Hel Land van Heusden en Alteoa, de Langstraat en de Bommelerwaard. 'k Heidelberger Cement Heidelberg Mannheim A. G. TWEEDE BLAD. wegnemen. Onze Maatconfectie, bewerking en coupe als Maatwerk voldoen aan de hoogste eischen. 5 KOOPT en VERKOOPT: Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 3400. Zaterdag 22 Jflei 1915. op eigen ateliers vervaardigd, welke elk vooroordeel tegen CONFECTIE Uitsluitend laatste modellen. Moderne Stoffen. BOUWMATERIALEN, Gorinchem. VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 0.75, franco per post sender prijs verhooging. Afzonderlijke ummers 5 cent. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 71/, ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag; middag 12 uur ingewacht. Buitenland- Uit Malmö wordt aan .Berlingske Tidende" gemeld, dat een geweldige sneeuwstorm over midden-Zweden groote schade heeft aangericht. De telegraaf- en telefoonverbindingen tusschen de streken waar de storm heeft geheerscht en Stockholm zijn verbroken. De grootste schade is te Smaaland aangericht. Bij Limham is de Zweedsche schoener Au rora" op reis naar Kopenhagen door den sneeuwstorm verrast en op de ku3t geloopen. De „Berliner Lokal Anzeiger ver neemt uit Weenen, dat de stemming aldaar ten opzichte van de Itaiiaansche gebeurtenissen bedaard en kalm is. Iedereen is er van overtuigd, dat ook het ernstigste niets meer aan het eind- succes der centrale mogendheden kan veranderen, doch veeleer de solidariteit van de volkeren der monarchie slechts inniger kan maken. De Zürcher Ztg. verneemt dat 190 regimenten infanterie op oorlogssterkte te Genua zijn samengetrokken. Men vermoedt dat ze, als de oorlog uitbreekt, per spoor en schip naar Frankrijk zullen worden overgebracht om dienst te doen op het westelijk front. Een part. telegram aan de N. R. Ct. luidt De Osnabrücker Ztg. verneemt uit Lugano dat in Italië op verschillende plaatsen muiterijen onder de troepen zijn uitgebroken. In Turijn heeft een artillerieregiment geweigerd ten strijde te trekken. Gemeld wordt, dat een groot gedeelte van den aardappelenoogst in België door nachtvorst bedorven is. De lijkschouwer te Ramsgate had Woensdag den dood te onderzoeken van iemand die gewond was door een bom, die een Zeppelin had uitgeworpen. De jury gaf als haar uitspraak: „moord met voorbedachten rade, bedreven door den Duitschen keizer." Bij de Fransche Kamer is een wets ontwerp ingediend o n de burgers, wier eigendom door den oorlog schade heeft geleden, die schade te vergoeden. Er is al 50 millioen frank voor bewilligd. Ik b"in thans verraden door de vrouw, uit liefde tot wie ik gezondigd heb; met een geruchtmakend schandaal bedreigd door een man, wien zij toebehoorde en tot wien zij nu teruggekeerd is, sleep ik in mijn val u mede, die ik by mijn sterven slechts zooveel eer nalaat, als de vijand, aan wiens genade wij zijn overgeleverd, mocht goed dunken u over te laten. Ik heb zijn voorwaarde moeten aannemen. Ik had u voor mijn vertrek nog willen omhelzen, misschien is mij die troost zelfs ontzegd, want ik kom pas tegen midder nacht thuis, om morgen bij 't aanbreken van den dag weer te vertrekken. Wat er echter ook gebeuren moge, gij zult rijk, ontzagelijk rijk zijn, en rijkdom is een macht. Ik heb die meermalen ge bruikt om vrees en ontzag af te dwingen. Ik heb slechts volkomen verdienden haat ingeoogst. Doe uw best om bemind te worden. Arm kind, gij hebt geen misdaad te boeten. God geve, die God, wiens wrekende hand ik nu voel, dat gij niet al te zwaar voor die van uw vader bezocht zult worden! Vergeef mij Maxime Raynaud." De dochter van baron Raynaud had niet meer kunnen ontstellen als de