De Weener „Neue Freie Presse", schrijvende over den vlootaanval op de Italiaansche Oostkust zegt: Reeds in den eersten oorlogsnacht toonde onze vloot zich vast besloten, om den strijd om de heerschappij over de Adriatische Zee te aanvaarden. De onmiddellijke uitwerking dezer buiten gewone prestatie bestaat uit het ver wekken van onrust aan de Italiaansche Oostkust. De Italianen die vermoedelijk den oorlog voor een wandeling hielden en wisten dat hunne oude bondge- nooten door millioenen vijanden om ringd zijn, meenden de gelegenheid gevonden te hebben om gemakkelijk lauweren te behalen; thans zullen zij tot het bewustzijn komen hoe hard nekkig de strijd zal zijn. Volgens berichten uit Weenen aaD de „Münchener Neusten Nachrichten" was de kardinaal prinsaartsbisschop van Weenen dr. Pifft eenige maanden geleden te Rome en bij den koning Vietor Emanuel op audiëntie. Bij die gelegenheid werd ook over den oorlog gesproken en over de verplichtigen van Italië tegenover de bondgenooten. De koning zeide toen tot kardinaal Pifft: „Men kan gerust zijn; ik zou de eerste uit het huis Savoye zijn, die zijn woord zou breken." De graanoogst in Britsch-Indië is dit jaar zeer overvloedig en bedraagt onge veer 10,993,000 ton. Daarvan is ongeveer 8 millioen ton voor Indië zelf noodig, het overschot, ruim 2 millioen ton, is door de Britsch-Indische regeering aan gekocht en zal naar Engeland worden vervoerd om daar te worden verkocht. Enkele scheepsladingen zijn al onder weg. De prys van het graan wordt door de Indische regeering vastgesteld. Donderdagmorgen is het Engelsche slagschip Majestic bij het schiereiland Gallipoli door een duikboot getorpedeerd en onmiddellijk gezonken, de beman ning is grootendeels gered; terwijl het hulp-oorlogsschip Irene door een onge luk bij Sheerness in de lucht gevlogen is. Slechts een van de manschappen kon gered worden. Het Deensche stoomschip Betty is Woensdag in de Noordzee door een tor pedo getroffen, de bemanning kon gered worden. De Londensche „Morning Post" meldt uit Washington d.d. 24 dezer:- Vertegenwoordigers van den vleesch- trust bevinden zich hier om bij den president en bij het departement van buitenlandsche zaken vertoogen in te dienen wegens het onrechtmatig op houden van hun ladingen door de Engelsche regeering. Voor onzijdige landen bestemde la dingen tot een waarde van 5 millioen pond sterling zijn door Britsche kruisers in beslag genomen en naar Britsche havens gebracht. De vertegenwoordigers van den vleeschtrust verklaren, dat zij Engeland boycotten en geen vleesch meer uit Zuid Amerika, welks uitvoer de trust controleert, naar Engeland zullen uit voeren, als Engeland niet de doorvoer naar onzijdige landen toelaat. Het Oosterijksche oorlogspersburea* meldt omtrent Italië De opperbevel hebber heeft een legerbevel uitgevaar digd, waarin hij o.a. zegt: „Geen eer lijke nieuwe vijand treedt ons hier te gemoet maar een trouwelooze voor malige bondgenoot valt ons na een heeten strijd van 10 maanden tegen de halve wereld, waarin wij nog niet overwonnen werden in den rug aan. Wij moeten deze houding met bloed en ijzer straffen en de overwinningen onzer voorvaderen herhalen. Wij willen hun waardige kleinzonen zijn en ook dezen nieuwen vijand weten te verslaan." Volgens „Korr. Norden" wordt uit Athene aan het „Berl. Tageblatt" ge mald dat volgens de officieuse bladen het ingrijpen van Italië in den oorlog niet van invloed zal zijn op de neu trale houding van Griekenland. Grieken land verzuimt niets zoolang de aan vallen van de geallieerden aan de Dar- danellen vruchteloos blijven. Tot een deeling van Klein-Azië zal het wel niet komen. De „Times" verneemt uit Peking, dat de overeenkomst tusschen China en Japan Dinsdag j.l. gesloten is. De over eenkomst treedt in werking op den dag van onderteeksning. Japan krijgt onge veer alles toegestaan wat het in zijn ultimatum eischt. Wij lezen in de N. R. Ct: „Terug naar