Hel Laad van Ueusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. mmmi 's- Bosch-Heusden- Wij k Dames H. V. Eerste Gorinchemsche Stoom-Wasch- en Strijkinrichting vjh. H. C. TIMMERS H.H. WIELRIJDERS. Tevens verkrijgbaar GELRIANAAIMAGHINES. 1. 1*. Michaël, Aalburg. Voor Zaugvereciiigingcii. 1915. TWEEDE BLAD. ,DE KROON' Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. iVo. 3458. Zaterdag 24 April |E: KOOPT steeds ia den Bosch's Goedkoopste Manufacturen JU en Beddenmagazijn Stoomboot Maasstroom. Tandheelkundige behandeling PLXNLOOS. Plaatsici met scMftelijke prantie. Oppert 156, Rotterdam. 3* Vierstemmige Psalmboeken, ingenaaid, half linnen, f 1.85. Idem, ingebonden, half leer, met vergulden titel, f 2.10. L. J. VEERMAN - Botermarkt 0 69 en 70 - Heusden. UNBiVAH VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 0.75, franco per post zender prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 71/, ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag middag 12 uur iagewacht. De correspondent van de „Daily Chronicle" te Milaan seint Een wanhoopskreet komt uit Triest. Signor Valerio, burgemeester der stad, kondigt aan, dat de brood- en andere elementaire voedingsmiddelen zijn uit geput en dat de inwoners den honger dood nabij zijn. Niet minder dan 86 bakkerijen, 54 koffiehuizen en 72 sla gerswinkels hebben hunne deuren moe ten sluiten, daar de eigenaars niets meer ten verkoop hebben aan te bie den. Het gemeentebestuur heeft gelast, dat de laatste particuliere zendingen van voedingsstoffen|naar Triëst moesten worden doorgezondenhet waren 40 waggons rijst, doch de regeering legde onmiddellijk beslag op de helft dei lading, daar (aldus beweerde zij) zij niet wist hoe zij voldoende voedings middelen bijeen moest krijgen om de Russische gevangenen in het leven te houden. In antwoord op een dringend ver zoek om meel, teneinde een volksop roer te voorkomen, deelde de gouver neur der stad den gemeentelijken au toriteiten mede, dat de regeering vol strekt geen voorraden kon missen en dat het volk moet leeren om van aard appelen en Italiaansche tarwe te be staan. Van de 55.000 genaturaliseerde Italiaansche inwoners der stad zijn er nog slechts 4600 over. De rijkste fami lies eten nog slechts eens per week vleesch. Het weinige brood dat nog verkrijgbaar is wordt vervaardigd wit meel van rijst, boonen en hazelnotei en wordt verkocht tegen 42'/. cent per brood van (wee pond. Boonen worden verkocht tegen 72V» cent per K G. en aardappelen tegen 95 cent, per K.G. Volgens- particuliere telegrammen, die de bladen uit Czernowitz hebben ontvangen, wordt sedert twee dagen tem Noordoosten van Czernowitz onop houdelijk gestreden. De Russen ge bruikten de grafsteenen vau het kerk hof te Bojan om verschansingen te maken. Een vijandelijk vliegtuig, waaruit bommen op Czernowitz werden gewor pen, werd door een Duitschen vlieger na een lang gevecht in de lucht naar beneden geschoten. De Russische offi cieren, die het vliegtuig bemanden, zijn dood, het toestel is vernietigd. Uit Warschau wordt aan de Daily Mail gemeld, dat er verschillende aan wijzingen zijn voor een nieuwe be anders dan Mélie Rivolard. Die keus der goden was wel niet zoo bijzonder uitge zocht, maar voor het doel dat zij beoogden evengoed als iedere andere geschikt, want Mélie Rivola d had den ouden man met het steenen hart een hevigen hartstocht weten in te boezemen, die schoon hij moge lijk ook niet van blij venden duur zou zijn, toch op dit oogenblik machtig genoeg was. om den aanbidder geheel uit het veld te slaan, toen hij vernam dat zijn aangebedene zich door anderen het hof liet maken. Al de gedachten van den teleurgestelden verloofde, al zijn geestkracht concentreer den zich om dit eene denkbeeld, dat zij hem niet langer liefhad, alsof het niet het gewone lot is van oude mannen om door jonge meisjes verlaten te wordeneen on dervinding die velen opdoen, zonder dat anderen daa uit leering putten I Straub had zijn leven lang anderen, die aan vrouwen- trouw geloofden, uitgelachen en hen op allerlei manier geplaagd en belachelijk ge maakt Hij geloofde dat hij zelf verheven was boven die menschelijke zwakheid, en nu bij het minste vermoeden stond hij verpletterd door den loop der gebeurtenis sen, ja, waarom een wijze gelachen zou hebben en die hem woedend maakte, ter wijl zijn bespottelijke hartstocht intcsschen aangroeide 1 Hij keek in den trein ieder oogenblik op zijn horloge, zooals hij in 't kabinet van den baron ieder oogenblik ongeduldig een blik op de pendule gewor pen had. 