Minimam-Program. ben, de mannen van den vreedzamen arbeid en de werkers in internationale organisaties, die de vrucht van hun moeizaam streven met redelooze ver nietiging bedreigd zien, de vrouwen, op wior toenemenden invloed de vrede nieuwe hoop mag bouwen, de massa's, die niet weer opnieuw ter slachting, ten doode, gevoerd willen worden, allen moeten de handen ineenslaan, want aller belang is één. Als grondslag voor gemeenschappelijke actie wordt het volgend program aan geboden Het bevat het minimum van wat bereikt behoort te worden. Het zal deels door internationale verdragen, deels door de wetgeving van ieder land moeten worden verwezenlijkt. Zal in derdaad een nieuwe periode aanbreken na de mislukking der oude politiek, dan moet bovendien een andere gezind heid de gemoederen gaan beheerschen alleen dan zal de letter van het pro gram levend worden. Dit is de taak, waartoe thans de ge- heele beschaafde wereld wordt opge roepen. 1. Geen annexatie of overgang van grondgebied tegen de belangen en wen- schen dier bevolking, wier goedkeuring, waar dit kan, door volksstemming of op andere wijze moet worden gevraagd. Rechtsgelijkheid, godsdienstvrijheid en taalvrijheid, door iederen Staat ge waarborgd aan alle nationaliteiten binnen zijn gebied. 2. In alle koloniën, protectoraten en sferen van invloed vrijheid van handel of althans gelijke behandeling van alle nationaliteiten, krachtens internationale overeenkomst. 3. Krachtige ontwikkeling van het werk der Vredesconferenties ter orga nisatie van de vreedzame gemeenschap der Staten. Vaste organisatie van de Vredescon ferentie met geregelde samenkomsten. Algemeen verplichte onderwerping van internationale geschillen aan een behandeling ter vreedzame oplossing. Daartoe worde naast het bestaande Hof van Arbitrage, in het leven geroepen a) een werkelijk permanent internati onaal Gerechtshof en b) een evenzeer permanente internationale Raad van Onderzoek en Bemiddeling. De Staten verplichten zich in gemeen overleg op te treden diplomatiek, economisch of militair ingeval een Staat mili taire maatregelen mocht nemen in plaats van een geschil aan rechterlijke beslissing te onderwerpen of de tusschen- komst van den Raad van Onderzoek en Bemiddeling in te roepen. 4. Vermindering van bewapening krachtens internationale overeenkomst. Tbr bevordering van dit doel, mede afschaffing van het zee-buitrecht en ver zekering van de vrijheid der zee. 5. Medezeggenschap van de volksver tegenwoordigingen in de buitenlandsche staatkunde. Nietigheid van geheime verdragen. Personen van verschillende nationa liteiten, zoowel uit oorlogvoerende als uit neutrale landen hebben eenstemmig tot bovenstaand Manifest en Minimum- Program besloten. Aldus blijkt, hoe in alle landen leeft eenzelfde verlangen naar een duurzamen vrede en hoe daarvoor door allen dezelfde grondslagen noodzakelijk worden ge acht. De „Nederlandsche Anti-Oorlog Raad", wiens eigen programma in wezen volkomen gelijk is aan dit internatio naal vastgestelde, heeft kunnen berei ken, dat niet alleen een dergelijke op de zachte kussens uit, terwijl de sterke veeren en caoutchouc banden iederen schok voorkwamen, 't Gezelschap liet ook niets te wenschen over, want naast hem zat in vollen glans harer Spaansche schoonheid een der mulattinnen van den markies. Burggraaf Cesar stelde haar aan Pidon voor. Mercédès, zeide hij, eeD der vrouwe lijke bediendeD, die zeker wel met ons mede mag rijden. Wel zeker Naast de schoone Mercédès op de voor bank zat een forsch gebouwde man, dien Pidon niet kende. Een onzer vrienden, hernam de burg graaf, Pérès Lucar, ons factotum, dien gij zeker wel eens in de rue d'Autin ontmoet hebt. Pérès Lucar boog. Ik ken mijnheer zeer goed, zeide hij in 't Fransch met sterken Spaanschen tongval. Die Pérès Lucar zag er echt Ameri- kaansch uit en 't was