De „Vo93. Zeitung" schrijft: „Ook in de best ingelichte kringen weet heden nog niemand hoe de be slissing in Italië zal uitvallen. De vreugde in de pers van de „Entente" loopt zeer zeker vooruit op de gebeur tenis maar na de laatste berichten is het volstrekt niet meer buiten gesloten, dat Italië zich aan dé zijde onzer vij anden zal scharen. De onderhandelingen tusschen onzen bondgenoot en de Ita- liaansche regeering zijn geenzins afge broken, al wordt zulks in de pers tel kens weder beweerd. Integendeel, Oos ten rijk-Hongarije heeft met onze goed keuring nog zeer kort geleden opnieuw voorstellen gedaan, die getuigen van groote tagemoetkoming en van den eer lijken wil om gerechtvaardigde wenschen van Italië te vervullen. Op dit voorstel kan Italië nog in het geheel geen ant woord hebben gegeven. Wij laten der halve nog geenszins de hoop varen, dat de bestaande spanning in vredelieven den geest opgelost zal worden. Dat Ita lië, nu het toch meende recht te hebben om te eischen, ook veel eischte, kan men van een Italiaansch standpunt be grijpen. Maar dat is iets anders dan om, als men niet genoeg krijgt, gewa pend op vroegere bondgenooten aan te vallen. Dat is in strijd met de eer van de natie en zou een graad van algemeene onwaardigheid om in een verdrag op genomen te worden te kennen geven, die aan Italië zelfs door degenen bij wie het zich tijdelijk uitsluit, kwalijk genomen en vergolden zal worden. Deze oorlog kan niet meer beslist worden doordat Italië ingrijpt, de Ita- liaansche regeering zou zich ten zeerste vergissen, wanneer zij meende, dat onze operaties ons hebben belet ook de noo- dige voorzorgen met het oog op nieuwe vijanden te nemen. Vrij van alle zenuwachtigheid wacht het Duitsche volk de komende dingen af. Het zou ons liever zijn, wanneer de oude bondgenoot zich niet ook aan de zijde van den vijand zou scharen, maar als hij het volstrekt wil, dan zien «-wij in deze verandering slechts de nood zakelijkheid om nog meer krachten in te spannen. Ons geloof aan het eind resultaat van den oorlog kan niemand meer schokken." Uit Londen wordt aan het Deensche blad „Politieken" bericht, dat de ver- eeniging van fabrikanten van leder waren en andere groepen van leger leveranciers van het ministerie van oorlog een waarschuwing hebben ont vangen om zich tijdig te voorzien van geoefende vrouwelijke werkkrachten, daar op den grond van een nieuwe legerwet de weerbare mannen binnen drie maanden onder de wapens zullen worden geroepen. De bemanningen van drie treilers uit Huil, de Jolenthe, Hero en North ward Ho, zijn Woensdag tè Huil aan gekomen. Hun schepen waren Maandag in de Noordzee opgeblazen door een door een Duitsche duikboot. Van Poolsche zijde worden aan de pers mededeelingen gedaan, waaraan wij het volgende ontleenen Het 3e en 4e regiment van het pool sche legioen, die den winter in de Karpathen hebben doorgebracht, zijn nu naar het koninkrijk Polen gecom mandeerd. De Polen beschouwen dit als een belangrijk politek feit, omdat zij daarmede voor de bevrijding van hun vaderland vechten op hun eigen gebied. Daar vechten sedert Augustus reeds het le en het 2e regiment van het legioen, onder brigade-generaal Pilsudski. De brigade, die nu uit de Karpathen komt, kan met trots terugzien op de vërloopen maanden. De jonge onop- geleide vrijwilligers hebben zich snel tot een soldatentype ontwikkeld, dat achting wekt. Zij hebben 400 K. M., vaak in geforceerden marsch afgelegd en aan 73 slagen en schermutselingen deelgenomen. In de Boekowina heb ben zij bij Kirilibaba de beslissing ge bracht. Ook waren zij de eersten, die in Czernowitz en Kolomea binnenge drongen en de eenigen, die over den Dnjesstr gekomen zijn. Zij hebben echter ook zware verlie