Naar Reuter aan sommige bladen ait Venetië seint, zijn daar berichten uit Verona ontvangen, meldende dat in Trente ernstige honger-onlusten zijn uitgebroken. De boeren die uit den omtrek zijn gekomen kunnen geen brood krijgen zonder kaarten, die hun echter door de autoriteiten worden geweigerd. De geheele landstreek is in opstand. De vrouwen roepen om den terugkeer van hun echtgenooten, vaders en broeders uit den oorlog, en vragen om brood. De aankomst van een groot getal ge wonden van de Karpathen en de open baarmaking van de lange lijsten dooden en gewonden doen iederen dag de open bare onrust stijgen. De toestand wordt onhoudbaar. Verscheidene officieele Oostenrijksche personen maken toebereidselen om hun post te verlaten, terwijl de emigratie naar Italië toeneemt. De plattelands districten worden in het bijzonder door de burgerlijke bevolking en verder door iedereen, die geld genoeg heeft om weg te trekken, verlaten. Uit Londen wordt gemeld Daar de Duitschers weigerachtig zijn de Belgen aan voedsel te helpen en de middelen van de neutrale steuncom- missie niet toereikend zijn, heeft zij zich tenslotte genoodzaakt gezien een beroep te doen op Engeland, waarvan zij zich tot dusverre heeft onthouden, daar de leden der commissie als neu tralen Engeland als liggende buiten haar werkingssfeer beschouwden. Naar aanleiding van dezen oproep is een nationale Engelsche commissie opgericht om fondsen bijeen te brengen. Koning George heeft het eerst getee- kend en aan de commissie 500 pond sterling doen toekomen. In de enkele dagen dat in Engeland de inschrijving voor het nieuwe Bel gische ondersteuningsfonds geopend is, werd reeds voor 60.000 pond sterling geteekend. De isoleering van Antwerpen is thans opgeheven. Sinds Donderdagmorgen worden weer passen verstrekt. Voor de bewoners van Esschen en de omgeving van Antwerpen zijn deze passen te Capelle verkrijgbaar. In het Engelsche Lagerhuis heeft minister Churchill verklaard, dat de bijzondere behandeling, waaraan een deel der Duitsche krijgsgevangenen zijn onderworpen, alleen werd toege past op gevangenen van Duitsche on derzeeërs, die moedwillig non-combat tanten, neutralen en vrouwen, op zee hebben gedood. De gevangenen van onderzeeërs, die voor 18 Februari gevangen genomen zijn, worden als andere gevangenen behandeld, zeide de minister, doch wij konden personen, die systematisch ge bruikt worden om koopvaardijschepen en visschersbooten, dikwijls zonder waarschuwing, met de bemanning in den grond te boren en met het oog op de omstandigheden bij het zinken van de „Falaba", niet als zoodanig er kennen. Dit bracht er ods toe alle ge vangenen van onderzeeërs na 18 Fe bruari in een afzonderlijke categorie te plaatsen. Daar deze misdaden in de internationale wetgeving in 't geheel niet waren voorzien, is geen genees middel voorgeschreven. De correspondent van de N. R. Ct, te Antwerpen meldt d.d. 26 dezer: In den Antwerpsche gemeenteraad, die heden vergaderde, heeft burgemees ter J. de Vos de volgende rede uitge sproken Mijne Heeren. Het is u allen bekend, hoe in de dagen van beproeving, die ons dierbaar vaderland doorworstelt, de Nederlandsche natie zich inspant om de ellende onzer medeburgers te ver zachten. Op alle denkbare wijzen werden de vluchtelingen getroost en opgebeurd de stoffelijke steun die hun met de meest spontane offervaardigheid gebo den werd, is schier onberekenbaar; en dagelijks nog wordt dit werk van barm hartigheid met on verflauwden ijver voortgezet. Dat elke burger, van welken stand ook, diep doordrongen weze van de erkentelijkheid, die ons volk aan de gastvrije broedernatie verschuldigd isl Het college van burgemeester en schepenen heeft het zich ten plichte gerekend, zijnen dank uit te drukken voor de weldaden, die de zoo beproefde Antwerpsche bevolking genoten heeft. Het aanstaande verjaringsfeest