Voor de Kinderen. Het beste versterkingsmiddel, de Pink Pillen. Een Italiaansch geleerde, professor Ciamician, uit Bologne, heeft een re- cept gegeven voor 't neutraliseeren van de werking van gifgas, door middel van een masker, uitgevonden door me juffrouw Bianca Suetta Bordoli. Het masker moet gedrenkt worden met een mengsel van koolzure soda en koolzure potasch en moet dan in de openlucht drogen. Het aldus geprepareerde mas ker blijft verscheidene maanden goed. Uit Aken wordt aan de Köln. Ztg. geseind dat binnenkort weer een uit wisseling plaats zal hebben tusschen Duitsche enEngelsche zwaargewonden. De Duitsche invaliden zullen uit En geland naar Aken worden gebracht en van daar naar hun woonplaatsen ver voerd. Naar de „Berliner Börsen-Zeitung" uit Brussel verneemt, wordt daar uit Londen bericht, dat men de uitgave eener spoedige tweede grooteEngelsche oorlogsleening onvermijdelijk acht. Zij zal 500 millioen pond sterling bedragen en op zijn laatst in Juli worden uitge geven. De koning van Italië wordt binnen kort te Calais verwacht, alwaar hij, zooals uit Parijs gemeld wordt, een ontmoeting zal hebben met den koning van Engeland en president Poincaré. Nog een vijand erbij I zet de Kölni- sche Zeitung boven een telegram uit Lugano, hetwelk op gezag van het Italiaansche blad Ordina meldt dat de republiek San Marino op aanstichting van Salandra en Sonnino voornemens is aan Duitschland en Oostenrijk-Hon- garije den oorlog te verklaren. De Italiaansche premier heeft op het Capitool een schitterende rede gehou den als antwoord op de hoon van Duitschland.Hij verklaarde, dat dit voor Italië een heilige oorlog was. „Welk recht, zoo vroeg hij, „hebben de Duitschers cn Oostenrijkers om te spreken van een verbond, van eerbied voor verdragen, zij die zelf alle documen ten van publiek recht onder de voeten treden en verbranden In geheel Tyrol en Vorarlberg heeft de benoeming van aartshertog Eugen tot opperbevelhebber der Oostenrijk- Hongaarsche troepen tegen Italië, zoo mede het toevertrouwen aan den vroe- geren korpscommandant uit Innsbrück, Danki, speciaal met het commando in Tyrol, buitengewone geestdrift veroor zaakt. In Tyrol en Vorarlberg meldden zich sedert len Pinksterdag meer dan 12,000 vrijwilligers aan, onder wie 1500 van een leeftijd van 60 a 70 jaar. De „Düsseldorfer General-Anzeiger" meldt, dat uit de ontvangen laatste Amerikaansche bladen blijkt, dat de chef van de passagiersafdeeling der Cunard-lijn te New-York, Hermann Winter, toegeeft, dat zich aan boord van de „Lusitania" bevonden 1420 kis ten patronen voor handwapens en 1200 leege hulzen voor granaatkartetsen, welke in Engeland gevuld moesten worden. Bovendien bericht dr. Braun, een scheikundige uit Pittsburg, dat met, de „Lusitania" zijn verscheept 200.000 pond van een chloorpraeparaat, dat in Frankrijk moest dienen voor het ver vaardigen van gasbommen. Hieraan kan worden toegeschreven dat vele passa giers klachten hebben geuit over een verstikkenden rook die aan de ontplof fing van de torpedo geweten werd. Na een beraadslaging van meer dan twee uren van president Wilson en het ministerie is Dinsdag te Washington medegedeeld, dat er een begin was ge maakt met een tweede nota aan Duitsch land, terwijl een waarschuwende nota aan de Mexicaansche partijen reeds was opgesteld. Men veronderstelt, dat de president zeer onder den indruk is van de eens gezindheid van de pers, die meent, dat de Duitsche nota ontwijkend is. Volgens „Roesskoje Slowo" zijn in het gouvernement Samara gerst, zout, boter, gezouten visch, thee en suiker niet meer voorhanden, terwijl er wel voorraad is van andere levensmiddelen. D# gouverneur van