zen geleden. Bij het begin van den winterveldtocht telde de brigade 7 8000 man. Toen zij half Maart in Ko lomea binnenrukte, was zij nog ter nauwernood 2000 man sterk. Bijna 2300 man waren ziek geworden of op de marschen achtergebleven. Toen de commandant in Kolomea echter een oproeping tot de bevolking richtte, had hij binnen drie weken weer onge veer 5000 nieuwe vrijwilligers. Over het geheele slagfrout in West- Galicië dringen de bondgenooten met succes vooruit. De nog intacte troepen van den vijand pogen in allerijl in gunstige verdedigings-stellingen den terugtocht te dekken. Een sterke Russische troepenmacht wordt in de Beskiden door een flank- aanval ernstig bedreigd. De streek van Jaslow en Dukla is reeds veroverd. De aan den gang zijnde gevechten zullen de vernietiging van het derde Russische leger volkomen maken. Het aantal gevangenen is tot over de 50 000 gestegen. Overigens is de toestand onveran derd. De Londensche correspondent van de „Temps" meldt, dat zien den laat- sten tijd wekelijks 25 a 30.000 man op de Engelsche recruteeringslijsten laten inschrijven. Tot dusver zijn, met inbegrip van de koloniale troepen en van de Cana" deesche en Australische contingenten, 2.600.000 man onder de wapens, onge acht de manschappen, die in Canada, Australië en Zuid-Afrika worden af gericht. De „Deutsche Tageszeitung" ver neemt, dat het Oostenrijksch-Hongaar- sche leger, bestemd om een nieuwe actie tegen Servië te voeren, thans gereed is om uit te rukken. De troepen zijn voor den dienst te velde gedrild in een gebied aan de Servische grens, dat door sterke verdedigingswerken onkwetsbaar was gemaakt voor een inval. Daar het weer thans gunstiger is geworden, verwacht men, dat de nieuwe veldtocht spoedig een aanvang zal nemen. In München heeft een knaap van negen jaar, die gedurende de afwezig heid zijner ouders op zijn zusje van twaalf maanden moest letten, het kind ne keel doorgesneden. Daarna zette hij 'n hamer voor de deur en vertelde aan zijn moeder, dat er inbrekers waren geweest, die de afschuwelijke daad hadden verricht. De waarheid kwam echter spoedig aan het licht en de politie pakte den knaap op, die kalm naar de kinderspeelplaats was gegaan, om daar met zijn kameraden te spelen. Plaatselijk Nieuws. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's-Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Heusden, 8 Mei. Vogels kunnen somtijds een rare plaats uitzoeken voor bun nest, doch dat zij daar voor een in aanbouw zijnd schip kiezen is toch zeker wel zeer zeldzaam. Eenive werk lieden op de scheepswerf alhier ontdekten in een schip, waaraan zij met 2 ploegen aan het klinken waren, een merelnest met 2 eieren, waarop het dier, trots alle leven en herrie, zat te broeden. Nuclei- De afdeeling van het Leger des Geils zal voor de bewoners van deze plaats en omliggende dorpen op a.s. Hemel vaartsdag een groote openiuchtmeeting hou den in den gemeente boomgaard te Andel. De laatste bijeenkomst was zoo drukbe zocht dat het Leger niet behoeft te vreezen of een druk bezoek zal kunnen verwacht worden. Capelle- Dinsdag a.s. zullen de vluchtelingen uit deze gemeente naar de vluchtelingenkampen worden overgebracht. Dlisscu. Maandagavond 11. kwam A. van Boxel, een jongen van omstreeks 15 jaar, welke werkzaam is, bij de wed. A. van Gennip, in de machinale klompenma kerij alhier, zoodanig tusschen de boomen te vallen dat hij zijn arm brak. De genees heer de Groot, achtte het zenden naar een ziekenhuis gewenscht. Dinsdagmorgen is hij naar 's Bosch gebracht, waar hij enkele dagen zal moeten verblijven daar zijn arm erg is gekneusd. Eet heil- De heer D. Boersma, as sistent aan de Stoom zuivelfabriek te Gende- ren, slaagde voor het examen van