soldaten noch politie zijn ernoodigom de orde te handhaven Onde veteranen uit den onafhankelijkheidsoorlog wek ken op vaderlijks wijze groepen jonge lingen op. De toehoorders antwoorden met: „Leve Italië 1" te roepen. Soortgelijke tooneelen doen zich te Turijn voor, waar de vlaggen uit de huizen gestoken zijn. De menigte juichte het vertrek van een groote afdeeling bergartillerie toe. Te Venetie wachtte de bevolking op het St. Markus-plein op de beslissing van de Kamer inzake het wetsontwerp der buitengewone bevoegdheden. Toen het bericht van het Kamer-votum in kwam, werd de driekleur geheschen aan den historischen vlaggestok te midden van groote geestdrift. Italianen uit Triest, die tegenwoordig waren, hebben op over.' telpende wijze van hun gezindheid doen blijken. Te Rome zijn telegrammen zijn ontvangen van Italiaansche kolonisten meldende, dat er duizenden Italianen gereed staan om op den op roep to mobiliseeren te antwoorden en dat er ook nog duizenden bereid zijn als vrijwilliger op te komen. Aan duizenden Italianen te Bazel, Zurich en andere Zwitsersche steden wordt door Oostenrijksche en Duitsche werk gevers belet om naar Italië terug te keerenzij weigeren het loon uit te betalen. Giolitti's orgaan, de „Stampa" is thans met vliegende vaandels en slaan de trom naar de oorlogspartij overge- loopen en zelden, zegt 'n Duitsch be richt, heeft 'n orgaan der publieke opinie zoo radikaal zijn eigen werk verloochend als dit blad, nu het heden schrijft „Mogen de gebeurtenissen die komen onze beginselen het een na het ander verwoestenmogen zij bewijzen dat al onze berekeningen verkeerd waren, dat ook ons standpunt verkeerd was, en alle vrees volstrekt ongegrond en dat geheel ons werk slechts een enkele groote dwaling was van vermoeide her sens en een vreesachtig hart I" De Corriere della Sera, meldt, dat 3000 burgers van Italiaansche nationa liteit tusschen Polo en Dignano in hechtenis genomen en naar Leitmarits, in noordelijk Bohemen, gebracht zijn. Men ziet bij dezen uittocht van boeren hartverscheurende tooneelen. Vrouwen, kinderen en oude mannen worden eiken dag in veewagens naar verre plaatsen weggevoerd. Alle winkels en restaura ties zijn gesloten en de huizen door Hongaarsche en Bosnische troepen be zet. In TriSst moeten alle mannen die tusschen 1872 en 1897 geboren zijn en nog geen dienst hebben gedaan, zich bij de militaire overheid aanmelden. De Daily Mail verneemt uit Kopen hagen, dat daar uit Berlijn aangekomen neutrale reizigers vertellen, dat het ministerie van oorlog van plan is onver wijld 2 millioen Duitschers onder de wapenen te roepen. Te Berlijn meent men, dat een half millioen soldateD voldoende zullen zijn, om Oostenrijk tegen Italië te verdedigen, en men ver zekert, dat de helft van dat getal al uit Duitschland naar de Italiaansche grens op weg is. Duitschland en Oostenrijk ontvangen nog eiken dag groote levensvoorraden uit Roemenië. Volgens de Weensche bladen heeft, naar het Weensche correspondentie bureau seint, het vooruitzicht op den 't Was een vreemde verschijning, die rijke erfdochter in haar gekleed toilet, want te La Varenne maakte men iederen dag toilet voor het diner, die daar op haar hijgend van zweet druipend paard aankwam. Freule Raynaudriep een der bedien den verwonderd. Ik vraag naar markies De Parsay herhaalde Marcella. Mijnheer de markies heeft den dag te Parijs doorgebracht, freule. Welk een tegenspoed 1 Komt hij terug. Wij verwachten mijnheer den markies hedenavond nog thuisover een uur kan hij hier zijn. Is dat zeker? Als mijnheer de markies ten minste niet van plan veranderd is. Ongeduldig beet het jonge meisje zich op de lippen. Bern afwachten maar als hij eens niet terugkeerde Spoedig was haar besluit genomen. Ik zal een briefje voor hem achterlaten. Houd even mijn paard vast. Zij sprong op den grond, en een der be dienden, ontsteld door het aschgrauwe ge laat van 't jonge meisje, vroeg wat er toch gaande was. Zonder nadere uitlegging