bliksem op een helderen lentedag voor haar voeten was gevallen; de brief sprak maar al te duide lijk. Maar van welke misdaad sprak haar vader, en hoe konden schande en onteering een huis treffen, dat zoo boven mensche- lijke ellende verheven scheen. Plotseling schoot haar een gedachte te binnen, die, mocht de baron er ook geen melding van gemaakt hebben, haar alles duidelijk maakte. Graaf de Marcilles leefde, de barones had zich weer bij hem gevoegd en hij was (Firma Schuuwenburg,) van de Portland-CementwerkeJ: de man met wien haar vader duelleeren zou. Maar dan kon hij niet ver weg zijn, en in eens kwam de nieuwe buurman haar voor den geest, wiens vreemde afkomst tot de zonderlingste veronderstellingen had aan leiding gegeven. Te Boissy moest de vijand zijnZonder twijfel markies d'Anguilas zelf! Alle kasteelen in de buurt waren nog gesloten, alleen Boissy was bewoond. De vreemdste plannen, de wildste voor nemens spookten in het brein van het ongelukkige meisje rond. Dat duel mocht niet plaats hebbenzij zou het verhin deren zich tusschen de tegenstanders werpen en hen smeeken van hun haat af stand te doen Zij was alleen, met de bedienden, die misschien om de zaak zouden lachen en haar zeker niet uit de moeielijkheden kon den redden of goeden raad geven. Daar sloeg het negen uur Plotseling schoot haar een naam te binnen Christiaan als hij er maar was en alles wist, als zij hem haar bekommering kon mededeelen Hij was haar vriend, haar bloedverwant, bijna haar verloofde Hij zou haar steu nen en helpen 1 Maar hoe hem te waar schuwen? Spoedig was haar besluit geno men; wat beteekende de afstand van tien mijlen tusschen La Varenne en Vitray voor haar gelielkooBde merrie? Haastig sloot zij den brief weer in de enveloppe en trad toen aan 't raam, Het was prachtig weer, en het park werd door de volle maan met haar zilverachtig licht overgoten; zonder zich den tijd te gunnen van kleeding te verwisselen, wierp zy een donker manteltje om haar schouders, ging behoedzaam naar beneden, en bereikte zon der opgemerkt te zijn de stallen, waar zij denzefden palfrenier weer vond, die haar dien middag te woord had gestaan. Zadel „Caprice", beval zij. Wil de freule uitgaan? Ja! Zoo laat nog? Het moet, en op een toon, die geen tegenspraak toeliet, voegde zij er bij Geen woord meer, ik wil het, snel! De knecht gehoorzaamde aarzelend. Mijn goede Louis, zeide zij wat zach ter 5 't geldt een goed werk, maar niemand mag het wetenHaast u watik kom spoedig terug! Haar toon klonk niet langer bevelend, eer smeekend, toen zij vriendelijk ver volgde Zijn u kameraden nog in de keuken? Ja, maar zij zullen spoedig komen. Zij had de kracht om vriendelijk glim lachend te zeggen Ik zal spoedig een eind ver wezen, en terugzijn, voordat zij weten, dat ik uit gegaan ben. De fraaie merrie, een elegant raspaard, stond weldra gereed; het jonge meisje sprong in den zadel in haar vreemd half gedecolleteerd gewaad, terwijl het korte manteltje hals en boezem maar gedeelte lijk bedekte. Als een pijl uit den boog schoot zij vooruit en de pal Trenier zag haar bevallige verschijning in de schaduw van het park verdwijnen; spoedig had zij het hek bereikt en volgde in galop den weg, die door het bosch naar Vitray voert. Op 't zelfde oogenblik klopte Toussaint Vardon, geleund op zijn knoestigen stok, aan de Schaapskooi, waarop de heesche stem van moeder Bastiene en ruw „binnen" antwoordde. XI. Een hinderlaag;. Al zag de hut er in werkelijkheid nog even armoedig uit als vroeger, er was nu een lichtpuntje in te ontdekken, dat haar Molenstraat, GORINCHEM. Wissels, Effecten, Coupons en vreemde Banknoten. Opent Re kening Courant met