Uit Fiütne wordt gemeld, dat de ka pitein Anton Snsnies van 't stoomschip „Istrano", dat te Lussin Piccolo ten an ker lag, door zijn verrekijker de ver nieling van het Italiaansche luchtschip „Citta di Ferrara" goed heeft kunnen waarnemen. Het manoeuvreeren duurde niet lang. Na een korte vervolging zag men licht strepen, in het volgende oogenblik ont plofte het luchtschip en vloog in brand. Oostenrijksche schepen redden de in het water gevallen bemanning van het Italiaansche luchtschip en brachten ze naar Lussin Piccolo. De geredden waren een luitenant ter zee, een adelborst en vijf matrozen. Men heeft een gedeelte van het bo venwerk van het vernielde luchtschip, zoomede vijf vaten benzine opgevischt. De rest is in de diepte der zee ver zonken. De commandant en de machinist van het luchtschip zijn verdronken. De krijgsgevangen gemaakte Italianen wer den, nadat zij van droge kleederen waren voorzien, per torpedoboot van Lussin Piccolo naar Polan gebracht. Een speciale correspondent van de „Times" meldt, dat in Servië weer groote militaire activiteit aan den dag wordt gelegd. De over3troomingen, be halve aan de Donau, nemen af, maar veel land staat nog onder water, vooral aan Oostenrijksche zijde en bieden een ernstige belemmering voor operaties op groote schaal. Gedurende de laatste veertien dagen heeft op het geheele front buitengewone rust geheerscht. Er zijn af en toeschoten elost, maar sinds eenige dagen is zelfs de gewone wisse ling van „complimenten" tusschen de artillerie gestaakt. Het feit, dat de Oos tenrijkers onlangs shrapnels hebben ge bruikt, die in Duitschland voor Turksch gebruik vervaardigd zijn en Turksche cijfers dragen, sc ijnt te wijzen op schaarschheid aan munitie. Niettegenstaande de rust, die thans ingetreden is, heerscht in geheel Ser vië groote spanning en loopen allerlei geruchten over een offensief, dat eerst dangs zal beginnen. De gezondheidstoestand van legeren burgerlijke bevolking is enorm verbe terd. De typhus wekt niet veel zorg meer en cholera, waarvoor men gevreesd beeft deed zich tot dusverre nog niet voor. Italië heeft ook reeds gevangenen gemaakt en geinterneerd. Uit Verona wordt van Zaterdag be richt Er zijn hier reeds meer dan duizend Oostenrijksche krijgsgevangenen door getrokken. Ze zijn naar verschillende kampen gebracht. H in grootste ver rassing is, den gewonen soldatenkost te krijgen soep met rijst of maccaroni, groenten, vleesch en vooral brood. Uit de wijze waarop zij het brood verslin den, blijkt dat zij het sedert lang niet hebben gegeten. De meesten vragen wanneer ze opnieuw brood krijgen en zijn ten zeerste verbaasd als huD geant woord wordt: bij het volgend maal. Verleend werd, gesloten had. Zijn oom prins Frederik von Saksen-Meiningen sneuvelde op 26 Augustus bij Namen, zijn neef prins Ernst von Saksen-Mei ningen op 28 Augustus bij Maubeuge. Bryand, de Amerikaacsche Staatsse cretaris, heeft in een intervieuw gezegd, er verheugd over te zijn, dat de Ame- rikiansche bladen nu den nadruk leggen op den vriendschappelijken toon van de nota aan Duitschland. „Iets is gewonnen", zeide hij, „wan neer de elkaar bestrijdende journalisten ten slotte tot het besef komen, dat het land geen oorlog wil, doch integendeel den president wenscht te steunen in zijn pogingen om een vreedzame op lossing te vinden van het moeilijke vraagstuk, gerezen door het gebruik van duikbooten tegen de koopvaardij schepen." Roosevelt heeft Vrijdag te Nieuw- Orleans een krachtigen aanval gedaan op Bryan en zijn pèrsoonlijken steun toegezegd bij alle stappen, die president Wilson in de tegenwoordige crisis noo- dig zou achten. dat het veertien dagen zal dure^eer Duitschland's antwoord op de Ameri- kaansche nota zal inkomen. Volgens den correspondent is de atmosfeer te Washington thans geheel verschillend van lie van een maand geleden. Bijna