antwoordde zij Vreeselijke dingen. Geef mij papier, pen 'fen inkt. De woning van den markies De Parsay was een jonggezellen woning, maar ingericht naar de behoeften van iemand die driemaal honderd duizend francs rente uit vaste goederen trekt. Men geleidde freule Ray naud naar een klein salon, waar zij het noodige vond, en de bedienden, die allen de genegenheid van hun meester voor de •choone jonge dame kenden en bovendien het noodige respect gevoelden voor haar grooten rijkdom, sloofden zich uit om haar van dienst te zijn. Met bevende hand krabbelde zij haastig oorlog met Italië tengevolge gehad, dat op de tweede Oostenrijksche oorlogs- leening veel drukker wordt geteekend en vroegere inschrijvingen verhoogd worden. Volgens een becijfering van de „Frank furter Zeitung" zijn op het oogenblik in Duitschland en Oostenrijk-Hongarije 1.017.000 Russen krijgsgevangen. Het aantal in gevangenkampen bijeenge brachte Franschen bedraagt ongeveer 254,000, dat der Engelschen 24.000, der Belgen 40.000 en der Serviers 50.000. Uit Peking wordt bericht, dat de regeering te Washington China met betrekking tot de onderteekening van het verdrag met Japan gewaarschuwd heeft, opdat op Amerikaansche rechten in China geen inbreuk zou gemaakt worden. De Tribune de Genève verneemt uit Weenen, dat een sterk Servisch leger met een geduchte artillerie voor een algemeen offensief tegen de Oostenrijk sche grens optrekt. Onderstaand manifest is 23 dezer door Keizer Frans Jozef van Oostenrijk aan zijn volk kenbaar gemaakt: De Koning van Italië heeft Mij den oorlog verklaarteen trouwbreuk, waar van de geschiedenis de wedergave niet kent, is door het koninkrijk Italië je gens zijn beide bondgenooten begaan. Na een bondgenootschap van meer dan 30 jarigen duur, in den loop waarvan het zijn territoriaal bezit heeft kunnen vermeerderen en zich tot een niet ver moeden bloei ontwikkelen, heeft Italië ons verlaten. In het uur van gevaar is het met vliegende vaandels naar het kamp van onze vijanden overgeloopen. Wij hebben Italië niet bedreigd, zijn aanzien niet verkleind, zijn eer noch zijne belangen aangetast. Wij zijn onze bondgenootschapsplichten steeds trouw nagekomen en hebben het onze bescher ming verleend toen het te velde trok. Wij hebben meer gedaau. Toen Italië begeerige blikken over onze grens wierp waren wij om de bondgenootschappe lijke verhouding en den vrede te be waren tot groote en smartelijke offers besloten, tot offers, die ons na aan het vaderlijke hart gingen. De begeerlijkheid vai Italië, dat van het oogenblik partij meende te moeten trekken, was echter niet te stillen. Zoo moet- dan het lot zijn loop nemen. Tegenover den machtigen vijand in het Noorden hebben in een reusachtige worsteling van tien maanden, in de trouwste wapenbroederschap met het leger van mijn doorluchtingen bondge noot, mijne legers zegevierend stand gehouden. De nieuwe verraderlijke vij and in het Zuiden is voor hen geen nieuwe tegenstander. De groote herinneringen aan Nevara, Mortara, Custozza en Lissa, die den trots van mijn jeugd uitmaken, de geest van Radetzky, yan aartshertog Albert, van Tegethoff, die in mijn land en zeemacht voortleeft, zijn Mij er borg voor, dat wij ook naar het Zuiden toe de grenzen der monarchie met goeden uitslag verdedigen zullen. Ik groet Mijne in strijd en [overwin ning beproefd gebleken troepen. Ik ver trouw op hen en hunne leidersik vertrouw op Mijne volken, wier voor- beeldelooze offervaardigheid Mijn in- nigsten vaderlijken dank verdient. Ik bid den Almachtige, dat hij Onze vaandels zegene en Onze rechtvaardige zaak in Zijne genadig hoede neme. de volgende regels op 't papier. „Mijn vriend Ik heb u noodig, en ben u daarom on- verzeld midden in den nacht komen op zoeken; ge kunt dus begrijpen hoe wanho pig ik ben. Hoe laat ge ook te Vitray terug moogt komen, kom naar La Varenne, ik zal u wachten. Gij hebt meermalen gezegd, dat gij mij verdedigen zoudt, nu is dat oogenblik aangebroken Uw arme