Rentevergoeding. Verleent Handelscredieten. Sluit Prolongatiën. Bezorgt alle Assurantiën. Zet gelden uit op Prolongatie. Neemt gelden a deposito. met drie dagen opvragen 3 pCt. veertien dagen opvragen 37* voor een maand vast4 drie maanden vast4 een jaar vast 4 Verhuurt Safe-Eoketten in hare brand- en inbraakvrije kluis op voorwaarden, bij haar verkrijgbaar. n n. J. F. BEERLING Jr. geheel verhelderde en een ander aanzien gaf. Dat lichtpunt was Melia zij had woord gehouden, was den vorigen dag gekomen, en haar eerste werk was geweest, den boel wat op te ruimen en een schijn van com- Ifort in het leven te roepen, 't Was een aardig gezicht on het mooie jonge meisje, met het keurig gekapte donkere haar bezig te zien, terwijl zij de gescherfde en ge barste borden en schotels op een plank rangschikte, en de overblijfselen van een zeer overvloedig maal opbergde. Kijk, daar is Labrèche, zeide zij en tfad op den bezoeker toe, wien zij beide handen reikte. Zijt gij hier? Zij is daar straks gekomen, zeide de moeder, en heeft voorraad medegebracht. Wij moeten toch leven. Toussaint richtte een vragenden blik op moeder Bastien, die ontkennend het hoofd schudde. Niets? vroeg hij. Het wild is nog niet gekomen, ik heb mijn belofte gehouden en vanmorgen tot zeven uur toe de wacht gehouden. Een vloek ontsnapte aan La Brèche's lippende gebeurtenissen volgden elkander ook zoo snel op, hij had geen tijd om te wachten. 't Is goed, zeide hij, dan zullen we morgen maar weer zien, en als 't niet ge lukt, moet een goede geest haar beschermen., Hij knarsetandde van spijt, 't Was ook hard van zijn plan te moeten afzien en Louise Moraines niet te kunnen wreken! En alles was nog wel zoo goed voor bereid zeide hij Wat wilt gij toch? vroeg Melia. Ik? Ja gij, antwoordde zij, hem vlak in't gelaat ziende. Ik zou willen, dat Louise Moraines niet alleen geleden had en dat zy, de dochter van baron Raynaud, ook haar aan deel in de schande hadik wil mij wreken, in één woord! Begrijpt gij de beteekenis van dat woord? Melia haalde de fraai gevormde schou ders op. Zoo wat ten naastenbij, zeide zij. De baron heeft mij tot dwangarbeid doen veroordeelen, en hij zalik ben er zeker van door een ander daarvoor, gestraft worden, en zoo niet door een ander, dan doormij en 't zal niet lang duren ook Maar dat is niet genoeg Louise heeft in 't water den dood gevonden Sohande en verdriet zijn ons huis binnen geslopen mijn zuster is in een gekken huis gestorven.... mijn vader heeft zich op den zolder opgehangenEn nu wil ik, dat ook die menschen bloedige trauen zullen storten, en zal geen rust hebben, voor ik dat doel bereikt heb Maar zij zijn te sterk en slechts door list te over winnen Hun misdaden zeis brengen hen niet binnen het bereik der wet; hoort gij Melia; zelfs hun misdaden niet, onschuldig veroordeeld en naar de galeien verwezen worden in gezelschap van dieven en moor denaars, zooals met mij het geval was, of door 't slijk gesleurd zooals LouiseWij moeten tegen hun wild, in 't duister, in den nacht als Btroopers Verstaat gij het! ver staat gij het... herhaalde hij uitgeput van opwinding en vermoeienis. Zij stonden te genover elkander in een hoek van het ver trek, terwijl moeder Bastien in een hoek bij den schoorsteen met het hoofd in de handen nederhurkte. Ja, ik versta het, antwoordde Melia, ik ben niet doofgij behoeft niet zoo luid te schreeuwen Och! zelfs gij begrijpt mij neg niet. VIEIOUI Magazijn „In de Paradijsvogel." Draagt onze Confectie-lostuines, NIIFF l VERWEK Adverteert in dit Blad. 9e lorinchemsche Dank De Directie: Mk a dbn dekker (Wordt vervolg dj

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 5