In haar 13e rapport klaagt de Bel gische commissie tot onderzoek van de schending der regelen van het volken recht, der wetten en gebruiken van den oorlog blijkens een door de Bel gische legatie verstekte mededeeling over wederrechtelijke onteigening van particulier eigendom o. a. te Leu ven, Dinant, Mechelen en Dendermonde. In het geheele bezette gebied van België is een politiek van vernieling gevolgd, aldus het verslag der commis sie blijkens het officieele communiqué van den Duitschen grooten generalen staf, dat o.a. voorschreef: 3, Dit land zal in de militaire behoef ten van allerlei aard moeten voorzien teneinde de Duitsche landen te ont heffen." Deze onteigening onder den dekman tel van requisities is niet minder in strijd met de regelen van het volken recht dan de vergrijpen van de Duit sche legers tegen de eigendommen. Zij levert op een rechtstreeksche schending van de artikelen 23 litt. G 46 en 52 van hetgeen is overeengekomen betref fende de wetten en gebruiken van den oorlog te land, vastgesteld op de vierde Haagsche Vredesconferentie. Ze miskent bovendien de overeenkomsten in Bel- gii gesloten door de Belgische autori teiten zelf. Op het oogenblik, dat deze aan de Belgische provincies oplei een zware oorlogsschatting van 40.000.000 francs na de ontzaggelijke requisities, belastingen en boeten van velerlei aard, waardoor de gemeenten en de Belgische burgers werden getroffen, was ze ver plicht een einde te maken aan het tot dusver gevolgde stelsel. De Belgische landbouw, industrie en handel worden eveneens getroffen. De voortbrengselen van de nationale vee teelt, de meest noodige grondstoffen, de fabrieksproducten, machinegereedschap pen zijn in beslag genomen en naar Duitschland vervoerd, in strijd met elk recht. Een groot gedeelte van het rapport is gewijd aan de onwettige requisitie van fokpaarden, merries en veulens, waarvan België voor meer dan 24mil- lioen francs jaarlijks uitvoerde. De Belgische fokpaarden zijn met geweld weggevoerd, zonder betaling of tegen absoluut onvoldoende betaling en zijn aan de Duitsche landbouwers ver kocht door de zorg van het Duitsche ministerie van landbouw en landbouw organisaties. Een aantal documenten zijn aan het rapport toegevoegd. Ten slotte wordt in het rapport be sproken het kappen van boomen door de Duitsche genie in verschillende streken van België, het hout werd naar Duitschland gevoerd. Met requisities voor het bezettings leger heeft dit kappen van boomen niets te maken. De Madridache „Mnndo" geeft de volgende bijzonderheden over het begin van de troebelen. Zaterdagmorgen in de vroegte, om half vier, werd het signaal tot de be weging gegeven te Lissabon door het lossen van drie geweerschoten in een straat op welk teeken de kruisers op de reede antwoord gaven. Het geschiet werd steeds heviger, de cavalerie, repu- blikeinsche garde en artillerie rukten uit en gaven vuur op de burger-oproer lingen, van wie velen kazernes waren binnen gedrongen en trachtten de sol daten over te halen zich bij hen aan te sluiten. Tegen den middag werd in de geheele stad geschotener vielen talrijke gewonden. Tusschen de salvo's door klonk de kreet: „Weg met den dictatuur." Alle matrozen van de schepen namen deel aan de beweging; toen de officieren aan boord kwamen, heschen de bemanningen de republikeinsche vlag. De President heeft het paleis van Belem verlaten en begaf zich onder een eskorte republikeinsche garde naar Lissabon. In Spanje komen geen treinen meer aan, naar de „Temps" verneemt. De spoorwegdirecties kunnen geen telefo nische verbinding krijgen met de kan toren in Portugal. Ook de telegrafische verbindingen zijn gestoord. De oorlogscorrespondent van de „Vos- sische Zeitung" in Oostenrijk geeft de volgende beschrijving van den nieuwen 42-c.M. houwitser: Voor het transport wordt een trein gebruikt, die alle benoodigheden