haast niet te ge- looven, dat hij doodeenvoudig uit Seine- et-Marne en volstrekt niet uit Buenos-Ayres afkomstig was. Het rijtuig volgde de rue Rivoli en ont lokte herhaaldelijk uitroepen van bewon dering aan de voorbijgangers; bij het Louvre verliet het de colonnade en volgde de Seinekade. Wij gaan zeker naar het station van Lyon, overlegde Pidon bij zichzelf. Maar de paarden draafden het gebouw voorbij, en passeerden de vestingwerken in de richting van Vincennes. Gaan wij niet met den trein? vroeg Pidon. Wel neen, met zoo'n span zijn de tien mijlen in een oogenblik afgelegd, en zoo'n ritje is wel zoo aangenaam I Pidon was verrukt, want al zag Pérès internationale overeenstemming is ver kregen, maar tevens dat een interna tionale band is gevormd tusschen de voorstanders van een duurzamen vrede. Aan den „Nederlandsche Anti-Oorlog Raad" is nu de leiding opgedragen van deze „Centrale Organisatie voor een Duurzamen Vrede." Dit is een groote verantwoordelijk heid, waarom deze Raad een hernieuwd beroep doet op het geheele Nederland sche Volk. Het Bestuur van den „Nederlandsehe Anti Oorlog Raad": Mr. H. C. DRESSELHUYS, Secre taris-Generaal bij het Departement van Justitie, Voorzitter. J. H. SCHAPER, Lid der Tweede Kamer, Onder-Voorzitter. Mevr. W. ASSERThorbecke, Pen ningmeesteres. Oosteinde 1, Amsterdam. Prof. Dr. D. VAN EMBDEN, Hoog leeraar in de Faculteit der Rechtsge leerdheid aan de Universiteit te Am sterdam. Mr. Dr. D. A. P. N. KOOLEN, Lid der Tweede Kamer. Mr. V. H. RUTGERS, Lid der Tweede Kamer. Jhr. Mr. Dr. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK, Secretaris. Theresiastraat 51, 's-Gravenhage. Builen land. De „Vlaamsche Stem" schrijft: De Fransche general Pau heeft tijdens zijn verblijf te Warschau in een interview de volgende verklaring af gelegd: „Ge moogt in uwe dagbladen schrij ven dat de eindoverwinning der Bondge- nooten zeker is zoo zeker als dat er een God in den Hemel is. 't Is onmogelijk den juisten datum vast te stellen onzer offensieve bewe ging. Doch alles is bereid en voorzien. Wanneer zal de oorlog geëindigd zijn, vroe-' dan de interviewer. In dit jaar zullen de vredesonder handelingen aanvangen, doch deze laatsten zullen waarschijnlijk zeer lang duren. Een der volgende dagen zal de Noord pool onderzoeker Fridjof Nausen naar New-York vertrekken, om deel te nemen aan een zitting waaromtrent hij zich voorloopig niet wenscht uit te laten. Naar echter vernomen wordt betreft het hier een samenkomst van inter nationale neutrale persoonlijkheden die den vredesarbeid wenschen voor te be reiden, en op den steun van president Wilson kunnen rekenen. Ach was de tunnel er maar, verzuch ten tal van Engelsche bladen. Doch de tunnel is er niet, en is ook maar niet zoo éen, twee drie maken. En inmid dels loopt Engeland dagelijks kans, dat z'n troepen transportschepen in den grond worden geboord door de Duitsehe U booten. Hoe de uitslag van den oorlog ook zij, meent de bekende publicist Wells, Engelands eerste werk zal moeten we zen, zooveel mogelijk arbeidskrachten aan het werk te zetten, om den Kanaal bodem te doorboren. Het werk zou in vijf jaar klaar kunnen zijn. Wells ge looft, dat 1917 den vrede brengen zal. In 1919 zou dan met de uitvoering be gonnen kunnen worden, en in 1924 zou de eerste trein van Londen naar Parijs loopen. Dan zou de tijd daar zijn, dat het onmogelijk zou wezen dat een ge- Lucar er vrij norsch uit, de aanblik van de schoone Mercédès stelde hem daarvoor ruimschoots schadeloos en bovendien wist de broeder van den markies d'Anguilas het gesprek gaande te houden op een wijze, die den tijd deed omvliegen, 'f Rijtuig was gemakkelijk, de weg naar Melun aangenaam, terwijl de dien nacht gevallen regen alles verfrischt en verjongd in de stralen der Junizon deed schitteren, en Me cédès hem met haar volle roode