Ufa heeft het stadsbestuur weten te bewegen zoo spoedig mogelijk gelijke maatregelen te treffen tegen een volslagen gebrek aan levensmiddelen. In het gouverne ment Mogilew is de uitvoer van rogge en roggemeel verboden. In een zitting van het stadsbestuur van Moskou werd er over geklaagd, dat alle maatregelen tot bestrijding van het gebrek aan levensmiddelen schipbreuk lijden, wijl de spoorwegmaatschappijen geen goederenwagens ter beschikking stellen. Een geloofwaardig getuige zegt: Men kan zich geen meer gedrukte stemming voorstellen dan die in Italië heerschte gedurende de dagen, onmid dellijk aan de oorlogsverklaring voor afgaande en gedurende de eerste dagen van den oorlog. Het geschreeuw van het Italiaansche gepeupel was niet de uitbarsting van geestdrift. De soldaten wilden niet ten strijde trekken; de reservisten weigerden in de militaire spoorwagens te klimmen en wierpen de wapens weg. Te Milaan hadden socia listen de rails voor de militaire trans porttreinen opgebroken, teneinde te verhinderen, dat de naar het front rijdende soldaten verder kwamen. Op de stations, welke wij in den nacht voorbijreden, vernamen wij protest- uitroepen der soldaten. Plaatseltik lieuws. Heusden, 5 Juni. Wèl soldaat. De krijgsraad veroor deelde den le luit. van het vrijwillig militair automobielkorps, A. H. G. de J. V. uit Heusden in garnizoen te Rotterdam, ter zake overtreding van de wapenwet, het dragen van een browning revolver, tot f 1 boete of 1 dag hechtenis. De auditeur-militair had gerequireerd, dat de krijgsraad zich onbevoegd zou ver klaren om van de zaak kennis te nemen, op grond, dat bekl. géén militair zou zijn. Dezelfde zaak diende reeds voor den kantonrechter alhier, en deze verwees de zaak naar den krijgsraad op grond, dat bekl. z. i. militair was. Werkendam- Maandag 14 Juni 1915 zal alhier de gewone jaarlijksche col lecte worden gehouden voor het fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden Dienst in de Nederlanden. Woensdag 1.1. nam. 8 uur heeft de heer L. F. Jintjes uit Gorinchem in de Sociëteit van mej. de wed. Wink, aan de opgekomenen eenige inlichtingen verstrekt over het doel en de werking van de Mid den stands-Credietbanken in het algemeen en van die voor Gorinchem en Omstreken in het bijzonder. Om crediet te kunnen verkrijgen moet men minstens een aandeel nemen van f 100 waarop direct f 20 moet gestort worden en persoonlijke of zakelijke zekerheid gesteld kunnen worden. De bank neemt ook gelden deposito en behandelt verder alle bankzaken. Aan alle opgekomenen werden de statuten, het huishoudelijk re glement, het reglement der afdeeling Spaarkas en een inschrijvingsbiljet uitge reikt. De heer M. J. Meijer bracht den spreker namens de opekomenen dank. Aalst. Naar men verneemt zullen de werkzaamheden verbonden voor de op richting van het telefoonkantoor spoedig een aanvang nemen. Ook zal onze gem. een spreekcel krijgen. Dat zulks in eene groote behoefte zal voorzien laat zich be grijpen. A ii«lel. Terwijl de koopman Wieringa uit Werkendam, met zijne kar over de Sluis zou rijden wilde het ongeluk dat de hit terugliep. De kar viel met hit op de hooge meerpalen en het kostte heel wat moeite deze vracht weer op den wal te brengen. De hit had tengevolge van den val aanmerkelijke wonden opgeloopen en de kar was voor een groot gedeelte vernield. Capelle. Maandagavond bracht een bulletin van „De Echo van het Zuiden" ons de heugelijke tijding dat de EdelAchtb. heer C. H. L. V. Valther, burgemeester onzer naburige gemeente Vrij hoe ve-Capelle, was benoemd tok burgemeester dezer ge meente. Reeds lang hadden we naar de benoeming uitgezien en we mogen zeggen, dat de keus