overal, zoo seint hij, heeft optimisme de ge iruktheid vervangen, waarmede het verzenden van de eerste nota ge paard ging. De correspondent der Ti mes schrijft de verandering in stem ming aan twee oorzaken toe. In de eerste -daats toenemend vertrouwen in do bekwaamheid van den President om in deze crisis zoowel op vredelievende als eervolle wijze te handelen in de tweede plaats de algemeene toon der journalistieke en officieuze commentaren te Berlijn. Er wordt op gewezen, dat, terwijl de openbare meening in Duitsch land niet geneigd is de duikboot-tak- tiek op te geven, er thans evenveel gesproken wordt over de mogelijkheid van een overeenkomst als er vroeger sprake was van onveranderd volhouden. PlaatseHjk Uleuws. Uit Havre wordt aan het Belgisch Informatie-Bureau gemeld De Duitschers ziju in de vlakten van den Yser, daar waar de grond droog genoeg is, een mijnoorlog begonnen. Van hun kant hebben de Belgen het zelfde gedaan. De mijnwerkers uit de Borinage, die in groote getale in het Belgische leger hebben dienst genomen, bewijzen bij dit onderaardsch vooruit dringen uitstekende diensten. De vergiftige gassen jagen de Bel gische soldaten geen schrik meer aan Zij zijn allen voorzien van maskers en brillen, en het „reglement op de ver stikkende gassen" wordt met overleg toegepast. Uit Stockholm wordt geseind Svenska Dagbladet verneemt dat de Woensdag en Donderdag uit Amerika aangekomen post de sporen der be moeienis van den censor vertoonde. Een brief met waarde was zelfs achter gehouden, hetgeen door den Engelschen censor op den geleidebrief was aauge teekend. Hoeveel gewone brieven er zijQ achtergehouden, valt niet na te gaan. Van bizonder belang voor den censor waren alle brieven van en aan dagblad-redacties, banken en handels firma's, en daarvan vooral de export firma's. Van geloofwaardige zijde wordt mee gedeeld, dat ook de Russen eenige weken geleden, ten tijde dat het 't ergst spande tusschen Japan en China, alle brieven uit China voor Zweden hebben opengemaakt. De correspondent van de Times te Boekarest meldt, dat de pogingen der i Duitschers om op alle mogelijke ma nieren contrabande door Roemenië te zenden, de geruchten bevestigen, die uit Konstantinopel Boekarest bereiken volgens welke het Turksche leger groot gebrek aan schiettuig heeft. Toen er Donderd1T§ 21 nieuwe goederenwagens, uit Duitschiand te Boekarest aankwa men, bestemd voor de Turksche spoor wegen, hebben de douane'-ambtenaren, vólgens den berichtgever der Times ontdekt, dat 18 van die wagens een dubbelen bodem hadden en geladen waren met 350 granaten. De Roemeen scbe regeering heeft er beslag op ge legd. Omtrent een Fransche overwinnng bij Neuville bericht men van Fransche zijde: De inventaris van de bij Neuville gemaakte buit is nog niet gereed, maar tot dusver zijn er gevonden de over blijfsels van 3 veldkanonnen, 3 schans- mortieren, begraven of beschadigddui zenden granaten, 1.800.000 patronen, 1000 geweren veel werktuigen om brand te stichten, ingenieurswerktuigen, tal van kisten met ontplofbare stoffen. Wij hebben nog 130 krijgsgevangenen gemaakt, o. w. een majoor ten Z. van Hébuterne. Bovendien zijn er vele ge kwetste Duitschers in ambulances op genomen. De lijken van Duitschers worden op honderden geschat. Wij zijn over een front van 2 K.M. en over een K.M. diepte door de Duitsche linies heengebroken. Een sterke Duitsche tegenaanval is afgeslagen. Het Meiningsche vorstenhuis heeft nu al het derde verlies in dezen oorlog geleden, doordat, evenals zijn oom en zijn neef, de tweede zoon van prins Ernst von Meiningeu, de 19-jarige baron Ernst von Saalfeld, in het Oosten ge sneuveld is. Baron Saalfeld was het derde kind uit het huwelijk met de linkerhand dat prins Ernst von Mei ningeu met Katharina Jersen, wie later de titel van baronnesse von Saalfeld Volgens een bericht