den oorlog" is de titel van een hoofdartikel in de Times. Het Nieuwe kabinet, zegt het Engelsche blad, is thans klaar, en de eenige en gebiedende plicht die nu op regeering en volk beide rust, is terug te keeren tot den oorlog. De houding der natie ten opzichte van de regeering ken- toekent zich door hoopvolle afwachting. De natie wacht op leiding. Wordt ze geleid in een richting die een krachti ger en doeltreffender oorlogvoering be looft, dan zal de houding der natie wel dra in geestdrift overslaan. De fouten en tekortkomingen van het verleden zullen spoedig zijn hersteld. Den En- gelschen zijn de schellen van de oogen gevallen en het Eugelsche volk ziet nu den toestand ferm en onverschrokken in 't aangezicht. De Times gaat dan uiteenzetten hoe ernstig de toestand is. Niemand ver wacht thans, dat de oorlog spoedig zal eindigen. Van den winter droomde men er van, dat de troepen in Frankrijken Vlaanderen, gesteund door versche aan vulling van geoefende manschappen, met onweerstaanbare kracht den vijand zouden terugdrijven. De droom is groo- tendeels vervlogen doordat onze legers te velde geen voldoenden voorraad bri sante projectielen bleken te bezitten om hun taak te vervullen, terwijl de vijand over een onbeperkten voorraad beschikt. Terloops merkt de Times dan op, dat de praktische uitwerking van haar onthulling dienaangaande de vor ming is van het nieuwe ministerie voor munitie. Terwijl de zomer al in 't land is, weten we nu, dat het op 't Weste lijk oorlogsterrein nog lang kan duren alvorens de zoete hoop der wintermaan den in vervulling gaat. De veranderin gen die er in het front zijn gekomen, waren meerendeels tot ons nadeel, al geeft 't laatste rapport van French weer eenigen moed. De Franschen zetten het „knabbelwerk" dapper en hardnek kig voort, maar op een spoedige ver andering op 't heele front is geen uit zicht. Onderwijl wordt hier eenslachting uitgevoerd zonder de minste ruimte voor strategie. Op het oostelijk gevechtsterrein zijn ook droomen vervlogen. Van den ge weldigen Russischen inval in de vlak ten van Hongarije, den val van Krakau en de bezetting van Silezië is niets ge komen. Wel zijn de Russen op groote schaal teruggetrokken in Galicië Ook hier dezelfde oorzaak, dat de vijand ous de baas is met zijn munitie. Toch is de toes and op het oostelijk gevechts terrein niet zoo slecht als hij aanvanke lijk leek, al zullen de Russen wel het grootste deel van den zomer noodig hebben om weer zoodanig op krachten te komen dat ze tot een nieuw offen sief kunnen overgaan. Aan de Dardanellen, zegt de Times verder, klampen onze dappere soldaten en hun Fransche kameraden zich nog aan een paar kuststrooken en de na burige hoogten vast, en al komen ze wel vooruit, het gaat voet voor voet. Welken invloed Italië's deelneming aan den oorlog zal hebben, moet de tijd nog leeren. Het beeld van den strijd spoort tot nog grooter krachtsontwikkeling, om nog grooter offers te brengen, en het het blad herhaaltHet Engelsche volk is niet meer blind. Het begint de waar heid te zien en wacht op leiding Aller oogen zijn gericht op de nieuwe re- geeriDg. Met instemming haalt de Times dan de woorden aan van bisschop Fur se, dat de regeering zeggenschap moet krijgen over de heele natie. Ons volk hunkert er naar voor den oorlog op de been te worden gebracht, maar het verlangt dat de regeering zich tot allen zal wenden, dat men niet meer af hankelijk zal zijn van louter vrijwillige hulp, dat het beginsel van nationalen dienstplicht in de moeilijkste ure van onze geschiedenis toepasselijk zal wor den op allen die er toe in staat zijn. Het Engelsche volk zoo besluit de Times is besloten den oorlog te winnen. Indien de regeering leiding geeft, zal het volgen. Voor de tweede maal binnen een jaar heeft een mach tig Engelsch kabinet een onvergelijke lijke kans. Wij gelooven dat het haar ditmaal zal aangrijpen. Piaatael(jk Nieuws. Heusden, 29 Mei. Met