Marcella." Zij vouwde het papier dicht en liet het zonder zegel op de schrijftafel liggen, met het bevel den markies den brief terstond na zijn terugkomst ter hand te stellen. Goed, freule. Vergeet het niet. De bedienden bogen, en Marcella sprong weer in den zadel. Wil iemand de freule vergezellen? Dat is niet noodig. Zij groette, zette haar paard aan, en reed weg. Daar moeten al heel vreemde dingen gebeurd zijn, merkte een kok op, dat de freule zoo laat zulk een rit gemaakt heeft. Wie weet? meende een ander. Zulke menschen hebben soms zulke rare verzin sels, misschien was 't een dolle streek, die ineens bij haar opkwam. Maar om tien uur 's avpnds tien mijlen af te leggen. Zij zag zoo wit als een laken, Zij moet nergens bang voor zijn, om zoo te komen aandraven. Met dat paard is het zoover niet. Zij kan over een steen of over een wortel struikelen. Zij is gewoon haar eigen zin te doen, en daar is niets aan te veranderen. Marcella reed nu wat langzamer waartoe zich te haasten? Haar vader kon pas tegen middernacht thuis zijn, en Christi- aan zou zonder twijfel op haar smeekbede Volgens een mededeeling uit offi- cieele bron werd te Gent aan bet Infor matie Bureau bekend gemaakt, dat op het oogenblik in Engeland 180.000 Bel gische vluchtelingen verblijven, zonder de militairen. Hiervan werken ongeveer 17.000 mannen, terwijl voor de ijzer industrie in het geheel 30 000 personen beschikbaar zijn. De meesten worden gebezigd in de fabrieken van krijgs- materiaal. Ongeveer 17.000 vrouwen behooren tot den werkenden stand, waarvan slechts 8.000 aan den arbeid zijn. Vele duizenden vluchtelingen zijn thans in het leger ingelijfd. In de vluchtelingenkampen zijn nog ongeveer 2400 personen, die naar het leger zullen gaan. Na het herstel van het verkeer tusschen Nederland en Engeland verwachtte men nog vele vluchtelingen uit Nederland. Deze kun nen echter alleen komen, zoo ze ergens onderdak kannen geraken. De Engel- sche minister Samuel verklaarde echter, dat dé"*4kostelooze aanbiedingen in den laatsten tijd weinig talrijk zijn. Alexander Powell, de correspondent van de „New York World" in het Brit- scbe hoofdkwartier voor Vlaanderen en Zuid-Frankrijk, heeft aan zijn blad een beschouwing van den toestand gezonden, waarin hij o.m. betoogt, dat de oorlog zekerlijk twee jaar zal duren, en niet onwaarschijnlijk zelfs drie of vier jaar. Wel weet hij dat de bondgenooten het op den duur zullen winnen, doch men moet zich in de Vereenigde Staten toch geen illusies maken over een korten duur van den oorlog meent deze correspondent. Voor het overige "prijst de correspon dent het Britsche leger in Noord-Frank rijk en Vlaanderen. Deze krijgsmacht is thans tot het besef geraakt, hoe zwaar de taak is, die haar wacht. Men hoort den Britsehen soldaat niet langer „Tip perary" zingen of pochen wat hij wel doen zal, wanneer hij in Berlijn is. Neen, veeleer bereidt de Eugelsche soldaat zich thans met grimmige vastberaden heid voor op den strijd tegen zijn ge- duchten, wreeden en vindingrijken tegenstander. Volgens het te Boekarest verschij nende „Tageblatt" is 'het Russische pantserschip „Panteleimon", metende 12780 ton, ter hoogte van Midia in de Zwarte Zee getorpedeerd en met 1400 man gezonken. Het schip had een trans port troepen aan boord. Van de opva renden zou niemand gered zijn. Uit diplomatieke bron wordt mede gedeeld, dat Duitschland Turkije den raad heeft gegeven, Italië den oorlog niet te verklaren. Duitschland daaren tegen zou zulks wel doen. De „Rjetsck" meldt, dat in gevolge een keizerlijk besluit alle voor den krijgsdienst vrijgestelde Russen gedu rende 18 jaar een bijzondere oorlogs belasting zullen moeten betalen die ge middeld 6 pCt. van het inkomen zal bedragen. Het Hongaarsche Staatsblad van 22 dezer bevat de oproeping der landstorm- plichtigen van de lichtingen van per sonen van 18 en van 4350-jarigen leeftijd. Uit Kopenhagen werd Zaterdag ge seind, dat in de Oostzee ter hoogte van de Zweei lsche