van den Zweed- schen vice-consul te Archangel is de spoorverbinding Archangel— Woeloch- da zoozeer in beslag genomen door reusachtige wapentransporten, dat zij voor particuliere goederen onbruikbaar is. De nieuwe spoorverbinding tusschen Zweden en Rusland TroneaGarunchi is geopend. Dit is de noordelijkste Europeesche spoorlijn. Te Genua zijn volgens den Lokal- Anzeiger 1500 man Fransche troepen aangekomen, bestemd om bij verschil lende diensttakken van het leger, waar in Italië een tekort heeft, werkzaam te zijn. De correspondent van de Times te Washington meldt, dat men verwacht, 't Was immers al te dwaas, om aan zulk een vreeselijke ontknooping te gelooven; Pidon's lafheid moest hem aangestoken hebben. Straub nam zijn valies weer ter hand, en bekeek nauwkeurig den inhoudal zij n geld was onaangeroerd; het taschje bevatte zijn geheele kapitaal; het fortuin, dat hij langs zooveel sluiksche wegen had trachten te verkrijgen, en dat hem eindelijk gelukt wasin deposito's bij verschillende banken en in effecten bezat hij meer dan anderhalf millioen, terwijl de zak alleen aan bank biljetten en goudgeld bfina honderdduizend francs bevatte. Met zulk een som is men niet direct in verlegenheid. Was het waar schijnlijk, dat de heeren De Marcilles, als zij voornemens waren hen in de vlammen te doen omkomen, zooals die domme Pidon veronderstelde, hem den schat, waarvan kij zich meester konden maken, zouden ter hand gesteld hebben? 't Was niet anders dan een middel om hem vrees aan te jagen, en de bekentenis te ontlokken, die hij zoo hardnekkig weigerde af te leggen. Hem, Straub, vrees aanjagen? Welk een dwaasheid I En de rechtbank! Een schijn vertooning! Had hij geen vrienden, of ten minste ken nissen genoeg, wier geschiedenis hij kende, en die hij wel dwingen zou, om de poorten van welke gevangenis ook, voor hem te ontsluiten? Toen hij doodbedaard zijn geldswaarden, bankbiljetten en goudstukken nagerekend en geteld had, sloot hij het valies met de j grootste zorgvuldigheid en begaf zich weer naar de deur. 't Was doodstil op het corridor. De schild wachten waren van hun taak ontheven en de teerlucht was duidelyk waarneembaar. Maar waar kon die vandaan komen? Hij beproefde een raam te openen, dat ook nu aan al zijn pogingen weerstand bood, 't was of de stukken aan elkander gesoldeerd waren. De ruiten zouden echter met een dia mant wel door te snijden zijn en met be hulp van een kostbaren expresselijk met dat doel geslepen steen uit zijn doekspeld, sneed Guillard nu behendig zonder eenig leven te veroorzaken, stukken uit twee ruiten. De zoele zomerlucht drong naar binnen, maar daarbuiten vormden de ijze ren staven een nieuwe hindernis, die be lette de luiken te openen. Een nauwe ope ning tusschen het luik en den muur liet een zwakken lichtstraal door en toonde aan, dat het een heldere' stille, door de volle maan verlichte nacht was. De diep ste stilte heerschte zoowel binnen als bui' ten het kasteel; geen spoor van levende wezens was te ontdekken, en daarbinnen verspreidde een enkele kaars haars spook achtig schijnsel, en hulde de hoeken van het vertrek in een geheimzinnige scheme ring. Straub ging naar de groene tafel, niet om dat de eetlust zijn maag prikkelde, maar omdat Hij tegenover Pidon zijn meer derheid wilde toonen en den schijn aan nemen zijn koelbloedigheid te bewaren. Willen we gaan eten? vroeg hij. Neen Straub haalde medelijdend de schouders op. Gelooft gij, dat al die goede zaken vergiftigd zijn? Waarom niet? Ik zal u het tegendeel bewijzen. Hij ging zitten, legde zijn servet over de knieën en nam een pasteitje, dat er met zijn bruine korst heel smakelijk uitzag, op zijn bord. Menschen, die men van plan is naar Uit Rome woidt aan de „Daily Chron." geseind, dat volgens inlich tingen van gezaghebbende zijde, de Turksche regeering genoeg zou hebben van het