Het bad van Heusden ea Aiteaa, de Langstraat en de Bommelerwaard. Hotel JAN GEERTZEW. Magazijn „In de Paradijsvogel" 11 raagt on ze Waschbars Katoenen KINDEIKLEEDIM Enorme keuze. Zeer lage prijzen. N. V. Eerste Gorinchemsche Stoom-Wasch- en Strijkïnrichting vjh. H. C. THIERS m mm Uub BIJVOEGSEL. St. Jansstr. 's-BOSCH. in Engelsche Blouse, Norfolk en Suffolk Modellen. KOOPT steeds in den Bosch's Goedkoopste Manufacturen en Beddenmagazijn ,DE KROON,— Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 3468. Zaterdag 20 If lei 10IS. Restauratie den geheelen dag. STALLING voor AUTO'S, FIETSEN, PAARDEN en RIJTUIGEN. KOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG én ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 0.75, franco per post zender prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. Advertentiën van 16 regel» 50 ct. Elke regel meer 71/» ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag^ middag 12 uur ingewacht. Kuitenlaiicl- De „Messagero" meldt, dat er reeds Duitsche en Turksche officieren met geld eu geschenken voor de hoofden der stammen in het binnenland naar Tripoli en Barka zijn gegaau, teneinde een grooten opstand tegen Italië uit te lokken. Zij stellen zich, zegt het blad, voor, dat de Italiaansche troepen en de trouw blijvende bevolking zich onder de bescherming van de Italiaansche oorlogsschepen naar de kust zullen terugtrekken. DeOostenrijksche marine heeft maatregelen getroffen om duik- booten en torpedobooten uit te zenden, teneinde de Italiaansche kustverdedi ging aan te vallen. De Italiaansche regeering heeft aan die van Zwitserland laten weten, dat zij de neutraliteit van Zwitserland ge streng en loyaal in acht zal nemen. Dinsdagmiddag is het Engelsche slag schip „Triumph" in de Golf van Saros getorpedeerd en gezonken. De „Avanti", het Italiaansch socialis tisch hoofdblad, publiceert een mani fest van het bestuur der sociaal-demo cratische partij waarin zij weigert haar instemming met of haar steun aan den oorlog te verleenen. Het blad «egt„Het zou Italie's plicht geweest zijn tusschen de oorlog voerenden als bemiddelaar op te treden in plaats van zijn hulp te verkwanselen." Uit Rome wordt aan de Fransche bladen geseind, dat de Duitsche regee ring 30.000 Italianen, die naar hun vaderland wilden terugkeeren, heeft laten tegenhouden, om ze als gijzelaars te gebruiken. De „Hestia" meldt dat Italië 40.000 mau naar de Dardanellen zendt. De onderzeeers zullen waarschijnlijk een aanval op Pola (de Oosteurijksche oorlogshaven doen. De Italianen zullen ook in Montenegro troepen aan land zetten om Cataro te veroveren en het front aan de zijde van Dalmatie te ver sterken. Het hoofdkwartier van het Italiaan sche legerbestuur is gevestigd te Bologna. Een te Rome ontvangen officieel be richt uit Athene meldt, dat een onder zeeër, welke de Zee van Marmora bin nendrong, drie Turkscbe transportsche pen tot zinken bracht. Het aantal slachtoffers bedraagt 4000. riepen, terwijl zij met uitgestrekte armen voor de deur bleef staan. Zijn handen beefden, en rillend antwoord de hij Dat doet er niet toedit is wreed en laf. Zij legde hem de hand op den mond met de woorden 1 Zwijg, gij zijt er immers buitenen 't is bovendien ook te laat. 't Was niet te laat. Een paard hield voor de herberg stil welks berijder op den grond sprong en de deur openstiet. 't Was niemand anders dan de markies De Parsay, die bij zijn terugkomst den brief van MarCella Raynaud gevonden en zich aanstonds op weg begeven had om haar op te zoeken; zijn paard was over de doode merrie gestruikeld en nu kwam hij hulp halen. Bernard Rigois trad* dadelijk met door den drank verwrongen gelaatstrekken de gelagkamer binnen. De markies begon de reden zijner komst te verklaren. Er is hier in de buurt een ongeluk gebeurd Een lichtKom mede. Melia wierp den kolenbrander een blik vol haat toe. Dat is onnoodig, zeide zij tot den markies, zij, die gij zoekt, is hier. Waar dan Met een dreigend gebaar wees zij hem de kamer. Daar zeide zij-. Hij snelde naar het bed waar Maroella Raynaud in 't half donker lag uitgestrekt, terwijl de grootste wanorde in 't vertrek