Hel Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard 's-Bosch-Heusden-Wijk Chapellerie Jan W. Lippits, Hinthamerstraat 10, Voor Zangvereenigingen. Stoomhoutzagerij „De Linge". Holtz en Jk De eerste week van Mei TAVERNE DE HEERE, „De Duif," Hintha.ierstra.at 69, 's-Bosch. iW Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 3460. Zaterdag 1 Hei TWEEDE BLAD. Hout- en Steenkolenhandel. Ata verlrïbaar bij c. g. nieuwkoop te drongelen. Reclamepriizen in alle afdeelingen. Zondags geopend van 10 tot 1 uur. AANBEVELEND, 1913. Onze bekende sorteering in alle prijzen is compleet. Vierstemmige Psalmboeken, ingenaaid, half linnen, f 1.85. Idem, ingebonden, half leer, met vergulden titel, f 2.10. L. J. VEERMAN - Botermarkt 0 69 en 70 Heusden. Kantoor: Arkelstraat, Gorinchem. „O ES JFl E3 SS". VOOR hl Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 0.75, franco per post zender prijs verhooging. Afzonderlijke nmmers 5 cent. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 7l/s ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag* middag 12 uur ingewacht. De Atheensche „Hestia" beweert uit zeer betrouwbare bron te vernemen dat de bondgenooten op drie verschil lende plaatsen op het Schiereiland Gal- lipoli geland zijn. De eerste was aan het westelijke uiteinde van het schier eiland hij Kaap Sbewla, de tweede bij Kaap FDlles bij het verwoeste fort Sedil Bahr, de derde aan de kust van de Golf van Saros, ten zuiden van het dorp Jenikieni. Bovendien zijn ook aan den Aziatischen oever bij Koem Kalch tegenover Kaap Helles troepen geland Het doel van de landing is blijkbaar de forten aan den Europeeschen en den Aziatischen oever te bezetten, ten einde de Turksche troepen in Thracië te Boe lair af te snijden van de Turksche troepen op Gallipoli. Door den aanval in den rug hoopt men dan den tegenstand der kustver- stsrkingen te breken. Het opperbevel over de verbonden troepen voert generaal Jan Hamilton generaal d'Amade met z'n staf com mandeert de Fransche troepen. De bij Mudros (op Lesbos) voor eenige dagen samengetrokken troepen zijn met trans portschepen naar de zeeëngte overge bracht. De sterkte der reeds op Turk- schen bodem gelande troepen wordt ongeveer op 60.000 man geschat, be staande uit twee Fransche en twee Engelsche divisies. Andere troepen moeten uit Egypte onderweg zijn, zoodat de geallieerden voor de operaties aan de Dardanellen over ongeveer 90.000 man beschikken. In Athene gelooft men niet dat de landing onmiddellijk door militaire operaties gevolgd zal worden, daar een zekere tijd noodig is om de stellingen der troepen te versterken en de uit gangspunten voor de krijgsverrichtin gen te organiseeren. Voor de rechtbank te Maastricht heeft gisteren terecht gestaan P. V. te Uboch over Worms, ter zake van po ging tot uitvoer van paarden. Herhaaldelijk had beklaagde aangifte gedaan, dat er paarden gestolen waren, totdat op 3 Maart veldwachter Goossens zag, dat beklaagde met kar en 2 paai den, zonder dat hij er verlof toe had, de grens over ging, quasi om land, dat hij daar bezit, te mosten. Een der paar den werd door den veldwachter aange-- houden. Het O. M. eischte 3 maanden ge vangenisstraf, verbeurdverklaring van het aangehouden paard en inlevering van het tweede paard, subsidiair f 400. willen toegeven, dat ik nooit geprobeerd heb er achter te komen, dat gij in mijn huis altijd volkomen vrijheid genoten hebt, en ik u met al de verschuldigde oplettend heid en achting behandeld heb Wie beschuldigt u vt.n het tegendeel Wees oprecht 1 Gij haat mij 1 Zij stond op, wierp de asch van het japier in den haard en keerde zich om ïaar trekken waren hard, onmeedoogenloos lard. Vindt gij niet, vroeg zij, dat de be kentenis, die gij mij onlangs gedaan hebt, en die den twijfel die mij verteerde, be vestigd heeft, wel voldoende is, om mij van mijn plicht om u lief te hebben te ont heffen De baron beet zich de lippen tot bloed, hij begreep dat het hem niet mogelijk zou zijn de vijandige houding van Helena te overwinnen. Was juist die