Het Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Üommeierwaard 's-Bosch-Heusden-Wijk H.H. WIELRIJDERS. Tevens verkrijgbaar GELRIAHAAIMACHIHES. 1. P. Michaël, lalbnrgf. Plaatsii iel scïriMjie garantie. KUNSTTANDEN i Biljartfabrikant CÖIiSTüniT TRIMBOS, Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden, No. 3462. Zaterdag 8 Blei 1915. TWEEDE BLAD. Stoomboot Maasstroom. Tandheelkundige behandeling PIJNLOOS. KOOPT steeds in den Bosch's Goedkoopste Manufacturen en Beddenmagazijn DE KROON", Oppert 156, Rotterdam. JACQ. DE BRAVE, Hinthamerstraat 's-Hertogenbosch, Fabriek: Boerenmouw 6, VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 0.75, franco per post zender prijsverhooging. Afzonderlijke ummers 5 cent. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 71/* ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en. Vrijdag middag 12 uur ingewacht. ISuitenland. Men meldt van de Limburgscbe grens5 Sedert eenige dagen zijn de grenzen weer open en rijden de trams weer de grens over naar België en terug. Maar wie denkt, dat het verkeer weer geheel hersteld is, vergist zich. Wel zijn sedert 1 Mei weer personen over de grens bij Mouland gekomen, doch dit waren alleen Nederlanders. Belgen mogen er nog niet uit en wie er uit gelaten wordt, krijgt voorloopig geen pas om terug te keeren. Hoe scherp het toezicht was en hoe streng men elk verkeer aan de grens wenschte te beperken, blijkt hieruit, dat gedurende de 14 dagen, dat de grens gesloten was, alle bewoners uit de grens-zóne 's middags na 3 uur niet meer uit hun huizen mochten komen, terwijl er na 7 uur's avonds geen licht mocht branden. Geakkerd en op Lu t veld gewerkt mocht er niet worden en waagde iemand het op het land bezig te zijn, dan werd hij door de uhlanen er uit gejaagd. Een persoon, wonende op de Nederlandsche grens, die verlof had zijn akker op Belgisch grondgebied te bewerken, bevond zich daar op den bewusten 19en April. Hij was 's morgens met zijn knapzak er op uit getrokken, wist niets van de voorgenomen sluiting en wilde 's middags naar zijn huis terug- keereu, mocht echter niet de grens over en heeft al dien tijd in Mouland moeten blijven. Voor de vele, kleine handelaars, die met een pas voor grens verkeer, welke 14 dagen geldig was, in België handel dreven, is het nu gedaan. Die passen worden voorloopig niet af gegeven. Algemeen was men van oordeel, éfcit de sluiting was geschied met het oog op groote troepenverplaatsingen. Thans wint de meening veld, dat het zware geschut, waarvan men vermoedt, dat het gebruikt wordt voor het bombarde ment van Duinkerken, langs de brug van Navagne werd vervoerd evenals de 24 c. M. kanonnen voor de beschie ting der forten van Luik. De correspondent to Brussel van de „Deutsche Tageszeitung" beweert uit goebe bron te vernomen, datdeEngel- sche oorlogkosten van Augustus tot 15 April 12000 millioen mark bedragen. Omtrent de Belgische vluchtelingen heeft de Engelsche minister Samuel medegedeeld: Naar ambtelijke schatting, is het Mélun. Goed. Daarop schreef de griffier een paar re gels en las luid het volgende „Mijnheer de procureur. De ware moordenaar van de bewuste zaak d'Orgères in Mayenne is in onze han den. Hij is te uwer beschikking in het kasteel van Boissy, met de bewijzen, die zijn schuld slaven. Help ons zoo spoedig mogelijk van hem af. Voor burggraaf Cesar de Marcilles, De griffier van de rechtbank te Mayenne, Athanase Besnou." Gij noodzaakt mij tot dit uiterste, vervolgde hij, 't was mijn bedoeling de bewijzen van de onschuld van graaf Jan in handen te krijgen en de on schuldigen voor hun oprechtheid te beloonen door hen te laten ontsnappen, en dan van hun getuigenis gebruik te maken om de rech terlijke dwaling te herstellen. Met üw on eerlijk verkregen fortuin, zoudt gij in den vreemde van de opbrengst van uw mis daad hebben kunnen leven, wat van mijn zijde reeds een bewijs van groote toege vendheid zou zijnGij dwingt mij tot ernstige maatregelen toevlucht te ne men. 't Spijt mij. maar gij hebt het zelf gewild. Zonder Pidon met een blik te verwaar digen, had de griffier op bedaarden toon de laatste woorden gesproken, dus stond hij op en trad aan het venster. Daar is het paard, zeide hij. De weg naar Mélun is niet lang 't is nog tijd. Wilt gij een goeden raad van mij aanne men, dan laat ik den ruiter niet vertrek ken. Pidon antwoordde niet. Het gebronsde gelaat Verscheen thans opnieuw. MET DE Oageïlik* belialvfi des ZOiV v'an '«-Bosch vm. 9.30 n.m. 4.uur. Van Wijk vm. 6.n.m. 12.30 uur. flensden 11.5.30 flensden 6.15 1. Te Wijk 11.30 6.