lippen, waartusschen een paar rijen parelwitte tandjes tevoorschijn kwamen, vriendelijk toelachte, en met haar donkere, vlammende oogen de muizenissen van Pidon op de vlucht joeg. Want Pidon's overpeinzingen waren niet van vroolijken aard en hij had moeite zijn gedachten te bepalen bij het gesprek van den burggraaf, die op allerlei wijze den lof van Amerika verkondigdeeen gevoel van wrevel tegenover zijn lastgever, die zich in al te gewaagde ondernemingen stortte, te genover Martha, na wier vertrek wanorde en slordigheid in het vroeger zoo gezelh'g kantoor heerschte, tegenover Claudine, wier grove aantrekkelijkheden hem van de trouwe liefde van Martha hadden afkeerig gemaakt, was zijn hart binnengeslopen en ontroofde hem zijn gemoedsrust. Gij moest u in La Plata vestigen, ging burggraaf Cesar door, gij zoudt er met uw kapitaal en uw kundigheden millioenen kunnen verdienen, en uw handigheid vol komen tot zijn recht zien komen. De Oude Wereld heeft geen toekomst meer, die be hoort aan de jonge naties, die afkeerig van den oorlog, zich slechts op de werken des vredes toeleggen. Binnen vijf en twintig jaar zullen zij, die er zich van meester dur ven maken, de koningen van 't heelal zijn. En altijd draafden de paarden maar door en te kwart voor vijven reed de landauer Brie-Comte Robert binnen. De burggraaf vervolgde zyn gesprek en deelte van Frankrijk door Duitschland zou worden bezet. Want inmiddels zou in Engeland algemeene dienstplicht zijn ingevoerd, en het eerste etmaal na de mobilisatie zou Engeland door den tun nel 6 millioen man getransporteerd hebben. Inderdaad, de zaak der geallieerden zou er veel beter voor staan, als de Kanaaltunnel er was. Echter is het merkwaardig, dat de Eogelsche patriot ten, die nu klagen, en jammeren, om dat de tunnel er niet is, zich indertijd, tegen den Kanaaltunnel verzet hebben, omdat daardoor de onafhankelijk heid van Engeland in gevaar zou kun uen worden gebracht. De „Messagero" meent te weten dat de Paus de Belgische regeering formeel heeft beloofd het volkomen herstel van België te zullen steunen, hoe ook de afloop van den oorlog moge zijn. De Paus zou deze belofte herhaald hebben in een schrijven, dat mgr Deplorge, hoogleeraar aan de universi teit, van Leuven, moest overbrengen aan kardinaal Mercier. De Paus behield zich overigens voor binnenkort in een speciaal document zijn besluit publiek te maken. Geheel in strijd met de zeer optimis tische verklaringen van een Engelsch reiziger betreffende het enthousiasme van de iulandsche bevolking over het geheele wereldrond voor Engelands strijd zijn de verklaringen van een Italiaanscb reiziger aan de Turksche „Ikdam". Hij is pas uit Egypte teruggekeerd en ver zekert dat geheel Egypte zich op een opstand voorbereidt. De wederrechte lijke bezetting van het land door de Engelschen drukt de bevolking zwaar. Het chalifaat zal Engeland nooit ver geven, dat het Konstantinopel aan de Russen wil uitleveren. Slechts gebrek wapenen en munitie weerhoudt de Egyptenaren, dadolijk op te staan. En de „Sabach" schrijft in een artikel over het oproer in Eugelsch-Indië: „De deelneming aan den Heiligen Oorlog der Muzelmannen in Indië, Afghanistan en Beloetsjistan is metterdaad begon nen. Zij zal Engeland en Rusland ern stige moeilijkheden berokkenen. De Belgische regeering heeft alle in Frankrijk vertoevende Belgen van 18 tot 25 jaar opgeroepen om zich vóór 15 Mei bij de gemeentelijke overheid van hun woonplaats aan te melden. Niet algemeen is het bekend dat Rusland dit jaar waarschijnlijk nog zeven groote dreadnoughts te water zal laten. Drie ervan, o.m. de „Sebastopol", „Poltawa" en„Gangit"hebben een water verplaatsing van 23.027 ton. Zullen 23 knoopen loopen en zijn bewapend elk met twaalf 30 c.M. en zestien 12 c.M. kanonnen. De vier andere de „Ismalia", „Kiu- burn", „Birondioni" en „Navareno" zijn de grootste gewapende kruisers, die tot nu toe gebouwd zijn. De water verplaatsing van deze schepen bedraagt 32.200 ton, hun snelheid is 28 knoopen en elk wordt bewapend met twaalf 35 c.M. kanonnen. Voor een aantal weken hebben de geleerde mannen van het Berliner In stituut gezegd, dat Duitschland niet uit te hongeren is. En triomfantelijk riepen ze uit: ten slotte zouden we onze toevlucht tot de lucht nemen, en zouden onze scheikundigen daar eiwit uit weten te halen. Natuurlijk moet men dit niet al te letterlijk opvatten. het rijtuig sloeg een zijweg in, die door E/ry, Aubigny, Maizenay en Vitray voert en langs het eigendom van markies Chris- tiaan De Parsay loopt. Van daar af maakte het druk bevolkte landschap plaats voor stille eenzaamheid. De goederen van Boissy en La Varenne beslaan een oppervlakte van bijna vier mijlen, hier en daar afgebroken door enkele eigendommen van andere grond bezitters, welke die voornamelijk ter wille van de jacht aanhouden. Eindelijk sloeg de landauer een prachtige laan van Itali- aansche populieren en olmen in, aan het einde waarvan de lijnen van het kasteel zich tegen den lichten avondhemel afteeken - den 't sloeg juist zeven uur, toen zij, voor de stoep van Boissy, ophielden, waar de burggraaf een blik van verstandhouding met Pérès Lucar wisselde; de tocht was met succes volbracht. Pidon was zijn schoone medereizigster bij het uitstappen behulpzaam, die hem met een harer liefste lachjes dankzeideen in den corridor verdween. 't Diner weid opgedragen, maar Pidon was niet bijzonder opgewekt want hij voelde zich niet op zijn gemak in die schitterende omgeving, die aan een sprookjeswereld deed denken, en zoo geheel niet in overeenstem ming met zijn gewone omgeving was. De beide kleurlingen CarmeD en Mercédès dienden met eigenaardige gratie aan tafel, en van tijd tot tijd vertoonden zich aan de deur een paar personen, alsof zij den toe gang moesten bewaken. Maar 't meest werd de jonge man verontrust door de tegenwoor digheid van een man van middelbare lengte, voor wien de markies d'Anguilas de grootste oplettendheid in acht nam en dien hij zijn gast als mijnheer Besnou, een onzer Fransche vrienden, voorgesteld hadhij kwam hem zoo bekend voor, al kon hij zich niet meer herinneren waar en wanneer hy hem vroe ger ontmoet had. In onze dampkringslucht zit geen ei wit, en vandaar zal het oude spreek woord tot aan het einde der dagen van kracht blijven, dat men niet vaD den wind kan leven. Nu komt echter een Amerikaan, een zekere Downs, vertellen, dat hij een preparaat heeft, waardoor de lucht voedzaam kan worden gemaakt. Na dere bijzonderheden over deze vinding ontbreken. Plaat«el(|k ü'leuws. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's-Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Heusden, 28 April. Bij Besluit van den Minister van Binnen- landsche Zaken is, door opheffing der Rijks- normaalschool alhier, aan h.h. leeraren, met ingang van 1 Mei a.s. een eervol ont slag toegekend. Beneden-Langstraat. De han del in vette kalveren is zeer lusteloos. In vette varkens is weinig voorraad met redelij ke vraag. Nuchtere kalveren worden matig verhandeld, maar biggen worden hooger verkocht. Lammeren staan op goeden prijs. Men besteedt voor vette kalveren 60 a 64 cent per k.g., vette varkens 45 a 46 cent per halve k.g., nuchtere kalveren f 13 a f 20 per stuk, biggen f 12 a f 14 en jonge lammeren f 8 a f 11 per stuk. Werkendam. Bij Koninklijk Besluit van 22 April 1.1. is aan den Heer J. C. Pieck, alhier, een pensioen verleend als gemeente-secretaris, groot f 579.en als ontvanger, groot f287. De verkoop van het tuberculose- bloempje heeft alhier ruim f 61.opge bracht. Andel De vorige week, was de 17- jarige A. T. spelende met een geladen buks in de nabijheid van de woning van den heer B. Ongelukkig ging het geweer onver wachts af, en trof de 16 jarige dochter van den heer B. juist in den mond, waardoor keel, tong, lippen en tanden zoodanig ver wond werden, dat directe doktershulp dringend noodig bleek. Naar we vernemen maakt de getroffene het, naar omstandig heden, redelijk wel. Woensdag werd hier door de jonge dames B. en v. W. het Emmabtoempje ten verkoop aangeboden, en met succes. 