melk- controleur T. N. Z. en is thans benoemd als bedrijfschef aan de Tinekes Hoeve te Gorinchem. Herpt- Het zomerweder der laatste dagen bracht in de sluimerende natuur een plotselinge verandering teweeg, zoodat thans allerwege de peren- en pruimenboomen in bloei staan en getooid met het zachte wit, waartusschen het fleurige groen zacht aan doet, een schitterenden aanblik bieden. Ook andere fluitsoorten als appelboomen bloeien of staan kolossaal in kn'op. Omtrent de vooruitzichten van den fruit oogst kan vanzelf echter nog zeer weinig worden gezegd. kaatsheuvel Onze dorpsgenoot de heer v. Gennip, thans werkzaam als hoofd der O. L. school te Berkdijk, is be noemd tot leeraar in de natuurlijke historie aan de dagnormaalschool te Waalwijk. Op 18 Juni e.k. zal de keuring voor de nationale militie plaats hebben in 't gemeentehuis alhier en wel des voormid dags om kwart over negen uur. De schoenfabrikant J. H. alhier, die totnutoe slechts handwerk fabriceerde, gaat zijn fabriek veel uitbreiden door plaatsing van een gasmotor met de noodige machines. Het miltvuur is geconstateerd in den stal van zekeren landbouwer alhier. Op last van den veearts is het cadaver ver nietigd. Jl. Dinsdag woedde in de bosschen nabij Loon op Zand een hevigen heidebrand. Honderden H.A. mast en heide zijn ver woest. Door aangeboden hulp van militai ren werd men de vlam eindelijk meester. De schade is enorm. Gedurende de maand April j.L werd aan het postkantoor te Kaatsheuvel met de daaronder ressorteerende hulppostkan-. toren ingelegd f 6853.81 en terugbetaald f 4934.52. Er werden 9 nieuwe boekjes uitgegeven. Meeuwen. Evenals verleden jaar zal ook nu op a.s. Donderdag (Hemelvaarts dag) een bijzondere openluchtmeeting door het Leger des Heüs worden gehouden op het terrein van den WelEd. heer v. Buuren. Zonder twijfel zal deze meeting vele be zoekers tot zich trekken en kunnen de Heilsoldaten op een drukke opkomst reke nen. De afdeeling Gorinchem van het Leger des Heils viert juist zijn vijf en twintigste jaarfeest en zeer vele bijzonderheden zullen in verband met dit feest herdacht worden worden. De meeting vangt aan n.m. half drie. Hederheinert Onze predikant ds. van Voorst Vader, heeft een toezegging van beroep ontvangen naar de gemeente Doesburg. Raamsdonk Woensdagmorgen geraakte de 19-jarige W. Kommers op den Oosterhoutschen straatweg onder met zand geladen kip wagentjes. Met een dubbel ge broken arm en verdere ernstige inwendige kneuzingen werd K. per ziekenwagen in allerijl naar het R. K. Gasthuis te R.'veer vervoerd, waar dr. Quirijns hem verbond. De toestand van den ongelukkigen jongeling is heden bedenkelijk. Met genoegen deelen wij mede, dat onze vroegere dorpsgenoot, de heer J.Tim mermans te Werkendam, is geslaagd voor het schriftelijke gedeelte van het examen gemeentesecretaris. Naar wij vernemen heeft zich voor de betrekking van veearts slechts 1 sollicitant aangemeld. Van den heer C. Bink geraakte een beste koe ter waarde van f 350 in de sloot en brak een poot. Het vleesch wordt waar schijnlijk goedgekeurd. Door het losraken der zwing gingen de paarden van den heer A. Knaap op hol en geraakten bij den heer B. Achterberg te R.'veer in een sloot. Met eenige materieele schade liep de holpartij goed af. Ptprang. Naar men ons van be voegde zijde meedeelt, zal op Zondag 16 Mei als bevestiger van ds. Pb. Vreugdenhil optreden, onzen vroegeren predikant ds. C. Bouthoorn, thans predikant bij de Ned. Herv. kerk te Dordrecht. De heer K. had het ongeluk op zijn arm te vallen, waardoor deze ontwrichtte. Door dr. van Gils werd de arm gezet. Door den raad dezer gemeente werd naar aanleiding van een ingediend verzoek een jaarlijk«che subsidie van f 10 toegekend aan de hulpkas