heerschte. Met loshangende haren, gebalde vui-ten en met bloed bedekt, scheen zij eer dood dan levend. Hij riep haar bij den naam: Marcella I Geen antwoord, en besprenkelde daarop haar gelaat en han Volgens den correspondent te New York van de Daily Telegraph is er onder de 2,000,000 Italianen in de Ver. Staten groote geestdrift voor den oor log. Mochten de Italianen der Unie worden opgeroepen voor den dienst in het vaderland en zouden vrijwilligers worden gevraagd, dan kunnen in een of twee weken 200,000 Italianen van den militairen leeftijd uit de V. St. naar hun vaderland onderweg zijn. Zaterdagmiddag is de Sint Pieter statie te Gent door talrijke bommen, uit vijandelijke vliegtuigen geworpen, grootendeels vernield. De Frankfurter Zeitung bespreekt een eventueels deelneming ook van Roe menie aan den oorlog en meent te weten, dat Duitschland en Oostenrijk de Roetneensche aanspraken op Bessa- rabie volkomen erkennen. 3 minuten van 't Station. Aanbevelend, JA» GEERTZEH. Interc. Telef. 436. (iORI\€REH. TËLEPEI. 13. indien U prijs stelt op een nette en zorgvuldige behandeling Uwer wasch. zendt deze dan naar de ie llllll, SchïEtiersgraelit Wasschen worden naar verkiezing, droog toegeslagen of geheel opgemaakt afgeleverd. SPECIAAL INGERICHT voor het strijken en opmaken van fijn Heerenstrijkgoed, als Boorden, Manchetten, enz., en het als nieuw opmaken van Damesblouses en Kinderjurken. IIHST001 EN ran Trollen en katoenen Dekens en Vitrage en andere Gordijnen. Inlichtingen en Prijscouranten worden gaarne verstrekt door Beleefd aanbevelend, DE DIRECTIE. den met het water uit de kruikbeweging loos bleef zij liggen, terwijl een smalle roode streep om haar hals en de indruk van ruwe vingers op haar teere huid be wezen, dat zij slechts noode den dood door verworging ontkomen was. Cristiaan nam de bewustelooze teeder in zijn armen, en droeg haar naar een ge opend raam na enkele oogenblikken maak te zij een afwerende beweging en fluisterde Laat mij los. Als een kind wiegde de markies haar in zijn sterke armen, zonder op de om standers te- letten, die heimelijk met zijn zorg den draak staken. Ik ben het, zeide hij, ik, Christiaan herkent gij mij niet? Een zucht van verlichting ontsnapte aan de geprangde borst van het mishandelde meisje, dat zachtkens fluisterde Christiaan Zij was gered en toen haar herinnering langzaam terugkeerde, kreet zij O breng mij weg, ver van hierIk zal u alles vertellen 1 Hij beproefde haar tot kalmte te bren gen met de woorden Vrees niets, ik ben immers hier 1 Met de armen om zijn hals ge-lagen en zich dicht tegen hem aandrukkende, kreet zij opnieuw O, breng mij weg. Nog nimmer had zij hem zoo teeder, zoo hartelijk toegesproken. Bevend van vrees, drong zij dicht tegen hem aan, als een kind, dat bescherming bij zijn moeder zoekt; haar trillende han den schenen een onzichtbaar schrikbeeld te willen afwerpen, terwijl haar gelaat ont zettende angst teekende. O, dat monster, fluisterde zij. Wat bedoelt gij vroeg Christiaan, en de ellendige omgeving met een veeibeteeke- nenden, onderzoekenden blik opnemend, vroeg bij zoo luid dat allen het booren zouden Zult gij mij alles zeggen Met gesloten oogen, nokte zij Ja! Zweert gij mij dat? Ja! Wat het ook zijn moge? Ja, maar niet hier, niet bierniet ten aanhoore van die allen, niet ten aan- hoore van die vreeselijke menechen. Hebt gij pijn? Ja, veel. Zoudt gij de reis naar La Varenne kunnen verdragen'? Neem mij mede.breng mij weg. ver van hier, laat mij toch niet langer in dit afschuwelijke huis! Is hij hier, die u het kwaad aandeed vroeg bij fluisterend. Ja! Wijs hem mij aan Bernard Rigois bad zijn plaats weer inge nomen en schertsend het tooneel aangezien. Hij, zeide Marcella met uitgestrekten arm. Welnu, ja, ik ben het, zeide da voer man op bru*alen toon. Wat wilt gij Schurk Waarom waarom de opzichters vau haar vader hebben niet genoeg aan hun vuist; die gebruiken wel het geweer. Christiaan was vlak voor hem gaan staan, en voegde de ellendeling op drei genden toon toe Zie mij goed aan, opdat gij mij her kennen kunt, ik zal u ook herkennen, en we zullen eikander nog wel eens