kust een groote zee slag tusschen Duitschers en Russen toesnellenzonder het aan te zetten liet zij nu haar paard draven; weer kwam zij langs Boissy, welks vensters nog altijd verlicht waren. Toen zij de laan, die naar het kasteel voerde, overstak, hoorde zij een rijtuig snel naderbij komen en ging zij op zijde om het te laten voorbijgaan; een man deed uit het portier wanhopige pogingen om den koetsier te roepen; maar het ge kraak der wielen verstikte zijn stem; de coupé reed in, snellen draf door het hek, dat terstond achter haar dichtviel, en Mar cella zag het licht der lantaarn al kleiner worden, totdat het, toen de paarden het kasteel opdraafden, weer helderder scheen. Er kwam beweging; in het licht der lan taarn liepen gestalten heen en weer, en 't scheen zelfs of een korte worsteling plaats had; eindelijk verdween alles, en werd het weer doodstil op het groote plein, dat nu alleen door het schijnsel der ramen ver licht werd. Wat is er gebeurd? Wij kunnen het raadsel, dat Marcella Raynaud niet verklaren kon, gemakkelijk oplossen. Toen Fnlgence Guillard te Mélun een rijtuig gevraagd had om hem naar La Varenne te orengen, had zich daarvoor de koetsier der heeren De Marcilles, wiens span er ook 't best uitzag, aangeboden, en de Duitscher, die in den omtrek weinig bekend was, had zich laten brengen, waar men wilde, terwijl bovendien de weg naar Boissy en naar La Varenne voor twee derden de zelfde was. Langzamerhand had het paard zijn tred versneld, totdat het eindelijk in de buurt van Boissy letterlijk aan 't hollen was geslagen. De zaak was nu afgeloopen en Straub bij zijn waardigen leerling in verzekerde bewaring gebracht. Marcella was echter met al die bijzonder heden onbekend en vervolgde haar weg, zoo mogelijk nog droeviger en dieper ter* heeft plaats gehad in verband met een Duitsche landaanval op Riga. Het heette dat Riga door de Duitschers is genomen. Plaatselijk \ieuws. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meebe, Hinthamer straat 69, 's-Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Werkendam. Vrijdag 1.1. verga derde het „Groene Kruis" ten huize van mej. de Wed. Wink, alhier. Aanwezig 18 leden. Bij ontstentenis van een voorz., open de de vice-voorz., de heer D. C. Hakkers de vergadering, daarin herdenkende den oprichter der vereeniging, den heer Ten Velde en er op wijzende, dat waar de oor log thans zooveel leed veroorzaakt, de ver eeniging „het Groene Kruis" alles aanwendt om leed te verzachten. De Secretaris ver volgens zijn jaarverslag lezende, memoreert eveneens den vertrokken Voorz. Ten Velde en het overleden lid, Notaris Kerkhoven. Uit het verslag bleek verder, dat er 122 artikelen in bruikleen zijn afgestaan en een kind naar een vacanrie-kolonie is geweest. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat was ontvan gen met inbegrip van het batig slot van een vorig jaar f 489,16 en uitgegeven f 167,06,L modat het batig slot groot bleek f 322,081. De heeren M. J. Meijer en J. de Klerk, zagen een en ander na, en bevonden de rekening met de noodige bescheiden in orde; de eerste dankte daarna den penningmees ter voor diens goede boekhouding en ad viseerde de vergadering tot goedkeuring der rekening. Vervolgens werd bij acclamatie tot Voorz. gekozen de heer A. Sigmoad en eveneens bij acclamatie tot bestuurslid her kozen, de heer D. C. Hakkers. Een voorstel van 't bestuur om 50 cent entree te heffen als niet-leden artikelen van de vereeniging willen gebruiken, werd aan genomen, evenals dat om een brancard aan te schaffen. Hoogstwaarschijnlijk zullen dit jaar 4 kinderen naar een vacantiekolonie gezon den kunnen worden. Teneinde misbruik der artikelen te voor komen, zullen de gebruikers elke maand een nieuw bewijs van den geneesheer moeten inleveren. Ten slotte werd bij acclamatie besloten den vertrokken Burgemeester, Ten Velde, tot eerelid der vereeniging te benoemen. Beneden-Langstraat. Wol wordt heden zeer duur omgezet. Men be steedde f 1,40 a f 1,50 per k.g. Thans wordt deze verder niet verhandeld, doch onteigend. Let heil Wegens het bedanken van den heer G. Uijthoven, is door stemgerech tigden tot lid van het bestuur over de gron den, toebehoorende aan ingezetenen vftn het dorp Eethen, gekozen de heer B. Brander horst. Aan gerechtigden werd per hoofd tien gulden uitgekeerd over het jaar 1914—1915. 