een net Meisje. Kantoorbediende Het Kantoor is verplaatst naar Verwerstraat 87. N.V. de Meeuwensche Bouwmij. Openbare Verkooping, HET NIEUWSBLAD HUWELIJK. Westlandsche Hypotheekbank op Vrijdag 30 April a.s. Notaris JANSEN. te veilen en te verkoopen Handel in alle soorten Krnidenierswaren, Comestibles en aanverwante Artikelen. üitpver L. J VEERMAN Mr. J. van der Grinten, te Elshout, Not. J. J. v. d. Kaaden, te Almkerk, met 2 Scharen, Erf, Tuin, Boomgaard, Uitmuntend Wei- en Bouwland, middelen goedkoop verkrijgbaar te stel len, op de wijze hieronder omschreven. Óngebuild tarwebrood zal verkrijg baar worden gesteld tegen een door mij te bepalen prijs, welken ik mij voor stel voorloopig op 12 cents per K.G. te stellen. Ik noodig u beleefd uit uw zeer ge waardeerde medewerking bij de uit voering van dit plan te willen ver- leenen. Om misbruik te voorkomen is het noodig, dat uwerzijds streng controle, ook in de bakkerijen, worde gehouden, dat het door mij te verstrekken meel ook inderdaad voor het beoogde doel gebruikt wordt. Dit meel en het daarvan te bakken brood toch zullen uitsluitend mogen dienen voor menschelijk voedsel, ter wijl het door mij te verstrekken tarwe meel in geen geval tot bloem zal mogen worden gebuild of anderszins worden aangewend dan voor het bakken van het brood als hierboven door mij is bedoeld. Aangezien de contróle-regeling zich moet aanpassen aan plaatselijke om standigheden en dus een uniforme rege ling niet door mij wordt voorgesteld, schijnt het mij wenschelijk toe, dat die regeling door u wordt ontworpen en ter goedkeuring aan mij wordt voorge legd. Mitsdien zie ik gaarne zoo spoe dig mogelijk een voorstel tegemoet be treffende de contróle in uw gemeente. De verkrijgbaarstelling van óngebuild tarwemeel tegen verminderden prijs wordt niet beperkt tot on- en min vermogenden. Ook voor het verkrijgen van Rog gebrood, Varkensvleesch en sommige soorten groenten zijn maatregelen ge nomen. Wat het voornaamste voedsel, brood, betreft, zijn verder de volgende maat regelen genomen: Art. 1. In de gemeente wordt ver krijgbaar gesteld: a. óngebuild tarwebrood tegen den prijs van twaalf cent per kilogram, gaar gebakken met een speling in het ge wicht van vijf procent b. óngebuild tarwemeel, tegen den prijs van zestien cent per kilogram. 2. Onder óngebuild tarwebrood wordt verstaan brood, uitsluitend vervaardigd uit óngebuild tarwemeel, met geen an dere toevoeging dan gist, water en zout. Dit brood wordt alleen geleverd in stukken van een half kilogram of veel vouden daarvan. 3. Onder óngebuild tarwemeel wordt verstaan het meel, dat onder dien naam door de regeering beschikbaar wordt gesteld, zonder dat daaraan iets mag worden toegevoegd of onttrokken. Art. 2. 1. Ieder hoofd van een huis gezin of alleenloopend persoon, die ge bruik wenscht te maken van de gele genheid om hetzij óngebuild tarwebrood, hetzij óngebuild tarwemeel te koopen, doet daarvan aangifte aan den burge meester onder opgave a. van den naam en de woonplaats van den broodbakker of meelhandelaar, van wien hij het brood of het meel wenscht te betrekken b. voor zooveel hoofden van huisge zinnen betreft, van het aantal leden van het gezin, kinderen beneden den leeftijd van twee jaren niet medegere- kend. 2. Bij de aangifte wordt mededeeling gedaan, of men óngebuild tarwebrood of óngebuild tarwemeel wenscht te koopen. Art. 3. 1. De broodbakkers en de meelhandelaren, die óngebuild tarwe brood of die óngebuild tarwemeel tegen den prijs, in artikel 1 bepaald, verkrijg baar willen stellen, doen daarvan ten spoedigste schriftelijk aaugifte bij den burgemeester van iedere gemeente, waar zij brood of meel wenschen te verkoopen. 2. De burgemeester boekt de bij hem, ingevolge het eerste lid, ingekomen aangiften onder doorloopend nummer in een register en doet onverwijld aan den ingeschrevene mededeeling van de inschrijving. Art. 4. 