verbond met Duitschland en vurig naar den vrede verlangt. Zij overweegt de mogelijkheid van een af zonderlijken vrede, daar zij geen weg ziet op andere wijze de vijandelijkheden te doen eindigen. Indirect gaf Turkije aan Italië te kennen, dat het geen plan heeft oorlog te verklaren en teekenend is in dit verband, dat Naby bey, de Turksche ambassadeur, met zijn heelen staf nog te Rome is en dat hij op in structies uit Konstantinopel hier ook zal blijven. Naby was lid van de dele gatie ter conferentie in Zwitserland, die aanleiding was tot het beëindigen van den Italiaansch Turkschen oorlog. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meere. Hinthamer straat 69, '6-Hertogen bosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Heusden, 16 Juni. Tot afgevaardigde naar de AUemeene Vergadering van het Ned. Ond. Gen., die dit jaar te Zwolle gehouden zal worden, is door de afd. „Heusden" gekozen de heer E. Colet te Vuren, tot plaatsvervangend- afgevaardigde de heer J.K. Haase, onderw. te Aalburg. Nu er overal oorlog is, is er geen stemming voor de herdenking van den das van Waterloo, waarvan het gisteren juist 100 jaren geleden was, dat ook de Neder landers zoo dapner in het strijdperk kwa men en mede overwonnen. Ook de animo voor het fonds van den gewapenden dienst, waarvoor op dien dag gecollecteerd wordt, is mede door detijds omstandigheden zeer verminderd. Ze bracht alhier slechts f 8,45 op. Naar wij vernemen zal het oorlogs brood ook binnen enkele dagen alhier ver krijgbaar zijn. Ook in de omliggende ge meenten zal men allerwege van dit voor deel kunnen profiteeren. Naar wij vernemen zal, met ingang van 5 Juli a.s., wederom eenige uitbreiding worden gegeven aan den treinenloop op de lijn Zwaluwe-'s-Hertogen bosch. Aan de bemoeiingen van het gemeente bestuur is het te danken, dat de trein, die vóór de mobilisatie ten ongeveer halftien v.m. van het station DrunepHeusden naar den Bosch vertrok, opnieuw wordt ingelegd. De nieuwe dienstregeling zal aan het reizend publiek, dat van bedoelde reisgelegenheid steeds veel gebruik maakte, zeer ten goede komen. Werkendam. Door den heer G.J. Versendaal, alhier, is met gunstig gevolg examen afgelegd in boekhouden en handels- rekenen. Door de liberale kiesvereeniging is besloten tegenover de zittende leden van den gemeenteraad geen candidaten te stel len, indien de andere kiesvereenigingen dat ook niet doen. Ailricl- Op het hulptelegraafkantoor werden in de maand Mei 200 telegrammen behandeld, waarvan 120 werden verzonden en 80 ontvangen. Bovendien werden 128 gesprekken gevoerd. Zaterdagavond trapte het zoontje van N. alhier, met het baden in een stuk glas, waardoor de groote teen vaneen der voeten bijna werd afgesneden. Onze dorpsgenoot H. Redert, tijdelijk te Zwijndrecht, slaagde de afgeloopen week voor het examen l.o. Reeds denzelfden avond ontving hij zijne benoeming tot onderwijzer aan een der scholen in die Gemeente, waar mee wij hem van harte feliciteeren. Aalburg. Door het uitdiepen van het vaarwater voor den z.g. „Ouden bol" voor rekening van „de Eb" uitgevoerd door den aannemer J. A. Bons te Sliedrecht, is de ligplaats voor vaartuigen belangrijk ver beterd. De diepte bedraagt thans ruim 2 M. N. A. P. IKenedcn-Laiigstfraat In den hooihandel is thans geen omzet. Er is trou wens geen voorraad meerook. Het hooigras zal een middelmatige opbrengst geven. Over het geheel staat het gewas gunstiger dan verleden jaar. De verpachtingen verloopen onder groote animo. Er worden zeer hooge prijzen besteed. Dooreen zijn de pachten één derde hooger dan het vorig jaar. Hier en daar is men met maaien reeds begonnen. Capelle. Onze dorpsgenoot de heer C. de Jong, is geslaagd voor het examen van sergeant-majoor. Zaterdagavond om 7 uur, zal de zangvereeniging ,,'t Rozeknopje" alhier, aan don nieuwen burgemeester dezer