van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana hebben wij een uitnemend gun stige gelegenheid geacht om de dank bare genegenheid van volk tot volk te vertolken. Immers, op dien dag jubelt de gansche Nederlandsche bevolking om den voorspoed van haar Vorsten huis, symbool van de welvaart des volks ook hier te lande zal aan de sympathie voor onze Noordelijke stambroeders op bescheiden doch daarom niet minder hartelijke wijze lucht gegeven worden. Ons is de gelegenheid gegund, om onze erkentelijkheid jegens regeering en volk te laten samengaan met onze wenschen voor de doorluchtige Dynastie, en alzoo pijnlijke herinneringen door blijder gedachten te verzachten. Het college heeft aan de Nederland sche regeering een dank-adres gestuurd, waarvan ik den secretaris verzoek, lezing te willen geven, en wij betwijfelen geenszins, of de gevoelens, daarin uit gedrukt, zullen door u bijgetreden worden. De gemeentesecretaris H. Melis gaf vervolgens lezing van volgend stuk Antwerpen, April 1915. Excellentie, Onder den geweldigen drang der ge beurtenissen, hebben een groot aantal onzer Antwerpsche medeburgers, tijdens de rampvolle October-dagen van ver leden jaar, voor de dreigende oorlogs teisteringen beducht, hun haardstede verlaten om bij gastvrije volkeren hulp en troost te zoeken. Velen hunner kozen toen de wijk naar Nederland, als naar het uitgelezen en veilig verblijf van den vrede. Hoe onafzienbaar de ellende toen ook was, de toewijding, waarmede zij gelenigd werd, was grenzenloos. Geen uitgeweken landgenoot, of hij is innig getroffen geworden door de warme en meevoelende hartelijkheid, waarmede hij door de Nederlandsche bevolking werd opgenomen. Op het edel voor beeld van Hare Majesteit de Koningin, en sterk door den genegen steun van Hare beleidvolle regeering, heeft heel het Nederlandsche volk als één man zich aangegord om te pogen, de smart van het rouwend broedervolk te ver zachten. Thans, na eene onbeperkte gastvrij heid op Neerland's bodem te hebben genoten, zijn meest al onze medebur gers naar hunne beproefde stad terug gekeerd, met het besef, dat het een heilig gebod is, zijn haardstee te be schermen, en een nationale plicht, ook in den tegenspoed schouder aan schou der te staan maar des te inniger is ook hun onvergankelijk gevoel, uwer Natie eer en dank schuldig te zijn voor de weldaden, zoo gul door uw gastvrij land en volk bewezen. Wij beschouwen het als een hoog voorrecht, deze gevoelens der Antwerp sche bevolking te mogen uitspreken, en hebben de eer Uwe Excellentie te ver zoeken, daar bij de Nederlandsche Re geering de tolk van te willen wezen. Wij voegen hierbij den wensch, dat Nederland's doorluchtig Vorstenhuis met alle heil gezegend blijve, en dat de ons zoo hartelijk genegen Neder landsche Natie steeds den heerlijksten voorspoed moge kennen. Wij hebben de eer, Uwer Excellentie de verzekering onzer zeer bijzondere hoogachting aan te bieden. Namens het College van Burgemees ter en Schepenen Bij verordening: De Secretaris, De Burgemeester, (w. g.) H. MELIS, (w.g.) JAN DE VOS. Zijner Excelentie den Heere Mr P. W. A. Cort van der Linden, Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken, Tijdelijken Voorzitter van den Raad der Ministers. De gemeenteraad heeft rechtstaande de rede van den burgemeester en de lezing van het adres aangehoord en beide met toejuiching bekrachtigd. Het adres op Japansch papier ge drukt met Plantijnsche letter is een meesterstukje van de bekende Ant werpsche drukkersfirma J E Buschmann. Plaatselijk Nieuws. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's-Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Z >ndags van 10 tot 1 uur geopend. Heusden, 1 Mei. Voor een geheel „uitverkocht huis" gaf het dameszangkoor „Excelsior" in de zaal van „Concordia" zijne aangekondigde uit voering. De soirée, die door de presidente met een korte toespraak werd ingeleid, liep vlot, en tot groote voldoening der aanwezigen, van stapel. Een verslag van ieder der num mers van het programma zou te uitvoerig worden, 't Is er mede als met de menu van een opulenten maaltijd, 't Was alles keurig en smakelijk opgedischt Van de koren vielen„Als 't bruine veld", en de „Avondcantate" bijzonder in den smaak, terwijl de quaertetten en sextet getuigden van ernstige studie, en met ge voel werden gezongen. De bravo's en 't hand geklap van 't auditorium, zullen zeker een ware voldoening geweest zijn voor de dames, die zich zoo veel moeite en studie hadden willen getroosten, om het publiek van Heus den en omstreken een gezelligen, aangena- men avond te bereiden. Het slotnummer „Ook een staking" was een waar juweeltje, zoowel wat betreft de kluchtige intrigue, als de bij uitstek ge slaagde vertolking. 't Was dan ook zeer op zijn plaats, dat de heer Reckleben zich geroepen gevoelde een hartelijk woord van dank en hulde te brengen, voor den uitstekend geslaagden avond. En hij deed dit dan ook op zijn eigenaardige, kernachtige en joviale wijze, waarvan hij het geheim kent, en hem met volle recht teekent, als den waren popu- lairen tribuun. Hulde aan den directeur, den heer Ger ritsen. Onder diens onmiskenbare bekwame leiding, ligt ons Dog menig genotvol avondje van „Excelsior" in perspectief. De pianobegeleiding was in hoogst be kwame handen, en bracht veel bij tot het succes van den avond. Het voorjaar doet nu met rassche schreden zijn intrede. Niet alleen in de plantenwereld, maar ook in het vogelenrijk Zoo vernemen we, dat bij de heer L. Verhoeven alhier, deze week reeds 6jonge lijsters uit een nest zijn uitgevlogen. Door Burg. en Weth. alhier, is tot ambtenaar ter Secretarie benoemd den heer L. P. v. B-ek te Genderen, inplaats van den heer O. van Ommeren, die als zoodanig is benoemd te Zaltbommel. De vrouw van den brugwachter F. van W. had het ongeluk van den trap te vallen, waardoor zij zich zoodanig bezeerde, dat zij in het ziekenhuis alhier moest.wor- den opgenomen. Donderdag was het de laatste keer, dat de lessen gegeven werden aan de „Nor". Na afloop vereenigden zich personeel en leerlingen en werd een keurige improvisa tie uitgesproken door den Weled. heer G. Zoon, die zelf twintig jaren aan de inrichting verbonden was, en sedert 1910 als directenr. In 't kort werd de geschiedenis der school, opgericht in f879, gememoreerd met een afzonderlijk woord aan den Nestor, den Weled. heer A. Bos (Eethen), den eenige, die alle lief en leed met haar deelde. Voorts deed hij voorlezing van een hoogst- waardeerend schrijven van den Weled Gestr. heer districts-schoolopziener, die tot dier.s spijt verhinderd was tegenwoordig te zijn. Hulde brengend aan allen, die steeds door woord en daad de belangen der „Nor" behartigden, vergat de heer directeur ook niet mevrouw Verhoeven, die honderden malen dezen of genen aan zich verplichtte door hare welwillendheid. En nu kwam spreker tot het zwaarste deel zijner taak het eigenlijke afscheid. Eindigend meteen welmeenenden wensch voor aller toekomst, had hij de attentie ieder een tuiltje ver- geet-mij-nietjes aan te bieden, terwijl hij hen uitnoodigde een door hem gemaakt gelegenheidsgedicht aan te heffen (dat we Hieronder laten volgen). Nadat nog een paar onderwijzers het woord hadden gericht tot den directeur, de collega's en de leer lingen, verlieten allen, zichtbaar geroerd het gebouw hunner gewone bijeenkomsten. Afscheidslied, aan de Rijksnormaallessen. Komt, knapen en meisjes, verheft nog in [koor De school, waarvan w'allen gaan scheiden, De school, die ons gastvrij haar deuren [ontsloot, Ons vreugd' bij arbeid mocht bereiden. Daartoe droegen Leeraar en Leerlingen bij, Want vriendschap, zij streefde hier leennis [op zij Dat sierde de school, dat