mee neemt, het fundament, de draaischijf, het pantser, de kraan en de ammunitie. Men heeft twee dagen noodig om het kanon op te stellen. Tegen vliegers moet het uiterst zorgvuldig gemaskerd worden. Eens werd de houwitser door een vlieger ontdekt. Onmiddellijk wer den rails aangelegd en op deze wijze werd 's nachts het geheele toestel zij waarts in het bosch geschoven een buitengewone prestatie bij het gewicht van het geschut. Er kan zeer snel mee gevuurd wor den. Voor een schot is niet meer dan twee minuten noodig. De projectielen hebben driemaal het gewicht van die der 30.5 c.M. mortieren. Zij zijn zoo groot als een gewoon soldaat. Het fun dament van den houwitser is bijna 2 M. diep. Daarop ligt een krans met reus achtige kogels, waarop het affuit draait. En daarop ligt dan de geweldige loop. Een beweegbare kraan, die over rails loopt, doet dienst bij het opstellen van het geheele toestel. Het afschieten vindt plaats door een touw. Het is den artilleristen verboden daarbij omhoog te kijken, omdat het lange sterk lich tende mondingsvuur hevig verblindt. In den nacht van het Russische nieuwjaar heb ik een schot op Tarnow zien afvuren. Seconden lang was het breede dal verlicht door de vuurstraal. De knal van het schot is zeer diep en daarom voor menschen niet onaange naam. Op dood materiaal oefent de luchtdruk echter een vernielende uit werking uit. Een 60 M. van het kanon afstaande ammunitiewagen werd hevig beschadigd. Alle wanden bleken inge drukt en gekraakt. Een te Londen uitgekomen rapport toont aan, dat 1282 leden der beman ningen van vergane Duitsche oorlogs schepen gered zijn door Engelsche oor logsschepen, terwijl Duitsche oorlogs schepen geen enkelen man hebben ge red behoorende tot Eugelsche oorlogs schepen, die in gelijke omstandigheden verkeerden. Omtrent de revolutionaire beweging ia Portugal lezen wei Door het zeer ongunstige weêr zijn volgens de Fransche berichten, de laatste dagen op het Westelijk oorlogstooneel betrekkelijk kalm voorbij gegaan. De laatste berichten uit Italië laten aan duidelijkheid te wenschen over; wèl heeft de Kamer met overgroote meerderheid ingeval van oorlog buiten gewone macht aan de Regeering toe gekend, wèl is 't verbond met Oosten rijk opgezegd, en is in de zitting van gisteren eenparige instemming van de commissie van onderzoek inzake een buitengewoon crediet betuigd, waarbij zelfs le Socialisten deze handelwijze goedkeurden, in de hoop dat na den oorlog algemeene ontwapening num mer één van 't programma zal zijn, doch van een oorlogsverklaring ont vingen wij nog geen bericht. 't Valt echter niet langer te betwij felen, of Italië zal van daag of morgen aan den oorlog deelnemen. Plaatselijk. Nieuws. Voor Dames- en Kinder kleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's-Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Heusden, 22 Mei. De op Donderdag j.l. aangevoerde IJmui- der zeevisch werd voor lage prijzen gemijnd. Kabeljauw pl.m. 4 a 5 pond, ging voor 50 —60 cent per stuk. Kleine schelvisch in 't begin 5 en 6 cent, ging op 't laatst voor 2 cent per stuk. Eén kabeljouw bracht hoogere prijs op, omdat de kooper dacht voor centen te koopen, wat hij in zooveel stuivers moest betalen. Gelukkig voor hem dat hij alléén baas is, anders zou over zoo'n vergunning in deze dure tijden van vrouw lief mogelijk nog wel wat te hooren zijn geweest. Minder gelukkig was een kooper die vrouwlief, die te lang wachten met koopen, wilde verrassen. Doch volgens de vrouw mijnde hij veel te duur en wilde zij ze niet hebben en zou ze zelf koopen voor haar, wat ze dan ook direct deed. Als nu die booze buien bij het eten van de visch maar over zijn, anders zou de visch in Heusden vanwege „de grootjes" nog heillooze gevolgen kunnen hebben. Her keu (lam- De Boerenleen bank „Werkendam" hoopt op Woensdag 26 Mei 1915, des avonds 7 uur bij