeniging tot Behartiging van de Belangen der Christelijke scholen voor M. L. O. in Nederland, de Nederlandsche Ver- eeniging van Kaashandelaren en de Vereeniging van Luthersche Predikan ten. Het „Dbld. v. Z.-Holl." meldt, dat de heer Wirtz sedert het begin van den oorlog koerier is van het Neder landsche gezantschap te Brussel en belast met de overbrenging van ambte lijke brieven en stukken tusschen Ne derland en de legatie te Brussel. Hij reisde daartoe per auto op gezette tijden heen en weer tusschen ons land en België en mocht nu en dan landgenoo- ten in België wonende uit of naar hun vaderland op reis medenemen. Verleden week Woensdag zou hij met zijn auto, waarop meestal aan de voor zijde twee Nederlandsche vlaggetjes als herkenningsteeken waren geplaatst, een te Brussel gevestigde Nederlander naar den Haag begeleiden en zijn mederei ziger had zich gebruikelijkerwijs tegen het uur van vertrek aan de Nederland sche legatie vervoegd. De koerier verscheen echter niet op het afgesproken uur. Bij informatie bleek, dat hij door de Duitsche geheime politie den vorigen avond gearresteerd was met nog drie andere te Brussel wonende Nederlandsche onderdanen, de heeren G., D. en K. De drie laatstgenoemden herkregen echter spoedig weer hun vrijheid, maar de heer W. werd gevangen gehouden. Aanleiding daartoe zou gegeven heb ben het bezorgen aan het restaurant, waar W. het middagmaal gebruikte en ook Duitsche offi ieren aan tafel zaten, van een pakket. Dit wekte argwaan bij de geheime agenten, die het openden en daarin brieven als anderzins zouden hebben gevonden, welke bestemd waren voor in Nederland aanwezige particu lieren en met zijn taak als koerier niets hadden uit te staan. De aanhouding berust op de verden king van het verboden overbrengen van brieven e. d. en moet gevolgd zijn door een huiszoeking in zijn hotel te Brussel. De Territoriaal Bevelhebber in Over ijssel enz. het militair gezag uitoefe nend in de provinciën Overijssel, Gelderland benoorden den Neder-Rijn en Utrecht oostwaarts van de ooste lijke grens der Nieuwe Hollandsche Waterlinie, heeft Johann Heinrich Schmitz Wickermann, geboren 31 Oct. 1883 te Grietherbusch (Pruisen) thans van beroep landbouwer, wonende te Megchelen, gemeente Gendringen, wiens aanwezigheid voor de rust en de alge- Wij lezen in de N. R. Ct. Woensdagmiddag zijn twee van de 12 op Zondag j.l. naar Cuxhaven op- i gebrachte treilers te IJmuiden terug- gekomen. Wij vernamen, dat zij werden aangehouden door een groep van twee ongemerkte Duitsche torpedobooten, met bevel achter elkaar op te stoomen naar Cuxhaven. Onze zegsman, die een der minst snelvarende treilers onder gezag had, moest achteraan stoomen en de twee zeer snel varende torpedo booten bleven rond de opstoomende treilers stoomen, opdat er geen zou ontsnappen Op enkele treilers stapten ter bewaking een onderofficier en twee matrozen, zwaar gewapend, aan boord. Een der onderofficieren vertelde, dat de treilers opgebracht werden, omdat een Engelsche treiler onder Hollandsche vlag en merken gesnapt werd, toen hij aan het mijnen strooien was onder de Duitsche kust. Van het oogenblik der aanhouding door de torpedobooten af en net aan boord komen der Duitsche militairen waren de Hollandsche schippers het gezag kwijt. Zij waren allen visschende geweest, volgens aanwijzing buiten het verboden gebied. Over de vangst had men niets meer te vertellen. De fijnere vischsoorten, als tong, tarbot en griet, verdwenen bij aankomst in diverse ex presselij k daarvoor medegebrachte zak ken de andere vischsoorten werden geiost en verkocht, geheel buiten de equipage om. Den schippers werd ver gund den wal op te gaan, doch alleen onder geleide van een onderofficier. Hun werd echter gezegd, dat zij met collega's geen woord mochten wisselen. Alle scheepspapieren en de journalen waren in beslag genomen en werden aan een onderzoek onderworpen. Na afstempeling werden ze aan de treilers, die weder vrijgelaten werden, terugge geven. De treilers, die niet naar Ham burg behoefden op te stoomen en meerendeels geen steenkolen meer had den, werden van proviand, kolen en ijs voor 7 dagen voorzien en mochten vertrekken. Een schipper van een der gisteren teruggekeerde treilers werd Zondag na de vrijlating aangehouden door een Duitschen onderzeeër, die een los schot loste en wieu men weer de scheepspa pieren moest toonen. Na inzage van de Duitsche controlemerken werden ze zonder eenige opmerking teruggebracht, doch een onderofficier kwam een zoodje visch vragen, waarop onze Hollandsche visscherman hem een mand visch van de batste trek medegaf. Gevraagd naar de reden van het op brengen van 6 treilers naar Hamburg, wist hij geen andere oorzaak te geven, dan het niet in orde zijn der scheeps papieren en journalen. PKËDlkBËURTEN, 25 April. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm.5,30 u. Lezing eener leerrede. Werkendamvm. 9,30 en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. De Jong. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Boeijinga. Chr. Geref. Kerk? Geref. kerk, vm. 9 en nm. 2 u leeskerk. te Amsterdam. Geref. kerk, geen opgaaf. Loonschendijk, vm. 9,30 u. ds. ds. Japchen. Geref. kerk, geen opgaaf. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Diemer. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. '8 Gravemoervm. 9.30 en nm. 2 u. ds. E. van Meer. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. uit Heusden. Zz. geen dienst. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. de. Akkerhuis. ds. Japchen van Loon op Zaud. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Van Rennes van Dussen. Uitwijk, vm 13 u. ds. Hermanidas. Voor hen die aan zenuw pijnen HJden. In geval van zenuwpijnen verkeerd geheel het zenuwstelsel in slechten toestand, terwijl de pijn slechts op een enkele plek zetelt doordat dit gedeelte gevoeliger is en minder weers stand bezit. Uit het feit dat de pijn plaatselijk is moet men niet afleiden dat men genezen zal door het toepas sen pommades en zalven op het pijn lijke deel. De zenuwpijn is een plaat selijk optreden van den slechten toe stand van het geheele zenuwstelsel en alleen door het geheele zenuwstol sel te versterken, zal men een eind aan de pijn kunnen maken. De Pink Pillen zijn een krachtige versterker van het zenuwstelsel. Wij bevelen aan ter genezing van de zenuwpijnen. Zij vervullen zeer goed dat werk van verlossing indien zij voor u doen en waarom zouden zij dit niet wat zij gedaan hebben voor Mejuf. van Nus, geb. Cirkel. Deze persoon die te Utrecht, Springweg 168, woont, schrijft ons „Ten gevolge van familieverdriet was mijn gezondheid slecht geworden. Ik leed aan erge zenuwuitputting. Ik ondervond zenuwpijnen die mij alle rust ontnamen. Om te trachten te ge nezen heb ik velerei middelen ter kalmeering der zenuwen genomen en behandelingen ter versterking van het organisme gevolgd. Somtijds deed zich een lichte beterschap voor, maar spoe dig kwamen de zenuwpijnen terug. Eindelijk heb ik de Pink Pillen ge nomen en alleen deze goede pilllen hebben mij van mijne pijnen kunnen verlossen." De Pink Pillen geven bloed en ver sterken de zenuwen. Men kan zo, met zekerheid van te genezen, nemen te gen de bloedarmoede, de bleekzucht, de algemeene zwakte, de maagpijnen, de zenuwuitputting, de neurasthenie. Verkrijgbaar 4 f 1.75 per doos, en f 9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, DaCostakade 15, Amster dam voor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waal wijk, en verder bij verschillende apo thekers en goede drogisten. Marktberichten Kalfkoeien van f 000 tot f 000, Kalf- vaarzen van f 000 tot f 000. Biggen aangevoerd 00 stuks: Prijzen van f 0.00 tot f 00.00 Prijs der boter van f 1.54 tot f 1.62 per kilo. Aangevoerd 195 kilo. Verder nog 1830 eieren. Prijzen van 4£ tot 5 cent. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 20 April 1 52 M. 1.05 M. 4- N.A.P. 21 1.48 1.07 22 1.24 0.87 Waterhoogte Maastricht (brug) 22 April 0 31 M. boven 0. 23 0.29 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 22 April 3.12 M. boven 0. 21 3.05 Mevrouw VAN GENDT, vraagt voor de morgenuren van het krachtens rechtelijk hevel- is voornemens op Dinsdag; 4 Mei, bij B. SCHOENMAKERS ald aar, bij I n- z e t en op ■Dinsdag; 11 Mei 1915, bij C. DEKKER, bij afsla g, lelkens v.m. ÏO uur precies, in het openbaar 's avonds ten 8 ure, E?ètel Concordia te Heusden. Dinsdag entrée f 0.75. Donderdag le rang f 0.40, 2e rang f 0 20. Plaatsbespreking f 0.10. 3 minuten van 't Station. Aanbevelend, JAN GEFRTZEN In tere. Telef. 