getuigen wij blij 1 Och, Heusdensche „Nor", ge waart velen [zoo goed, Die dankbaar U hebben verlaten. Met wat ge hun meegaaft ten strijd voor ['t bestaan, Geen lofspraak echter kon U baten I Normaalles hij avond wijkt voor die bij dag, Toch zingen w'Uw eer, nu 't nog éénmaal [hier mag, Nu Gij nog bestaat, en dan valt voor ['t Gezag I Al» aanstonds de poort zich dan achter [ons sluit, Dan ligt toch de Toekomst ens open! De jonkheid wil blij zijn, de jonkheid zoekt [Licht 1 Naast goeden moed blijft ons de Hope! Al stemt ons weemoedig het heengaaD der [school, De zon lacht ons tegen, de jonkheid zoekt [jool: De bloeiende Meimaand, zij blij v' ons [symbool! Heusden, 29 April 1915. Werkendam. Vrijdag 14 Mei a.s., des v.m. 11 uur, zal ten huize van de weduwe Wink, alhier, een vergadering wor den gehouden van stemgerechtigde inge landen van het Waterschap „deWerkensche polder, en Woensdag 12 Mei a.s. de» v.m 11 uur, terzelfde plaatse, van de stemge rechtigde ingelanden van het Waterschap V ervoornepolder". De te behandelen onderwerpen voor beide vergaderingen zijn1. Rekening over het dienstjaar van 1 Juli 1913 tot 30 Juni 1914; 2. Begrooting van inkomsten en uit gaven voor het dienstjaar van 1 Juli 1915 tot 30 J ni 1916; 3. Vast-en invorderbaar stelling van den omslag over gemeld dienst jaar en 4 Uitvoering van werken in eigen beheer. Aulhurjf In deze gemeente hebben zich, naar we vernemen eenige gevallen van waterpokken voorgedaan. HesoUeil. Donderdagmorgen kre gen de jongens C. D. en M. J. ruz:e. De eerste ging den tweeden te lijf en bracht hem met een seherp voorwerp een zwaar lichamelijk letsel toe, boven zijn rechter oog. De politie is met 't geval in kennis gesteld. Capelle. Woensdagavond viel een paard van de wasscherij „de Leij" uit Til burg, op eens dood. Het dier werd afge keurd voor consumptie en moest terstond begraven worden. Cl rave moer. Woensdag overleed alhier Cornelia Treffers, weduwe C. A. Blom, in den ouderdom van 92 jaren. Zij was de oudste inwoonster der gemeente en genoot tot korten tijd vóór haar dood eene goede gezondheid. De laatste jaren haars levens bracht zij grootendeels door met lezen. De heer G. Klumper, voormalig pre dikant der Chr. Geref. Gem. alhier, thans beroepbaar gesteld in de Geref. Kerken, verliet heden metterwoon deze gemeente en verhuisde naar Gouda. Herpf. ia een lust om te zien, hoe prachtig de fruitboomen beginnen te bloeien. Hoort men van elders, dat de voret veel schade heeft aangericht aan de perzik - boomen, men wordt er hier nieta van ge waar. De vrucht begint zich noode te zet ten en belooft een rijken oogst. Het poten der aardappelen is afge- loopen, thans wordt den akker in gereed heid gebracht voor het uitzaaien der bieten. Niettegenstaande den hoogen prijs, hoorden we niet, dat hier contracten om suiker bieten te verbouwen, zijn afgesloten. Hank. Bij het vervoeren naar de wei waren 2 vaarzen van de heeren L. v. d. Pluim en A. van Dijk zoo dartel, dat ze de lenden braken. Het vleesch is a 35 cent verkocht. Meeuwen. Door den Gemeente raad alhier, zijn tot leden van de schat- tingscommissie voor de Inkomstenbelasting beDoemd, de heeren D. van Buuren, J. P. Sprong, G. Boom en Adr. Straver Wz. De eerste twee wonende te Meeuwen, de laatste te Babiloniënbroek. Naar wij vernemen hebben voor het herhalingsonderwijs aan meisjes, gedurende den zomercursus, slechts 4 leerlingen zich aangemeld. De alhier gehouden verpachting van grasgewas langs de wegen, heeft opgebracht f 56,25. Het vorige jaar bedroeg de op brengst f 28, NieuwkuJJk. Onze beminde bur gemeester, de heer P. J. v. d. Broek, is heden overleden in den ouderdom van 51 jaren. Nederheuiert. Ofschoon een nieuwe leerkracht is aangesteld en tijdelijk een lokaal is gehuurd, blijft er gebrek aan ruimte op de openbare school. Deze telt thans 164 leerlingen, waarvan er