350 toch werden verkocht, tot een gezamenlijk bedrag van f 37,51, tegenover f 18,75 in het vorige jaar. Vrijdagavond zal in de militaire cantine, ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana, een feestavond worden georganiseerd, met medewerking van den hebenden humorist De Laat. Be§o{jcn. Vrouw van Es had Dins dagmorgen 't ongeluk van don zolder te vallen en haar arm op twee plaatsen te breken. Dr. Van Gils verleende hulp. Capelle- Maandagmorgen waren een paar Kaatsheuvelsche vrouwen in de Heistraat alhier met spek aan 't venten. Daarbij heeft de een getracht de ander de klanten te ontfutselen, waardoor deze zoo in woede geraakte, dat zij de eerste te lijf ging en haar geducht toetakelde. 4*De postbode A. de Jong alhier, die verleden week «jjn 25 jarig jubilé vierde, ontving van de ingezetenen en van de af- deeling Waalwijk van den postbodenbond een paar prachtige cadeaux. llaamsdonk. De heer G. van Arendonk te Oosterhout, is met ingang van 1 Mei benoemd als tijdelijk onderwijzer aan de openbare school alhier. Naar wij vernemen zijn in den nacht van Zondag op Maandag bij den landbou wer P. Boons 3 H.L. roode Jammen uit den kuil ontvreemd. Onwillekeurig schoot de zaak van Mar- cilles hem te binnen, alsof het gelaat van den eenvoudigen provinciebewoner herin neringen aan het proces van Jan de Mar- cilles in hem wakker riep. Hoe langer het diner duurde, hoe vaster dat denkbeeld in zijn brein wortel schoot. Aan het dessert kon hij het niet langer uithouden, en wendde zich tot den griffier met de woorden Ik zou er op willen zweren, dat ik al eens vroeger de eer heb gehad u te ont moeten. Dat is best mogelijk. Waar dan? In Mayenne misschien, mijn waarde heer, hebt gij daar niet gewoond? Pidon onderdrukte een rilling. Eenigen tijd ten minste. Wanneer? Ten tijde van het proces van Mar- cilles. Ja, juist, riep Besnou op den natuur lij ksten toon der wereld. Waart gij niet op het kasteel Combiers? Daar heb ik twee jaar als rentmeester gewoond. Een schoon landgoed, een vorstelijke bezitting, een aangenaam verblijf! Baron Raynaud heeft het zeer verwaarloosd. En gij zijt? vroeg Lazare PidoD, een toenemend gevoel van onrust bedwingend. Athanase Besnou, griffier bij de recht bank te Mayenne. De griffier had het nog nooit zoo druk gehad; langzaam maar zeker naderde hij zijn doel, de mijn was gelegd en de ont ploffing zou binnen enkele dagen plaats hebben! Te acht uur stond men van tafel op en stelde burggraaf Cesar een kleine wandeling in 't park voor, waar de seringen en gouden regen in vollen bloei stonden, de rozen geurden en de nachtegalen, bij het licht der ondergaande zon, die juist achter de Op de door de R. K. kiesvereeniging gehouden vergadering, werd de rekening en verantwoording van den penningmeester goedgekeurd en in de plaats van wijlen de heeren H. A. H. Schoenmakers en H. A. Fens, tot bestuursleden gekozen de heeren G. C. de Bont en H. J. Oome. 2 Nieuwe leden traden toe. De vereeniging telt thans 102 leden. Binnen eenige dagen zal een aanvang worden gemaakt met de nieuwe bestrating der Molenstraat. B. en W. zullen op Vrijdag$0 April des nam. 3 uur, ten raadhuize verpachteu het grasgewas over 1915 van het z.g. Riet bosch en verschillende gemeentewegen en voetpaden. De nieuwe brug te Keizersveer is tot heden nog niet gebruikt door het publiek. De stoompont doet nog geregeld dienst. Op initiatief van verschillende in gezetenen wordt hedenavond een verga dering