mej. de Wed. Wink alhier, haar 16e algemeene vergadering te houden. Almkerk. Tot leden van de schat tingscommissie voor de Inkomstenbelasting in deze gemeente zijn benoemd de heeren A. H. Donker, G. de Leeuw, A. Snoek en A. van Her wijnen. Door den militieraad zijn vrijgesteld wegens broederdienst D. van Andel, A. van Burgel, H. van Herwijnen, P. Kamp, J Ouwerkerk, G. Schermers en B. Vink. Aan de ingeschrevenen voor de militie lichting 1916 J. Branderhorst, W. H. de Graaf en A. van Hoven, is door Ged. Staten voor den tijd van een jaar vrijstel ling van dsn dienst bij de militie verleend, wegens kostwinnerschap. De zitting van den Keuringsraad voor de militie lichting 1916 dezer gemeente zal worden gehouden op Maandag den 21 Juni a.s. des voormiddags 10,15 uur ten Gemeentehuize. Aalburg Bij een worsteling met zijn stier, op de keuring te Waalwijk, werd de landbouwer G. van O. zoodanig aan het hoofd en in het gelaat gewond, dat direct geneeskundige hulp moest worden verleend. Er is hier een levendige handel in lammeren en worden hooge prijzen besteed. Voor lammeren van 8 weken oud, wordt zelfs tot t 12,per stuk besteed. Beneden-Langstraat. De fruiiboomen staan er prachtig voor, zoowel peren- als appelboomen geven mooie voor uitzichten. De steenvruchten blijken aan merkelijk geleden te hebben door de nacht vorsten. Kruis- en zwarte bessen hebben ook veel vrucht gezet. Het belooft wel een goed fruitjaar te worden. Capelle, C. T. alhier sneed bg een koe van den landbouwer A. Q. een speen van den uier. Procesverbaal is opgemaakt De vrouw van W. T. alhier kwam te vallen, waardoor zij een been brak. V. P. pas aan 't fietsen leeren, raakte te water. Met een n it pak en eenige schade aan de fiets kwam hij eraf. 's Gravemoer. Teleurgesteld door het slechte weder op Hemel vaartsdag, zal het Leger des Heils uit Breda thans op tweeden Pinksterdag alhier eene openlucht samenkomst houden, 't Is te hopen, dat het weder dan beter dienen mag. Vrijdag was het vijftig jaren, dat Marinus Hoefnagel en Adriana Blom door den echt verbonden werden. Al liet de toestand dezer oudjes niet toe veel uiterlijk vertoon te maken, toch ontvingen zij van verschillende zijden blijken van belangstel ling. Kaatsheuvel- Benoemd tot tijde lijk onderwijzer a. d. o. 1. school te Loon- schendijk, de heer A. Spijkermans. Nederhemert- Op de gemeente secretarie werden ruim 120 aanvragen om broodkaarten ingediend. Wel een bewijs, dat velen het regeeringsbrood a 12 cent per k.g. wenschen te bekomen. De bakkers Doruijter en Smits hebben hun medewerking toegezegd. Om het vreemdelingenverkeer te be vorderen, is het z.g. „Boschje" bij het Rechthuis door het beplanten met sier- en bloemheesters in een aardig plantsoen her schapen, waarin ten genoege van families met kinderen nog een wip en schommel geplaatst zullen worden. Jammer, dat zoo- velen uit de environs nog onkundig zijn met het natuurschoon van het boschrijke Eiland, met zijn heerlijk leven en prachtig kasteel. NIeuwendöh. Onze dorpsgenoot de heer J. Monshouwer, onderwijzer te Nieuw-Lekkerland, is benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de chr. school alhier. Door den bouwkundige Joh. Colijn alhier, werd Donderdagmiddag aanbesteed het bouwen van een winkelhuis, voor reke ning van den heer C. van Helden. Ingele verd werden 10 biljetten, waarvan de minste bleek te zijn de heer D. G. de Graaff te Woudrichem, voor de som van f 1798. Raming f 1870, Sprang. A.s. Zondag zal bij den uitgang van het Ned. Herv. kerkgebouw de „Pinkstercollecte" voor de buitenlandsche zending, ten bate van den Gereformeerden Zendingsbond gehouden worden. Zoo ook bij den uitgang der Geref. kerk zal voor de ondersteuning der buitenlandsche zen ding gecollecteerd worden. In deze gemeente zijn slechts twee militairen van de landweerlichting 1907. Eén hunner zekeren C. Haverhals