in één lokaal meer dan 50 geplaatst zijn. De verbouwing laat nog steeds op zich wachten. Woensdag kregen we bezoek van niet minder dan 500 militairen, begeleid door een muziekcorps. Op marsch zijnde mochten ze in het „Rechthuis" den inwen dige mensch versterken, en van den ver- moeienden tocht uitrusten. Onze soldaatjes hadden maar één roep over het schoone Eiland, dat zich thans in feestgewaad hult. Het 6-jarig dochtertje van K. Bou- man alhier, kwam, terwijl ze met een aan gepunte houten pen in de hand liep, te vallen. De pen doorboorde haar wang, welke geducht opzwol. Men ging met de kleine naar Veen, waar Dr. Schmitz spoedig hulp verleende. Raumsdoiik. De jongeheer A. Konings Dzn. slaagde voor het toelatings examen van de Rijksnormaalschool te Waalwijk. Door het breken van den as viel bakker Oosterling van zijn hondenkar en bezeerde daarbij zijn gelaat en hand zoo zeer, dat geneeskundige hulp noodig was. De vaste brug te Keizersveer wordt thans gebruikt door voetgangers en voer tuigen. Het losse uitneembare stuk werkt buitengewoon goed. Sprang. V. d. H. had het ongeluk, toen hij bezig was met fietsen te leeren, te vallen. Op zijn voet terecht komend ontwrichtte deze zoodanig dat hij de hulp van dr. V. d. M. moest inroepen. Enkele weken rust, is voor herstel noodzakelijk. De heer J. P. Cornelis te Ritthem, (Zeeland) is benoemd tot tijdelijk onder wijzer aan de Chr. School alhier. Door de afd. „Patrimonium" alhier is een coöperatieve verbruiksvereeniging met aanvankelijk 26 leden opgericht. Dinsdagavond werd het 4-jarig doch tertje van J. Leenen, door den 13-jarigen M. v. d. Hoven tegen den grond gefietst. Met gebroken been en enkele schramp- wonden aan haar hoofdje, werd het opge nomen en naar de ouderlijke woning ge dragen. Boven wonder bekwam v. d. H. geen letsel. Uitwijk,. Woensdag 12 Mei a.s. des nam. half twee zal in de consistorie der Ned. Herv. Kerk, alhier, een vergadering worden gehouden van Stemgerechtigde In gelanden van het Waterschap „Uitwijk ter behandeling van de navolgende zaken 1. Vaststelling Rekening 19131914. 2. Vaststelling Begrooting 19151916. 3. Machtiging tot uitvoering van werken in eigen beheer. 4. Verkiezing van een lid van het Bestuur wegens periodieke aftreding. Ween. Tot onderwijzeres aan de openbare si hooi alhier, werd deze week benoemd mej. M. van Kraanen van Vlis- singen, om met 1 Mei in functie te tre ien. Tengevolge der dure tijden is door het gemeentebestuur aan den gemeente veldwachter Deurloo alhier gedurende een half jaar een extra toelage toegekend van f 2 per week. Zondagmiddag kwam juffr. H. alhier op hare terugtocht nabij Sleeuwijk zoodanig met hare fiets te vallen, dat zij met een rijtuig naar hare woning moet worden getransporteerd. Waspik. Het ongeveer tienjarig zoontje van den heer D. in 't Veld alhier, viel Woensdagmiddag door het plafond der Ned. Herv. Kerk, verbrijzelde in zyn val de omlijsting van het klankbord van den kansel, en kwam vervolgens met het hoofd op den hardsteenen vloer terecht waardoor hij een schedelbreuk bekwam, welke den dood onmiddellijk tengevolge had. Het kind dat met de klokluidster naar de kerk was gegaan, was vermoedelijk van de loopplank, welke over het plafond ligt, gevallen, met het treurig gevolg, dat het morsdood van eene hoogte van ongeveer 20 M. neerviel. De deelneming in dit zoo smartelijk verlies is algemeen. De droefheid der ouders laat zich beter gevoelen, den beeohryven. Donderdag had de aanbesteding plaats van een woonhuis voor rekening van Mej. de Wed. A. van Daal, alhier. Ingeschreven werd als volgt: Timmerwerk. A. G. de Bruijn, f 1957. P. P. de Graauw, f 1931.28 C. Roovers, f 1810. Metselwerk. M. Savelkouls, f 2575. Het werk werd aan de laagste inschrij vers gegund. Donderdag j.L vergaderde de Raad der gemeente. Aanwezig waren alle leden. Tot leden der schattingscommissie