weerzien. Zooals gij wilt, mooie mijnheer, gij kunt mij voor den rechter brengen. Ik zal mijzelf recht verschaffen, be grijpt gij? antwoordde de markies dreigend met opgeheven vuist. Zoodra als ge wilt, was 't onbeschaam IV Hooge Steenweg 4. Gebr. UBINK. Japonstoffen. Mousselines. Katoentjes. Overhemdendrills. Wit katoeq. Grasllnneni Oogjes en Blokjes. Engelschleer. Manchester. Dames Ondergoederen Corsetten. Handschoenen. Ceintuurs. Kanten kragen. Galons-Kan tstof Linten-Tressen. Kindermutsen. Garneering. Sporthemden. Boezeroens. Blauwe Jassen. Blauwe Broeken. Blauwe Kielen. Manch. Broeken. DEN BOSCH. Baeverteen Broeken. BI. piqué Broeken. Schilderskielen. Bedden en Dekens. Matrassen. Ledikanten. Karpetten. Vloerzeil. Linoleum. Gordijnen. Cocosloopers. Matten. laste (prfjffen a Contant. de antwoord. Als een dierentemmer te midden van 't gedierte des wouds, liep Christiaan achter waarts op de deur toe, en hield het ge zelschap met zijn blikken in bedwang met Marcella in de armen besteeg hij zijn paard en vertrok. Kom mede, zeide Melia tot Tousaint. 't Is afgeloopen, en voor zij htit vertrek verliet, voegde zij het gezelschap nog toe Gij ziet wel, Rigois, dg kleine heeft een verdediger gevonden en lang geen ge- makkelijken ook, dat verzeker ik u Pas op XIII. Veroordeeld. Toen Fulgence Guillard het station te Mélun in het gemakkelijke coupétje verliet had hij zich aan zijn sombere overpeinzin gen overgegeven en zich afgevraagd wat hem na de dreigende onthullingen van Sosthène Chapiton te doen stond; zonder te letten op den weg dien hij volgde, of aandacht te schenken aan de dorpen, die hij passeerde, vervuld als hij was met de gedachte aan het jonge meisje, dat fc ij wilde opzoeken en oveihalen hem op zijn vlucht naar 't buitenland te volgen, had hij zijn eigen veiligheid uit het. oog verlozen, ter wijl hij bovendien slecht met de omgeving bekend en den baron op zijn kasteel La Varenne maar een enkele maal bezocht had. Bij nader inzien bedacht hij ook, dat de raad van Sosthène slechts op een denk beeldig gevaar berustte wat kon hem dreigen, en hoe was 't mogelijk een zaak weer op te rakelen die indertijd wettig be recht was en waarvan de hoofdpersoon in 't schimmenrijk ronddoolde. Maar daarom wilde hij toch bij wijze van voorzorg wel een plezierreisje maken. In tusschen draafde het paard, pijlsnel ever den weg, en had Straub ook geen aandacht geschonken aan den man, die zonder daar toe verlof te vragen naast den koetsier op den bok gesprongen was; zulke vrijheden kwamen op 't land immers meermalen voor! Naar mate men echter verder kwam liep het paard al sneller en sneller en toen de bosschen, die zich tusschen La Varenne en Vitray uitstrekten, bereikt waren, werd de snelheid inderdaad bedenkelijk en vlogen de hoornen den armen Straub voorbijof hij in een spoorstrein zat. Toen Marcella Raynaud het rijtuig zag passeeren, dat met dien gang licht den Grand Prix Longchamps zou hebben kunnen winnen, en Straub zichzelf ongerust begon te maken of het paard misschien aan 't hollen geraakt kon zijn, hield tot zijn uiterste verbazing de coupé plotseling voor het helder verlichte kasteel stil en herkende hij bij het licht van de maan en der lantaarn^ de plaats. Eenige mannen ijlden toe om zich van zijn persoon meester te maken en plotseling schoot hem de vraag, die baron Raynaud hem gedaan had, te binnen: Kent gij den markies d'Anguilas? Straub beet zich de lippen tot bloed van woede. De baron had gelijk gehad, de mar kies was de vijand, maar die ontdekking kwam helaas te laat De worsteling duurde maar kort en in minder tijd dan noodig is om 't neer te schrijven, was Straub aan handen en voeten gebonden en met een prop in den mond neergezet op een fauteuil, in het kabinet van den eigenaar. De koetsier, die hem zoo flink gereden had, was niemand minder dan Cesar de Marcilles zelf, dien Straub slechts zelden gezien had, daar hij de zaken van 't agentschap gewoonlijk met Pidon behandelde en die bovendien in zijn ver momming moeielijk te herkennen was. miiwiiui SG. DOEDEYNS te Heusden. {Wordt vervolgd

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 1