bekentenis, vroeg hij, niet het grootste bewijs mijner liefde, dat ik u geven kon? Dat zij zooMaar wat heb ik u ge zegd? Dat gij tijd moest hebben om na te denken om te overleggen. Welnu? Gij kunt geen jaren noodig hebben, om uw besluit te nemen. Wat hebt gij besloten 't Was beter mij niet die vraag te doen. Dan, zeide hij, heeft de haat gezege vierd Dat gevoel hoop ik nooit bij onder vinding te kennen. En toch gevoelt gij het. Ik wilde het voor u verborgen houden, maar gij dwingt mij te spreken, en ik kan het niet helpen. Mijn ouders waren een voudige, eerlijke menschen; mijn vader, kolonel De Lignères, heeft nooit zijn eer MET DE aa 'tt-fsoseh Hrnsdpn DujseilikH heimSve «les vm. 9.30 n.m. 4.uur. Van Wijk vm. 6.n.m. 12 30 uur. 11.5.30 Heusden 6.15 1. te Wijk 11.30 6.— Te VBasch 8.— 2,30 j» g'jssche marktdagen vertrekt de b«et van WIJK vm. circa 4.39, van BKISDKH vm. 5. en van 's-BOSCH nam. 12.uur. Retour kaarten, afgegeven op het traject WijkHeusden's-Bosch en omge keerd, zijn op de Bossche booten geldig. sHERTOGEWIIII§€ll- TELEFOON INTEROOMM. No. 49. AGENTSCHAP van het Eenig Verkoopkantoor voor Nederland van het Phefw^eh-We*tfII!sehe^ohleo-Svndtaftt. Wellicht zijn er verschillende onder U, die denken over de aanschaf fing van een nieuw rijwielindien zulks bij U het geval is, vraag dan eens aan berijders van OERES RIJWIELEN naar de lichten gang en duurzaam heid derzelve, vergelijk de modellen en prijzen met andere goede rijwielen, en Uw keuze zal vallen op een Eerste klas Reparatie-Inrichting. Scherp concurreer nde prijzen. H- ':--vvW ."K y- r .'J- Y"*.vy> A\ -('i'r' '- '-Ï 4 y-i- geschonden; mijn echtgenoot Jan de Mar- cilles, het slachtoffer uwer listen en lagen, zou liever als daglooner zijn brood verdiend hebben, dan iets onteerends te doen Ik was dus niet gewend aan die helsche handelingen, die geen ander doel hadden dan u van de vrouw van een ander meester te maken! Ik wil u niet veroordeeleD, en doe mijn best mijn gedachten af te wenden van dat vreselijke verleden, waarvan de herinnering alleen nu nog vaak dreigt mij mijn verstand te benemen. Maar uw tegen woordigheid roept het verleden weer voor mijn geest Moet gij dat op mij ver halen en niet liever u zelf daarvan be schuldigen? Wie heeft den stroom van bloed en tranen gegraven, die ons nu scheidt Gij kunt daarover op mij niet verstoord zijnWelnuIk smeek u, bij den Hemel daarboven, bij het hoofd van den onge lukkige, dien gij ten dood toe gemarteld hebt, bij het leven van mijn kind, dat hiernaast den slaap der onschuld slaapt, ik smeek u, ga heen Ga naar uw vertrek, en spreek het woord liefde, nooit meer in mijn bijzijn uit; ik ril en gruw er van 1 Zij was zoo mooi in haar kostbaar nacht gewaad, de wangen door opwinding wat hoog gekleurd, dat een plotselinge woede zich van den baron meester maakte, en zijn toorn zich in een stroom van woorden lucht gaf. Woedend greep hij den arm van de barones en siste haar toe: Gij wilt dus den oorlog tusschen ons Welnu, ik neem dien aan 1 Ja, ik heb de misdaad begaan, waartegen uw hooggepre zen eerlijkheid zich zoo verzet. Wat is het leven anders dan een strijd, om twee zaken, liefde en geld Er worden zooveel verbor gen misdaden alleen daarom begaan. Ik heb u mijn schuld opgebiecht. U, die mijn naam draagt, en die mij volgens de wetten van God en menschen toebehoort. Wat komt het er ook op aan Niemand zou u gelooven, al zoudt gij het ook aan de gan- sche wereld toeroepenMen zou u van waanzin beschuldigen, en ik heb geld ge noeg om de geneesheeren om te koopen en u in een krankzinnigengesticht te laten opsluiten... Een nieuwe misdaad dus Dat is best mogelij k Hartstocht kent geen overleg en verontschuldigt alles. Gij zijt de mijne. Ik behoud u Als gij mij weerstand biedt, ?al ik u toch breken Beproef het I Gij doet verkeerd met mij te trot- seeren Op wien kunt gij u beroepen Wat zou er van u worden als gij afstand deedt van de positie, die ik u verschaft heb. Wat zou er van uw dochter worden, uw Ga- brielle, zijn kind, dat gij om zijnentwil