van H. M. ons met vreugde vervult. Gedurende den korten tijd dat burgemeester Valther in Vrijhoeven-Capelle is, heeft hij zich doen kennen als een be kwaam, ijverig en nauwgezet ambtenaar, een hulpvaardig en gedienstig burgervader, die met en voor zijn gemeente leeft. Wij feliciteeren Z Ed. Achtb. en niet minder de gemeente, die zeer zeker onder zijn beleid een goede toekomst tegemoet gaat. G. Meijer alhier geraakte met zijn pas nieuwe fiets onder een vrachtwagen. Wonder boven wonder bekwam hij geen letsel. De fiets daarentegen werd geheel in elkander gereden. Dussen. De verordening voor het baxken van regeeringsbrood alhier is goed gekeurd. Men zal Maandag 14 Juni begin nen met het bakken daarvan. Gameren. De heer F. A. Nieuwen- huizen, leerling-klerk bij de Holl. IJzeren Spoorwegmaatschappij, Inspectie-bureau Weg en Werken, Jstandplaats Haarlem, is met ingang van 5 Mei j.l. benoemd tot klerk in denzelfden dienstkring en stand plaats. De collecte gehouden in de Ned. Herv. kerk ten behoeve der Zending onder de Heidenen bracht f 41.63 op. '8-Gravemoer Naar aanleiding van het bericht uit Capelle, als zou hier op Tweeden Pinksterdag een rijwiel ont vreemd zijn, kan worden gemeld, dat van eene dergelijke ontvreemding hier niets bekend is en dat ze te dier zake bij de politie ook geene aangifte is gedaan. In de vorige maand zijn door het hulptelegraafkantoor behandeld 83telegram men, waarvan zijn verzonden 37 en ont vangen 46. - Het aantal telefonische gesprekken be droeg 21. Op de rijkspoetspaarbank werden 18 in lagen gedaan tot een bedrag van f 1822.63, terwijl 12 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 876. A1b leden van den gemeenteraad zijn dit jaar aan de beurt van aftreding de heeren C. Bosman en C. Mouthaan. De verkiezing zal plaats hebben op 29 Juni a s. lleeuwen. Mej. C. J. de Graaff alhier behaalde dezer dagen te 's Hertogen bosch de ackte van bekwaamheid als onder wijzeres. üieuwendtjk. Door den opzichter van den polder „Boerenverdriet" J. E. van Breugelen is aanbesteed het verhoogen van een kade, in 3 perceelen. Ingeschreven werd als volgt: A. Broekhuizen, Nieuwendijk, le perceel f 748, 2e perceel f 528, 3e perceel f 594 J. Ouwerkerk, idem, le f500, 2e 1500, 3e f 560; A. v. Breugge, idem, le f 673, 2e f 505, 3e f 429j A. Ouwerkerk, idem, le f 620, 2e f 595, 3e f 482; A. v. d. Stelt, idem, 2e f 529, 3e f517; A. v. d. Steen, Dussen, le f 510, 2e f 465, 3e f 510; H. v. d. Pluim, idem, 2e f 435; A. Polle, Raams- donk, 2e f 579, 3e f 532; J. de Jong, idem, 2e f 476; C. v. d. Yen, idem, le f 850, 2e f 536, 3e f 770. Bij de onderhandsche aanbesteding voor het bouwen eener woning met winkel alhier, voor rekening van mej. A. J. den Dekker, onder leiding van den bouwkundige Joh. Colijn, werd dit werk opgedragen aan A. de Later, voor f 6174. Raamsfloiik. Aan de stoomzui- velfabriek alhier is in Mei verwerkt 288297$ liter melk. Spaarbank postkantoor R'veer: over Mei ingelegd f66Ö1.54, terugbet. f 6682.98'. Laatste boeknummer 5514. Uit den winkel van den heer P. A. Konings zijn verschillende pijpen ontvreemd. De politie is de daders op het spoor. Maandag a.s. worden alhier inge kwartierd 5 officieren met 100 manschap pen tot plaatsing van batterijen in de Kadestraat, Luyten Ambachtstraat en langs den spoorweg. Sleeuwyk. De verkooping der eerste snede hooigras van de aanwassen van den heer Kalis op Donderdag 1.1. bij Sprenger gehouden bracht 100 procent meer op dan verleden jaar. Sprang. Gedurende de maand Mei werd aan het hulppostkantoor alhier op 's Rijkspostspaarbank ingelegd f 3403.11 en terugbetaald f 3589.93. In de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer A. v. d. Hoeven, is tot ouderling bij de Ned. Herv. kerk gekozen de heer H. E. v. d. Leeden. De verhuring van zitplaatsen in de Ned. Herv. kerk alhier, heeft ruim f 130 meer opgebracht dan verleden jaar. De heer M. Rijken, onderwijzer aan de Chr. school alhier, is in gelijke betrek king benoemd te Loonschendij k (gemeente Loon-op-Zand.) Veen. Met den pluk der kruisbes sen is een begin gemaakt en wordt bepteed van 9 tot 10 cent per K.G. Ze zijn tot dusver klein van stuk zoodat de pluk niet mee zal vallen. r hoeve ii-Cappel- Onze dorps genoot E. de Klerk ontving dezer dagen een benoeming tot onderwijzer aan de Chr. m.u.l.o. school te Zeist, welke benoeming hij thans heeft aangenomen. IVUk ©a- Door stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „de Bies heuvel" is op Zaterdag 29 Mei j.l. herkozen tot lid van het dagelijksch bestuur de heer W. Mouthaan te Wijk. Door stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „de polder van Wijk" is tot lid van het dagelij ksch bestuur van ge meld waterschap gekozen de heer C. B. Vos alhier. Nu de tijd daar is voor het kruis bessen plukken, blijkt dat bij verscheidene eigenaars de meeldauw in de bessen heerscht, zoodat met het plukken geen begin kan worden gemaakt. Zllilichem. Beroepen tot predikant bij de Ned. üerk kerk alhier ds. N. C. Bakker te Kesteren. Binnenland. Sedert Dinsdag 25 Mei wordt door een Belgisch onderwijzer, die tijdelijk woonde bij een familie te Middelburg, een bedrag van ongeveer 4000 frcs. aan geld en papieren uit zijn valies ver mist. Tot heden is de dader van dezen diefstal nog niet door de politie ont dekt. Hiermede in verband verzoekt de commissaris van politie te Middelburg bij eventueele ontdekking in beslag name van de hier onder vermelde stuk ken en aanhouding van de onbekende daders Vermist zijn 2 Belgische bank biljetten van 1000 frcs., 9 van 100, 9 of 10 van 20 frcs.; 2 Nederlandsche bankbiljetten van f 100, 2 van f 25 en 6 van f 10. Verder 1 obligatie „Chemin de fer metropolitain de Paris" groot 500 frcs.5 acten der electrische tram te Antwerpen, 1 acte der electrische tram te Rotterdam groot f 502 nog geheel nieuwe acten van de tram te Rijssel, ieder groot 100 frcs., waarvan nog slecht een of twee coupons geknipt zijn; 1 acte van de Compagnie der Se langer 1 obligatie Chemin de fer Congo superieure au grands lacs Africains. Het Handelsblad schrijft Te Lochem heeft een drietal per sonen, waarschijnlijk jongelui, een be zoek gebracht aan een leegstaand ge meubileerd vilatje, dat alleen in de zomrermaandeD bewoond wordt. Zij heb ben daar inbraak gepleegd, alles uit de grap, zooals nader zal blijken, thee ge zet, een proefje genomen van hetgeen de wijnkelder bevatte en bij het heen gaan een briefje aan den eigenaar achtergelaten van den volgenden inhoud: Klagteboek. Het spijt ons te moeten constateersn, dat de brandewijn een beetje te scherp was. De pomp was afgeloopen, zoodat we die met water (uit den kelder n.b. aan de gang moesten maken om thee te kunnen zetten. Lepeltjes waren ner gens te vinder 1 Melk, ho maar f Si garen Kèje begrijpe Tabak was duf: 7VjC.lVs ons De wijnkelder (11j1 flesch was door inundatie slechts te bereiken door middel van twee stoelen, die beur telings naast elkaar werden gezet en zoo schuivende van de een op de an- ander. In ruil voor het genotene, geven wij u den raad, ook bovenstaand mid del toe te passen, indien u de halve fllesch wilt bereiken, die nog aanwezig is. De beste kwaliteit wijn heeft veel goed gemaakt, zoodat wij met een dan kend hart van hier gingen. Hopend een volgend maal evenmin een gastheer thuis te treffen, verblijven wij met op één na de