1. De burgemeester verstrekt aan ieder hoofd van een huisgezin of alleenloopend persoon, die eene aangifte als bedoeld in artikel 2, heeft ingediend, een broodkaart of een meelkaart volgens het door hem vastgesteld model. 2. Gedurende het daarop aangegeven tijdvak kan door den houder der kaart bij den daarop vermelden leverancier worden betrokken a. op een broodkaart óngebuild tar webrood tegen contante betaling van zes cent per half kilogram b. op een meelkaart óngebuild tar wemeel tegen contante betaling van acht cent per half kilogram. 3. Het maximum der op eene brood kaart verkrijgbare hoeveelheid óngebuild tarwebrood bedraagt gemiddeld een half kilogram per dag en pei persoon, kin deren beueden den leef ijd van twee jaren niet medegerekend. 4. Het maximum der op eene meel kaart verkrijgbare hoeveelheid óngebuild tarwemeel bedraagt gemiddeld drie en een half hectogram per dag en per per soon, kinderen beneden oen leeftijd van twee jaren niet medegerekend. 5. Telkens, wanneer de afnemer on gebuild tarwebrood of óngebuild tarwe meel betrekt, wordt daarvan op de kaart door den leverancier aanteekening ge daan door doorhaling van zooveel op de achterzijde van de kaart gedrukte cijfers als het aantal gekochte halve kilogrammen óngebuild tarwebrood of óngebuild tarwemeel bedraagt. Bij elke doorhaling wordt door of namens den leverancier een paragraaf gesteld. 6. De burgemeester zendt aan iederen broodbakker en meelhandelaar eene lijst van de te diens name gestelde uitge reikte kaarten. Van wijzigingen in deze lijst wordt eveneens mededeeling ge daan. Art. 5. 1. Op den laatsten dag van den op de kaart gestelden termijn kan door den afnemer, tegen inlevering van zijne kaart, bij den burgemeester eene nieuwe kaart worden verkregen, waarop wederom de in deze regeling vervatte bepalingen van toepassing zijn. 2. Indien de afnemer uiet langer ón gebuild tarweorood of óngebuild tar wemeel wenscht te betrekken, geeft hij daarvan, onder terugzending der kaart, kennis aan den burgemeester. Art. 6. 1. Aan de broodbakkers en meelhandelaren, die in het in artikel 3 bedoeld register zijn ingeschreven, wordt op aanvraag zooveel óngebuild tarwemeel verstrekt, als zij, naar het oordeel van den burgemeester, noodig hebben ten behoeve van de aflevering vau óngebuild tarwebrood of óngebuild tarwemeel, op de te hunnen name ge stelde brood- of meelkaarten. 2. De verstrekking van óngebuild tarwemeel geschiedt tegen de prijzen, waarvoor de minister van landbouw, nijverheid en handel óngebuild tarwe meel ter beschikking van de gemeente stelt, zijnde f per 100 kilogram Bovendien komen voor rekening der broodbakkers eu meelhandelaren de kosten van vracht en verdere onkosten, op de verstrekking vallende. 3. De verstrekking geschiedt tegen contante betaling. 4. Uit elke honderd kilogram door den burgemeester verstrekte hoeveel heid óngebuild tarwemeel moeten 140 kilogrammen óngebuild tarwebrood wor den gebakken. Art. 7. Iederen werkdag, des morgens vóór twaalf uur, doen zoowel de brood bakker als de meelhandelaar, aan wien overeenkomstig artikel 6 óngebuild tarwemeel is verstrekt, aan den burge meester schriftelijk mededeeling van het door hem den vorigen werkdag op de kaarten in totaal tegen verminder den prijs verkochte aantal kilogrammen óngebuild tarwebrood of óngebuild tarwebrood of ougebuild tarwemeel. Art. 8. 1. De burgemeester stelt, met behulp van de door de afnemers over eenkomstig artikel 5 ingeleverde kaar ten vast, hoeveel kilogrammen ónge build tarwebrood en óngebuild tarwe meel op de kaarten zijn verstrekt. 2. Het totaal aantal op de kaarten afgeleverde kilogrammen óngebuild tarwebrood en tarwemeel moet voor iederen leverancier gelijk zijn aan het totaal aantal kilogrammen, hetwelk door hem blijkens de ingevolge artikel 7 ingezonden schriftelijke opgaven ge durende het op de kaarten gestelde tijdvak is afgeleverd. 