ingang van 31 Mei zullen de postbe stellingen alhier eenigszins gewijzigd wor den. De le bestelling vindt plaats ten 10 ure v.m, de 2e ten 12,35 u., ie 3e ten 3,25 u. en de 4e uiterlijk 9.45 u. De le verzending geschiedt nu met de tram, welke ten 7 58 vertrekt, terwijl de eerste post uit 's-Hertogenbosch met de tram van halftien ontvangen wordt. Werkendam. Woensdag 1.1. ver gaderde de Boerenleenbank, alhier. Uit het verslag over 1914 nemen we het volgende over: Spaargelden: Inlagen f 46943,825, terug betaald f 41437,725. Saldo op 31 Dec. 1914 met bijgeschreven rente f 87782.88. Gewone voorschotten Verstrekt f7520, terugbetaald f 8375,Saldo op 31 Dec. 1914 f 10966,14. Voorschotten in loopende rekening Ver strekt met bijgeschreven rente en provi sie f 188663,04, terugbetaald f 183856,065. Saldo op 31 Dec. 1914 f 76265,825. Aantal leden 31 Dec. 1914, 167. De zuivere winst na aftrek van alle on kosten bedroeg f 1229.67. De balans wijst aanBezittingen f 119011,36 en schulden f 112570,055, Reservefonds f 6441,30. Verder werd de heer A. Sigmond tot be stuurslid herkozen en de heer B. Dekker tot lid van den Raad van Toezicht, terwijl de heer J. de Klerk voor den tijd van 4 jaar werd herbenoemd als kassier. Aalst. Maandag hield het Leger des Heils uit Gorcum, op eene weide van den heer K. eene openluchtsamenkomst. Dit was de eerste maal, dat deze soldaten zich hier vertoonden. Eene groote menigte was opgekomen om deze samenkomst bij te wonen. Er was dus veel belangstelling. Capelle Bij A. S. alhier werden Donderdagnacht zeven kippen ontvreemd. Men denkt, dat een hond de schuldisre is. Kippenhouders, houdt uw kippenhok ge sloten. Van C. de R. alhier, werd 2e Pink sterdag te 's-Gravemoer een rijwiel ont vreemd. Van de(n) dader(s) geen spoor. Doeveren. De landbouwer P. A* Boll alhier verkocht een jong rund (z.g. schot) met nog geen vier tanden voor den hoogen prijs van f 370. Oenderen. De Coöp. Stoomzuivel- fabriek alhier, verwerkte in het tijdvak 19 April- 16 Mei 119980 liters melk, waarvoor werd uitbetaald f 7290,60 of per 100 liter f 6,07. Deze melk wordt franco door de fabriek aan huis afgehaald. 's-Oravemoer. Den koopman in aardappelen M. D. alhier, trof op zijne route in Dongen, Woensdag een ernstig ongeval. Aldaar werd hij door een brood- wagen aangereden en ging hem een wiel over het hoofd. Nadat voor hem genees kundige hulp was ingeroepen, werd hij door den bakker thuis gebracht. Reeds vier malen biunen een jaar tijds kwam de man op dergelijke wijze onge lukkig terecht. Ongeveer 750 personen hebben zich in deze gemeente aangemeld voor het ge bruik van goedkoop tarwebrood. llerpt. Tweeden Pinksterdag hield de handboogschutterij „Ons Genoegen" alhier, onder veel belangstelling haar jaar- lijksch feest van Kor ingschieten. Na een hevigen, doch vreedzamen kamp wist Jac. Kuipers uit Heusden als overwinnaar uit het strijdperk te tredeD met 122 punten in 30 pijlen. De aftredende koning, P. van Gessel, behaalde 121 punten in 30 pijlen. De president, de heer A. Verhoeven, hul digde den nieuwen koning en deed in zijn toespraak uitkomen hoe de heer Kuipers vroeger reeds 17 eere-kruizen op verschil lende nationale concoursen behaalde en door een ongeval de handboogsport moest laten rusten, thans weer zoo schitterend uit den strijd kwam. Spr. stelde Kuipers tot een voorbeeld voor de andere schutters en hoopte, cat onder aanvoering van den nieuwen koning, de vereeniging in groei en bloei moge toenemen en dat de leden nog menigmaal met prijzen beladen van de concoursen mogen terugkeeren. Donderdag werd een begin gemaakt met het plukken der kruisbessen. De op brengst valt tegen. De struiken zijn over 't algemeen zeer slecht geladen. Men betaalde 10 cent per K.G. Kaatsheuvel- De heer E. de Klerk, onderwijzer aan de Chr. school te Loonschendijk, is benoemd in gelijke be trekking aan de chr. m.u.o.l. school te Zeist. Meeuwen- Naar wij vernemen, werd