Koning George van Engeland heeft, Is aouverein van de Konsebandorde, en eersten ridderkring der wereld, en keizer van Oostenrijk, den keizer an Daitschland, den koning van Wur- smberg, den kroonprins van Duitsch- ind, den groothertog van Hessen 6n en Rijn, prins Heinrich van Pruisen, en hertog van SaksenCoburgGotha n den hertog van Cumberland uit de idderlijst geschrapt. Er zijn thans nog 5 ridders over. De Lord Mayor van Londen heeft en deputatie van genaturaliseerde )uitsche en Oostenrijksche leden van e beurs ontvangen, die hun besliste fkeuring te kennen gaven over de arbaarsche wijze van oorlogvoeren der )uitschers. Uit Kaapstad wordt van 15 dezer eseind: Ernstige anti-Duitsche ongeregeld- eden worden gemeld uit de meeste oorname plaatsen der Unie, gepaard aande met algeheele vernieling van e eigendommen van Duitschers. De totaal aangerichte schade wordt op ïeer dan een millioen pond sterling eraamd. En verder Officieel wordt bericht, dat de regee- ng, na overleg met de Engelsche 3geering, besloten heeft alle meerder- trige mannelijke vreemdelingen te iterneeren. Personen, die genaturali- )erd zijn, zullen beschermd worden, och krijgen de waarschuwing zich zoo- anig te gedragen dat zij de openbare leening niet opwinden. Naar de „Tempo" van bevoegde zijde arneemt, heeft Japan zwaar geschut in de modernste constructie naar het ussische front gezonden. Een kanon, it door den kolonel Orata uitgevonden kan men in vier stukken uit elkaar amen, die elk door vier paarden ge- okken worden. Er hebben zich 29 Japansche artil- rie-officieren naar Rusland begeven. Uit Londen wordt geseind: De „Transylvania" van de Cunard- n, die, volgens verklaring der Duit- hers het lot van de „Lusitania" zou >elen, is ongedeerd in de Clyde aan- tkomen. De toestand in Italië wordt steeds eer en meer gespannenmen ver- iemt dat de gezanten van Duitsch- nd en van Oostenrijk tot vertrekken ireed staan, waarvoor 2 extra treinen ireed worden gehouden. De ongeregeld- )den onder de bevolking worden ooter. Algemeen verwacht men voor it einde dezer week een oplossing. De Londensche correspondent van i „Manchester Guardian" beweert in lat te zijn te verklaren, dat het agelsche ministerie van oorlog op een 'eeden winter-veldtocht rekent. Het verloop van den oorlog dwingt t de veronderstelling, dat hij in den srfst ternauwernood kan zijn geëin- gd. Vandaar, dat de militaire autori- iten tot een tweeden winter-veldtocht n besloten. Blijkens meedeelingen van den Noor hen consul te Archangel is de scheep- art in de haven nog steeds gestremd >or drijf- en pakijs. In heel Skandi stipt eerlijk, zeer werkzaam en precies aan zijn werk gehecht hij verzamelt k papieren en heeft mij verteld, dat hij sr merkwaardige in zijn bezit heeft a op, de bom zal den een of anderen .g losbarsten 1 Wel, zoo veel te beter 1 zeide de litseher, dat kan inderdaad een merk aardige zaak zijn, waarde meester. Sosthène Chapiton sprak de waarheid; a paar dagen te voren was de griffier n Mayenne bij hem geweest om hem te adplegen over sommige bii zonderheden de zaak Marcilles betrekking hebbende, hem tevens een aanbeveling te vragen een persoon van invloed in Guyana, i eenige stukken, die hij noodig had, in n bezit te krijgen. De beide mannen dden lang samen gesproken en de onerg- nkende Besnou had er geen kwaad in sien, eenige bijzonderheden mede te elen van het doel, waarvoor hij kwam van de bewijzen, waarover hij te be- ïikken had, meldiDg te maken Van het staan van Jan De Marcilles, had hij het )ht van diens broeder, om den naam bn hij droeg, in eere te herstellen, erkend Sosthène had met een half woord alles jrepen. 't Viel hem nu niet moeielijk geheele zaak te overzien, als hij uitging p het verblijf van Pidon op het kasteel Combiers en van het huwelijk van baron ynaud, dat hem zoo dikwijls stof tot denken gegeven had. 