3. Bij niet-inlevering van eene brood of meelkaart door den afnemer, wordt het door dezen afnemer vermoedelijk op deze kaart gekochte aantal kilogram men brood of meel door den burge meester, den leverancier gehoord, vast gesteld. Art. 9, De broodbakker of meelhan delaar, die op de kaarten ander brood dan óngebuild tarwebrood of ander meel dan óngebuild tarwemeel verstrekt of doet verstrekken, eene onjuiste aan teekening op de kaarten stelt of doet stellen, eene onjuiste opgave indient of op eenige ander© wijze, al dan niet in vereeniging net den afnemer, tracht misbruik te maken of te doen maken, wordt door den burgemeester van het register, bedoeld in artikel 3, geschrapt en is niet langer bevoegd óngebuild tarwemeel overeenkomstig deze rege ling te betrekken. Art. 10. 1. D«n houder eener brood- of meelkaart, die tracht op zijne kaart ander brood dan óngebuild tarwebrood of ander meel dan óngebuild tarwemeel te verkrijgen of op eenige andere wijze misbruik maakt of tracht te maken, wordt zijne kaart door den burgemees ter ontnomen, terwijl eene nieuwe kaart aan hem niet meer wordt verstrekt. 2. Zulks geschiedt eveneens, indien op de kaart opzettelijk óngebuild tarwe brood of óngebuild tarwemeel wordt betrokken, hetwelk niet gebruikt wordt voor menschelijk voedsel of dient voor andere personen dan voor den houder der kaart of de leden vau diens gezin. der stoomschepen van de Maatschappij „Zeeland" van Vlissingen naar Enge land, de verbinding van de post uit Nederland naar Engeland, Zondag 25 April a.s. en voorts om den anderen dag zoo mogelijk zal plaats vinden met de boot, welke 8 voorin, van Hoek-van-Holland naar Harwich ver trekt; indien de omstandigheden dit meebrengen, zal van de andere gele genheden, welke zich daarvoor aanbie den gebruik worden gemaakt. Belanghebbenden, die bepaald ver langen dat hun brieven alleen langs een bepaalden weg zullen worden ver zonden, moeten dien weg duidelijk op het adres vermelden. De Londensche correspondent van het Hbl. seint, dat, naar hij verneemt voorloopig tweemaal per week mails naar Nederland zullen verzonden wor den per Engelsche scheepsgelegenheid. Niemand weet hoelang de dienst gestaakt zal blijven. Vele Nederlan ders, die naar het vaderland wilden terugkeeren, zijn „gestrand". De Hollandsche grenzen zijn geslo ten geweest, aldus meldt de Antwerp- sche corr. van „de Tijd", en ook Ant werpen heeft een poos geheel geïsoleerd gelegen. Gedurende acht uur mocht geen sterveling de stad in of uit. We zaten als in een muizenval. Wat dit alles te beteekenen had? Erzijngroote troepenverplaatsingen geschied achter het Yzerfront. 't Is weer in de richtin gen Brussel, Leuven, Aken een druk verkeer geweest van militaire treinen. Voor eenigen tijd is het passagiersver voer op Tienen, Aerschot en andere plaatsen geheel stop gezet geweest. De vrachtwagens, die uit de richting Gent reeds bij Brasschsst waren, moesten zelfs terug. Het bevel tot het isoleeren van Antwerpen werd door den staf van Von Bodenhausen overal heen getele foneerd. Gelukkig heeft het niet lang geduurd. Of alles in verband staat met het allerhardnekkigste gerucht, hetwelk maar blijft aanhouden, als zou Von Hindenburg in België vertoeven? Zou hij hier een nieuwe actie ondernemen en is vandaar al het gebeurde en de troepenverplaatsing te verklaren? Het plaatselijk comité te Middelburg, dat tot den minister van binnenlandscha zaken het verzoek had gericht den maatregel tot het verplaatsen der Bel gische vluchtelingen uit die stad in te trekken, heeft, evenals dat reeds met verschillende andere Zeeuwsche ge meentebesturen en comité's het geval was, een afwijzende beschikking ont vangen. De minister heeft geantwoord, dat het militair