gehouden in de openbare school van oud-leerlingen tot het vormen van een plan om het oud-hoofd der school, den heer W Will mse een huldeblijk aan te bieden. W aspik. Zondag 11. bracht de Harmonie alhier een serenade bij de heeren G. Teunen, H. Langerwerf, P. v. Dongen en A. Vloeimans, respectievelijk wethouders en raadsleden. Hartelijke woorden werden gewisseld en de eerewijn parelde in't glas. Een talrijke menigte volgde de Harmonie. n uk. Heden zijn door schaarge* rechtigden van het Wijkerzand alhier her kozen tot sc ïaar meester de heeren M. J. de Roon en W. Mouthaan en tot tellers de heeren L. van Wijk, W. v. Helden en L. v. Drunen. burgerlijke Stand. Heusden, van 2027 April. Overleden Nicolaas van Bokhoven, 90 j. Werkendam, van 1623 April. Geboren Dirk, z. v. J. van den Heuvel en N. Koman. Wijk c. a., van 16 tot 22 April. Ondertrouwd: Mathijs van Rijswijk, 27 j. en Anneke van Helden, 23 j. Geboren Antonie, z. v. A. J. v. Bergeijk en T. v. Bergeijk, Ingekomen vanVrijhoeve-Capelle, H. Branderhorst. Binnenland. Omtrent de beschikbaarstelling van levensmiddelen heeft de minister van landbouw, nijverheid en handel aan de burgemeesters de volgende circulaire verzonden Uit de antwoorden ingekomen op mijn circulaire van 20 Maart j.l., be treffende beschikbaarstelling van levens middelen, is mij gebleken, dat bij vele dagelij kscha besturen van gemeenten en voornamelijk bij die van de groote gemeenten, ernstige twijfel bestaat om trent de mogelijkheid van uitvoering van den door mij bedoelden maatregel. Ofschoon ik niet kan inzien, dat de door hen gevreesde moeilijkheden zoo ernstig zijn, dat die bij behoorlijke uitvoering niet zouden kunnen worden overwonnen, geef ik er de voorkeur aan thans te trachten de bezwaren, ontstaan door de prijsstijging der levens middelen, langs andere wegen tot op lossing te brengen. Ik heb mitsdien de eer te uwer ken nis te brengen, dat de in den aanhef genoemde circulaire door mij wordtin getrokken. In verband met mijn, naar aanlei ding van mijn circulaire van 20 Maart j.l. kenbaar gemaakte wenschen heb ik de eer u mede te deelen, dat ik be sloten heb de gelegenheid te openen om overal in den lande bepaalde levens- bosschen verdween, hun avondlied zongen. Pidon werd hoe langer hoe onrustiger; niemand had nog een woord gesproken over de zaak, waarvoor markies d' An- guilas hem had weten te ontbieden, terwijl op aller gelaat een uitdrukking van vreugde, waarvoor hij geen verklaring wist te vinden, te lezen was, en overal, waar hij zich ook wendde, bedienden als wachten schenen geplaatst te zijn. Zoodra hij het waagde over de zaak in kwestie te beginnen hield burggraaf Cesar hem tegen. Daar zullen we morgen over spreken zeide hij. Probeer die Havana-sigaar eens; hij komt van het land van markies d'An guilas, uw gastheer. Of wel: Drink eens een glas van dien Xérès; hij is gewonnen van de wijnbergen van den markies. De avond ging kalm voorbij en een vol maakte rust heerschte in het kasteel, waar men blijkbaar een recht gelukkig leven leidde. Alleen markies d'Anguilas scheen door sombere gedachten gekweld, zonder echter zijn plichten als gastheer een oogen blik uit het oog te verliezen; te tien uur begaf hij zich, na een vriendelijk goeden nacht tot zijn gast, naar zijn eigen vertrek ken. Om half elf schelde burggraaf Cesar, die alleen met Pidon in het salon was ach tergebleven, waarop onmiddelijk Mercédès binnentrad. Geleid mijnheer Pidon naar zijn kamer, beval hij, en Pidon was blijde zich eindelijk te kunnen verwijderenhij volgde, doode- lijk vermoeid, de mulattin door de reeks van gelijkvloersche salons en later op de trap, dier naar de eerste verdieping voerde zij opende aan het eind van een lange gang een deur, en noodigde Pidon uit binnen te treden. (Wordt vervolgd.)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2