meeste hoog achting. Hindenburg. Claudius Syphilis. Robinson Caruso. De eigenaar heeft gelukkig voor de onbezonnen jongelui de zaak maar als een grapje opgevat. Bij de marine-autoriteiten te 's-Gra- venhage is bericht ontvangen dat Woens dagochtend in Zeeuwsch-Vlaanderen een vliegtuig is geland. De twee zich daarin bevindende personen zijn gein- terneerd en het vliegtuig is in beslag genomen. Nader vernemen wij dat 't vliegtuig van Frausche nationaliteit was en be mand met twee Engelsche officieren F. H. Brichard en A. D. Gaye. De landing geschiedde in de buurt van Cadzand wegens een motordefect. Beide officieren waren ongewond. n«°ehtzMken. Kantongerecht Heusden. Uitspraken van 3 Juni I9i5. Overtr. Drankwet: F. A. van D., Heusden, f 40 of 10 d. Overtr. Arbeidswet: E. A. de B., Heusden, 2 X f 3 of 2X2 d. Overtr. Prov. wegeureglement: L. v. T., Veen, f 3 of 2 d,, N. S., Wijk, f 1 of 1 d. Openb. dronkenschapJ. G. H., C. v. d. W., zwervende, J. V., Veen, ieder f 5 of 3 d. Overtr. Visscherijwet: A. V. Jz., Veen, 1 maand h., J. L., Wijk, B. van S Woudrichein, W. van S., id., A. B., id., ieder f 5 of 3 d., C. K., Veen, f 2 of 1 week t. s., J. C. S., id., f 3 of 1 week t. s. Visschen met hengel in gesloten tijd H. van B., Haarsteeg, f 5 of 3 d. Paard laten loopen op weiland: M. B., Babiloniënbroek, terug aan ouders zon der straf. Overtr. trekhondenwetC. H., Wer kendam, vrijspraak, M. J. van D., Wer kendam, f 5 of 3 d. Overtr. militaire verordening op het slachten: A. K., Rijswijk, vrijspraak. Opposant van een vonnis van dit Kantongerecht, d.d. 25 Maart 1915: C. van L., deWerken, vonnis bekrach tigd. Allooi» Aanbestedingen. In het gebouw van het provinciaal bestuur te 's-Hertogenbosch, is Woens dag aanbesteed het maken van een vluchthaven aan het Volkerak, aan den mond van de Dintel, onder de gemeen ten Dinteloord en Fijnaart. Raming f 378.900. Er waren 4 biljett-n inge komen. Laagste inschrijfster de naaml. vennootschap Zand-exploitatte-en Aan neming-maatschappij „De Merwede",te Sliedrecht, met f 397.700. PREDIKBËURTGN, 6 Juni. Geref. kerk A, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. De Jong. Geref. kerk B, vm. 9.30 u. ds. Boeijinga. Chr. Geref. Kerk? Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Loonschendij k, nm. 2 u. ds. Koster uit Capelle. Geref. kerk, geen opgaaf. Ingen, doop-bediening en collecte voor 't supl. fonds der Chr. School. Geref. kerk vm. en nm. ds. Diemer. Geertruidenberg, geen opgaaf. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dl. Staal uit Colyasplaat. Gimenvm. 9.30 u. ds. Benders. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. T. Tonkens van 's Gra venland. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Zz. geen opgaaf. Bruijn. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Akkerhuis. Geref. kerk, vm. 9.30 leeskerk en nm. 2.30 u. leesdienst. Geref. kerk geen opgaaf. Zwakke en sukkelende kinderen kun nen, van af den 5-jarigen leeftijd, het grootste nut trekken van de behande ling met de Pink Pillen, die hun ont wikkeling en hun groei bevorderen en hen altijd rijk en zuiver bloed zullen geven, zoowel als krachten die de klei nen behoeden tegen de talrijke epide mische ziekten mazelen, roodvonk, in fluenza, kroep. Ziehier bovendien eenige voorbeelden van de voortreffelijkheid der Pink Pillen bij de behandeling van de zwakte der kinderen. v Mevr. Huteau 28, rue des Arts, te Nantes (Frankrijk), schrijft: „Ik moet u wel bedanken, want uwe Pink Pillen hebben veel goed gedaan aan mijn jongetje. Ten gevolge van een booze koorts, had het kind zijn vroe gere goede gezondheid niet weergekre gen. Hij was altijd treurig en speelde niet