landsbelang het ver wijderen der vluchtelingen noodig maakt en hunne verplaatsing ook door het militair gezag wordt verlangd. Waarschuwing voor Arbeiders die naar Dnitschland vertrekken. Uit mededeelingen door de Centrale Arbeidsbeurs te 's-Gravenhage ontvan gen van NederlandscheConsulaire Amb tenaren eu de Nederlandsche Arbeids beurs te Oberhausen blijkt, dat het opnieuw noodzakelijk is, arbeiders, die naar Duitschland wenschen te vertrek ken, ernstig te waarschuwen tegen werfagenten, die hier te lande onder voorspiegeling van hoog© loonen, vrij reisgeld, vrijen pas enz. arbeiders trachten aan te werven voor Duitsch land. Zeer dikwijls zijn deze wervers niet op de hoogte van toestanden in Duitschland, noch wat aangaat den algemeenen toestand, noch in het bijzon der met de werken, waarvoor arbeiders gevraagd worden. De beloften, die ge daan worden, kunneu dan ook door gaans niet worden gehouden en de arbeiders zijn in Duitschland veelal aan hun lot overgelaten. Bovendien missen deze arbeiders de hulp en voorlichting, die zij anders van de zijde der Nederlandsche arbeids beurzen zouden kunnen ontvangen en zal op toewijzing van anderen arbeid door de Nederlandsche Arbeidsbeurs te Oberhausen uiteraard niet mogen worden gerekend. Daarom worden de arbeiders ernstig gewaarschuwd, niet op dergelijke ver lokkingen in te gaan en indien zij naar Duitschland wenschen te vertrekken, dit uitsluitend te doen door tusschen- komst van de arbeidsbeurzeu hier te lande, die gaarne geheel kosteloos alle inlichtingen zullen versterken. 's-Boseh, 23 April. Op de heden gehouden veiling werden aangevoerd 67389 gegaran deerd versche inl. hoeader-eieren, waarvoor werd besteed van f 0.84 tot f 0.86 per K.G. Er is een groote vraag naar Kievitseieren. Vanaf heden is ons adres Oude Vischmarkt, Amsterdam. llarklberiehleu. De chef der militaire Intendance te 's-Gravenhage heeft gelast dat alle Ransdorp hunne scha- moeten scnoon en droog worden bewaard eu op een na der te bepalen dag en plaats aan het Rijk worden geleverd. veehouders te pen voor den 15den Juni a s scheren. De wol moet De Directeur-generaal der Postsrye en Telegrafie maakt bekend: dat we gens tydelyke opheffing van den dienst Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 23 April 1.14 M. 0.75 M. 4 N.A.P. 24 1.07 0.62 25 1.17 0.64 26 1.19 0.63 Waterhoogte Maastricht (brug) 26 April 0 43 M. boven 0. 23 0.27 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 26 April 3.15 M. boven 0. 27 3.25 Ad verten tlën. Ondergeteekenden betuigen hunnen har- lel (f ken dank voor de vele blijken van belangstelling op hun 25-jarig huwe lijksfeest ontvangen. S. VAN DE RUIS. Werkendam. Mevrouw VAN GENDT, vraagt voor de morgenuren gevraagd gedurende den mobilisatietijd, bij de Firma DE HAAN OERLEMANS te Heusden. Eenvoudige Juffrouw Wees gefortu neerd, wenscht een spoedig Huwelijk aan te gaan met eerlijk en net persoon. Br. fr. letter H. aan het Centraal-Adver- tentie-Bureau, Prinsengracht 334, Amsterdam. van Advocaat en Procureur le 's Ucrlogcnl)o§ch, van PARADE Z Hel dividend over het Dienstjaar 1914—1015 is vastgesteld op 4 pCt. De Coupon No 8 kan worden aangeboden. DE DIRECTEUR. Meeuwen, 24 April 1915. 's-Gravenhage Lange Houtstraat 23. Amsterdam Damrak 92. De Directie bericht, dat de Coupons der Pandbrieven, vervallende 1 .Hei 1915, van dien datum af beiaal- baar zijn bij den Heer H. PBINS te Heusden, alwaar teven 4k pCis. Pandbrie ven verkrijgbaar zijn in stukken van f ÏOOO.—f 500.en f ÏOO De Directie: J. HOOFT GRAAFLAND. J. A. VAN ERPERS ROIJAARDS. ÏO uur bij L. ROIJMANS. krachlens rechtelijk bevel. is voornemens op Dinsdag 4 Hei, bij B. SCHOENMAKERS aldaar, bij In zet en op Dinsdag 11 Hei 1915, bij C. DEKKER aldaar bij afslag, tel kens v.m. ÏO uur precies, in het openbaar genaamd ALTENA", „ALTENA's HEUVEL", en verschillende perceelen staande en gelegen onder de gemeente Alm kerk, nabij het dorp. Samen groot 12.66.80 H.A. Breeder bij biljetten omschreven en in lichtingen bij genoemden Notaris. Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voorm Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudsboorn, Wou brugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings- vcen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Tei Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, 's-Boscb. Goederen voor Delft, Wliiarciiiigeu. Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trek weg tegenover Bwer ha vest raat. Agenten te 's-Hage De Korte en Sobeura, Zieke 27 en 28. Ir. lormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij B. VAN KUIJK, Wilhel- minaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. Telephoon 9. Drietrompetterstraat, HEUSDEN. Heeft steeds voorhanden: ALLE SOORTENGROENTEN IN BLIK. Verder Saltn, Kreeft, Sardines, Lunch- tong, Gesnedeu Ossetong, Garnalen, Galantine de Vau, Veaugras Presse, Paling in Celei, Lever Pastei, Ansjovisch. SOEPEN. Londouderytoep, Schild padsoep, Oxtialsoep en Groentesoep. Alle soorten Hollandsche en Engelsche Jam. Bouillon, Soja en Kerry, Koffie Extract, Capers, Truffels, Schampignons, Vruchten op Sap, Verkade's Koek en Beschuit, Verkade's Nacht- en Theelicht, enz. Minzaam aanbevelend. Coöp. Stoomzuivelfabriek „OP HOOP VAN ZEGEN" (■endereu. Gerechtigd tot het voeren van het Hiik^bwlersuerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen rembours door geheel Nederland. Land van Hensden en Altena, Beneden Langstraat en Bommelerwaard. heeft een jjfroot aantal abonnés op alle plaatsen gelegen in bovengenoem de streek en is iu HeusdenWijk, Aal burg, Veen, Andel, Werkendam, Alm kerk, Nieuwendijk, Meeuwen, Dussen, Babiloniènbroek, Eethen, Drongelen, Genderen, Sprang, Vrijhoeve-Cappel s-Grevelduin-CapelleRaamsdonk(v er) 's-Gravenmoer enz. enz. het MEEST gelezen Blad. DAlliOU de Courant voor H. H. ADVERTEERDERS. Iraagl conditiën often f anderhalf-jonge f 100 a 120, pinkt* 70 a 110. gra*kalveren f a nuchtere f 12 18, schapen f a lam eieren ƒ9 a 11, biggen f 11 a 18 per tink. Vette cirk'e* 40 a 43 etni prt kalf kilo. XOTIEBDAM, 26 April. Ou de veemarkt maren heden aangeroerd 440 vette runderen,magere dito 173 vette en gratkalveren, 0 nuchtere kalveren. 287 schapen of lammeren. 628 varken*, 0 biggen. De prijzen maren al* volgt runderen le kicaliteii 106, ie km Sh cent. kalveren 1 e km 120 te km liO ct. ichapen le km. 86, le km. 60 ct. vette varken* 96 a 90 et. licht toort 84 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 00.a 00.00 idem voor de f lacht f 00. - CO 00 Biggen 0.00 a 0.00 per week. Amsterdam, 23 April. Op de veiling waren de prijzen als volgt: Kipeieren f 4,6vJ a f 8,30; Eendeieren f 4,85 a f5,30 per 100 stuksGanseieren f 16.00 per 100 stuks Aanvoer 64933 stuks. Middenprijs per 100 stuks f5,28. tf EB KEN BA ld. De getting der boter it deze meek op de markt 721/2 ct*., in de minkel* dut 77V2 ct - P(f half kilo. Eieren f 1 15 de 26 *tuk*. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 77 ct per half kilo en die der eieren f 1.25 de 26 ttukt, OOSTERHOTJT, 26 pril. Boler 1,62 a 1,64 per Kg. Eieren f 0.16 en 0 18 de 4 ttukt BESOOIJ EN, 27 April. De prijs der Boter ma* heden f 1 46 f 1 57 per Kilo. Aangevoerd 150 K.G. Eieren 4 a 4I/2 ct per stuk. QOR1N CHEM, 26 April. Op de veemarkt maren aan gevoerd 740 runderen, 4 nuchtere halveren, 23 vett* 1 arkent 955 biggen, schapen en 19 lammeren. De prijzen maren al* volgtzioare kalf koeien f 280 f 310, kalfvaarzen f 180 a 248, guitte vaarzen f 130 170 melkkoeien 210 a 260 tmet~en~een-halfjarig* M. VAN DE RUrS— DEN HARTOG. Voor de Erven Z. en H. v. d. Koppel. DDTE1S. U.WH. voor het

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 3