't Gaat met die :en als met de huizenzonder sleutel a men er bezwaarlijk inkomen 1 Eenmaal 't bezit daarvan, komt men er als in i eigen woning binnen, en Chapiton had den sleutel van het drama van Orgères handen. dij kneep met een sarcastisch lachje de pen op elkander, haalde uit een klein je een snuifje voor den dag, dat hij in grooten neus «topte, en achterover in navie heerscht koude weersgesteldheid. De lente heeft zich dit jaar aldaar ongewoon laat ingezet. Plaatselijk illeuws. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's-Hertogen bosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Heusden, 19 Mei. Van de Landweer, lichting 1907, die met 15 Mei huiswaarts keerde, viel voor deze gemeente in de termen de landweerplich- tige J. Dirkens, die verkozen heeft alsnog onder de wapenen te blijven. Bij de op 17 Mei j.l. gehouden keu ring voor lotelingen, lichting 1916, boden zich 13 jongelieden aan, waarvan er 9 zijn goedgekeurd. Werkendam. In de Maandag 1.1. gehouden Raadszitting, werden de volgende besluiten genomen lo. Een reclame inzake H. O. 1914, voor kennisgeving aangeaomen, als zijnde de tijd voor reclame verstreken, 2o. den Heer L. Verdoorn een ziekteverlof te verleenen tot na de groote vacantie3o. zonder discussie vier van de vijf ter goed keuring aangeboden verordeningen goed te keuren, n.l. die op het betreden van mili tair terrein, op het keuren van vleesch, inzake verblijf van woonwagens en het kap pen van boomen, terwijl die op het sluiten van tapperijen eveneens werd goedgekeurd, wanneer de tapperijen evengoed als de cantine, tot 10 uur kenden openblijven en in de cantine geen burgers werden toege laten 4o. opnieuw vergunning voor de faecaliën bergplaats aan te vragen, nu h.h. Ged. Staten genegen big ken milder bepa lingen te willen maken, doch vooraf zal aan den Raad der gemeente Sleeuwijk c.a. verzocht) worden haar politieverordening zooj te wijzigen, dat ze het ophalen van faecaliën niet onmogelijk maakt; 5o. werd medegedeeld, dat bij de laatste kasopname in kas was f 3982,746o. goed te keuren op de begrooting 1914 eeue af- en over schrijving ten bedrage van f 595,507o. voor kennisgeving aan te nemen het adres van den Bond van vereenigingen van fa- brikanten en handelaren in materialen voor het bouwbedrijf8o. een voorstel van B. en W. aan te nemen om aan van Rijswijk voor de enkele Zondagen, die hij van af de oprichting der waterleiding tot de mo bilisatie heeft moeten werken, geen ver goeding te geven en de vergoeding voor de Zondagen, tijdens de mobilisatie te re gelen na afloop daarvan 9o. de broodver ordening zoo te wijzigen, dat meer rogge brood kan gebikken worden; lOo. de schattingscommissie voor de inkomstenbe lasting samen te stellen uit de heeren: A. Sigmond, H. Bogers, J. de Klerk en M. Meijer; llo. tot leden van het stembureau te benoemen de heeren K. de Boon, C. J. Visser en Joh. van Loon C.Dz. Na afloop der openbare vergadering werd tot het vaststellen van het kohier van den H. O. overgegaan. Aalburg. Het herhalingsonderwijs gedurende de zomermaanden, wordt gevolgd door 5 meisjes. Beneden-Langstraat. Het hooi wo'-dt schoon opgeruimd. Alles wordt opgekocht aan goeden prijs. Men besteedt tot f 25, per 500 k.g. en voor roggestroo f 15,a f 15,50. Gerekend met de om standigheden van het weder, zijn de weiden tamelijk met gras bezet. Voor de hooigras- verpachtingen wordt op hooge prijzen ge rekend. Capelle. Gedurende de maand April werden aan het hulppostkantoor alhier be handeld 85 telegrammen, waarvan 38 ver zonden en 47 ontvangen. Er werden 128 telefoongesprekken gevoerd, waarvan 31 van uit de openbare spreekcel. M. F. alhier kwam te vallen, waar door hij een rib brak. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. zijn keukenstoel geleund, hief hij waar- sjhuwend zijn vinger op, en zeide: Gij zijt sterk genoeg, en ik vraag u ook geen bekentenis, maar ik bid u, doe mij het genoegen en antwoord mij niet Wat is mijn doel? U een dienst te bewijzen en de prettige middagen, die wij samen doorbrachten te betalenAls ik naar Burat luisterde, moest ik u in den steek laten maar daar moet gij hem geen ver wijt van maken, want hij is jaloersch als een ander fortuin maaktDat is men* schelijk! Ik mag de geheimen, die mij zijn toevertrouwd niet verklappen en daarom zeg ik u alleen Pas opl Mijn meening is gevestigd, de zaak was prachtig over legd en door een meesterhand geleid er zijn schurken, die mij vaak bewondering afdwiDgen, en dan heb ik spijt, dat ik zelf niet iets bedacht heb op 't eerste oogenblii[ ten minste, maar na rijper overleg, bedenk ik, dat het beter is op een stroomatras rustig te slapen, en zich tevreden te stellen met de feestjes, die anderen ons van tijd tot tijd aanbieden; want hoe mooi het gebouw ook opgetrokken is, vandaag of morgen valt het uit elkaar 1 er moet 9en fout in dezen opzet geweest zijn; tot nu toe is 't mij nog niet gelukt die te vinden, maar bij nauwkeurige studie zal mij dat wel gelukken't Is heusch een aardige bezigheid, om 't werk van anderen te ver beteren 1 Ik heb er mijn leven mede door gebracht en eerlijk gezegd, er nooit spijt van gehad! Hij zweeg, hij had genoeg gezegd. Straub reikte hem de hand. Ik bedank u voor uw goede bedoe lingen, waarde meester, maar er moet een misverstand zijn; de zaak Orgères gaat mij niet aan. Hoe men ook zoekt, er zal niets gevonden kunnen worden, en ik ben er bovendien Biecht van op de hoogte. Zijn oogsn zochten tusschen de stapels Het paard van E. H. alhief schrok en sloeg op hol. Het kwam met kar en al in de sloot terecht. Eenige behulpzame handen hadden paard en kar spoedig op het droge. Bij M. H. alhier ontstond begin van brand. Men wist echter het vuur spoedig te bedwingen. De aangerichte schade was gering. s-Graveuioer Op Maandag 31 dezer, des v.m. 11 uur, zal in het lokaal van den heer C. Blom eene vergadering worden gehouden van stemgerechtigde in gelanden van het waterschap „de Polder van 's Gravemoer", ter vaststelling der reke ning over 19131914 en der begrooting 19151916, alsmede uitloting van schuld brieven. denderen. In deze gemeente be staat zeer veel voorliefde voor het z.g. regeering8brood. De gemeente-secretaris wordt overstelpt met aanvragen naar kaarten. Zooals verzekerd wordt zal het smakelijk brood zijn en dan 12 cent het kilo, dat lijkt een ieder. Raamsdonk. Op de te Oosterhout door de militairen gehouden keuring werd van de 17 honden, uit de gemeente Raams- donk aangevoerd, alleen „Lion" van den heer H. van Turnhout goedgekeurd en voor f 40 door het Rijk aangekocht. De 6-jarige W. Bouwens viel uit een boompje en brak daarbij een arm, dien dr. Smits verbond. De heer M. Mz. de Roon is gekozen als jurylid voor het stamboek en plaats vervangend lid voor de merriekeuringen in Zuid-Holland en als keuringslid in Noord- Brabant voor het type tuigp <ard, voor welk type de heer d. R. is benoemd als afge vaardigde voor de algemeene vergadering te Den Haag. De heer P. C. de Wit heeft bedankt als bestuurslid voor het waterschap „De Oostpolder". In overleg met den burgemeester dezer gemeente hebben de bakkers gisteravond be-loten in 't vervolg ook regeeringstarwe te gaan verwerken en het regeeringsbrood te verkoopen tegen 12 cent per K.G. contant af te halen bij bakker of slijter, terwijl voor ieder lid van een gezin ouder dan 2 jaar 1 pond per dag beschikbaar wordt gesteld. De landbouwer H. v. Steenhoven Pzn., kwam bij het vervoer van een stier te vallen en brak den arm, dien dr. Smits verbond. Sprang; Na des voormiddags door zijn schoonvader ds. C. Bouthoorn van Dor drecht, tot het ambt van bedienaar des woords bij de Ned. Herv. Gemeente alhier te zijn bevestigd, deed ds. Ph. J. Vreugden- hil, overgekomen van Ottoland, met een predikatie over 1 Cor. 916b, zijn intrede in zijn nieuwe gemeente. Aan het slot werd zijn Eerw. toegesproken door ds. Japchen van Loonopzand, en zong de gemeente hun nieuwen leeraar psalm 134 3 toe. Een groote schare vulde beide malen het kerkgebouw. J1. Zondag