't Was vandaag Donderdag, de dag van zijn wekelijksch diner, en hij zou in de rue de Moscou de gewone gasten, Anselme Burat en Sosthène Chapiton in gezelschap van Pidon vinden. Toen de baron hem onverwachts tele grafeerde om naar Varenne te komen, had hij onmiddellijk aan die roepstem gehoor gegeven, in de hoop nog bijtijds voor het diaer terug te zijnom half zeven stapte ir Hooge Steenweg 4. Gebr. UBINH. Japon8tofifen. Mousselines. Katoentjes. Overhemdendrills. Wit katea. Grasllnnen. Oogjes en Blokjes. Kngelschleer. Manchester. Dames Ondergoederen Oorsetten. Handschoenen. Ceintuurs. Kanten kragen. Galons-Kantstof. Linten-Tressen. Kindermutsen. Garneering. Sporthemden. Boezeroens. Blauwe Jassen. Blauwe Broeken. Blauwe Kielen. Manch. Broeken. DEN BOSCH. Baeverteen Broeken. BI. piqué Broeken. Schilderskielen. Bedden en Dekens. Matrassen. Ledikanten. Karpetten. Vloerzeil. Linoleum. Gordijnen. Cocosloopers. Matten. Vaste prifzen a Contant. cf> MET DE g$a&elf|k@ behalve «les» IS an VBssrh vm. 9.30 n.m. 4.uur. Van Wijk vm. 6.n.m. 12 30 uur. th-asiien 11.5.30 Heugden 6.15 1. Te Wijk 11.30 6.— Te 's-Bosch 8.— 2,30 9p Bossche marktdagen rertrekt de boet ran WiJM ra», cirea 4.31, ran HKl'SUKN vm. 5. en van 's-BÖSCH nam. 12.uur. Retourkaarten, afgegeven op het traject WijkHeusden 's-Bosch en omge keerd, zijn op de Bossche booten geldig. indien U prijs stelt op een nette en zorgvuldige behandeling Uwer wasch. zendt deze dan naar de Ie CiORlNCUEil, JS>el3ast«es*s*£racS»£ Wasschen worden naar verkiezing, droog toegeslagen of geheel opgemaakt afgeleverd. SPECIAAL INGERICHT voor het strijken en opmaken van fijn Heerenstrijkgoed, als Boorden, Manchetten, enz., en het als nieuw opmaken van Damesblouses en Kinderjurken. lilTSTGOim van wollen en katoenen Dekens en Vitrage en andere Gordijnen. Inlichtingen en Prijscouranten wordon gaarne verstrekt door G. DOEDEYNS te Heusden. lieden ontvangen: Burgers-, Simplex-, Gazelle-, Germaan- en Neder! Kroon- 8 jaar garantie. Aanbevelend, Ook op afbetaling. Des Zondags gesloten. Bondsrijwielhersteller. Eerste klas KmaHieer- e lie inr^tic-Inrichting;. ^1 Ci E E S T I €i 1» sinds 189%. f %-— per tand, f 4©.per g«d>it M.II. Bij plaatsing van 3 Kunsttanden vergoeding van reiskosten. Zondags consult alleen op aanvroge. U SS M hij aan het station van Lyon af en zou dus zich weldra van aangezicht tot aangezicht met zijn verloofde bevinden. Het rijtuig reed hem veel te langzaam en eindelijk stapte hij in de rue de Moscou aan No. 102 af, welks ramen even helder verlicht waren, als op den dag dat Simon Rivolard daar La Brèche ontmoet had. Er werd dus be zoek gewacht; Fulgence Guillard knoopte zijn lange jas tot aan de kin toe dicht, betaalde zijn rijtuig en ging met saamge- knepen lippen de trap op, inwendig woe dend over de komst der gasten, die nu een onderhoud onder vier oogen en een volko men verklaring tusschen hem en zijn ver loofde verhinderen zouden. 't Was doodstil in huis, maar in de ziel van den Duitscher stormde het en die storm dreigde het gansche gebouw zijner schoone verwachtingen te zullen vernietigen. Toen hij den salon binnentrad, waar het gezelschap al sedert een poos bijeen was, klonk een ongeduldig gemompel hem te gemoet. Wel, wel, zeide Anselme Burat, wat hebt ge ons lang laten wachten. Sosthène Chapiton zag den binnenko mende met een eigenaardigen bl'kaan,die Straub echter, vervuld als hij was met de gedachte aan de schoone Mélie ontging kalm en rustig kwara de laatste hem te gemoet zij kwam hem schooner dan ooit voor in baar donkerrood gewaad, waarbij de blauwzwarte lokken fraai afstaken, en dat haar op een Romeinsche vrouw uit de tijden van Caligula of Heliogabalus deed gelijken. Aan tafel 1 noodigde de tante. We zullen den dames den arm pre senteeren, beval Anselme Burat, terwijl Chapiton: voortging Straub met zulke door dringende blikken op te nemen, dat het eindelijk diens aandacht trok. Wat is er voor bijzonders aaa my te zien, vriendje? vroeg hij. Wat bedoelt gij Weet gij dat niet? Neen. Komt ge van