436. genaamd „ALTENA", „ALTENA's HEUVEL", en verschillende perceelen staande en gelegen onder de gemeente Alm kerk, nabij het dorp. Samen groot 12.66.80 H.A. Breeder bij biljetten omschreven en in lichtingen bij genoemden Notaris. te llahiloniënbroek, No. 28, N. S. Tg. Zwarte Witvoet, Stam boek- en Pxemiehengst. Afstammende van Vaderszijde „Harras II", Moederszijde „Jana", Grootvader „Wal- tram Stamboek- en Premieouders. En de Stamboek- en Premiehengst No. 5, N. S. Tg. Bruinen Witvoet, Kleine Bles. bij de eerste toelating te voldoen. KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR, ADVIES en RIJSTAND met betrekking tot processen, strafzaken, faillissement, nalatenschappen, boedelschei ding, voogdij, curateele, echtscheiding, ar beidscontract, enz. Behandeling van alle voorkomende Dechtszakcn, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Mcliuld- vorderingen, regeling zaken van debiteuren met hunne schuldeischers, maken van Contracten, Ite<iue8- ten, enz. enz. Degelijke en prompte afwerking. Dill öke Conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvorde ringen in der minne, worden geen kos- ilen in rekening gebracht. A<1 verten tiën VAN DE EN I In eiken Boekhandel teekent men in op de 14e Jaargang 'an De mooiste Illustratie in Nederland. Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portretten over den Europeeschen Oorlog, meestal van onze eigen foto grafen, en de voornaamste gebeurtenissen in Nederland en in het buitenland, tal van belangrijke geïllustreerde artikelen op elk gebied en boeiende novellen van bekende Auteurs, begint vanaf heden in dit Weekblad een nieuwe serie romans: Een romantisch Gesohiedkundig voorspel van den Wereld- krijg door Jacqueline Reyneke van Stuwe, gevolgd door een oorspronkelijken roman van Fokko Bos over den tegen- woordigen oorlog in België. Verder in de bibliotheek van „De Prins" de boeiende roman van C. N. en A. M. WILLIAMSON Daarna de nieuwe roman van A. GEOFFROY Alle abonnés z|)n verzekerd. O H I a Heusden, vm. 10 u. en nm, 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Aalst, geen opgaaf. Aalburg, vm. 9,30 ds. De Hoog em. pred. Almkerk, vm. 9,30 en nm. 2u dr. Montijn Andel, vm. 9.30 en rwa. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijkvm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloménbroek, nm. 2 u. ds. van Voorst Vader uit Nederhemert. Besoijen, vm. 9,30 ds. Dierkens. Brakel, geen opgaaf. Capelle, vm. 9.30 u. bed. H. Avondmaal en nm. 2 u. ds. Koster. Doeveren, nm. 2 u. ds. v. d. Hoff uit Drunen. Drongelen, geen opgaaf. Drunen, vm. 10 u. ds. v. d. Hoff. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussen, geen opgaaf. Eethen, geen opgaaf. Gameren, vm. leeskerk en nm. 6.30 u. ds. v. Ingen. Geertruidenberg, geen opgaaf. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkes. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. Heesbeen, nm. 6 u. ds. Ewoldt uit Aalburg. Herpt, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren Loevestein, geen dienst. Meeuwen, geen opgaaf. Nederhemert, Nz. vm. 10 u. ds. Van Voorst Vader. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. en nm. ds. de Bruyn. Pouderoijen, geen opgaaf. Raamsdonk, geen opgaaf. Raamsdonksveer, geen dienst. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. SÏeeuwijk, vm. 9.30 u. ds. Visch. Sprang, vm. 9.30 u. leesdienst, nm. 7 u. Veen, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Tjalma. Vlijmenvm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woïidrichem, vm. 9.30 en nm 2 n. ds. Gobius du Sart. Wijk c.a., vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. KAATSHEUVEL, 22 April. Zetting der boter f 1,65 per kilo Eieren - a - et. per stuk. Waalwijk, 23 April. Op de veemarkt waren geen runderen aangevoerd. Geen handel. Dussen, 22 April. De prijs der boter was heden f 1,19 tot fl,45. Aanvoer 206 Kilo. Zetting fl,40. Eieren fl,05 de 26 stuks. Uitvoering Voor de Erven Z. N. H. v. d. Koppel. U Men abonneert zich door het geheele land bij eiken solieden Boek- hanaelaar of hij de Agenten tegen f3.per jaar voor de gewone, en tegen f5.per jaar voor de luxe-editie. Abonnementen kunnen met elk nummer aanvangen, doch zijn steeds verbindend tot No. 52. Op plaatsen waar geen Boekhandelaar gevestigd is, kan men zich di eet per post abonneeren tegen toezending van postwissel van f3.75 voor de gewone en f 5.75 voor de luxe editie, aau den Uitgever N. J. BOON, Amsteldijk 13, Amsterdam. Men ontvangt daarvoor een prachtige illustratie van 20 groote bladzijden op mooi papier met 40 a 45 platen per week

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 3