's-Gravemoer. Bij de te Ooster hout gehouden keuring van honden voor het leger, is slechts één hond uit deze ge meente geschikt bevonden, n.l. van H. Dekkers. Van de ingeschrevenen voor de lich ting 1916 uit deze gemeente, is ééu persoon afgekeurd. Begunstigd door aangenaam weder, hield het Leger des Heils op tweeden Pink sterdag, alhier openluchtsamenkomsten. Al was het bezoek niet zoo druk als het voor- graande jaar, er heerschte toch eene gezel lige drukte. Herpt. Dank zij de gunstige weers gesteldheid is de stand van het gewas zeer goed. Het vee heeft overvloed. Ook de stand van het hooigras is gunstig. De vooruit zichten voor den hooibouw staan gunstig. Daar het oude hooi op is, verwacht men hooge prijzen voor het hooigras. Luttelherpt. Zondagmiddag om streeks 1 uur, brak brand uit bij bakker neergeslagen dan de eerste maal; eerst in de nabijheid der Schaapskooi kreeg zij haar zelfbeheersching terug, plaatste zich wat vaster in den zadel en zette haar paard aan, dat in vliegende vaart voortscnoot, want deze buurt stond in den omtrek in kwaden reuk. Juist was zij den grooten weg gepasseerd en had den rechterzij weg die naar La Varenne voert ingeslagen, toen de merrie in haar ijlende vaart gestuit over een hindernis struikelde, en met gebroken beenen en lenden op de heide nederviel terwijl Marcella verbluft door haar val, vijftien pas verder geslingerd en bewuste loos op het gras geworpen werd. XII. Een kaïinibalenfestUn- In de kroeg van Lafouille was een talrijk zij het ook niet uitgezocht gezelschap bijeen, dat bij het licht van een aan den zolder hangende petroleumlamp, welker flauw schijnsel de hoeken van het vertrek in ge heimzinnige schemering hulde, zich kostelijk amuseerde eu dien avond al heel wat nat door het keelgat gejaagd had. Natuurlijk behoorden de beide Rigois, Bernard en Prosper de voerman en de ko lenbrander tot de gasten. Met de ellebogen op de tafel geleund, zijn steil opstaand haar, de hoogroode kleur zijner wangen en zijn ééne oog, geleek Bernard in zijn woeste kracht op een cycloop, en was tevens een droevig voorbeeld van de verslaafdheid aan sterken drank. O, die alcohol 1 Wie zal toch dat monster, dat voortwoekerend vergif, dat zijn gebrui kers in wilde beesten verandert, dien ver rader, die onder ons rond rondsluipt, overal zijn slachtoffers kiest en onze nijvere be volking ondermijnt en verdierlijkt, wie zal toch op zijn beurt dat monster dooden, dat aan zoovelen het leven, aan een nog grooter vaa B. alhier. De vlammen werden al spoe dig door het rietendak zichtbaar. Het vuur liet zich dan ook al ernstig aanzien. IX or het snel optreden der Herptsche brandweer en door de flinke hulp van den rietdekker Sprang. Bij A. v. d. Schans alhier, kwam dezer dagen een postduif, door de achterdeur binnen vliegen. De aan den poot bevestigden ring was ge uerkt: „Holland 53 496. De in het Ned. Herv. kerkgebouw gehouden collecte voor het chr. onderwijs heeft c.a. f 31,opgebracht. Zaterdagavond zag een militair, in den sloot langs de Besoijensche steeg, een man liggen, welke hij zonder te aarzelen op den kant hielp. Naar men ons mededeelde was het zekere A. van O. en was de of fervaardigheid aan „Bachus", de oorzaak dat hij in den sloot terecht was gekomen. Ware hij niet opgemerkt, zoo zou hij zeker in den modder gestikt zijn. O, die drank. Onderwijl j.l. Zaterdagmiddag dr. Van Gils te Waalwijk aan het „Oosteinde" alhier, een bezoek aflegde, bemerkte zijn koetsier M. de Leeuw, dat een der ooglap pen stuk was, en verzocht den schoennlaker G. v. d. Hoven, dit even te willen maken. Toen men het paard het