gemeente, den Ed. Acht. heer C. H. V. Valter, een serenade brengen. de andere wereld te helpen, behandelt men niet op die manier. Dat pasteitje is uit stekend, ik heb ze zelfs in de rue de Moscou nooit beter gegeten. Hij had willen zeggen, bij de familie van Melia, maar de naam der trouwelooze bleef hem in de keel steken, en als antwoord op een onuitgesproken gedachte, mompelde hij tusschen de tanden: We zullen later wel afrekenen. Kom, een glaasje malage, bij wijze van courage- water, vervolgde hij tot Pidon. Ik heb geen dorst. Ik zou u kunn<-n haten om uw zwak heid, maar ik heb nog een hart in 't lij f en jcan het niet doen. Dat gevoel doet mij 'eer aan, en bewijst mijn trouwe vaderliefde. Uw scherts hindert mij. Dat doet den tijd doorkomen! Wij zullen nog wel eens goede dagen beleven! Gelooft gij dat inderdaad vroeg Pidon bitter. Ik ben er zeker van. Gij hebt een onwrikbaar geloof. Zoodra we vrij zijn, en dat zal zoo heel lang niet meer duren, maeten we trachten de grenzen over te komen en ons ergens in Zwitserland of Italië te verschui len aan den oever der Lombardische meren, of in Sardinië of Sicilië. Daar zullen we met dat geld een vroolijk leventje leiden als brave burgers, die van hun geld leven. Dus rekent ge er op, dat niemand het u lastig maken zal? Straub zag hem met een medelijdend glimlachje aan en riep hoonend uit: Wat zijt ge toch naïef! Ga zitten, doe zooals ikj eet en drink wat, en denk eens goed na over wat ik u zeggen ga. Toen de sombere kreet van Vardon „brandonheilspellend te midden der duisternis weerklonk, snelden de beide mu latten en de andere huisbedienden, die in de bijgebouwen sliepen, naar buitende vlammen stegen in dikke zuilen aan alle kanten van het gebouw op, hulden den gevel in een zee van vuur en den omtrek in een verstikkenden rook, terwijl de door het vuur vernielde ramen een luchtstroom naar binnen lieten dringen, die den brand aanwakkerde. Op de brug, die over de overblijfselen der vroegere gracht voerde, stonden Cesar De Marcilles en zijn broeder dit werk der vernieling aan te staren met de onverschil ligheid van millionnairs, voor wie zulk een verlies niets beteekent. Laat niemand zijn leven wagen, klonk het bevel, en graaf Jan zelf kalmeerde den ijver van zijn bedienden, die de oorzaak van dit treurspel niet konden doorgronden en nu het onmogelijke wilden beproeven om te redden wat nog mogelijk was. Maar alle pogingen zouden te vergeefs geweest zijn, want water nog handen waren voor handen, en niets waarin staat paal en perk te stellen aan het vernielend element, daar zelfs een compagnie infanterie niet voldoen de zou geweest zijn om uit de putten der bij gebouwen en het kleine beekje dat den moestuin besproeide, een keten naar het brandende gebouw te vormen. Zelfs een rivier zou niet in staat geweest zijn met haar stroomen wtter den gloeienden vuur poel te blusschen 't Was een onvergetelijk, grootsch, maar ook verschrikkelijk schouw spel, dat uren ver in den omtrek zichtbaar was Tegen den stam van een alleenstaanden plataan geleund, zag graaf Jan met beklemd hart dit laatste tooneel aan van het drama, dat te Marcilles een aanvang had genomen hij huiverde bij de gedachte aan zooveel leed en zooveel vergoten bloed. Van alle kanten in den omtrek beant woordden de brandklokken de noodklok van het kasteel, toen plotseling boven zijn hoofd een kreet, iets van een verscheurend Vergadering van den Raad der ge meente alhier, op Donderdag den 17 Juni a.s., des namiddags om 3 uren. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. 