in een te Waalwijk gehouden ver gadering vun de vereeniging „Noord-Bra- bantsch Paardenstamboek" de heer D. van Buuren alhier, gekozen tot lid van het hoofdbestuur. In deze gemeente zullen dit jaar als leden van deri Raad periodiek moeten af treden de heeren A. van Koijck, Adr. Strarer Wz. en C. Vos. Nieuwendljk. Bij onderhandsche aanbesteding van tiet bouwen eener schuur voor rekening van den heer A. v. d. Stelt Cz onder leiding van den bouwkundige Johs. Colijn het metselwerk werd opgedragen aan de Grebrs. Van de Werken het tim mei werk aan G. van Andel, beiden alhier. In de Woensdag gehouden vergade ring van stemgerechtigde Ingelanden van het waterschap „Nieuwland van Altena" is de voorzitter A. Groeneveld en het bestuurs lid J. Snoek herkozen. Bij afwezigheid van eigen leeraar zal in de Geref. Kerk alhier Zondagvoormiddag leesdienst gehouden worden. Naar we uit officieele.bron vernemen, zal de postrit GorinchemRaamsdonkveer vise versa tot dusver door de postkar uit gevoerd met ingang van 1 Juli a.s. worden opgeheven en de dienst met ingang van dien datum hoogstwaarschijnlijk worden uitgevoerd door postboden met rijwieldienst belast. (Biesbosch.) Bij de op den polder Jannezand gehouden publieke verpachting van hooilanderijen om eens of tweemaal te hooien bestond ditmaal nogal animo. Men besteedde orn eenmaal te hooien f 50 f 132, en om tweemaal te hooien f 95 f 151 per bunder. De opbrengst bracht pl.m. f 23.000 op. Raamsdonk- A.s. Zaterdag zal in de St. Janskerk te 's Hertogenbosch de plechtige Priesterwijding plaats hebben van de Eerw. Heeren H. J. A. Schoenmakers en J. H. Verschuren alhier. Het moge den Eerw. Heeren gegeven worden lange jaren hun goddelijke roeping met vrucht te ver vullen tot winst van veler onsterfelijke ziel Het 6-jarig kindje van den heer M. rolde van een zandhoop in de haren te R'veer. De heer G. van Aalst sprong er direct bij en redde met levensgevaar de lieve kleine van een wissen dood. Bij den heer C. Bink is Zaterdagnacht een kan met tapt melk van het erf ont vreemd. De pohti^ stelt een ijverig onder zoek in. De echtgenoote van G. Joore te R'veer had het ongeluk van de zoldertrap te vallen en een rib te breken. Dr. Quirgns verleende hulp. De heer G. C. de Bont Pzn., is ge kozen als bestuurslid van het Waterschap de Oostpold9r, in plaats van deD heer E. C. de Wit, die als zoodanig beeft bedankt. Vrijdagmiddag om 8 min. over 12. passeerde alhier een tweedekker in Zuid westelijke richting. In 't vervolg worden in de gemeenten Raamsdonk en Waspik, regeeringsvarkens- esch beschikbaar gesteld. De prijs daalt nu van 60 op 55 cent per halve k.g. Sprang De Pinkstercollecte voor de Buitenlandsche Zending heeft bij de Geref. Kerk alhier f 6.56' opgebracht. De heer F. v. d. P. uit Rotterdam had-j.l. Maandag (2e Pinksterdag) bij het toeien met zijn vrienden op den Roestel- berg het ongeluk zijn voet te ontwrichten, zoodat hij door zijn kameraden weer naar Sprang gedragen moest worden. Het kohier van den Hoofdelijken Omslag voor 1915 is in deze gemeente vast gesteld op een bedrag van f 1994,81 ver deeld over 132 aanslagen. De rekening van het Burgerlijk Arm bestuur over 1914 vermeldt aan ontvangsten een bedrag van f 2286.48i en aan uitgaven een bedrag van f 1816,21l. Alzoo is er een Batig Saldo van f 470,27. Veen. Donderdag uiddag werd alhier de heer H G. Hooft naar zijn laatste rust plaats gebracht. Een der geachtste ingeze tenen is heengegaan. Een reeks van jaren bekleedde hij de betrekking van Gemeente- Secretaris, Ontvanger, Ambt. van den Burg. Stand en Polder-Secretaris, doch had deze betrekkingen sedert enkele jaren neergelegd, wegens zijn hoogen leeftijd. Zijn heengaan zal door velen worden gevoeld, vooral waar het den steun gold voor den armen mensch. Men kon ten allen tijde bij hem aankloppen Voor enkele jaren werd hij nog benoemd door H. M. de Koningin tot Ridder der Oranje Nassau Orde. Er was bij zijn be