hoofdstel afdeed, maakte het zich bang, begon te stijgeren en sloeg op hol. De koetsier viel en kwam onder het rijtuig terecht. Ook v. d. H. viel en kwam boven wonder met den schrik en enkele schrampwonden aan zijn hoofd vrij. Onmiddelijk onderzocht dr. Van Gils ten huize van A. de Valk zijn knecht, waarbij bleek, dat hij een rib gebroken had, en zullen voor herstel enkele weken rust nood zakelijk zijn. Aan het gerij was zooveel averij, dat dr. van G. per fiets, de koet sier per tram huiswaarts keerde. liiiinenlaud. Zaterdag bevatte de Staatscourant eene mededeeling dat de minister van landbouw, nijverheid en handel bepaald heeft dat van af dien datum alle Neder- landsche Aardappelhandelaren, vergun ning bekomen ten uitvoer van aardap pelen in de soorten Eigenheimers, Bor ger en Industrie, alsmede van alle soorten witvleezige. Ten einde de voor dezen uitvoer be- noodigde geleidebiljetten in orde te kannen doen maken, wordt belangheb benden in overweging gegeven zich te wenden tot het Rijks Centraal Bureau tot regeling van den uitvoer van aard appelen, Amaleastraat 2, Den Haag, met opgave van plaats van bestemming en te passeeren grensstations, alsmede in geval van verlading per schip, den naam van het schip en van den schip per. De Staatscourant van Zaterdagavond bevat een Koninklijk besluit waarbij is verboden de uitvoer van alle rund- vleesch en een beschikking van den minister van landbouw, nijverheid en handel, waarbij onlheffing verleend wordt van het verbod van uitvoer voor verduurzaamd rundvleesch en voor versch vleesch afkomstig van nuchtere, vette en graskalveren onverminderd de verplichte keuring ingevolge de wet op de uitvoerkeuring van vleesch 1907. De nieuwe zilverbons van f 2.50 blijken ook alweer vervalscht te kan nen worden. Bij een onzer groote geld- institutsn te Amsterdam zijn Zaterdag aantal geluk en gezondheid heeft gekost? Men looft prijzen uit voor middelen tegen de phylloxera, de pest en andere wereldsche plagen, terwijl men daarentegen het gebruik van den alcohol beschermt want het gebruik daarvan is voordeelig en geeft rente, en daarmede houdt de staat, hoe schandelijk dat ook moge wezen, in de eerste plaats rekening. Al de vrienden en bezoekers van Lafouille waren aanbidders van den drankduivel. De Rigois in de eerste plaats, maar ook Cre- veux en Pidaille offerden op zijn altaarde met spahe en houweel zuur verdiende pen ningen, en Lafouille zelf met zij u ongunstig bleek gelaat en wankelenden gaag, was niet beter, en deed. zijn gasten trouw bescheid. Dien avond had het geestrijke vocht ruim gevloeid, en al rolden zij nog niet ouder tafel, de mannen waren allen min of meer beneveld, toen Melia de gelagkamer bin nentrad en het terugstootend tafereel met haar tegenwoordigheid ophelderde, daar zij met de vrouw des huizes, een echte megara, de schoone sexe in dat gezelschap vertegen woordigde. Kalm en onbewogen als altijd scheen het jonge meisje in die vreemdsoortige omge ving volkomen op haar gemak, en had plaats genomen tusschen de broeders Rigois die haar oaet beneveld oog en dubbelslaande tong allerlei vleierijen toefluisterden, die zij zonder een spier op haar gelaat te vertrek ken aanhoorde; van tijd tot tijd alleen amuseerde zij de drinkers met een: Nog een rondje ik betaal De eigenares zit in het buflet, dat achter haar rug twee rijen flesschen met vergulde etiquetten en een groot aantal glazen be vatte, en met tal van veelkleurige wijnran ken, druiventrossen versierd was, welker oorspronkelijke kleur door de dikke laag stof, nauw meer te herkennen was. F. v. d. Lee uit Elshout, was men het vuur spoedig meester. Daarom een woord van lof aan de Herptsche brandweer en aan genoemden v. d. Lee. De brandspuit uit Hedikbuizen was ook spoedg ter plaatse, doch behoefde geen dienst meer te doen. De brand ontstond waarschijnlijk dooreen gebrek aan den schoorsteen. Assurantie dekt de schade. Wordt vervolgd)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2