baron Raynaud Hoe weet gij dat? Dat doet er niet toe, maar ge ont kent het niet, ik heb dus goed geraden. Stel u echter gerust, ik zal er geen gevolg trekking uit afleiden. Hij sprak in raadselen. En Pidon is er nog niet, merkte een der gasten op Zooveel te erger voor hem, antwoordde Mélie. Kijk, zoo waar, Pidon, is er niet 1 die goede Pidon, merkte Sosthène Chapiton op. Als men hem maar niet ontvoerd heeft, zooals die arme Ca bi ral 1 En dat spijt mij geducht, want ik was erg op Cabiral gesteld. Hij was een sukkel en slaapkop, maar toch boezemde die Cabiral mij be langstelling in. Weet gij niets omtrent hem te vertellen, waarde Guillard? Hoe zou ik er aan komen was 't norse ic antwoord. Die Chapiton maakte hem woedend, wat had hij toch gehoord, dat hij hem voortdurend steken onder water gaf, en om hem rondvloog als in den zo mer een horzel om een paard. Gelukkig kwam Burat tusschenbeiden, die met uitbundigen lof over 't opgedischt maal, voorloopig aan den woordenstrijd een einde maakte. En hij had gelijk, alles was uitstekend in orde en met voldoening zag de gastvrouw den disch rond haar moeite en zorg waren beloond. Waar is het menu vroeg Sosthène Chapiton, want ook deze wijsgeer was niet ongevoelig voor een goed maal en een lek ker glas wijn. Hij la3 de spijskaarthardop voorHors d'oeuvre (uitstekend), soep, zeehanen. Ze zijn uit de Middellaudsche zee Gij wilt het naadje van den kous weten? merkte de tante op. En dan Fricandeau met zuring Ik zwijg, want ge wilt alles beter weten dan ik. 't Gebraad? Lamsbout... men krijgt tegenwoor dig niets anders meer, 't is verbazend zoo veel schapen als erj hier in den omtrek zijn 1 De wijsgeer scheen heel vroolijk, al was die vroolijkheid ook niet natuurlijk, en zijn toon was '.oo ironisch, dat Straub hem van tijd tot tijd met zijn kleine oogen on derzoekend aanzag. 't Is heel wat eenvoudiger dan de diners van zekeren Lucullus, maar met veel goe den pudding enten fijn dessert zullen we toch niet van honger omkomen. Ik heb de asperges nog vergeten, merkte de tante op. Nu komaan, leve de pret. Straub beet zich op de lippen. Allen deden het maal eer aan, en die Donderdag- sche dineetjes waren zeer gezocht. Herinnert ge u nog, Burat, vroeg Chapiton, de weddenschap die wij op ons vorig diner aangingen? Drommels, neen, riep de aangesprokene met vollen mond. Over een rechtzaak. Anselme Burat keek naar het plafond. Een slecht geheugen, zeide de ander, daar moet ge heter voor zorgen en daartoe alle dineetjes vermijden, en een kluize naarsleven leiden. Ge verveelt mij I was 't antwoord. Komaan, rakel uw memorie eens op, bedenk eens! O ja, een diner in de rue Montes quieu in het restaurant Ja, en als gij wilt, verwed ik een diner in het café de Paris of bij Voisin naar ver kiezing O, zeide Burat, dat is een list als Chapiton zooveel waagt, moet hij zeker zyn Vau zijn zaak. Straub krabde zijn hoofd. Die zaak van Orgères spookt in mijn her-ens, zeide Chapiton. Is er over gesprokeD? Dat nu juist nietmaar toch die ongelukkige Cabiral was er in gemoeid. Straub balde krampachtig de vuist; wat had die onverdraaglijke oude man er toch aan, om zulke oude koeien uit de sloot te halen. Wat zegt gij? vroeg hij, Chapiton, die langzaam een glas Bourgogne opslurpte, strak aanziende. Ik zag dat die arme Cabiral, uw be diende, waarde vriend, in de buurt van het kasteel Combiers was, ge weet wel, toen die geschiedenis plaats vond Dat was vreemd voor een liefhebber Ik wou hem juist naar de bijzonderheden vragen en pf.... hij is weg... dat spijt me nu zeer, en de oude haalde zijn snuif doos voor den dag en nam een geduchte prise. Gij moet mij eens komen opzoeken, waarde Guillard, hernam hij, gij houdt van snuffelen en ik kan u over die zaak, be langrijke, zeer belangrijke inlichtingen geven. Gij zult eens zien. Met genoegen, antwoordde Straub, die wanhopige pogingen aanwendde om zijn toenemende onrust te verbergen. Wanneer vind ik u thuis, mijn waarde? Morgen? Als u dat schikt. Ik zal u tusschen vier en vijf uur wachten. Goed (Wordt vervolgd) HWni4B Information te bekomen: Te s-Bosch bij de ondernemers J. A. van der SC HU IJ 7 en Hei^dea hij deiAi/ent .1ABOERENKnustraat, Heusden, Beleefd aanbevelend, DE DIRECT. IE. Riiwielen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 5