werd het 8-jarig doch tertje van N. S. door een fietser tegen den grond gereden. Met een diepe wond aan haar hoofdje werd het opgenomen. Werd eerst het ergste gevreesd, heden is haar toe stand vooruitgaande. Als blijk van waardeering voor de bewezen diensten, ten tijde der vacature, werd door den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente alhier, aan den heer H. E. v. d. Leeden, hoofd der chr. school, een prachtig cadeau aangeboden. Zondagmiddag reed de heer S. met zijn motorfiets waaraan een wagentje was aangekoppeld tegen een stelling, geplaatst voor de woning van C. T. albier. Door den schok was zooveel averij b komen, dat men genoodzaakt was de fiets bij den bakker O. onder dak te brengen. De heer S. die in het wagentje had plaats genomen, had zijn voet erg bezeerd. Boven wonder is dit zonder verdere persoonlijke ongeluk ken goed afgeloopen. papieren van den wijsgeer naar de pendule, en toen hij er geen vond, haalde hij zijn horloge te voorschijn. Drommels 't is al zes uurik heb u al te lang opgehouden. Gij neemt het mij immers niet kwa lijk vroeg Chapiton, inwendig woedend over de kalmte, waarmede de Duitscher de zaak opnam. Dwalen is menschelijk, antwoordde Straub, gij zijt leelijk beetgenomen, maar gij weet, in de provincie worden al derge lijke verhalen verzonnen! Goeden avond! En hij gleed weder de trap af, juist zoo als hij de kamer binnen geschuifeld was, als een aal, die van schuilplaats verandert. Zou ik op een verkeerd spoor zijn? overlegde Sosthène Chapiton bij zichzelf, toen hij alleen was, en na een oogenblik voegde hij er bij Maar dat gaat anderen aan! Hij is slim genoeg en kan morgen al ver weg zijn! Dat was dan ook het plan van den Duitscher. Als de zaak Orgères weer op het tapijt kwam en men er na zooveel jaren opnieuw over begon te spreken, moest er iets uit gelekt, of misschien bewijzen gevonden zijn! Wie weet, misschien had Martha Ribout gebabbeld?... of Cabiral z:ch laten omkoopen Alles was mogelijk, en Sos thène Chapiton zou nooit met zooveel over tuiging hebben durven spreken, als hij de bewijzen niet voor oogen gehad had. 't Vei ligste was maar zich uit de voeten te maken, zooals de grijsaard van de Sèyreskade hem had aangeradenmen kan van de reis ook altijd terugkomen, en 't is niet gemakkelijk de gevangenis te verlaten, als men eens den drempel heeft overschreden. Hij was immers rijk, en 't kwam er niet opaan, waar hij van zijn schatten genoot lieden van zijn slag hebben vaderland noch geloof; ze zouden vader en moeder rerkoo- Wegens kostwinnerschap zijn door Ged. Staten voor één jaar vrijgesteld van den militairen dienst, de navolgende per sonen P. van Dongen, J. v. d. Mast, J. Scholt, W. Treffers, B. A. Verhoeven en A. L. v. d Hoeven. Waalwijk. Vergadering van de Afd. Noord-Brabant der Nationale vereeni- ging T. B. d. P. in Nederland van het Noord-Brabantsch Paardenstamboek. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Eveneens dereke ning en verantwoording, terwijl de begroo ting werd vastgesteld op f 780. Hierbij werd door den heer D. van Campen in overweging gegeven voortaan de rekening en begrooting op de convocatie op te nemen. De heer D. van Buuren te Meeuwen werd gekozen tot lid van het Hoofdbestuur, ter wijl nog verschillende andere benoemingen plaats hadden. Er werd uitvoerig van gedachten gewis seld over de plaats voor de volgende ver gadering. Bij stemming werd Waalwijk andermaal gekozen voor de volgende vergadering. Aan den heer A. Bax Gz. werd op ver zoek eervol ontslag verleend en door den heer Heidema, vertegenwoordiger van het Hoofdbestuur Z.Ed. dank gezegd voor de aangename samenwerking. Evenzoo namens het bestuur door den heer Nelemans. Nadat de heer v. Campen in overweging had gegeven een volgend jaar voor benoe mingen een voordracht door 't bestuur te doen opmaken om de eindelooze stem mingen te voorkomen, werd de vergadering door den voorzitter den heer A. Z. Snoek, gesloten. Vrijdag sprong een koe van den land bouwer K. op de weide van boer B., waar ook koeien op liepen. Een koe van B. stiet de koe van K. voor den kop, dat ze dood neerstortte. Zondagmorgen werd een landlooper opgebracht, die naar men vermoedt op ver schillende plaatsen petroleum in de brie venbussen had gegoten. fERGilDERING van den Baad der Gemeente Heusden op Vrjjdas 14 11 ei 's avonds 9.30 uur. Agenda: 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Mededeeling ingekomen stukken. 