zooals de andere kinderen. Hij had geen eetlust en zag er lijdend uit. Ik ben toen heel ongerust over hem ge weest. Maar sedert hij de Pink Pillen gebruikt, is hij een ware spring in 't veld. Hij heeft altijd honger en is won derwel gezond." De Heer Pouget Alexis, wonende te Arlod, bij Bellegarde (Ain, Frankrijk), schrijft: „Wij zijn 7eer tevrreden over de re sultaten met de Pink Pillen verkregen. Wij hadden te voren veel geld uitge geven voor het koopen van allerlei ge neesmiddelen, en dat alles om niets te bereiken. Ons dochtertje bleef altijd zonder krachten en zonder eetlust. Zoo dra zij de Pink Pillen hal gebruikt, konden wij waarnemen dat hare ge zondheid beter werd. In weinig tijd is zij hersteld." De Heer Louis Tardif, rue de l'In- dustrie, te Venissieux (Rhone, Frank rijk) heeft ons de genezing van zijn dochtertje Jeanne met de volgende woorden gemeld: „Mijn dochtertje, die veel door den groei en de vorming ge leden had. was zeer ziek. Zij was bleek, treurig, zonder eetlust en beklaagde zich over hartkloppingen e duizelin gen. Zij was zeer zwak. Zij heeft uwe Pink Pillen gebruikt en dadelijk heeft zich een merkbare verbetering voorge daan. Dank zij de behandeling met de Pink Pillen, is zij weer volmaakt ge zond geworden." Verkrijgbaar a f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, DaCostakade 15, Amster dam voor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waal wijk, en verder bij verschillende apo thekers en goede drogisten. Burgerlijke Stand. Almkerk, van 19 Mei2 Juni. Ondertrouwd: Huibert van Burgel, 23 j. en Heudrika van Burgel, 24 j. Getrouwd: O. A. Groenenberg, 30 j. en L. van Ooijen, 32 j.; M. Sehefters, 24 j. en A. de Hoog, 22 j. Geboren: Jan Cornells, z. v. J. Mo- ree en L. Verschoor; Dirkje Adriana, d. v. J. Heijstek en A. HeijstekGijs- bertha Wilhelmina Grietje, d. v. J. Koopmans en H. Verme ilen. Ingekomen van 's-Gravenhage, M. P. van der Valk en gezin; DeWerken en Sleeuwijk, W. Dekker en A. Verhoeven Dussen, M. P. van Daalen Hoornaar, D. J. Colijn. Vertrokken naarDordrecht, A. J. C. Ebert. Heusdenvm. 10 u. geen dienst, nm. 6 u. ds. Blankhart uit B.-Broek. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm.5.30 u. leeskerk. Werkendamvm. 9,30 en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Aalst, nm. 2 u. ds. Bokkel Hunnink uit Well. Aalburg, vm. 9,30 u. ds. Ewoldt. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooymans. Babylonïènbroek, vm. 9,30 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, geen opgaaf. Capelle, vm. 9 30 en nm. 5.30 u. ds. Koster. Geref. kerk, geen opgaaf. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Bastiaanse. Drmgelen, geen opgaaf. Drunen, vm. 10 u. ds. v. d. Hoff. Drimmelen, geen opgaaf. Dussen, geen opgaaf. Eethen, geen opgaaf. Gameren, vm. leeskerk, nm. 6.30 u. ds v. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feykes. Gravemoer, vm. 9.30 u. ds. Hattink uit Apeldoorn en nm. 6 u. ds. E. van Meer. Heesbeen, Dm. 6 u. ds. Ewoldt uit Aalburg. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, geen opgaaf. Nederhemert, Nz. geen opgaaf. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. en nm. ds. de Pouderoijengeen opgaaf. Raamsdonk, geen opgaaf. Raamsdonksveer, geen dienst. Rijswijk, nm. 2.30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. Visch. Sprang, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. P. Vreug- denhil, Uitwijk, vm. 9.30 u. de heer Beerenkamp Candidaat tot den H. dienst te Arnhem. Veen, vm. 9,30 en nm. 6 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm 2 u. ds. Gobius du Sart. Wijk c.a., vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2