grafenis veel belangstelling. Aan de groeve werden nog eenige woo den gesproken door ds. Locher uit Waspik. De oudste broeder de heer G. Hooft, bedankte voor de eer aan zijn overleden broeder bewezen. De godsdienstoefeningen in de Ned. Herv. Kerk, welke 's middags worden ge houden, zijn thans veranderd en zullen des avonds om 6 uur aanvangen. IVaspik. Zooals op vele plaatsen, schijnen ook hier menschen te zijn, die de aangifte van huD honden voor de belasting wel wat rerwaarloozen. De politie, wie opgedragen was hierop eens te letten, spoorde op één dag 38 honden op, waarvan geen aangifte was gedaan. Tot kantoorbediende op het post kantoor alhier is benoemd Mej. A. de Bont, uit Gouda. A.s. Zondag zal de drankbestrijding „St.-Bartholomeus" alhier eene vergadering houden in de zaal van den heer H. van Irsel. Behalve enkele huishoudelijke zaken staat ook een lezing op de agenda. De suikerbieten komen over 't alge meen goed op. Toch schijnen ze op sommige plaatsen te lijden te hebben van ongedierte. Het blijkt n.l. dat hier en daar de wortels der jonge plantjes door wormen zijn aan getast. In de op 25 Mei j.l. gehouden ver gadering van de stemgerechtigde Ingelanden van het waterschap „Klein Waspik" werden tot poldermeesters benoemd de heeren A. N. Rijken, Loonschendijk, W. B. Verschuren en J. J. Kamp alhier, respectievelijk in de plaats van de heeren P. H. Sagt, ove leden, W. W. Zijlman en J. A. Kamp, die als zoodanig bedankt hebben. Met de Pinksterdagen was het 's avonds nogal rumoerig in de gemeente. Op het Kerkpad werden op verschillende plaatsen de ruiten ingegooid. Door het springen van een band kwam de heer J. Ruijtenberg met zijn motor te vallen en beliep ernstige kwets uren aan schouder en been. Dr. Smits ver bond den patiënt. Wfjk c a. De heer J. v. Doeveren van Andel, aftredend Dijkgraaf van het waterschap „De Hooge Maasdijk" van het Benedenland van Heusden, is als zoodanig, door stemgerechtigde Ingelanden weder als eerste candidaat gekozen op de aanbeveling- Raadsvergadering, gehouden te Sprang, den 22 Mei 1915, des avonds 7,30 uur. Tegenwo irdig alle leden, (één vacature.) Na opening der vergadering en goedkeu ring der gelezen notulen, wordt het kohier van den hoofdelijken omslag voor 1915 vastgesteld op een bedrag van f 1994,81, verdeeld over 132 aanslagen. De rekening van het Burgerlijk Armbe stuur over 1914 wordt goedgekeurd tot een bedrag in ontvangst op f 2286,48*, in uit gaaf op f 1816,28^, dus met een batig slot van f 470,20. Ten slotte wordt besloten een tijdelijke geldleening aan te gaan, ter voorziening in kasgeld, tot een bedrag van f 600, rentende 5 ten honderd in het jaar. Hierna wordt de vergadering gesloten. Btiimenflaiid. Dr. Bos schrijft in „De Hoofdstad": Een rij van aanzienlijke Nederlanders met klinkende namen heeft een adres aan de Tweede Kamer gericht met het doel om aan te dringen op algemeenen oefenplicht van de tienduizenden, die lichamelijk ten volle in staat om den militairen dienst te kunnen verrichten, toch niet worden opgeleid voor dit doel. Het is begrijpelijk, dat dit adres weer klank vindt bij velen. Het is niet uit sluitend de overweging, dat een zeer sterk leger noodig is, welke die instem ming teweegbrengt. Men gevoelt het meer dan ooit als een schromelijke on* billijkheid, dat duizenden thans reeds gedurende vele maanden aan hun werk* kring worden ontrukt, terwijl duizen den anderen van denzelfden leeftijd maar rustig in hun werk blijven, hun studie kunnen voortzetten, de dienst plichtigen voorbijstreven of hun zaken dood concurreeren. Men vraagt zich af: ware daar door krachtig organiseerend vermogen niet verbetering in te brengen en had dit niet reeds lang kunnen geschieden? Het antwoord zal eerst later gegeven kunnen worden, als men vrijelijk over al wat onze militaire aangelegenheden betreft, kan spreken. Dan ook kan worden nagegaan of inderdaad de regeering had kunnen zorgen, dat