van „Patrimonium". Neen. Op verschillende plaatsen werden de aardappelen, welke zich reeds flink boven den grond vertoonden door den vorst benadeeld. Ze zullen evenwel spoedig nu het weder zoo gunstig is, hun schade hebben ingehaald. Terwijl de bakker V. alhier, nabij het benedeneind van den stoep reed, had de hit het ongeluk te struikelen. Dat kwam nog al danig aan daar de hit aanmerkelijk aan zijne voorpooten werd be nadeeld zoodat hij wel enkele weken niet zal kunnen gebruikt worden. Ook de kar werd nog al benadeeld. Naar men verneemt zoude het plan bestaan om alhier in navolging van andere gemeenten ook een weegbrug te plaatsen. We mogen wel gelooven dat dit voor velen een groot gerief zou opleveren. Waspik. Vrijdag liep van de werf van Gebs. De Graaf met goed gevolg te water de stalen stevenaak „Petronella", groot 110 ton, voor rekening van den heer W. de Wijs te Made en werd de kiel gelegd voor een dito schip voor rekening van den heer C. Stoop te Made. U<-tfhtzakcia. kantongerecht Heusden. Uitspraken van 6 Mei. Loopen over beplant land P. J. R te Elshout, f 2 of 1 week tuchtschool. Rijwiel zonder licht: G. van H, te Wijk en J. L., te Rijswijk, ieder f 3 of 2 d. Overtreding ijkwet: W. S., te Aal burg, 2 X f 0-50 of 2 X 1 dag. Overtreding bouwverordening van DeWerken en Sleeuwijk C. W. v. d. S., te Werkendam, (2 maal) en J. v. d S., te DeWerken (2 maal), ieder 2 X f 1 of 2 X 1 d.C. R., A. B., P. de G.. G. P., A. B., H. B., E, V., G. R C. R M. de K., allen te De Werken en L. van D., en H. van A., te Werken dam, ieder f 1 of 1 d.B. v. d. W., te DeWerken, f 3 of 2 d.C. R te De- Werken, en B. v. d. W., te Nieuwendijk, ieder f 0.50 of 1 d.F. J. G te Wer kendam (3 maal) 3 X f 0-50 of 3 X 1 d. Opgeven van een valschen naam G. P., zwervende, f 20 of 20 dagen. Visschen zonder vergunning M. A. H., te Woudrichem, terug aan de ouders zonder straf. Rijden met vuile wielen A. D. N., te Almkerk, f 1 of 1 week tuchtschool. Overtreding militaire verordening te WoudrichemJ. van H., te Woudri chem, ontslagen van rechtsvervolging Siurgeriyke Stand. Almkerk, van 21 April tot 5 Mei. Ondertrouwd: W. Paans, 26 j. en A. Verwoert, 21 j. Geboren: Job Cornelis, z. v. R.Teu ling en D. BoeveWillem, z. v. P. v d. Wiel en L de Graaff; Maria, d. v. Joh. Heijstek en G. van Breugel Wil lem, z. v. W. Seherff en H. W. Wal ravenAdrianus, z. v. B. Versteeg en J. Verschooor; Metta Teuntje, d. v. J. a. d. Ven en M. O. BorstlapAdrlaan, z. v. G. van Burgel en J. van Herwijnen. Overleden: L. C. Kil winger, 81 j., wed. vaD A. van Oudheusden Ingekomen van: Mijdrecht, J. van Leeuwen met gezin; DeWerken en Sleeuwijk, J. H. Lagrouw met gezin. Vertrokken naar: Heerlen, W. J. S. Pontier met gezin; Wijchen, H.Nieuwen- huizen met rezin Gorinchem, T. Teu- ling Meeuwen, F. v. d. Nat. Gameren, over de maand April. Ondertrouwd: W. de Vries, 36 j. en M. B. van Pouderoijen, 26 j. Getrouwd: A. v. d. Werken, 30 j. en J. Schaap, 26 j.-, D. van Alphen, 27 j. en A. van Alphen, 20 j.; L. J. G. van Leeuw, 24 j. en I. J. E. d Watsr, 23 j. (beide uit Antwerpen). Geboren: Marius, z. v. G. C. W. van Os en J. v. d. Werken; Willemijntje, d. v. W. de Kloe en J. van Steen bergen Johan Peter Marie, z. v. J. van Maren en G. van BrakelPeter, z. v. W. J. van Utrecht en A. van Eek Hendrika, d. v. J. W. van Ballegooien en J. Roza Helena Wilhelmina Hen drika, d. v. H. Verhoek» en D. N. van Pouderoijen Aart, z. v. T. v. d. Meijden en A. van Ballegooien. Overleden: Jacob Ekelmaus, 90 j wedn. van A. Van A'gooij Jacoba Jo hanna v, d. Werken, 4 j. en 9 m. Cornelis van Haaften, 90 j., wedn. van J. van Eek. Vrijhoeven-Cappel, van 130 April. Getrouwd: J. Verhagen en J. van Beek. Sprang, over de maand April. Getrouwd: A. J. Koenen, 32 j. en M. Treffers, 33 j. Geboren Jenneke Cornelia, d. v. C. H. Maijers en G. Molegraaf; Jan, z. v. A. Krol en J. Broeks. Overleden: C. M. Holster, 69 j., wed. van C. A. Zwart; M. Vos, 68 j., echtgenoot van E. J. SoetersJ. W. Rijken, 50 j., echtgenoote van L. A. Rijken. Iftiiiiieuluud. In verband met de aanhouding van den vermoedelijken hoofddader van den afschuwelijken moord te Rozendaal deelt de daar verschijnende Grondwet de vol gende bijzonderheden mede: Zooals men weet was de justitie vrij spoedig overtuigd, dat de gearresteerde L. Aelen uit Antwerpen niets dan een laf werktuigen een willoos sujet geweest is in handen van een meer gesleptm en doortrapten schurk, die de geheele inbraak reeds dagen te voren had be raamd en bestudeerden alle iansen van slagen uitstekend had overwogen. Uit het onderzoek wist men ook weldra dat deze persoon niemand an ders was, dan een zekere Johannes Bo- gers, geboren te Breda, 16 April 1885, bijgenaamd „Jantje Donks" harmoni caspeler van beroep, gevreesd en ge ducht door een ieder die ooit met hem in aanraking kwam. Klein van gestalte maar sterk en vlug, ruw in zijn optre den en banaal uitdagend in zijn ma nieren, was hij vooral de schrik van de meer eenzaam gelegen buitenher- bergen, waar hij om de kleinste reden de boel op beestachtige manier kon opscheppen. Voor verschillende ver grijpen stond zijn signalement dan ook reeds maanden geleden in het „Alge meen Politieblad" maar tot nu toe wist hij nog steeds uit de handen van de politie te blijven. Men wist, dat hij in of om Antwerpen vertoefde, doch tot nu toe was elke poging om hem te ar resteeren gefaald. Een tijdlang heeft hij in de Snijderstraat te Antwerpen ge woond, maar toen men hem daar wilde overvallen, was de vogel juist gevlogen. Men begon reeds te wanhopen, toen de Nederlandsche Justitie het nog eens met een lokmiddeltje van f 300 pro beerde. Zoo'n aardig sommetje in dezen benarden tijd, men kon nooit weten. En waarlijk, het schijnt de uitloving van dezen prijs geweest te zijn, waardoor Jantje Bogers tusschen de ijzers draaide. Naar wij vernemen was het een van de kroegvrienden van Bogers, een ze kere B., die zijn schuilplaats aan de politie te Antwerpen bekend maakte. Wat met smokkelen te verdienen is blijkt wel uit onderstaand: Een bekend smokkelaar toonde dezer dagen, komende uit Duitschlaud, in een Noord-Limburgsche plaats aan kennis sen zijn portefeuille, inhoudende 60.000 mark, en verklaarde, daarvoor 20 paar den naar Duitschland te moeten leve ren. Hij hoopte, dit werkje deze week uit te voeren en daarmee meer dan de helft dier som te verdienen. Zijn be rekening kan uitkomen, want voor de in die streek „gestolen" paarden wordt gewoonlijk een som van omstreeks 1500 mark in voederbak of schuur of rij tuig teruggevonden I Thans wordt gemeld, dat de afwerking van het rapport van de commissie uit den Vrijzinnig democratischen Bond, nopens de heffing-in eens, door ziekte van een van de leden der commissie van redactie vertraagd is, zoodat het rapport in den loop van de volgende week nog niet zal kunnen verschijnen. Maandagmiddag tijdens een oefening werd een milicienwielrijder te Ooster beek plotseling door een dier in een vinger gebeten. Hoewel hij het lichaams deel dadelijk uitzoog zwol dit op, terwijl ook de lip opzwol. Hij werd naar dr. B. te Groesbeek gebracht, die dadelijk het militaire hospitaal te Arnhem met het gebeurde in kennis stelde. De aan wezige officier van gezondheid gaf in overweging om indien dr. B. meende dat hier sprake was van een adderbeet, gebruik te maken van het serum van prof. Spronk. Dr. B had dit echter niet en daarom werd dadelijk een militaire auto gezonden die den patiënt naar Utrecht overbracht ter