keerde terug. W. Goedhart verkoos echter onder de wapenen te blijven. Bij de j.l. Dinsdagavond gehouden ledenvergadering der Coöp. bakkerij „Broe derhulp" werden de aftredende bestuurs leden herkozen, die alle hun benoeming aannamen. In de plaats van L. Versteeg en J. Gouda, werden G. v. d. Hoven en Jac. v. d. Schans, tot commissarissen benoemd. Waspik. Op de te Oosterhout ge houden keuring waren 15 honden van hier aangevoerd. Goedgekeurd werden 1 hond van den heer S. Quist en 2 van den heer P. Ruijtenberg. De dieren zijn voor f 40 gekocht. R|jsw(ik. Woensdag 12 Mei hield de Coöperatieve Boerenleenbank alhier, haar jaarlij ksche algemeene vergadering. Uit de mededeelingen van het bestuur blijkt o.a. het volgende: Het aantal leden bedroeg op 31 Dec. 40. Aan spaargelden werd in 1914 ontvangen f 2829,13 en terugbetaald f1652,.Boven dien werden aan de leden voorschotten gegeven tot een gezamenlijk bedrag van f 3952,16. Op het einde van het jaar be droeg de som der spaargelden f 3257.95 en het bedrag der voorschotten aan leden f 4155,70. De winst over 1914 bedroeg f 133,28, waarvan f 48,48 op het Reserve fonds wordt geplaatst. Bij acclamatie werd herkozen tot bestuurs lid de heer J. C. Brontot lid van den Raad van Toezicht de heer B. Kanttot plaatsvervangende bestuursleden de heeren G. Nieuwenhuizen en F. Smits P.zn. terwijl met algemeene stemmen tot kassier werd gekozen de heer R. Braams. Verder werd nog besloten, dat met ingang van 1 Jan. 1915 de rente voor spaargelden 3$ p.ct. en voor voorschotten 6 p.ct. zal bedragen. Uit de rekening en balans bleek duidelijk, dat de vereeniging nu reeds door de moei lijke eerste jaren heen is en er zeer goed voorstaat, hoewel ze nog op heel bescheiden voet werkt. Het mag dan ook zeker betreurd worden, dat er nog zoo weinig van dergelijke nut tige vereenigingen in het Land van Heusden en Altena voorkomen. Voor den boerenstand zijn ze ongetwijfeld van groot belang. Raamsdonk. Op de te Oosterhout gehouden keuring behaalde de stier der fok vereeniging alhier den 3en prijs. Het dier weegt het respectable gewicht van 985 k.g. Mej. D. Kemmeren brandde haar been zoo zeer met kokend water, dat dr. Smits hulp moest verleenen. Sedert Donderdag 13 Mei vermist de heer H. C. de Bont een witborst kalf van 9 maanden, loopende in den Oostpolder. Vermoedelijk is het kalf gestolen. De heeren Verkuil en Van Leeuwen uit Den Haag en den heer C. van Dongen te R'veer, overkwam te Etten door het defect raken van het stuur een auto-ongeluk.!{De heer V. D. lag eenigen tijd bewusteloos en bekwam evenals de chauffeur inwendige kneuzingen en wonden aan hoofd en handen. Gelukkig bestaat er geen levensgevaar. Gisteravond is alhier in hetcatechi- seerlokaal door een 30-tal jonge dames de n&aivereeniging „Naastenliefde" opgericht. iHet doel is het verstrekken van onder- kleeren aan behoeftige ingezetenen en kin deren, die een vacantiekolonie bezoeken. Veen. Deze week werden door de rijkspolitie enkele personen bekeurd wegens het visschen naar aal. Ze wisten wellicht niet, dat hiervoor eene vergunning nood zakelijk is. Kon men voor een paar weken klagen over de stand van het gras in het veld, thans heeft de regen zulk een invloed uit geoefend dat gras voldoende in voorraad is. Ook de aardappelen zijn goed vooruit gewerkt en kunnen flink worden gehakt. Met het benadeelen door den vorst, dit zal nogal afloopen. De watermolenaar de D. alhier zou gaarne in het bezit zijn van een eigen woning nabij den molen. Dientengevolge had hij zich met een verzoek gericht tot het polderbestuur om er een te bouwen doch moest hierop eene afwijzende beschik king ontvangen. Voor 2 leden van den Gemeenteraad werden Donderdag tot candidaat gesteld de heeren J. Blankere, A. Vos J.Gz., C. Kool haas en Jac. van Ballegooijen. WU.k C.a. In een zeilboot alhier liggende in de rivier de