3. Benoeming schattingscommissie komsten belasting. 4. Benoeming stembureau. 5. Vaststelling kohier hoofdei, omslag 1915. ïn- Voorzitter burgemeester Honcoop. Secretaris de heer H. J. van Eggelen. Aanwezig alle leden. Nadat de Voorzitter de vergadering heeft geopend, leest de Secretaris de notulen van de vergadering van 10 Maart j.l. welke onveranderd worden goedgekeurd en daarna vastgesteld. Ingekomen stukken: b. Verslag toestand der gemeente 1914. c. Verslag Teekenschool 1914. d. Schrijven van den distr. schoolopziener over vergoeding voor het gebruik van de lokalen bestemd voor de opgeheven Rijks normaalschool, zijnde een huurtermijn van 4 maanden 1 Jan.1 Mei. De heer Van Andel vraagt of die lokalen dan per maand verhuurd werden, waarop de Voorzitter bevestigend antwoordt. Bij de behandeling van punt 3 der agenda luidt het prae-advies van B. en W. om het college van zetters, waarvan de Inspec teur der Dir. Bel. tevens lid en voorzitter is tot leden van de Rijksinkomsten belasting te benoemen. De Raad kan zich volko nen met dit prae-advies vereenigen en worden tot schat ters gekozen de heeren G. van Everdingen, Chr. de Jong, L. J. Veerman en Laurent Verhagen. De Voorzitter feliciteert de 3 aanwezige pen om een fortuin te kunnen verdienen. Straub riep dus een rijtuig aan en reed naar huis, waar hij zijn effecten in een valies pakte en alles voor de reis in ge- r edheid bracht. Een enkel woord zou aan Pidon berichten, waar hij zich bij hem kon voegen. Waartoe langer te wachten? Hij was immers zoo vrij als een vogel in de lucht Het sarcasme van Chapiton en de ge heime vreugde, die Burat in zijn val zou smaken, prikkelden hem, hij zou ze ten minBte niet de voldoening geven om ge tuigen van zijn ondergang te zijn! Een gedachte hinderde en vervolgde hem. Ver trekken zonder Mélie scheen hem onmo gelijk. Maar alles is nog bereikbaar, hij zou haar opzoeken, desnoods door gouden ketenen dwingen om hem te vergezellen. De trein naar Lyon vertrok om acht uur twintig. Te zeven uur verliet hij met zijn valies in de hand de rue d'Au tin, bespied door Sauvagnat, wien die toebereidselen argwaan inboezemden. Zoo spoedig mogelijk volgde hij den Duitscher in een tweede rijtuig, stapte aan het station van Lyon uit, en zond een telegram aan den markies d'Anguilas. Ten tien ure verliet Straub na een korte reis, gedurende welke het liefelijk beeld van een villa aan den oever van een meer, die zij met hun beiden zouden be wonen, hem voor den geest had gezweefd, den trein te Mélun, en zocht een rijtuig om hem naar La Varenne te brengen. Moet ik u terugbrengen ook, mijn heer? vroeg de koetsier. Ja, hoeveel? Tien francs Aangenomen, zeide Straub, en nam in de coupé plaats, waarna het paard in snellen draf heenreed. Op twee mijlen afstands buiten op het land sprong een vriend van den koetsier ▼lug op den bok, zonder dat het rijtuig leden met hun benoeming, welke door allen geaccepteerd wordt. Vervolgens wo rdt overgegaan tot het kiezen van de leden voor het stembureau 1915. Als zóódanig worden benoemd de heeren G. v. Everdingen en Chr. de Jongh, en tot plaatsvervangers de heeren L, J. Veer man en H. Prins. Als buitengewoon lid de heer Van Andel en tot diens plaatsvervanger de heer De Mol. Bij de gebruikelijke rondvraag wenscht de heer Veerman B. en W. te inspireeren een verordening te maken op het bakken van ongebuild brood tegen den kostenden prijs van slechts 12 cent per K.G. ten einde daardoor den werkman in deze dure tijden eenigszius financieel te verlichten. Tot groote voldoening zegt de Voorzitter dat het Dag. Bestuur reeds pogingen in het werk heeft gesteld, om tot dit doel te ge raken en jspoed achter de, zaak zet, opdat de arme menschen er weldra van zuilen profiteeren. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter deze vergadering waarna de Raad in comité-generaal overgaat tot vaststelling van het kohier van den Hoofd. Omslag 1915. Burgerlijke Stand. Heusden, van 1118 Mei. Geboren: Franciscus Aloisius, z. v. Franciscus Aloisius Sluijter en van Elisabeth Wilhelmina van der Linden. Capelle, over de maand April. Ondertrouwd: S. Bos, 27 j. en L. Haijkoop, 24 j.; C. van Gent, 24 j. en V. E. Kaufeld, 20 jM. J. de Bruijn, 26 j. en E. Nieuwkoop, 26 j J. Ver- hageu, 30 j. en J. v. Beek, 37 j H. v. Oosterhout, 30 j. en J. J. Molegraaf, 24 j. Geboren: Maria Hendrika Wilhel mina, d. v. A. de Bruijn en H. H. Konings; Adrianns Hendrikus, z. v. C. P. Spuijbroek en C. B. v. d. Hoven; Johanna, d. v. H. Rijken en A. M. v. Peer. Overleden: H. Walstra, 36 j.; A. Taktor, 24 j.; A. Ros, 61 j. Binnenhuid. Met de mailbooten komen de laatste dagen te Vlissingen vele Duitsche vrouwen, die reeds jaren in Engeland wonen, mede, die door de thans plaats hebbende onlusten, Engeland hebben verlaten en naar hun vaderland terug- keeren. Een conducteur van Van Gend en Loos had Vrijdag het ongeluk, op het stations-emplacement te Arnhem een zak, inhoudende f 5000, te verliezen. Zaterdagmiddag werd het zakje met geld teruggevonden in den tunnel op het statijn aldaar. Slechts een gering bedrag ontbrakwaarschijnlijk heeft de oneerlijke vinder b- rouw gekregen of geen raad geweten met het geld, dat grootendeels bestond uit bankbil jetten, waarvan de nummers alle geno teerd waren. Een smokkelaar uit Belgisch Weel de, die meer dan vier maanden brieven overbracht van en naar de Belgische dorpen, is Donderdagavond aan de grens bij Lage Mierde aangehouden. Van L. wilde vluchten en werd door drie kogels getroffen. De smokkelaar was op slag dood. De „Rotterdammer" meent te weten dat gezien de buitengewone tijdsom standigheden, dit jaar op den verjaar dag van H. M. de Koningin geen de coraties zullen worden uitgereikt. behoefde op te houden het paard verhaastte zijn tred, en Guillard droomde voort van het het heerlijke leven aan den oever van het meer, dat hem en zijn dierbare Mélie wachtte. X. Een verlaten huis. 't Was ongeveer zes uur toen Marcella Raynaud in gezelschap van miss Brampton te Varenne terugkwam in haar eleganten panier, dien zij zelf stuurde. Zij hadden een langen rit gemaakt en zich te Mélun bij kennissen opgehoudenwant rijken lieden ontbreekt het nooit aan vrienden, evenmin als aan benijders. Bovendien had Marcella Raynaud een groot aantal bewon deraars, en geen wonder, want het jonge meisje met haar slanke, fiere houding, trotsch op haar opvoeding en haar vleiers, maar innig goed in haar hart, de rijke erfgename van een der fraaiste kasteelen uit den om trek, bood, zooals zij door de laan van eeuwenoude boomen in haar elegant rij tuigje opreed, in haar eenvoudig kleedje, waaraan een enkele donkerroode roos le vendigheid bijzette, terwijl de krullende lokken van alle kanten onder den Rubens- hoed te voorschijn kwamen, een bekoorlijk schouwspel aan. Zij reed de laan in, die naar de voor de bedienden bestemde ge bouwen voerde en trad daarna de stallen binnen welker inwendige inrichting een voorbeeld van rijkdom en netheid was. En kele plaatsen waren ledig. Kijk, vroeg het jonge meisje, wie is er uitgegaan? Een palfrenier antwoordde: Mijnheer de baron is daareven naar Parijs vertrokken. Ik ben hem toch niet tegengekomen. Dan zal mijnheer de baron naar 't station te Nangis gereden zijn. (Wordt vtrvolgd,) a. Brief van Ged. Staten bevattende goed keuring van de verordening op het bakken en verkoopen van brood.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2