— Te 's-B.sch 8.— 2,30 lip Bossche marktdagen vertrekt de boot van WIJK m. circa 4.30, van HËlSDK!*) vm. 5. Re tour kaar ten, afgegeven op het traject WijkHeusden—'s-Bosch en omge keerd, zijn op de Bossche booten geldig. Burgers-, Simplex-, Heden ontvangen: Gazelle-, Germaan- en Nederl. Kroon- GUVGSTIGD sinds 18913. 8 jaar garantie. Ook op afbetaling. Aanbevelend, Des Zondags gesloten. Bondsrijwielhersteller. Eerste klas Emailleer- en Renaratie-Inriehting. Hooge Steenweg 4. Gebr. UBINK. I 2per tand, f 40.— per gebit. IVIS. Bij plaatsing van 8 Kunsttanden vergoeding van reiskosten. Zondags consult alleen op aanvrage. nieuwste systeem met 4 jaar schriftel. garantie. Kunsttanden k f 3,Gebitten f 4®, Volledige behandeling van Mond- en Tandziekten, w. o. trekkingen, beslist pijnloos. Informaties kosteloos. Billijk tarief Consult dagelijks van 96 uur, des Zondags van 912 uur. De operatieve behandeling geschiedt door 'n bevoegd arts. Méc. Dentist. Kerkstraat 48. o.h. Postkantoor, 'i-Jiosch. Japonstoffen. Mousselines. Katoentjes. Overhemdendrills. Wit katGen. Grasllnnen. Oogjes en Blokjes. Engelschleer. Manchester. Dames Ondergoederen Corsetten. Handschoenen. Ceintuurs. Kanten kragen. Galons-Kantstof. Linten-Tressen. Kindermutsen. Garneering. Sporthemden. Boezeroens. Blauwe Jassen. Blauwe Broeken. Blauwe Kielen. Manch. Broeken. DEN BOSCH. Baeverteen Broeken. BI. piqué Broeken. Schilderskielen. Bedden en Dekens. Matrassen. Ledikanten. Karpetten. Vloerzeil. Linoleum. Gordijnen. Cocosloopers. Matten. Waste prffxea a Contant. li levert nieuwe biljarten volgens laatste systeem, met de nieuwste banden „AMERICA", die door het afgeven van haar zuiver efiect uitmunten boven alle andere. OOK STEEDS VOORHANDEN Oot>ir"OLiliLto tegen zeer billijken prijs. Verder verkrijgbaar alle biljart-benoodigd- beden, als: laken, Queuen, ivoren- en imitatie-ballon, pommeransen, ouwels, etc. Reparation geschieden spoedig, net en biPjjk, Waar is de brief, mijnheer Besnou, zeide hij. Hier. Besnou wierp een steelschen blik op den gevangene, die doodstil bleef liggen. Zijn eigen ernst was even groot als die van den ander, want als de roover der rue Castiglione weerstand bood, ging er veel kostbaren tijd verloren, daar noch Cesar noch Jan de tusschenkomst der jus titie op dit oogenblik in hun zaken ge- wenscht achtten. Maar hij wist zich beter te beheerschen dan Pidon, wien het drei gende spooksel "ijner verbeelding opnieuw benauwden en die den strop al om zijn nek voelde. Toch hield, hij zich goed, al klapperden zijn tanden en al stond het angstzweet op zijn gelaat. Ga, riep Besnou Assunto toe, de teer ling is geworpen. Daar buiten wierp de gancho zich in den zadel en klonken de stappen van het paard op den straatweghij vertrok in galop, toen plotseling een kreet „Genade" in de kamer weerklonkmet uitgestrekte handen was Pidon op de knieën gevallen voor den griffier, doodsbleek als een ver oordeelde, die het koude staal der guillo tine reeds in zijn hals voelt I Besnou haalde een fluitje uit zijn zak en liet een doordringend signaal hooren het paard stond stil. Komaan, zeide de griffier zich om wendend naar zijn doodsbleek slachtoffer, ik ben blijde, dat gij wat handelbaarder wordt. Uw stugheid dwarsboomde mijn plannen, 't Is immers beter om het eens te worden. Hij legde Pidon een papier voor, duwde hem een pen in de hand en beval hem Schrijf. Daarop dicteerde hij hem een volledige bekentenis, en toen Pidon die van zijn handteekening voorzien had, beval hij Voeg er nu nog het volgende bij En daar Cabiral, onze medeplichtige, ons onrust begon in te boezemen, hebben wij hem uit den weg geruimd. Cabiral is dood. Hij is dood, herhaalde Pidon, maar wij zijn niet in dien moord betrokken. Waarom liegt gij Cabiral was dronken, zeide de ellen deling op cynischen toon, en ik heb de gauwdieven alleen maar gewaarschuwd, dat hij veel geld bij zich had. Dat wil ik wel bekennenGij schijnt te veronderstel len, dat ik hem met mijn eigen hand ge dood hebt, zooals die andere Met diepen afschuw keerde Besnou zich af. Welk een monster zijt gij, zeide hij, Caribal was uw vriend. Pidon zweegde