Maas, heeft een kwikstaartje zijn nestje gebouwd, waarin een vijftal eieren liegen. Rustig blijft de vogel op het nest zitten, als de veerman aan het varen is. Onze dorpsgenoot J. v. Esch, deed met gunstig gevolg examen voor klerk ter secretarie te Rotterdam. Aan J. v. Bergeijk is door Ged. Staten dezer provincie d.d. 28 April j.l. vrijstelling verleend wegens kostwinnerschap, voor den tijd van één jaar. De landbouwer G. van Os te Aalburg, werd te Waalwijk op de j.l. aldaar gehou- ded premiekeuring van stieren, door zijn stier aangevallen, en zoodanig gewond, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. De veehandelaar W. Hoeflaken, alhier, behaalde met zijn stier op de premiekeuring van stieren te Waalwijk d.d. 17 Mei jl. gehouden, den 2en prijs ten bedrage van f 60. Waalwijk- De gewone jaarlij ksche rijkskeuring van springstierea, welke door het in deze streek voorkomen van mond en klauwzeer was uitgesteld werd Maandag j.l. gehouden. Van de eenjarigen werd met den eersten prijs van f 70 bekroond, een zwartbonte volbloed afst. N. R. S. van R. Middelkoop te Dnssen met 83 puntenmet den 2en pr. een zwartbonte van W. Hoevelaken te Wijk met 76 punten. In de 2e afdeeling behaalde den len pr. de 2-jarige zwartbonte volbloed, afst. N. R. S. van de Vereeniging vooruitgang zij ons Streven te Capelle met 87punt; den tweeden pr. de 2-jarige zwartbonte volbloed afst. N. R. S. van de vereeniging Verbetering zij ons doel te Almkerk met 80t/2 punt den 3den pr. de 2-jarige zwartbonte van D. Vos te Drongelen, met 79| punt; den 4den pr. de 2-jarige zwartbonte volbloed afst. N. R. S. van de wed. G. Verhoeven te de Werken met 78| punt; en een extra 5den pr. de 2-jarige zwartbonte van de wed. Branten te Haarsteeg, met 76t/2 punt. Woiidrichem, Bij Kon. besluit zijn benoemd tot ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Brouwers haven, M. C. E. Bruins, ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Woudri chem tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Woudrichem, D. Daane Bolier, ontvanger der invoerrechten en accijnzen te Budel (station.) Burgerlijke Miami. Almkerk, van 519 Mei. Gerouwd: W. Paans, 26 j. en A. woerd, 21 j. Ondertrouwd Corstiaan Antonie Groenenberg, 30 j. en Lina van Ooijen 32 j. Geboren: Simon Johannes, z. v. W. J. v. Burgel en E. Verlee; Jan, z. v. G. de Graaf en H. Kasen; Bastiaan, z. v. K. A. Koekkoek en J. v. Herwij nen; Adriana Alberdina, d. v. H. Kolff en M. C. Kallewaard. Overleden: Arie Vink, 84 j. Ingekomen van: DeWerken en Sleeu- wijk, J. H. Lagrauw en gezinDronge len, J. SchildersZwijndrecht, W. Paans. Vertrokken naar Oud-Alblas, G. Bies heuvel Capelle, C. v. d. Koppel; Andel, G. H. TeulingHardinxveld, J. La- grouwDeWerken en Sleeuwijk, T. Kenniphaas en gezin; Haarlemmermeer A. Vink. Wijk c. a., van 7 tot 14 Mei. Ondertrouwd: Peter Bouman 27 j. en Elizabeth Antonia Nieuwkoop, 26 j. Cornelis |Dirk van Haarlem, 24 j. en Pieternella van de Wetering, 25 j. Geboren: Heiltje Woutrina, d. v. W. Mans en Ant. de Weert. Overleden: Pieternella van Kuijk, 26 j. Vertrokken naar: Nederhemert, H. van Rossum. Ingekomen van: Genderen, A. Bax, en H. H. Bax. Rechtzaken. Overtreding Hoterwet. Door het kantongerecht te Dordrecht werd behandeld de zaak tegen Johannis C., 52 jaar, boterhandelaar te Wijk bij Heusden, wegens het doen vervoeren van „boter", die evenwel bij scheikun dig onderzoek „margarine" bleek te zijn, terwyl die margarine bovendien niet u a oon Ae fiiachen van de boter- hooren van den Rijkszuivelvuiteur H. Dokter die de monsters had geDOiuen, requireerde het O. M. tegen beklaagde, die reeds vroeger voor boterwetover- treding veroordeeld is, twee maanden hechtenis. Uitspraak 26 Mei. Kantongerecht Heusden. Uitspraken van 20 Mei. Een voor de eerbaarheid aanstoote- lijk lied zingen: L. M. M. v. I., Breda, f 15 of 3 dagen. Overtreding