2. Installatie Burgemeester. Ci-'avemoer. Als herder en leer- aar der Geref Gemeente alhier is beroepen de WelEerw. heer Ds. P. van Hoven, pre dikant te Krimpen a. d. Lek. A.s. Zondag zal de slag bij Waterloo alhier herdacht wordenia de Ned. Herv. Kerk des avond3 door Ds. E. van Meer en in de Geref. Kerk des middags door Ds. J. P. Visscher van Huizen. Het Bestuur der Tuin- en Landbouw- vereeniging zal zich evenals vorige jaren belasten met den verkoop van zwarte bessen. De leden ontvangen hiervoor 18 cent per K.G. en bij aldien ze gekraald moeten worden 20 cent. Heesbeen. De heer P. Wagemakers alhier, heeft wegens hoogen leeftijd zijn ontslag gevraagd als Lid van den Gemeen teraad. Hij heeft ruim 20 jaar deze functie vervuld, en is driemaal als zoodanig bij en kele candiaaatstelling gekozen §prangi' He heer A. A. van Ooster hout, onderwijzer alhier, slaagde j.l. Vrijdag voor het examen der vrije-en ordeoefenin gen der gymnastiek. A.s. Zondag zal in de Geref. kerk op verzoek van de Jongel. Vereeniging op Geref. Grondslag „Timotheus" alhier een dank- collecte voor de onafhankelijkheid worden gohouden. De opbrengst zal ten goede komen aan het Centraal-Nationaal comité voor tij delijke Militaire Tehuizen tijdens de mo bilisatie. Tot bestuurslid van de Chr. school alhier, is gekozen ds. P. J. Vreugdenhil, die deze benoeming nog in beraad heeft. Wmiclrieliciu Vrijdagavond om zeven uur zal door Ds. Gobius du Sart alhier, in de Ned. Herv. Kerk een dank- en bedestond gehouden worden ter herdenking van den slag bij Waterloo. $A|jk. Het kohier van den Hoofde- lijken Omslag voor deze gemeente is vast gesteld tot een bedrag van f 3299,84s met 190 aangeslagenen. Over de maand Mei zijn in deze ge meente verhandeld 91 telegrammen; waar van 74 binnen en 17 buiten den kosteloozen kring besteld zijn. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is in hunne vergadering van den len Juni j.l. vergunning verleend tot het oprichten van een slachterij aan K. v. d. Velden, alhier. De kruisbeasenmeeldauw levert thans geen bezwaar meer op voof den handel. De opkoopers toch ontvangen dit product met de ziekte voor 8 cent per K.G. ^urgcriljke &tastd. Heusden, van 815 Juni. Getrouwd: Bastiaan S halken, 41 j. en Elizabeth Heijkauts,26 j.;Adrianus d Kort, 37 j. en Antonia de Ronde, 32 j.; Bartholomeus Antonius Devilee, 31 j. en Cornelia van Wijnen, 26 j. Geboren: Johanna Adriana Maria, d. v. Jacobus Hendrikus van Hoften en Johanna Adriana Cornelia Geertruida van der Staak; Willem Juliaan, z. v. Wouter Spiizers en Arendina Dijkster- huis. Overleden: Teunis den Hartog, 20j. Petertje Verbeek, 3 j. Brakel, over de maand Mei. Getrouwd: J. Verschoor, 34 j. en J. Versteeg, 27 j. Geboren: Johanna, d. v. A. van Da len en M. van der Linden. Overleden: T. van der Linden, 76 j., echtgenoot van G. van Weelden. Pouderoijen, over de maand Mei. Overleden: J. van der Zalm, 66 j., echtgenoot van A. van Ballegooijen. dier hen van schrik deed verstijven even als La Brèche in de kroeg van Lafouille bracht hij de hand aan zijn klamme voor hoofd en mompelde 't Is al te vreeselijk De oud-officier zag hem aan, en Jan ver volgde Zij moeten gered worden. Assunto stond in de buurt en had de opmerking gehoord. Hen redden? Maar hoe? vroeg hij ironisch. Kan men niet? Hoe zijn leven voor die schurken wagen Cesar drnkte de hand van zijn besluite- loozen broeder, wiens gevoelens weifelden tusschen grenzenloozen afschuw en aange boren goedhartigheid. En uw veroordeeling vroeg hij zacht. Als hamerslagen klopte het bloed in Jan's hoofdhij deed een pogiDg om zich te beheerschen. En uw zeven jaren ballingschap? her nam de ex-kapitein. Laat mij met rust.... smeekte Jan... 't Is afschuwelijk, wij hebben niet het recht Hadden zij dat dan Zij waren ellendelingen. Wij zijn niet van dezelfde soort En mijn gebroken carrière 1 en de ga leien te Cayenne En de hinderlaag, waar in men u gelokt heeft, om u ten verderve te voeren wording te kunnen ontdekken, die zijn angst vermeerderde. Maar even plotseling kleurde hij over dit bewijs van zwakheid. Wordt vervolgd)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2