griffier las het kostbare stuk nog eensj over, vouwde het dicht en legde het zorg vuldig in zijn portefeuille. Een triomfee- rend lachje krulde de lippen van den bra ven man. Nu ga ik u verlaten, zeide hij. Vrees niets en houdt u rustig, 't Zou u boven dien niet helpen, al maaktet gij nog zoo veel misbaar, men zou u niet hooren. De markies d'Anguilas is met opzet naar Boissy gekomen om baas te zijn in zijn eigen huis, en op spottenden toon voegde hij er bij En dan te moeten denken, dat gij dat nog wel voor hem gekocht hebt. Hij vertrok, vervuld van een geheime vreugde, als hij er aan dacht dat Bazou- ges verpletterd zou worden onder al die onaantastbare bewijzen, als de draak on der de speer van den aartsengel Michael. Pidon hoorde het slot knarsen, de gren dels toeschuiven, en den zwaren stap van een man, die voor zijn deur op en neer liep. Hij was opgesloten in een goed om muurd, goed verzekerd vertrek met een schildwacht om hem op te passen. VIII l)e dooden keeren terug. Ook baron Raynaud had een slapeloozen nacht doorgebracht. De duidelijk uitge sproken vijandschap van Helena veront rustte hem, en deed hem de treurige waar heid beseffen, dat het met de rust van zijn leven gedaan was, juist nu hij, het bedorven kind der fortuin, het toppunt van zijn wenschen bereikt had; hoeveel zelf beheersching de baron ook in den da gelij kschen omgang met de wereld zich had eigengemaakt, nu liet zij hem in den steek en stond zijn innerlijken onrust op zijn doorgaans zoo onbewogen gelaatstrek ken te lezen. Miss Brampton dwaalde alleen door het purk van La Varonne, haar gedachten, geheel vervuld aan haar familie, die als al de families van net cosmopoliete Albion, naar de vier windstreken verspreid waren, toen zij baron Maxime opmerkte, die evenals zij, doelloos door de eenzame lanen dwaalde en wiens gelaatsuitdrukking haar zoo deed ontstellen, dat de gedachte aan haar broers en zusters te Sydney en Mont real, te Kaapstad en Mysore er door op den achtergrond gedrongen werd. Toen hij miss Brampton passeerde, groette hij afge trokken, en bleef eenige schreden verder staan voor een rustiek paviljoen, dat aan het eind van een nauw dal omzoomd met wilgen, zijn strooien dak in het water van een kleinen vijver spiegelde; 'binnenge treden wierp hij zich op een der rieten fauteuils neer om de oplossing te zoeken der raadselachtige| woorden, diö schijnbaar onnadenkend aan de barones ontsnapt warenhij kon immers niet weteD, dat ze met opzet en wel overwogeg gesproken warenNu had hij zijn bevelen gegeven om Helena in al haar doen en laten na te gaan, want zijn jaloesie was opgewekt en bracht hem, gevoegd bij de onrust, waaraan hij sedert de laatste weken ten prooi wis, op den rand der vertwijfeling. De gedachte, dat de vrouw, die hij lief had, en voor wier bezit hij zelfs niet voor een misdaad was teruggedeinsd, tegen hem opstond, was meer dan hij verdragen kon. Tot aan het ontbijt bleef hij alleen en en ontweek zorgvuldig iemand der bewo ners van het kasteel te ontmoeten, in af wachtiDg van het uur, dat hem de zoo vurig gewenschte oplossing zou brengen, en licht in de hem omringende duisternis ontsteken zou. Intusschen was miss Brampton naar haar leerling teruggekeerd, die ook van haar zijd© in afwachting was, van hetgeen gebeuren zou, nu zij met haar scherpe opmerkings gave de toenemende onrust, waaraan haar vader de laatste dagen ten prooi was, op gemerkt had, al kon zij er de oorzaak niet van gissen. Toen de Engelsche dame bij haarLwam, was zij juist bezig de laatste hand te leggen aan een teekening van het paviljoen aan den vijver, die zij den vorigen avond begonnen was. Een volle stroom daglicht drong door het geopende venster het atelier binnen, dat, met den uitgezochtsten smaak en de grootste weelde gemeubeld, op een klein museum van kostbare kunstvoorwer pen geleek. Zoo vroeg al aan 't werk, freule? vroeg de dame van gezelschap. Ja, miss Brampton. Ge zult al wel opgemerkt hebben dat men weinig slaapt in dit huis, waar niemand iets te doen heeft. Gij zelf, die gelegenheid genoeg hebt, om uit te rusten O, foei! en van 's-BOSCfl nam. 12.nur. Information te bekomen: Te s-Bosch bij de ondernemers J. A. van der SCHUIJ1 en Eeusden bij den Agent. J. A. BOEREN. Engstraat, Heusden. Rijwielen Wordt vervolgd

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 5