jachtwet: J. S. te Eethen, f 5 of 2 dagen. Overtr. trekhondenwet: N. G. J. S. te Giessen, f 2 of 1 dag; M. V. te Veen, (verzet) verzet vervallen verklaard. Loopen op beplanten grond: L. v. O. te Drunen, f 3 of 2 dagen. Voertuig zonder licht: W. v. K. te Aalburg, f 4 of 2 dagen. Rijwiel zonder licht: J. v. B. te Heusden, f 4 of 2 dagen; P. A. v. H. te Almkerk, B. G. de G. en S. C. H. te Dussen, ieder f 5 of 3 dagenJ. K. te Almkerk, f 10 of 3 dagen; J. B. te Almkerk, f 3 of 2 dagen. Openbare dronkenschapP. A. v. d. P., H. S., en L. van E. te Hank, J. V. te Almkerk, ieder f 5 of 3 dagen; J. v. G., zwervende, A. v. D. te Hank en M. r. K. te Nieuwendijk, ieder f 10 of 3 d. C. R. te Hank en J. V. te Almkerk, elk f 15 of 3 dagen; J. V. te Heusden, (verzet), verzet vervallen verklaard. Overtreding leerplichtwet: J. T. te Almkerk, f 3 of 2 dagen. Overtreding drankwet: B. K. te An del, f 25 of 10 dagen. StrooperijM. R. te Woudrichem, f 10 of 5 dagen. Overtr. Prov. wegenreglement, G. M. de G. te Gorinchem, f 0.50 of 1 dag. Overtr. jachtwet: G. v. H. en C. v. H. te Almkerk, beiden vrijspraak. Klnnenland. Een ongelukkigen, In den nacht van Zaterdag op Zobdag werd de bus van 't postkantoor te Waalwijk met petroleum eu die te Besoyen met fae- caliën bevuild, waardoor ook verschil lende brieven besmeurd werden. Toen deze daad ontdekt werd, ging de politie weldra op onderzoek uit. De marechaussée te Besoyen kreeg des morgens reeds bezoek van zekeren N., vroeger onderwijzer op een plaats in Friesland, aan lager wal gekomen, die later met een wagen reisde en nu ergens in Drunen woonde. De man kwam zich aangeven als de dader van bovengenoemde wandaden en het bleek al spoedig dat men te doen had met een ongelukkige, die in staat van ern stige zenuw-overspanning of nog erger verkeerde. Hij deelde b.v. mede, dat hij als pro pagandist der klopgeesten was uitge zonden om een nieuwen godsdienst te verkondigen en nu eerst een ernstig feit moest plegen om in de gevangenis te komen. Hij had een kan met petro leum meegebracht en daarvan een ge deelte in de postbus te Waalwijk ge gooid, maar daar de hals van de kan niet in de gleuf der bus te Besoyen ging, had hij daar vuil genomen. Hij verzocht ook beslist vastgehouden te worden, anders zou hij den anderen avond nog een erger feit plegen. Aan zijn verzoek werd dan ook voldaan. Nog kwam hier iets anders tot klaar heid. Zaterdagmorgen hing voor zijn raam te Drunen een briefje waarop stond; „Boven hangt iets, wie het wil halen mag het houden." Het publiek meeode dat de ongelukkige zich zelf misschien had opgehangen en waarschuwde de gemeentepolitie. Deze stelde een on derzoek in en vond aan een draadje een revolver hangen, loodrecht boven een dun latje dat op den zolder gespij kerd was. Men sloeg hierop verder geen acht, maar toen de wachtmeester Zon dagmorgen in de kazerne informeerde, wat hij daarmede voor had, verschrok hij en vroeg of er geen groot ongeluk gebeurd was, toen men den revolver er af nam De brigadier Sijsterman ging hierop naar de woning te D. en onderzocht den zolder en constateerde daar, dat de man vlak onder den revolver, dus rond om het rechtopstaande latje, een groot vierkant stuk uit den zolder had ge zaagd, dat slechts met een paar kleine spijkertjes werd vastgehouden, zoodat, wanneer iemand den revolver er af kwam halen, hij met plank en al door den zolder moest vallen. De man ver klaarde, dat dit zijn bedoeling is ge weest. Het is een wonder dat de veld wachter Mimpen hiervan niet de dupe geworden is. De man is Maandag naar 's-Bosch overgebracht. E. v. h. Z. Woensdagnacht brak plotseling brand uit in het volkslogement „De Hoop", te Schagen, en toebehoorende aan de wed. Brantenaar. De bewoners en de logeergasten waren te 11 uur te bed wet,'zijnde een ReichertWoUay-getal

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2