een groote legerreserve was gevormd, die in het eind van het oor logstijdperk aan de kracht van ons land en daardoor aan de kans om ongeschon den uit den wereldbrand te voorschijn te komen, kan ten goede komen. De Kamer heeft de wijze houding aangenomen de regeering niet in eenige richting te dringen. Op de regeering rust de volle verantwoordelijkheid voor hetgeen zij doet of nalaat. Komt zij met voorstellen de heer Marchant heeft er terecht op gewezen dan verwachten wij een duidelijke toelich ting en zal een grondig onderzoek moe ten plaats vinden. De beweging in ons land gaat in deze richting: algemeene weerplicht. Maar daaraan gaat, om de persoonlijke en geldelijke lasten niet bovenmate te verzwaren, noodzakelijk gepaard ver korting van oefeningstijd en militie kader. Daarover zal lxter gesproken moeten worden. Wat ver over het te genwoordig tijdperk heenreikt moet zorgvuldig worden onderzocht. Minister Treub heeft verklaard, dat het votum der Eerste Kamer inzake wijziging der Vermogensbelasting in gewone omstandigheden voor hem reden zou zijn geweest heen te gaan, thans niet. Hij zal nu het ontwerp, op de hoofdpunten ongewijzigd opnieuw in dienen, maar dan niet op zichzelf, doch als onderdeel van het plan tot belas tingherziening, dat aan zijn departe ment in bewerking is. Dit strookt ook geheel met verschil lende opmerkingen, zoowel door de minderheid in de Tweede, als door de meerderheid in de Eerste Kamer ge maakt, dat de beteekenis van het wets ontwerp niet ten volle kon worden be oordeeld, zoolang het geheele plan der in voorbereiding zijnde belastingher ziening niet bekend zou zijn. Bij een troep Zigeuners te Groningen was een jongen van 10 jaar opgemerkt, die blijkbaar daar niet bij behoorde. Toen de politie een onderzoek instelde, was de knaap verdwenen. Vijf Zigeuners werden gearresteerd, doch beweerden van het kind niets te weten. Daarop deed de politie een inval in de woon wagens en vond den jongen in een kist onder een bedstede. Hij bleek te zijn van Duitsche afkomst en beweerde 2 of 3 jaar geleden te zijn meegenomen. De knaap is thans in het observatiehuis te Groningen opgenomen en zal ter be schikking van de Duitsche regeering gesteld worden. Naar het Hdbl. verneemt, is er een vervolging ingesteld, op grond van ar tikel 98 van het Wetboek van Straf recht (openbaarmaking van iets, waar van de geheimhouding door het belang van den Staat wordt geboden), tegen het dagblad De Telegraaf, wegens de opneming van een ingezonden stuk, waarin militaire maatregelen werden gepubliceerd. Aan Hr. Ms. gezant te Berlijn is de opdracht verstrekt, bij de Duitsche re geering ernstig te protesteeren tegen het feit, dat op 12 dezer een Duitsch vliegtuig bommen heeft geworpen naar het Nederlandsche visschersvaartuig 's-Gravenhage IJM 51, terwijl dit ter hoogte van Amelaud aan het visschen was. Te Retranchement is Dinsdagavond de 25 jarige M. O., die bij een grens post met een soldaat stond te praten, door een kogel in de borst getroffen. Het meisje was op slag dood. Het ge weer van den soldaat moet bij ongeluk zijn afgegaan. Te Deventer is het doorgaan van de kermis oorzaak geweest, dat er zich twee partijen vormden, vóór en tegen de kermis. De militaire autoriteiten meenen dat de kermis nu bezwaarlijk gehouden kan worden, ook met het oog op het groot aantal militairen daar en in de omstreken. Thans liep er 't gerucht dat tijdens de kermis de staat van beleg zal wor den afgekondigd, hetgeen inhoudt: geen kermis. Van bevoegde zijde verneemt „de Avondp." echter, dat hiervan geen sprake is. Wel wordt door de betrokken autoriteiten ernstig overwogen tijdens de kermis het garnizoen Deventer op manoeuvre te zenden, terwijl de toe gang tot de stad tijdeus de kermis voor de militairen uit de omliggende ge meenten verboden zal zijn. Naar men verneemt zal spoedig een tweede vergadering volgen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 4