behandeling met genoemd serum, dat binnen drie uur moet worden toegepast. Het resultaat was gunstig en de toestand van den patiënt is reeds weder zoo, dat hij dezer dagen naar het hospitaal te Arnhem kan worden overgebracht. Voor eenige weken deelden wij mede, dat in Hamburg was aangehouden de te Arnhem wonende heer van A. die aldaar tijdelijk vertoefde. Bij de familie van den heer van A. is thans een brief van hem ontvangen, waarin hij mede deelt, dat zijn aanhouding in verband staat met eenige door hem gemaakte reizen in het bezette gedeelte van Bel gië. Hij zou zich namelijk in het door hem geëxploiteerde café in ongunstigen zin over de autoriteiten in België heb ben uitgelaten. Een poging van den heer van A. om zich in verbinding te stelien met den Nederlandschen consul te Hamburg schijnt mislukt te zijn. Door zijn familie is thans de tusschen- komst der Nederlandsche regeering in geroepen. Van A. wordt nu reeds on geveer 4 weken gevangen gehouden. In de bierbrouwerij d'Oranjeboom te Rotterdam waren Woensdagmorgen werklieden bezig met het inrollen van zware vaten. Het laatste vat stootte tegen de ampniakleiding, die sprong en de brouwerij met verstikkende gas sen vulde. Een aantal werklieden redde zichzelf, zeven werden bewusteloos te voorschijn gehaald. Drie ervan n.l. J. Quander, Ph. Kitel en J. van den Berg waren reeds overleden. De reddingsbri gade verrichte met rookmaskers ge wapend de redding, terwijl eenige brandspuiten met 17 stralen alles onder water zetten om de verstikkende gas sen te verdrijven. Door de Nederl. grenswacht aan de Poppe te de Lutte (gem. Losser) zijn gistermorgen gearresteerd twee laud- bouwers uit Gildehaus (Duitschland), toen zij genoemde grenswacht een som van f 50 aangeboden, door hen daar door in de gelegenheid te stellen, paar den naar Duitschland uit te voeren. Beiden zijn onder militair geleide naar Almelo voor den officier van justitie gebracht. De territoriaal-bevelhebber voorOver- ijsel, Gelderland en Drente heeft met ingang van heden in zijn gebied, waar de staat van beleg is afgekondigd, het verblijf ontzegd aan G. J. Game, lom penkoopman te Oldenzaal, wijl zijn verblijf in genoemd gebied in 's lands belang gevaarlijk wordt geacht. Het wetsontwerp betreffende de ver mogensbelasting is in de Eerste Kamer verworpen met 26 tegen 16 stemmen (rechts tegen links). Naar de „Zwolsche Ct." verneemt wordt er zeer ernstig over gedacht de oudste lichting van de landweer 15 Mei a.s. met groot verlof te laten gaan. Het „Hdbl." heeft naar aanleiding van dit bericht bij het hoofdkwartier te 's Gravenhage geïnformeerd. Men noemde er het bericht een groote on bescheidenheid, doch wenschte er zich niet verder over uit te laten. Het „Vad." bevestigt de juistheid van het bericht, doch zegt dat de da tum nog niet bekend is. Het gerechtshof te 's Gravenhage uitspraak doende in de zaak tegen den Rotterdamschen letterkundige mr. O. P. v. R., bevestigde het vonnis van de rechtbank aldaar, waarbij mr. v. R. terzake het beleedigen van den Duit- schen keizer werd veroordeeld tot f 300 boete, subs. 60 dagen hechtenis, onder vrijspraak van de primaire ten laste legging, het misdrijf van art. 100 W. v. S., (het opzettelijk in gevaar brengen van onze neutraliteit.) Te Nieuw-Weerdinge bij Emmen is Maandag een werkstaking onder de baggerlieden uitgebroken. Gisteravond is op den Valtherdijk appèl gehouden, waarbij 300 man tegenwoordig waren. De politie was eveneens ter plaatse. Alles is rustig. PUËUlÜBËlJRTËN, 9 Mei. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm.5,30 u. ds. J. H. Donner uit Breda. Werkendamvm. 9,30 en nm. 6 u. ds. G.J. v. d. Pol. Heugden, vm. 10 u. en nm, 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2