voor de inkomstenbelasting werden gekozen de heeren P. N. Dekkers, G. P. Teunen, H, J. Langerwerf en J. J. Kamp. Daarna weid tot goederen-besteller S. S. benoemd Ch. Montens alhier. Op verzoek van Gedeputeerde Staten werd vervolgens het reglement van orde voor de raadsvergaderingen op verschillende punten gewijzigd. Ingekomen was een adres van G. de Koning, veldwachter, om verhooging van salaris. Na eenige discussie werd metalgemeene stemmen een verhooging an f 50 toegestaan. Daarna ging de Raad over in geheime vergadering ter behandeling van het kohier van den Hoofdelijken Omslag. - M Uk De heer G. van Everdingen te Heusden is herbenoemd als voorzitter van het Waterschap „De hulpgaten in de landen van Heusden en Altena". Door Ged. Staten dezer provincie is goedkeuring verleend aan het besluit van B. en W. om den heer E. Sluimer, secretaris dezer gemeente voor den tijd van drie maanden tot waarnemend gemeente-ont vanger te benoemen. Bij M. J. en W. BI. alhier heeft een hond, Woensdagnacht schapen doodge beten. Voorwaar een schadepostje voor de -igenaars. burgerlijke Stamt. Werkendam, van 22 tot 30 April. Geboren: Gerrit, z. v. Joh. Groene- veld en C. Kraaijveld; Frouwke, d. v. J. Schuitema en C. van Daalen; Neeltje, d. v. J. Zwets en A. Biesheuvel. Overleden Cornelia Jannetje Glerum, 14 weken. Hiimeiilajirf. Op de vraag van den heer K, ter Laan: Zijn de heeren ministers van marine en oorlog bereid, hun mede werking te verleenen, ten einde, voor zoover de dienst het toelaat, aan de gemobiliseerden, die dit wenschen, zoo veel mogelijk vrij van dienst te geven, om hen in de gelegenheid te stellen deel te nemen aan de viering van den a.s. 1 Mei-dag? hebben de ministers van marine en oorlog geantwoord: De viering van feestdagen is voor de zeemacht geregeld in het Reglement op den inwendigen dienst en het Regle ment op de eerbewijzen, voor de land macht in de Reglementen op den in wendigen dienst Afzonderlijk is voor de landmacht aangegeven, welke ker kelijke feestdagen zijn aan te merken als feestdagen, bedoeld in de laatstge noemde reglementen. Aangezien de bestaande regelingen den 1 Mei-dag niet als feestdag kennen en er in de tegenwoordige omstandig heden geen aanleiding ligt om van die regelingen af te wijken, kan de ge vraagde medewerking niet worden ver leend. Aan de woning van een landbouwer te Broekland onder Apeldoorn, ver voegde zich een landlooper, die, er van op de hoogte zijnde, dat de boerende boeiin afwezig waren, de nog jeugdige dienstbode dwong, tegen den muur plaats te nemen. Bij niet-opvolging van zijn bevel zou hij haar de hersens in slaan. De arme meid sidderde natuur lijk van angst, terwijl de inbreker een paar nesten met eieren leeghaalde en zich een stuk spek uit den kelder toe eigende. Het kabinet, waarin zich eenige waarde bevoud, was goed gesloten en de brutale indringer gunde zich geen tijd te trachten het te openen. Alleen beloonde hij de dienstbode voor de trouwe naleving zijner bevelen meteen paar klappen aan het hoofd. Sedert is hij spoorloos verdwenen. De territoriaal bevelhebber in Over ijssel, enz., het militair gezag uitoefe nend in de provinciën Overijssel, Gel derland benoorden den Neder-Rijn en Utrecht oostwaarts van de oostelijke grens der Nieuwe Hollaudsche water linie, heeft Gerhard Willem Santbulte, van beroep landbouwer, wonende te Noorst (gemeente Gendriugeu), geboren te Gendringen 30 Maart 1878, wiens aanwezigheid voor de rust en de alge- meene veiligheid wordt geacht gevaar lijk te zijn, het verblijf binnen het in staat van beleg verklaarde deel van ge noemd ambtsgebied ontzegd. Aan den penningmeester van het Koninklijk Nationaal Steuncomité 1914 is door bemiddeling van de Javasehe Bank teb-grefisch opnieuw een bedrag van f 50.000.- overgemaakt. mmmi m

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2