liefhebt, en dat op hem gelijkt. Waar zoudt gij een gewillig oor voor uw klachten vin den, en hoe kunt gij den band, die u aan mij bindt, breken, als ik dat niet wil Misschien wilt gij antwoorden dat gij mooi genoeg zijt om aanbidders te vinden, en dat men u met volle handen zou aanbieden, wat gij hier wegwerptMaar ik ken u ge noeg om te weten, dat gij zulke lage be rekeningen niet maakt. Gij zijt en blijft hier I Denkt gij dat ik een scheiding zou kunnen verdragen, die de zwaarst denkbare straf zou zijn, of dat ik mij zou laten uit lachen en een liefde ontzien, die gij mij toch altijd schuldig zijt, dat het mij moge lijk zou zijn m'n hartstocht te beheerechen en dat gij voor mij gelijk kunt zijn aan een fraaien tuin, dien men wel mag zien, maar waarvan de toegang verboden is I Gij be oordeelt mij verkeerd, als gij mij zooveel berusting toeschrijft; ik heb u niet gekocht om mij thans uw bezit te ODtzeggen 1 Gij zult onbeperkt meesteres of slavin in dit huis zijn. Ik zal u aanbidden, als gij wilt, u aan mijn wil onderwerpen, als gij wei gert 1 Kies Een glimlach vol verachting plooide de lippen van Helena, die op onbewogen toon antwoordde Zoo zie ik u liever, nu toont gij ten minste uw waren aardZiedaar mijn ant woord Koningin wil ik niet langer zijn, Slavin zal ik nooit zijnl En dan? Die uitbarsting van woede verhaast mijn besluit. Ik aarzelde nog uit vrees voor schandaal -En nu? Aarzel ik niet meer. Wat zult gij doen Ik zal dit huis verlaten u ont vluchten Gelooft gij, dat Ik zal mijn kind medenemen en gij zult van ons bevrijd zijnIk vraag u niets dan mijn vrijheidik eisch haar I Ik zou u tot aan het einde der aarde kunnen vervolgen en u terughalen! Denkt gij dan, dat ik niemand zou kunnen vinden om mij te verdedigen? 't Gelukte haar eindelijk argwaan in zijn ziel op te wekken, en plotseling schoot de blinde van de avenue Gabriel hem te bin nen. Zij moest steun hebben, om hem op die wijze te trotseeren Waar had zij dien gevonden? Hij deed eenige schreden in de kamer en bleef voor de schrijftafel staan, waarop een dolkmes in een kundig versierde schede lag. Ik wist niet, dat gij dit voorwerp in uw bezit had zeide hij. Toch behoort het mij toegij zult het vroeger niet opgemerkt hebben. Hebt gij het dus tot nu voor mij ver borgen? Ach, misschien bij toeval, en zonder opzet. Als ik het had willen verbergen, zou ik het dan hier laten slingeren? Maxime Raynaud bekeek het voorwerp vol aandacht. Raak het niet aan, waarschuwde He lena op kouden toon, het is vergiftigd. Hoe! Ik zal er mede een eind aan mijn leven maken, zoodra mij dit tot last wordt. En wat is dat voor geheimzinnig vergif? Curare! Het vergif der Indianen van Brazilië en Guyana? Ja juist. De baron legde zwijgend den dolk we der op de schrijftafel. Ik zal u niet vragen, begon hij na eenigen tijd, hoe gij aan dit vreemde wa pen gekomen zijt. Weet gij niet, dat voor geld alles te krijgen is Dat is zoo! antwoordde hij uit het veld gesagen, terwijl hij een wanhopige poging deed om zijn zelf beheersching terug te krijgen. Hij voelde, dat het gevaar al nader en nader dreigde, en wilde het onder de oogen zien. Een licht was hem plotseling opgegaan en nu had hij denzelfden strijd te voeren die Jan de Marcilles zooveel inspanning had gekost, maar de rollen waren omge keerd, de baron werd aangevallen en kende zijn geheime tegenstanders niet, al had hij een duister voorgevoel van hun bestaan. Dit kleine voorwerp had hem op den weg gebracht en zijn gedachten keerden terug naar vreemdelingen uit Zuid-Amerika, die al nader en nader in zijn buurt kwamen, en nu Boissy bewoonden. Zij alleen had den het kostbare kleinood aan de barones Kunnen schenken. Zij moest hen dus ken nen! Wie waren zij eigelijk? Graaf Jan de Marcilles had een broeder, die buitenslands gegaan was. (Wordt vervolgd) Jnjomxatïin te bekomen: Te s-Bosch bij de ondernemers J. A. van der SCHUIJ1 en Heusden hii den Aornt J. A. ROERENKners tra at. Hensden Zie de Etalage. ■të*.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 5